DE VOLLEDIGSTE GEZONDHEID! PINK PILLEN VOOll BLEEKE LIEDEN Pink Pillen voor bleeke Zieden CHRISTOFLE AANGENAME VERRASSING VAN EENEN REPORTER IBa 5 dipl:d'honneur O&'QËRVINQIEÜG LE1RT COUVERTS ORFEVRERIE 31 MÉDAILLES D OF. CHRISTOFLE KIBELADOEKEN Te huren Exigcrlenom surchaque pièce Rue S1 loUn 2 Burgerlijke Stand, Aalst. wenscht aan al zijne Lezers en Lezeressen den hartelijken en vriendelijken Goeden Dag, en dat zijne kronijk eenieder aangenaam en nuttig moge zijn Om voorts te zeggen Al wie v.oor 1899 een abonnement neemt op ons Volksstem, zal van nu tot nieuwjaar het blad gratis ontvangen als nieuwjaarsgift zullen al onze oude en nieuwe abonnenten eene kostelooze premie, ter weerde van twee franken, worden aangeboden. 't Groot nieuws van de week Priester Daens, die uit Aalst trekt om te Brussel gaan mis te lezen in 't Klooster der Visitatie van heden af dus staat hij onder het aartsbisdom van Mechelen. De Sinte Ceciliafeesten naderen, t'Aalst viert de Koninklijke Harmonie eerst, daarna de Vrije brand weer (uit te voeren stukken La Belgique en Les Templiers), daarna De Jonge Aalstenaars (uit te voeren stukken Blanchette en Ouverture brillante), daarna De Katholieke Trompet- tersclub en.... 'k Geloof dat'daarmeê al is. De treins, die na 11 uren 's avonds ver trekken, worden ten titel van proef bij middel van stoom verwarmd. Te Boma, in Congo, wordt kortelijk eene waterleiding aangelegd. 't Heeft er Zondag tot Antwer pen gespannen wé Ontvangst der Koninklijke Familie, groote praalstoet, alla, te veel om te melden, alles tot verheerlijking van Congo, inderdaad een grootsch Werk. Nu is 't in Frankrijk, in 't gebergte der Cevennes voor goed aan 't sneeuwen. Gepasseerde dijnsdag is de Nijverheidschool van Aalst geopend. Mochte zij voor de stad en ons braaf Werkvolk heilzame vruchten afwerpen Neen ik, dat en kan ik nie gelooven, dat ze tot Herdersem den duim leggen voor de minderheid. Zaterdag hebben Engelsche be devaarders een plechtig verhoor verkregen bij Z. H. den Paus. De jongste dochter van baron Osy de Zegwaert, gouverneur van Antwerpen, komt te overlijden nog maar pas een jaar getrouwd. Ik peins van te naaste week te kunnen melden met wien de jeugdige koningin van Holland, Willemientje, gaat in 't huwelijksbootje stappen. En tout cas en zal het met geenen garentwijnder zijn. De keuningin van Denemarken werd vrijdag onder de groen sargie gelegd. Op 3 November verschijnt voor d'Assisen van Geneve Luchenm, die galgebrok, die lasj en prisj, die lap en vel, die.... Dat z'er liever kort en goed mee maken, in plaats van al die préambules te gebruiken. Hoe zou het met Dreyfus zijn op het Duivelseiland Hij zit hij daar Jommer, wacht, 'k weet er iets meer van Nen stadsambtenaar heeft hem in zijn gevang bezocht en vertelt er het vol gende van Gansche dagen zit de landverrader met neêrgesloten oogen hij spreekt schier nooit met zijne bewakers zijn haar is gansch wit geworden zijne oogen zijn ver glaasd en diepe rimpelen doorploegen zijn voorhoofd hij leeft in de walgelijkste slordig heid en gansch zijne houding getuigt van zedelijk vervaldat vertelt men. Noteert wel het dees Er zijn menschen die tot u komen met den glimlach op de lippen hunne tong is bestreken met suiker en zeem, hun hert echter loopt over van gal en venijn.... Valschaards zijn dat, en wacht er u van Recht en Vrede, het knap weekblad van Ni- nove, gaat als mengelwerk geven Geloof en Liefde 't is reeds de achtste gazet, die het werk van onzen uitgever overneemt. Een hotelhouder riep tot eenen gebuur Als uw kat nog in mijn keuken komt, staat ze morgen op de spijskaart! Er werd verleden week verteld dat een ongeluk in Klokke Roeland gebeurd was en dat alle machienen stil gelegd waren... Het gerucht is echt. Burgemeester Buis, uit Congo weergekeerd, is donderdag te Brussel aangekomen schepene De Mot is hem te Antwerpen gaan afhalen. M. de pastoor van Hekelgem heeft dijnsdag zijn zilveren jubelfeest gevierd. Schoo ner en eenpariger feestviering heeft men wellicht nooit gezien en te Berlaerc is er niet weinig gemiggeld met het gebeurde, waarvan wij heden mededeeling geven. Toe maar! Wie zou da meenen van Meenen Aldaar zijn 's nachts manifesten aangeplakt van den is aan jonge lieden, ouderlingen, aan mannen en vrouwen door de Vat) Dr. Williarp? herschonken. INDIEN G1<J ZIEK ZldT ep ipdiep gij piet gepezep Küpt, indien gij ais ongeneesbaar aanzien wordt, DAN SGHKbJF ONS I Wij zuiiep U nqet gepoegep aptWoordep. Wij VerKoopep opze piliep aiieep aap de ziek,ep die door gebruik, k;uppep gepezep Wordep. Adre? GAB LI N Cie, APOTHEKERS, 3. CUÉ T BÉ VISE, PARIJS nde pev&onrn, vraaf/t om* faatl. Gelichtteekentl zonder liet te weten Uit het Petit Journal Parijs. Wat mij voorgevallen is, is aardig. Mijn portret is genomen geworden zonder ik het wist. Ik was door mijne courant bij den welbekenden lichtteekenaar M. Pierre Petit gezonden om hem sommige uitleggingen te vragen aangaande eenen door hem geschreven brief. Sedert vier jaren gevoelde M, Pierre Petit, die ik altoos aan 't werk gezien heb, zijne krachten verminderen. Zijnen iever om zijne kunst te verhoogen cn te verbeteren, daalde zienbaar, hij gevoelde zich ziek. Eene langdurige ontsteking der luchtpijptakken nam hem zijne krachten en zijnen moed weg, elk jaar met de terugkomst van het slecht weer. Zwaarte aan de maag, versmachtingen die stellig uit den onlust die hem zijnen toestand gaf, voortkwamen, verergerden zijne gesteltenis. Zinkingspijnen waren in den kniën aanwezig en hielden hem uitzijn laboratorium. Hij gebruikte al I I de gekende geneesmiddels en kon zelfs geene tijde lijke verbetering bekomen. Eens ontving M. Pierre Petit een bundeltje met een kunstig uitzien dat zijne aandacht aanlokte. Hij las en hoopte op eens weêr ter gezondheid te kunnen komen. Dit bundeltje gaf voorbeelden van ongelooflijke gevallen van genezing door de Pink Pillen voor bleeke personen van Dr. Wil liams bekomen. Hij aarzelde niet een oogenblik en begon dadelijk eene verpleging met dit wei- geprezen geneesmiddel. Lenige dagen waren pas over en hij ondervond eene oneindige ver zachting in zijn geheel stelsel, de ontsteking zijner luchtpijptakken verminderde, de maag- zwaarte was verdwenen en de pijnen bleven weg u li'' tooverslag- Na eenige doozen genomen te - hebben, was M. Pierre Petit volkomen genezen. Uit erkentelijkheid schreef hij een getuigschrift dat de grootste erkentenis uitdrukt. Hij zegt, als slot, dat hij hoopt lang nog zelf te kunnen werken. ziekt^' Pe*h heeft mij lang over zijne c. w? Pierre PETIT ziekte gesproken en gezegd hoe hij genezen werd1hij blijft verwonderd en dankbaar. h t Wa-S °P °0£enhhk van het gesprek dat zijn zoon de vreugde p *?et ^gezicht zijns vaders ontdekte en ons beiden, den lichtteekenaar aen interviewer", de afbeelding nam. Yves [reporter). 3'aTdedUS de klaarbll)k6lllkh<"d klaarblij- van Dr. Williams NF7RN RIEKTEN GE- ken bij de mannen eenen hrachtigen strijd ~enii™*iil,»~ 06i 8, re. inking- heup- en tegen al de ziekten die door overdrevenheid der vnnrth<,Ja onregelmatigheid der natuur of des geestes veroorzaakt zijn. ■biincn rent .Y^^danshoofd- Koopbaar bij al Je apothekers en ook ter Zii eJvTn dTTn enli kller8eiwellen, enz- stapelplaats in België, bij A. Derneville terslnen tuTTl V", de Meeke aPothe^ 66, Waterlooliante Brussel, van vem,!jLu^ ur- jn e Sevallen voor 3 fr- jo per doos of ii fr. 50 per van verzwakking bij de vrouwen en verwek- 6 doozen, franco tegen postmandaal hertog d'Orleans. Tusschen de bedevaarders, die over eenige dagen het heiligdom van den H. Rozenkrans, te San Luc -o (Italië) bezocht hebben, bevond zich zekere Lucie Mauri, oud 110 jaarkens zij legde drie uren te voet af, als 't u iemand vraagt. Halte De Kamers gaan open op 8 November aanstaande peetje Tack, van Kortrijk, zal na tuurlijk voorloopig Persident zijn hij zit sedert 1854 in de Kamers,... wel te verstaan als 't zitting is. Men vertelt dat prins Victor-Napoleon zou afstand gedaan hebben van zijne rechten ten voordeele zijns broeders Ludovicus. De kerk van St Severin (Condroz) is door de Commissie van Monumenten aangeteekend in de eerste klas van kunstge wrochten hare ouderdom en de zuiverheid der bouwlijnen doen deze kerk doorgaan als eene der merkweerdigste van ons land. Indien het voor den velo zulk slecht weer niet en ware,'k reed er eens naar sjoeren... Apropos van kunst stukken en hoe iets kan vervallen door onachtzaamheid of onverschilligheid vanwege de gemeentebesturen Eertijds stond de kerk van Grimde (bij Thienen) op den allereersten rang een jaar nadien was zij nog slechts merkweerdig ge bleven drij jaren later beschouwde ze men nog enkel als waardig om te worden bewaard en kort nadien werd zij de schuilplaats van musschen en vledermuizen een dezer da gen nu zal het monument instorten en enkel een steenhoop meer vormen. Es da nie wreed Voor 'n afwisselingske, een teljoorken statistiek In 1831 bedroeg de bijzondere handel in ons land nog geen 200 miljioen 90 miljioen voor de ingevoerde en 96 miljioen voor de uitgevoerde waren heden bedragen de ingevoerde waren 3000 miljioen en de uitgevoerde 2837 miljioen. In 1850 waren er, op 1406 zee schepen, 282 stoomschepen en 1124 zeilschepen; in i860, op 2547 schepen, waren er 410 stoombootschepen en 2137 zeilschepen in 1897, op 5106 schepen, zijn er 4647 die hun ne beweging te danken hebben aan den damp. De belgische handel is in geheel de wereld vooruit België's naam wordt alle dagen meer gekend en geacht. Opgepast voor de vijffrankstukken met de beeltenis van Leopold I en 't jaar tal 1865 'tzijn er slechte bij. 182 herbergen zijn tot Luik door de policie gesloten, en dat op éen jaar 't ziet er hem lekker uit. Te Brussel en werden er in 1897 maar 50 gesloten. Zijn de zeden daar misschien beter Zouden ze wel maar 't is dat men daar niet nauw ziet. De geruch ten gaan hun gang als zou M. De Malander den uitslag der Kamerkiezing van 22 Mei 11. betwisten en beweren dat hij in de eerste stemming gekozen is, de uniform der Brussel- sche pakkemans ofte agenten, champetters ofte schadebe- letters wordt veranderd in plaats van blauwe, zwarte stof en in plaats van leerzen, rijgschoenen. Zie, dat is een extra-wijze-sublieme maatregel Tot Oostende staat een wilde beestenbarak en de burgemeester heeft verboden aan iedereen, behalve aan den dierentemmer Camillius, van in eene der kooien den voet te zetten, t'Aalst, op de foor, had men ook liefhebbers, die in 't leeuwenhok gingen zulks kan men voorzeker moedig heeten, doch voorzichtig, neen. Men heeft in de nabijheid der stad Nieupoort een stuk been opgegraven, dat schijnt voort te komen van eenen mammoeth het is 50 centimeters lang, 30 hoog en 35 cen timeters breed en weegt 17 kilos... Wat voor beest zou da wel meugen zijn, nen mammouth Luister, Kibeladoeken zal'tu zeggen Dat is een soort van ontzaglijken olifant uit de diluviale en tertiaire tijdperken Elephas primigenius. 't Schijnt dat citoyen Demblon tegen den aanstaanden ka merzittijd weer een nieuwen veldtocht tegen den Koning zal ondernemen zelfs zou hij voornemens zijn, zich met niets anders bezig te houden, 't Ware al veel beter, dat die gewezen misdiender zijne vroegere gedichtjes ter eere van Onze Lieve Vrouw herlas. Wie wil er van eêldom zijn Wie wil er decoratiën hebben Voor eenige franken ont vangt men tegenwoordig perkamenten en een heele reesem blikwerk.... O ijdelheid der ijdelheden, wat plaag wordt ge bij vele menschen! Uffra Justicia zou echter in deze bedriegerij kortweg en streng orde moeten stellen het fa brikaat van valsche decoraties en edeldomtitels staat gelijk met waarzeggen en kaartleggen. Een gijarige oud strij der van 's Gravenhage, M. Kools, vierde zaterdag met zijne vrouw het zeldzame jubelfeest van hun 6sjarig huwelijk: het einde van den feestdag was droevig, want de oude stierf plotseling. In 't Land van Waas en is 't maar pik-a-pik dat men trachte tot eene goede overeenkomst te geraken verdeeldheid leidt ten ondergang eendracht maakt macht van weerskanten wat water in den wijn doen, uit vrees van slechter, dat is 't manneken. Op Zondag 23 October viert Basel het Boerenkrijgfeest groote feestelijkheden staan op het dagorde. De geschiedenis is niet nuttig omdat zij ons het verleden leert, maar omdat wij er de toekomst in lee- ren. 't Heeft te Moorsel verl. Zondag Statiekermis ge weest spijtig, dat het weer nie een beetje mee en wou. Z'en zingen nu t'Aalst niets meer dan van Houillezak.» Mgr Van Ronslé zal in het begin van aanstaande jaar uit de Congo naar België weerkeeren, de eerbiedweerdige Man heeft ziek geweest, en andermaal is nen brief gariveerd van M. Prosper Hoebeke onze stadgenoot geniet in het zwar te land voortdurend de beste gezondheid indien het mijnen plicht niet was, (zoo schrijft hij) om de drie jaren een be zoek te brengen aan ouders, familie en vrienden, ik ging ging van hier niet meer weg 't bevalt mij hier uitermate. Waartoe het ijzer in den tegenwoordigen tijd al niet verwerkt kan worden en hoezeer de waarde daarmede in verhouding toeneemt, blijkt uit het volgende Eene staaf ijzer, die in zijn ruwen toestand 25 frank weerd is, kost als hoefijzers verwerkt 60 fr., als tafelmessen 880 fr., als naal den 1775 fr., als zakmessen 15,927 fr., als broekknoppen 22,425 fr., als horlogieveeren 125.000 frank. Tot welken graad van fijnheid men tegenwoordig het ijzer verwerken kan, blijkt hieruit, dat men uit 21 pond ijzer eenen draad kan trekken die 35 uren lang (alzoo 160 kilometers) ver reikt en zoo fijn is, dat men hem in de plaats van haar zou kunnen benuttigen, om daarvan pruiken te maken, Wil lem II, Keizer van Duitschland, en zijne gemalin zijn dins dag morgen te Constantinopel aangekomen. Tot Blan- ckenberghe gaat een gedenkteeken worden opgericht aan sergeant De Bruyne de beeldhouwers Rombaux en Char- lier zijn met de uitvoering ervan belast. Gepasseerde woensdag werd de bloeiende katholieke Hoogeschool vail Leuven heropend. Omstreeks 250 personen zullen te Gent vervolgd worden om bij de laatste kiezingen nagela ten te hebben van te gaan stemmen. En wie weet en zijn het geen van de die, die de hevigste om kiesrecht huilden 1 t'Aalst kennen wij ook zulke Jannen, die thans biskeeren omdat ze moeten gaan stemmen. M De Munck, direk- teur van 't gemeenteweezenhuis te Dendermonde, is in een der zalen van het gesticht plotseling overleden de doktors schrijven het overlijden toe aan eene geraaktheid. Ze zeggen dat de keizer van China zot is. De geneesheer van het Fransch gezantschap te Peking werd dijnsdag bij den keizer toegelaten om zijnen toestand te onderzoeken. De werkstakingen in Parijs zijn volkomen geëindigd. Uit nen trein naar Parijs werd maandag een koffertje ju- weelen gestolen ter waarde van 700,000 frank Het be hoorde toe aan de hertogin van Sutherland, die eene beloo ning uitloofd van 100,000 frank voor hem die de juweelen zal terugbrengen. Minister Van den Peereboom heeft besloten aan al de soldaten een liederenboek, met Vlaam- sche, Fransche en Waalsche liedjes te geven, die door de troepen zullen aangeleerd worden, 't Zijn meestendeels plaatselijke liedjes, wel gekend zij zullen op marche naar den buiten, mee begeleiding van muziek, gezongen worden. 't Riskeert dat M. Mathieu, bestuurder der muziekschool van Leuven, direkteur van 't Gentsch conservatorium zal worden genommeerd. Vijf advokaten en vijf veeartsen van Chatelet hebben elkander beroepen op het kaatsspel een drollige match gaat dat zijn. Een Chineesche Bis schop heeft donderdag in de hoofdkerk de heilige Mis gelezen... in de hoofdkerk van Namen, 'k was 't vergeten te zeggen. Het inrichten van velokoersen wordt verboden op alle openbare wegen, en daarmeê wenscht Uwen hartvriend aan elkeen vriendelijk bonjour en salu tot in den pruimentijd, in de hoop dat gij content zult zijn over 't Stemmeken en KIBELADOEKEN. fipvi'naffll voorden buiten Meid voorde 1 "n keuken en ander werk te be vragen ten bureele dezer. Met een aaudeel vau do Cré dit immobilier populaire be taalbaar ia 1'-i maaudelijksche stortingen van 50 centiemen, kan iedereen aan 150 trekkin gen van belgische stedeleenin- geu deel nemen en premiën van 0S15 frs winnen, met gewaar borgde teruggave der stortin gen met intrest. Voor alle in lichtingen schrijve men, met ze gel voor het antwoord, aan het Bestuur, 9, Lange Boomgaard straat, te Gent. Agenten worden gevraagd. met of zonder hof, zeer gerieflijk HUIS, Mout- straat te Aalst. Zich te bevragen bij M. De Haeck-Sanders. Alvorens er eene proefneming van gedaan te hebben kan niemand liet overgroot voordeel kennen van Scott's Emulsie op de gewone traanolie. De meest bebloemde taal zou u niet met meer zekerheid kunnen overtuigen dan uwe persoon lijke ondervinding, maar wij mogen met de grootste gegrondheid verzekeren, dat, indien gij traanolie noodig hebt 0111 uw gestel te voeden en te regelen, gij deze olie, onder den gemakke lijkste!) en doelmatigsten vorm, in de Scott's Emulsie vinden zult. Deze toebereiding ver- wijdertde moeielijkheid welke de verteringsor ganen beproeven bij 't innemen van de gewone olie en zij is zoo sma kelijk, dat de meest tengere personen haar met het grootste gemak ;<ifr^hinemen. h'Behalve de traanolie, U iehelst de Scott's EniulsU nog hypophos- phieleu van kalk en soda, die van overgroote waaide zijn, en wer kelijk lot de verlering der olie helpen. In den volgenden brief geeft een heer zijne, oordeelvelling over de Scott's Emulsie, die hij gebruikte, aangezien liet hem onmogelijk was gewone traanolie te verdragen. St-Jean-Ligoure (H'«-Vienne), Frankrijk, 8 Mei 1897. Mijnheer, Door eene algemeene verzwakking en eene ziekte der ingewanden aangetast, ten gevolge mijn ver blijf in 't onderwijs, te Tunis, had ik gebruik gemaakt van een hoop geneesmiddelen, die niet de minste verbetering in mijnen toestand brachten. Daar ik de walgende traanolie niet verdragen kon, nam ik uwe Scott's Emulsie, dien ik met veel gemak verteerde en toeeigende, en thans heb ik eene bloeiende gezondheid. Aanvaardt, Mijnheer, de uitdrukking mijner innigste erkentelijkheid. (Geteekend), Valdry, toegevoegd onderwijzer. De Scott's Emulsie vindt men in alle goede apotheken. Algemeen dépötCh. Delacre en O, Apothekers, Brussel. T 3^ GR AN DS PRIX DEPOT CENTRAL Geboorten Mannelijk 17 Vrouwelijk 13 30. Huwelijken. L. Vau Nuffel landb. met C. De Coker landb. A. Ledegem landb. met A. De Smet landb. A. Dierick polisseur met M. Van den Bremd tw. A. Van Driessche broodb. met L. Bocqué naaister. Overlijdens. M. De Ivoninck. wed. De Hauwere, wink. 71 jaar Gentscbestraat. J. Ringoir, man Van Miogbem, z b. 50 jaar Windmolenstraat.E. Gennotie, vrouw Van Heddcgem,z b. 71 jaar Binnestraat. A. Van der Eist, tw. 17 jaar Vrijheidstraat. 8 kinderen onder de 6 jaren. iU. I .ILl.tl V «KXMn

De Volksstem | 1898 | | pagina 3