IM); ÜSH Kort aan bloed. Het is de bloedeloosheid DE PINK PILLEN m l BRÜMLLES. foia KIBELADOEKEN Brieven van Doktors. Bleekzucht. BlocMrek VBN"TB 71 voor Bleeke Lieden gi-ts Maatschappij de Bokkenrijders, Te huren CHRONISCHE HOEST COUVERTS 31 MEDAILLES D OR 5 DIPUD'HONNEUR Exicjcr le nom CHRISTOFLE Rue S- v on BBiia'gCH'lijEi.» SHand, A:i9sfl. wenscht aan al zijne Le zers en Lezeressen den vriendelijken Goeden Dag, die elk verblijden mag.... 't Begint zoetjes aan te winteren, woensdag zag men er al veel loopen met neuzen lijk kersen... Meester Lieven schreef in zijnen tijd November, Slachtmaand, Jachtmaand, den 25 Sinte Catharina, patroones der Jonge Dochters, op dien dag moet het sneeu wen de Franschen zeggen dat ook Cathérine ne vient jamais sans son manteau blanc. Kwaad met goed beloonen is liefde goed in et kwaad is wreedheidkwaad met kwaad is wraak goed met goed, dat is rechtveerdigheid. Hedendaags, zoo drukt Pie Daens, de meeste kloosters, in plaats van vervolgt te worden, ver volgen en helpen hroodrooven. De Vooruit van Gent neemt natuurlijk dat proper artikeltje met plezier over en roept, uitzinnig van pret Dat kunnen de dompers in hunnen zak steken Op 20 November aanst. geeft de Katholieke Jon ge Wacht van Aalsteen groot tooneel- en muzi kaal Feest tot Antoing, bij Doornik en pastoor Daens mag nu, zoo ze zeggen, mis lezen in een gesloten kapelleken der Gewijde Boomstraat, te Brussel.... t'Aalst", 't is wonder, en hoort men van niets anders zingen dan van Houillezak. Woensdag avond ging de roep dat de President der Fransche Repperbliek vermoord was. Alhoewel men zich tegen woordig aan het onwaarschijnlijkste mag verwachten, bleek het gerucht valsch. Va- cher een der sluwste moordenaars, die ooit onder Gods lieve zon geloopen heeft, is ter dood veroordeeld. A morte, zegt de Italiaan. In 't Lokersche wordt er ingebroken en gestolen gelijk ten tijde van Jan De Lichte, 'k Waar van de boeren, ik richtte nachtron den in nachtronden. De E. H. Simons, oud-onderpastoor van Aalst en vurige be strijder der groene volksfopperij, die geachte Geestelijke, is te Gentbrugge overleden in den ouderdom van 60 jaren. Z. Z. R. I. V. Eene brigade gendarmen zal nen velo krij gen, om ne keer fijnekes achter de filoes te pedalleeren. Er is spraak het gefluit der lokomotieven af te schaffen en te Verviers is het volop oorlog tusschen de roode broe ders. Te Meire Vrijdag zekere B.... opgehangen gevonden. De hertog en de hertogin van Orleans verblijven thanse te Brussel. Klokke Roeland, de groene dwijl van Ninove, is ad, Patres, publiek bij rechtsmacht verkocht, verlaten, geschuwt en ver foeit door het Volk, gevallen onder de algemeene verachting, 't Is wreed, zei de uil en hij bezag zijn jong. De Pest heerscht in Engelsch-Indië. Te Bombay waren verledene week 4700 sterfgevallen en de week te voren 4300. In Spanje is de vrede met Amerika nog niet geteekend en op de Filippijnen zijn de Yankees nu aan 't batteren met de opstan delingen. 't Is wel besteed de Amerikaan moest goed op zijn kleed krijgen, hij zou dan Te weinig bloedDaar ligt de rede waarom mannen en vrouwen die sterk en krachtig zouden moeten zijn, integendeel vaal, bleek, zwak zijn. Zij zijn altoos vermoeid, zonder eetlust, on machtig te verteren, uitgeput en ademloos bij de minste moeite, de lippen zijn bleek, het onderste gedeelte der oogleden is wit. Gij moet U verzorgen, anders staat gij aan de ergste der ziekten, aan de kwijning, blootge steld, en dus aan de dood. VAN Dr. WILLIAMS zijn, onder al de gebruikte geneesmiddels, het middel welk h^t meeste zieken genezen heeft, door hun kracht, moed, eetlust, vroolijkheid, enz. terug gegeven te hebben. Ik heb de Pink Pillen voor bleeke lieden aan twee zieken voorgeschreven en zij hebben zich met deze verpleging opperbest bevonden 1° Juffr. H. C., 18 jaar oud, bleekzuchtig op het hoogste punt, die hulpeloos al de gewone geneesmiddels gebruikt had 20 Juffr. L. I., erg bloedgebrekkig ten gevolge eener lange ziekte. In de twee gevallen heb ik onverwachte gevolgen kunnen verkrijgen. Dr. A. Blanc, Ik heb uwe Pink Pillen op twee personen ondervonden. De eerste persoon leed sedert jaren aan algemeene verzwak king, van gebrek en te veel werken voortkomende. Hij ver teerde slecht en herhaalde pijnen in de helft van het hoofd verergerden nog zijnen toestand. De tweede was op hoogen graad bloedgebrekkig. Onder den invloed uwer Pink Pillen hebben beiden hunne gezondheid snel zien verbeteren en nu bevinden zij zich in eenen des te beteren toestand dat het niet dikwijls gebeurt zulke gelukkige veranderingen in eenen zoo noodlottigen toestand te ontmoeten waar, gewoonlijk, de geneesmiddels zonder werking blijven of maar eene tijde lijke verbetering verwekken. Het dunkt mij dat dit twee genezingsgevallen zijn die "geen twijfel laten aangaande de genezingswaarde der Pink Pillen. Dr. G. Ferrua, JONGE VROUW IN GEVAAR Ik spoed mij U te laten weten, schrijft Mme Alphon- sine Sochet, Menetou-Salon (Cher), dat het aan de Pink Pillen is dat ik mijn leven te dan ken heb. Sedert vijf jaren was ik zoo erg bloedloos geworden dat ik bijna dood was. De doktors zelf hadden mij verlaten, na alle soorten van geneesmiddels ge probeerd te hebben. Ik las in uw boek en zag dat sommige ziekten van denzelfden aard hebben, door de Pink Pillen overwon nen geweest waren zooals de schipbreukeling die eene plank aangrijpt en er zijne redding van hoopt, liet ik zoodra van de Pillen komen. De eerste doozen reeds gaven mij de hoop terug. De eetlust kwam terug en ook de krach ten ik kon weêr gaan, van bleek kwamen de kleuren langzaam op mijne wangen terug. Mijne oogen hernamen hunnen vonk, mijne lippen en mijn tandvleesch werden terug rood. De personen die mij niet zonder schrik zien konnen zijn ver baasd mij zoo snel te zien herleven. Nu bestaat er geen tee- ken van ziekte meer, maar ik wil altoos de Pink Pillen in huis Koopbaar bij alle apothe kers en ter stapelplaats in België, bij A. Derneville, apotheker, 66, Waterloolaan, te Brussel, voor 3 fr. 50 per doos of 17 fr. 50 per 6 doozen, franco tegen postmandaat. "5 ondervinden dat het al geen suiker en honing is niet die ka lanten. De zeven nieuwe Senators hebben in de zaal van de n S-. .iaat de zetels komen aanduiden, die zij in den aan staanden zittijd wenschen te bekomen. Er zijn sedert eenige dagen nieuwe spoorwegrijtuigen van tweede klas in gebruik. Verheffen wij in vreugd en druk, in tegen- en voorspoed onze oogen steeds tot God. De weerkundigen voorspellen een strengen Winter. Januari zal beginnen mee fraai zacht weder en na het midden van Februari tot het einde van Maart wordt vriezend weder verwacht, met nu en dan fel koude dagen. Wij zullen 't afwachten. Een nieuwske, dat zal welkom zijn Het uniform der Burger wachten zal niet veranderd worden alleen het hoofddeksel zal veranderen en het dragen der kapoot verplicht gemaakt worden In Engeland ligt alles nog overhoop De En- gelschman meende dat Egypte aireede zijn eigendom was en hij veroverde maar altijd streken op de Dervischen maar, ai, ai, aidaar plant Marchand het Fransch rapoken op eene Egyptische streek en nu spreekt men van nen oor log tusschen Frankrijk en Engeland. Zondag gepasseerd werd te Herenthals het gedenkteeken des Boerenkrijgs ont huld. Ik eu heb 't niet gezien, doch ze verzekeren, dat het zal doorgaan voor eene der schoonste monumenten van den Belgik3 beroemde beeldhouwers hebben aan het kunst stuk gewrochthet is eene kolom, bekroond met het beeld van den Gekruisten Heiland tusschen zijne Moeder en den H. Joannes beneden de kolom, tegen de zuil, ruggeleunt een Brigand die met begeestering het Volk ten strijde roept het geheel is 11 meters hoog. Herenthals haalt eere van die grootsche feestviering, die zoo hartelijk en een drachtig afliep. Er wordt nu weer gezegd dat de reis van koning Leopold naar Congo, waarvan reeds zoo dikwijls gesproken werd, zal plaats hebben in de maand Mei. Maar, 't is nog zoo lang. De zaak van Luccheni, de moorde naar der Keizerin van Oostenrijk, is difinitiel bepaald op 10 November. Die den ouden weg verlaat voor den nieuwen bevindt zich dikwijls bedrogen. De schilderijen van Rembrandt, welke heden t'Amsterdam g'exposeerd staan, worden voor 100,000,000 fr. verzekerd tegen brandEn Rembrandt zag zijne meubelen verkoopen wegens de niet betaling eener rekening van 1 frank De sukkelaar stierf zonder kruis of duit, zoo arm als Job en zoo ellendig als Lazarus... Ja, ja, artist zijn is schoon en plezant,... maar ge moet eerst een honderd jaar of twee dood zijn. Dat is nog al iets De Congostroom heelt voor Banana eene breedte van zoo wat 16 kilometers. In Duitschland is al les nogal rustig, terwijl de Keizer en de Keizerin in Jerusa lem de heilige plaatsen bezoeken. Men weet nog niet ol de Keizer van China dood of levend is, doch 't is 't een of 't ander. Geheim, misteric En in Italië sterft't Volk van honger gebrek aan liras en pano. Te Gent zijn een her bergier en een slawelle van een vrouwspersoon er van on der geschoten met de kas eener socialistische spaarmaat- schappij, zoo een affaireke van 4 diezend patotterkens. Het koppel van twee zit in Roubaix. De liberalen hadden ook hunne Volkspartij 1! Zij komt thans tot Brussel haren laatsten snik te geven. Recht In 't Putje 1 Te Antwerpen zijn de drukkersgasten in greef. Zij vragen opslag van loon en vergen 5 frank per dag voor 9 uren werk. De meesters hebben zich machienen aangekocht om deletters te zetten en weigeren de werklieden terug te aanvaarden. De letter zetters hebben het dus aan hun been, en nu gaan ze schoon spreken om het werk te mogen hervatten. In werkstakin gen moet er met gezonden zin en zonder overijling gehan deld worden. Eerst gedaan en dan bedacht heeft er veel in druk gebracht, z'ondervinden het nu t'Antwerpen ook. Koninklijke belofte Sprekende met den heer Vermandei, Voorzitter der Handelskamer, zou de Koning beloofd heb ben dat hij toekomende jaar de provinciale tentoonstelling van Oost-Vlaanderen zal komen bezoeken. - - De Gouver neur van Namen heeft de gewone veemarkten afgeschatt om wille van het mond- en klauwzeer. 't Dees is nog al slechter In Holland heerscht de cholera Te Groningen, op xoo zijn er 90 gevallen Jommer wacht, 't en is geluk kiglij k maar onder de kiekens er valt ne steen van mijn hert, serieus. Brave buitenlieden, apperopo van kiekens, ge moet die kalk te eten geven, daar leggen ze veel eieren van en daarbij, die beestjes kunnen dien niet missen om eene sterke schaal te vormen. In Spanje is 't van den er- remen jongen de armoe loopt er de muren af. De Ga zetten der Daenspartij zijn gedoemd de lezing ervan is herhaaldelijk en openbaar door de Kerkelijke Overheid verboden, verderfelijk en nadeelig zijnde voor ziel en li chaam. Diegenen dus die de groene bladen koopen, lezen, verspreiden en, zoodoende, hun verschijnen mogelijk ma ken, plegen eene akte van ongehoorzaamheid tegen de vermaningen der H. Kerk. Menschen, overweegt zulks wel. In de Sint Pieterskerk van Brussel heeft men muur schilderingen ontdekt, die schijnen te dagteckenen van de XV0 eeuw. Rond Bergen hebben ze een everzwijn gezien en te Luik was er eene moeder, die muizenvergif in de soep had gedaan iu plaats van zout geheel het huishouden ligt ervan in't hospitaal, en de kerk van Verona, in Italië, is ingestort 3 dooden en 6 gekwetsten. Kon men de zeven hoofdzonden uit de wereld bannen, de doktors mochten hun brood gaan bedelen. Zondag kermis op de Molenstraat poort t'Aalst. Eene Hesp heet in 't latijn adjutor in tri- bulatione dat is nen troost, als men overeenkomst krijgt. In Frankrijk staat alles het onderste-boven. 't Ministerie der framassons, vloog na 4 maanden bestaans, met zijne pikkels omhoog, juist als het wilde beginnen om de Religie en de priesters te vervolgen dat zal Brisson leeren van willen koster te spelen en geen verstand van hebben... Er is reeds een nieuw Ministerie samengesteld, met Dupuy aan 't hoofd.... Hoeveel tijd van bestaans geeft gij het wel? Wat de zaak Dreyfus betreft, 't kan gemakkelijk gebeuren, dat hij nog vrij komt, als 't goed weer hem meeslaat.. Men verzekert, dat van af 1 Januari de onderofficieren van het voetvolk evenveel zullen trekken als die der ruiterij. In de kerk van Stekene werd dijnsdag der verledene week door Z. H. Mgr Stillemans het nieuw hoogaltaar gewijd. Het is een waar meesterstuk, vervaardigd naar de plannen van M. Julius Goethals, bouwkundige te Aalst, door de heeren Scheldeman van Roeselacre en Cortebeek van Ste kene. De kunstenaars werden warm gelukgewenscht. Een groep nijveraars heeft aan Minister Van den Petrc- boom de toelating gevraagd om aankondigingen te mogen doen graveeren op de ruiten van de spoorwagons. De eene zeggen dat de minister toegestemd heeft, andere beweren dal hij weigerde. Dit laatste geloof ik best. Brussel telt 3583 drankhuizen, restauratie», logementen, enz. In 1316 slechts kan men geen sterken urank krijgen, hetgeen maakt dat degeneverheeren niet bang moeten zijn hunne goesting niet te krijgen. Do gendarm Lowagie van Tongeren, die een revolverschot gelost had op zijnen wachtmeester, werd door den krijgsraad van Luik veroordeeld tot 10 jaar dwangarbeid. De gewezen gendarm gaat in beroep. Die koopt moet honderd oogen hebben voor den verkooper is éene genoeg. Mgr de 't Serclaes, voorzitter van het Bel gisch College te Rome, die zijn verlof in België was komen doorbrengen, is terug naar de Eeuwige Stad vertrokken, om er zijn belangrijk ambt weer op zich te nemen. Ser geant Rogge, wiens moedig gedrag men kent, tijdens eene dramatische gebeurtenis in de kazerne der grenadiers, en die later als luitenant der openbare macht naar Congo ver trok, is daar overleden. Te Coolscamp in West-Vlaan deren, werd een werkman aangevallen door eene veers, die langs den weg in eene weide stond de man bekwam ver scheidene hoornsteken en stierf zonder nog een woord te kunnen spreken. Het Assisenhof van Oost-Vlaanderen heeft den genaamden August Steels, van Waasmunster, voor vrijwillige brandstichting tot 5 jaar gevang gekonda- neerd. Hij kon heter voor doen. 't Is nu in Frankrijk den vijfden minister van oorlog, die de pijp aan Merten geeft en z'hem zelf laat smooren. Cha- noine trok er van onder met de woorden Ik weet dat Dreyfus wel en goed veroordeeld en plichtig is. Z. E. Kardinaal Rampolla, staats secretaris van Z. H. den Paus, is door den Kei zer van Oostenrijk benoemd tot ridder van het groot kruis der Sint Stephanusorde. Na U allen, achtbare Lezers, hertelijk Salu gewenscht te hebben, ga ik Hein algauw mijn visietkaartje sturen. Tot de naaste week, als 't God blieft. Kibeladoeken. de Mncliines-OuUls pour la fabrication d'AilunicttcM. II sera vendu le 4 Novembre, a 12 heures par le Notairo WALRAVENS, a Herenthals Toutes les Machines nécessaires pour la fabrica tion d'Allumettes, telles que: Scies circulaires, dérouleuses, machines a couper les boites, a trier, a cmballer, a couper les fonds. Une imprimerie- lithographie compléte, 4 chariots pour le trans port des arbres, etc., etc. Pour visiter s'adresser au dit Notaire. AALST. Het Komiteit herinnert zijne leden dat de 32* verjaring der Maatschappij De Bokkenrijders» zal gevierd worden op Maandag 7 November aanstaande. Om 10 uren 's morgens, plechtige Zielmis voor de overledene leden. Bijeenkomst Groote Kring (Markt), om 9 1/2 uren. Om 7 uren 's avonds, Avondmaal ten lokale Katholieke Kring (Markt). met of zouder hof, zeer gerieflijk HUIS, Mout- straat te Aalst. Zich te bevragen bij M. De Haeck-Sanders. Tusschen de gemeene ziekten van het leven is er eene zeer vervelende, dechronische hoest, die wederspannig is aan alle gewone behan deling. Dikwijls bestatigen wij, dat bij een kind de lioesi zicli voordoet zonder merkbare oorzaak, en zich voortzet tot het kind verzwakt en vermagert en voor de ziekte heel en gansch bereid is. De chronische hoest of zelfs de voorbestemd- heid tot verkouden verraadt altijd een gebrek aan levenskracht. De beste behandeling van den chronischen hoest of van eenen algemeenen staat van vermagering bestaal in het nemen van Scott's Emulsie, den nangenaamsten vorm om den traan tn te nemen, verbonden met de hypophos- phieten van kalk en soda. Scott's Emulsie is niet enkel een recht streeks werkend genees middel vooralle aandoen ingen vankeel en borst, maar schenkt ook aan het gansche stelsel le venskracht en bevecht de voorbestemdheid tot verzwakking. Scott's Emulsie doet zich altijd voor als een zeer doel- M mé matig geneesmiddel. jY Deze Emulsie is zoo 7\ aangenaam van smaak, dat zelfs de teedersto personen hem kunnen ui.i-n-Thirèso üawjoï; innemen zonder moeite en zijne herstellende werking op het stelsel is zoodanig, dal zelfs de wederspannigste gevallen van verzwakking weldra genezen zijn. Het is met genoegen dat wij onder de oogen onzer lezers dezen brief brengen, betrekkelijk een vierjarrig kind dat van eenen chonischen hoest werd genezen en tot volle gezondheid werd teruggebracht. •jlü lTCNTDS PR fX DEPOT CENTRAL Geboorten Mannelijk 10 Vrouwelijk 1020. Huwelijken. R. VauBiesen, bediende, met A. Speeckaert, zond. bcr. J. Poleyu, wever, met L. Steenhaut, breidster. Overlijdens. P. Bastiaens, m. De Lattre, tw. 67 j. YViudmo- lenstr. 6 kinderen onder de 7 jaren. u_u\-ts QNÏiZS OfiHES •9 O Gewezen bestuurder van het gezondheidsbestuur der zeevaart le Marseille. Zeevaartsgeneesheer te Havre. $5° a-frar». m .U •'1 V u T :'VfC-.':-- Villeneuve-sur-Lot, Frankrijk, 6 Mei 181)7. Mijnheer. Met aanvang November 1896 werd mijn 4 jarig dochtertje door eene bronchitis aangetast, waaruit zij eenen hoest hield tot in Januari 1897. hetgene mij erg bekommerde. Ik gebruikte uwe Scott's Emulsie en ben gelukkig u te kunnen melden, dat na eenige dagen behandeling den hoest ten volle opge houden had en mijn dochterlje genezen was. Aanvaardt, Mijnheer de uitdrukking mijner bijzonder.- gevoelens. (Get.) Mcv Sanjou. onderwijzen-. Ma ■'.e - e. 1 c^csararasE

De Volksstem | 1898 | | pagina 3