Uitgezocht Nieuws. BRUXELLES lilkliS EN LOWIE. _w Albert-Lienartstraat, 22, Aalst, COUVERTS 51 MÉDAILLES D O 5 DIPL.: D'HON'NEUR CHRISTOFLE «•ebreveteerd en gediplomeerd Amerikaanscli TANDMEESTER, is alle dr.gen der week te raadplegen, van 8 lol 5 uren, m zijne woonst begeeft men zich ten huize. Men aanvaard leerlingen. Stad Aalst. EEESTEI/ Stadsnieuws. Burgerlijke Staiul, Aalst. Oud Iluis M. De Yidls, Exigerle nom EEN BELANGWEKKENDE BRIEF Rikus. Awel, gebuur, wa nieuws uit den oorlog, zijn ze nog nie moe Lowie. Ze rusten, Ri tus 'k geloof dat z'in 't kort malkander nog ne keer zullen vastgrabbelen. Rikus. Och Heerc, 't le ven zoo kort zijn, en zijnen tijd passeeren mee ru zie maken Low ie. En malkandereu reneweeren en hun geRiKüf- 'k Zou gaan beginnen te gelooven da't daarmee'is da't weer nie uit en kleert. Lowie. En zeg nie meer, en t veld dat zoo schoon stond overal Rikus. En fleus gaan de dagen korten en t en heeft nog niet warm geweest Lowie. 'k Heb verleden Zondag naar Halle geweest, gebuur. Rieüs. - Ik heb't gcpeisd, volgens gewoonte, want... ,i Lowie.-Ah, gebuur, al en ging ik alle jaren maar ne keer uit, 't ware nog naar Halle, en Zon dag na, zie... Rikus. Ja, wat is 't da 'k daar hooren van zeggen heb Lowie. Een kind da nie en kou gaan als mee krukskes, daar genezen en zijn krukken bij Onze Lieve Vrouw gelaten, peis ne keer. Rikus. Ja, Lowie, daar gebeuren nog altijd schoone dingen op de wereld, dat de mcnschen die azoo alles willen weten, da ne keer begounen t'o- verleggen, da waar een ander instrukse. Lowie. En de slechte gazetten lachen daar- mee> Rikus. Jo, lachen, dat is gemakkelijk, maar hedde van uw.leven eenen van die geuzen zien ie mand azoo subiet genezen ol genezen er met te lachen of te spotten of te vloeken Lowie. Ai, ai, ai, Rikus, k wil t gelooven. Rikus. En mee te lezen zijn er zooveel gene zen, wat is dat te zeggen Lowie. Er zijn altijd menschen, Rikus, die abstinaat zullen blijven, de joden zagen ons Heer zelf en zijne mirakelen, en nog waren er die niet en geloofden. Rikus. 't Is azoo, gebuur: zegde wit, ze zeg gen zwart. Lowie. Ja, azoo is er van alles op de wereld wa zou'k zeggen da't geenen nacht en wierdt, g en zaagt nooit de maan niet. BRUSSEL. He echtgenooten M., van Etter beek, hadden ceneu spaarpot van 3000 fr. dien zij in papieren omgezet en onder de dakpannen ver borgen hadden. Men kan oordeelen over hunne verstomming, toen zij zaterdag nog slechts de heltt van hunnen schat vonden. He andere helft was door de muizen opgeknabbeld. GOSSELIES. Geheel het stadje was versierd, ter eere van de vrouw Vauderavoed, die dijnsdag haren honderdsten verjaardag vierde. Er hadden luisterrijke volksfeesten plaats. LUIK. De bewoners van Luik en omtrek hebben maandag geen enkele brusselsche gazet te lezen gekregen. He wagon waarin deze vervoerd werden was onder weg in brand geraakt en al het nieuws over de kiezing is in rook vergaan. ANHERLECHT. Brama op de foor. Aan een der barakken, op de foor, waar eenige paljas sen parade maakten, heeft een bloedig tooneel de foor bezoekers ontroerd. Hie parade moest een gevecht verbeelden, tus- schon eenen blanke en eenen neger. He blanke loste een pistoolschot. Het wapen dat hij bezigde was een dier ouderwetsche pistolen, welke met eene prop geladen worden. Hie prop trof den speler, welke de neger voor stelde en de ongelukkige viel met verbrijzelden schedel ten gronde. Hij was op den slag dood. He onvrijwillige pleger werd aangehouden. Heze is wanhopig over het ongeluk. ANTWERPEN. Twee jonge Amsterdammers, knapen van 16 jaar, die van huis waren gaan loo- pen, doolden door onze stad, hier en daar stelend wat zij krijgen konden. Zoo waren zij op de Oude Koornmarkt, terwijl eene winkelierster aan hare deur stond te klappen met eeue buurvrouw, binnen geslopen en hadden daar eenen revolver gerobberd van 49 fr. weerde. Toen de vrouw binnen kwam en de twee knapen zag, vroeg zij Zijt gij reeds gediend, heeren Nu, zij waren reeds gediend, want zij liepen hard de deur uit, de Hoogstraat in en daar in de armen van eenen policieagent die hen aanhield. KAPRIJKE. Moordpoging. Woensdag avond kwart voor elf ure, is Louisa O'Olieslager, 39 jaar oud, wonende op het Wisken, te bed zijnde in haren slaap door een persoon overvallen die haar 15 messteken heeft toegebracht. Op haar weer en hulpgeroep is de moordenaar gevlucht en zijn de geburen toegesneld. He vrouw is erg gekwetst, doch de geneesheeren hopen haar te redden. Het parket van Gent is don derdag ter plaats geweest om een onderzoek te doen, vele personen zijn onderhoord, doch tot hiertoe wordt niemand vermoed. Men kent ook de drijfveer niet van die misdaad. NINOVE. M. Cobbaert, fabrikant te Ninove, ondervond dat er 's nachts hout ten zijnen nadeele gestolen werd hij verwittigde M. den politiekom- missaris die een onderzoek deed en weldra de die ven ontdekte en eene groote hoeveelheid hout aan sloeg. He dieven zullen rechterlijk vervolgd wor den. Lillo. Maandag morgend gebeurde op de Schelde, nabij den Uoel, een schrikkelijk ongeluk. Rond 9 uren kwam de eugelsche stoomboot Jiuxn opgevaren. De geneesheer van den quarantaine- dienst wilde zich aan boord van de Juan begeven. Het bootje, waarin hij en uog vier andere perso nen zaten, werd door de stoomboot in den grond geboord. He geneesheer, M. Flahout, en de twee bootslieden verdronken de twee anderen konden gered worden. Xicjuan kwam van de Zwarte Zee en moest in den namiddag aan de Statiekaai, te Antwerpen, aanleggen. He laatste tijdingen melden dat de beer Burgemeester van Boel onder de slachtoffers is. Antwerpen. Het gerucht is in omloop dat, tengevolge van een geschil over de zaak Benoit, M. baron Osy zijn ontslag als gouverneur der pro vincie Antwerpen zou geven. Siuaai. In den nacht van woensdag tot don derdag om 12 1/2 ure, zijn er dieven ingebroken bij de gebroeders Goemeyn, fabrikanten, te Sinaai (dorp). Hoor het gerucht gewekt hebben de inwo ners de dieven op de vlucht gedreven, die noch tans voor 130 fr. goederen uit den winkel medege nomen hebbep. Zij hadden den schersbout uit het venster afgewrongen, dan eene ruit uitgesneden langswaar zij binnengegaan zijn. Zij zijn langs de deur gevlucht. He Burgemeester en Schepenen Gezien de beraadslaging des Gemeenteraads van 13 Mei laatstleden Nemen de hiervolgende schikkingen tot het vie ren der Kermisfeesten, dewelke zullen beginnen den Zondag 3 Juli en gesloten worden den Zondag 17 er op volgende. Ztnufnf/i-iiHl. Zondag anstaande zal de apotheek openblijven van M. Itenneboog, Nieuw- straat. pftl.|nJ,. JA. Ge zijt ne leeuw v werken 1 <11 tuil ]jie ons nog beeldekens ge- vraagd hebben, gelieven wat te wachten wij zijn waarlijk oveilast. Elk den goeden dag LUIBRECHTS. ver Luibrecbts, die buiten zijne wispelturige en soms overdre ven grappen in den grond een braaf oei lijk man is, had het gedacht opgevat te voet een uitstapje te wagen uaar Den- dermoude, St.Gillis en Lebbe- ke. Het weder was hem buiten gewoon gunstig. Het leutezon- neko lachtte hem vroolijk toe iets wat op zijn zenuwstelsel een verheugenden indruk moest maken. Hat hij zeer goed gestemd was dat kou men ge makkelijk ontwaren bij 't neuriën der volksliede ren, welke hij, geestdriftig opgeruimd, tusschen de tanden deed weergalmen. Be boezem klopte hem van genoegen, want als wel ingezetene burger ontbrak hem niets Och., ja Haar was toch iets hetgeen hij vergeten had. Een wandelstok Men gaat immers langs ontlui kende paden en schilderachtige streken inderdaad niet wandelen zonder gaanstok. Maar ge moet we ten, dat onze Luibrechts een zeer vindingrijk man is en zich zonder kosten een wandelstok verschaf fen, is eene allereenvoudigste zaak. Hij trad te Hendermonde bij Spiegels, eeue wel gekende herberg binnen. Bonjour, Madame. Een fijn glaasje bier, a. u. b... Madame, eenigen tijd geleden zou ik hier moeten een wandelstok laten staan hebben, en... Oh, ja mijnheer, dat kan zijn. Zie, hier hebt ge er wel drie. Deze, een zeer fraai stokje, zoekt reeds te vergeefs twee maanden naar den eigenaar. Wel, beste madame, dat is juist de mijne. Als mijnheer hem erkent voor zijn eigendom, dien hij hier onlangs heelt laten staan, kan hij hem vrij meenemen, doch... O zeker, madame, ik zelf heb hem hier laten staan. He baziu belt en Spiegels komt te voorschijn. Mijnheer Luibeken, gij zijt den eigenaar van den stok Allerbest, maar wij hopen ook dat gij het gelag zult betalen, hetwelk gij onlangs hier maaktet, wanneer gij bij de afwezigheid mijner vrouw als een ellendige bedrieger de plaat poetste. Wat, ik een bedrieger Zwijgen, schelm en geen woord meer... (en de reusachtige gespierde vuisten van Spiegels kwa men schrikinboezement voort). He rekening is 22 fr. 60 stondig te betalen zooniet pletter ik uw schelmachtig korpus tegen den muur in stukkeu. Maar mijnheer, 't is eene... Niets preutelen. Betalen, zooniet, 'k heb u vast. En willen of niet, Luibeken moest afdokken, en vloog daarbij nog met korte komplimenten de straat op... Zaterdag 2 Juli. Op het Esplanadeplein, Paarden- en eulen- markt, met uitreiking van geldprijzen tusschen de ten toon en te koopgestelde dieren. Prijskamp voor voortteelende Paarden van het zwaar inlands trekras, voor de kantons Aalst en Herzele, de ge meenten Appels, Audegem, Denderbelle, Dendei- monde, Lebbeke, Mespelaere, Sint Gilles en Wieze. Merkweerdige premiën, bestaande uit eeremeta len en geldprijzen, zullen geschonken worden, zoo als dit verder bij bijzondere plakbrieven zal wor den bekend gemaakt. 's Avonds, om 7 uren, gelui der triomfklokken en gespeel des beiaards Zondag 1 Juli. Om 8 uren beiaardgespel. Om 11 1/2's voormiddags, op het kiosk der Keizerlijke Plaats, muziekaal morgenfeest, te ge ven door de Koninklijke Harmonie Al groeiend bloeiend. Prijskamp in het visschen met de lijn. 200 I rs. prijzen en premiën. Ingericht door de Maatschap pij De Baarsvisschers gevestigd bij den heer Van den Borre, Saskaai. Om 4 uren 's namiddags, op verschillende plaat sen der stad, Concerten, te geven door verscheide ne voorname maatschappijen van het land. Maandag 4 Juli. Om 10 uren 's voormiddags, in de feestzaal van het stadhuis, door de zorgen van het Bureel van Weldadigheid, plechtige uitreiking der prijzen van Reiuigheid. 's Namiddags, prachtige Bloomenkoers voor ver sierde rijtuigen. 500 frs. prijzen en premiën. er- gaderplaats op de Houtmarkt, om 2 1/2 uren. 's Avonds, om 7 1/2 uren, op stadsschouwburg, dramatische vertooning, te geven door de Konink lijke Maatschappij van Zang-, Tooneel en Letter kunde 't Land van Riem. Vrije toegang. Wijnttdag 5 Juli. Jaar lij ksche Veemarkt. Om 11 uren, ten stad huize, iu de groote feest zaal, Concert, te geven door de Maatschappij van Symphonic. 's Avonds, om 7 uren, Concert, volkssfeesten, verlichting en dacnspartij, iu den hof van het lo kaal der Koninklijke Maatschappij van Harmonie, aan de Nieuwstraatpoort. Woensdag 6 Juli. Oefeningen-Prijskamp door het stedelijk, vrij willig pompierskorps, om 3 uren namiddag, op het Esplanadeplein. Gedurende de oefeningen Concert door het muziek der brandweer. Volksspelen, om 4 uren 's namiddags, op de Vaart, de Varkensmarkt en de Hovenierstraat. Om 9 uren 's avonds, ter Keizerlijke Plaats, Concert, te geven door de Fanfaren der school der kweekeliugen van het leger. Donderdag 7 Juli. Jaarlij ksche keuring der runddiereu, behooren- de aan de leden van het gilde van St Nicolaas van Tollentyn, maatschappij van veeverbeteriug, ge vestigd te Aalst-SchaarbeekVergadering Nieuw straatpoort, aan den muur van het magazijn van M. De Wolf. Om 9 uren 's avonds, ter Keizerlijke Plaats, Concert, te geven door de Koninklijke Maatschap pij van Harmonie. Zondag 10 Juli. Om 11 1/2 uren's voormiddags, ter Keizerlijke Plaats, muzikaal morgendfeest, te geven door de Koninklijke Maatschappij van Harmonie. Opstijging van eenen luchtballon, om 3 uren na middag, op het Esplanadeplein. Concert door de Fanfarenmaatschappij He Jonge Aalstenaars. Donderdag IJ Juli. om 9 uren 's avonds, ter Keizerlijke Plaats, Con cert door het muziekkorps der Vrije Brandweer. Zondag 17 Juli. Muzikaal morgeudfeest door de fanfaren vau de school der kweekeliagen van het leger. Om 6 uren 's namiddags, groot concert, te geven door een muziekkorps van het leger. Om 10 uren 's avonds, op het Statieplein, luis terrijk Vuurwerk. He kermis wordt gesloten op 17 Juli 1898. Gedaan ten stadhuize den 16 Mei 1898. Notariaat. M. P. Teirlinck, een Aalstenaar, zoon van den heer Gustaaf ieirliuck, onzei stad, is Notaris benoemd te Wynkel, iu vervanging van den heer Van der Linden, overleden. Hartelijk proficiat aan den achtbaren Vader en zijnen Zoonl Geboorten Mannelijk 10 Vrouwelijk 11 21. Huwelijken. F. De Veylder, vleeschhouwer met A. Van den Bossche, z.b. F. He Cock, broodbakker met M. Lefebvre, kleermaakster.J. Scheerliuck, dag- looner metC. Van Vaerenbergh, twijuster. D. Berekmoes, twijnder met E. Y au den Iiremt, twijn- ster. A. Borms, schrijnwerker, met C. D Horde, twijuster. J. De Pierre, twijnder met M. Ruis- sinck z.b. H. Michiels, metser met M. Mol- laert,'dienstmeid. B. He Sadeleer met A.Meert, naaister. Overlijdens. J. Moyersoen, m. Meganck, z.b. 66 j., Vooruit- :angstraat. J. Crick,z.b. 21 jBotermarkt. - M. Van Branteghem, 'vr. Bauueville, z.b. 61 j., Esplanadestraat. L. Segers, landb. 61 j.,Bo- terraelkstraat. R. Van der Biest, z.b., 86j., Bergenkauter. 3 kinderen onder de 7 jaren. AALST, Kerkstraat, 5. Door uitscheiding van bedrijf, uitverkoop van goud, zilver, diamant en fantaisies, zooals trouw- ringen, oorbellen, brochen, kettingen, uurwerken, schouw-en tafel versiersels en nog moer andere voorwerpen van kunst en aangenaamheid, aan buitengewoon lage prijzen. 3 GRANDS PRIX De Secretaris, O. REYNTENS. He Burgemeester, M.-L. GHEERAERDTS. Er zijn duizende menschen d e het groot gewicht niet weten te schatten der voeding van de vrouw bij 't naderen der bevalling. In volgenden brief door eene moeder ge schreven, wordt eene proef neming van bijzondere waarde voor alle vrouwen bekend gemaakt, en die in aanmerking zou moeten geijomen worden, zelfs door de mannen, want liet geldt hier niet enkel liet leven der booiJingeii, maar ook een gezondheids toestand der moeder. Wij bevestigen de eehll eid van dezen brief, en wij vei wijzen u tot de schrijfster voor alle verlangde bekrachtiging. Parijs, 28 April 1897. Mijnheer, In de hoop dienstig te zijn aan de personen die dezen brief zullen lezen, hen ik gelukkig u den uitslag te doen kennen, bekomen door uwe Scotts Emulsie. Algemeen dépótiCh.Delacre en Cie, Apothekers, Brussel. Huisman I Ml111 m t TV j 1 - -M T> .in li ATT l 1 Ia 7 I I lil 1 I,(tilIs it. MOt I.IT I11 oktober 1895 schreef mij de geneeshecrvcrlos- kundige, dien ik moest raadplegen, de Scott's Emulsie voor, om mij te verkloeken en tevens het kind dat ik droeg. Mijne zwangerheid ging door zonder de minste onpasselijkheid, en op '1 einde van Maart 18% beviel ik van een wichtje, bewonderingswaardig van lichaamsbouw. Verrukt over de gelukkige gevolgen uwer toebereiding, bleef ik er gedurende gansch den duur der voeding gebruik van maken, en ik moet u verklaren, dat de melk in zulkdanige hoeveelheid was, dat ik ikkelijk zonder de minste moeite twee kinderen had kunnen voeden. Heden bezit mijn kind, 13 maanden oud, reeds 15 schoone tandjes, dat liet doorstak zonder liet minste leed, ik kom het te spenen en sinds acht dagen reeds, neemt het do Scott's Emulsie waarvan het overigens zeer snoeperig is. De bekomen uitslag is zekers te danken aan uwe toebereiding, want vriendinnen die hem, op mijne raadgevingen gebruikt hebben, zijn er ook uiterst tevreden over. Ik stuur u met groot genoegen de lichtteokening van mijnen kleinen op, cn ik bied U, Mijnheer, de uitdruk king mijner bijzondere gevoelens te willen aanvaarden. (Geteekcnd), MwDumoulin,35, Rue Montholon,Paris. De Scott's Emulsie kan men in alle goede apotheken vinden.

De Volksstem | 1898 | | pagina 3