DE PINK PILLEN VOOR BLEEKE LIEDEN Stadsnieuws. Uit Nederbrakel. Nog uit Ncdcrbrakcl. Liberale FLAUWE Kermis, Aalst. Zekere Parochie, Sf; Burgerlijke Stand, Aalst. COUVERTS 0RFEVRERIE 31 MEDAILLES D OR 5 DIPLD'HONNEÜR Exigcrlenom Magazijn van Mm hels A. V an Herreweghe-Gilbos, AUGUST DE VYLDEK, sur chaque pièce Rue S1 Jean 2 Te koop PENSIOIVÏVAAT VOOR JONGE DOCHTERS, Te koop Te bekomen bij FIBMirV BE V YL DER, LUIBKECHTS. m. ;;V. 'V 'ff-i 3 GRANDS PRIX KORTE ZOUTSTRAAT, 10, AALST. O DEPOT CENTRAL VAN Dr. WILLIAMS zijn een groote bloedhervormer en een versterker der zenu wen; zij genezen wanneer de andere middels onmachtig zijn gebleven Bloedgebrek, Zinking-, Heup-, Zenuwpijnen, Lamheid, Onregelmatigheid der Voortbeweging, St. Veitsdans, Hoofd pijnen, Zenuwkwaal, enz. Zij vera deren de bleeke kleuren in frische, zij werken tegen alle soorten van verzwakkingen bij de vrouwen en hebben, bij de mannen, eene krachtdadige werking tegen al de ziekten die van natuurlijke of geestelijke overdrevenheden voortkomen GESCHIEDENIS VAN EENEN SMID MOEILIJKE SPIJSVERTERINGEN Maagpijnen, maagzuur, zwaarte na het eten, zwelling, braaklust, overgeven, tegen- lust voor het eten, krachteloos heid, verdriet, vale gelaats kleur, slechten adem. Ziedaar de kenteekens eener moeilijke spijsvertering en van dyspepsiadeze ongesteld heden zijn dikwijls door het gebruik der Pink Pillen van Dr. Williams genezen geweest. Koopbaar in al de apotheken en op de stapelplaats in België, bij M. A. DERNEVILLE, apotheker, 66, Waterloolaan, Brussel. N.\JLES IKK EftSONNES Diamantin gezet. Diamantin, dat men 7 tegen gaf, won den 1 prijs. M. A... won dus 2100 frank. Dock V... vond het beter do 2100 lr. in zijn zak te steken en naar Londen te trekken. In de St-Jacobskerk heeft men twee paneelen ontdekt welke worden toegeschreven aan den beroemden schilder Michel Coxie. Deze paneelen hebben deel gemaakt van een tryppiek, waarvan 't middenste tafereel Christus aan het kruis voorstelt. Het eerste paneel stelt Christus voor, het tweede een abt der abdij van St-Pieters, in levensgrootte. Daar het weer opeens verkoeld is, schijnen de zwaluwen geneigd naar warmere landen te ver trekken. Een lOOtal zaten maandag op de Gods- huizeulaan onder de kornis der huizen, t Is hun ne gewone manier zich aldus tot het vertrek te be reiden. 17A n o-hon - De leden der kat,ho,lieke J°n- ge wacht, die van Aalst terug keerden, werden zondag avond door de liberalen van Editigkeu verscheidene malen aangerand. In de Weezenstraat werd een der katholieke jongelin gen op den grond geworpen en afgeslagcu met de grootste moeite kon het slachtoffer zich losrukken en eene schuilplaats zoeken in een naburig koffie huis, gehouden door M. Braeckman. De aanranders wilden den jongeling achtervol gen doch M. Braeckman verzette er zich tegen hij werd door de moedige liberalen uitgescholden en bedreigd. M. Braeckman, die aan do deur stond, werd onverwacht met een steen op het hootd ge slagen en viel badend in zijn bloed ten gronde. Men droeg hem bewusteloos binnen. De toestand van het slachtoffer is zeer onrustwekkend. Ver scheidene daders zijn gekend. Men verwacht het parket. Spiegels bracht onlangs eenige dagen door te Oostende, aan het zeestrand. Zekere keer ontmoet hij op de duinen zijne oude kennis Luibreckts, die in de badstad het ezeldrijveu deed. Zeg eens, vroeg hij, hoeveel ezels zijn hier wel Wel, antwoordde Luibrechts, dat regelen wij naar het aantal badgasten. Iloe meer bezoekers, te meer ezels dat wij hebben. Anu dc eerste prijzen der tentoonstelling van Itrnkcisclic kiekens. I. Koekeloerekoe 'k Ben blauw van pooten, zwart van oog, Met platten uilskop, grijze wieken, Kil ieder roemt mij hemelhoog. De type van een Brakelsch kioken. Koekeloerekoe II. Koekeloerekoe Zoo spraken held Bazoef en Snot, Op zoek naar duurzame positie, Verzekerd is voortaan ons lot Wij zetten ons in d'expositie 1 Koekeloerekoe Koekeloerekoe Zij zaten in de bovenzaal Der schole van de goede tjeven En zongen in hun kiekentaal 7 Zal Gaan kan zijn concert niet geven. Koekeloerekoe IV. Koekeloerekoe Zwijgt stille, de Jury komt toe. En 't was revue van al de muiten, Tot eindlijk men van 't kijken moe Aan 't hok kwam van de beide guiten. Koekeloerekoe V. Koekeloerekoe Verstomd bleef iedereen daar staan. Ziet eens wat uilskop Welk 'nengrooten Waarom nog verder zoeken gaan Naar grijze pluim en blauwe pooten Koekeloerekoe VI. Koekeloerekoe Zoo dacht de Raad en sprak zeer wijs Onnoodig dat iemand naar 't vel ding, Want Pietjen heeft den eersten prijs, Bazoef een eerevolle mefding. Koekeloerekoe VII. Koekeloerekoe Wie kiekens geert van 't beste ras Hij kome en zal er ons voor danken Eens kijken naar Bazoef en Ras, Tekoopen aan tweehonderd franken. Koekeloerekoe REPORTER. Onze liberale historieschrijvers vau palingen en kalvers die geene drij regels kunnen aaneenstoo- ten zonder dat het woord zeever er in voorkomt, (zouden ze niet best doen een zeeverlapken te ge bruiken r1) vertellen in bet Vuilblek dat de karabi- niers van Brakel (28 koperblazers en eene fluit) hunne stukken doodspelen. Dat weet iedereen Ook zijn zij verwonderd wanneer men eene goed beredeneerde ontleding van den oorsprong en de samenstelling hunner eigene partij voor hunne oo- gen schuift, en verbluft roepen zij uit 't Is hoog laamsch 1 'tZijn hooge termen vragen ons af hoeverre de domheid van zulke weerlegging wel mag reiken, n zoo is t met al wat zij schrijven, ijst men hon de katholieke volkswerken,waar van zij de weldaden niet kunnen loochenen, dan keeren zij het hoofd om en roepen: gij stoft op uw w JS Wat d° UberalcQ ooit deden voor 't en eaime lieden, dan zeggen zij Wij kunnen personen noemen die met de oudersteu- niug der liberalen zijn grootgebracht (wij g loovcn u); wij kennen juffers en ondankbare zeurders voor wien de liberalen Eerste Communieschoenen ge kocht hebben Bah En met dergelijke zwanzen meenen die snullen de katholieken te verpletten! Oeioeil oei! Priem. lu liet uiiiii* buitengaan. Inrichter. Luister, 'k zeg het u nu ééns voor goed dat ik niet meer en wil dat ge nevens mij komt staan in den hof, als ik bij al die heeren ben. P. Neem dat toch zoo kwalijk niet, meester 't is uit gewoonte van op d'ander kermissen... Ik dacht dat ik u hier ook van dienst moest zijn. Moorsel, Nieuwerkerken, Hofstade, Erembodegem Erpe, Baardegem, Eroudegem, Wieze, Haaltert, Meldert, Hekelgem, Gijsegem NIET), met zijn werkzaam, kloek en gedienstig mannenvolk, ka tholiek tot in 't merg der beenderen, geen on recht, noch valschheid kunnende verdragen, die parochie moet oppassen, op de pointilje staan oppassen, opdat zij 't verderf, 't ongeluk, de pest niet bij haar laat binnendringen... Een gekonfijt vrijdenkerken primo classo, sjoert met leede oogen naar een opengevallen emploiken,... een framas- sonsken, in den aard van te Aalst nestelende broodkribbelaars, naar hier overgewaaid met het haar door de muts eu zonder hielen aan hun schoe nen. De Aalstenaars kennen ze wel. /oiiifnf/i'iiif. Zondag aanstaande zal de apotheek open blijven van M. Van Tilborg, wonen de in de Lange Zoutstraat. Men kan van stonde af aan inschrijven op het nieuw werk vau onzen uitgever Slachtoffers der Bloedwet, zedenschets. Het boek zal slechts op driehonderd exemplaars worden getrokken. Academic van Mchoonc Kunsten. Zon dag aanstaande 25 September, zal geschieden ter stadsschouwburgzaal, om 11 1/2 ureu voormiddag, de plechtige prijsdeeling aau de leerlingen der Academie. De Iweinszoiicn. Algemeeue vergadering zaterdag avond, om half 9, ter herberg De nieuwe Brug, bij d'heer Felix Boeykens, Vaartkaai, 6. Buurtspoorweg Assclic- talst-Wor<legeui. Een onderzoek is geopend nopens de plans, be schrijvingen en lastenkohieren betrekkelijk den ontworpen buurtspoorweg. Deze stukkeu liggen ter inzage van het publiek op het Stadssecretariaat gedurende vijltieu dagen. Begin vau brand. Dinsdagavond, kwaart na 8 uren outstond een begin van brand in de sui kerbakkerij van M. Straetmaus, Korte Zoutstraat. De pompiers, vliegens ter plaats gesneld, doofden bet vuur uit. Er is weiuig schade. Brand. In de Duivenkeetstraat is donderdag namiddag het huis afgebrand, toebehoorende aau de weduwe Van Tittelboom eu bewoond door ha ren broeder, een ouderling. Deze bekwam erge brandwonden aan het hoofd. Het gebouw is ten gronde vernield, met deu huisraad, 20 zakkeu bloem, landbouwersgerief eu de spaarpenningen van den ouderling. Huis en meubelen waren verze kerd. Overlijden iu Congo. Donderdag kwam in onze stad de mare toe van het afsterven eenen onzer stadgenooten, M. Jan De Windt, op 14 April 11. naar Congo vertrokken. Do overledene zou, volgeus het telegram, tijdeus eeu onweer, iu het Tanganikameer omgekomen zijn. M. De Windt, nog maar pas 27 jaren oud, had de schitterendste studiën gedaan aau de Hooge- school eu was thans door het Gouvernement aan gewezen om deel te maken der wetenschappelijke expeditie Lemaire. Zijn afsterven is eene ware ramp voor de Weten schap en een pijnlijk verlies voor zijne Familie en Geboortestad. Snbietc dood. Zondag morgen is in zijne woning schielijk overleden M. Louis Ruyssinck, meester loodgieter en herbergier, Groote Markt. Geboorten Mannelijk 7 Vrouwelijk 13 20. Huwelijken. G. Van den Brempt, wever, met J. Guilliam, twijnster. L. Van der Meersch, dagloouer, met L. Franck, twijnster. Over tijdens. E. Van Goethem, weduwnaar De Coninck 83 ja ren, Brusselschesteenweg. E. Van de Meersche, weduwnaar Grade, brouwersgast, 73 jaren, S. Job. P. De Bruyu, vrouw Podevyu, landbouw., 68 jaren, Binnenstraat. M. Gelis, vrouw Nyst, 75 jaren, Albert Liénartstraat. J. Eliaert, vrouw Leirens, bezondere, 72 jaren, Kerkstraat. 5 kinderen onder de 7 jaren. Priesterlijke Benoemingen. De E. II. Marien, professor in het klein siminarie van St Nikolaas, is onderpastoor benoemd te Sottegein. De E. H. Smet, leeraar in het collegie te Geerardsbergen, is benoemd tot superior vau 't collegie te Eecloo. Stoelen, Tafels, Spiegels, Lavabos, Kassen, Red dens met en zonder ressorts, enz. Groote Markt, 16, Aalst, Ageut der Assurantie De Vereenigde Belgische Eigen aaes tegen brandgevaar eu ongevallen dor The Secdeitas Compagny, tegen diefte van La Gabantie Belge, tegen het bi-eken van vensterglazen en serren der Maatschappij Stutgart, op helleven. biedt kosteloos aan, aan allen die jJJill aangetast zijn van eene huidziekte, haarwormen, eczemas, puistjes, huiduitslag, chronische bronchieten, borst-, maag- en blaasziekten, rlieumatiek, een onfeilbaar middel te doen kennen om zich spoedig te genezen zooals hij zelf volkomen genezen is geweest na alle mogelijke geneesmiddels vruchteloos te hebben doorstaan en beproefd. Dit aanbod, waarvan men het menscblievend doel zal inzien, is het gevolg eener belofte. Per brief of postkaart schrijven aan den heer VINCENT, 8, place Victor Hugo, te Grenoble, die kostelloos en vrachtvrij per post antwoorden en de gevraagde inlich tingen opsturen zal. schoone herbergtoog, alsmede volledig bakkersge- rief. Zich te wenden Kerkstraat, 10. TE SCHELLEBELLE. Kostgeld 250 frs. Prospectus op aanvraag. eene schoone eikenbouten MOELIE (kneedtrog). Zich te bevragen ten bureele van bet blad. Schoolstraat, 7, Altist, alle soorten van wijnen en likeuren, alsook last- vrije dranken. Genever aan 1,10 den liter Frauschenaan 1,00 deu liter. Prijzen buiten alle concurrentie. Alles gewaarborgd zuiver te zijn en niet te bederven} M. L. Lepage, die heden bij zijne kin deren, 81, Suly straat, te Boulogne (Seine), woont uitoefende voor eenige jaren nog het pijnlijk ambacht van smid, in Normandië. M. Lepage, die een kloeke man was, had aan de moeite kunnen weêrstaan. Hij was zonder stoornis tot zijnen 60jn leeftijd geko men, maar dan, plotseling, vielen hem zin- kingpiinen aanhij werd verplicht zijn werk te stakon en den gang zelfs bekwam hem moeilijk. Eenigen tij a later was het hem onmogelijk eenen enkelen stap te doen en recht te staan. Zijne beenen waren gezwol len en violetkleurighet bloed vloeide niet meer en de lamheid die do boenen stijf gemaakt had begon den linker arm aante- vallen. Niettegenstaande al de geneesmiddels bleef hij onmachtig zich te bewegen. Zijne kinderen doden hem te Boulogne in hunne woning komen en dagen lang bleef hij in eenen zetel zitten, beweegloos en verdrietig. Hij las eens in een dagblad dat de Pink Piflen voor bleeke lieden van Dr. Williams personen die de zelfde kwaal hadden genezen of verbeterd hadden. Al zou ik maar eene Terbetering kunnen verkrijgen zal ik probeeren, zegde hij. Hij probeerde en deed wel. Verder deed hij nog beter en liet aan de Heeren Gablin en Go. den uitslag door hem bekomen weten en ik werd door mijne courant tot hem gezonden om over zijn schrijven te kunnen oordeelen. Ik kwam bij M. Lepage rondom tien uren en vond hem aan't werk in zijnen-kleinen hof: hij kwam mij to gemoet met stille treden en ik gaf hem kennis van het doel van mijn bezoek. Hij vertelde mij al wat men hierboven lezen kan en sprak met grooten lof over de Pink Pillen. Gij ziet, den hof, en ik hoop in 't kort mijn ambacht van smid welk ik bemin te hernemen. DE B. Wegens M. H. Alexandre, onderwijzer, Criquetot-le-Mauconduit (Seine-Inférieure) Alvorens U te schrijven wou ik zeker zijn over de echte en duur zame werkzaamheid uwer Pink Pillen. Sedert twee jaren leed ik aan onverdra- gelijke maagpijnen die mij afschuwelijke nachten mede brachten. Sedert nu drie maanden is de eetlust teruggeko men de slaap is uitmuntend eu ik mag U verzekeren dat geen enkel teeken mijner ziekte meer te voorschijn gekomen is. Ik ben zeker de zesde doos niet te moeten openen. Reeds sedert 13 maanden, schrijft M. Paul Boulay, eigenaar, te Verdun-sur-Garonne (Tarn-et-Garonue), had ik gedurige maagpij nen; slaap, eetlust, moed en kracht, aflos was mij ter zelfder tijd ontnomen. Na uwe Pillen te hebben gebruikt ben ik tot mijnen gewonen toestand teruggekomen.De maagpij nen zijn volstrekt verdwenen, den zwaron slaap die vol nachtmerrien was is zacht en rustig gewordende eetlust is opnieuw krachtig en nu heb ik den moed en de kracht van eertijds herwonnen. Ik zal uwe Pillen niet verlaten. M. Felix Sabatier, te Saint-André-d'Olé- rargues (Gard), schrijft Ik kom U voor de werking der Pink Pillen bedanken. Ik heb ze gebruikt. Gedurende jaren had ik afschuwelijke pijnen in de beenen onderstaan, meest in dé lente. Dit jaar heb ik uwe Pillen op voorhand gonomen en geene zinkingpijnen gevoeld. Ik dank U en sta II too mijn voorbeeld te laten kennen. Prijs 3 fr. 50 pee doos en 17 FR. ÖO FEE 6 DOOZENf FRANCO TEGEN POSTWI8SB& OUR

De Volksstem | 1898 | | pagina 3