«I \\eiip» er) Zeqütopijqei? pir^ piilei) Voor blee^e liieder) AVONDFEEST Bleekzucht, bleeke Kleuren, algemeene Zwakheid Lamheid, St. Veïtsdans, langdurige Ontsteking der Luchtpijptakken Brand en Knohhels DE PINK PILLEN schenken de gezondheid terug in de wanhopigste gevallen. Toch getrouwd geraken! Om te laelien. Men vraagt een Garde- Champetter Overwegingskens van Kibeladoeken. MUZIEKAAL EN TOONEELKUNDIG Gevraagd CHRONISCHE HOEST Burgerlijke Manui. Aalst. IVekelijhsche Markten Veemark len. zooals al de ziekton die uit een arm en onzuiver bloed voortkOüMD» worden genezen door de Var) Dp. Willlan)? Geen enkel geneesmiddel heeft zulke verbazende werking getoond KRACHT AAN ZWAKKEN M. G. Teyssier, onderwijzer te Labarthe-Bleys (Tarn), zept dat zijne dochter, nu 23 jaar oud, sedert meer dan zes maanden pijnen in do nieren, in de schouders, in liet liartputje en in het hoofd ge voelde.Hare eetlust was verdwenen en hare krachten ver minderden. Na zij eenige doozen Pink Pillen genomen had kwamen hare krach ten volstrekt terug. geene de de ge komen en dezen toestand /'j\ Geene pijnen, gee r^_ Is. maagkrampen meer: I 'yV. eetlust is uitmuntend; 1 ff krachien zijn terug p blijft sedert reeds lang voortduren. ECHO DIT BÜETANIEN Van een onzer medewerkers: Uit Can.pel, bij da ro-de-Bretagne (Ille-en-Vi- laine, kom mij tlit iidungwekkend feit ter kennis. Hel wordt mij door Juffrouw Angele Bourré verteld en ik zal maar weinig aan haren dank- vollcn brief verande tn. De gezondheid van Juffrouw Bourré. die tot alsdan goed was, werd erg in twee maanden tijd geschonden Plotseling ziek gevallen had zij al de afwisselingen eener erge ziekte doorgestaan. Hare kleuren waren verdwenen, de fnschheid harer gelaatslint was door bleekheid vertangen, de vonk harer oogen was vervallen. Hevige stekingen in du zijden, pijnen overal, gedurige hoofdpijnen, herhaalde hartkloppingen, maakten har.r het leven onverdraaglijk. De bleekzucht had haar bijna uitgeput eu dit alles in twee maanden tijds. De geneesmiddelen die haar waren voorge schreven geweest konden niets verbeteren en zij meende verloren to /ijn wanneer men haar aan raadde de Pink Pillen van Dr. Williams te ge bruiken. Zonder te aarzelen,volg ie zij de voorgeschrevene verpleging voor het gebruik dezer Pillen en zij laat de vo gpnde u twcrkicg kennen Ik vraag U om verschboning, schrijft zij, U nit t vroeger de gelukkige uitslagen die de Pink Pillen bij mij verwekt hebben, te hebben laicn kennen maar ik had liever wat te wachten om over mijne genezing zekm* te zijn. Van den eersten tijd af bevond ik mij veel beter en alle dag'-n zag ik mijne kwalen de eene na de andere verdwijnen. De genezing was bijna even plotseling als de toeneming der ziekte steken in ae zijden, pijnen, zenuwziekten, hartkloppingen, dit alles verdween als tooverij. liet is nu maar een droom of beter het aandenken eener merrie. Heden heb ik met mijne kleuren eenen moedigen en voordceligen eetlust herwonnen. Mijn bloed is hernieuwd. Do erge bloedeloosheid, gevolgd door al de ongelukken die gewoonlijk bij de vrouwen medekomen, is volstrekt verdwenen, xlet is mij onmogelijk U mijne erkentenis uit te drukken, die voor oneindig is. Ik ben zoo ge lukkig de gezondheid te hebben weergevonden dat ik van uwe Pillen niet ophoud te spreken en ik bid U overal te zeggen dat zij de eeenige oorzaak mijner genezing zijn. De wijze en voorzienige moeders zullen «qn hunne dochters de Pink Pillen doen nemen. Is uwe dochter bleek, zwak, of met niets ver moeid, heefl zij hoofdpijnenondervindt zij nier- pijnen of zenuwpijn tusschen de ribben, zijn hare maandelijkschc zuiveringen achteruit of yebeuren zij moeilijk1 Dan moogt gij geen tijd verliezen. Gij moet de Pink Pillen van Dr. Williams bezorgen. Zij zullen het lichaam helpen zich regelmatig en natuurlijk te ontwikkelen, zij zullen het bloed verrijken en op de wangen den blos der gezond heid terug roepen. Al gevaar van kwijning en v in vroeg steroen zal overwonnen zijn. TWEE ONDER DUIZEND VOORBEELDEN Brief van eenen Doctor M. Parod, doctor der Geneesschool van Parijs (7, La Mothe plaats, te Limoges), in eenen brief aan M. Gablin, schrijft dat hij gelukkig is de goede gevolgen die hij door de Pink Pillen voor bleeke lieden van Dr. Williams bekomen heeft te mogen modedeelen. Ik verzorgde, zegt hij, eene jonge vrouw die hare ouders door de long tering had verloren: zij leed aan zeer erge bleekzucht. Dank aan deze uitmuntende Pillen zijn de kleuren teruggekomende eetlust is verwekt en de zieke is nu in den hesten gezondheids toestand. Een ander mijner kalanten had sedert lang hevige heuppij nen die aan al de ge- woone verplegingen weerstaan hadden Eene enkele doos Pink Pillen heeft van deze pijnlijke ziekte verlost, en hij laad hun gebruik aan de personen die h'j ontmo el Wat mij aangaat, ik veroorloof U van mijnen brief gebruik te maken volgens U wilt. DE PINK PILLEN geven aan de ouderlingen de kracht en de gezondheid der jonkheid terug. W-ULES INK OUR F.RSONNESl Ales Daar de grondregel dezer verpleging in de hernieuwing des bloeds en de versterking der zenuwen bestaat spreidt hare werking zich tot vele zieklen uitblocdgebrek, zinking, heuppijn, zenuwpijn, lamheid, onregelmatigheid der voort beweging, St. Veits dans, hoofdpijnen, zenuw kwaal, kliergezwel, enz. De Pink Pillen geven aan een bleek gelaat zijne schoone kleuren terug, werken tegen alle verzwakkingen en hebben eene krachtige werking tegen al de ziekten die door natuurlijke of geestelijke overdrevenheid voort komen. Koopbaar bij alle apothekers en in de bewaar plaats voor België bij M. A. Derneville, apothe- "3, Waterloolaan, Brussel. Prijs 8 fr. 50 per Derneville, apothe- ïl. Prijs 8 fr. 50 per doos of 17 fr. 50 per 6 doozen, franco tegen post wissel. Meisjes, die geen en man kunnen krijgen, vinden in Siam een echt aardsch paradijs. Daar kan iedere jonge dochter, die een zekeren ouderdom bereikt heeft, zonder een man te kunnen vinden, als zij zulks verkiest, geregistreerd worden en ingeschreven onder het ge tal koninklijke dames, dit wil zeg gen dat de koning het op zich neemt, hun een echtgenoot te bezorgen. Dit geschiedt aldus mannelijke Si- ameezen, die een misdrijf gepleegd hebben, worden niet alleen tot boete en gevangenisstraf veroordeeld, maar zij worden ook gedwongen eene echt- genoote te aanveerden uit de offici- eele vrouwen welke de koning be schermt. Is het misdrijf gering, dan mogen zij kiezen. Is het echter ernstig ge weest, dan moeten zij onverbiddelijk de vrouw trouwen, welke de regeering aanwijst, en welke men dan met zorg uitkiest onder de leelijkste en kwaad aardigste van het geheele korps. Door dit middel kan in Siam iedere vrouw, hoe misdeeld en leelijk ook, aan eenen man geraken. Blijft te weten, hoeveel gelukkige huwelijken er onder dit stelsel worden aangetrof fen. Een wonderbaar machien. Jan. Zoo Pier, ge zijt naar de tentoonstelling van Brussel geweest, wat was daar zoo- ai te zien, jongen Pier. Het wonderbaarste, jongen, dat was een machien om worsten te maken. Langs den eenen kant steekt men er een levend varken in, en langs den anderen kant komen de worsten uit, als men aan een wiel draait. Zoo? Zekermen proeft de worsten en Z1J lU n*et aan> men draait ver ver/ j eü Tar>ken komt weer levend voor de pmne In de school. Meester my vier wilde dieren. Luibeken. Drii t.i meester. - Noem Drij tijgers en een beer, In een dorp, bij m Gent, was er eene plaats opengevallen van garde-champet- ff ter, ofte veldwach- M Snr I ter... Kandidaten f bij de vleet... Tien tm**i struische en kloeke jongens, in de lente van hun leven, boden zich aan om de plaatste bekomen... De burgemeester deed ze al len, op denzelfden dag in het gemeentehuis bijeen komen hij wilde weten wie van de 10 de heldhaf tigste, de stoutste en sterkste was, en deze zijn besluit stond zoo vast als een paal zou tot cham petter uitgeroepen worden... Dag en uur was aan gebroken... De Kandidaten zaten, in angstig on geduld, ten gemeentehuize vergaderd... Eensklaps vliegt de deur open en de heer burgemeester komt binnengestormd, verwilderd, blootshoofd, barre voets, niets aan als zijne broek en een geweer in de hand... Hij stormt op de verschrikte kandida ten, zwaait zijn wapen en schreeuwt: Ha, gij felle beeren, ge zijt gij hier allen bijeengekomen om champetter te worden, maar wacht een beetje, ik ben veel kloeker dan gij allen te samen en 'k zal 't u eens laten zien En hij legde aan om te schieten... De jongelingen, meenende dat de bur gemeester plotseling zinneloos geworden was, sprongen recht, en vloden als den weerlicht naar buiten om hun leven te redden... Een enkele kan didaat was blijven zitten... Sapristizei de bur gemeesterjonkheid, ik maak u mijn complement; ge zijt de moedigste en onverschrokkendste van heel ons dorp en daarom noem ik u terstond cham petter... u Pardon, M. de Burgemeester, zei de jongeling, ik was zoodanig bevreesd, dat ik van benauwdheid iets iu mijne broek heb laten vallen en t was daarmee dat ik moest blijven zitten. EW TTrpn biedt kosteloos aan, aan allen die IjIjIn aangetast zyn van eene huidziekte, haarwormen, eczemas, puistjes, huiduitslag, chronische bronchieten, borst-, maag- en blaasziekten, rheumatiek, een onfeilbaar middel te doen kennen om zich spoedig te genezen zooals hij zelf volkomen genezen is geweest na alle mogelijke geneesmiddels vruchteloos te hebben doorstaan en beproefd. Dit aanbod, waarvan men het menschlievend doel zal inzien, is het gevolg eener belofte Per brief of postkaart schrijven aan den beer VINCENT 8, place Victor Hugo, te Grenoble, die kostelloos en vrachtvrij per post antwoorden en de gevraagde inlich tingen opsturen zal. Eli. nen vriendelijken Goe dendag Jufvrouw de Lente, niet waar, Vrienden, heeft zich aangeboden meteen wit sneeuw kleed?... En of dit onze hove niers aanstaat, 'k en zou 't niet peinzen,want 'k heb gehoord dat er gepasseerde week velen een pruimachtig gezicht trok ken als ze die dikke ijsbloemen aan het vensterraam en den thermometer tot n onder o ge daald zagen... Toch moet ons dat zóo zeer niet verwonderen het valt nog al in de gewoonte van den Winterbaas, als hij ons tijdens zijnen tijd gerust gelaten heeft, dat hij ons dan later komt plagen zulks be wijzen de stttatistieken, menheerrrr, en ik lees in de Deut sche Baiierreglen hierover een sprookje, dat ik u hier zoo goed mogelijk zal vertalen, want, och Heere, 'k en zal niet vëel van mijn Duitsch vergeten Als de Ijsbaan op zijn winterdagen Er niet aan houdt om ons te plagen, Dan dient er later opgepast Dat hij ons niet en verrast Dan zult gij in de Lente hooren Dat hij er velen pakt bij de ooren. Het dorpje Baiiciix, bij Chimay, moet waarlijk een lan- deke van belofte wezen. Van de 900 inwoners, die de be volking uitmaken, zijn er 80 die boven de 70 jaren oud zijn en 15 die de 80 jaren overschreden hebben; tusschen die gelukzakken zijn er twee welke de 90 jaren te boven gaan. 4 huisgezinnen kunnen hunne gouden bruiloft vieren en tus schen deze is een aartsvaderlijk echtpaar, dat het geluk heeft zijn vijfde nageslacht te zien... Da veegt 2. In de Staat Orcgan (Noord-Amerika) hebben de Kamers met 25 stemmen tegen 1 besloten aan de vrouwen het volle stem recht toe te kennen. Die enkele volksvertegenwoordiger, die tegen gestemd heeft, riskeert van schrikkelijk veel af te zien hij zal natuurlijk al de vrouwen op zijn kazak krij gen allicht ievers nen ouden jongman. Men spreekt zoo lang van Paschen tot dat hij komt... 't Schijnt dat China tusschen de Mogendheden zal verdeeld worden en dat Bel gië ook een pied d terre zal vragen. China heeft eene bevol king van 400 millioen inwoners en is veel grooter dan heel Europa. Wie veel zijn mond gebruikt laat vaak zijn han den rusten. De schoone Eerste Communiedagen zijn thans weêr voorbij, en Aalst heeft nog al redelijk weêr ge had... O, Eerste Communie dag van vreugd, van liefdeen vertroosting Aan dezelfde tafel knielt arm en rijk dezelf de spijs wordt toegediend aan 't Kind van den garentwijn- der gelijk aan 't Kind van den rijken edelman en beider harte klopt in eene gelijke vervoering, vol liefde en erken tenis voor den Goddelijken Zaligmaker. Wanneer de ber keboom zijne bladeren ontplooit, wordt de zomerrogge ge zaaid. Als de geele boksbaard bloeit, zaait men haver. Als de geneverbes begint te bloeien, de gerst. Als de appelboom in vollen bloei staat, dan plant men aardappels, patatten ofte kartoffels vraagt het te Herdersem of het geen waar is. Wie bemint, kan niet vergeten wie vergeet, heeft niet bemind Wie bemint en kan vergeten, heeft vergeten hoe men mint.Te Thielen, bij Turnhout, heeft er een drieling, drie meisjes, op denzelfden dag, de Eerste Commu nie gedaan. Dat is de moeite weerd. De hoogere gezond heidsraad heeft den wensch uitgedrukt dat het dragen van den muilband zou moeten verplichtend zijn voor alle hon den.'t Ware inderdaad zeer wenschelijk, want er worden vele gevallen van razernij bestatigd, zelfs te Aalst, op de Werf. De ingenieurs van de Compagnie du Nord hebben eene belangrijke proefneming gedaan ze zijn van Rijsel naar Parijs gereden met eenen trein van het nieuw model in 2 uren 48 minuten dat is eene snelheid van 1400 meters per minuut, dus vlugger dan eene reisduif vliegt. Hoe die waaghalzen armen en beenen niet gebroken hebben, dat versta ik niet. En zeggen, dat die menheeren verklaarden dat zij bijkans geene trillingen of schommelingen gevoel- aen- 't Is bijna zeker dat ze dezen zomer zullen beginnen te werken aan den buurtspoorweg Oordegem-Assche. Onze achtbare en volksgeliefde vertegenwoordiger M. Bethune, vereenigt al zijne krachten en zijnen grooten invloed om dit nuttig werk te verwezenlijken, zoo haast mogelijk. Men heeft eene vraag ingediend om verlichting van straf te bekomen voor Madame Joniaux haar werk, in het gevang van Bergen, bestaat uitsluitelijk in het vlechten van espa- drillen. Iemand schreef met krijt op eene kerkdeur de volgende rijmkens Ik hebbe kruiskens in mijn leven Dit staat hier met krijt beschreven. En die niet lijdt of kruiskens draagt, Dat hij dees rijmkens dan uitvaagt. Niemand is gekomen om deze regels uit te vagen. Ergo... Waarom bestaat een kaartspel uit 52 kaarten Waarom is de keus niet op een zeker rond getal, 40 of 60, b.v., ge vallen De 52 kaarten verbeelden de 52 weken van het aar het jaar heeft 4 jaargetijden, daarom zijn er in een kaartspel 4 hazen, 4 heeren, 4 vrouwen 4 zotten, 4 kleuren, 4 van elk getalelk jaargetijde heeft 13 weken, vandaar de 13 kaarten van elke kleur. 't Grootste nieuws van de week Onze ^Voeste, staatsminister, zal in Juni zijn 25 jarig jubelfeest als volksvertegenwoordiger vieren hij werd den eersten keer te Aalst gekozen op 9 Juni 1874. Te dier gelegenheid zal er in onze stad eene indrukwek kende betooging plaats hebben en schitterende feesten wor den gegeven. Niet alleen 't arrondissement zal opkomen, maar geheel het land... Of't er zal spannen Maandag ver leden had eene voorloopige vergadering plaats van de groo- te koppen, in den Katholieken Cerkel. De datum der feeste lijkheden is echter nog niet definitief vastgesteld. Aan staande jaar wordt de socialistische Hoogeschool van Brus sel afgeschaft... Geen zaad meer in't baksken en daarbij geen studenten. De bijzondere decoratie van i° klas is verleend aan M. Van der Linden, Volks vertegen w. bevor deraar en stichter van maatschappijen van onderlingen bij stand te Goefferdinge de decoratie van 20 klas aan M. Van Nieuwenhove, id., id., te Geeraardsbergen. Kibeladoeken. gemeente EIRIPIEL gegeven door de leden van het pompierskorps, in de Gemeenteschool, op Zondag 2 Cn Haandag; 3 April 1899, TEN VOOEDEELE VAN DE BEHOEFTIGEN. OPENING DER DEUREN OM 4 1/2 UREN. PRIJZEN DER PLAATSEN: Voorbehoudene plaats2 00 fr Eerste plaats 1,00 fr. Tweede plaats 0,50 fr. propere, bekwame, werkzame meid, kun nende de keuken. Goede getuigschriften Schrijven A. B. C., gazet. Hl s 'f V- Tusschen de gemeene ziekten van het leven is er eene zeer vervelende, de chronische hoest, die wederspannig is aan alle gewone behan deling. Dikwijls bestatigen wij, dat bij een kind de hoest zich voordoet zonder merkbare oorzaak, en zich voortzet tot het kind verzwakt en vermagert en voor de ziekte heel en gansch bereid is. De chronische hoest of zelfs de voorbestemd- heid tot verkouden verraadt altijd een gebrek aan levenskracht. De beste behandeling van den chronischen hoest ol' van eenen algemeenen staat van vermagering bestaat in het nemen van Scott's Emulsie, den aangenaamsten vorm om den traan in te nemen, verbonden met de hypophos- phieten van kalk en soda. Scott's Emulsie is niet enkel een recht streeks werkend genees middel vooralle aandoen ingen vankeel en borst, maar schenkt ook aan het gansche stelsel le venskracht en bevecht de voorbestemdheid tot verzwakking. Scott's Emulsie doet zich altijd i voor als een zeer doel- I matig geneesmiddel. Deze Emulsie is zoo aangenaam van smaak, dat zelfs de teederste personen hem kunnen vim--to-Thércso - v\Joi innemen zonder moeit* en zijne herstellende werking op het stelsel is zoodanig, dat zelfs de wederspannigste gevallen van verzwakking weldra genezen zijn. Het is met genoegen dat wij onder de oogen onzer lezers dezen brief brengen, betrekkelijk een vierjarrig kind dat van eenen chonischen hoest werd genezen en tot volle gezondheid werd teruggebracht. Villeueuve-sur-Lot, Frankrijk, 6 Mei 18.17. Mijnheer. Met aanvang November '1896 werd mijn 4 jarig dochtertje door eene bronchitis aangetast, waaruit zij eenen hoest hield tot in Januari 1897, helgene mij erg bekommerde. Ik gebruikte uwe Scott's Emulsie en ben gelukkig u te kunnen melden, da» na eenige dagen behandeling den hoest ten volle opge houden had en mijn dochtertje genezen was. Aanvaardt, Mijnheer.de uitdrukking mijner bijzond, ru gevoelens. (Get.) Mev. Sanjou, onderwijzeres. Geboorten Mannelijk 10 Vrouwelijk 15 25. Huwelijken. J. Cornand, schalied. met A. Walgraef, tw. J. Jacob, wev. met M. Minner, rondl. J. Van Audenhove, kleerin. met M. Darkens, wink. J. Schockaert, tw. met M. De Groot, tw. Callebaut, werkm. met C. Verleysen, landb. Overlijdens. C. Geyst, m. De Wever, rondl. 50 j. Saskaai. P. Van Geert, wc Kindermans, zb. 61 j. Paepestr. J. Wuytens, mVerbeecken, tw. 36 j. Nieuwbeekstr. A. De Troch, schoenm. 23 j. Vrijheidstr.L. Sergeant, m. De Geyter, landb. 54 j. Gentschenstw. M. Doyen, vr. Daveraes, z.b. 64 j. Dendermondschenstw. S. Schiette, w° Van Dorpe z.b. 59 j. Groenstr. D. De Smet, m. De Meersman, liov.' 65j. Moorscischeb. E. Matthys, vr. DeNaeyer, bijz. 35 j. Albert Liènartstr. S. Michiels, winkel. 72 j. Bierstr.— M. Verleyen, vr. Van.de Maele, z. b. 72 j. Ouden Dender mondschenstw. M. D'IIaeseleer, we Van den Broeck, zb. 73 j. Leopoldstr. 8 kinderen onder de 7 jaren. AALST, 25 Maart 1899. 16,00 a 17,00 14,00 k 14,50 12,00 a 12,50 00,— k 00,00 18,00 a 18,50 00,00 i 0,00 5,00 a 5,00 0,00 a 0,00 7,02 a 7,92 1,53 a 1,62 2,30 a 2,70 27,50 a 35,00 8,00 a 00,00 Tarwe fr. Masteluin Rogge Garst Haver, per 100 kilos Spelt Aardappelen roode de 100 k. Aardappelen geele nieuwe Boter do 3 kilos Eiers de 25 Vlas, per 3 ki). Viggenen, per stuk fr. Ajuin, 100 kilos, volg. kw. Hopmarkt. 000 balen nieuw gewas, fr 000 A 000 1- KWALITEIT, 00 Balen 00 a 00 frs BOTERMARKT. Zaterdag werden 724 klon en boter ter markt gebracht, wegende t,e sa- nen ougeveor 5800 kilos Antwerpen. Alle dijnsdagen. Prijzen der bloem Tarwebloem inland. N- 0 20,75 a 21 25 Tarwebloem inlN' 00 21*75 a 22*25 Roggebloem irilandsche 1M.01 a 26,to! Ninove. Alle dijnsdagen. Tarwe 100 kil. 13,00 a !3,50 Rogge 13,50 a 14 00 Haver 16,50 a (7,00 aardappelen 5,00 a 5,'50 Boter de Allo -,26 a 2,60 Eievs de 25 0.00 a 0,00 Geeraardsbergen. Alle maandagen. Tarwe 100 kil. 19,- a 19,00 Masteluin 16,00 a 16,00 14,0ü a 14,00 Haver 17,00 a 17 (j j 'ïoonen 17,00 a 00,00Aardappelen 5,50 a o'oü Koolzaad hec. 00,00 a 00,00 Boter de kil. 2 56 a 2*76 Eiers per 25 1,50 a 0,00 Ruw vlas l kilo 0,96 a o'oo f.ynzaad 26.— a 26.— Sottegem. Alle dinsdagen. Tarwe 100 k. 15,00 a 16,00 Masteluin 00,00 a 00 Rogge 13,50 a 00,00 Haver 16,50 a 17*00 Boter de kiio 2.36 a 2,55Eiers de 25 1 50 a Biggen 00,00 a 00,00 Dendormonde. Alle maandagen. Lijnolie 40.50 Bruine koolzaadolie Gez. koolzaadolie 51,25 Inl. lijnkoeken Koolzaadkoeken 00.00 Raapkoeken Raapkoeken Jamba (0,00 Ravisonkoeken Assche. Alle dy nsdagen. Tarwe 100 kil. 16,00 a 16,25 Rogge 00 00 a 00 00 Haver 16,00 a 16,75Aardappelen 0 0o a 0*00 Boter de kilo 2,50a 2,70— Eiers per 25 l" 53 a j'ïï Viggen 't stuk 28,00 a 30,00 Kiekenon id. 2*00 a 250 Konyneuid. 1,50 a 3,00 Hesp per kil 0* 00 a 0 00 Hop 50 kil. 000,00 a 000,00 U'ÜQ ANTWERPEN. Alle woensdagen, prijs por kilo 0,S2 0,72 0,00 0,00 0,80 0,70 0,75 0,65 1,15 1 05 1,63 45.50 17.50 10,00 08,50 090 ossen 070 koeien 30 veerzen 021 stieren 24 kalveren 0,62 0,00 0,60 0,55 0,95 GENT. Alle vrijdagen. Getaltekoop gestelde hoornbeesten: 000 Melkkoeien 000; groote ossen 3; jonge ossen 132, vaarzen 148; vette koeien 161; stieren 089 magere beesten 000; schapen 49; lammeren 22 I kalveren 118; varkens 398; loopers 02; viggens 257. De goede stalbeesten golden 'gemiddeld van 1,10 tot 1,30. De grasbeesten 00,0 tot 0 00 De varkens van 70 tot 100 kilos en daarenboven levend gewogen, van 0,75 tot 0,85.

De Volksstem | 1899 | | pagina 3