YOOR DE ZWAKKE KINDEREN UITVERKOOP ShUXELLES DIRKA LUIBI1EC1ITS. HEEREN SM00I1DERS 1 Albert-Lienartstraat, 22, Aalst, lip mondoperatiën en het plaatsen van Kunsttanden. Alle dijnsdagen te raadplegen in Den Keizer, te AEVOVE van 8 tot li uren 's morgensKunsttanden van al*4 IV.; geheele Gebitten van al 8.> Ir. Op aanvraag begeeft men zich ten huize. Men aanvaard leerlingen. gebrevcteerd en gediplomeerd Amerikaansch TAADMEESILK, is alle dagen der week te raadplegen, van 8 tot 5 uren, in zijne woonst Jan Peck. Eene nieuwe Uitvinding. BERICHT. TE HUREN: Weduwe Hellinckx-Cornelis, Burgerlijke Stand, Aalst. Beste Waas Klaverzaad COUVERTS II IPLD'HÖNNEUR Exigerlenom CHRISTOFLE flfllil betuigden hun outerbloemden lof over uitsta l.ng en keus. Dewijl het weder nog al regenacht.gwas en het stilaan tyd werd de vergadering te beginnen, traden z,j de Chaussee m, waar de zitting moest plaatsgrijpen. De ontvanger bestelde Teniae flesschen biceken, die door het gezelschap uitmuntend en smakelijk bevonden werd; de Koning kon bijna met ge- looven dat zulk bier tot Geerardsbergen gebrouwen werd en vroeg naar den naam van den uitvinder en der brouwerij. De Vergadering ving aan. Het dagorde droeg neringdoende en burgerlijke belangen, zooals: het leuren, de ijkiug van ma ten en gewichten, het vrageu van een bijgevoegden trein, uit breiding van het pensioen, marktrechten, enz., enz. Na éene uur spreken» leidde men den Koning en zijn ge volg nog eenige straten rond. Z. M. klaagde gedurig over de slechte verlichting der stad; dat er veel te weinig lantaarns waren bijzonderlijk voor eene stad die 13000 onnoodige op centen heeft. Eindelijk kwam men aan zijn hotel. Hier werd afgesproken om 's anderdaags bijeen te komen op de Markt. 't Is maandag. Al de vrienden zijn op hunnen post, uitge nomen D'Hacse, onze Broydel. Hel huis waar zij vergaderd waren gaf uit op de Konijuenmarkt. Ten 7 u. komen ze buiten. De Koning, verwonderd over al die beweging, bleef staan. Terzelfdertijd' komt er een boer met een konijn in zijnen korf; aanstonds verschijnt de gcldomhalcr met een brielkcn, waar op in het fransch staatDroit de place 8 centimes. A krenon riep de Koning, gaat dat hier alzoo Schrijf dat eens op, secretaris. Vandaar trokken zij Carton's deur voorbij en bereikten de Patattenmarkt... Roef 1 hetzelfde spelleken als met de konij nen plaatsgeld 5 centiemen voor eenen kluts van 20 kilos. (Zulksmaakt 25 centiemen opslag op de patateu voor 100 k.) Dat is waarlijk ongehoord, sprak Sire, zoo veel te meer dat het meest door den werkman is, dat die knollen gekocht worden. Inderdaad, volstond de Secretaris van den Bond, dat hebben wij hier vroeger nooit gezieu, in onze stad, waar het leuren met eetwaren vrij is... Betalen Betalen zoo immers spreekt Profijt 1 Ja maar, heeren, zei een korte dikken vent, die iu 't voorbijgaan het gesprek afgehoord had, er heeft mij een vriend van 't stadhuis verzekerd, dat het plaatsrecht door het Senaat gestemd is. Ziet ge wel, lachte de Ondervoorzitter, zoo laat gij u, werklieden, alles wijsmaken door die verboudmannen 1 Tusschen de kramen der fruit- en zaadmarkt wandelende, vroeg een Siamees. Wat gulden letters staan ginder op dat huis Aha antwoordde vriend Cyriel, dat is onze Katholieke Kring. Wij, katholieken, we zijn niet bang zulks op ons bla zoen te laten zetten. Hebben de liberalen hier geenen kring Ja wel,doch zij zetten er niets op als Estaminet. Verstaan? Ja, ja; maar kom, gaan wij in den Kath. Kring binnen, want mijne eksteroogen begiuuen te steken van dat nat weer. Inderdaad, voegde de Koning erbij, laat ons wat rusten en klappen over den toestand. Nauwlijks waren zij gezeten, of Z. M. wendde zich tot den Voorzitter met de volgende woorden Heb ik gisteren op de vergadering wel verstaan 5 cen tiemen per 30 cent. vierkant en 0,30 voor meerdere plaatsen, voor d'eiermarkt8 centiemen per halven vierkanten meter voor kiekens en konijnen Dusvolgens, zegde vriend D'Haese (die inmiddels inge treden was), komt er een arme sukkelaar met een konijntje 8 centiemen. Leg ze mij daar En dat is nog niet al, Sire, zei de Voorzitter. 50 centie men plaatsgeld per renne voor de viggens, 25 centiemen voor 466 kenden toon Zeg aan dat monster, bij name Willem, dat het kasteel geen vijanden duldt dan in zijne kerkers als ge vangenen of in zijnen grond als lijken. De tiran vergiete het onschuldig bloed het kleve hem onuitwischbaar op het aangezicht. Zeg hem, dat hierboven een wrekende God zijne wandaden ziet!.... Ga!.... En heviger klonken door de ridderzaal de herhaalde kreten van Wraak! wraak terwijl men den wapen bode den blinddoek aandeed en hem buiten het kasteel leidde. Een onbetoomde gramschap vervulde de harten der Vlamingen. H Wapenbroeders riep Dirk niet enkel Vlaan deren doodde de dwingeland mijn kind ook wil de booswicht onthalzen. Een middel kan ons en de ongeluk kige maagd redden. De snoodaaard gunt ons tijd tot morgenmiddag springen wij, bij het krieken van den dag, in het harnas. De vijand zij verrast en verslagen, eer mijn kind en Boudewijn omkomen 1 n Ja, te wapente wapen 1 tierden de verbolgen ridders. Onze strijd, sprak Iwein met geestdrift was voor vrijheid en recht, eerbied onzer landsinstellingen, zeden en taalthans steunt hij ook op de verlossing van eene vrouw, aan wie nooit een rechtgeaarde ridder bijstand weigerde. Zweren wij mijn bruid te verlossen of met ons bloed de puinhoopen van 't kasteel te besproei en 1 n De zwaarden kletterden tegen elkaar. Ik zweer liever te sterven dan door de zweep van eenen dwingeland als een dier te worden geslagen 1 riep Daniël. Zegepraal of dood op het slagveld 1 Overwinnen of vergaan morde Frederik. Het recht bezegelen met zijn bloed, eene weerloo- koeien, vaarzen of stieren. En dat heet men hier de markt heropbeuren Nonde-guerre riep de Koning dat zou mijn volk niet willen verstaan Ondertusschen was hun pintje uit en trok men, op verzoek van Z. M. naar den Oudenberg. In het straatje nevens den Boulevard deed de hovenier des Konings aan eenige leden opmerken, dat de kanten zeker niet gekuischt wa ren, vermits men er het onkruid en an dere dingen nog zag Wat zeker is, beweerde een lid van den Bond, dat is konden zij het straatjen laten toegroeien, zij voorwaar niet zouden missen... Er zijn nu meer stadswerklieden en er zijn meer klach ten. Over eenige dagen zag ik op de markt een slachter zelf het schavije kuischen In de Pachterstraat wilde de kok des konings, een diklijvige vent, zich wat zetten doch nergens een banksken te zien. Weet ge wat, sprak de Ontvan ger, ik stel voor er hier twee te vragen, en dat zij hier nog zouden staan tegen de Meimaand. Terwijl had Z. M. een oogslag op de stad geworpen en ook al een of andere inlichting gevraagd. Daarna trokken zij voorts en gingen rusten in 't Hemel rijk. Zie, het wilde nu ook juist lukken! Onze vriend Emiel was daar, die aan Sire werd voorgesteld en met alle be reidwilligheid inlichtingen over de bur gerwacht aan Zijne Majesteit gaf. Een lekker bocksken werd gedronken. De Koning bedankte nu den burgerwacht man, nam afscheid en ging langs de trappen af. Nonde-patacon 1 schreeuwt eens klaps Z. M., houdt mij vast, of ik rol be neden 1 Daarop geeft vriend Fous den Ko ning een arm en zoo sukkelen zij bene den, terwijl een Siamees gedurig roept Mijn eksteroog 1 Mijn eksteroog Fons vertelde aan den hoogen be zoeker, dat het door onzen Katholieken Burgersbond was, dat er twee briefbus- seu bijgekomen waren in de stad, een schrijver meer in den Post, 2 guichet- ten die moeten dienst doen, naar Brus sel rijdeu langs de Nord en al de Midi mogen terugkeeren, of laugs waar men wil, rechten op de vreemde leurders, enz., enz., tot dat zij ten laatste terug op de markt kwamen, alwaar de Ko ning zeer verwonderd scheen, nog de banken der Kouijnenmarkt te zien staan (aan welke de verledene week nog een kleiuen jongen zijnen vinger gepletterd heeft al wippeka te doen). Hier trad een estalet met eeue depeche op Z. M. toe, die hem uituoodigde om zonder vertoef naar Gent te komen, ten einde eeue vergadering bij te wonen van den Hoogeren Burgersbond, waar bij een onzer vrienden verslaggever is. Men vergezelde hem dus spoedig naar zijn hotel. De Siameesche vorst bedankte hartelijk voor de inlichtingen hem verschaft en drukte zijn spijt uit, zoo op het onverwachts te moeten ver trekken. Hij beloofde evenwel met de eerste gelegenheid weêr te komen en ons, bij zijne tehuiskomst, de reglemen ten der bijzonderste steden van zijn land af te sturen. Een halt uur nadien was hij vertrok ken. Het Bestuur van den Bond besloot dan de werkzaamheden, die een weinig onderbroken geweest waren, ieverig voort te zetten, want, zegde de Voorzit ter, er valt hardnekkig gewerkt te wor den, willen wij verbetering iu onzen toestand bekomen. Zijn voorstel werd eenparig toegejuicht. Naar Aalst 1 Aalst For ever 1 Verleden vrijdag heeft de groote Ameri- kaansche uitvinder E- dison in Aalst geweest! Hij is hier zijnen nieu wen fonograaf komen probeeren. Ge weet wat een fonograaf is Een machien dat de stem opneemt, dat schrijft al wat ge zegt, en geeft al les weer 't spreekt gelijk ne mensch. Maar 't nieuw machien heeft iets gansch bijzonders Als g'er leugens in spreekt, komt er de waarheid uit. 't Is Edison zelf, die de proef ko men doen is. Men is niet 'takkoord over de kwes tie waarom hij Aalst gekozen heeft voor zijne eerste experientie. De eene zeggen, dat Edison voor d'Aalstenaren nog al veel over heeft, omdat zij in zake van uitvinding ten allen tijde zoo fel geweest zijn b. v. Dirk Martens' nieuwe persPieter Coucke zijne fa-klok de streek van 't wijf... Maar de serieuse menschen, en dat is 't waarschijnlijkste, dip zeggen dat Edison g'informeerd had naar een goed sujet om in zijnen lonograaf te liegen en dat men hem 't adres van de Werf gegeven heeft. Waarschijnlijk zullen wij aan den weet gera ken hoe d'experientie afgeloopen is. Tot hiertoe weten wij nog niets anders, als dat Edison 2 fonografen mee had zijne eerste uit vinding, den fonograaf waar de woorden uitko men gelijk ze gesproken worden, en den nieu wen. Voor eiken fonograaf had hij drij rollekens mee. De Ingenieur van Brussel, die aan Edison 't adres van de Werf gegeven heeft, is een per soonlijke vriend van ons hij heeft beloofd ons op d'hoogte te houden. Hij zal zijn beste doen om aan die rollekens aan te geraken. Komt te vcrHchljnen en Is bij alle boek handelaars te verkrijgen of de Spaansche oproerlingen van 1576 in Aalst geschiedkundige roman door Petrus Van Nuf el. Aangekocht door het Staatsbestuur. De geschiedkundige verhandeling, naar de beste bronnen bewerkt, beslaat 228 bladzijden, ge drukt op kloek papier. Het werk kost 2 fr. Aalstcnaars, leert het verleden uwer Moeder stad kennen Dorpelingen van Liedekerke, As- sche, Herzele, Melle, Quatrecht, enz., houdt de heldenfeiten uwer voorouders in dierbaar aan denken Niet weten wat vóór uwen tijd gebeurde is altijd kind zijn 1 Komt te verschijnen bij gelegenheid der Mei maand MARIA'S LUSTHOF of 31 Bloempjes ter eer van Maria geplukt door Alf. Van Loo. Boekdeel in 12 van 164 blz. met kerkelijke goedkeuring. Prijs fr. 0,75 gebroch. fr. 0,85 gek art. Dit werk op kloek papier en met veelkleurigen omslag versierd is derwijze geschikt dat het ter zelfder tijd voor maand- en voor prijsboek kan dienen. Voorwaarden volgens getallen. Op aanvraag worden stalen gezonden. Te beko men ter pastorij van Knesselare. Luibeken was bij de Pom piers van Aalstmaar hij viel erg ziek, zoo erg, dat men voor zijn leven begon te vreezen. Spiegels, de commandant van het korps, kwam hem be zoeken en zegde hem Heb maar goeden moed, Luibrechts; als gij sterft wordt gij met het muziek van 't korps begraven. Och, commandant, sprak Luibeken, doe dat niet, want 'k en kan daar niet tegen, tegen muziek. Wettelijke besluite». Het kruis van eerste klas is verleend aan M. Van Bever, burgemeester te Aygem de medalie van eerste klas aan M. De Boe, gemeenteont vanger te Geerardsbergen de medalie v. tweede klas aan M. De Roeve, bode bij het gemeente bestuur van Geerardsbergen. Mnnncri Het groot Avondfeest in de zaal der meisjesschool, op 2e" Paaschdag, neemt aanvang om 4 uren 's namid dags. 't Is bijgevolg op te passen om intijds te komen. Voor wie de Concerts van Moorsel nog niet bijwoonde, zijn zij eene ware verrassing. Er zal veel Volk van Aalst en omtrek aanwezig zijn, want de kaarten die verkocht zijn, 't is wreed Leest de nieuwe geschiedkundige roman van Petrus Van Nuffel DIRKA 228 bladz., kloek en schoon papier. Te verkrijgen bij den Schrijver, Kapellestraat, Aalst, en bij alle boekhandelaars van het Rijk. Prijs 2 frank. Voor de tweede maal neem ik de vrijheid aan het Publiek kenbaar te maken, alsdat ik hoege naamd tusschen geen schulden kom, die mijn zoon ALPHONS BRUYLANT gemaakt heeft of nog zou maken. Uw Dienaar, Leo Bruylant-Boel. Schoone en welgekalandeerde Likeurwinkel te« gen den 1 Januari 1899, thans bewoond door M. Leo Bruylnnt, Geeraardsbergschestraat, 104, Aalst. Wilt ge goede echte Hollandsche Cigaren aan 5, 6, 7 en 10 centiemen 'tstuk? Koopt die bij de ESPLANADESTRAAT, AALST, Depot van een Hollandsch fabriek. Stalen op aanvraag. Geboorten Mannelijk 12 Vrouwelijk 14 26. Huwelijken. H. Rasschaert, daglooner, met Van Steendam, zonder beroep.K. Tas, twijnder, met M. De Smet, twijnster. Overlijdens. D. De Buysscher, wedr Nijs, landb. 66 j. Oone- fem. C. Feron, winkelier, 70 j. Brabandstr. Samuel, wedr Boulon, landb. 74 j. Leopoldstr. F. De Gendt, landb. 61 j. Geerardsbergschen- steenweg. M. De Bruyne, vr. De Waele, z. b. 36 j. Nieuwbeekstr. M. Redant, vrouw, Van Geit, z. b. 60 j. Postweg. 2 kinderen onder de 7 jaren. Niets heeft een meer merkwaardigen invloed op de kinderen met zwak gestel dan de Scott's Emulsie. Deze toebereiding is de gemakke- lijksten en doelmatigslen vorm om de zuiverste traunolie verbonden met de Hypophosphieten van Kalk en Soda in te nemen. Zij bezit het groot voordeel aangenaam van smaak te zijn zij wordt door de kinderen gaarne genomen tot dus verre, dat zij haar als eene snoeperij aanzien. In de Scott's Emulsie, is de smaak der olie gansch verborgen, en goed vermengd zijnde, geeft hij niet het minste werk aan de verte ringsorganen De geneesheeren hebben dikwijls vast gesteld, dat de Scott's Emulsie toegeeigend wordt zelfs wanneer het gewoon voedsel het niet is, hetgeen wil zeggen, dat de Scott's Emulsie het gestel voedt, wanneer al de andere voedsels zonder uitslag blijven. De volgende brief zal iet belang van iedereen pwekken, die een kind .ebben iu het tijdstip van den wasdom, en zich niet goed ontwik kelt. Zij zullen in de voorbeeldige toebe reiding aantreffen en aan het lichaamsgestel een doelmatig voedsel op bescheidene wijze bezorgen. Zondag aanstaande zal de apotheek open blijven van M. Callebaut, Boter markt. te verkrijgen bij L. Fosselle, gistkaudelaar, Brus- selschestraat, nr 6, Aalst. rT'/) IDfmn bij Ach. Eeman, fabrikant van meststoffen te Aalst, eerste klas van VOEDERBEETEN, (Jaune ovoïde des Barres) AAN ALLE AANNEEMBARE OFFERS VAN 5000 kilos BREIKATOEN, wit en allerhande kleuren, van het oud huis Van der Smissen, en 3000 grossen NAAIGAREN, 100, 200 en 500 yards, bij Van Mcldcrt, Tcrplatcukaal, -GS, tc GENT. 3 SRANDS PRIX ïaque pièce CENTRAL - 1. OP. .2 A. Huisman imm n.giuiumCTro»'ia 1-"*-11.«■T UI V- i-amnawmoMCagtM— Ainay-le-Chateau (Allier), Frankrijk, 9 Mei 1897. Mijnheer, ik dee.l uwe Scott's Emulsie nemen door mijn wichtje van '20 maanden, door eene algemeene vermagering aangetast, gevolg eener bronchict. He goede uitslag uwer kostbare remedie liet zich niet afwachten en eenige dagen behandeling brachten eene zichtbare verbetering te weeg in den toestand van mijn kleine zieke. Het beteren duurde voort, heden is het gansch hersteld, maar ik ga voort met het uwe Scott s Emulsie te doen nemen, die ik aanzie ais den hesten kracht- hersteller. Aanvaardt, mijnheer, de uitdrukking, mijner erkentelijkheid. (Geteekendj Chaulet, onderwijzer. Do Scott's Emulsie vindt men in alle goede apotheken. Algemeen depótCh. Delacre en G'°, Apothekers, Brussel. 'I U.I111I t'HAlLBT Scott's Emulsie eeue

De Volksstem | 1898 | | pagina 3