Rechtbanken. UITVERKOOP BRUXELLES LUIBRECIITS. De geneesheeren schrijven het yoor. Albert-Lienartstraat, 22, Aalst, m COUVERTS Stadsnieuws., CHRISTOFLE o-ebreveteerd en gediplomeerd Amerikaansch TANDMEESTER alle dagen der week te raadplegen, van 8 tol uren, in zijne woonst mondoperatiën e.i het plaatse, van Kunsttanden. - Alle dijmdagen te Ke.zer, Ie nTnoVe, van 8 tot u uren 'smorgens. Kunsttanden van af-4 fr.; geheele Gebitten van al S.> Ir. begeeft men zich ten huize. Men aanvaard leerlingen.*) Op aanvraag BERICHT. TE HUREN: ■Burgerlijke Stand, Allerhande Nieuws. Beste Waas Klaverzaad is zorgvuldig beschermd rond half 4 viel de pinne des to- neer lanss den kant der Nieuwstraat, doch ze bleef ge lukkiglij k hangeu aan den draad van don donderscherm kort daarna al het houtwerk, met verscheidene klokken, viel langs binnen in den toren, en al wat brandbaar was van boven tot beneden, stond in vlam eu vuur, d'horlogte viel stil, en a e n nnpningen spuwden een vuur, alsof er van binnen lenmenden vuurberg gezeten hadde schrikkelijk tooneel 1 bijzonderlijk als men peist dat de markt rommendom bezet was tot tegen de muren des torens, met lijnwaden tenten. Maar de toren stond gebrakkeerd van spuiten die dapper werk- teu, zoodat het vuur niets anders te verslinden vond als het houtwerk langs binnen. Rond 4 ure waren voornoemde pompiers met nog andere le den van hun korps dichter bij den toren genaderd ze konden post vatten in het klein toreken ernevens en vandaar de balu strade besproeien en in den toren stroomen van water doen v&llcu. Dan begon het ingetoomd vuur te verminderen bij gebrek aan voedseler was geen gevaar meer voor het overige van 't Stadhuis en men kon reeds de vernielingen schatten. De schaliën pinne des toreus met al de dakvensterkes, met de balustrade rond de galerij, met al het houtwerk, dit alles is tot polver verbrand. De kostelijke beiaard, de vreugd van arm en van rijk, is naar de knoppen. Er hangen nog eenige klokken in de naakte zwarte muren, andereu zijn gesmolten, neergevallen eu ge broken. De groote stadshorlogie is kapotgebrand. Die schade is reeds groot, maar ze kon oneindig grooter ge weest zijn, als men denkt hoe dicht dat de woningen nevens dien toren staan en hoe ver dat de stukken vuur vlogen, en de brandende schaliën vielen. Na den eersten oogenblik van ver rassing, dank aan de medehulp der Burgers, van Pompiers en Policie, er is een goede orde gewoest eu een perfekte manier van blusschen. In 't hevigste van den brand en voorziende wat kon gebeu ren, men had, per telegram, de Pompiers van Dendermonde gevraagdmaar nadien is de vraag ingetrokken nochtans zijn d'officiers van 't Dendermondsch Pompierskorps herwaarts gekomen. Maandag, g'heel den dag, werd de toren bewaakt door 't Pompierskorps van tijd tot tijd steeg er nog rook en vuur uit. Eene groote menigte vau 't omliggende is de ramp en 't verlies van Aalst komen aanschouwen. De boijaard, een der eerste en schoonste van Belgenland, was geplaatst in 1461 door den Aalstenaar CO ELKE, en werd 300 jaar verbeterd en volmaakt tot in 1766, alswauneer de 28 klokken hergoten werden en gebracht op 38 t zijn klok ken van de zuiverste spijs, en iedereen verhoopt en verwacht dat de overblijfsels der klokskes spoedig zullen hergoten wor den en een nieuw klokkenspel geven. De brand van 't Stadhuis, welk wreed tooneel 1 en wat moet het geweest zijn te Parijs in 't jaar 1870, als de wreede Communards de voornaamste gebouwen van Parijs in brand staken en dat de Communardsvrouwen petrol op den brand goten 1 Wat moet het zijn in Rusland, alwaar een goddeloos volk, gansche steden en dorpen in brand steekt I Liefhebber van pintjes. Er zijn personen, die veel van drin ken houden en die dan natuurlijk dikwijls een schreefken aanheb- H ben. Zoo'n ongelukkig man is zeke- s™ re C., die op zijn boekske al eene ;ansche reeks veroordeelingen heeft en [ie heden weer drie vervolgingen voor dronkenschap, smaad tegen eenen poli- cieagent en vernieling van afsluiting te verantwoorden heeft. Bekent gij dat vraagt de voor zitter. Ja en neen, mijnheer, zegt de jon gen. Hoe dat Och, mijnheer, gij zult dat mis schien niet verstaan, maar als een mensch een beetje gedronken heeft, dan vangt hij zoo'n heele boel dommig heden aan zonder het zelf te weten. Maar waarom drinkt gij dan As 'ne mensch nu dorst heeft. Dat is toch geene reden om zich zat te maken. Ja, zegt de man, terwijl hij naden kend voor zich uit ziet, maar ziet u, dat komt zoo zonder dat men het wil. Men drinkt een pintje, eenen dikkop, en dan nog een, enz., en zoo voorts tot dat gij zoo'n stukske in den kraag hebt. (Met eenen zncht) En dan, dan is het te laat, ziet u. Welnu jongen, zegt M. Maffei, dienstdoende voorzitter, tracht dan maar van geen pintjes meer te drinken. Ja, dat is gauw gezegd. De rechtbank deelde hem 26 fr. uit voor deze smaad, 30 dagen voor vernie ling van afsluiting en 3 straffen van 8 dagen en 26 fr. voor dronkenschap. Veldwachter-moordenaar. Maan dag is voor het assisenhof van Brabant de zaak opgeroepen van den veldwach ter Bouchez, van Ukkel, die in eenen huiselijken twist zijne vrouw dood schoot, terwijl, zij, met haar kind op den arm, naar de geburen vluchtte. Dijnsdag werd Bouchez vrijgespro ken. Kwade «treek. Twee piotjes moesten wacht houden buiten de stads poorten te Antwerpen, op eenigen af stand van elkaar natuurlijk. Maarzij staken de koppen bijeen en besloten er uit te trekken. Na hun geweer voor hun wachtpostje te hebben geplaatst dan kon de voor bijganger denken dat zij daarbinnen wacht hielden trokken zij arm aan arm op, in de richting van eene dans zaal, welker muziek hun eenige minu ten te voren het hoofd op hol had ge zet. Zij dansten tot zij moede waren en dansten dan nog voortzij dronken tot zij.... vroolijk waren, en dronken dan nog meer. In zulken staat kwamen beide al zin gende in de kazerne terug. De sergeant stelde juist proces-ver- baal op. Hij wilde de twee soldaten op sluiten, maar zij gelukten erin de vlucht te nemen. De eerste soldaat werd vroeger reeds gestraft, zijn makker Frans P., soldaat bij het 10* linie, een Brusselaar, ver scheen donderdag voor den krijgsraad die hem tot 3 jaar correctie, 4 maanden militaire gevangenis en 26 fr boete ver oordeelde. ANTWERPEN. De goederen der kloosterlin gen. De gansche zitting van zaterdag werd inge nomen door de pleitredens van een proces, inge spannen door de erfgenamen eener afgestorven be gijn, eischende het vijfde deel van de weerde des begijnhofs onzer stad. Ziehier in welke omstandigheden. Vijf begijnen kochten in 1821 het begijnhof in persoonlijken naam. Zij deden in den akt vermel den dat de overlevende eigenares zou blijven van de goederen. Eene der begijnen deed intusscheu afstand van dit recht, zoodat er nog vier overble ven. De erfgenamen van een dezer eischen nu hun deel, beweerende dat dit contract onwettig is. M. Janson, zoon, pleit voor de eischers. M. Paul Segers voor de verweerders. AAN ALLE AANNEEMBARE OFFERS VAN 5000 kilos BREIKATOEN wit en allerhande kleuren, van het oud huis Van der Smissen, en '1000 grossen NAAIGAREN, xoo, 200 en 500 yards, bij Van Mcldert, Ter platen kaai, 48, te GENT. Voor de tweede maal neem ik de vrijheid aan het Publiek kenbaar te maken, alsdat ik hoege naamd tusschen geen schulden kom, die mijn zoon ALPHONS BRUYLANT gemaakt of nog zou maken. Uw Dienaar, Leo Bruylant-Boel. heeft 474 eenen grijnslach zóo akelig, zoo duivelsch, dat Rambold zelf terugdeinsde. Ga, Rambold, morde Cliton als uitzinnig de wraakzucht verstikt mij. Voor de slachtofferiug tot den middag niet gewacht 1 Dezen morgen nog zijn Lauretta en Boudewijn onthoofd Spoed naar het wond en breng de gevangenen hier. Hunne marteling lessche mijnen bloeddorstIk ga de bevelen geven om, zoohaast het hoofd dier koppige Vlamingen gevallen is, een laatste stormloopen te doen. Vlieg En zij scheidden ter volvoering hunner euveldaden de dwingeland Cliton ging uaar Godfrieds tent, de ver rader Rambold snelde naar de Osbroeken. De krijgsbenden der vijanden, welke deels in de kom der stad, deels buiten de versterkingen waren gele gerd, maakten zich in aller haast tot den strijd gereed. Het bevel gebood de grootste stilte, maar niettegenstaan de heerschte de grootste wanorde in hunue scharen. Willem glimlachte. Binnen eenige stonden was zijne wraak voltrokken Lauretta en Boudewijn neergeveld, het kasteel verdelgd En nog koesterde hij deze gedachten, toen schielijk schetterende klaroen- en baznintonen weerklonken, hevige oorlogskreten weergalmden. De valbrug van het kasteel was nedergevallen en do Aalstenaars stormden onversaagd vooruit. De lucht sid derde onder hun machtig geroep van Heil Dirk 1 Leve lwein Zoo onverwacht als de aanval was, zoo onweder- staanbaar het was gedrang. Honderden vijanden baadden n uUa bl°ed" Verstomd> onthutst vlogen Willems en 0 rieds wapenknechten ijlings naar hunue wapenen en schikten zich in gelederen. De dwingeland en de hertog tierden van woede. Hoe dorsten de belegerden dezen uitval wagen? De dood zou 1 ie stoutmoedigheid bcloonenZij sprongen met de reeds vereemgde slagorden de Aalstenaars tegen. Men kampte met razernij, want dit gevecht zou het Luibeken, burgemeester van zijn dorp, verkocht op zekeren dag zijn wol aan Spiegels, koop man uit de stad. De zaak geregeld ging Lui- brechts de papieren in orde maken. Terugkomende, miste hij eenen hollandschen kaas, die op eene plank achter de deur gestaan had, terwijl het tevens zijne aandacht trok dat een der zakken, waarin de ver kochte wol zat, dikker was geworden dan vroeger. Hij was volstrekt niet verlegen Spiegels, zei hij, ik heb vergeten hoeveel de zak juist woog laat ons hem nog eens op de schaal zetten. Spiegels kon daar natuurlijk niets tegen hebben en de zak wierd overgewogen. Het bleek toen natuurlijk, dat het gewicht iets was toegeno men. Er wierd eene nieuwe rekening geschreven en Spiegels durfde niets zeggen, maar keek zui nig. De vrouw van Luibrechts miste den kaas ook spoedig cn riep dat zij bestolen was. Wees maar kalm, Katrien, zei Luibeken ik heb dien kaas verkocht tegen twee frank en half het pond 1 Schoone en welgekalandeerde Likeurwinkel te gen den x Januari 1899, thans bewoond door M. Leo Briiylnut, Geeraardsbergschestraat, 104, Aalst. Aalsl. Geboorten Mannelijk 12 Vrouwelijk 18 Overlijden j. P. Meganck, m. Amant, kleerm. 75 j. Zonne- str. V. Van der Eist, m. Verbestel, verwer, 58 jLange Ridderstr. M. Van Varenbergh, br. 22 j. Gentschesteeuw. J. Rabier, wodu Van de Meerssche, z.b. 90 j. Postweg. - J. Mertens, m. Vlasschaert, horlogiem. 56 j. Gentschestr. D. Corthals, m. Ruysbergh, handel. 60 j. Hoogstr. Fred. Scheerlinck, m. Greveraert, koopman bieren, 45 j. Brusselschestr. 4 kinderen onder de 7 jaren. Priesterlijke benoemingen. M. D. Sanspetti, onderpastoor te Eekloo, is benoemd tot pastoor te St-Denijs-Boekel, in vervanging van M. SmetryDS, ontslaggever. Xoiirfa^riof. Zonda; apotheek open blijven van M. lenstraat. aanstaande zal de Ghysselinckx, Mo- HAMME. Het parket van Dender- moude heeft Donderdag te Hamme een onderzoek geopend betrekkelijk een diefstal met braak. De echtgenooten Lowie-Baert, winkeliers, bevonden zich 's morgends op de markt van Dender monde. Tusschen 6 en 7 ure drong een dief in 't huis en stool eene som van 11,000 fr. GEERAARDSBERGEN. Het laats te tooneelfeest der Jonge Wacht is door een pijnlijk voorval gestoord geweest M. Cyriel Hylebos werd door eene be roerte getroffen, cn ondanks alle zorgen is hij ten 1 uur 's nachts overleden. M. Hylebos was algemeen geacht en be mind zijn afsterven is een groot ver lies voor de katholieke partij en voor zijne werklieden. R. I. P. LUIK. Keu vijftigtal soldaten van het garnizoen der citadel heeft zich in den nacht van vrijdag op zaterdag erg onpasselijk gevoeld. Naar men denkt, zegt de Patnotewaren er bij de zieken zelfs sporen van vergiftiging merkbaar. De militaire geneesheer en drie burger lijke dokters hebben de zieken een braakmiddel toegediend en de krijgso- verheid gaf tegenbevel voor de oefenin gen, die daags nadien moesten plaats hebben. Er heeft zich gelukkig geen en kel sterfgeval voorgedaan. Volgens de Gazette was de ziekte der soldaten ver oorzaakt door spek, dat met aardappe len gekookt was. LOKEREN. ln den kampstrijd voor tooneel, die dezen winter te Aude- naarde was uitgeschreven, heeft de too- neelafdeeliug van den katholieken Strij der sbond vau Lokeren den tweeden prijs behaald met het blijspel Fortuingrtllen. Eene eervolle onderscheiding is aan den besten speler Edmond Albert toege kend. Voor het dramade Koning der Boschjagersbekomt men eene eervolle melding voor de beste uitspraak. Ongeluk. Hot kwartier van do Hertshagc werd maandag in opschudding gebracht door een jammerlijk ongeluk. Eeu knaapje, Joseph Troch, wonende iu do Borluutstraat werd op den steenweg door eene zwaro hondenkar omgeworpen en over reden. Het slachtoffer was erg aan het hoofd eu over gansch het lichaam gekwetsthet bloedde uit mond, neus cn oorcu. Het rechteroog zal verloren zijn. Dr Wauthier heeft de eerste zorgen aan het arm kind toegediend. De kar was met takken ge laden en men denkt dat een dezer takken het kind zal omgeworpen hebben. De onvrijwillige dader woont te Herdersem. De toestand van het kiud ver ergert van uur tot uur. Sterke verbeelding. Man. Vrouw, laat mij u wat zeggen als wij het groot lot winnen, zal ik u een rijtuig met twee peerden koopen, zooals iu de stad niet te vinden zyn. Vrouw. Maar 't moet een rijtuig zijn voor vier personen, want als we uitrijden, moeten de kinderen meê. Man. Natuurlijk, ik en gij rijden dan voor waarts, ons dochtertje plaatst zich tegenover u en ons zoontje tegenover mij. Zoontje. Vader, ik wil niet in het rijtuig zitten ik ga op den bok. Man. En ik zeg u, gij blijft in 't rijtuig. Zoontje. (weenend.) En ik ga toch op den bok zitten... Man. (Vertoornd.) Wilt go wel eens van den bok gaan, deugniet 1 De Belgische Maatschappij van Bock handel komt eeu kataloog uit te geven, uitsluite- lijk samengesteld uit werken van politieken en anti-socialistischen aard. Deze werken moeten voorzeker, met het oog op den aanstanden kiesstrijd, veel bijrdagen tot eene doeltreffende propaganda de katholieke kringen en vereeuigingen zullen er do noodige stoffen in vinden om hunue werkingen te vergemakkelijken en hun programma aan hunne leden duidelijker te maken. De Belgische Maatschappij van Boekhandel, 16, Treurenberg, Brussel, stuurt deze kataloog vracht vrij aan al dezen die er de aanvraag van doen. te verkrijgen bij L. Fosselle, gisthaudelaar, Brus- selschestraat, nr 6, Aalst. Niemand kent beter de moeielijkheid en den last een kind op te brengen dan de moeder of de mem. Wij moeten hen de talrijke te bestrijden ziekleteekens niet bekend maken, zooals storing der verteringsorganen, onregelmatige spijsver tering der darmen, algemeene ongesteldheid tengevolge van de welke het kind gedurig schreeuwt en eene gestadige oorzaak van bekommering voor de ouders is. Indien gij aan eenen geneesheer vraagt, wat de Scott's Emulsie vooreen ziekelijk kind doen kan, zal hij steeds antwoorden dat deze toebe reiding, van eersten rang, meer zal verrichten om de moeielijke spijs vertering te overwinnen, eene gezonde voeding te verzekeren en de algemeene herstelling te verwekken dan welkdanig middel ook. In het hier onder voor gesteld geval, zult gij een doorslaand bew ijs vinden van hetgeen de Scott's Emulsie kan doen voor de kindertjes en gij zult opmerken dat deze toe- bereiding ondersteund Charlotte ae come werd door verscheidene geneesheeren, in deze gelegenheid geraadpleegd. A. Huisman, in fTTJT 'f~ •*rI 7. Levallois-I'erret (Seine), Frankrijk, 20 Juni 4897. Mijnheer, Ik aanzie het als een plicht u met den uitslag bekend te maken, bekomen door het gebruik van de Scott's Emulsie. Mijn kind, dat ik bij eene voedster uit, besteed had, was er zoo slecht verzorgd, dat ik het er moest gaan afhalen, te laat, helaas! want het was in zulkdanigen staat van verzwakking dat wij oprecht in bekommerd waren. Verscheidene geneesheeren door ons geraadpleegd, verklaarden dat enkel eene herstellende voeding het kind redden kon en de Scott's Emulsie werd voorge schreven. beurtelings met goede melk. Mijn dochtertje, dat het weinige voedsel weigerde of dikwijls overgaf, melk, vleeschsap, en eieren, dat wij haar wilden doen nemen, was op uwe toebereiding die zij gemakkelijk verleerde, verlekkerdWij gaven er haar dus regelmatig en ik mag u verzekeren dat het aan de weldoende gevolgen uwer toebereiding is, dat wij bet leven te danken hebben van ons bemind kind, waarvan ik het genoegen heb u hier eene photographic op te sturen. U de toelating gevend dezen brief af le kondigen, geliel enz. M. Lc Cöme, 61, rue de Cormeille.

De Volksstem | 1898 | | pagina 3