IDOQDBEILDEK CHRISTOFLE MEDITATIE YAI KIBELADOEM gBRUXELLESg 5Dipl:dhonneur Denderwindeke. Appelterre.- St. GILLIS. COUVERTS HET BESTEKOOP OER GANSCHE STAD GENEZING EENER HUIDZIEKTE 0RFÉ VRERIE 31 MEDAILLES DOR Exiqerlenom Om te tactical. sur chaque pièce DÉPOT CENTRAL Rue S-<Jean.2 ISiu'gci'SIEjkc Mai«<9. Aalst. Wekelijksche Markten. Veemarkten. ^en n&('ht van zonda? tot maandag hebben kwaaddoe ners op den boomgaard van Petrus Roos, de schoo- ne fruitboomen, ten getalie van 27, de schors af- gepliktde daders zijn onbekend. In sommige ge meenten zijn perso nen die eigenaar zijn van een bascuul om vee te wegen en wauneer nu een dorpsgenoot zijn dier wegen wil richt hij zich tot daar. Dat was 't ni''t te Denderwindeke en als hier een landbouwer 't ge wicht van zijn beest kennen wou moest hij naar eene andere gemeente. Die moeielijkheid is uit den weg geruimd. Ecnige landbouwers hebben samen een bascuul met een draagvermogen van 1500 kilos aangekocht en geplaatst op den koer van d' heer Jozef Sohoonjans, dorppiaats. De aaukoopers zul len 0,25fr. per te wegen dier betalen terwijl andere 0,50 fr. zullen geven. De opbrengst zal jaarlijks tnsschen de aandeelhouders, evenredig met hun aandeel, verdeeld worden. Men verzoektons te wil len melden dat eerlang de samenwerkende melkerij door den heer Frans Dauw vooruitgezet in werking zal zijn. De statuten zijn gereed en door de ingeschrevene leden aangenomen. Detraagzamen zijn verzocht niet langer uittestel len hunne namen op te geven. Parloir Ontvangen eene briefwisseling uit Hamme, ongeteekend, dus in de scheurmande geworpen. Eugenie. Wij sturen geen stukken ter inzage gelief een titel op te geven, dat is 'tbest. Moorsel, nieuw abonn. ontvangen. Ja. De volherding Terneuzen. Uw abonnement is ten einde. Mag het hernieuwd worden Antwoord, a. u. b. Christene zielkens toch Wat droef weer hebben wij gehad!Welke natte, vochtige, koude lente Ee- nige dagen liet Moeder de Zon haar lief smoelke aan de bewoners van 't aardrijk zien en 't was te hopen dat de meertsche bijzen en de aprilsche grillen ons voor goed den rug gekeerd had den, maar ja wel, wij pakten er nevens... 1t Is 't hopen dat 't weer hem nu eens serieus en gemode reerd zal beginnen te houden. Een hollander had over eenige dagen het ongeluk zijne schoon moeder te verliezenop den grafsteen liet hij't Tolgende in gouden letters zetten Zij wilde niets dan mijn geluk hare dood heeft het bewezen. Die ver van huis zijn geluk gaat zoeken, vindt dik wijls niets dan kommer en druk. Te Rumbeke is zekere Pé Kerckhove al 70 volle jaren kloklui der. Voorwaar, indien er te Rumbeke eene triomf- klok bestaat, mag ze voor hem zoo hard luiden dat men het hoore tot in 't ministerie der kruiskens... Ware Kibeladoeken graaf X., of baron Z., 't ware eene afgedane zaak. Onze Koning, nog niet al te wel zijnde, is mistroostig naar zijn hotel te Wiesbaden vertrokken. Son frère, le due de Bra bant, se trouve en Suisse, omdat ge peist dat ik geenfransch en ken. Hoe vaster en vrouwelij ker eene dochter, hoe vaster zij eens haar hert aan dat van haren man zal hechten des te liever is haar het moederhart. Goesting is koop, zei ik gisteren avond, lezende hoe de Keizers en Ko ningen vau onzen tijd zoo al voyageeren. Keizer Wilhelm van Duitschland bemint den glans, groo- te en prachtige uitzetting van troepen, met schit terende kostumen, ontplooide vaandels en muziek. Hij reist nooit dan in specialen trein, bijzonder schoon versierd, en overal is hij gevolgd van een twintigtal dienaars koning Leapold, altijd in frak, redingoteschijnt aan het eenvoudige te houden de keizer van Oostenrijk, de koning van Portugal, de koning van Serbië en de koning van Grieken land hebben eenen afschrik van groote praalstoe ten en desgelij ken koning Humbert is altijd in denzelfden tenu van Italiaansch generaalde Sah van Perzië is den hooveerdigsten zot die op den eerdbol looptkeizer Niklaas, de Tsar van Rus land, bepaald zich meest aan het costuum van co lonel van de Preobrayenskikoningin Victoria, van Engeland, reist zoo simpelkes mogelijk, 't geen ik, met mijn klein verstand, onbegrijpelijk vind voor een vrouwspersoon. De Wijsheid be staat uit drie deelen l° Hetgeen is, verstaan 2° Hetgeen was, gedenken 3° Hetgeen zal, voorzien. Nooit gebeurden er zooveel bergongelukken in Zwitserland, als dees jaar... Dijnsdag, een specie van toerist, wil op nen berg een bloempje plukken, bottert er af en stort in eenen afgrond zoo dood als ne mol, was hij. M. Van den Peereboom heeft geproklameerd dat al de officieren van 't le ger, die niet regelmatig leven of slechte betrek kingen hebben, niet meer in graad zullen worden bevorderd. Bravo En de oorbellen voor koeien en kalveren zijn afgeschaft. Des te beter Er en zal geen een boerken een traantje voorlaten. A propos van boerkens, 't dees is iets voor hen In April veel regen Komt den landman genegen. Lukken de kersenbloemen goed, Boer verwacht een jaar van overvloed. Nooit is de maand April zoo zoet, Of't sneeuwt den schaper op den hoed. Ia dezen tijd de ploeg staat stil. Zoo Georges, de heil'ge man niet wil. Nooit April zonder haren Nooit Mei zonder bloeisel. Te Antwerpen zijn de democraten verstandiger dan die hier in Aalst. Er wordt gemeld dat ij r-p het punt zijn eene overeenkomst met de ka' o!iij ken te sluiten... Maar bier in Aalst zijn de demo craten christenen, ziet gQ, en daaromTe Brussel zijn de vergulders en in de Walen 't volk uit de koolmijnen in werkstaking. Ze pretenteeren te weinig te winnen. Het beste middel om rechtveerdig te leven, is van aan niemand te doen hetgeen men zelf niet zou willen gedaan zijn, en van den anderen kant te doen hetgeen men van hem zou begeeren. In Edenkobeu had zekere doktoor G., sedert verscheidene jaren valsche munt gemaakt uit liefhebberij al dit geld lag in eene commode een dief brak op zekeren nacht in en stool de valsche thalers, doch men betrapte do filoe, toen hij het geld wou uitgeven en hij moest zeggen waar hij dit geld gestolen had. Nu zal die doktoor, valschn unster uit plezier, op 't banksken zitten Wat er toch omgaat, hé Voorzichtig met postzegels Een engelsch schoolmeisje, Mary Mason, had eene schram aan de knie zij plakte er een stuk postzegel op... Den volgenden dag had zij zware pijnen te verduren, maar zegde geen woord aan hare ouders. Bloedvergiftiging was ech ter het gevolg van deze zonderlinge plaaster en het schaapje was op drie dagen mortibus. Markie zin-Viscanti-V'enosta heeft aan de stad Brussel het kasteel van Graasbeek geschonken het slot is een echt museum dat verscheidene millioenen weerd is... 'k Wou dat ze mij ook zulke muilpeer gaven. Wat blieft er u Indien in de wereld alles ging gelijk iedereen het wenscht, dan was alles geheel en gansch verkeerd. Geleerden hebben bevon den dat 't geheugen sterker is des zomers dan in den winter. Omtrent 1/2 millioen menschen werken in de koolmijnen der wereld. Dagelijks worden er op aarde gemiddeld 3000 huwelijken gesloten. Thee is zeer goedkoop in China de goede thee wordt er verkocht aan 12 centiemen het pond. Veruit het grootste deel der bloemen hebben gee- nengeur.Wie veel zwijgt, voorkomt veel zor gen. Napoleon Bonapart's woning op Sint He lena is nu eene schuur het vertrek waarin hij stierf is een stal en op zijn graf staat een machien om koorn te dorschen De nieuwe Champetters van Aalst doen opperbest hunnen dienst, zij halen er eere van. Wij wenschen hun de goede volhar ding zoo zullen zij van elk geern gezien worden. Over eenige dagen hebben te Brussel de exa men plaats gehad voor bedienden der belastingen 45 plaatsen waren er en 480 aanvragen. De Vlaamsche Wacht van Dendermonde heeft 100 fr. gestemd voor 't standbeeld Willcms, te Gent. En nu, beste Lezeressen en Lezers, ik ben voor den Alvar, zelle hand en groet. Kibeladoeken. Het feest der Kat holieke Jlongc Wacht, vau verleden Zondag, is uiterst wel geluktniet alleen de loden der Maatschappij maar al de katholieke vrienden hadden den oproep gulhartig beantwoord. Geen wonder dan dat do grootste opgewektheid en de meeste geestdrift in huu midden heerschten. Om 4 ure, 't uitstapje in de gemeente ten lokale weergekeerd, dankte M. A. Heyvaert, voorzitter, in warme bewoordingen de heeren der Maatschap pij om hunnen iever en zette dezen aan steeds stipt de vergaderingen te blijven bijwonen, van d' oppas- senheid haugen t' leven, de bloei der Jonge Wacht en ook de te bekomen uitslagen af, zegde hij Spreker sloot met d' aankondiging, voor Oogst aanstaande, van een schitterend feest ter gelegen heid der inhaling van het vaandel door hem te schenken. Vervolgens hield M. Emiel Bogaert, een Aalste- naar, eere-voorzitter, eene prachtige rede. Na, als tolk der Wacht en van al de aanwezigen, M. Heyvaert zijne erkentenis betuigd en der alge- meene verknochtheid verzekerd te hebben, wees spreker er op dat een der koenste en ouversaagdste kampers der katholieke zaak, de verdienstelijke en onvermoeibare voorzitter der katholieke kringen van't land M. Woeste, als eerste punt aan het dagorde der algemeene vergadering van de katho lieke kringen, op 6 Mei e. k. te Antwerpen te hou den, had doen breDgen den wensch in alle steden en gemeenten van 't land Jonge Katholieke Wach ten te stichten, ton einde met het jong element den altijd wassenden stroom van het verderfelijk socialismus te keer te gaan. M. Woeste, even als Z. H. de Paus. die in zoo treffende bewoordingen de katholieke dagbladschrijvers, tijdens hun laatste bezoek, aanzette om de eendracht in 't katholiek kamp te bewerken en te behouden, ten einde het omwoelend verdelgend socialism te kunnen bedwin gen en den zegepraal van 't goede te verzekeren, M. Woeste, acht de katholieke partij alleen be kwaam orde en rust aan 't land te verzekeren vooral sinds, zooals laatst bleek teLuik, de liberalen niet meer achteruit wijken om hand in hand te gaan met de vernielers van Godsdienst, Eigendom, Huisgezin en Troon. St. Gilles mag zich roemen, vervolgde spreker de wenschen van een der verlichtste leiders te zijn vooruit geloopen en onze gemeente zal voorzeker niet te kort schieten daar waar het den wenk geldt van den grooten Vader der Christenheid innig verbonden, dicht vereenigd, zullen wij tegen de vijandelijke vesting storm loopen en uit onze eens gezindheid zal zege, rust en vrêe voortvloeien 1 Op dus I allen, mannen van harte herinnert u de gruwelen van den besloten t ijd welke, over 100 jaar, zoo bloedig den bodem teisterden die u nu het leven geeft. Blikt eene poos 't verleden in, aan schouwt die ledig geplunderd, die verwoeste ker- ken die kale landerijen die in puin geschoten hoeven en geblakerde hutten luistert naar bet gejammer der hopelooze wees, naar het gesnik der radelooze weduwe of, merkt de bitterheid van 't I vertrek van dien vader, een laatste, een eeuwige' vaarwel wellicht, zeggende tot zijne duurbare gade aan haar, die den laastgeborene togen hot hort klemt, wijl zegenend zij de hand houdt boven 't hoofd van haren oudsten zoon die, met den vork geschouderd, aan 's vaders zijde veerdig staat om uit te rukken tegen de verdrukkers vau hot Vader land. Die lievelingen zijn, dat weet zij bij voorbaat, den gruwelijk sten dood gewijd en toch fluistert die liefhebbende gade, die verknochte moeder door hare tranen heen Vertrekt, besten, God wil het Hewel I vrienden ik ook roep u lieden toe Staat op d' bandon uit de mouwen Woest kloek, blijft pal en niet den dood maar don roemrijksten zege loopt gij te gemoet Algemeene instemming en langdubige toe juichingen. (DeOnpartijdige van Dendermonde). DRUKKERIJ van I Petrus VAN NUFFEL AALST KAPELLESTRAAT Surljooite ütnta meer dan 100 verschil lende soorten. LAGE I'KIJIZEN Zuivere en Ulure t« itvoerintf In 2 uren geleverd Men gelast zich met het j opstellen Doodhccldckcns met portret. (cliché photo-tipygravure) De'korsten en huiduitslag die wij zoo dikwijls bij kinderen bestatigen>ookweI bij volwassenen, vinden gewoonlijk hunne oorzaak in eene verar ming van het bloed. Ofschoon er in het bloed niet het minste spoor van scrofulus, noch eene kiem van ziekte moge bestaan, is het nochthans zeker, dat bij bloed- arme menschen huiduitslag kan voorkomen. Deze natuurwet is de zelfde voor personen van allen ouderdom. Wij halen hier den brief aan van eene dame, die ons het portret zendt van het kind van eene harer bloedverwanten zij vertelt ons hoe dit kind werd genezen door Scott's Emulsie, deze wondervolle bereiding die het bloed verrijkt, gezond vleesch vormt en de levenskracht in het organismus verspreidt. Scott's Emulsie bevat traan, volmaakt ver koelend, en hypophos- phieten van kalk en soda, algemeen aanbe- volene remedies. Scott's Emulsie, verhoogt hunne doelmatigheid door ze bijzonderlijk aan te passen tot de behan deling der verzwakte stelsels. Scott's Emulsie is zoet en gesuikerd van I smaak, en wordt zoo gemakkelijk door de verteringsorganen opge- Henriette guillot n0men dat hij niet de minste inspanning vergt, zelfs niet van de organen van een verzwakt kind. In haren brief betuigt Mej. Guillot dat zij Scott's Emulsie in de hoogste achting houdt. Curciat-Dongalon (Ain), Frankrijk, 29 April 1897. Mijnheer, ik heb het genoegen U den goeden uitslag te doen kennen, bekomen met uwe Scott's Emulsie bij een kind mijner familie, dat veel huiduitslag had, dewelke op de oogen gevallen was, waaraan het kind voortdurend pi in had. De kleine nam zeer wel deze bereiding; na net gebruik van enkele flesschen was de huiduitslag verdwenen, evenals het oogzeer; thans is zij zeerwel te pas. Door dezen gelukkigen uitslag aangemoedigd, verzoek ik U mij een flesch te laten geworden voor een kind, dat ook veel aan huiduitslag lijdt. Ik zal U den uitslag doen kennen. Gij mooglvan mijn schrijven gebruik maken, indien U zulks kan nuttig zijn. Aanvaardt, Mijnheer, de verzekering mijner oprechte achting. Augustine Guillot, Vroedvrouw. - m 3 GRAN DS PRIX Luibrechts ging zijn portet laten schilderen. In olieverf of in waterverf? vroeg de schilder. i In olieverf, zei Luibrechts, dan zal ik er wat vetter uitzien. De Schoolmeester had in de school de les uitgelegd. Nu gaan wij ze nog eens herhalen, zegde bij, om te zien of gij wel verstaan hebt. Zeg, Karei, wat dat wil zeggen In het zweet uws aanschijns, zult gij uw brood eten Dat wil zeggen, zei Karei, dat ge moet eten tot dat ge zweet. Gelijk. A. Het is toch altijd nog beter bij- zichtig dan hardhoorig tc zijn. Men verhelpt het eefste met brillen. B. Het is tamelijk wel hetzelfde. Ilardhoorigen helpt men met brullen luitenant (tot soldaat op wacht). Het wacht woord is dus worst verstaan En niemand laat ge door, die dat niet gezegd heeft. Begrepen soldaat. Ja, luitenant (Na eenige oogenblikken als de officier zich heeft verwijderd en een heer wil doorgaan) Neen, mijnheer, ge moogt er niet door eer ge worst n gezegd hebt Geboorten Mannelijk 12 Vrouwelijk 12 24, Huwelijken. J. Ghyselen, o'nderw. met E. Vorleysen, winke lierster. Ti. Dc Wandel, treinw. raetE. Baeyens, kleermaakst. J. Van Vaerenberg, landb. met M. Verbofstadt, landbouwster. C. Bisschop, houtzag. mot G. Porriau, z. b. F. D'Hooge, tw. met M. Hauwelaert, twijnst. A. Vinck, werkm. met L. Wellekons, twijnst. F. De Roeck, hove nier, met M. Wellekens, z. b. A. Van Vaeren- bergh, dagl. mot A. De Liège, z. b. E. Van de Maele, tw. met F. Wellekens, breist. B. Van den Bremt, hout,/,, met 1. Dubois, rei/, muzikante. J. De Smet, schrijnw. met E. Dc Clercq, breist. F. Callebaut, landb. met A. DeBruyn,landbouw. Overlijdens. R. Tillon, m. Massar, landb. 66 j. Ouden Den- dermondschenst. - P. Meert, vr. De Scbaepdry- ver, z. b. 35 j. Maanstr. C. Van Geit, w" Kregelmans, z. b. 61 j. Leopoldst. B. De Sade- leer, m. Reulens, katoenbew. 38 j. Lange Ridderst. T. Van Dessel, wr Willems, z. b. 68 j Ledew. M. Van Geem, landb. 74 j1 Denderraondschenst. C. Pape, w1' Van Haudenkove, winkel. 80 j. Nazarethstr. J. Van den Brande, m. DcCuiper, commission». 73 j. St-Janstr. J. Beeckman, wr Wellekens, z. b. 78 i. Erembodegemstr. M. Van den Berghe, vr. Kiekens, landbouwst. 46 j. Brusselschenst. J. Bomou, w® De Groodt, z. 'b. 67 j. Hoogevesten. 5 kinderen onder dc 7 jaren. AALST, 15 April Tarwe Masteluin Rogge Garst Haver, per 100 kilos Spell Aardappelen roode do 100 k. Aardappelen geole nieuwe Uoter de 3 kilos fliers de 25 Vlas, per 3 kil. Viggenen, por stuk Ajuin, 100 kilos. volg. kw. 1899. fr. 17,50 a 17,50 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,— 00,00 00,00 k 00,00 00,00 0,00 5,00 a 5,50 0,00 a 0,00 5,94 a 7,56 1,35 a 1,53 2,30 a 2,70 fr. 25,00 a 35,00 12,00 a 13,00 Hopmarkt. 000 balen nieuw gewas, fr. 000 a 000 1" KWALITEIT, 00 Balen 00 a 00 frs. BOTERMARKT. Zaterdag werden 673 klon en boter ter markt gebracht, wegende te sa- •nen ongeveer 5380 kilts Antwerpen. Allo dijnsdagen. Prijzen der bloem. Tarwebloem inland. N' O 20,00 a 20 SO Tarwebloem inl. N- 00 *1*00 a ïl'.50. Roggebloem lnlaadsche '25 0) a 00,00. Ninove. Alle dijnsdagen. Tarwe lOOki! 1C.OO a 16,50 Rogge 13,00 a 13.50 Haver 16,6e.; 17.0;j Aardappelen 5,01) a 5.50 Boter de kilo 2.00 a 2,40 Miert de 25 0,00 a 0,00 Geeraards bergen Alio maandagen. Tarwe lOoltil. 19,- a 19,00 Masteluin 17.00al700 Rogge 15,00 a 15,00— Haver 17,00 a 1703 Boonen 17.00 a 00,00 Aardappelen 5,50 a OOG Koolzaad hoe. OO.niaOO.OOBo'ier de k i 1 2 17a ->"41 Eiers per'25 1,54 a 0,00 Ruw vlas 1 kilo 0,96 a OOO Lijnzaad 26,— a 26.— Sottegcm. Alle dijnsdagen. Tarwe 100 k. 15,00 16,00 \iastelnin 00,00 a 00 Rogge 13,50 a 00.00 Haver 16,50 a 17 00 Boterde kilo 2.36 a 2,55Miei's de 25 1,50 a 163 Biggen 00,00 a 09,00 Dendermonde. Alle maandagen. Lijnolie 39.50 Rruine koolzaadolie 45 50 Gez koolzaadolie 51.25 lui. lijnkoeken 1750 Koolzaadkoeken 00,00 Raapkoeken 10,00 Raapkoeken Jamba lo,00 Ravisonkoeken 08,50 Assclie. Alle dijnsdagen. Tarwe 100 kil. 16,00 a 16.25 Rogge 00,00 a 00.00 Haver 16,00 a 16,75Aardappelen 0 Go a 0 00 Boter de kilo 2,50a 2.70— En-es per 25 1 55 a l'd5 Viggen 't stuk 2S,00 a 30,00 diakenen id. 2 00 a "50 Konijnenid. 1,50 a 3,00 Hesp per kil 0 00 a OOO Hop 50 kil. 000,00 a 000,00 ANTWERPEN. Alle woensdagen. 092 ossen prijs per kilo 0,84 0,74 0,64 115 koeien 0,00 0,00 0 00 42 veerzen o,7ö 0,65 o!ö5 060 stieren 0,65 0,55 0 45 26 kalveren 1,00 0 90 0^80 GENT. Alle vrijdagen. Getal te koop gestelde hoornbeesten: 000 Melkkoeien 030; groote ossen 5; jonge ossen 130, vaarzen 142; vette koeien 250; stieren 090 magere beesten 250; schapen 07; lamineren 05 kalveren 108; varkens 212; loopers 02; viggens 381. De goede stalbeesten golden gemiddeld van 1,20 tot 1,35. De grasbeesten 00,0tot0,00. De varkens van 70 tot 100 kilos en daarenboven 'evend gewogen, van 0,78 tot 0,84,

De Volksstem | 1899 | | pagina 3