|doodbeeldekens| GROOT TÜRNFEEST Stadsnieuws. Provinciale Tentoonstelling Feesten tot einde September. Schoone occasie. BOEKWERKEN VAN NUFFEL S5cl)omte ilcua ln 2 uren geleverd HET BESTEKOOP DER GANSCHE STAD Bui'gcrSijkc Stand, Aalst. AUGUST DE VYLDER, Over Ie nemen Mwceriewin. L»\ei ii ïieuien kelj P. Ringoir-De Nutle, Te bekomen bij IIIIMIV ÖE VYLUËR, heeft er een banket in plaats gehad van al de notabelen van Nancy, voorgezeten door den Se nator Volland Vervolgens gaat men het naar Parijs transpor teeren. Hoe?!., we weten het niet, maar 't zal in alle geval toch met geenen gewonen bierwagen zijn. Vier honderd en elf ministers heeft Frankrijk al gehad sedert 1871, het tijdstip dat de Republiek ontstaan is. 't Is veel, schrikkelijk veel, en we we ten niet waar ze de ministers blijven halen. De Franschen zouden er wel een beddeken mogen Voor de Burgerlijke rechtbank van Antwerpen gaat er een eigenaardig proces opgeroepen worden. Een schoon mooi meisje beroept oenen likeurstoker in proces, omdat hij op zijne plakkaart van haar schoon gezichtje gebruik gemaakt heeft, om zijne likeur aantebevelen en dit zonder haar toelating gevraagd te hebben. Enfin, 't was altijd zekei eene vraag waard, maar enfin en contre enfin, dat mooi meisje moet toch een franke bliksem zijn die veel haar op de tanden heeft om zulk proces te durven aan steken. 't Muziek van Hofstade is katholiek, kort af. Alzoo verstaan het de bestuurleden en de muzie kanten, niet waar, Sooiken Maauden lang werd er al gesproken van een manifest dat door den generaal Brialmont, den grrrooten Sabelman, uitgebroeid werd en de on heilsprofeten kondigden aan, dat er eene groote aardbeving over ons land zou plaats hebben, op het oogenblik als eens dit kieken uit het ei komen zou Men spreekt zoolang van Paschen tot het eens komt. Het manifest is uitgebroeid, 't en is wel geen kieken maar een draak die er voortgebracht werd. Ziehier wat de groote ÉSLnonman, die zeker in zijne zinnen moet geraakt zijn om zulke dingen te zeg gen voor princiep vooruitzet. Al die geen liefhebbers van forten of soldaten zijn, die hebben voor geen cent vaderlandsliefde in hun lijf, zegt hij zoo. De generaal, die werkelijk een zonderlinge patriot moet zijn, zou het jaarlijk- sch contingent van lOOduizend man op 246 duizend man doen brengen, en hij denkt er niet eens aan wat wij zullen aanvangen als we door den militairen draak totaal verarmoeid en verslonden zullen zijn. Schoone vaderlandsliefde: er waren eens twee jong getrouwden die elkaar zoo gaarne zagen, dat de eene den anderen letterlijk opat van liefde, dat er niets meer van overschoot, zoo zou 't met ons landeken precies vergaan. De belgen zouden mal kander opeten en verslinden, dat er niets meer van overschieten zou indien ze allen zoo warm ingebus- seld waren alsdengeneraal. Nu kost ons oorlogbud- jetal bij de 100 millioen 1... en de generaal zou dat nog willen verdubbelen, als nen gewonen mensch in ons landeken zulke dwaasheden durfde uitkramen, zooals generaal Brialmont in zijn mani fest vooruitzet, ze zouden hem eens eventjes naar Gheel brengen om te zien of hij geene gezondere gedachten krijgen zou. De vergoeding van 30 fr. per maand, die de soldaten trekken, dat deugt ook al niet, dat deugt volstrekt niet, zegt de generaal. Altemaal last voor de schatkist, zegt hij, de liefde tot het leger en tot het vaderland mogen niet be taald worden. Enfin, nen hoop zotten praaten uwe 7 of 8 duizend franken jaarwedde, generaal is dat ook geene betaalde vaderlandsliefde? Zijn dat ook geen last voor de schatkist O neen, ik vergis mij, zij zijn wel geen last, ze zijn zelfs eene ontlasting aan de schatkist. We zijn eens kurieus wie het lekker manifest van Brialmont op ziju kiesprogramma zal durven schrijven, zullen het de socialisten of demokraten zijn enfin de Katho lieken toch zeker niet. Generaal Brialmont is voor ons onzijdig landeken niets minder of niets meer, dan een der 10 groote plagen van Egypte. Men verzekert ons dat er een amandement aan het kiesontwerp gaat voorgesteld worden, dat elke kandidaat voor de kamers, eerst bewijzen zal moe ten geven dat hij goed boksen kan. Mits bij gebrek aan deze noodzakelijke eigenschap niet zoo zeer zijne kandidatuur, maar wel zijne huid in gevaar zou kunnen gebracht zijn in de kamer. Hoe een parlement toch veranderen kan 1 En als er de cog- nakskens nu nog eens bij waren... iMnovc. M. Ernest Anneessens heeft Vrijdag, bij het Koninklijk Conservatorium van Gent, den eersten prijs met onderscheiding gewonnen in de hoogste klas van orgel. Deze prijs werd toegekend met eenparigheid van stemmen. Hartelijk Proficiat 1 Sottcgem. In zitting van Maandag heeft de gemeenteraad den achtbaren heer J.-B. Ost, aange steld als schepen in vervanging van M. E. Veke- man, overleden. De liberalen stemden met witte brieven. Zij konden niet beter doen Brugge. De provincieraad van West-Vlaande ren heeft eene toelage van 10,000 franken gestemd, voor de oprichting te Oostende van een standbeeld aanZ. M. Leopold I. De raad stemde eene toelage van 2C00 franken voor de oprichting van het gedenkteeken De Bruyne, te Blankenberge. Opbrakel. Zondag namiddag, rond 6 1/2 ure werd alhier eene schrikkelijke misdaad ontdekt. Op den Bouckauter wonen de echtgenooten J B. Fostier-Marez de man is naar Frankrijk gaan werken. Daar men de vrouw van gansch den dag niet gezien had, kregen de geburen achterdocht en verwittigden M. Verloo, kommissaris van politi Deze deed het venster openbreken en men von de ongelukkige vrouw met een harer kindereu schier vermoord te béd liggenDe hoofden der slachtof fers waren door zeven geweldige hamerslagen ver brijzeld de hersens van het kind waren uit het hoofd gespat. Teu 11 ure 's avonds is het kind overleden. Het parket van Audeuaarde eu de gendarmerie hebben een onderzoek geopend. Dank aan aanduidingen door de vrouw gegeven hoopt men spoedig de da ders in handen te hebben. LATER. Tusschen de personen die de vrouw Fostier kwamen bezoeken, bevond zich de landbouwer V. D. P., vau Opbrakel. Zij wenkte hem met de hand en zegde hem Het is uw knecht geweest. De knecht werd 's auderdags in den vroegen morgend door de gendarmerie aange houden. Men vond in zijn bezit drie bebloede zak doeken. Gezien den zwakken toestand van de vrouw heb ben de geneesheeren zich tegen de confrontatie ver zet. Het arm slachtoffer is zondag aan hare wonden overleden. De laatste oogenblikken der arme vrouw Fostier waren hartverscheurend. Wie zou inderdaad de wanhoop kunnen beschrijven van den echtgenoot vaa het slachtoffer, toen zijne stervende vrouw hem deze laatste woorden toestuurde Waar is mijn kind, Odilon, waar is het De doode werd door eene talrijke menigte be zocht het lijk rustte op een bed tegen 't open venster. Het verdriet van den echtgenoot is hart verscheurend. De drijfveer der misdaad schijnt een lage drift te zijn. Het arm slachtoffer verkeer de in gezegenden toestand. Het huis der misdaad is gelegen in een zijweg van de groote baan van Nederbrakel naar Ronsse, in 't midden van het gehucht Boucouter, omringd door andere woningen. Het is vrijdag morgend dat de gendarmen van Opbrakel, die geene moeite gespaard hebben om het onderzoek over deze geheimzinnige misdaad te doen, den vermoedelijken moordenaar hebben aan gehouden Het is een jongman, 39 jaar oud, ge boortig van Sarlardinge. Zondag waren de gendar men te peerd hem uit het gevang van Nederbra- kel gaan halen, om hem in tegenwoordigheid van het slachtoffer te stellen, doch de konfrontatie kon geen plaats hebben, en de verdachte werd dan aanstonds naar de gevangenis van Audeuaarde ge voerd. wekkende aanspraak hulde bracht aan de Eerw. Zusterkens en aan het Katholiek Gemeentebe stuur aanspraak die hij sloot, met den wensch dat het tegenwoordig Geineentcbestunr nog vele en lange jaren zou uiogeu aan 't hoofd der stad blijven, tot welvaart der wer kende klas, tot handhaving der Christene liefda digheid. M. Karei Be Moor, geneesheer van 't hos pitaal, zichtbaar bewogen, ging, na deze woor den, den E. H. Pastoor de hand drukken en ge luk wenschen over deze woorden. Gent. Zondag gedurende de peerdenkoersen op St-Denysplein, liep een persoon over renbaan juist toen de peerden in volle vlucht aankwamen. Een der jockeys hield zijn peerd in, om den onvoorzichtige niet te overrijden, doch het peerd dat achter kwam, botste op het eerste en beide ruiters en peerden vlogen ten gronde. De twee jockeys Stanton en Matthews zijn erg be zeerd van den eerste werd de schouder gebroken Hij werd op eene berrie weggedragen. Men heeft den dwaaskop, die de oorzaak van het ongeluk is, niet kunnen terugvinden. De tentoonstelling heeft gedurende de drie dagen der kermis een uitnemend groot getal bezoe kers gehad. Men heeft meer dan 27,000 betalende inkoombewijzen afgeleverd Zoiidagriist. Zondag toekomende blijft de apotheek open van M. Meirschaut, Lange Zout- straat. Verongelukt. Dinsdag morgend rond ii 1/2 ure, werd in de drukkerij der fabriek Fi lature et Filteries Reünies, op den Tragel, het eer ste lid van den vinger van zekeren Kiekens van Herdersem, 15 tot 16 jaar oud, tusschen een ma- chien afgedraaid. Toen men den ongelukkige ter hulp snelde bevond men dat hij dood was de jongeling was van schrik gestorven. Men heeft het lijk naar het burgerlijk gasthuis overge bracht GEEHSTT. Vrijdag 21 Juli, ter gelegenheid der nationale feesten, monsterconcert, om 6 uren, op het speelplein, door de vier vereenigde muzieken van het garnizoen, onder leiding van M. Th. Lissen- borgh, muziekmeester van de ie schutterij-af- deeling. Zondag 23 Juli, vervolg van het Bestendig Festival. Om 3 ure Congres van de vaderland- sche federatie van handel, nijverheid en land bouw, ingericht door den Vrijen Burgers- bond. Om 4 ure groot turn en wapenfeest. Om 6 ure symphonisch concert. Om 9 ure militair concert. Zondag 30 Juli vervolg van het Bestendig Fes tival. Om 3 ure, op den Velodrom, groot mili tair feest. De heeren geabonneerden van de Ten toonstelling zullen eene vermindering van 50 °/0 op den inkomprijs bekomen. Om 7 ure 's avonds, in de tuinen der Tentoon stelling, buitengewoon concert door het miziek- korps der Grenadiers. Donderdag 3 Oogst, om 6 ure 's avonds, 2° monsterconcert door de 4 vereenigde muzieken van het garnizoen. Zondag 6 Oogst, Bestendig Festival en feest gegeven met de medewerking der kweekelingen van het garnizoen. Zondag i3 Oogst, Bestendig Festival. I11 het feestpaleis uitvoering van het Oratorio van Bach onder leiding van M. Pol Boedri. Dinsdag 15 Oogst, groot concert door de maat schappij Cercle Philharmonique van Kort- rijk. Zondag 20 Oogst, Bestendig Festival en van af 6 ure 's avonds begin van een Italiaansch nacht feest. Zondag 27 Oogst, Bestendig Festival en his torische stoet in de hovingen der Tentoonstel ling. Dinsdag 29 Oogst, wedstrijd voor verlichting. Zondag 3 September, Bestendig Festival en groot kinderfeest. Zondag 10 September, Bestendig Festival en s avonds om 7 ure buitengewoon concert met medewerking van het muziekkorps van het ie Gidsenregiment. Donderdag 14 September, om 9 ure 's avonds, 30 concert met de 4 vereenigde muzieken van het garnizoen. Zondag 17 September, Bestendig Festival en groot militair feest op het St-Denysplein. Zondag 24 September, Bestendig Festival en om 6 ure 's avonds 4" monsterconcert met de 4 vereenigde muzieken van het garnizoen. Zaterdag 30 September, Lichtstoet met mede hulp van het leger. Zondag 1 October, Groot volksfeest en uit voering eener cantate voor kinderen van Paul d'Acosta. Te koop 3 rijwielen in allerbesten staateen aan 125 lrank, een aan 100 en een aan 75 frank, bij M. Victor Segers, werktuigkundige, Leopold- straat. Vlaauisclie Kermis. Er is spraak van met September aanstaande eene groote Vlaam- sche Kermis in te richten in den ruimen hof van den Casino. Dat nieuws zal bij onze Katholieke bevolking hoogst welkom zijn. Muziekschool. De openbare prijskampen voor 1899, zullen plaats hebben ten Stadhüize, Groote Feestzaal, om 9 uren 's voormiddags, als volgt Maandag 31 Juli. Koperen Blaaspeeltuigen. Dijnsdag 1 Oogst. Zang en Snaarspeeltuigen. Woensdag 2 Oogst. Piano (Jongelingen en Juf fers). GasthuisfeesteiiDe stoet der inhuldi ging van ons nieuw hospitaal, Zondag 11. was prachtig en overheerlijk zoo in allegorisch als in zijn historisch gedeelte de bewondering van de overgroote menigte, uit alle kanten toegestroomd, was algemeen. Een woord van welverdienden lof aan de heeren De Nul, schrijnwerker en Thybaert, schilder, de vervaardigers der twee overprachtige praalwagens. De inwijding der Kapel werd gedaan door den Z. E. H. Deken Raemdonck. Plaatsgebrek belet ons de redevoe ringen meê te deelen, te dier gelegenheid ge daan. Zeggen wij nochtans dat de E. H. Pastoor van het Gasthuis, M. Roegiers, in eene indruk- te verkrijgen op onze Bureelen I11 't Misverstand, herberg, kluchtspel in een be drijf, door P. Van Nuffel. 1,00 Robrecht van Eyne, historisch drama, een voor spel en 3 bedrijven, door K. L. Van Voorden- hove. 1,50 Een Jonge Held, tooneelspel door J. De Waege- naere. 1,50 Leven van M. Karei Woeste, door P. Van Nuf fel. 0,25 Boudewijn van Gent, drama in 3 bedrijven, door K. L. Van Voordenhove. 1,50 Vlaanderen voor en tijdens het Fransch schrik bewind, door Sevens. 2,00 Geloof en Liefde, ridderroman, door P. Van Nuffel. 1,00 Leerboek van Kerkzang, door A. Van Wassen- hove. 1,00 De Zinnelooze van Oultre, door D. Annees sens. 1,00 Leven van Dirk Martens, door Petrus Van Nuf fel. 0,25 Maria's Lusthof, door Alt. Van Loo. 0,75 Gedichten voor 't Vlaamsche Volk, door P. Van Nuffel. 0,50 Psaumes del'officede délunts, par A. Van Was- senhove. 0,75 Leven van den H. Rochus. 0,15 Dirka, geschiedkundig verhaal, door P. Van Nuffel. 2,00 DRUKKERIJ van AALST KAPELLESTRAAT meer dan 100 verschil lende soorten. LAGE PRIJZEN Zuirci't* en lit nee uitroeriny Men gelast zich met het opstellen Doodbeeldekcus met portret. (cliché photo-tipygravure) STAD AALST. PATRONAGE H. JOZEF. TE GEVEN DOOR DE Turnafdeeling Willen is Kunnen der patronage ot zovDir; A3 oogst as»», om 4 1/2 uren stipt namiddag op den koer der Patronage, met de welwillende medewerking der Fanfarenafdeeling. o - PROGRAMMA Is DEEL. 1Optrede der Turners, gangen en zwenkingen 2. Gezamenlijke vrije oefeningen met begelei ding van Fanfaren, uit te voeren door al de Tur ners. 3. Werkingen op dubbele barren, door leerlin gen. 4. Groote schermstok (met 2 handen), door vol wassenen. 5. Gezamenlijke ringoefeningen, door volwasse nen. 6. Stelteudans, met begeleiding vau Fanfaren, door volwassenen. 2" deel. 1. Ordeoefeningen vermengd met vrije oefenin gen en standen, door volwagsenen. 2. Eenige lessen met den kleinen schermstok, (canne royale), door leerlingen. 3. Turnen aan Rek, door volwassenen. 4. Het ballet der Trommelaars, groot Turnbal- let uitgevoerd door leerlingen, met begeleiding van Fanfaren, muziek van M. G. Pape. 5. Gezamenlijke scheruioefeningen met geweer, door volwassenen. 6. Gezamenlijke vrije oeteningen, met begelei ding van Fanfaren, door leerlingen. 7. Verdediging van het Vaandel. Verheerlij king. PRIJZEN DER PLAATSEN Eerste Plaats 2 fr. Tweede Plaats 1 fr. Derde Plaats 0,50 centiemen. Geboorten Mannelijk 20 Vrouwelijk 14 34. Huwelijken. J. Roelandt, kuiper, metC. Franck, z.b. - L. De Wuffel, gladslijp. met T. Vera, twijnst. J. Geeroms, steenk. met L. Sergant breist. C. Ruyssinck. tw. met P. De Bom, twijnst. A. Van de Velde, tw. met R. Minner, twijnst. F. De Brul, tabakb. met M. De Decker, dagloonst. Overlijdens. P. Tolleneer, m. De Cock, landb. 63 j. Postweg. A. Venus, z.b. 63 j. Leopoldstr. J. Rogge man, m. Soetaert, reizig. 45 j. Postweg. E. Van Audenhove, vr. Gilbos, 38 j. St-Jobstr. 3 kinderen onder de 7 jaren. Groote Markt, Ift, Aalst, Agent der Assurantie De Vereenigde Belgische Eigenaars tegen brandgevaar en ongevallen der The Securitas Compa ny, tegen dief teran La Garantie Beigetegen het breken van vensterglazen en serrender Maatschappij Stutgart, op het leven. aan zeer voor- deelige konditiën. Mits goede borg mag men het geld laten staan aan 2 1/2 0/0- Zich te bevragen ten bureele van De Volksstem. MEESTER SCHA"LIENDEKKER EN WITTER Hoogstraat, 52, Aalst. Schoolstraat, 7, Aalst, alle soorten van wijnen en likeuren, alsook lastvrije dran ken. Genever aan 1,10 den literFranschen aan 1,00 den liter. Alles gewaarborgd zuiver te zijn en niet te bederven

De Volksstem | 1899 | | pagina 3