CHRISTOFLE IBRUXELLESg Twee Schoone Woonhuizen VOOH DE ZWAKKE KINDEREN ORFE VRERIE 31 MÉDAILLES DOR 5 DIPLID'HONNEUR Portefeuille van Kiheladoeken. brjque de ro|,es k A|ost et Wisjc-wasjcs. OPENBARE VERKOOPING COUVERTS Exiqerle nom CHRISTOFLE surchaque pièce DÉPOT CENTRAL Ruë S - Jean .2 Burgerlijke Stand, Aalst. Wekelijksche Markten. Veemarkten. kereEmmanuel S..., 43 jaar oud, maakte van de korte afwezigheid der liefdezuster gebruik om uit zijn bed op te staan, eene venster te openen en in den Dender te springen. Het lijk van den ongeluk kige werd kort nadien opgevischt. Hij leed van de kanker aan de maag en de ijselijkc pijn had hem krankzinnig gemaakt. Pati'ouage II. Jozef. Zondag laatst 14 de zer, was het feest in de patronage van den H. Jozef. Waren op het Feest vergaderd, de jongelingen van de Patronage met hunne ouders, alsook de ouders van de kinderen der jongensschool, verder ver scheidene leden van den gemeenteraad en van den kerkraad benevéns andere heeren en de geestelijk heid van St-Jozetsparochie. De Fanfaren afdeeling «Eendracht maakt macht» speelde zwierig en lustig hare schoonste arias. Onder de tusschenpoozen wierden drij mutualitei ten gesticht: eene mutualiteit tot aansluiting bij de lijfrentkas, voor de school en eene voor de patro nage en eene maatschappij vanonderlingen bijstand in geval van ziekte voor deze die den ouderdom van 18 jaren bereikt hebben. Het is Mr Jozef De Waegenaere, (Jandidaat no taristot Nederbrakel, die de moeilijke taak op zich genomen heeft aan ouders en kinderen den aard en den gang van die verschillige inrichtingen te doen begrijpen. De talentvolle redenaar heeft in klare en duidelijke woorden de voordeelen doen zien van den Onderlingen Bijstand in geval van ziekte. Door welgekozene voorbeelden heeft hij doen uitschij nen welke groote voorrechten het Katholiek Gou vernement schenkt aan de maatschappben van aansluiting bij de lijfrentkas. Een bewijs dat hij tot het verstand en tot de herten der aanwezigen sprak, zijn de menigvuldige toejuichingen welke zijne reden onderbraken. Alles doet verhopen dat het zaad, welk hij is komen zaaien, een schoonen oogst zal voortbrengen. Priesterlijke benoemingen. De E. El. Spanoge, leeraar te Eecloo, is benoemd tot Bestuurder der Zusters Franciskanersen, te Cruyshautem. PARLOIR. Van Osso. Alle man geeft op u af; lijdt gij van de gal, of doen uw tandjes zeer? De geestelijke R. komen af, ik had geen timbers van 2 centiemen. Malbroeck. Jongen, zoo kan het niet blijven duren. Lucas. Te veel werk. Al les wel. Burst. Hartelijk dank. Impe. Alles komt op tijd, nooit niet te laat om u te bekeeren. Dolf. Veel couragie, en de beste compertensie. Exaerdeken. 7 stekskens voor eéne cigaar. Charelken vraagt of ze daarvoor uit een papierken moest komen. Jeef. Spaar liever uwe timbers. Kledden has been in the town. Many complements to Troel. Ja. Dank. Verleden Zondag Sint Job kermis geweest... Er was volk genoeg, met hon derden en honderden men- scheiij jong en oud, rijk en armWaar 't volk is, daar is ook de neering, zei Uilen spiegel, en als hij dat zeg de leefde hij nog. Dus, dat er aan de Zoutstraatpoort een schoon pintje getapt is, dat spreekt vanzell en de herbergiers mogen St. Job danken dat hij hun zoo wel begunstigd heeft. Een rijke eigenaar, zekere Adolgrni, heeft zijn eenigen zoon ver moord, omdat deze laatste van het protestantis- musnaar 't katholiekwas overgegaan... Hij moet maar wachten Lichafer zal ook wel zijnen toer krijgen. Als de weelde stijgt, dalen de karak ters. Het slechtste wiel maakt altijd hét mees te gerucht. Ga liever bij den scheidsman dan tot den Juge. Er is waarachtig geen schooner, geen aangenamer woord, dan het woordje Vrij heidmaar er staat ook geen enkel ander in den diktionnaire, die meer den hals gebroken wordt. Wie zal mij zeggen wat al soort van dwingelan dij er in naam der zoogezegde Vrijheid hier en elders niet werd uitgerecht En toch blijft het woordje Vrijheid een schoon woord De Zwit sers stoeffen en blaffen thans dat zij het schoon ste land der wereld bezitten en dat Zij de Vrij heid in pacht hebben Zwitsers, zijn Zwetsers, want verledene week werd eene voorname dame te Athene zonder complimenten de doos inge draaid omdat zij geweigerd had haren hoed in den schouwburg af te doen. Ze kreeg voor op stand tegen de overheid 14 dagen kot O, Zwitserland, zoo hoog van toon, Uw wondre vrijheid schijnt mij schoon: Maar toch 'k begrijp dat ding niet goed, Als men niet baas is van zijn hoed. Er wordt binnen kort in Boma (Congo) eene akkenj ingericht. De daar verblijvende Belgen ZU ;cn dus voortaan goed brood kunnen eten we bekome het hun, doch liever zwart brood bij Wl 'tten' ^an wit b'j de Zwarten. teie there is a will, there is a way, zegt een eng ch sPreekwoord dat beteekentals men ®aai oprecht wil kan men veel. Dat de solde er' Wj'r' Sta^en' daar en fr°ort men niet veel af; Ii^E Z^n '10g te frenauwcl van 't cachot. mili"Seli,nd sch'jnt nochtans die kwaal bij de landen'voeSe--- Op de Noormandiscke ei- n,-.. ee"e erastige muiterij ontstaan: 174 gaan en'df" i" maandaS naal' de exercitie te Oe officier"**8,Sl°ten Zidl "°g I5° b'j aan'" °P de koord* Ultgei0uwd-Als de kat maar ver van hier jglet g^Jaakt -og al wel dat het Iwee jonge snaken van de eerste broek hadden zich te Antwerpen verste ken op de stoomboot Leopoldvilledie geregeld de reis doet naar Congo zoo meenden die twee muscadins het reisje kosteloos meê te doen Toen men reeds-verre in zee was, werden zij ont dekt en dan begonnen ze pardon, te vragen aan den kapitein, te bidden en te smeeken, dat men hen zou meênemen ze zegden dat zij goed zou den werken, kolen aanbrengen, zegden zei, het dak schuren, zegden zei, alia, veel was niet ge noeg... Maar de kapitein hoorde langs dien kant niet, en heeft de twee kadékens te Las-Palmas op het droog gebracht..Ziet gij ze nu ginder zit ten, zonder kruis of duit in een vreemde pays I Waarachtig, d'er zijn geen kinderen meer Den 29 Mei zal te Brussel eene manifestatie plaats hebben tegen de nieuwe kieswet... Oef! dat zal een klasj geven T,e Moil zijn 15 hui zen afgebrand en te iMcchcIen een groot meu belfabriek. De bestemanier om tijd te sparen, bestaat in dagelijks een half uur tijd te verliezen om mis te hooren. De Vredeconferentie van den Hniig zal aan de verzamelaars van geïllu streerde postkaarten een buitenkansje geven om hunne historische albums te verrijken... Bij de opening van het Congres zal er eene verschijnen en opvolgend eene iedere week. Koopt het nieuw blijspel In 't Misverstand, aan 1,00 fr. De voorraad wordt klein. De Belgische Bede vaarders naar Lourdcs zijn in hun Vaderland, versterkt en getroost, terug aangekomen. Het Visiet van nen doktoor kost in Cliina van 20 tot 60 centiemen. Wanneer een gerecht aan brandt, houdt dan dadelijk de open pan in koud water... Indien het nog geen erg is, zullen geul en smaak van aanbranden verdwijnen. Alle 6 uren ontstaat er brand in Londen. De libera le Precurseur van Antwerpen en de Liberale Ga zet van Hoei keuren het ontwerp der nieuwe Kieswet goed. 12 oesters zijn voedzamer dan 3 liters melk. Het leeraarskorps der Hooge- school van Gent heeft zich met 34 stemmen te gen 6 vijandig verklaard aan het ontwerp om van die universiteit eene Vlaamsche Hooge- school te maken. Oh ld petitMen is er in ge lukt een der twee zeehonden te vangen, die uit den dierentuin van Luik schampavi waren ge speeld... De djol lag te dutten in 't zonneken, op den kant der Maas, toen men zich van hem meester maakte... Er blijft nu nog den anderen te snappen. Een der laatste overlevende der oudstrijders van 1830 is overleden in den ouder dom van 90 jaar... M. Cattiez, van Lessen. Men zegt dat één op 24 Engelschen vos van haar zijn. erleden Zondag vierden de Daensis- j ten 't Aalst de verjaring van den Pau- l zelijken Omzendbrief... In stoet, met vaandel voorop, trok het armzalig W kliek je, 100 man sterk ter elfurenmis en wilde met de groene vodde in de kerk. Maar 'twas halte I Pis mocht, voorde lijkdeur, de vlag oprollen en in zijnen broekzak steken, onder 't algemeen spotgelach en gejouw van 't volk 't En wil toch nie veel zeggen, alia: katholieker willen zijn dan den Paus, en met zijnen drapó nog in de kerk nie meugen komen, wa blieft er u, als 't u blieft Overlaatst heeft de politie van $int-.Ioo.st-tcn-iVoodc nen Ame- rikaanschen pick-pocket bij zijnen flankaart ge pakt, zekeren John Kemp, 68 jaar oud, die be kende dat hij zijn treffelijk stieltje uitoefende van af zijn 14 jaar... 2 duizend keeren, zegt hij, heeft hij zakkenrollerij gepleegd, en 't is den eersten keer dat hij in de val loopt. Onder ande re heeft hij nog te Londen eene dievenschool gehouden... Van zulkdanig Verplichtend Onder wijs, spaar ons, Heer 1 De Christenen en wer ken den Zondag nietde Grieken den maandag de Pérsanen den dijnsdag de Assyranen den woensdag de Egyptenaren den donderdag de Turken den Vrijdag de Joden den zaterdag.. En de leeggangers De mannen van 't gersfa- briek Deze werken alle dagen van de week niet. Brugge en heeft het waarlijk niet ge lukt dit jaar met zijnen wereldberoemden en prachtigen Stoet van het H. Bloed. Van in den beginne tot op het einde van den uitgang viel een smokkel- ofte motregen, die menige schade zal aangericht hebben op de kostbare, met goud- bestikte wimpels en kasuifels... 't Is eene groote teleurstelling geweest voor de devote menigte, die naar Brugge was gestroomd om den Zegen Gods af te smeeken. Hopen wij dat de Heer zijne milde gunsten voor zijn Volk niet zal gespaard hebben. Ze zijn nog niet geheel gedaan de werkstakingen... De greef is, in den bassin van Charleroi, dijnsdag nog voor 2 maanden ge stemd. Van den 15 Meert tot den 30 April hebbeu er in Frankrijk 43 peerdenkoersen plaats gehad en de verwedde sommen beliepen tot S3 miljoen frank, of 6 miljoen meer dan ver leden jaar... 't Is te wreed welke kolossale som men er aan die aartsdomme spelen verspild wor den... Hoeveel armoede en ontbering kon daar- meê niet gelenigd worden Bij Jantje Fran cken, te Hachelen, is over eenige dagen een kieken uitgebroeid met vier pooten..-. Het is in volmaakte gezondheid en 't loopt flink onder den hoop meê... en de Spaansche begrooting sluit met een tekort van 500 miljoen de belastingbe talers zullen leggen 'lijk de kiekens, 't zij met 2 of met 4 pooten. De Keizer van Dnitschjaud heeft zijne twee zonen op 't ambachten gedaan. Van den eenen wil hij nen meubelmaker maken en van den anderen nen smid... Men verze kert dat M. de Smedt-de Naeyer, gewezen hoofd van het ministerie, binnen kort zal graaf ge noemd worden. Onze Woeste zegde Zondag te Antwerpen Liberalen en socialisten belo ven alle geluk aan de werklieden zij klappen en doen niets. Wij doen en klappen niet. Zoo is 't. Den E.. H. Swannet, van Turnhout, zal den E. P. Liagre in de Zending van Ki-mwen- za gaan vervangen hij vertrekt op 8 Juni aan staande naar Congo. De tuchtraad van de Garde-civik van Ocndci'nioude heeft zekeren Jules M... tot 7 dagen gevang en 25 frank boet veroordeeld voor ongehoorzaamheid aan eenen overste. In de laatste meeting van daensisten en socialisten werden verscheidene toehoorders van hun uurwerk en hunnen porte-monnaie ont last... Het is altijd goed in zulke vergaderingen de hand op broek- en giletzak te houden, want nen mensch kan nooit wetenNem na, President Mac-Kinley, var. Amerika, is erg ziek tengevolge van misbruik van tabak 't is heel den dag d'een cigaar achter d'ander. Al var KIBELADOEKEN Fmnlnvé Pour aider a dinger uue fa- faire uu peu les voyages, on cherche un employé hounète et marié sachant teuir les livres et laire la correspondance. Ecriro B... 1000, Offieéde Pu- blicité a Bruxelles. Luibrechts had zich op zekeren dag een stuk in zijn gilé gelampet en trok al zwijnseleud over de straat.... Daar stoot hij tegeneen arduinen stijl; hij pakt hem voor eenen vijand en begint er tegen te vechten... In zijn, koleire trekt Luibrechts zijnen liereman en kapt en kerft er op, dat er 't vuur uit springt. Jomrner, halt, kamaraad, zegt Lui brechts, zoo vecht ik niet meer ge bezigt vuur wapens 1 Klein Tuinheken reed per velo naar Hof'stoi, bij zijn matant Spiegels, zeggende Tantje, mijne zuster komt, zelle. Zoo, manneken, zei madame Spiegels dan zal ik nog wat wachten om de koffie op te gieten. Jommer, matant, zei Luibeken, ze zou nog kunnen nen dag of veertien wegblijven. Jan Snep kuischte de kamer van zijnen heer en liet eene gloeiende kool uit de stoof op het tapijt vallen. Er ontstond brand. De heer nam haastig den moor, die op het vuur stond te koken, en wil de hem op het brandend tapijt gieten. Mijnheer, mijnheer, pas op, riep Jan dat water is te heet om er mede te blusschen. BIJ STERFGEVAL. TAN te AALST, in de Leopoldstraat. De Notaris Limpeng te Aalst, zal ten ver zoeke van die het behoort met gewin van palmsla gen en gelagen openbaarlijk verkoopen Eerste koop. Een schoon en welgelegen woon huis, hebbende drij beuedeuplaatsen, vier boven kamers, grooten zolder, gestaan eu gelegen te Aalst, in de Leopoldstraat, geteekend n° 56, ge kend bij kadaster sektie A n' 200a aldaar groot 70 centiaren, palende van voreu aan de Leopoldstraat, van de eene zijde aan Juffr. W° De Pelsmaeker,' van achter aan den heer De Vuyst en van de ande re zijde aan den volgenden koop. Bewoond door Mad. We De Clercq. Tweede koop. Een schoon woonhuis, gestaan en gelegen te Aalst, nevens voorgaande, geteekend n° 58, gekend bij kadaster sektie A nr 199a aldaar groot 50 centiaren, hebbende ook drij beueden- plaatsen, vier bovenkamers en grooten zolder, pa lende van voren aan de Leopoldstraat, van de eene zijde aan den eersten koop, van de andere zijde en van achter aan den lieer Do Vuyst. Bewoond door den heer A. Chasseile, aan 24 fr. bij de maand. Voorschreven twee woonhuizen zijn voorzien van pomp en regenwater. ZITDAGEN Instel Maandag 29 Mei Verblijf 5 Juni 1899 Telkens om 3 ure namiddag ter herberg genaamd in St. Mauris gehouden door den heer Corne- Lis De Clercq, te Aalst, in de Leopoldstraat. 3 GRANDS PRIX Geboorten Mannelijk 10 Vrouwelijk 09 19. Huwelijken. A. Goethals, nijver, met J. Camu, bijz.L. Rummens, bed. met M. Welleman, z.b. E. De Veylder, spoorwegb. met F. Vlasschaert, z.b. H. De Sadeleer, reiz. muz. met E. Temmerman, twijnst. E. De Mau, steenk. met V. Van Cau- wenbergh, tw. G. Mayart, schrijnw. met A. Van der Taelen, z.b. R. De Nys, tw. met L. Wal- graef, tw. L. Franck, tw. met V. Sonck tw. Overlijdens. D. De Meerleer, br. der krist. leer. 29 j. K. PI. F. Bosman, m. Van Helsuwó, vuurst. 32 j. Erembodegcmstr. S. Van Nuffel, z.b. 74 j. Klapstraat. 6 kinderen onder de 7 jaren. Niets heeft een meer merkwaardigen invloed op de kinderen met zwak gestel dan de Scott's Emulsie. Deze toebereiding is de gemakke lijkste!) en doelmatigsten vorm om de zuiverste traunolie verbonden met de Hypophosphieten van Kalk en Soda in te nemen. Zij bezit het groot voordeel aangenaam van smaak te zijn zij wordt door de kinderen gaarne genomen tot dus verre, dat zij haar als eene snoeperij aanzien. In de Scott's Emulsie, is de smaak d^ olie gansch verborgen, en goed vermengd zijnde, geeft hij niet het minste werk aan de verte ringsorganen De genee<=heeren hebben dikwijls vast gesteld, dat de Scott's Emulsie toegeeigend wordt zelfs wanneer het gewoon voedsel het. niet is, hetgeen wil zeggen, dat de Scott's Emulsie het gestel voedt, wanneer al de andere voedsels zonder uitslag blijven. De volgende brief zal et belang.van iedereen pwekken,die een kind ïebben in het tijdstip van den wasdom, en zich niet goed ontwik kelt. Zij zullen in de voorbeeldige toebe- 'I Bi tint CI1AELLET Scott's Emulsie eene reiding aantreffen en aan het lichaamsgestel een doelmatig voedsel op bescheidepe wijze bezorgen. Ainay-le-Chateau (Allier), Frankrijk, 9 Mei 1897. Mijnheer, ik deed uwe Scott's Emulsie nemen door mijn wichtje van 20 maanden, door eene algemeene vermagering aangetast, gevolg eener bronchiet. i)e goede uitslag uwer kostbare remedie liet zich niet afwachten en eenige dagen behandeling brachten eene zichtbare verbetering te weeg in den toestand van mijn kleine zieke. Het beteren duurde voort, heden is het gansch hersteld, maar ik ga voort met hot uwe Scott's Emulsie te doen nemen, die ik aanzie als den besten kracht hersteller. Aanvaardt, mijnheer, de uitdrukking, mijner erkentelijkheid. (Geteekend; Ghaulet, onderwijzer. De Scott's Emulsie vindt men in alle goede apotheken. Algemeen depótGh. Delacre en C'% Apothekers, Brussel. AALST, 13 Mei 1899. Tarwe Masteluin fr. 18,00 a 00,00 16,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,— 00,00 18,50 a 00,00 00,00 J 0,00 5,00 a 6,00 0,00 a 0,00 5,94 a 6,75 1,44 a 1,53 2,30 a 2,70 fr. 25,00 a 30,00 10,00 a 10,00 Garst Haver, per 100 kilos Spelt Aardappelen rootle de 100 k. Aardappelen geele nieuwe Boter de 3 kilos Eiers de 25 Vlas, per 3 kil. Viggenen, por stuk Ajuin, 100 kilos, volg. kw. Hopmarkt. 000 balen nieuw gewas, fr. 000 a 000 1° KWALITEIT, 00 Balen 00 A 00 frs. BOTERMARKT. Zaterdag werden 750 klon en boter ter markt gebracht, wegende te sa- nen ongeveer 5950 kilos Antwerpen. Alle dijnsdagen. Prijzen der bloem. Tarwebloem inland. N' 0 20 50 a 21 00 Tarwebloem inl. N- 00 Ïl',50a22'00 Roggebloem inlandsclie 25,03 a 00,00.' Ninove. Alle dinsdagen. Tarwe 100kil. IC,00 a 16,50 Rogge 13,00 a 13 50 Haver 16,50 a 17,00 Aardappelen 5,00 a 5I50 Boter de kilo S,08 a 2,34 Biers de 25 0,00 a 0,00 Oeeraardsbergen. Alle maandagen. Tarwe 100kil. 19,-a 19,00 Masteluin 16.00 a 16,00 Rogge 14.00 a 14,00 Haver 16,50 a 16,51 Boonen 17,00 a 00,00Aardappelen 5,50 a 0 00 Koolzaad liec. 00,00 a 00,00 Boter de kil. 2 00 a 2 18 Biers per 25 1,50 a 0,00 Ruw vlas 1 kilo 0,96 a o'oo Lijnzaad 26,— a 26,— Sottegem. Alle dinsdagen. Tarwe 100 k. 17,00 a 18,00 Masteluin 14,50 a 00,— Rogge 13,75 a 00,00 Haver 16,50 a 17 00 Boterde kilo 2.50 a 2.70 Eiers de 25 1 60 a l'70 Biggen 00,00 a 00,00 Dendermondo. Alle maandagen. Lijnolie 39,50 Bruine koolzaadolie 45,50 Gez. koolzaadolie 51,25 Inl. lijnkoeken 17 50 Koolzaadkoeken 00,00 Raapkoeken lo'oo Raapkoeken .Taraba ltn00Ravisonkoeken Os'öO Assche. Alle dijnsdagen. Tarwe 100 kil. 16,00 a 16,50 - [logge 15,00 a 00.00 Haver 17,00 a 17,25— Aardappelen 5.0., a 6 00 Boter ,1e kilo 2,25a 2.34— Eiers por 25 1.55 a 165 Viggen 't stuk 28,00 a 30,00 Koekenen id. 2,00 a 2,50 Konijnen id. 1,50 a 3,00 Hesp per kil. u,00 a 0,00 Hop 50 kil. 000,00 a 0oü,U0 ANTWERPEN. Alle woensdagen. 095 ossen prijs per kilo 0,S2 0,72 0,62 125 koeien 0,00 0,00 0 00 18 veerzen 0,75 0,65 0,55 042 stieren 0,70 0,60 0,50 17 kalveren 1,05 0.95 0,85 GENT. Alle vrijdagen. Getaltekoop gestelde hoornbeesten: 000 Melkkoeien 031; groote ossen 6; jonge ossen 105, vaarzen 196; vette koeien 200; stieren 127 magere beesten 208; schapen 19; lammeren 07- kalveren 125; varkens 401; loopers 01; viggen» 4-57. De goede stalbeesten golden gemiddeld van 1,20 tot 1,40, De grasbeesten 00,0 tot 0,00. De varkens van 70 tot 100 kilos en daarenboven levend gewogen, van 0,68 tot 0,75.

De Volksstem | 1899 | | pagina 3