V De pIJ^K piLLEH voor LEEKE RIEDEN Baron Jozef de Meir TENTOONSTELLING-AALST. - en EEN HEER 2iijt gij bleek; ot Vaal? 1^ betor)der$te gedeelte uwer oog- leder) witkleürig :Zijr) uwe lipper) or)k;IeüFig? 1$ de eet lust slecht? ^ijt gij bij de nr)ir)?te kracht- ir)$par)r)ipg Ver foeid GENEZEN lll i IfLIIEDIiEBREK. De geneesheeren schrijven het voor. Uit Mcdcrbrakcl. Nieuwskens in nootschelpen yan Carabine. Kerkelijk Nieuws. Maatschappij de Bokkenrijders, STAD AALST. VLAAMSCH TAALGILDE Te huren Itiii'gcrlijjkc Muml. Aaïsl. BERICHT- 1. 't Naaste week begiunea wij een schooue feuilietoQ. 2. Wie zicli abon- ïieert voor 1899, ontvangt het blad gratis tot Nieuwj. 3. Al onze geabou- ueerdea krijgeu met 1 Januan eeue premie, ter waarde van 2 frank. Vertel het voort. Achtbare menschen van stad en buiten, Carabi ne zit hier te wachten naar den koerier, die 't Bui- tenlandsch nieuws moet aanbrengen... en kadé en komt niet af. Hij drinkt nog al geerue eenen goe den borrel Wel bekome 't hem, ondertusschen zit ik hierin nesten en moet mij vergenoegen met de biunenlandsche zaken. 't Eerste nieuws en deugt niet. Onze gemeente gaat weer in groote on kosten moeten komen gelijk tijdens het opbouwen van het schoolpaleis door de iiberalen De Neer straat en de Kasteelstraat moeten verbreed wor den om aan Mijnheer Liebert, alias Pietje Snot, den noodigen doortocht te verleenen. Al de huizen ter rechterband als ge uit de Statiestraat komt moeten achteruit. Ziehier waarom Over eenigen tijd, Piet komt als gewoonte met de handen op den rug en den neus in den wind, plechtig en statig de straat doorgewandeld. Daar lag langs don muur van een huis een verken dat droevig den Miserere bromde, want het was bestemd voor de slachting Piet en hoorde 't nog en zag 't, want hij keek omhoog naar zijne glorie... Pardoet 1 meteens struikelt hij en valt... och arme, met zijn schoon en zedig wezen op den snuit van 't beestje 't Volk schiet in eenen schaterlach (hoe oneerbiedig), en de guiten daaromtrent riepen 'tEen zwaantje kust het andere (Historiek). Piet heeft eene klacht ingediend en ingezien de hooge waardigheid van zijnen persoon heeft het gouvernement besloten Brakel in nieuwe onkosten te steken. Brasseur is een fransch woord dat beteekentbrouwer. Is 't waar Heeft de heer Jozef Radys den eersten prijs behaald op het biljardspel bij M. P. Carnewal? Hertelijk proficiat en veel navolgende Te Gent is een jongeling, die eene blauwe scheen geloopen had, in 't water gesprongen, uit liefdeverdriet, en verdronken... Hij had beter gedaan van te gaan slapen. Representant Bazoef spartelt gelijk nen duivel in het wijwater en roeptLiberalen, komt om de liefde Gods naar mijnen winkel en gaat bij de ka tholieken nietDit alles omdat wij zijne slimheid prezen daar hij als liberale vooruitlooper kerk en klooster naar zijnen winkel kan trekken. Vermits het zijne begeerte is, zullen wij werken in den zin dien bij aanduidt. Pietje Snot, van zijnen kant, huilt dat hij wel weet, waarvoor bij de katholieke partij verlaten heeft. Wij ook voor een paar schoenen. Wilt kommen'naar den baas van 't kiekenskot !"Gebuub C. Ik kom zien naar gebrilde kiekens Gebotte D. Ik kom zeggen dat d'expositie hier geene plaats mag hebben en dat gij moet Zijt gij moedeloos en is uwe ademhaling hort HET IS HET BLQEDGEBREK Verzorg U, anders stelt gij U bloot aan de ergste der ziekten, aan de hwijning, en dusvolgens aan den dood. verhuizen Wat dunkt u Die staan sterk, hé En zoo komt et, dat Piet zijnen eersten prijs en Bazoef zijne eervolle melding (beide voor hunnen orergrooten uilekop) hebben moe ten gaan verdienen in 't lokaal der katholieke school. Oog om ooge zal genoodzaakt zijn de persoonlijkheden uit te brei den. Men wijt het aan de bureelkrabbers die meenen iedereen te mogen bevuilen. Zondag laatst was 't meeting in 't ge meentehuis over de provinciale tentoonstelling te Gent. Ze zeggen dat er nog al veel volk was. 't Ware te wenscheu dat het nen goeden uitslag kreeg. Die menschen, die menschen, waar vinden ze 't uit 1 Er stond op het bijeenroepiugsbriefje onder de hooge bescherming van Z. K. H. Prins Albrecht van België. Nu, seffens liep het gerucht, dat de koning dood was en dat zijn opvolger zich aan de kiezers kwam voorstellen Volgens het schijnt wordt Oog om ooge een oud wijf zonder tanden, dat niet beter vraagt dan 't hoofd neer te leg gen. Die dit zegt neemt zijne begeerte voor werkelijkheid 't zal te zien zijn.En nu, vrienden van De Volksstem, tot wederziens. Aan elk de gezondheid en de vrede, dit wenscht u uitterherten Caeabine. Aalst, Jougclingcu-Cougrcgatie. Dinsdag, Aller heiligen, Algemeene Communie. De H. Mis met zang en kor te toespraak te 6 ure in de Kapel der Eerw. Dameu. Om 11 ure geene Vergadering. De Ouders der Congreganisten worden dringend verzocht hunne zonen tot het deelnemen aan doze Algemeene Com muniën op te wekken, vooral als zij op zulken dag of in die maand deze in hunne Parochiekerk niet behoeven bij te wo nen. G. Kallen, S.J. Priesterlijke benoemingen. De zeer E. H. Van Necke, pastoor-deken van St-Nikolaas, is benoemd tot eere kanunnik der kathedrale kerk van St-Baafs. van MOORSEL was de eenige edelman, die aan den reuzen strijd vau 1798, den Boerenkrijg, deel nam. Baron Jozef de Meir, die, gedurende de Brabantsche om wenteling, onder generaal Van der Meersch' bevelen, heeft gestreden, had het aanbod om in het Oostenrijksch leger deel te nemen, verachtelijk van de hand gewezen. Aan de zaak des volks getrouw blijvende, plaatste hij zich aan het hoofd der boeren, in opstand tegen de Fransche dwin gelandij. Hij nam een schitterend deel aan de verdediging der abdij van Afffigem. Deze heldhaftige man werd eenige dagen later gevangen ge nomen, nog met de wapens in de hand, bij eenen zijner pach ters, waar hij. vluchtende, vernachtte. Vóór den krijgsraad ge sleurd, verklaarde de baron, dat hij niets dan zijnen plicht gedaan had. Hij was bereid, zeide hij, opnieuw te beginnen. Ter dood veroordeeld, werd hij, in Januari 1798, op de Ko ninklijke plaats, te Brussel, gehalsrecht. Baron Jozef de Meir heeft alles tot redding des volks, in welks midden hij geboren was en dat hij vuriglijk beminde, opgeofferd. Zijn naam zal roemrijk op de eerste bladzijde des gouden hoeks schitteren, waarin de gedacht mis zal bewaard worden van al degeucn, die voor de rechtvaardigste en hei ligste der zaken vielen. En Moorsel heeft niets gedaan voor hem! Doch: 't is nog tijd! Dat de tentoonstellingen hoogst medewerken tot het opbeu ren en verbeteren van het maatschappelijk leven dat nijve- raar, handelaar, kunstenaar, landbouwer er nieuwe krachten macht uit putten om naar meer voldoende uitslagen te stre ven, valt niet te betwijfelen. Dit was ook de overtuiging van den heer Ridder Leon Schellekens, toen hij over eenige maan den, in eenen vriendenkring, den wensch uitdrukte, eeno maatschappij, die den landbouwer grooteiijks bevoordeeligen zou, tot stand te brengen. Weldra werd de Vogelteeltmaat- schappij van het Land van Aalst en de Riugslagersclub gebo ren, groeide krachtig aan en vatte, ondanks haar nog zoo jong bestaan, het stout ontwerp op, eene tentoonstelling van allerlei pluimgedierte in te richten. Het gemeentebestuur van Aalst, van deze loffelijke onderneming onderricht, stelde wel willend de Overdekte Markt ter beschikking der Maatschap pij. Daar, in dit ruim lokaal, zullen op 19 en 20 November aanstaande honderden pluimgedierten van alle slach het oog van den aanschouwer verblinden. Alom, vernemen wij. wedij veren kweekers en liefhebbers om de tentoonstelling zoo prachtig, zoo aantrekkelijk te maken, dat zij voor die van grootere steden niet zal moeten onderdoen. Nederbrakel, Ou denaarde, Zottegem, Mechelen, Brugge, Gent, Moorsel, Mer- chtem, Nieuwerkerken bereiden zich met drift om talrijke producten hunner kweekerijen ten toon te stellen. Eene leemte,-die zich in vele tentoonstellingen voordeed, is ditmaal door het inrichtingsbestuur aangevuld. Het is iede reen bekend, dat jaarlijks duizenden geslachte pluimgedier ten te Londen ingevoerd worden. De wijze van opzetten liet dikwijls nog al te wenschen en was dan ook de oorzaak der waardevermindering der koopwaren. Ten einde de kweekers en vetters de overtuiging te geven, dat ervarenheid in dit vak van allergrootst belang is, zal de heer Rollin, bewaarder van het Handelsmuseum van Brussel, eene verzameling v&n opge zette hoenders, duiven, eenden, kalkoenen tentoonstellen. Die proefmodellen, in steenkarton vervaardigd, zullen aan onze nog niet wel ingelichte kweekers toonen, hoe zij, door be hendig en kunstig opzetten, aan hunne koopwaren eene meer dere waarde geven kunnen. Daarenboven is er een bijzondere prijskamp, aan welken belangrijke belooningen vast zijn voor het volmaakst opzetten van allerlei geslachte pluimgedierten en konijnen uitgeschreven. De Vogelteeltmaatschappij van het Land van Aalst en Ring- slagers-Club hebben zich dus geene moeite, geene zelfsopoffe- ringen gespaard om de liefhebbers en kweekers tot de ten toonstelling uitte lokkeu. Voor meer dan 600 fr. eereprijzen, kunstvoorwerpen, gouden en bronzen eermetalen worden aan de verdienstelijke tentoongestelde voorwerpen geschonken. Allen dus op 19 en 20 November naar de tentoonstelling van Aalst, waar tevens kweekers en bezoekers de zeldzame gele genheid zullen vinden, zich te onderwijzen, en die, verwierf zij den bijval, waarop de inrichters met recht hopen mogen, niet de laatste, maar de eerste eener reeks volgende tentoon stellingen zijn zal. Voor alle inlichtingen is men verzocht zich te wenden tot den schrijver der Vogelteeltmaatschappij, M. Frans Callebaut- Govaert, Botermarkt, Aalst, die kosteloos aan de belangheb benden het programma zenden zal. (Medegedeeld). AALST. Het Komiteit, in zijne vergadering van zaterdag 1 October laatst, heei't beslist de 32" verjaring der Maatschappij De Bokkenrijders te vieren op Maan dag 7 November 1898. Óm 10 uren 's morgens, plechtige Zielmis voor de overledene leden. Om 7 uren 's avonds, avondmaal ten lokale van den Katholieken Kring, Groote Merkt. Op Zondag 30 October, ten 11 1/4 uren 's mor gens, zal onze stadgenoot, M. Victoe DE SMET, werkend lid van het Taalgilde, in dezes lokaal (herberg Het Paviljoen n,) bij M. Emiel Van de Maele, Groote Markt, eene voordracht geven over den Boerenkrijg te Aalst en In den oni- O natrek. Ingang vrij en kosteloos voor iedereen Gezien het onderwerp voor onze medeburgers alleszins belangwekkend mag heeten, zullen er voorzeker geen toehoorders te kort zijn. DER STAD AALST. De Besturende Commissie der Burger-IIospiciën van Aalst heeft de eer bet publiek te berichten dat zij, in hare gewoonlijke Vergaderingszaal, op Itinanilag 31 October 1898, om 9 uren voor middag, zal overgaan, by gesloten soumissiën, tot de openbare AANBESTEDING der levensmidde len en andere voorwerpen, beschikt voor het dienstjaar 1899. Het kohier van lasten en bespreken berust ten Bureele der voormelde Commissie, alwaar eenie der er kennis kan van nemen, van heden tot den dag der Aanbesteding, van 9 uren tot 's middags en van 2 tot 4 uren des namiddags. Aalst, den 17 October 1898. De Secretaris, De Voorzitter, Frans Ceick. Bon Paul Bethune. met of zonder hof, zeer gerieflijk HUIS, Mout- straat te Aalst. Zich te bevragen bij M. De Haeck-Sanders. Geboorten Mannelijk 16 Vrouwelijk 04 20. Huwelijken. F. Vau Driessche, kuiper met G. Valckenborgk, tw. M. Van den Brempt, dagl. met R. Vlae- minck, kantw. C De Groote, loodg. met C. Riugoir, tw. O. Jou ret, hand. met M. Schoon- jaus, z.b. Overlijdens. R. Fautre, vr. Amant, z.b. 57 j. Graanm. P. Van Nuffel, vr. Coen, z.b. 43 j. wonende te Hof- stade. J. Van Cauter, wed. Aelbrecht, z.b. 74 j. Hofsomergem. R. Podevyn, z.b. 80j. Scher- restraat.C. Van der Heydeu, wed. dyseliuck, z.b. 53 j. Binuenstr. L. Wauters, br. 19 j. Vrijheidstr. M. Vincent tw. 15 j. Ledebaan. J. iletidrickx, wed. Roeland, z.b. 73 j. Liudestr. K. Willems, m. Le Roy, z.b. 78 j. Klapstr. 5 kinderen onder de 6 jaren. 1 I- I 1 ,1 4 TJa i/i 1 li] jt J-y tTAvlrAAIVftn nil van Dr. WILLIAMS Onder de talrijke gevallen van genezing, zullen wij het volgende vertellen Mr. Victor lousseau te Guisserv (Seine-et- Oisel, zegt: Uwe goede Pink Pillen hebben mijne dochter volstrekt genezen; zij wns erg bloedgebrekkip en bate gelaatskleur was zoo geel dat liet verdrietig wa? ha.ir te zien Sedert. 18 maanden was zij zond r eetlust, zonder maclit noch moed; zij booste viel. Ik was van al de verplegingcn moede en wij waren wanhopig wanneer men om per geluk uwe Pillen aan raadde. Met de tweede doos zag iedereen in de streek de goede kleun n bij mijne dochter terug komen en haren goiden aig kwam ook terug, want het hloedge'rek hal haar ncMerges!agen. Heden is alles verdwenen en gij hebt ons geluk kig gemaakt nut onze beminde do liter te genezan. I I' I' tl I» I Belangwekkend onderhoud met M. den Pastoor van \Ions (Var), Frankrijk. Uit de Soleil, van Paiijg. Vervolgens eenen brief van M. den abt Martel, pastoor te Mons.hij Fayenne (Var), werd ik door mijn dagblad gezonden om s immigo der belangrijke feiten te looordeelen die dezen brief vertelde. Ik zat hier eeno kor o schets van het onderhoud met dezen goeden pries'er geven. Ik gevoel het mijne plicht, zegde hij, U de gebeurtissen over te brengen die mij het hart vol vreugde vervu'd hebben, daar het geluk van eenlgó mijner paro hi nen in z r k is. Drie personen werd -n volstrekt door het gebruik der Pink illen voor bieeke lieden van Dr. Willam genezen. Drie ander i hebben wonderachlige gevolgen onder vonden gedurende al den tijd dat zij zo gebruikt hebben. Een zevende persoon die pijnen in de knié-i had zag geene verbetering, maar gij zegt liet recht uil dal uw genees middel geen algenecsmidclel is. Eene der drie genezene zieken was op zulk een punt bloedgebrekkig dat hare magerheid en hare vale gelaatskleur pijnlijk om zien waren. Op den ouderdom van zestien jaren begon zij te lijden: alle verplegingen hieven vruchteloos. Men tandde haar uwe pillen endaar zij wanhoopte wilde zij ze we ondervinden. Na de derde doos, kwamen de schoone kleuren terug die zij sedert drie jaren verloren had. Na de achtste doos, was zij herlevend en zij bevindt zich nu volkomen goed en heerlijk is hare gelaatskleur. De tweede persoon is acht en twintig jaar oud en leed sedert den ouderdom van twintig jaren aan zenuwachtige pijnen (lie van jaar tot jaar verergerden. Zij vulgde uwe verpleging ook en met twaalf dozen werdt zij volstrekt genezen Sedert Mei heeft zij niets meer ondervonden. De derde zieke is een jong kind dat na eene ontsteking der luchtpijptakken en oen zweer aan de knie bloedgeorekkig geworden was De verpleging met uwe pillen is wat lang geweest maar vandaag is zijne gezondheid uitmuntend. De drie andere per.-onen zijn vrouwen wier bloed zoo arm wüs dat de zenuwen het overste genomen hadden duizelingen, hoofdpijnen, eetlust verlies, algemeene zwakheid, daar was hunnen toestand. De Pink Pillen hebben deze personen in goede gezondheid gebracht maar zij mogen nooit nalaten de pillen te gebruiken. Ik ben gelukkig ter verspreiding to kunnen werken van een geneesmiddel van hetwelk ik de wonderachtige werking en de voortdurende werkdadigheid heb kunnen ondervinden. De Pink Pillen zijn een krachtig bloedhervormer en versterker der zenuwen zij genezen: zlnkingpijnen, heup-,hoofd-, zenuwpijnen, onregelmatigheid der voortbeweging, St. Yeitsdans, zenuwkwaal, kliergezwel, enz. zij goven aan bieeke gezichten schoone kleuren terug, werken tegen alle soorten van verzwakking bij de vrouwen en hebben bij de manien eene weldoende werking tegen al de ziekten die uit natuurlijke of geestelijke overdre venheid voortkomen. Koopbaar bij alle apothekers en ter stapelplaats in België, bij A. Derneville, apotheker, 66, Waterloolaan, te Brussel, voor 8 fr. 50 per doos, of 17 fr. 50 per (5 doozen, franco tegen postmandaat. biedt kosteloos aan, aan allen die aangetast zijn van eene huidziekte, haarwormen, eczemas, puistjes, huiduitslag, chronische bronchieten, borst-, maag- en blaaszieklen, rheumatiek, een onfeilbaar middel te doen kennen om zich spoedig te genezen zooals hij zelf volkomen genezen is geweest na alle mogelijke geneesmiddels vruchteloos te hebben doorstaan en beproefd. Dit aanbod, waarvan men het menschlievend doel zal inzien, is het gevolg eener belofte. Per brief of postkaart schrijven aan den heer VINCENT, 8, place Victor Hugo, te Grenoble, die kostelloos en vrachtvrij per post antwoorden en de gevraagde inlich tingen opsturen zal. Niemand kent beter de moeielijkheid en den last een kind op te brengen dan de moeder of de mem. Wij moeten hen de talrijke te bestrijden ziekteteekens niet bekend maken, zooals storing der verteringsorganen, onregelmatige spijsver tering der darmen, algemeene ongesteldheid tengevolge van de welke het kind gedurig schreeuwt en eene gestadige oorzaak van bekommering voor de ouders is. Indien gij aan eenen geneesheer vraagt, wat de Scott's Emulsie vooreen ziekelijk kind doen kan, zal hij steeds antwoorden dat deze toebe reiding, van eersten rang, meer zal verrichten om de moeielijke spijs vertering te overwinnen, eene gezonde voeding te verzekeren en de algemeene herstelling te verwekken dan welkdanig middel ook. In het hier onder voor gesteld geval, zult gij een doorslaand bewijs vinden van hetgeen de Scott's (Emulsie kan doen voor de kindertjes en gij zult opmerken dat deze toe bereiding ondersteund dbariutto Lu cosiE werd door verscheidene geneesheeren, in deze gelegenheid geraadpleegd. Levallois-Perret (Seine), Frankrijk, 20 Juni 1897. Mijnheer, Ik aanzie het als een plicht u met den uitslag bekend te maken, bekomen door het gebruik van de Scott's Emulsie. Mijn kind, dat ik bij eene voedster uit. besteed had, was er zoo slecht verzorgd, dat ik het er moest gaan afhalen, te laat, helaas! want het was in zulkdanigen staat van verzwakking dat wij oprecht in bekommerd waren. Verscheidene geneesheeren door ons geraadpleegd, verklaarden dat enkel eene herstellende voeding het kind redden kon en de Scott's Emulsie werd voorge schreven, beurtelings met goede melk. Mijn dochtertje, dat het weinige voedsel weigerde of dikwijls overgaf, melk, vleeschsap, en eieren, dat wij haar wilden doen nemen, was op uwe toebereiding die zij gemakkelijk verteerde, verlekkerd Wij gaven er haar dus regelmatig en ik mag u verzekeren dal het aan de weldoende gevolgen uwer toebereiding is, dat wij het leven te danken hebben van ons bemind kind, waarvan ik het genoegen heb u hier eene photographic op te sturen. U de toelating gevend dezen brief af te kondigen, gelief enz. M. Le Come, 61, rue de Cormeille.

De Volksstem | 1898 | | pagina 3