geen kermis-aalst Bureel Kapellestraat15, Aalst Rechterlijke Eerherstelling. Volksparlemenl. Wij ontvangen en deelen meê het vonnis uit gesproken in de zaak van M. Marei Borrc- ■iiiinlliilly, tabakfabrikant te Aalst, tegen Ple DAcns-üIayart, uitgever van 't Werkmanneken en 't Land van Aelst. Zooals onze Lezers weten had het modderblad der Werf, onder meer laster, M. Borreman ver weten van zijn werkvolk uit te buiten en te be stelen. De Rechtbank heeft dien vuigen laster naar waarde gebrandmerkt. Pie Daens is veroordeeld om iooo frank schadeloosstelling te betalen 2 inlasschingen van het vonnis in De Werk man en 2 in Het Land van Aelst te plaat sen te betalen de vertaling van het vonnis twee inlasschingen in twee bladen (200 fr) naar keuze van M. Borreman, en verders tot al de kosten van het geding. En toch zal die verdwaalde sukkelaar morgen van her over alle daken uitschreeuwen Nooit verwijtenniemand lasteren onze inzichten zijn toch zoo zuiver Alles in eerlijkheid en Doch genoeg. Het Volk kent zijn numero Dc nanNtc weck beginnen wij een lief mengel week je niet Ie lang en evenwel geschikt om grooten bijval in Ie oogsten. Viex. - Kn 1 li1 u 1 111 gelijk gij, en nu geenen parrepli hebben Stien. 't Is waar, en dat 't moest vermeerde ren, jongen, 't waar van kindeken berrevoets en Luibrechts stond wel in de statie geheel en gansch in grooten uniform en gevoelde dan wel dat hij zijn hemde vergeten aan te doen had. Vien. Maar, kozijn, dienen Luibrechts, wat scha parabel van ne mensch toch, ik hoor daar zoo dikkels van spreken, van waar was die hè Stien. Och Ileere, van hier zelf, van Aalst 1 Vien. Wat dagge zegt Stien. Zeker, kozijn, van hier was hij. Vien. 'k Kan 't gelooveu, want hier loopen promeutig veel scha jongens, braaf zelle, mor fars. Stien. Jommer zeker, kozijn. Vien. En scha zeggers zelle, zeemeningelen toch 1 Stien. Mor wa peisde van de kermis van 't jaar, kozijn Vien. Ze moeten beginnen, jongen, me eerst order te stellen ouder 't weer of 'k en kom niet buiten. Stien. Dat zijn toch dingen, ewoor kozijn, van da regenen 'k En weet nie waar dat ze de waterstoffanse zullen blijven halen.

De Volksstem | 1898 | | pagina 1