Zirjfyng-, H^up-CI) Eepütopijqei) Pir)^ pillei) Voor bleeps kiedep MOORSEL !;.CÏ HERDERSEM. VARIA.- w tONZENT. GENEZING EENER HUIDZIEKTE I COUVERTS RISTOFLE Kibeladoeken.- Bleekzucht, bleeke Kleuren, algemeene Zwakheid Lamheid, St. Veitsdans, langdurige Ontsteking der Luchtpijptakken Brand en Knobbels LUI1IIIEC1ITS. Biir^ci'lijkc Muisil. Aalst. Heeren, damen en jufvrou wen, ge zijt allen vriende lijk gesaluweerd. En hebt ge't al gehoord Buis, de burgemeester van Brussel, trekt in 't kort naar Indiö. Te Denderhoutem is omvergeschoten, een vader van familie, zekere Viktor Pelsemaeker, door een 18- jarigen jongeling, met name Meert de schutter had gedacht dat het wapen niet geladen was hij werd in het gevang opgesloten. Tot Lebbeke ook een wreed malheur van een ongeluk ne man door den trein letterlijk in tweeën gereden. Meer dan 400,000 fr. zijn te Buda-Pesth roudge- haald om een standbeeld op te richten aan wijlen de keizerin van Oostenrijk.Te Saudrigham, in Engeland, is een papegaai overleden, die 184 jaar oud was hij hoorde laatst toe aan den prins van Wales. De dagen korten in November 1 uur en 18 minuten. De moeilijkheden tusschen Enge land en Frankrijk zijn uit den weg geruimd 't zal dus geen oorlog zijn. Zooveel te beter. lieden Zondag gaat de Jonge Wacht van Aalst naar An- toing, een half uurtje van Doornijk... De uitstap naar Mijlbeek is zeer wel gelukt, en in 't begin van Januari geeft de Vlaamsche Studentenbond onzer stad alhier een groot muzikaal- en tooneelkundig feest, met Voordrachtin 't kort het programma. Om lang te leven, schrijft een geneeskundig tijdschrift, moet men eiken morgen melk drinken met honing en daar zijn brood in doopen. Dat was het geliefkoosd voedsel onzer voorouders. De zoon van den socialistischen volksvertegenwoordi ger Alfred Defuisseaux komt in den Congo te over lijden bitter jong 25 jaren. Op 21 dezer ko men twee socialisten in Henegouw op 't bankskeu, onder beschuldiging van de nationale vlag verbrand te hebben om de kiezing der socialen van Charle roi te vieren. Als gramschap stijgt, zie dat ge zwijgt. Tot Okegem ontriggelden vrijdag twee koopwareutreins. Geen gekwetsten, maar schrik kelijk veel schooi. De koningin van Spanje zit met eene verstoptheid alzoo is 't overal iets. Men zegt dat de dieven niets kunnen laten liggeu dan wat te heet ofte zwaar is. Ewel, te Weisbach (Holland) stolen ze gepasseerde week de kerkhor- logie. De vrouwen van Canada hebben aan den Senaat een verzoekschrift gestuurd, waarbij zij vragen, dat het woord gehoorzaamheid weggela ten worde uit de door de wet bepaalde huwelijks- formuul... Vader Cats schreef in zijnen tijd Alwaar de spinrok dwingt het zweerd, Daar gaat het kwalijk met den weerd dat wil zeggen, voor deze geen dichtkunst ver staan Waarde wijven baas spelen, en deugt het voor de mannen niet. Ergo, de conclusie is, dat de venten van Ca nada op voet zijn van veel af te zien.... Dat de mans hier maar ne goeien Vader Ons lezen, opdat die Canadecsche plaag naar hier niet overzakt. Vele Aalste- naars vallen mij gestadig lastig met de vraag Hoe zit het met onzen tram, Kibeladoeken 'k Heb er eens op ge peinsd, en ziehier mijn antwoord Nen tram, dat is een aardig spel, Als 't rollen wil, dan gaat het wel Maar hapert er iets aan de spil, Dat 't ding volstrekt niet draaien wil, Spant er dan heel de stad maar aan Het koppig ding zal blijven staan. Niet waar, vader, vraagt klein Lui- beken, als ik groot ben, krijg ik nen hoogen col n Zeker, manneke. «Ah dan zal ik nooit meer mijnen hals moe ten wasschen. Sapristi, zucht Lui- brechts, 't zal denzelfden scha jongen van zijn voir worden. 60 plaatsen van hulpklerk zullen in Januari uitge geven worden, de helft voor de Vlamin gen... Zouden er zich weeral meer dan 1000 kandidaten aanbieden De suikerfabrikatie is in vollen gang. De H. Bernardus zegt dat de drie vol gende deugden drie onbloedige marte- liën zijn, namenlijk: Matigheid in over vloed, Mildheid in behoefte, Zuiverheid in de jeugd. De ventjes van 't Oud mannenhuis te Oostende hebben bevel ontvangen hunne moustachen en baar den te laten afscheeren. Dijnsdag is dit werk geschiedt, en of de barbier menig traantje in züne zeepschotel heeft opge vangen Iu Zwellen dragen de ont houders een blauwe band rond den arm; de zoon des konings maakt er ook deel van. Een liberaal blad, le Phare van Oostende, schreef gepasseerde Zondag De Vlaamsche boer is valsch, bedrieg lijk, schijnheilig, afgunstig, wrokkig, haatdragend, beestachtig en bijgeloo- vig faux, meutcur, hypocrite, euvieux et rancunier, haineux, bestial et dévot. Ik nooaig die Fransche luis uit, dat eens te komen schrijven in 't arrondis sement Aalst, de lasteraar dat hij is Verl. Zondag is boerken Van Brus sel te Stekene als volksvertegenwoordi ger ingehuldigd. 't Schijnt dat de zaken voor Dreyfus niet voordeelig zit ten hij en is nog niet los. Kibiladoeken. zooals al de ziekten die uit een arm en onzuiver bloed voortkomen» worden genezen door de Vap Dp. WlIIlan)? Geen enkel geneesmiddel heeft zulke verbazende werking getoond KRACHT AAN ZWAKKEN ECHO DIT BSETANIEN DE PINK PILLEN schenken de gezondheid terug in de wanhopigste gevallen. TWEE ONDER DUIZEND VOORBEELDEN DE PINK PILLEN geven aan de ouderlingen de kracht en de gezondheid der jonkheid terug. WVJVES INK ERSONNES Ales schrijft cms Deze week vierde ons bloe iend dorp plechtig het gouden Jubilé van onzen teerbeminden en zeer weer- digen Pastoor Vande putte die een Aal- stenaer van geborte is en niets telt dan vereerders en boezem vrienden 's morgends namen deze dan ook de gelegenheid ten baat om het Jubileum zoo luisterrijk als het zou kunnen ziju te vieren. Ja maandag al vroeg verschenen de vlaggen en was het volle kermis hier. In den naam der parochianen ga ven wij den Jubilaris een meesterstuk van een bronzen Chris tusbeeld als geschenk en nog andere bouquets. Met den a- vond heerschte veel beweging en zagen de toegestroomde vreemdelingen met bewondering naar de schoone verlichting. Een groot getal Aalstenaers waren met groote wagens en rij tuigen toegekomen om 8 uur gaf het muziek van Aalst De Jonge Aalstenaers een concert. De maatschappij werd in de pastoorij wel onthaald, waar onze geachte notaris M. Eomau, het woord nam voor de Boerengilde en M. Petrus Van Nuffel uit Aalst eene redevoering deed zooals wij te Erpe nog nooit de oer hadden te hooren, en gaf in den naam van Aalst een allerschoonst en kostelijk geschenk. De E. h. Pastoor en de Familieleden hadden de tranen in de oogen en bedankten de koene sprekers voor hunne schoone woorden en blijken van liefde. In een woord Erpe heeft doen zien dat wij onze Gees telijke Overheid eeren en blijven beminnen gelijk het ware kristenen past. Vooraleer te vertrekken moedigden ons in het Gemeentehuis de h.h. Van Nuffel, Max. Moens en Eeinan nog aan om te blij ven strijden voor onze Pastoors en de Katholie ke Partij, waarop onze Voorzitter der BoereDgilde antwoord de dat Aalst altijd op de katholieken van Erpe mag tellen. De geheele sterkte van 't Belgisch leger op vredesvoet is 3,385 officieren, 44,909 man schappen, 179 klerken, 1,723 officierspeerden, 1,587 trek- peerden en 5,732 rijpeerden. Baron Dhanis komt uit Congo naar België terug. De Regeering heeft besloten te St Gillis bij Dendermoude een nieuw spoorwegarsenaal in te richten, dat zou dienen als hulpwerkhuis van het arsenaal van Mcche- len. Luccheni, veroordeeld tot levenslangen dwangarbeid voor moord op de keizerin van Oostenrijk, gaat tegen dit von nis in beroep 1 En men laat zulks toe dat is waarachtig bet belachelijke ten uiterste gedreven. Een soldaatje van Oos tenrijk, nen piot, is ter dood veroordeeld om in een oogen- blik van gramschap zijn geweer op te heffen tegen eenen lui tenant. Zouden ze met dien sukkelaar niet meer compassie moeten hebben dan met Luccheni Bij den troep wordt nog de doodstraf uitgevoerd. Te Buysingen (Brussel) bad Zon dag eene geineentekieziug plaats, om 5 overleden raadshee- ren te vervangen er waren twee lijsten de eene socialistisch en de andere katholiek de laatste bekwam 149 stemmen en de tweede slechts 90. De socialisten hadden gew. met b. en v. - Vandaag vergadering der Pen- 11LULI UI clKLIsioeumaatschappij De Blijde Toe komst, in 't lokaal der weduwe De Pessemier, Markt, om 5 uren namiddag. De tooneelaldeeliug dier maatschappij geeft te dezer gele genheid eeae kleine vertoouiug, die, naar het programma te oordeelen, zeer aangenaam zal zijn. Er wordt onder andere gespeeld De Burgemeester van Bessegem, alleenspraak en Eene goed onthouden les, blijspel met zang in een bedrijf. Verders leutige en deftige liedjes. Er zal dus vermaak zijn en terzel- vertijd nuttige lessen. Zulke werken aaumoedigen is altijd schoon. Die werkmans pensioenen, waar zooveel over geschreven en gewreven wordt tegenwoordig, 't is daar dat de oplossing ligt die maatschap pijen nog beter bijgestaan door Staat, Provincie en Gemeente; de rijken wat meehelpen, en met eene kleine storting zou de werkman zijnen ouden dag tegen don nood kunnen verzekeren. Er wordt fel op gewerkt, maar 't is eene zeer moeilijke kwestie om oplossen. Laat ons tooneu dat wij vooruitziende zijn, treden wij bij en laat ons 't volk aanwakkeren, 't Volk en weet niet altijd zijn geluk liggen, 't moet hem dikwijls getoond worden uit licht zinnigheid wordt somwijlen iets veracht dat schoon en nuttig is. Laat ze praten die niet meewillen, want men denke dat er een spreekwoord is dat zegtLacht het best die het laatste lacht. Cababine. Meir, de eenigste edelman, die deeluam aan den Boerenkrijg en die thans de eer geniet eene Koninklijke Harmoniemaat schappij te bezitten, samengesteld uit man-, nen van't recht bedde, allen van éenen' leest, jommer zeker.... Dijnsdag 26 No vember viert de bloeiende Harmonie haar jaarlijks Ste Ceciliafeest. 's Morgens, om 8 uren en een kwaart, optocht met muziek naar de kerk.jjver- gezelt van al de leden (tusschen haakjes gezegd, 200 in getal). De muziekale uitvoering, onder G. Pape's geleide, zal bestaan uit 1° Mignon, opera van Ambrois Thomas en 2° Flor la Belle kunstig openiugstuk door Langlois. Wij mogen onze Lezers bij voorbaat verzekeren, dat het naar den rook niet smaken zal, en dat onze Moorselsche Partijgenooten het zich dien dag niet zullen laten verdrieten. Wij wenscben ze veel vermaak en de volherding als wij weg kunnen, trekken wij dijnsdag naar Moorsel De Volksstem telt er niets dan vrienden. Bijzondere briefwisseling. Steden en gemeenten hebben de Martelaars herdacht van den Boerenkrijg. Moorsel niet. Twee harer inwoners vergoten nogthans de eersten hun bloed. Te naaste jaar, zegt men, of.... in 't iaar één... Zou het den neeriugdoeners te profijtig gevallen zijn of heeft de splenternieuwe wet reeds te veel nieuwe opcentiemen moeten vragen A propos, een vraagsken aan haar Welk konink lijk of ander besluit heeft de begrafenis-toelating van 24 uren na het overlijden, op 36 gebracht 't Is hier 36 uren, als 't u belieft, en dan nog ten vroegste Onlangs stierf eene vrouw '8 zaterdaags 's avouds ze moest dus 's maandaags ter aarde besteld worden. Niet te doeu het en was maar 36 uren, min een kwartiernemen wij eene half uur, na haar overlijden. De begrafenis met mis geschiedde den dijnsdag, dus 60 uren, min een kwartier, of ten hoogste eene half uur na het overlij den... Moet dat een gezondheidsmaatregel zijn, hij is niet wei nig kamauk en maljonnig HALT, saëvoe! Luisteren, zelle maan, want dat er iets op veer is van belang. De groote vermaarde Conceits der Zaugmaatschappij De Vrien denkring zullen gegeven worden op Zondag 20 en Maandag 21 November aanstaande. Dit jaar zullen de vertooningen onzci ka tholieke Vrienden hijzonder luisterrijk ziju en ougetwijleld, zooals verleden jaar, door nen schroom van volk worden bij- gew loud. Men zal opvoeren een geschiedkundig treurspel uit do XIV" eeuw Walter Tervoorde of de heer en van Waas, een stuk met 20 spelende rols, zonder de figuranten, en een blij spel om zich kreupel te lachen: Op St.Bernardus. 't Begint telkens om 4 uren en de prijzen der plaatsen ziju: Voorbe- houdene 2 fr.; eerste 1 fr.; tweede 50 centiemen. Allo, ware dompers van Aalst en omliggende dorpen, allen naar Herdersem en zich voorzien van kaartjes, of anders, jom mer zelle.... Die doktoors weten juist nie- mendalle, zei Luibrechts. Hoe dat vroeg Spiegels. Hcwel, ge hebt daar mijn onkel zaliger.... Hewel Hewel, al de doktoors dio hem kenden zegden dat hij van eene geraaktheid zou gestorven En hij is overreden van den trein ZONDAGRUST. Zondag aanstaande blijft de apotheek open van M. De Valkeneer, Esplanade. Dc Iwelnszoiicn. Zaterdag toekomende, om 8 1/2 uren 's avonds, algemeene vergadering ter herberg van Pieter De Smedt, Molenstraat. PARLOIR. T. F. Te naaste w. nen art. van Melle over de mode. I. Kaarten wel toegek.; de collectie verb.; komt de gazet regelm.? anders, halt seye- vous B. Die zulke gazetten leest, is ongehoorz. aan zijne geestcl. overh. Naamlooze brieven worden niet opgen. Wat vertrouwen mo gen wij stellen in hem, die in ons geen vertrouwen heeft Moorsel, is 't eerste zoo goed Ja. dank Herders, de progr. volgen. Dirk Mar tens zijnen inktpot is zeker vervrozeu Moorsel en Erpe, bartel, dank De'korsten en huiduitslag die wij zoo dikwijls bij kinderen bestatigen.ook wel bij volwassenen, vinden gewoonlijk hunne oorzaak in eene verar ming van het bloed. Ofschoon er in het bloed niet het minste spoor Van scrofulus, noch eene kiem van ziekte moge bestaan, is het nochthans zeker, dat bij bloed- arme menschen huiduitslag kan voorkomen. Deze natuurwet is de zelfde voor personen van allen ouderdom. Wij halen hier den brief aan van eene dame, die ons het portret zendt van het kind van eene harer bloedverwanten zij vertelt ons hoe dit kind werd genezen door Scott'6 Emulsie, deze wondervolle bereiding die het bloed verrijkt, gezond vleesch vormt en de levenskracht in het organismus verspreidt. Scott's Emulsie bevat traan, volmaakt ver koelend, en hypophos- phieten van kalk en soda, algemeen aanbe- volene remedies. Scott's Emulsie, verhoogt hunne doelmatigheid door ze bijzonderlijk aan te passen tot de behan deling der verzwakte stelsels. Scott's Emulsie is zoet en gesuikerd van smaak, en wordt zoo gemakkelijk door de verteringsorganen opge- Henrirttc ctiLLOT nomen dat liij niet de minste inspanning vergt, zelfs niet van de organen van een verzwakt kind. In haren brief betuigt Mej. Guillot dat zij Scott's Emulsie in de hoogste achting houdt. Curcial-Dongalon (Ain), Frankrijk, 29 April 1897. Geboorten Mannelijk 8 Vrouwelijk 9 17. Huwelijken. P. Van der Stock, vleesch. met A. DeSchijver, zb. J. De Brul, dagl. met M. Van Geem, zb. B. Casiman tw. met M. Van Ilamme, tw. J. De Neef, wever met M. Van Impe, br. B. Kin dermans, tw. me' L. Vinck, tw. E. Porraiu t.w. met Th. Porriau zb. A. Wauters, wever met P. De Grauw, kleerm. J. De Moor dagl. met M. De veylder, dagl. J. Goffa landb. met E. Roe- landt. tw. B. Kiekens, tw. met. P. Arts, tw. A. Battaille makelaar met II. Van de Meerssche zb. Overlijdens. C Luycx, tw. 14j. Binnenstr. L. Vau Geert, wever 61 i. Koolstr. F. I)' Haeseleer m. Posso zb. 61 j. Bollewog. F. De Moor wr Tack zb. 70 Leopoldstr. B. Bauters, 14 j. Scherrestr. - Verloos vr. Van Mieghem, zb. 86 j. Langestr. 3 kinderen onder de 7 jaren. 7» M. G. Teyssier, onderwijzer te Labarthe-Bleys (Tarn), zept dat zijne dochter, nu 23 jaar oud, sedert meer dan zes maanden pijnen in de nieren, in de schouders, in het hartpntje en in het hoofd gevoelde.Hare eetlust was verdwenen en hare krachten ver minderden. Na zij eenige doozen Pink Pillen genomen had kwamen hare krach ten volstrekt terug. Geene pijnen, geene maagkrampen meer: de eetlust is uitmuntend; de krachten zijn terug ge komen en dezen toestand blijft sedert reeds lang voortduren. Van een onzer medewerkers: Uit Campel, bij Man re-de-B retagne (Ille-en-Vi- lainejkomi mij Jit belangwekkend feit ter kennis. Het wordt mij door Juffrouw Angele Bourré verteld en ik zal maar weinig aan haren dank- vollen brief verandoien. De gezondheid van Juffrouw Bourré, die tot alsdan goed was, werd erg in twee maanden tijd geschonden Plotseling ziek gevallen had zij al de afwisselingen eener erge ziekte doorgestaan. Hare kleuren waren verdwenen, de frischheid barer gelaatstint was door bleekheid vervangen, de vonk harer oogen was vervallen. Hevige stekingen in de zijden, pijnen overal, gedurige hoofdpijnen, herhaalde hartkloppingen, maakten hanr het leven onverdraaglijk. De bleekzucht had haar bijna uitgeput en dit alles in twee maanden tijds. Dé geneesmiddelen die haar waren voorge schreven geweest konden niets verbeteren en zij meende verloren te zijn wanneer men haar aan raadde de Pink Pillen van Dr. Williams te ge bruiken. Zonder te aarzelen,volg le zij de voorgesclirevene verpleging voor het gebruik dezer Pillen en zij laat de vo'gende uitwerking kennen: Ik vraag U om verschooning, schrijft zij, U niet vroeger de gelukkige uitslagen die de Pink Pillen bij mij verwekt hebben, te hebben la!en kennenmaar ik had liever wat te wachten om over mijne genezing zeker te zijn. Van den eersten tijd af bevond ik mij veel heter en alle dagen zag ik mijne kwalen de eene na de andere verdwijnen. De genezing was bijna even Slotseling als de toeneming der ziekte steken in e zijden, pijnen, zenuwziekten, hartkloppingen, dit alles verdween als tooverij. Het is nu maar een droom of beter het aandenken eener merrie. Heden heb ik met mijne kleuren eenen moedigen en voordeoligen eetlust herwonnen. Mijn bloed is hernieuwd. De ergo bloedeloosheid, gevolgd door al de ongelukken die gewoonlijk bij de vrouwen medekomen, is volstrekt verdwenen. A ti? ?,lnlo|?eliik U mijne erkentenis uit te 'mJ j' <"e voor U oneindig is. Ik ben zoo ge lukkig de gczondiieid te hebben weergevonden af i vi VrTn uwe n'e' ophoud te spreken en ik bid U overal te zeggen dat zij de eeenige oorzaak mijner genezing zijn. De wijze en voorzienige moeders zullen aan hunne dochters de Pink Pillen doen nemen. Is uwe dochter bleek, zwak, of met niets ver moeid, heeft zij hoofdpijnen, ondervindt zij nier- pijnen of zenuwpijn tusschen de ribben, Mijn hare maandelijksche zuiveringen achteruit of gebeuren zij moeilijk? Dan moogt gij geen tijd verliezen, dij moet JJ de Pink Pillen van Dr. 'Williams bezorgen. Zij zullen het lichaam helpen zich regelmatig en natuurlijk te ontwikkelen, zij zullen het bloed ven-ijken en op de wangen den blos der gezond heid terug roepen. Al gevaar van kwijning en van vroeg sterven zal overwonnen zijn. Brief van eenen Doctor M. Parod, doctor der Geneesschool van Parijs (7, X.a Motlie plaats, te Limoges), in eenen brief aan M. Gablin, schrijft dat hij gelukkig is de goede gevolgen die hij door de Pink Pillen voor bleeke lieden van Dr. Williams bekomen heeft te mogen mededeelen. Ik verzorgde, zegt hij, eene jonge vrouw die hare ouders door de long tering had verloren zij leed aan zeer erge bleekzucht. Dank aan deze uitmuntende Pillen zijn de kleuren teruggekomende eetlust is verwekt en de zieke is nu in den besten gezondheids toestand. Een ander mijner kalanten had sedert lang hevige heuppij nen die aan al de ge- woone verplegingen weerstaan hadden Eene enkele doos Pink Pillen heeft hem van deze pijnlijke ziekte verlost, en hij raad hun gebruik aan de personen die hij ontmo et Wat mij aangaat, ik veroorloof U van mijnen brief gebruik te maken volgens U wilt. OUR W t. l. /yt s Daar de grondregel dezer verpleging in de hernieuwing des bloeds en de versterking der zenuwen bestaat spreidt hare werking zich tot vele ziekten uitbloedgebrek, zinking, heuppijn, zenuwpijn, lamheid, onregelmatigheid der voort beweging, St. Veits dans, hoofapijnen, zenuw kwaal, kliergezwel, enz. Do Pink Pillen geven aan een bleek gelaat zijne schoone kleuren terug, werken tegen alle verzwakkingen en hebben enne krachtige werking tegen al de ziekten die door natuurlijke of geestelijke overdrevenheid voort komen. Koopbaar bij alle apothekers en in de bewaar plaats voor België bij M. A. Derneville, apothe ker, 66,Waterloolaan, Brussel. Prijs 3 fr.60 per doos of 17 fr. 50 per 6 doozen, franco tegen poet wissel. •ria',*' Mijnheer, ik heb het genoegen U den goeden uitslag te doen kennen, bekomen met uwe Scott's Emulsie bij een kind mijner familie, dat veel huiduitslag had, dewelke op de oogen gevallen was, waaraan het kind voortdurend pijn had. I)e kleine nam zeer wel deze bereiding; na het gebruik van enkele flesschen was de huiduitslag verdwenen, evenals het oogzeer; thans Is zij zeer wel te pas. Door dezen gelukkigen uitslag aangemoedigd, verzoek ik U mij een flesch te laten geworden voor een kind, dat ook veel aan huiduitslag lijdt. Ik zal U den uitslag doen kennen. Gij mooglvan mijn schrijven gebruik maken, indien U zulks kan nuttig zijn. Aanvaardt, Mijnheer, de verzekering mijner oprechte achting. Augustine Guillot, Vroedvrouw.

De Volksstem | 1898 | | pagina 3