RUITERSCLUB-AALST Kerkelijk Nieuws. Van alles wat. TWEE BEZOEKEN. Iftc licrciitcimiicr <lcr Koningin. Itaaskcn Van dc Wiclc. De Bende van Jan De Lichte op de Markt van Aalst. Oost, West, achter de stoof is 't best. Het aarlij ksche feest vau den Boud der Katholie ke '1 urukringen zal 't naaste jaar plaats hebben te Biuche. De Staatsarsenalen tan Spanje zijn to taal afgebrand er is voor 4 millioen schade. De Albertville is dijnsdag morgen om half elf uit Antwerpen naar Congo vertrokken er waren 64 passagiers aan boord, waaronder Mgr Van Ronslé. Alle de liberale en douchistegazetten zijn nog immer voort als éen man in 't gelid voor denjood- schen verrader Dreyfus. Natuurlijk: waar er Jo den zijn, is er te likken.Van de gedenkschrif ten van Bismarck, verleden week verschenen, zijn reeds 318,000 exemplaren verkocht. Joiigrliugcii-CougregitUc. Toekomende Zondag, 11 December, kerkelijke viering van Ma ria's onbevlekte ontvangenis. Om 11 uren plechti ge openbare Opdracht van 16 Aspiranten. De H. Communie wordt aan de Congreganisten voor dien dag dringend aanbevolen, ofschoon de gewone Algemeene Communie in de kapel niet kan plaats hebben. Priesterlijke benoemingen. De Z. E. H. kan. Roelants, boekkeurder van 't bisdom, is kanunnik titularis van het kapittel van St-Baafs benoemd, in vervanging van den Z. E. H. kanunnik Van Damme, overleden. O dlc Socialisten. Men weet dat citoyen Carette, socialistische burgemeester van Roubaix in zijn ambt is opgeschorst geworden. Welnu, het socialistisch gemeentebestuur van Roubaix komt wraak te nemen over dien maatregel, door den onderbrigadier van politie Decourcelle voor eene maand op te schorsen met beroo ving vau jaarwedde. Een blad van Roubaix zegt daarover Deze tijding zal niemand verwonderen, die weet aan welke kleingeestige, onbehendige en hatelijke beweegredenen de leiders der socialisten van Rou baix gehoorzamen. Doch, indien de willekeurige maatregel die eenen moedigen en uitmuntenden agent der open bare macht treft, welke voor eenige schuld heeft zijnen plicht volbracht te hebben, geene verwonde ring verwekt, toch zal hij, wij zijn er zeker van, de verontwaardiging en de afkeuring van alle goede burgers verwekken. Al de inwoners van Roubaix weten, zelfs deze welke doen alsof zij er niets van wisten, dat de agent Decouicelle ln 't openbaar beleedigd, gesla gen en bedreigd is geworden door gezel Henri Carette'. Deze laaste is thans het voorwerp van een rechterlijk onderzoek binnen eenige dagen zal hij voorde korrektionneele rechtbank verschijnen. Onze socialisten begrijpen heel goed dat de be lachelijkheid en de hatelijkheid welke thans op hunnen hoofdman wegen terugvallen op geheel de partijKost wat kost heeft men gepoogd den slech ten indruk daarvan weg te nemen. Detaktiekis niet gelukt. Was dat eene rede om zich daarover op onrecht vaardige wijze te wreken op eenen uederingen beambte en hem den bal te doen slepen voor hunne teleurstellingen Dat heet men broederlijkheid bij de socialisten. Voor de soldaten. Het 3* eetmaal heeft voor de soldaten in de kazerne plaats om 6 uren 's avonds. Maar 's zondags komen de soldaten niet binnen om zoo hunnen vrijen tijd niet te verliezen. Vandaar verschillige kosten en ongemakken voor den soldaat. De Heer Van den Peereboom, tijdelijke minis ter van oorlog komt dien toestand ook al te verbe teren met te beveleu dat het 3° eetmaal eene uur zou vervroegd worden. Biavo I Dat is wel 1 6 -))))§((((- Zeem. Om lang te leven, moet men volgens den Bulletin d'Agriculoure d'Alsace Lorraine, el- ken morgend melk drinken met honing en daar zijn brood in doopen. Dat was het geliefkoosd voedsel onzer voorouders. Op die wijze verkregen zij die ons voorgingen, eenen zoeten ouden dag.. Geachte lezers, beproeft dat eens. Pcreurhaiu|»a£iic. Een tuinbouwblad der provincie Brabant geeft eenige inlichtingen over het vervaardigen van champagnewijn in België. Volgens den schrijver, vinden de peren in deze ta- brikatie een goeden aftrok. Enkel de fijne peren kunnen hiervoor benuttigd worden en eene fabriek gelegen in Ilenegouw bepaalt zich tot drie soorten voor de elementen zijner fabrikatie de Koningiu- nekalabas, de Durandeausboterpeer en de Louise Bonne d'Avranches. De lekkerbekken, liefhebbers van fijne peren, rullen misschien bevreesd zijn dat zij gebrek zul len hebben aan hun geliefkoosd fruit, doch ze mo gen gerust zijn. Eenige hoornen meer planten en alles is juist. Tcgeu dc kroep. Volgens gentsche bladen zou er een onfeilbaar middel gevonden zijn tegen de kroep die tegenwoordig veel slachtoffers maakt. Het is een fransch ingenieur, te Gent verblijvende die het voorschrijfthet is geheel eenvoudig en kan door iedereen beproefd worden. Men laat een ajuin braden onder de assche. Daarna strijkt men hem open als voor eene plaas ter, op eenen mousselinen doek, dat men insgelijks overspant. Daarna giet men er een koffilepeltje ammoniak op en men legt de plaaster warm op de keel van het kind. De kleine zieke mag als gered worden aan schouwd, want het middel heeft nooit slechten uitslag verwekt. Het is mogelijk, maar in alle geval, het. beste van al is toch nog op tijd eenen goeden doktoor raadplegen. Lokaal der Maatschappij 'T KLEIN GENT, Nieuwstraat Zaterdag 19 December, om 6 1/2 uren stipt 's avonds, openbare voordracht door d' Heer Kabel Castebs, student bij de Staats-Veeartsen ijschoo I voorzitter des algemeenen Studentenkring dezer school. ONDERWERP De Belgische paarden, hunne hoedanighe den, ouderdom van het paard. Koningin Victoria heeft eenen man gelukkig gemaakt. Vergezeld van hare kleinkin deren, de zonen van den prins van Battenberg, verliet zij dezer dagen het kasteel van Balmoral, wanneer zij op den boord der baan eenen beren temmer zag. Op verzoek der kinderen, deed de koningin haar gespan inhouden. De temmer deed den beer dan sen en een bediende der koningin gaf aan den man, op bevel Harer Majesteit, een pond. De berentem mer weigerde evenwel het geld. Hij verkoos, zegde hij, een getuigschrift waarbij bewezen werd dat zijn beer de eer genoten had voor de koningin te dansen. Wanneer de koningin het verlangen van den man kende, weigerde zij aanvankelijk er aan te voldoen. Hoe immers ook was zulks mogelijk, zon der te zondigen tegen de wetten der etiquette van een brevet af te leveren om den wille van een een- voudig dier. De kinderen evenwel, die nog onder den indruk waren der genoten pret, spraken bij hunne groot moeder voor den man en zijn dier ten beste. Pin waarom zoudt gij het niet doen vroeg de jonge prins Henri. Er "is wel te Rome een peerd geweest dat consul werd benoemd. Als vorstin zou Victoria misschien onverschillig gebleven zijn aan deze opmerking, doch daar haar kleinzoon bleef aandringen, liet zij zich bewegen. Welnu, antwoordde zij, noem mij den keizer die zulke dwaasheid beging en uw beer zal zijn di ploma hebben. Zonder aarzelen noemde het kind Caligula. Denzelfden avond bracht een officier aan den berentemmer een perkament, waarop de ko»ink- lijke stempel stond en waarin vermeld was dat hem een bevret was geschonken als berentemmer van de koningin van Groot Brittanje en Ierland en van de keizerin van Indië. Baasken, komt uit de school. Paakeu, nu hebben wij nen schoonen boek gekregen in 't school en er staan prentjes in. Vadeb. Zoo, zoo, laat eens zien Baasken, opent het boek. Zie, paaken en dat zijn de 12 Apostelen met ons Heerken er bij. En ons Iffra heeft gezegd dat dien vent daar met zijnen groenen strik aan, Judas is; dat was een stoute man, hé paaken Vadeb. Mmmmmmm Baasken. Maar, paaken, waarom hebt gij ook altijd nen groenen strik aan Vadeb. Mmmm, laat me wat gerust. Neem, daar is ne cent, ga nu spelen. LlllllllECHTS, die door zijnen gebuur voor schob bejak uitgescholden was, ging bij advokaat Spiegels om zijnen be- leediger een proces aan te doen. Wel, M. Luibrechts, zei Spiegels, gij zult daar toch al niet veel eer kunnen aan halen, en ge zult uw geld kwijt zijn daarbij.... Laat dat maar zoo men mag al les zoo nauw niet opnemen... Ik zou wel te doen hebben, moest ik al degenen die mij schobejak ver wijten, een proces aandoen 1 Jamaar, M. den advokaat, antwoordde Lui- beken, met u is dat geheel anders, maar ons gelij ken mogen dat alzoo niet laten. TWEEDE LIJST. (ZIET DE VOLKSSTEM VAN 12 EN 19 NOVEMBER). s 5 DATUM DATUM Eeue korte bemerking ter eere vau ouze damen eu juffers Het is gen, op een zelfde getal schelmen zoovele vrouwmeuschen niet meer onbetwistbaar dat men, op onze da- zou aantreffen. Poi'lnJp I. In't kort nieuws over den briefprofi- dl 1U1I i" ciatvoorde nieuwe benoeming, g haalt er eer af. T. F. Alles is wel bij Melle; Sint Niklaas heeft zijn chngen wel gedaan. Malbroeek. g'Hebt recht op een dozijn groen eieren, de primo cartello. Veronderstel, lieve, dut wij hem eens terdege goed de les voorspellen zich koest houden, geen woord meespreken... Een bruuske tranenvloed onderbrak zijne rede. Ach, zóo een man huilde het dametjeu... Geen zier eergevoel in heel zijn groot lijf... Ilij hegeerde dus dat het morgen de gansche stad rond was hoe de vader van mijn heer de advokaat Verwee vroeger op kloefen liep, achter de koeien... Zij waren onteerd, bespottelijk voor hun leven... Nooit zou hunne Zulima later eenen man krijgen volgens haren stand met dat boerengeneuk. Zelfs te midden der grootste droefheid verliest de vrou welijke ijdelheid nooit ten eenen male hare rechten, het da- metjen wierp een schuin3chen blik in den spiegel, en ver schrikte toen zij zag hoe twee roode randen den glans der zoo even nog stralende perclenoogskens verdoofden. Verdraaid, kreet zij, er kome nu wat er wil, de dag is toch verbrod. Ik kan er niet meer frisch uitzien aan ta fel. - Er werd gebeld. De meid hep vóór... En de gulle tronie van den boer uit'lMezenhof verscheen in het deurgat, Goeijen dag, Mieken I groette de zware basstem. De man schoot in een hevigen schaterlach als om zijn eigen zeiven uit sjouwen. Ei sakkerloot, 'k ben abuis I Wat de gewoonte doet, is 't niet Onze koemeid heet ook Mieken, en ge lijkt haar lijk twee druppelen water. Juist dezelfde malsche kaken met langs weerkanten een deugnietsch put- jen er in. Nonkel Kobus wou het meisken, dat zich blozend achter uit trok, de kin strijken. Is kozijn... is mijnheer de advokaat te huis, h»in- me-, bah, 'k zalmaar voorts Mieken zeggen. De man zat in een splinternieuw pak, deftig en zindelijk, —"On maar ijzelijk op zijn boersch. Een duffelsche overjas met groote hoornen knoppen op twee rijen, een ronde vilten hoed plat op dat vollemaans gezicht gedrukt en lage polder schoenen, met dubbele zolen, tegen 't slijten, waar het slijk wel eenen vinger dik rondkleefde. Onder den linkerarm stak een dier ouwerwetsche regenschermen uit, groen met kope ren kruk, waaronder heel een huisgezin desnoods kan schui len, en de rechterhand droeg een overgroot krentenbrood in een wit serviet geknoopt. lk zal eens gaan kijken zei de meid en meteen wipte zij den trap op, licht als een vinksken 't werd tijd, langer had ze onmogelijk haren lachlust om dit mal postuur kun nen bedwingen. Boven deed hctbelgeklingel als met een elektrisch schoks- ken de pruilende dame van haren stoel opschrikken. Daar is hij al Haar man, half overwonnen reeds door twee zilte traant- jens in die lieve oogen, ging eindelijk toegeven, toen Zoë de meid de boodschap aanbracht. Mijnheer er is daar een ja, hoe moest zij het zeggen: heer kon ze niet en boer dorst ze niet r een vent die u geerne zou spreken. Iloe ziet er die man uit vroeg madame heftig. Ik weet niet, madame... Zoo als een beestenkoopman op zijn zondagsch... Peinst eens, hij heeft mij,., hij heeft mij, hi, hi, hi De stem haperde in een lachend bloozen. Wat heeft hij Een knipken willen geven in de kaken. FoeiZeg hem dat er niemand te huis is. Neen, Marie, haaste man lief zijne vrouw te verbete ren, da's verkeerd. Straks komt non.komt die heer toch op nieuw eens kijken en dan zijn wij juist even ver... Laat ons hem he ver beleefd afschepen... Zoë, leid non... leid mijnheer, wil ik zeggen, ik de spreekplaats, n Niet in het salon, hoort ge meisken, waar de tafel ge- reed gedekt staat. Goed, madame. Een heimelijk lachjen vertrok Zoë's lippen in het heen gaan. Zij had begrepen wat voor komediespel er hier ge speeld werd, en het reeds zoo laagstaande peil harer achting voor de meesters zonk nog een schreefken lager. Indien de huismeesters er altijd goed op nadachten welke geduchte knakken al dit knoeien en knonselen achter den rug aan hun gezag toebrengt, zij zouden zoo licht met de waarheid niet omspringen in het bijzijn der dienstboden. Nonkel Kobus, die steeds in den huisgang stond te wach ten, werd met de wederboodschap madame zal seffens komen in een smal zijkamerken gebracht. God, dacht de man der vrije lucht en opene velden aanstonds, wat wonen die steêlingen toch vernepen, ik voor mijn paart zou «r mij nooit aan gewennen. Hij keek eens rond: het plaatsken was wel eens zoo groot nog als zijn zakdoek, zonder vensters in de muren het daglicht, eene vale grijze schemering, daalde van boven door eene soort van glazen koepel met ruiten zwartgestriemd van den rook en den regen. Is dat mijnheers beste kamer vroeg de boer half om iets te zeggen en half ook uit spotternij Ja, neen,.. stamerde het bovenmeisken ja. n Wat is de waarheid zeggen, niets dan de waarheid, toch gemakkelijk. Eene kleinigheid had den baas uit 't Mezenhof, in 't voor bijgaan, opmerkzaam gemaakt. De deur van den salon gaap te op eene spleet en door dit spleetjen had de blik in een vluchtigen oogslag de tafelpracht van het aanstaande maal ontvademd kristalen bekers, opgezette servietten, de va zen met bloemen en fruit, het zilveren waterbekken waar de champagnewijn in te koelen stond. O, o, n dacht Nonkel Kobus welgemoed en 't water kwam in den mond, want twee uren plassen door de modder scherpt den eetlust, o, o, wij staan er goed vóór, zod 'k zie. n Madame Verwee in hare hoedanigheid van verfranschte stadsfrcule was tweemaal komediante. Alras had het ja woord vau den zwakken man, dat haar den vollen teugel gaf om met den eenvoudigen bloedverwant te beulen lijk de kat met de muis, het laatste wolkjen van haar voorhoofd weggekeken. En het was met een lachjen van aangename verrassing, hetwelk de eerste rol uit den Muntschouwburg niet zou misstaan hebben, dat zij in 't enge kabinet naar nonkel Kobus toe kwam geschoten. Ei, dag nonkel 1... Wel, wat geluk... En hoe gaat het? Tante Vika is een beetjen ziek, hebt ge geschreven 'tZal niets zijn, nicht Marie. Aperopo, wel de compli menten van moeder de vrouw en van Mieken en van het heele huishouden, zonder Nante onzen stalknecht te ver geten. De kerel is nog van u niet uitgesproken, 'k Geloof het djanters weltwee franken drinkgeld voor een rit van een half uur. Hij zegt dat hijalle dagen, een koppelken van twee lijk neef en nicht zou willen voeren. En hier hebt ge een krentenboord, eigen gebak, zeven eieren en eene halve teil room. Ge zult er mij weten van te spreken niets nie mendal geen schuimbrood lijk in stad, van buiten mooi van binnen foei en alles van bedriegt den boer. Vika in persoon heeft de bakte gageslegen, alhoewel zij veel beter had ge daan met in haar bed te blijven, de sloor. Nu als 't niet ver ergert zal 't wel beteren, zei de uil. Vrouwvolk klaagt altijd. Met onze merrie is het eilaas veel erger gesteld, n Met de merrie, nonkel herhaalde nicht Marie be teuterd. Ja, Fany heeft gisteren geveulend en het gaat er niet al te best mede. Ik geloof dat ons beestjen de klem zal krijgen. Mijne vrouw zegt mij gisteren avond, bij 'tnaar bed gaan Kobus jongen, ze zeggen dat er tegenwoordig een zoo bekwame peerdenmeester te Gent woont, een mees ter boven meesters, ware ik in uwe plaats ik zou hem eens gaan spreken, n (VnaVOLG HIEBXA.) c5 S C5 O DBB VEROORDEELDEN. GEBOORTEPLAATS. DER veroordeeling. VEROORDEELING uitvoering. 35. 36. 37. 38. 39. 40. 41. 42. 43. 44. 45. 46. 47. 48. 49. 50. 51. 52. 53. 54. 55. 56. 57. 58. 59. 60. 61. Pieter Godefroy Ferdinandus Vlaminck Sara Adelaide Janssens Christina Hendricx Marie Vliegers Isabelle Spruyt Marie Guiilielmus Margarita Cobel Joseph de Lichte Elisabeth de Schepper seyne huys-vroume Marie van Audenhove Anne Marie van de Wiele - haere moeder Livine de Lichte Joanna Krucke (vrouw van Adriaen Vage- nende.) Magdalene Moreels Marie Buninckx Joanna de Wilde Catharina de Vriese Cath. vanden Haute Josephine Hermans Franeoise Lauwaerts Marten Cleefs, hoeren man Joanna Opsomer Michiel Embo - hoeren man Cecile Vermeulen Frangoise Vermeulen sonder te weten uwe ge- boor teplaetse. n Mooregem Landt-looperigge ende Egypleneresse. Maestricht Egyptencrsse ende Landt-looperigge Asperen Hundelgem Wacken Calcken Hundelgem Velsicke Aspelaere Hundelgem Berlegem Wetteren niet metende uwe ge boorte plaatse. Hamme Munte Petegem bij Deynse Nazarette Peteghem by Deynse Nazarette Ogy (Henegauw Naemen Nazarette 14 November 1748 15 16 18 19 20 21 tot den loopenden bloede gegeeseld tot den loopende bloede, ge- brandm. met delet- tersG. A. L en voor 't lev. naar de gall, gegeeseld en geban nen. gegeeseld, gebrand- met de letter V en gebanneu. id. id. id. id. gebannen gegeeseld tot den loopende bloede, ge brandmerkt met de letter V.; gebannen id. id. gegeeseld tot den loopenden bloede gegeeseld tot den loopenden bloede, gebrandm. met de letter V en geban. id. id. gegeeseld loopende b tot den loopende bloede en gebannen gegeeseld tot den loopenden bloede, gebrandm. met de letter V en geban. gegeeseld tot den loopenden bloede en gebannen id. id. id. Condemneren u voorden Stadt-huy- se alhier ten ty de van twee uren ten toon endete schande te staeu aan den hals- bandt, met dese ins criptie op uwe borst: Receleur et acheteur des effets voids, Prang-aief n gegee seld en gebannen gegeeseld tot den loopenden bloede en gebannen Zie Marten Cleefs (57) gegeeseld tot den loopenden bloede en gebannen. id. 14 November ten 11 uren v. mid. n n n 15 n i) n 16 18 niet uitgevoerd 18 Nov. 11 u v. m. 19 ii n n 20 y> n if niet uitgevoerd 20 November, 11 uren voormiddag niet uitgevoerd 20 November. 11 uren voormiadag 21 n niet uitgevoerd

De Volksstem | 1898 | | pagina 2