De kracht der Glazen. De Loting. DE GEZONDHEID DIJ DE VROUW I DE PINK PILLEN VOOR BLEEKE LIEDEN De Pink pillen zijn het beste verster kend middel en zij zijn gevaarloos. t'ONZENT. De uitvinders. Eenige nieuwskens. Uit Kibeladoeken's Portefeuille. Goede Brouwersgast, KefiB'gCE'iijStc Siaiitf. Aalst. De uitvinders, die door hunne uitvinding fortuin hebben gemaakt, zijn zeldzaam. Onder dezen die hier in geslaagd zijn, verdienen vermeld te worden Nobel met zijn dynamiet en Elias Howe met zijn naaimachienen. Deze laatste heeft 250,000 fr.rent verwezenlijkt, hetgeen niet belet dat Singer, die het tuig nog verbeterde eene fortuin won van 75,000,000 frank. Diegene welke in Frankrijk aanzien wordt als de wezenlijke uitvinder der naaimachienen, namelijk zekere Thimoder,vau Lyou,is gestorven in ellende. Siemens, die de wijze ontdekte om het ijzer in staal te veranderen, heeft naar het schijnt 125 millioen gewonnen. De minister van bin- nenlandsche zaken heeft, bij het naderen der loting, opnieuw strenge maatregels voorgeschreven, opdat de wanorders, die ge woonlijk deze dagen kenmerken, door de gemeentebesturen zou den beteugeld worden. De minister beveelt een allerstrengst toe zicht voor alle huizen, waar drank verkocht wordt. Des avonds vroeg moeten die huizen op de dagen der loting, ge- sloten wor- De lotelingen zullen niet alleen door den veld wachter, maar door een lid van het gemeentebe stuur en den gemeentesecretaris vergezeld wor den. De reglementen op de dronken schap moeten ten strengste worden uitgevoerd. IVIuove. Ten nadeele van M. Braeckmans werd eene groote hoeveel heid sigaren, wijn en cognac gestolen bij middel van beklimming. De policie- kommissaris, na een ernstig onderzoek, is er in gelukt een deel der gestolen goederen te ontdekken. Eene aanhou ding werd gedaan. IMoorctel. Donderdag nacht zijn dieven met braak binnengedrongen bij M. Dierckx, wonende aan de statie, en hebben er uit eene kas eene som van 400 fr. in gouden geld gestolen. Den zelfden nacht zijn dieven ook met braak binnengedrongen bij M. De Vis, Pieter, brouwer, schepen. De dieven hebben uit eene kas eene som van 600 fr. in gouden geld alsook verschillige gouden juweelen gestolen. Zwijndrecht. Zondag heeft men hier op den boord der Schelde het lijk gevonden van een onbekend man, schij nende 25 a oOjaaroud. IHeirelbcke. Jaak Dejonghe, 21 jaar oud, wonende in de Hovenier straat, te Ledeberg, bediende, van den ijzerenweg, werd zondag morgend in de statie van Meirclbeke door een manceu- verlokomotief overreden. Het slachtof fer bleef op deu slag dood het lijk was schrikkelijk verminkt. Uenderinoiide. Woensdag mor gend heeft men M. Baeten, postmeester te Bazel, bij Temsche, naar het gevang alhier overgebracht. De aangehoudene was sedert eenige dagen van Bazel ver dwenen, en naar men zegt, zou een te kort van 4000 fr. in zijne kas vastge steld zijn. Hij werd te Gent aangehou den. Bij de VroüW gaal de ?cbooi)f)eid dep vor- njep altoo? ipet de gezondheid njede. Ken fri?eb gelaat, eepen bevalligen garjg, zi]r> bij haar de Keplee^en? de$ welvaren? en ze Ver dwijnen ?nel Wanneer zij aan eene dep aap haar ge?iaebt bijzondere ziekten lijdt. De minste overtreding tegen de wetten der natuur wordt weldra door deze stoornissen gevolgd die meer dan de helft der vrouwen plagen. Dan lijdt de vrouw aan hoofdpijnen, nier-, zenuwpijnen in de zijde, eetlustverlies, bleeke en geelachtige gelaatstint, glansloze oogen, hartkloppingen, opzwelling der knoesels of beenen,zenuw- achtigen en prikkelbaren toestand. Het oogenblik is daar om zonder aarzeling het geneesmiddel te gebruiken die stellig de genezing medebrengen zal. Vap Dr. WILLIAAIS rni??ei) pooit aap huppe Werking en overwinnen ?nel deze ?toorpi??ep. GROOTE AANDOENING Zij zijn koopbaar bij al de apothekers, maar men kan ze zich ook bezorgen ter stapel plaats, bij A. Derneville, apo theker, 66. Waterloolaan, te Brussel, voor 3 fr. SO per doos of 17 fr. SO voor 6 doozen, franco tegen postmandaat. Goeden Dag aan al de Vrienden Wel, wel, wat zacht, aangenaam en frisch weerke zóo zei ik Maandag na den vieren, daar wandelend op die slanke, historische steenweg naar Moorsel, van beide kanten ingeslo ten door pachthoeven, meerschen en velden, slapend in de stilte van het deinend avondduister... En onderwe- ge ontmoet onze stadsecretaris, de verdienstelijke schrijver van Moorsel en zijHe GeschiedenisM. O. Reyntens, die goede, brave en geleerde Jonkheid, die zijn geboorte dorp tot eere strekt... Moorsel, gastvrij oord, met zijn oud kasteel van baron de Meir en manhaftig Volk, geen onrecht of valschheid kunnende lijden. Die eens met Kibeladoeken wenscht mee te gaan, hij mag bij Rinne is 't trektement. En, wat is de Natuur hier toch schoon Overal waar men den blik laat weiden, welige raapakkers, die een overtollig veevoeder geven waarlijk, het najaar is goed de velden staan overheerlijk. Onze boerkens hebben dus dit jaar reden van stoeffen, ze spelen een open abondance, doch stoeffen doen ze toch niet, omdat onze boerkens geen stoeffers zijn; ze zwijgen... en als ze nie en klagen, 't is een teeken dat de zaken goed zitten. Al etende komt de appetijtDe Ame rikanen die den Spanjol op eene brutale wijze eene felle klopping hebben gegeven, beginnen nu eerst, nu ze aan het schoteltje zitten, voorgoed eetlust te krijgen. Nadat ze de Philippijnen binnenslokten, zouden z'er de Zoulou'seilan- den nog willen bij oppeuzelen, die in 't Zuiden van den Ar chipel liggen, en als ze dan nog maar geen dessert verlangen; gulzige magen zijn niet zoohaast verzaad. De Kamers zijn weer volop aan den gang. En juist gelijk een huisgezin waar men aan 't eten valt zonder bidden, zoo is men in de Kamers beginnen te zetelen zonder troonrede. Zou Koning Leopold misschien niets weten te vertellen Of kan hij niet klappen over Militarism, Congo-overname, Werkmans kwestie, Alcoolism en nog meer andere zaken Of denkt hij dat men er niet naar luisteren zou Dat zal het wellicht zijn de socialisten moeten immers kunnen zagen en twis ten en den Labarus uithangen De eene scheldt den an deren uit, ondervragingen die tot niets dienen worden ge steld, goede wetsontwerpen die moesten besproken worden, blijven in de kartons of in het vuil papier liggen. Moest die toestand nog langer blijven duren, aan zou onze Koning wel die fijne representanten mogen toeroepen, evenals eer tijds Cicero tot den senator Catilissa Quousque tandem aba ter epaUcnta nostra hetgeen in plat Vlaamsch wil zeggen Mijnheeren, dat spel begint fijn mijn botten uit te hangen. Een zekere oud-noraris te Bergen, cassier van eene groote geldmaatschappij, heeft een gat in de kas gemaakt en is daarlangs weggevlogen Waarheen De policie zoekt hem op... Intusschen meldt men dat hij met de zwaluwen op dc jongsche eilanden neergekomen is en er op de kosten zijner creanciers een lusthofje bouwt. De goede trouw gaat toch vrij om zeep. Er is tegenwoordig in alle landen der wereld een ordewoord om den Geneverduivel te bekam pen, die overal zooveel onheil en schade aanricht. Men moet dit monster maar zonder handschoenen aanpakken, watten. Men zorge, dat, eender op wat manier, de prijs van het kleinste borrelken genever gelijk staat met dien van een groot en lekker glas bier,en binnen eenige jaren is de kwes tie opgelostde gepatenteerde genevertonnen zullen zich daarmeê wel allen niet bekeeren, maar er zullen toch geen nieuwe snapsneuzen bijgemaakt worden. Probatum est De groote kerkboekdrukkerij van Zech Zoon te 's Gra- venbrakel, waar 6oo man werkt, is de prooi der vlammen geworden. De schade bedraagt een millioen. Zondag nacht had te Aalst eene botsing plaats tusschen katholieken en liberalen. Er was van beide kanten een gewonde, die door Doktor Wauthier ten lokale van 't Land van Riem verzorgd werden... M. Corn. Van Branteghem, ondervoor zitter van den Liberalen Werkmanskring, kwam ter voor melde herberg verklaren, dat de liberalen aanleiding tot de botsing hadden gegeven. Dat was rechtzinnig handelen 't En is maar een zeker soort van jonge liberale snotbekken, die alle nachten op vechten uitgaan alle menschen mogen weten dat den hakkelende» Zot Hektorus hunnen chef is. En dat hij eens eene ferme pandoering toegediend wordt, zal niemand met verwondering vernemen. A la bonne heure De minister van nijverheid en arbeid heeft bevolen in zekere arrondissementen een onderzoek in te stellen over de werklieden of gewezen werklieden van 6o en meer jaren oud, ten einde stellige inlichtingen te verzamelen voor de kwestie der Werkmanspensioenen. Het gerucht is in omloop dat de Keizer van China eene rondreis in Europa gaat doen, en de Keizerin-regentes heeft al de Chineesche gazetten ineens afgeschaft en de opstellers achter den grendel gedraaid. Minister Peereboom komt te prokla- meeren dat van af nieuwjaar het werkmanspersooneel dei- spoorwegen alle 8 dagen zal betaald worden in plaats van alle veertien dagen. l)e liberale Studenten van Gent heb ben Zondag gepasseerd tot Sottegem geweldig van hunnen neus gemaakteerst eene vertooning gegeven van porko- zwijnegem en daarna zat en dwees rondgeloopen en schan daal verwekt, 't En wordt hun geen eer gesproken. Twee anarchisten zijn door de gendammeren voor 3 maanden fijnekens achter het slot gedraaid z'hadden nen opsteller van Le XXSiècle afgetoebakt. De anarchisten van Zwit serland vertellen dat zij Luccheni uit zijn gevang zullen verlossen. Ze zijn er kapabel genoeg voor, want die kerels zijn den duivel te plat. Nieuwjaar nadert en 't wordt tijd van op de visietkaartjes te peinzen. Vraagt ze van nu af in de drukkerij van 't Steinmeken daar zijt ge zeker van netten druk, spoedige en goedkoope bediening. Som mige bladen komen uit de lucht gevallen met het nieuws dat de groote Beethoven een Vlaming is. Dit zal in het Vlaamscheland niet veel verwondering baren Inderdaad, eenieder weet dat de familie Van Beethoven afkomstig is van de kanten van Leuven, dat een lid dezer familie zich te Antwerpen ging vestigen als kleermaker, wiens zoon naar Duitschland uitweek, kapelmeester werd en dat dezes kleinzoon de beroemde toonkundige was. In't kort zal er te Roubaais een deugniet den kop afgekapt worden. Lie ver hij als ik. Halte-la 't dees is serieus Om onze briefdragers niet te veel met Nieuwjaar te overlasten, zal onze uitgever de naaste week reeds een deel onzer kwijt briefjes in den post ncderleggen om ze te doen ontvangen. C'est 5a, dat begint te deugen De gendarms, die de die ven moeten aanhouden, beginnen zelf te stelen Over eeni ge weken is er een adjudant van Brugge met de kas ge vlucht en verleden week was 't nen brigadier van Gent, die dezelfde grap uitstak. In Turin stortte een nieuwopge- bouwd collegie in, met het malheureus gevolg, dat een Bis schop onder de puinen begraven werd en te Londen zijn ervoor eene bevolking van 5 millioen inwoners 15,442 po- licieagenten ofte schadebeletters. Buis, de burgemeester van Brussel, gaat eene conferencie geven over Congoland, in het Maison de Peupleom met de socialisten wel té staan.Te Brussel wordt er een stuk gespeeld, waarin eene vrouw optreedt, vragende Waarom heeft men de katho lieken te Brussel, bij de processie van het H. Sacrament van Mi rakel,^ niet afgerost, gelijk men gedaan heeft op 7 September 18841.... Waarom?... Omdat de katholieken er zouden bijzijn niet hunne Vlaamsche vuist. Verstaat ge dat, slange- vel - -Er is ernstig spraak in het Ministerie van Landbouw voor het merken van 't Vee den koperen ring af te schaf fen en te vervangen door een brandmerk op den hoorn of den schoen. Z. M. T TT U;-J 1 nen verstuikten voet ZONDAGRUST. - Zondag blijft de apotheek open van M. Meganck, Leopoldstraat. 1. Katten kijken in veel huizen, Onverschillig naar de muizen, 'k Vind in menig stal een peerd, Dat naar d'haver draait den steert. Ik ontmoet er ook soms koeien, Die bot gruis en loof verfoeien. Weet }fij wat ik nergens zag? Een fluitist die bier niet mag. Refeein Want 't is door de kracht der glazen, Dat een muzikant kan blazen. Daarom blaast hij met accoord, Schenk zijn glas vol tot den boord. 2. 't Wordt gezegd en 't staat in boeken, Die wil vinden, hij moet zoeken. En men weet dat Sint Antoon, Van de zoekers is patroon. Zoek nochtans in alle streken, Gij moogt zelfs een' keers aansteken, Weet gij wat men toch nooit vindt Een trombon' die 't bier niet mint. 3. 't Is zoo zelden dat de menschen, Al verkrijgen wat zij wenschen. Neen, noch burger, noch soldaat, Niemand jont zich in zijn' staat. Elkeen zucht cn allen klagen, Overal en alle dagen. Weet gij wie nooit klaagt, maar zwijgt Een klar'net die pintjes krijgt. 4. Leopold tot vorst verkoren Heeft onz' grondwet trouw gezworen. Menig minnaar geeft zijn woord Aan de meid die hem bekoort. Eu zij ook, zij zweert te blijven, Steeds de trouwigsto der wijven,... Een piston schenkt slechts zijn trouw, Aan het vat nooit aan een vrouw. 5. Als bet brandt in stad of buiten, De pompiers met hunne spuiten, Spuweu danig op den gloed, Dat al 't vier versmoorou moet. Maar spijts water en pompieren, Zijn er nog onbluscbb're vieren, Ja 'k ken iets dat altijd brandt... 't Keelgat van een muzikant. Ieverig voor het werk, wel bekend met stad en omtrek, kunnende goed met de paarden omgaan, vraagt plaats. Adres ten burccle dezer. Over te nemen. Weigekaiandeerde merceriewiükel, te Aalst. Adres te vragen ten bureele der Volksstem. SNELLE WASDOM Zekere kinderen groeien zoo spoedig, dat zij hunne krachten verliezen en in eenen staat van verzwakking vervallen, die aanleiding geven kan tot ziekten. Men moet zich immer herinneren dat de wasdom de levensbestanddeelen van het voedsel bemeestert, en soms is de vereenzelvi ging van het voedsel zoo onvoldoende, dat de noodige deelen voor den wasdom eens genomen, er niets meer van overblijft om levenskracht te bezorgen of de hersens te ondersteunen. Wat in al deze gevallen noodzakelijk wordt, is een voedsel dat zich gemakkelijk vereenzel vigen kan en doelmatig tevens is. Zoo is de Scott's Emulsie die de genees kundige traan, onder zijnen zuiversten vorm is, uitstekend verzorgd, aangenaam van smaak en verbonden methypo- phosphieten van kalk en soda. Deze laatste zijn algemeen herkende voedingsbestanddeelen, als dusdanig geprezen In alle geneeskundige scholen en door alle mannen van wetenschap. De traan maakt vleesch en geeft krachten aan gansch het organism, terwijl de hypophos- phieten van kalk en soda de hersenen onder steunen, geven veerkracht aan het zenuwstelsel j wekken de spijsvertering op en begunstigen de gezonde .vorming der beenderen. De Scott's Emulsie, voorbeeldige toebereiding, is onont beerlijk wanneer de kinderen aan onvolmaakten wasdom of uitputting lijden. In den volgenden brief, geschreven na per soonlijke ordervinding, wordt al hetgeen wij komen te zeggen ten volle bevestigd. Port-Sh-Marle(LiO t-et-Oar.), Frankrijk,ï3Maai-H897 kind,7 jaren oud, leed aan algemeene sovo'se van eenen te snellen wasdom; HIJ had geen eetlust meer en verzwakte van dag tot dag .i£a. ,aan, uw® kostbare Scott's Emulsie, verbetert hm j°®3ia"dvan daK101 daS en nu Is hij volkomen gezond. Het kind nam zoo gaarne uwe toebereiding in, dat hij er h„et Tereat te geven en zijne maag, aie den traan niet verdragen kon, verteerde de Scott's Emulsie zon^pr de minste moeite. Aanvaardt. Mijnheeren, de verzekering mijner dien* genegenheid. (Geteekend): Mw BervmeVondeïwijzerea Z. M. Leopold II zit nog altijd vast met zij- 1 Groet en de Vijf. Kibeladoeken. Geboorten Mannelijk 12 Vrouwelijk 10 22. Huwelijken F. Bosschaert, kleerra. met M. Vau den Bergb, passem. F. Van Vaerenberg, kuiper, met M. Iloelaudt, twijust. P. Verbeireu, met A. Van Iluffcltairc, z. b. S. Van der Eeckon, dagl. met R. D'Haese, z. b. J. Boeykeus, dagl. met L. Hulsboscb, z. b. Overlijdens. M. Huysman, vr. Van der Haegen, z. b. 63 j. Binnestr. J. Bombeeck, w° Van de Velde z. b. 63 j. Korte Zoutstr. P. Do Maeseneer, m. Van Dorpe, voerm. 58j. Rapestr. M. Roggeman, vr, Meganck, z. b. 48 j. Leopoldstr. 4 kinderen oudef 7 jaren. sLityanÖÉöëi aua wumajumvQ EENE GEREDDE MODISTE Wij lezen in den Petit Parisien" In de rue de l'Evêcké, te Nevers, woont Mme Hervé met hare achtienjarigc dochter. Mmo Hervé is eene goede moeder, oplettend voor het welzijn van haar kind. Sedert eenige jaren reeds deed zij haar het zmbacht van modiste leeren om haar een zacht en gerust leven te verschaffen. Maar de ziekte had reeds hare ongunstige werking begonnen en dreigde dit ontwerp voor de toekomst te vernielen. Mme Ilervé had sedert den ouderdom van twaalf jaren de gezondheid van hare dochter zien veranderen. Eene in het begin onbepaalde kwaal kwam haar leven storen en haar de'pijn doen kennen. Hevige hoofdpijnen en terzelfder tijd «ene erge maagziekte hadden haar langzamerhand verzwakt op het punt haar al werk onmogelijk te maken. Zij kon niels meer dan melk, eieren en vleeschnat ver dragen. Al ander eten was haar verboden, zij kon het niet verteren. Zij leed veel en was zeer zwak hare arme moeder was wanhopig haar in zulken toestand te zien en het is wanneer zij met eene vriendin over de ziekte vnn hare dochter sprak dat zij den raad ontving de verpleging door de Pink Pillon voor bleeke lieden van Dr. Williams te pro- beeren. Mme Hervé vergat dezen raad niet en zij had er niet over te klagen. Na de eerste doos had eene verbetering plaats De hoofdpijnen varen niet zoo hevig meer en dé maag gedroeg zich beter. Met eeneu kraclitigeren eetregel kwamen dc krachten snel terug, alsook de goede luim en mooie kleuren en wanneer de zesde doos ingenomen was, had de moedei hel geluk hare dochter volstrekt genezon te zien en vrijmoedig haar werk terug te nemen. Wat zijn dan de Pink Pillen toch good, herhaalt Mme Hervé, die blij over de herstelling barer dochter is. Ik heb last overal de wonderlijke gevolgen die zij bekomen heeft, to doen kennen. E. Y. IN EENE KLEINE STAD Te Pouancó Maine-et-Loire), spreekt men van niets dan van de genezing van Jufvrouw Marie Grivel, eene zeer eerwaardige persoon, door hare medeburgers wel bekend. De volgende brief die door de erkentelijke zieke geschreven is, zal beter sprekon dan wij het zouden kunnen. a Na lang verminkt te zijn gebleven, schrijft Juffr. Grivel, is het mij eene groote vreugde U de verzachting te zeggen die ik door de Pink Pillen voor bleeke lie den van Dr.Wil liams bekomen heb. De bloed- omloop is in mijne ledematen weêr natuurlijk geworden en ik kan zonder de minste hulp gaan. De eetlust is teruggekomen en terzelfder tijd zijn de ruste- looze nachten. die mij zoo lanp schenen, verdwe- nen. Ook kan ik mij van mijne rechter hand be dienen en ze was vier jaren lam I ik kon noch pen noch naald houden en nu heb ik reeds twee dozijnen neusdoeken kunnen zoomen en ik werk voor het oogenblik aan sterk laken. In een woord ik ben op wonderachtige wijze tot de gezondheid terugge komen ook kan ik U bijna niet mijnen hartelijken dank uitdrukken voor de uitmuntende werking uwer pillen. Kind BEU VILLIS •-> uuouauig ^CUI 11 -- LrWWOBIV «JdjfcJtE.T

De Volksstem | 1898 | | pagina 3