w Mgfytiü I GROOTSCHE BETOOGING ATTENTIE Prachtnummer 252 van 17 Juni 1899. II Hooggeachte Staatsminister, Mijnheer KAREL WOESTE, wij wenschen U hartelijk Geluk bij Uw 25 Jarig Jubelfeest als Volksvertegenwoordiger van het Arrondissement Aalst Woorden van Kardinaal ËëanapoUa Priester Ilaens doet zijne Heiligheid de Paos van Hooien veel verdriet aan. Nu hoog omhoog de breede vlag, en 't Vlaamsehe volk vooruit, Wijl jubelzang en klokkenspel weerklinken blijde en luid Gevierd, gefeest de koene held, die op den eersten rang, Banier in band, ons voorwaarts leidt en deinst voor nijd noch dwang Vooroordeel moge klomp en rots ophoopen langs de baan, Hij werpt ter neer, wat weerstand biedt, en voert zijn strijders aan Zijn strijders, die, het oog op hem, bun rechtsveroveraar, Hem volgen als een enkel man in onverbreekbre schaar. Want ja, gewonnen zal en moet de Katholieke strijd Gewroken zal der vaadrenvlag, verheerlijkt wijd en zijd Hij moge l zien, die meengen slag reeds won op 't vrijheidsveld, Hij moge 't zien, zijn werk bekroond, de kloeke, dappre held UIOESTE OPGEPAST Rond de ÏOO maatschappijen, waaronder 50 miizic- ken, zullen aan den stoet deelnemen, die, om 3 uren, de volgende straten der stad zal doortrekken Fanfaar St.-Cecilia van Antoing. Groene pretentie. Het woord van den Hoogw. Bisschop van Brugge. Woeste geprezen door zijne vijanden. «I nlicl feest-Woeste. Bij zondere treinen JUDAS DE VERRADER. Triomf! Triomf! w-wmw<z,s Vraagt op ons Bureel en bij on ze verkoopers t Leven van M. door Petrus Van Nuffel Prijs 25 centie mea Zeg het voort I ((O)) Steenbeugge\ H. Mktmhu.i.V L. MontagueA De Daensisten zijn van zins schandalen uit te rechten zaterdag nacht. Gelukkiglijk zijn de plannen ontdekt. Statiestraat, Leopoldstraat, Markt, Kerkstraat, Brusselsche- straat, Houtmarkt, Zonnestraat, Keizerlijke Plaats, (links) Nieuw- straat, Hopmarkt, Korte Nieuwstraat, Keizerlijke Plaats, (rechts) Korte Zoutstraat, Lange Zoutstraat, Markt, Molenstraat, Bier straat, Vaartstraat, Graanmarkt, Kapellestraat en Markt. De catholieke vrienden worden uitgenoodigd "zondag aanst. het nationale driekleurig vaandel aan hunne woningen te heeschen. Programma van het Concert, te geven ter Groote Markt, op Zon dag 18 Juni, om 11 1/2 ure's morgens, door de Fanfaar St.-Cecilia van Antoing, onder het bestuur van den heer Gaston Delcourt, 1»" prijs van het Koninklijk Conservatorium van Brussel, 75 uitvoerders. 1° Marche militaire, 2° Fantaisie Rustique, 3° Sevillia (fantaisie espagnole), 4° Grand fantaisie sur Der Freischütz, Webér. 5° Les clocbettes, grand air varié par divers instruments, Van Hes1 Over tijd schreef het Land van AelstWat ons aangaat waarom zijn wij zoo koppig in onze gedach ten? omdat wij weten dat zonder vrije Christene Volkspartij al ons werkvolk socialist wordt. Wij hebben het meermaals aan Z. H. den Bisschop geschreven ook aan den Pauzelijken nuntius ken baar gemaakt. Wat pretentie Beter dan de Bisschoppen, beter dan de Pauzelijke nuntius, beter dau de Paus zelve wil Pie en Ci0 voorhouden hoe 't Socialismus dient bevochten te worden Zoo onbeschaamd en zoo stout zijn zij zulke dingen te durven schrijven naar de Hoog weerde Bisschoppen, die de handelwijze der groene Volksfoppers opentlijk afgekeurd en ge doemd hebben. En hoe is 't dat die mannen 'l socia lismus bestrijden Met het bisschoppelijk gezag te verminderen in schriften en meetingen met op de priesters uit te vallen met de katholieken uit te geven voor al wat niet en deugt, met te Aalst een verbond aan te gaan met liberalen en socialisten om den katholieken gemeenteraad uit het stadhuis te jagen, en nadien de katholieke volksvertegen woordigers uit de Kamers. Schoone strijd, voor waar Zeg, M. Pie, wie zal, na zulke middels ge bruikt te hebben, de schuld zijn dat het volk socia list wordt Z. L. B. Indien het noodig is ten alle tijde de waarheden van ons geloof te rade te gaan en de wet van Christus gedurig te overwegen, om ze in geheel onzen handel en wandel toe te passen, daar zijn tijdsomstandigheden waarin dit bijzonder drin gend is, opdat wij niet vallen in de strikken der boozen, ja, in de nog soms gevaarlijker strikken van verdwaalde valsche broeders die onder den naam van christenenin opstand gekomen tegen de kerkelij ke overheidoneenigheid zaaien onder de christene menschen en niet aarzelen samen te spannen met de ergste vijanden van Godsdienst en Vaderland, om de verdedigers van ons katholiek geloof en van al wat ons heilig is omver te werpen en de grootste onheilen te wege te brengen. Een schelmstuk ware het en eene snoode ondankbaarheid met dezen mede te werken. Wie zijn geloof te rade gaat, verstaat gemakke lijk dat nooit iemand uit liefde tot God en den naaste handelt, als hij handelt tegen den wil van de wettige overheid der H. Kerk. Vroeg of laat is zijne drijfveer niets meer dan baatzuchtigheid, ij- delheidheerschzucht en hooveerdigheid. Werkman, 2 October 1891 M. Woeste sprak V Aalst zoo treffend schoon over de volkskwestie, dat rnen 't volk moet ver heffen en tot welvaart brengen, door deftigheid en eerbaarheid. Land van Aalst, 27 September 1891 M. Woeste die zoo fel gesproken heeft voor 't werkvolk, voor de verbetering, voor de goede ze lden. n V Werkman, 30 Januari 1887 Men verzekert dat het Borstbeeld van Mijn- fcr Woeste eerlang zal afgewerkt zijn, en dat Aalst aan zijnen talentvollen Volksvertegen woordiger, aan den uitmuntenden Minister, die afgedankt is, omdat hij het maconiek onrecht wilde uitroeien, men verzekert dat het marme ren borstbeeld, van dien weerdigen m&n een waar meesterstuk zal zijn. Uit Aalst om 19,50 naar Sottegem, stilstaan de te Erpc-Meire, Burst, Terhaegen, Herzele, Hillegem. Leeuwergem. Uit Aalst om 20,15 naar Dendermonde, stil staande te Hofstade, Gysegem, Audegem. Uit Aalst om 20,05 naar Opwyck, stilstaande te Moorsel, Baerdegem. Vraagt de Stekskens-Woeste Doosje met portret en spreuk. 0,05 centiemen. Portretten van Woeste, om op den hood te dragen. 0,10 centiemen. Op ons Bureel te verkrijgen. Is er iets in de wereld zoo verachtelijk als een verrader? Negentien honderd jaar omtrent, is 't geleden dat Judas zijn Goddelijke meester verraadde voor een handvol gelds, negentien honderd jaar, en nog kan zijnen naam niet ver noemd worden of iedereen walgt er van. Dief en moordenaar is zoo laag niet als verrader. Een verrader is een wanschepsel. 't Aalst loopt er ne verrader. Zijne katholieke overtuiging, zijn leven, zijn werken, zijuen strijd van vroeger jaren, zijne partij, zijne vrienden, zijne geestelijke overheid, alles heeft hij verloochend, verloochend uit geldzucht en hoogmoed, voor dertig zilverlingea lijk Judas. Vroeger was hij katholiek, nu loochent hij dien naam. Vroeger streed en werkte hij tegen liberalen en socialisten, nu spant hij er mee te zamen hij staat met hen op dezelfde lijst, hij geeft mee tingen met hen, hij houdt 's nachts met hen geheime vergaderingen, hij kust en omhelst hen. Vroeger was hij christelijk nu loopt hij bij geuzen, vloekers, sjodders, labers, hij alle slecht ramenaut dat naar kerk noch kluis gaat. Vroeger was hij vol eerbied voor zijne geeste lijke overheid, voor de priesters nu verwijt eu lastert hij hen. Zijnon bisschop schrijft hij laat hem uitkoopen paters, broeders, weerlooze nonnekens zelf, niemand ontsnapt aan zijnen laster en vervolging. Helaas 't is oprecht een hertzeer van onze kat holieke stad van Aalst dien verrader het daglicht gegeven te hebben en voortdurend te moeten voeden. Eere aan de gekozenen Dank aan de katholieke kiezers, die zich zoo wel van hun taak gekweten hebben De katholieken zegenpralen met éenc schitte rende meerderheid tot Geerardsbergen, Aude- naarde en Nederbrakel. Niettegenstaande dat al onze tegenstrevers samenwerkten en samenspanden, Liberalen en Socialisten met de Donckisten, die zich op die drij plaatsen tegen onze vrienden voorstelden, nog zijn zij er niet ingeluktéén enkel zetel te bekomen. 't Is een zeker teeken voor de aanstaande ge meentekiezingen in October. 'tis ne ducktigeu slag voor de Daensisten. 't Zijn drij buizen te meer voor de zolder van Chipka. De Liberalen, dat zijn toch brave menschen De Liberalen, kennen beter den toestand, dan de katholieken. Land van Aelst, van Zondag), De liberalen zijn zelfs beter dan de katholie ken.

De Volksstem | 1899 | | pagina 1