DE PM PILLEN VOOR BLEEKE LIEDEN VOORZIENIGHEID der KLEINEN! HERDERSEM saëvoel Uil i\cdcrl)i'akcl. Nagels met koppen. Brrr f ONZENT. Burgerlijke **an<l. Aalst. VAN Dr. WILLIAMS zijn een groote bloedhervormer en een versterker der zenu wen; zij genezen wanneer de andere middels onmachtig zijn gebleven s Bloedgebrek, Zinking-, Heup-, Zenuwpijnen, Lamheid, Onregelmatigheid der Voortbeweging, St. Veitsdans, Hoofd pijnen, Zenuwkwaal, enz. Zij verat deren de bleeke kleuren in frische, zij werken tegen zj-ortsu yun Qrzv» aia.&iügóü hij ue vrouwen en nebben, bij de mannen, eene krachtdadige werking tegen al de ziekten die van natuurlijke of geestelijke overdrevenheden voortkomen. GESCHIEDENIS VAN EENEN SMID MOEILIJKE SPIJSVERTERINGEN Maagpijnen, maagzuur, zwaarte na het eten, zwelling, braaklust, overgeven, tegen- lust voor het eten, krachteloos heid, verdriet, vale gelaats kleur, slechten adem. Ziedaar de kenteekens eener moeilijke spijsvertering en van dyspepsiadeze ongesteld heden zijn dikwijls door het gebruik der Pink Pillen van Dr. Williams genezen geweest. U.V1VES INK EftSONNES Koopbaar in al de apotheken en op de stapelplaats in België, bij M. A. DERNEVILLE, apotheker, 66, Waterloolaan, Brussel. LUinilECIITS. 7ê* i« 't ...I Drie en twintig priesters zijn te ijMtlclttu/Uli" RIJSEL m cfe kazerne geweest voor hunne acht en twintig dagen. Van 's morgens vroeg zag men ze met hunne soldatenk/eederen aan naar verschillige kerken gaan om er de U. Mis ts lezen. Te TOULOUSE heb ben de priesters, die soldaat moesten spelen op O. L. V. He melvaart, geheel den dag moeten manoeuvreeren van 's mor gens ten 5 urenZij konden dien dag geen mis lezen of hoo- renWat eerbied heeft dat Frans ch Gouvernement toch voor de weerdigheid van den Priester 't Is maar in Frankrijk, u het land van Vrijheid, Gelijkheid en Broederlijkheid n dat men zulke hemeltergende vervolging ziet. Keizer Frans- Jozef van OOSTEN RIJ K heeft eene nieuwe Orde gesticht, ge noemd Orde der H. Elisabeth. Men maakt in I'ORTU- GAAL toebereidsels voor het vieren van het vierde eeuwfeest van Vasco de Gama, een Derde-Ordeling. Eerlang zal het prachtig ruitersbeeld der beroemde Joanna d'Arc van Dubois geplaatst worden te PARIJS, bij de kerk van S. Augustinus. Het beeld is gemaakt naar het model van RHEIMS. Het is zóo schoon, dat men Dubois verplicht heeft ook een te vervaar digen voor de hoofdstad van Frankrijk.In den ARGEN TINE moeten de Daensisten, groot en klein, met nen ring door hunnen neus loopen en het gezicht groen geverfd. Het gebeente van ChristoJ'orus Co/ombus, de ontdekker van AME RIKA, rustte in de hoofdkerk van HAVANA. Door den oor log tusschen Spanje en de Venenigde-Staten moeten de Span jaards Havana en heel het eiland Cuba ontruimen. De Span jaards hielden echter nijg aan de overblijfsels van hunnen roemvollen landgenoot, en thans zijn deze door eene overeen komst met Amerika, uit het graf gedolven en worden naar Spanje teruggevoerd. Belgie zal een schitterend deel nemen aan de Tentoonstelling van PARIJS. Degenen onzer Lezers, die verlangen te exposeeren, moeten het vóór 1 December 1898 laten weten aan M. Astère Vercruysse, Hertogelijk Paleis te Brusselde brieven moeten niet gefrankeerd worden, zeile I Met November en December vertrekken Gentsche Zusters van Liefde naar CEYLAN en PUNJAB, alwaar zij scholen gaan stichten.En die drummers van CIIINEEZEN hebben ze den Fransehen Missionaris Pater Chassis niet vermoord I Bravobravissimo In den CONGO is de invoer van den absinthe verboden, 't Ware te wenschen, dat het overal zoo was. Een schip gezonken in JAPONIE met 80 Japoneezen op. 't Woordje Zee rijmt met Wee. Uit LONDEN wordt gemeldt dat Kardinaal Vaughan aan de Katholieke Geeste lijkheid een omzendbrief gestuurd heeft om te bevelen dat er in elke mis gebeden voor den Vrede zouden gelezen worden. -[(+)]" ■MOT* AL WIE ZICH ABONNEERT VOOR -*B|W 1899, ONTVANGT HET BLAD GRA- TIS TOT NIEUWJAAR 1898 EN EENE PREMIE TER WAARDE VAN 2 FRS, EVENALS AL ONZE OUDE ABONNENTEN. MEN ZEGGE 'T VOORT. EENE POSTKAART SCHRIJVEN IS VOLDOENDE. Ik veronderstel een, huishoudenVader en moeder, brave chris telijke menschen die alle moeite doen om hunne kinderen goed en deftig groot te brengen. Somwijlen een klein onweer een oogenblik van twist doet soms de zoet heid van den vrede beter uitkomen ge lijk de ziekte, de gezondheid. Alles kan effen gestreken worden door den goeden grond van het karakter. De oudste zoon alleen zich niet wil len voegen, willen meester spelen, niets goedkeuren wat vader of moeder doet, verkwisten en schulden maken. En als 't jaar om is, ondanks die te genwerking en verkwisting er nog toe komen, dat elkeen treifelijk betaald zij en dat er zelfs nog iets overschiet. Moet ge niet zeggen dat huishouden is wel bestuurd en indien elkeen zijn beste deed, 't zou vooruitgaan dat het een lust is om te zien. Dat huishouden is Nederbrakol. Vader en moeder en de kinderen die meêwillen, dat zijn de katholieken. Ja, er kan wel eens een geschil ont staan, maar och Heere, waar is het dat er nooit een draadje breekt en dat alles steeds in volmaakte vriendschap afloopt Nergens De mensch is krank kunnen verdra- fen en vergeven zijn zulke schoone oedanigheden, en boven alles staat toch het princiep, de grondgedachte, de partij, voor dewelke iedereen zijne persoonlijke zienswijze moet afleggen. De katholieke partij Verdeeld ge- geweest, veel geleden, maar al trekken en snokken toch weer aaneengeraken en met tijd en goeden wil weer samenwer ken en zeker zijn van de overwinning. 't Ideaal is schoon, laat ons voor de verwezenlijking ervan werken. Vrede in 't huishouden l Daarmee M. L. Lepage, die heden bij zijne kin deren, 81, Sflly straat, te Boulogne (Seine), woont uitoefende voor eenige jaren nog het pijnlijk ambacht van amid, in Normandië. M. Lepage, die een kloeke man was, had aan de moeite kunnen weêrstaan. Hij was zonder stoornis tot zijnen 60jn leeftijd geko men, maar dan, plotseling, vielen hem zin- kingpiinen aanhij werd verplicht zijn werk te staken en den gang zelfs bekwam hem moeilijk. Eenigen tijd later was het hem onmogelijk eenen enkelen stap te doen en recht te staan. Zijne beenen waren gezwol len en violetkleurighet bloed vloeide niet meer en de lamheid die de beenen stijf gemaakt had begon den linker arm aante- vallen. Niettegenstaande al de geneesmiddels bleef hij onmachtig zich te bewegen. Zijne kinderen deden hem te Boulogne in hunne woning komen en dagen lang bleef hij in eenen zetel zitten, beweegloos en verdrietig. Hij las eens in een dagblad dat de Pink Pillen voor bleeke lieden van Dr. Williams personen die de zelfde kwaal hadden genezen of verbeterd hadden. Al zou ik maar eene verbetering kunnen verkrijgen zal ik probeeren, zegde hij. Hij probeerde en deea wel. Verder aeed hij nog beter en liet aan de Heeren Gablin en Co. den uitslag door hem bekomen weten en ik word door mijne courant tot hem gezonden om over zijn schrijven te kunnen oordeelen. Ik kwam bij M. Lepage rondom tien uren en vond hem aan 't werk in zijnen kleinen hof: hij kwam mij te gemoet met stille treden en ik gaf hem kennis van het doel van mijn bezoek. Hij vertelde mij al wat men hierboven lezen kan en sprak met grooten lof over de Pink Pillen. Gij ziet, legde hij, dat ik nu gemakkelijk ga, wat ik gedurende drie jaren niet doen kon; ik help aan het huishouden van mijne kindoren, aan den hof, en ik hoop in 't kort mijn ambacht van smid welk ik nemin te hernemen. de B. t M. Felix Sabatier. te Saint-Andró-d'OIé- targues (Gard), schrijft Ik kom U voor de werking der Pink Pillen bsdanken. Ik heb ze gebruikt. Gedurende laren had ik afschuwelijke pijnen in de beenen onderstaan, meest in de lente. Dit jaar heb ik uwe Pillen op voorhand genomen »n geene zinkingpijnen gevoeld. Ik dank U en sta U toe mijn voorbeeld te laten kennen. Wegens M. H. Alexandre, onderwijzer, Criquetot-Ie-Mauconduit (Seine-Inférieure) Alvorens U te schrijven wou ik zeker zijn over de echte en duur zame werkzaamheid uwer Pink Pillen. Sedert twee jaren leed ik aan onverdra- gelijke maagpijnen aie mij afschuwelijke nachten mede brachten. Sedert nu drie maanden is de eetlust teruggeko men de slaap is uitmuntend eu ik mag U verzekeren dat geen enkel teeken mijner ziekte meer te voorschijn gekomen is. Ik bon zeker de zesde doos niet te moeten openen. Reeds sedert 13 maanden, schrijft M. Paul Boulayeigenaar, te Verdun-sur-Garonne (Tarn-et-Garonne), had ik gedurige maagpij nen; slaap, eetlust, moed en kracht, alles was mij ter zelfder tijd ontnomen. Na uwe Pillen te hebben gebruikt ben ik tot inijnon gewonen toestand teruggekomen.De maagpij nen zijn volstrekt verdwenen, den zwaren slaap die vol nachtmerriën was is zacht en rustig gewordende eetlust is opnieuw krachtig en nu heb ik den moed en de kracht van eertijds herwonnen. Ik zal uwe Pillen niet verlaten. OUR geraakt men verst want vrede is geluk, vrede is zegen. II' bben wij ons te beklagen over het bestuur der hoofdman nen van de katholieke familie ï'oonen zij niet bij elke gelegenheid hunne liefde voor het volk Zijn zij oneerlijk in hunne handelwijze, en als er al iets schilt, kan men iedereen tevreden stellen Zijn zij dommer dan de liberalen, hoewel een hunner voor- uitloopers zegt dat deze 't verstandigste deel van de burgerij zijn (hem inbegrepen)? 't Is immers eene dwaasheid dergelijke bewering te houden staan. Maar ja, de liberalen 'tis de oudste zoon waarvan wij daareven spraken. Een uitdagend uiterlijk, ge zoudt zeggen 't is dit en 't is dat, en och arme veel geschreeuw maar weinig wolook wil len meester waar het zijn kan of zal gaan beknibbelen pri mussen in herbergpraat, maar zelf niets doen of nooit iets ge daan hebben 't DoetDe liberalen hebben eens een meesterstuk be gaan de gemeenteschool was te klein, hoewel er geene leer lingen in waren, er moest gebouwd worden, groot bij groot, want de wetenschap die ze in monopool hebben en kon niette schoon gehuisvest zijn. Daarop werkten de liberalen bij het toenmalig geuzenmi- nisterie, en 't kwam er 1 Eene school I Neen, een paleis, ter wijl dat er zooveel arme stumpers in armoedige hutten hun nen laatsten snik moesten geven bij gebrek aan alles wat hen bijvoorbeeld in een hospitaal kon geschonken worden. 't Kwam er, 't schoolpaleis, tot groote verontweerdiging der katholieken en tot schade voor de gemeente. De arme sloor moest zich in schulden steken En ziedaar waarvan grootelij ks de kroozen komen die de ge meente van hare schuld moet betalen 4584,25 fr. 't Is veel 1 men bemerke echter dat die som niet alleen de zuivere kroozen bevat maar ook een deel van het kapitaal zoo dat binnen weinige jaren door die betalingen én kapitaal én kroozen zullen betaald zijn. Mag men zulks een slechte maatregel noemen? Is het schoon die kroozen in vette letters als een beschuldiging te gen de katholieken te schrijven wanneer men er zelve de schuld van was En ondanks dit alles er toe komen dat volgens de eigen re kening der liberalen er nog een boni blijft van 28,37 fr. Is dat slecht bestuurd of rekent men zonder de inkomsten van volgende jaren, die nieuwe uitgaven kunnen dekken Wij vinden integendeel dat indien men met de inkomsten toekomt, ja overschot heeft, er geene reden bestaat om ande re, al zijn 't verlichte bollen, die hunne preuven nog niet ge staan hebben tenzij in tegenovergestelden zin, den toestand te laten bederven. Praten ziju geen oorden, zegt de Hollander 1 g'Hebt nu een liberaal gemeenteraadslid verkregen bij 'toepassing der even redige vertegenwoordiging. Volgens uw sprekeu zou 't ne slag gegeven hebben. Weluu, wat heeft die heer al gedaan? Wat heelt hij zooal voorgesteld dat eene ware verbetering mocht heeten in 't algemeen belang 't Is hier het geval de woorden aan te halen die eens onze vriend Jan Audax schreef en die altijd zuil u waarheid blij ven Kritieke loopt alleen Waar kunste breekt zijn been. Emmanuel. Luisteren, zelle maan, want dat er iets op veer is van belang. De groote vermaarde Conceits dor Zangmaatschappij De Vrien denkring zullen gegeven worden op Zondag 20 en Maandag 21 November aanstaande. Dit jaar zullen de vertooningen onzer ka tholieke Vrienden bijzonder luisterrijk ziju en ongetwijield, zooals verleden jaar, door neu schroom van volk worden bij- gew )ond. Men zal opvoeren een geschiedkundig treurspel uit de XIV" eeuw Walter Tervoorde of de heeren van Waas, eeu stuk met 20 spelende rols, zouder de figuranten, en een blij spel om zich kreupel te lachen: Op St.Bernardns. 't Begint telkens om 4 uren en de prijzeu der plaatsen zijn: Vöorbe- houdeue 2 fr.eerste 1 fr.; tweede 50 centiemen. Allo, ware dompers van Aalst en omliggende dorpen, allen naar tlerdersem eu zich voorzien van kaartjes, of anders, jom- mer zelle.... f M. de Redakteur, Kibela- doeken laat het u weten, hoor 1 Mee zulk weertje per velo 't laud rondryden, 't is van matant. Ook en heb ik u geen groot pak meegebrocht maar in allen gevalle, die geeft wat hij heeft, is weerd dat hij leeft. Marké Gepasseerde week zegde ik, dat het nieuw hoogaltaar van Stekene een meesterstuk is van de heeren Schelde- man en Cortebeeck welnu, dat is een groot abuis, eu toen ik zulks vernam, werd ik zoo beschaamd dat mijn hemde ehjo, ge zegt gij da. De waarheid is dat Paus 3 FR. 50 PER DOOS EN 17 FR. 50 ÏER 6 DOOZBN, FRANCO TEGEN POSTWISSEL aan mijn lijf plakte, dit kunststuk 't werk is van den jongen Aalstenaar Robert Van Calenberg, die voor dezelfde kerk nog twee nieuwe zijdeoutaars eu zitsels heeft gemaakt, waar de kunstenaars met veel lof van spreken. Zondag aanst. doet de Kath. Jouge Wacht van Aalst, met haar muziek, eeu uitstap uaar Mijlbeek vertrek om 3 uren namiddag, en de VRIJWILLIGE Brandweer viert Ste Barba- rafeest op 4 December eerstk. Zou De Gazette van Antwer pen willen daensist worden vroegen mij dijnsdag vele Lezers van dit blad. Alles is mogelijk, heb ik die menschen geant woord. De ofticieele statistieken bewijzen dat het gebruik van sterken drank in België nijg aan 't verminderen is. Ileidersem had dit jaar schoon.... kermisafficben. Het kruis van 2" klas is verleend aan M. Van den Berghe, sche pen te St Antelinckx. Proficiat Zondag was het feest in den Kath. Kring van Sottegem, ter gelegenheid van den Ver jaardag der instelling dezer nuttige Maatschappij, over meer dan 30 jaren gesticht... M. J. B. Vau Niouweuhove, een der medestichters nog in leven, was om zoo te zeggen den held van het feest. Kibeladoeken ook brengt hulde aan den vromen en nog wakkeren Strijder. De socialistische burgemeester van Roubais is Zondag met krot en mot den bak ingedraaid voor dronkenschap, vechten en opstand tegen de policie. Het Ministerie van Griekenland heeft zijn ontslag gegeven. De keizer en de keizerin van Duitschlandzijn maandag ti Damas cus aangekomen. Die de galg maar kan ontkomen wordt voor eeu eerlijk man genomen. Den 16 November zal het koninklijk besluit verschijnen waarbij de oude burgerwacht onthouden wordt. Oostende bezit thans 37000 inwoners ;de socialisten hebben daar verl. Zondag komen eene broodbak kerij stichten op hunne meeting zongen zij 't lieken Laat ons dus trekken naar Vera-Paz, Daar moeten wij niet werken Eten en drinken op ons gemak En slapen gelijk een verken. Awel, awel, z'en moeten voor mij hun voyageken niet uitstellen. In Amerika maken ze tegen woordig van alles in papier, tot zelfs wagons voor den ijzeren'weg 't Zijn toeren, alla, maar in den Congo is den slavenhandel nog ver van uitgeroeid te zijn, ze mogen er van zeggen en over... zwijgen wat ze willen. In tegenstelling met de geleer den van beroep, die alles weten en niets begrijpen is de Parisien een verheven onwetende, die niets weet en alles begrijpt. Verschillige gevallen van typhus hebben zich voorgedaan te ïhienen, in de Langestraat. Eluweel der heerenkragen reinigt men door het tegen den draad met een half door gesneden ajuin goed te wrijven, te laten droogen en dan met een heet strijkijzer over te halen. Een zeker heerken van den buiten stond dezer da gen met groote verwondering de fontein Anspach te Brussel te bekijken, toen er een koppel Brussel- sche zwanzers bij hem kwamen, een koppel van tweeDat is een prachtig monument, zei ons boerken, doch ik zou willen weten hoe dat spel werkt en hoe die fontein gealimenteerd wordt. Mon Dieu, dat is zeer simpel, zegden de Brus selaars kom maar eens mee de trappen af, daar ziet gij alles. Het heerken daalde aanstonds naa.r beneden en stond niet weinig verwonderd als hij al dat water zag. Akkerpitjes, dat is wonder 1 zegde hijDe Brusselaars lachten dat hunne bui ken dreigden te barsten de waterstrooming, die het heerschap daar bewonderde, was niets anders dan het groot pissijn ofte water/losser, dat onder het monument aangebracht is. Socialist Vander velde heeft te Terhulpen een kasteel voor 50 dui zend frank gekocht. Weg met don eigendom! niet waar, socialen De Jaarmarkt van Aalst heeft plaats Zaterdag 19 November en deze van Sint- Lievenshoutem op 12 November. Aan elk den Goeden Dag, de beste Gezondheid en Vooruitgang in d'Aflairens. Geeft mij de vijf. Kibeladosjken. Spiegels was rechter en zetelde in het proces Luibrechts, die eene koe gestolen had. Spiegels. De eerste die teekens van goed keuring zal geven, zet ik op straat. Luibrechts. Bravo Bravo 1 M. de Juge ZONDAGRUST. Zondag aanstaande blijft de apotheek open van M. Van Caelenberg, Leopold- straat. Dc Mirk !flarten«zoiieu. Maandag aan staande, om 8 1/2 uren 's avonds algemeeue verga dering, bij M. Victor Vernaeve, Leopoldstraat, 41. Dagorde: Prijsloting en aanvaarding 4van nieuwe leden. PARLOlR. M. Veel werk op den winkel; zijt g-ij het rei Is gewoon hij den troep De complimenten van T. Ja. Wij wenschen U de volherdiug. Stekene. Beste dank i'o-htinggi). M. L. te H. Die lib. gazet wordt slechtsc^TaionTgSu^^ '•v,'tT uw bever in 't water Het is inderdaad wonderbaar te bestatigen hoo de kinderen in vleesch en krachten toenemen met Scott's Emulsie, wanneer geen enkele andere behandeling hen ten goede komt. Hoevelo kinderen ziet men, die zwak blijven ondanks de verkleefde zorgen der moeder of der voedster! Altijd moet de oorzaak dezer verzwakking gezocht worden in eene onvolmaakte verwerking in het bloed der spijzen, en, in dit geval, is de beste remedie Scott's Emulsie, bevattend' de zoo voedzame traan, in eenen welsmakenden vorm, gemakkelijk te verteren, verbonden met de hypophosphieten die de beenderen versterken, den eetlust opwekken, de hersenen ophouden en het zenuwstelsel nieuwe krachten geven. Scott's Emulsie heeft eene zoo gesuikerde smaak, dat de kinderen hem als lekkernij inne men, wat zeer gemak kelijk is. Scott's Emulsie over- neiging tot eene verzwakte gezondheid, •nkt den kinderen kracht, vleesch- en leefbaarheid. Beschouwt het hier nevenstaande portret en leest den volgenden brief. Gourdon (Lot), Frankrijk, 3 April 4897. Mijnheer, mijn kind van 17 maanden was bleek en zwak, weigerde alle voedsel en was In eenen staat van zwakte die ons zeer 1) kommerde. Op het aanraden van den geneesheer deed ik het kind uwe Scoll's E nuts e nemen en deze bereiding had eenen wondcrvollen uitslag. Duik z j deze remedie geniet min kind thans eene bloeiende gezondheid die Iedereen vei wonderl Het heelt vroegli dig kunnen loopen en de landlos kwamen spoedig u t: liet is krachtig en llink, en dat alles zijn wij yersehuld gd aan uwe weldoende Scoll's Emulsie, die het kind zoo gaarne nam, dat liet er noc eiken dag om vraagt. Het is een werk Van mensehlie- vendheid uwe bereiding te doen kennen, gij zijt Man heer, de Voorzienigheid der Kleinen. Aanvaardt mijnen vurlgsten dank; (Geteekend), j. Auricoste, onderwijzer. Scott's Emulsie is te vinden in alle' goede apotheken. Algemeen dépótCh. Delacre en O, Apothekers, Brussel. wint alt At Rilivj.TK Geboorten Mannelijk 15 Vrouwelijk 11 26. Huwelijken. P. Van den Brempt, poliss. met L. Meurisse, br. F. Roelandt, dagl. met C. Van den Steen, dienstm. J. De Schutter, tabakb. met M. De Saedeleer, twijnst. A. De Cock, vleeschh. met M. Podevyn, z. b. Overlijdens. J. Van den Brande, w° Kremer, z.b. 64 jaar, Moorselb. C. Vidy, m. Van Belle, regenscherm. 70 j. Korte Zoutstr. F. Boon, m. Baccaert, kommissionu. 58 j. Lange Ridderstr. P. Peere boom, wr Do Rycke, barb. 89 jBoterstr. F. Verloysen, wr Goedefroy, laudb. 85 j. Beekstr. 4 kinderen onder de 7 jaren.

De Volksstem | 1898 | | pagina 3