UITVERKOOP Albert-Lienartstraat, 22, Aalst, Stadsnieuws. Koophandelsrechtbank van Aalst. Openbare Aanbesteding gebrevcteerd en gediplomeerd Amerikaansch 1ANDMLESI ESI, is alle dagen der week te raadplegen, van 8 lot 5 uren, in zijne woonst voor begeeft men zich ten huize. Men aanvaard leerlingen. aadplegen in van af 85 fr. Den Keizer, le Op aanvraag H EE HEN KIEZERS, Dubbele lengen li eer en Kiezers, HTr 1 kiezers van i arrondisse- (V! 1 nienl Aalst, Nï° 1* dal is li ll naar ons hert! Daaron- der gedopt, niet moed en kracht, zonder aarzeling Van DENDERHAUTEM naar 1ADIE. LUIBEKEIV. Leve M. Van der Linden Brief uit Er pc. Nieuw Lied der Moorselaars Tieuile Kriel'. Leve M. Betliiiiie Brief uit Nederbrakel. ggÊ$r Ondci* umbero 1 Leve onze Woeste Toezichter Leve M. De Sadeleer K4§§GIWEKIiEl. Kiirgcrlijkc MïiekI. A«*»N. GENEZING EENER HUIDZIEKTE 25 N1NOVE, lf ,11- De valsche democraten herhalen gedurig dat, wordt de r,WO door België overgenomen, ons leger en bijgevolg de Be^sche nSLen, uwe zonen, er zullen naartoe gezon den worden. PRIMO -- Ondanks de groote en alomgekende voordee- i »iko de Congo reeds voor den Belgischen Koophandel 1CnrReïffischeNHverheid afwerpt, is er voor het oogen- blik geen kwestie van den Congostaat door België over te nemen. SECUNDO. Artikel i, alinea 3, der Belgische Giond- wet luidt als volgt overzeesche bezittingen of protectoraten, Koloniën, die België zou verwerven. worden door bijzondere wet- bestemd om ze te Dat is klaar en duidelijk Dus nooit kan een Belgisch soldaat naar den Congo gezonden worden tegen zijnen wil en dank. Oordeelt nu hoe de groenen in deze zaak moedwillig lie gen, de waarheid den nek omwringen Laat u dus door die gepatenteerde leugenaars en volksbe driegers niet verleiden door Missionnaris JG. Inboorliug van Denderhautem. Luibrechts was te Brussel geëtablis- seerd als bankier. Kameraad Spiegels kwam zich bij hem als huisknecht aan bieden hij stond daar dus in den gang van het schoon huis en Menheer Luibrechts kwam voor. Mr do bankier, sprak Spiegels, zoudt ge mij, astablieft, tot knecht wil len Wacht eens, vroeg Luibrechts, heeft er daar niemand dan gij in den gang geweest Ja wel, menheer Luibrechts, nen vent mee een rekoniukske; maar ik heb hem huitengeworpon. Goed. Ik aanvaard u. Zondag werden er aan al de kerken van hier omtrent kiesmanifesteu uitge geven vanwegens de groene en blauwe kaudidaten. Waren die heeren hier zelf geweest, mogelijk zouden zij niet geboft hebben van den aantrok hunner strooibriefjes. Op Erpe wilden den meesten hoop der landbouwers ze niet aanvaarden wanneer zij gezien hadden wat bet was. Op Erondegem droegen ze sommige familievaders mede, als speel goed voor hunne kindereu. Burgers van Smetlede beweerden die briefjes aan vaard te hebben omdat het nog al sterk papier scheen en zulks in den zak nooit miskomt, enz., enz. Zietdaar, goedhertige zielen, die uwe centen in de strijdkas steekt, tot wat ze dienen. Uie manifesten hebben daarbij geheel hun doel gemist. Zij die uog twijfelden, weten nu wat het woord christene demokraat wil zeggen. Daarom zekers zei de Leeuw Plancquaert van Somergem ER ZIJN TE VEEL DOMME BOEREN Nen Boer die er bij was.' het Syndicaat der groeven van Lossen. De aannemer is gehouden eene begoede solidai re borg te stellen, in België woonachtig, welke met den aannemer de soumissie heeft onderteekend. De soumissicbiljetten zullen aan het Gemeentebe stuur van Eist moeten gezonden worden bij aanbe volen brieven, ten laatste de.u 23 Mei 1898 aan den post toevertrouwd. De buitenste omslag zal het opschrift dragen van het gemeentebestuur van Eist en de woorden Aanbieding voor het aannemen van openbare werken. De binnenste omslag zal het volgende opschrift dragen Aanbieding voor de onderneming der Herstellingswerken van Eist, uit te voeren aan de Buurtwegen 2-9 en 33. De brieven, welker omslagen eeneu postzegel zullen dragen van latere dagteekening dan de laat ste dag voor de nederlegging bepaald, zullen als nietitoegekomen aanschouwd worden. Het kohier van lasten en bestek berusten ter in zage van eenieder in het Gemeentehuis. Aldus vastgesteld te Eist den 2 Mei 1898. De Secretaris, De Burgemeester cn Schepen, A. DE VOS. H. VAN DER LINDEN. V. DEPREZ. Kurseong, 2 Maart 1897. Niettegenstaande nochtans al die hulpmiddelen, mag men zich verwachten aan eene groote uitsterving ter oorzako van honger. Wat kan men doen voor een zoo groot getal, neemt 30 a 40 millioen uitgehongerde menschen, en dat gedurende, neemt een half jaar, te voeden. Iu steden en dorpen, die op den doorgang liggen van den spoorweg, op gemakkelijk aan geraakte plaatsen zal men de menschen van den dood kunnen bevrijden maar waarschijnlijk nooit zullen de hulpmiddelen in 't binnenland, in dorpen, verborgen in de bosschen, en af- gewekene gewesten, kunnen geraken, juist in die plaatsen waar de lieden armst zijn en de hulp het meest zouden van doen hebben. Er bestaat in Indië, onder 't Britisch gouverne ment, wat men mag heeten, een commissie van hongersnood men heeft employés in verschillende declen van 't land, waar de schaarschheid zich het meest opdoet, die hem verslag moet geven op gestelde tijden, aan 't gouvernement, opdat men bij tijds de verhongerde distrikten kunne bijstaan, in geval van hongersnood. Er zijn hougersnoodlondsen om aan onverwach te rampen te kunnen voorzien maar nu dat de ramp zoo uit gebreid, zoo menige slachtoffers heeft, welke fondsen kunnen groot genoeg zijn In verscheidene distrikten heeft men brood of voedselhuizen gesticht, waar men nu gratis voedsel uitdeelt aan al de hongerlijdenden die zich aanbieden. Maar men kan die huizen niet genoeg vermenigvuldigen, bij gebrek aan middelen 't zal eene schrikkelijke som gelds kosten aan 't gou vernement van Indië; het zal zich moeten in zware schulden stekenen ondanks de 3 lakhs roupieëu, die dagelijks uitge deeld worden in voedsel, dat is eene som van 450,000 fran ken, bijna een halt millioen, kan men nog allen niet helpen. Verscheidene duizenden zijn reeds van honger gestorven. Wat er de uitkomst van zijn zal iu de maand Augusti van dit jaar, zal men later met meer zekerheid kunnen vaststellen. Over 20 jaren iu 1877 was er ook eenen grooten hongersnood iu Indië, nochtans niet zoo uitgebreid over eene groote oppervlakte als nuen alsdan kwam het later uit, dat millioen menschen van honger bezweken wareu. 't ls waar dat alles, nu al beter ingericht is, meer spoorwegen doorkruisen het land meer geld en hulpmiddelen komen van Engeland en Europa noch tans zal het niet mogelijk zijn een aanzienlijk afsterven af te keeren. Iu sommige distrikten zegt men, is het een hartroe rend schouwspel. Lijken van uitgehongerdeu liggen uitge strekt langs de groote wegen men vindt de eertijds bloeiende dorpen verlaten, doodsch en stilal de lieden, die nog eenige kracht in hunne uitgehongerde leden hadden, zijn gevlucht naar betere streken, waar zij gaan werk zoeken, of een hand vol rijst gaan afbedelen. De reeds te ver gevorderde in staat van honger, zijn gestor ven in hunne rampzalige hutten, en de prooi der wilde dieren geworden, die nu alleen in die dorpen rondzwerven. Het gouvernement heeft nog een goed werk ingericht, met aan die arme lieden, zooveel mogelijk in verscheidene distrik ten, groote werken toe te vertrouwen, zooals het leggen van spoorwegen, kanalen delven, enz., waarin duizenden hun dag loon en zoo ook hun onderhoud vinden. Maar hier nog is het niet mogelijk dan een heel klein getal te gebruiken iu verge- lijking met de groote hoeveelheid, die noch eten noch werk heeft. (Wordt voortgezet). De zoogezegde christene volkspartij heeft haar manifest hier rondgestrooid, waarin, natuurlijk, te lezen staat dat zij de redster is van 't menschdom. In eeu kortbondig overzicht eene vol ledige ontleding geven van de opeensta peling van leugens, die vier bladzijden beslaan, is eene onmogelijke zaak. Bepalen wij ons bij eenige algemee- ne bemerkingen. Is die partij er noo- dig Neen Die niet ziende blind wil zijn, moet bekennen dat men naar Plancquaert en Dacns niet gewacht heelt om den toestand van het volk trachten te verbeteren, en dat de ka- tholijke partij voor goed de baan der volkspolitiek is ingeslagen. De overdre- veno volkziekte van M. Plancquaert heeft slechts een uitwerksel scheu ring brengen in de katholieke rangen, en bijgevolg de socialisten in de hand werken en éen doelhem zelve ver heffen zonder voordeel voor 't Volk. De katholieken hebben niets gedaan, schreeuwt hij Dat is eene verregaande onbeschaamdheid en een teckeu van kwade trouw. Als antwoord daarop wijzen wij naar het vlugschrift Le Bilan Catholique,» uitgegeven door het blad Le Dra- peau te Charleroi, waarin de bijzon derste wetten door de katholieken ge stemd, in 't kort zijn samengevat. Iu het programma der zeer christene democraten zijn veel punten die aan 't programma der katholieken ontstolen zijn en andere die zeer wel op dat der socialisten zouden prijken. Wat wij op hun programma echter niet zien, dat is de Godsdienst. Ons dunkt nochtans dat zulks een hoofdpunt is, dat bijzonderlijk hij mannen die zich als zeer christelijk willen doen doorgaan, niet mag verwaarloosd wor den. Nijdige aanvallen tegen de rijken en de kasteel heeren, zonder uitzondering, zonder te zien ol er goede cn slechte zijn, dat komt men er overvloedig in tegen. Do benaming van christene socia list, die men M. Plancquaert geeft, is dus niet heel en al ongepast. Uit al de schriften en bijzonderlijk uit de handelwijze der zoogezegde christene Volkspartij, kan men opma ken dat die partij iu ons katholiek Vlaanderen als overgangspunt tot het socialismus dient. Kiezers, luistert niet naar de kwak zalvershistorie van M. Plancquaert. Aanziet uwe ware belangen en stemt den 22 Moi voor uwe Vrienden de ka tholieken JAN AUDAX. iDonderdag (O. H. Hemel vaart) aanstaande zal de apotheek open blijven van M. Van Tilborg, Lange Zoutstraat. Zondag die van M. De Waele Kerkstraat. Aangezien den heer Louis Buekens, handelaar te Aalst, zijne betalingen gestaakt heeft. De Rechtbank. Verklaart de bankbreuk geopend van deu heer Louis Buekens, handelaar te Aalsl, en behoudt zich voor er later de opening van te bepalen. Noemt M. Eugène Moens, rechter der Recht bank, tot rechter-kommissaris van de bankbreuk. Noemt M. Eug. Verbruggheu, advokaat te Aalst, curator der bankbreuk. Beveelt aan de schuldeischers voor 6 Juni 1898, op de griffie van de Handelsrechtbank van Aalst, de verklaringen hunner schuldvorderingen te doen. Stelt vast op Donderdag 9 Juni 1898 het proces verbaal van het onderzoek der schuldvorderingen te sluiten en op IC Juni 1898 de debatten der be twistingen. Beveelt. Aalst, IC Mei 1898. Voor gelijkvormig alschriit De Griffier, EDM. SCI1EERLINCKX. voor Kempweverij, gehuwd, Frausch sprekende, en touw- wovors worden gevraagd. Schrijven aan de Me- kanische Weverij en Koordeumakerij, Douaistraat, 50, te Lens (Pas de Galais) Frankrijk). Inlich tingen vereischt. PROVINCIE OOSTVLA ANDEREN. Het Collegie van Burgemeester en Schepenen der Gemeente Eist zal, e»ouderdüg Ï6 Mei 1898, om 2 uren namiddag, ten Gemeentehuize al daar overgaan tot de openbare aanbesteding der Kassei werken, uit te voeren aan de Buurtwegen 2- 9 en 23. I>e werken zijn genchat op lS00,3ï fr. De aanbieding zal plaats hebben met op ge schreven biedingsbiljetten gelijkvormig aan liet model voorkomende ton voeto van het kohier van lasten voor de oudernemiug van bedoelde werken vastgesteld. De Steenen en Sponden tot die werken beuoodigd, zullen gevraagd moeten worden aan Geboorten Mannelijk 08 Vrouwelijk 08 IC. Huwelijken. D. De Nil, kleerm. met J. Van de Voorde naaist. - L. Meert, bakker, met J. Verhulst, z.b. P. Van Langeuhovcn, kleerin. met S. Libairt, tw. J. Ruyssinck, schoenm. met M. Baeckelandt, dienstm. G. Coen, landb. met C. Claesseus, z.b. G. Van den Bril, schipper, met G. Cornells, z.b. Overlijdens. R. Rombaut, vr. Hermans, z.b. 57 j. Dam. N. Matthieu, m. Do Pauw. z.b. 83 j. Kerrebr. D. De Man, m. Van den Spiegel, werkm. G3j. St. Janstr. P. Pódevyn, m. Van den Steen, met ser, 53 j. Oude Dendermondschensteeuw. F. Keppens, m. Libaut, meester schrijnw. 60 j. Oude Dendermondschensteeuw. F. Coppens. landb. 27 j. Moorselb. E. Droesbckc, in. Matthieu, wever, G4j. Gentschestr. AAN ALLE AANNEEMBARE OFFERS VAN 50GO kilos BREIKATOEN, wit en allerhande kleuren, van het oud huis Van der Smissen, en ÏOOÖ grossen NAAIGAREN, ioo, 200 en 500 yards, bij Van Heldert, Terplnlenknal, AS, te GENT. A. Huisman, zttir-s -Msr-iESrjsssjj: ten beheerd. De Belgische i roepen, verdedigen, mogen slechts bij vrijwillige dienst- NEMING AANGEWORVEN WORDEN. T. F. Spijtig, Melle is nog altijd wat don- PARLOIR- chist; z'hoett bijna op de Ejst gestaan. Hum. Alles staat gereed Zondag nacht eene depêche. M. 't Land is voor u. «TA. Zooals gc ziet, het komt ons wel te pas. M.M. Eene tweede meid gevonden, 201. ouu schrijven: Zele, Kouter, Henoit. Gyssens, op het Akkerken. Oostende. Ja, doe mij dit plezier, 8 of 4 nummers weke lijks. N. Er zijn 350 num. voor u gedr. Wij zullen on ze verkoopers 't n. week eeu bez. br. Er zijn goede zaken yoor bun te doen. Elk den vrieudelijken Goedendag. STEMME De Mannen. 1. In Moorsel is weer een mislukt plan van de mannen Die onpartijdig bestieren zoün, zoo beloofden die mannen', Maar te hoog vliegen, dat moogt ge niet doen gelijk die [mannen, Want zij vallen zoo laag in het groen alle die mannen. 2. Daarvoor moeten zij feilen zijn gelijk diemannen Met een bert groen van valscb venijn en zoo zijn die mann. Maar het gerecht dat gaat niet alom met zulke mannen Zij schreven en logen zich DOOOOM [ja, al die mannen. 3. Judas spelen, dat kwam niet goed uitvoor die mannen In Dendermonde vragen zij het goed uit [maar zulke mannen Zij kregen daar loon voor hun werk 't gaat eens zoo met [die mannen. De pjqos zal daar ook eens worden bereid voor al die m. 4. Helaas, er bestond daar een briefvan die... mannen Die uitleg gaf wie de zeden bedierf maren het die mannen Daarmede was het plan opgelichtvan die... mannen En do schande valt terug op huu heilig gezichtvan al die [mannen, 5. Nu, in Gent, daar viel het niet pluis mant de... vrouwen Die legden daar alles goed uital dees vrouwen En tegen de mannen kwam daar een gedruis door de vr. Zij kregen voor loon weer een BUUUUS door de hulp van [de vrouwen Moorsel, den 17 Mei 1898. De aanbieders zullen bij hunne aanbieding voegen, onder een hij zonderen omslag, dragende melding MINIMUM VAN DAGLOON eene ondergeteekende en gedagteeken- de verklaring, aanduidende 't cijler van hot loon dat zij zich verbinden te betalen aan de werklieden der verschillige ambachten in het lastboek vermeld gedurende den tijd dat die wesklioden zullen gebruikt worden aan de werken,welke het voorwerp der onderneming zullen uitmaken. Zij zullen insgelijks doen kennen de verhouding van halve werklieden 't is te zeggen van leerlingen of gebrekkige werklieden welke zij zich verbinden niet te buiten te gaan voor ieder ambacht en het loon dat zij zich verbinden te betalen aan halve werklieden. GEMEENTE ELST. VAN mm n «Hl* ran t int~t-- iicïct: De korsten en huiduitslag die wij zoo dikwijls bij kinderen bestatigen.ook wel bij volwassenen, vinden gewoonlijk hunne oorzaak in eene verar ming van het bloed. Ofschoon er in het bloed niet het minste spoor van scrofulus, noch eene kiem van ziekte moge bestaan, is het nochthans zeker, dat bij bloed- arme menschen huiduitslag kan voorkomen. Deze natuurwet is de zelfde voor personen van allen ouderdom. Wij halen hier den brief aan van eene dame, die ons het portret zendt van het kind van eene harer bloedverwanten zij vertelt ons hoe dit kind werd genezen door Scott's Emulsie, deze wondervolle bereiding die het bloed verrijkt, gezond vleesch vormt en de levenskracht in liet organismus verspreidt. Scott's Emulsie bevat traan, volmaakt ver koelend, en hypoplios- phieten van kalk en soda, algemeen aanbe- volene remedies. Scott's Emulsie, verhoogt hunne doelmatigheid door ze bijzonderlijk aan te passen tot de behan deling der verzwakte stelsels. Scott's Emulsie is zoet en gesuikerd van smaak, en wordt zoo gemakkelijk door de verteringsorkanen opge nomen dat hij niet de vergt, zelfs niet van de Henrietta Ml minste inspanning organen van een verzwakt kind. In haren hrief betuigt Mej. Guillot dat zij Scott's Emulsie in de hoogste achting houdt. Curcial-Dongulon (Ain), Frankrijk, 29 April 1897. Mijnheer, ik heb het genoegen U den goeden uft-lag te doen kennen, bekomen met uwe Seott - Emulsie bij een kind mijner familie, dat veel huiduitslag had, dewelke op de oogen gevallen was. waaraan het kind voortdurend pijn had. De kleine nam Zeer wel deze bereiding; na het gebruik van enjoin fles chen was ile huiduitslag verdwenen, evenals het nogzeur; thans is zij zeer wel te pas. Door dezen gelukkigen uitslag aangemoedigd, verzoek ik U mij een flesach te laten geworden voor een kind. dat ook veel aan huiduitslag lijdt. Ik zal li den uitslag doen kennen. Gij moogt van mijn schrijven gebruik maken, indien II zulks kan nuttig zijn. Aanvaardt, Mijnheer, de verzekering mijner oprechte achting. Augustine Guillot, Vroedvrouw.

De Volksstem | 1898 | | pagina 3