iD.GE rnrnm Moorsel. De Pink Pillen voor Bleeke Lieden ËÊm DE BEENDEREN en de SPIERErT Kibeladoeken.- NIEUWE HOOP VOOR DE ZIEKEN zinKingpijpen. Onevenredigheid der Voortbeweging. LuiKitEtiirrs. f ONZENT. Koophandels-rechtbank Burgerlijke Aaflsti. van DrWilliams Teger? Bleeke of Vale Tipt Larrjfyeid. HeUppijp. Bioedgebrel^. /Hgerneepe ZWa^fyeid. Kliergezwel. UITPUTTING VROUWENZIEKTEN INK ERSONNES cSo Ales De ziekte neemt de frischheid des aangezichts weg. De Pink Pillen schenken de gezondheid terug, maken de oogen weêr glanzend en de wangen roosachtig. Elk den hartelijken Goe- den-Dag Elk vriendelijk gegroet.,. De beleefdheid is toch zóo schoon en ze kost niets... Dat weten ze toch te Geerardsbergen en te Neder-Eename, zeker?.. Dijnsdag morgen, geen weer om een hond door te jagen... Buiten plast de re gen kletterend op de ruiten van mijn bureel en jaagt een bijtende wind de menschen voort door waterplassen, over glibberige voetpaden ik be klaag de lieden, die in zulk weer hun brooiken moeten verdienen... Spijtig voor Moorselwij zouden er zoo gaarne geweest zijn... Dit gezegd zijnde, zet ik mij plechtstatig neer, duw den pin ce-nez op den neus en begin mijne kronijk -- Al de muzikanten der stad en van den buiten, te beginnen van de grootste virtuosen tot de ellen digste trommelslagers en mislukte vioolkrabbers liggen thans op den rug, met den bek open, ver langend naar den hemel te kijken, in afwachting dat hunne goede, milddadige patronerse St-Ceci- lia hen volgens gewoonte bier, wijn en spijzen in den mond regenen laat... In den zomer gapen de kraaiers van de hitte, nu gapen de muzikan ten wel juist niet van de warmte, maar wel van dorst... Nog wat patiencie, jongens! Ge zult gaan den solsleutel met den kcldersXeuieX kunnen verwisselen De lessen gegeven op den schoot eener moeder blijven voor eeuwig in de ziel ge prent. Te Mechelen zijn maandag twee oud jes getrouwd, Pieter De Mol, 78 jaar en zijne uitverkorene bruid Zjoke Andricsen, 76 jaren oud... Sommige meisjes denken al dat zij er zul len overschieten, als ze pas een en twintig lentes over het hoofd hebben, eer Jan Van Pas zich bij hen aangeboden heeft. Men ziet nu, dat er daar voor geen nood is daarbij, Meisjes, trouwen is geen kinderspel, overweegt en weet het wel Te Steana-Romano, in Romanie, is eene petrol bron ontdekt, die een millioen kilos petrol op 24 uren voortbrengt. Wij moeten dus nog met vree- zeji van zoohaast in 't donker te geraken... En toch slaat de petrol op Dat is geen consula te, doch wel speculatie. Volgens La Gazette zal de 24-urenaag in den post- en spoorwegdienst binnen kort ophouden te bestaan, daar de proef geen voldoende uitslagen heeft opgeleverd. Awel, awel, voor mij en moeten ze die 24 uren niet be houden 't getal menschen, die zich uit die nieu wigheid niet verstaan, is nog groot. Zij die niets doen, denken en zeggen dat zij alles kun nen. 't Schijnt dat Klokke Roeland van Ninove opnieuw zal verschijnen... Dat zei Herbakken, herboteren, hertempe ren, 't zijn toch vodden... z'Heeft ga ten in haar leerzen van een vuistje groot, Seliderom fal de ra de ra, seli- derom fal de ra de ra... Be lekkere burgemeester, citoyen Carette van Roubaix, is in zijn ambt opgeschorst en verleden Zondag heeft Prins Al- bert te Brussel den Katholieken Werkmanskring bezocht... 't Was er een gejuich en vreugdegeroep gelijk Zondag in den Werkmanskring van Aalst, wanneer M.M. Woeste, Van Vreckem, Van der Linden, Bethune, enz., enz., binnenkwamen. Demi- nister van J usticie heeft besloten dat voortaan de gevangenen geen ander werk meer zullen mogen verrichten dan voor den Staat, zonder eenige tus- schenkomst van een aannemer. De Koningin van Spanje is van hare ver stoptheid af, doch met onzen Koning Leopold en is 't zoo goed niethij lijd nog altijd door zijne verstuiking aan den voet... Zaterdag moest hij eene tentoonstelling van schilderijen bijwonen, maar 't was blinkhij kon nog niet gaan en Hare Majesteit, zijne madame, was gedwongen alleen op te trekken. De luiaards gebruiken zoodanig veel tijd om niets te doen dat er hun geen oogenblik beschik baar blijft om iets te doen. Men wordt ontmoedigd en lamlendig, wan neer men onverschilligheid onder vindt en beleedigingen ontvangt van de verdedigers eener zaak, die men met hert en ziel wil bevorderen. Een persoon, die eenen neus gezet had tegen eenen nachtwaker, werd zaterdag, door de rechtbank van Brus sel, tot 30 frank boet veroordeeld. Nabij de haven van Chavaignac (Frankrijk) hebben een visscher en soldaten nen grooten duivel van nen walvisch gevangen hij had 12 me ters lengte. De viggenmarkten worden toegelaten, op voorwaarde dat de viggens in wagens, kisten, zak ken of manden vervoerd worden. Tot Wevelghem, op de Lei is een stoomboot ontploft en in de lucht ge sprongen er zijn twee dooden. De socialist Delfosse, teekenaar van be roep, is ook al Ad Patres. Mgr Doütreloux, bisschop van Luik, heeft zij 11 een stellig- genezend middel, daar zy hei stelsel vcrslerkrnjiet verrijken en de zenuwen verster ken. B)e teederste giersonen kunnen door hei genees middel niet gestoord worden. Bewijzende voorbeelden Ik heb U niet willen schrijven alvorens een zi keren lijd te hebben laten afloopen om mij over de werking uwer Pillen te overtuigen en zeker ie zijn dat de kwaal niet zou W' d 'rkomen. Ik lo 11 ree ls lang aan hevige nic pijii n die mij verplichtten her haald Jijk iii.ino bezigheden te verlaten. Do Pink Pillen hebben mij de grootste deugd gedaan en ik zal zo zeker aanbevelen. Giiosse, Onderwijzer te Lore (Orne). Aan maagpijnon en aan hevige hoofdpij nen lijden.1 sedert lang, schrijft ons M.Her- vaultkleermaker te Ereóe-on-Lamóe (Illc-et-Vilaine).konik niet moer eten; k was zoo zwak geworden dal liet weiken mij onmogelijk gew .rden was en ik kon mijn beroep van kleerma ker slechts twee of drie uren daags uit oefenen en op alle «ogenblikken was ik door den slaap lust overwonnen. Dank aan uwe Pillen is alles verdwenen. Ik eet met buitengewonen Vist. Ik v u-t si z nr wel, mijn gedurende vaak heeft mij verlaten en ik werk zonder vermoeinis. Mijne dankbaarheid is oneindig. Mijn lichaamsgestel was zeer zwak, zegt Juffrouw Louise Collaz, te Dolomieu (Isère), cn ik was verder door te veel werken uit geput en zoo door eeno hevige zenuwziekte aaugetast. Ik had noch eetlust noch \aak meer. Ik kon «een lieu minuten aanhoudend lozen en soms kon ik zelfs niet meer spreken. Over vier jaren kwam een groote schrik mijne ziekte verergeren en de vormanrdste geneesmiddels konden mij niel helpen. De kentockens werden van dag tot dag erger. Mijne ongerustheid was tot op het hoogste punt gestegen, wanneer ik in den Pèlerin een artikel las waarin de won.ierharo werking uwer Pink Pillen beschreven stond. 18 mij oneindig aangenaam U mijne ln8 'e mogen schrijven, na gebruik .Gr zesde doos deze uitmuntende Pillen j £oed, ik lees zonder moeite en kan zonder vermoeinis werken. Juffrouw Eudoxio Delalande, modiste te Renazé (Mayenne), schrijft ons Sedert drie jaren had geen genees middel mijne pij nen kunnen ver zachten en dozen voor eene vrouw zoo pijnlijken toe stand kunnen ver anderen. Ook is het meteen waarachtig geluk dat ik U het gevolgde- gehruiks der Pink Pillen kan schrijven. Ik heb vij f doozen gebruikt en sedert aien tijd is mijne gezondheid regelmatig gewor- k gevoel deze korte ademhaling niet den en meer die mij verhinderde te gaan en bijzon ders trappen op te klimmen Ik gevoel het een plicht de werkingskracht van uwe ver pleging uit Ie spreken en veroorloof U met genoegen mijnen brief openbaar te maken. Als een der meest werkende geneesmid dels dezes tijds herkend, zijn de Pink Pillen een krachtig bloed- hervormer en ver sterker der zcnuicen; zij genezen wanneer alle arid, ie middels te vergeefs zijn gegeven geweest zinking-, heup-, zenuwpij nen, lamheid, onevenrenig- heid der vooiTbew- ging, St.Vi iisdans hoofdlijnen, zenitwkwaa 1kliergezwel, enz.'/.ij brengen de schoon® kleuren opeen bleek gelaat V'Aih' X 'terug cn hebh'-n weiking op ae verzwakkingen bij dp vrouwen genezen hij mannen al de ziekten die door overdrevenheden, van Di. ui., a hls natuuri.j ken en van geeste lijken aard, veroorzaakt zijn. \L\I\-F.S O u u Te koop bij al de apothekers en op de stapelplaats in België, bij A.Derneville, apotheker, CO, Waterloolann, Brussel, aan 3 fr. 50 per doos of 17 fp. 50 per 6 doozen, franco, tegen zending van eenen postwissel. bijval der PINK PILLEN overtreft alle anderen. Zij heiben in alle landen eene wereldberoemdheid bekomen. aan alle bestuurders van collegies in zijn bisdom eenen b iel czonden, waarin hij het aanleeren van het Vlaamsch .O; chrijft. Er zijn in België elf stekskensfabrieken, elf juist. Ieder dag maakt men 200,000 doosjes allumette- kens dus te gaar 2 millioen per dag of 660 millioen per jaar meest allen zijn voor den uitvoer bestemd. Vroe ger moesten de herbergen te Kortrijk 's avonds om elf uren door de policie gesloten worden... Sommigen reklameerden dat zulks veel te vroeg was anderen, die gaarne van zage,- mans en plekplaasters ontslagen zijn, kloegen dat de poli cie bij hen slechts om 12 of 1 uren het hoofd binnenstak, enz., enz... Om aan alle klachten een einde te stellen, heeft de Kortrijksche Gemeenteraad besloten, van dijnsdag af, de sluituur niet meer toe te passen De kaberdoeskens zullen in hunne vuist lachen. Om oude noten versch te maken, doet men ze in een bakje waarin men gezouten kokende wa ter giet. Als het water koud geworden is, haalt men de no ten eruit, en ze zijn frisch als kwamen zij van den boom niets meer dan dat't is moeilijker van oude menschen jonge te maken. Te Sint-Pieters-Jette stierf een rijke ouderling... De familie vond zijn testament en las daarin met verbaasdheid Ik heb mijn geld verbrandliever dan die aan onwaardige lieden na te laten. Men dacht dat het eene grap was en men ging voort met zoeken... Ten laatste vond de familie in de stoof hoopen verbrand papier en half verbrande stukjes van een groot pak bankbrieven... 't Was allemaal naar den Sis.... De nagedachtenis van dien aardi- gen Knol zal door de familie ook in eer gehouden worden 1 Eh jo, ge kunt da wel peinzen. Gepasseerde week werd te Londen verkocht de blauw-zijden vest van Koning Ka- rel I, die hij droeg op het oogenblik zijner terechtstelling men ziet er nog de bloedvlekken op voor 5,250 frank vond zij een liefhebber. Het oorlogen zal nog zoo gauw niet gedaan zijn. Frankrijk voelt zich diep vernederd omdat het voor Engeland moet den duim leggen de schikkingen voor den Vrede tusschen Spanje en Amerika en loopt ook op geen wielekens, en in China staan de Engelschen en Rus sen gereed om als bulhonden elkaar toe te schieten. Europa is niet gerust. De geuzenbladen bestatigen dat de offi- cieele Commissie van België 1600 diplomas komt goed te keuren, verleend aan religieuze onderwijzeressen... Onze liberale kiekens kunnen daar een puntje aan zuigen. De wijn van 1898 zal, volgens men zegt, bijzonder goed zijn. In hoeveelheid bereikt de wijnoogst het middencijfer en de hoedanigheid is veel beter dan in de vorige jaren. In de Kempen werkt men reeds voor de Kamerkiezing van 1900. Bravo, dat kan nog deugen. De graaf van Vlaanderen zal maandag naar Duitschland vertrekken. Dreyfus is op zijn eiland officieel verwittigd, dat het verbrekingshof zich met zijne zaak bezighoudt.... Wat moet er bij zulk bericht in het hert van dien man omgegaan zijn Donderdag ge passeerd werd de gravin van Vlaanderen 53 jarenoud. Toen de duivel zag dat hij geen zielen genoeg meer kon vangen, veranderde hij zich in Genever en... sedert is de hel te klein. De waardin uit het Café Royal, te Dender- monde, gevallen uit eene venster van het tweede verdiep, 's Avonds om 11 uren lag zij in lijken. Luitenant Kolo nel Picquart heeft den eeredegen geweigerd, dien de Drey- fusgezinden hem wilden aanbieden ze stonden daar met ne flip, en Felix Faure, de persident der Fransche Reppebliek, is Ridder van het Gulden Vlies geslagen donderdag nam. ten 3 uren, had de plechtigheid plaats. Aanvaardt, ge achte Lezers en Lezeressen, met de verzekering zijner aangekleefdheid, de rechtzinnige groeten van uwen hart vriend Kibeladoeken. Luibrechts had een huis in opbouw. 't Stond zoo eenen meter of iets boven den grond, als Spiegels daar kwam gegaan. Spiegels, zei Luibrechts, ik ben niet kontent van mijn huis. Neen, Luibrechts Neen. Dat ik nog niet begonnen ware, ik deed het seffens afbreken. KERKELIJK ISTIELTVSTS. De E. H. Schepens, priester in het seminarie, is coadju tor benoemd te Poekc. Zooveel lof was er in Volksstem gezwaaid over Moorsel's Ko ninklijke Harmonie, over hare katholieke eensgezindheid, dat ik, ondanks 't slecht weder, aan de bekoring niet kon wederstaan mij daarvan met ei gene oogen en ooren te overtuigen. Ziehier een zeer kort verslag over het Ste Ceciliafeest. Lang voor 't gestelde uur was het lokaal der maatschap pij proppensvol om half 9 zette de Koninklijke Harmonie zich, gevolgd van een overgroot getal eereleden, in bewe ging kerkewaarts, om er het H. Sacrificie der Mis bij te wo nen. Onder de H. Mis werden uitgevoerd Mignon, uit het opéra van Ambroise Thomas vóór de Offerande, Flor La Belle, openingstuk van Langlois na de Consecratie. Volksstem, ver van te overdrijven, ge zijt beneden de waarheid nog gebleven. De meesterlijke uitvoering van de ze twee moeilijke stukken heeft iedereen ten uiterste vol daan, eenieders verwachting overtroffen en nog eens ge toond wat kunstliefde, eensgezindheid en zelfsopoffering vermogen. Hulde aan den ieverigen en talentvollen be stuurder den heer G. Pape, welken onze tegenstrevers wil den vernederen en te kort doen in eer en achting, zelfs bij zijne vrienden. Moge hij zich overtuigen van het oude spreekwoord Dat het goede vruchten zijn Waaraan de wespen azen. Hulde aan de wakkere werkende leden der Koninklijke Harmonie, die zoo kundig bijdragen tot het welgelukken van alle feesten en plechtigheden, die altijd op de bres zijn waar het de belangen der ware katholieke partij geldt. Hul de aan de eereleden, die geldelijke noch persoonlijke opof feringen sparen voor den groei en den bloei der Koninklijke (tot spijt van wie 't benijd) Harmonie Honderd vijf en dertig leden gingen ter offerande. Zoeter, aangenamer, aanmoedigender klonken nooit in mijne ooren de woorden welke de priester zegenend uitsprak: Pax tecum De Vrede zij met U 1 O ja, vrede zij met eenieder van u Vrede zij u allen en onder u allen om welhaast, dank aan die eendracht, dank aan die eensgezindheid, weder te win nen wat ge verloort. Het tweede nummer van 't feestprogramma was vol gens aloude en loffelijke gewoonte het Vriendenmaal om 12 172 uren. 180, zegge honderd tachtig dischgenooten had den er voor ingeschreven. Burgers en werklieden namen er deel aan, verbroederden gulhartig met elkander, gaven el kaar de rechtzinnigste blijken van lietde en genegenheid, gelijk het ware democraten past. Nummer 3,'s avonds weder vergadering in het Lokaal om lekker te smullen aan de onvergetelijke, traditioneele en vooi' Menheer Petrus maagbrandende... saucissen. Ik mag dit verslag niet eindigen zonder eene eervolle melding te geven aan 't feestlied, dat ter gelegenheid van Ste Cecilia werd geleerd en gezongen. Hoe machtig, hoe wonderschoon dreunde het door de lucht met zijne mee- sleepende begeleiding, hoe aanmoedigend die woorden, hoe betracht die wcnschen Geen roode, blauwe of groene Vlag Bij Katholieke Moorsefaren Zulke feestjes doen waarlijk het herte deugd en bereiden het tot den aanstaanden strijd. Koninklijke Harmonie, Katholieke Vrienden, vooruit op de baan van eer Nieuwe zegepralen glinsteren reeds in het verschietMoorsel is fier over u, die de Kunst mint, die voor de Kunst leeft, die door de Kunst strijdt en zegeviert Met moed vooruit, katholieke Moorselaren Vooruit met moed En hand in hand Voor God en Kerk en Vaderland Na't moedig strijden, Komt het verblijden 1 J ZONDAGRUST. Zondag blijft de apotheek 1 open van M. Beaujcan, Korte Zoutstraat. Ecu dief had donderdag, in den valavond, ten nadoele van M. F. Limpens, Boudcwijnkaai, een vat petrol gestolen en dit naar zijne woning ge voerd. De policie rook lont en hield den dief aan. Het is een bult, alhier zeer populair, en kopstuk der Daenspartij. Alles in eerlijkheid deftigheid. Ten nndcclc der weduwe Roels, Gbeeraerdts- laan, 2, zijn zondag namiddag, b. midd. v. braak, ontvreemd eene zilveren horlogie, 3 gouden rin gen, 1 gouden broche, 1 vergulde ketting, 1 paar gouden oorbellen, aktie van Antw. en 30 frank uit deu sjiaarpot der dochter. Daders oubekend. PARL01R. M. 'k Geloof de brief is hier verg. laat hein maar liggen koopt er cigaren meê ne zalige Cecilia. T. F. M. heelt de ruggegraat van haren kleinen teen verstuikt. Malbroeck. Har telijk gelachen, maar wat beter schrijven uwe peu was zeker gestraald Ja. Overlast v. copij. VAN AAENT. Bij vonnis van 17 November 1898 verklaart de Rechtbank de bankbreuk open van den heer Jean-Baptiste Temmerman-Van Handenhove, handelaar te Aalst M. Odilon Van derSchue- ren Rechter-commissaris der Bankbreuk M. Romaan Moyersoen, advokaat te Aalst, curator der Bankbreuk. Sluiting van het proces-verbaal van nazicht der goedvinden op 15 December 1898, om 11 uren 's morgens. Bepleitingen op 22 December 1898, om 3 uren namiddag, in de verhoorzaal der Handelsrechtbank. Voor gelijkvormig uittreksel De Griffier EDM. SCHEERLINCKX. rriYf TNT1!)1!} biedt kosteloos aan, aan allen die LlLl I I LI Jl aangetast zijn van eene huidziekte, haarwormen, eczemas, puisijes, huiduitslag, chronische bronchieten, borst-, maag- en blaasziekten, rheumatiek, een onfeilbaar middel te doen kennen om zich spoedig te genezen zooals hij zelf volkomen genezen is geweest na alle mogelijke geneesmiddels vruchteloos te hebben doorstaan en beproefd. Dit aanbod, waarvan men het menschlievend doel zal inzien, is het gevolg eener beïofle. Per brief of postkaart schrijven aan den lieer VINCENT, 8, place Victor Hugo, te Orcnoble, die kostelloos en vrachtvrij per post antwoorden en de gevraagde inlich tingen opsturen zal. ir—ram—p— De kindertjes hebben een voedsel noodig, dat medehelpttot de ontwikkeling der been deren en terzelfder tijd tot de vorming van gezond vleesch. Scott's Emulsie vereenigt aeze twee hoedanigheden en is tevens een versterker der zenuwen en van het zenuw stelsel. Wanneer gij nadenkt over de groote doelmatigheid van de traan - vereenigd met de hypophosphieten van kalk en soda, zult (gij algauwdevoordee- len erkennen verbon den aan het gebruik van Scott's Emulsie; deze voedzame spijs is ^..terzelfder tijd aange- naam van smaak, 'gemakkelijk te verte ren, op te nemen en in André «.iknu het bloed te verwer ken. Veel doelmatiger dan welkdanige andere bereiding met traan, wordt, door den aange- namen smaak, het gebruik gemakkelijk. De moeders spreken met den hoogsten lof van Scott's Emulsie, bewijs daarvan ligt in den volgenden brief. Balbigny (Loire), Frankrijk, 25 Maart 1897. Mijnheer, ik heb uwe Scott's Emulsie gebruikt voor mijn jongetje, 20 maanden oud. Het was ziekelijk, leed aan zwakto der beenderen, en de geheeslieeren hadden de bi-phosphate van kalk aangeraden. Wij lieten er hem nemen, maar zoo danig stak dit geneesmiddel hem tegen, dat hij het dikwijls uitbraakte, en dat men Scott's Emulsie voorschreef. Het kind nam uwe bereiding met genoegen, en de uitslag was wonderbaar; thans hebben wij de vreugde ons kind vrolijk, sterk en welstellend te zien, en wij hebben ook niet meer de vroegere vrees voor zijne gezondheid. (Geteekend) Mevr. Giraud, onderwijzeres. Scott's Emulsie is te vinden in alle goede apotheken. Algemeen depót Ch. Delacre en Cu, Apothekers, Brussel. Geboorten Mannelijk 8 Vrouwelijk 8 1G. Huwelijken J. Roels, telegr. met J. Straetmaus, z. b. Overlijdens. J. Rimbaut, m. Van den Broeck, wever, 68 j. Korte Ridderstr. H. Walraef, ra. Van Ghé, dagl. 63 j. Ledeb.B. Bosman, m. Gilles, schalie- dekk. 71 j. Sckcrreveldstr.D. Van de Velde, dagl. 57 j. St-Anuaw. C. De Moor, smid, 31 j. Achterstr. 2 kinderen onder de 7 jaren.

De Volksstem | 1898 | | pagina 3