GROOT TURNFEEST CHRISTOFLE KERKELIJK NIEUWS. EEN HEER CHRISTOFLE COUVERTS 0RFE VRERIE 31 MÉDAILLES D'OR 5 DIPL.'D'HONNEUR Nationale Arbeidsbeurs Stadsnieuws. LUlBKHCHTi Provinciale Tentoonstelling Belgische nationale bedevaart naar 0. L. V. van Lourdes. Koophandels-rechtbank BOEKWERKEN Turnafdeeling Willen is Kunnen der patronage Burgerlijke itanil, Aalst. Schoone occasie. AUGUST DE YYLDEB, Over te nemen merceriewin- P. Ringoir-De Nutte, Te bekomen bij F1KMITV OË VYLDER, DEPÓT CENTRAL Oiidersteuueii wij elkander. Werk der kostelooze plaatsing (België.) Wij aanbevelen ten zeerste de Tombola inge richt ten voordeele van dit belangrijk werk, zoo zeer geprezen en die reeds zoovele diensten bewe zen heeft aan bazen en werklieden, ondanks de moeilijkheden welke dusdanige inrichting eischt. Acht-en-zeventig werkbeurzen zijn in België bij die Federatie aangesloten en deelen zich, onder lings, al de aanbiedingen en vragen van werk me de. Dit getal is niet toereikend genoeg om de ge- wenschte uitslagen te bekomen de inrichters wil len de bescherming van den katholieken werkman in de huizen waar hij werkzaam is hem de vrij heid tot den arbeid verzekeren ten einde in zijn be staan en dat zijner familie te voorzien zoodus op eene stellige wijze, hem, het eerste, het heiligste aller rechten te verzekeren. Z. M. den Koning der Belgen, H. K. H. de Gra vin van Vlaanderen, de leden van het Gouverne ment en vele weldoeners hebben allerprachtigste geschenken gezonden, onder anderen Een piano, een fransch biljard, een harmonium, velocipeden, naaimachien, meubels, instrumenten, enz. De prijs per nummer is vastgesteld op 10 centie men. Men zende postzegels ter waarde van het ge tal nummers (die u dadelijk gezonden worden na ontvangst van uwe verzending) die men verlangt aan M. Dewit, bestuurder der Nationale Arbeids beurs, te Brussel. Wij durven hopen dat heel het katholiek België het zich als eene plicht zal rekenen dit schoone werk ce ondersteunen. De loten zijn tentoongesteld in de Belgische Leeuw Guldenhoofdstraat, 3, Groote Markt, Brussel. langs de Lange Zoutstraat. De politieagenten Pe tit en Tallier verzochten de kerels niet lam r le nachtrust to stooren. Zij weigerden te g< hoc;za- men en een hunner bracht den agent Petit een ge weldigen stokslag in den hals toe. De dader werd aangehouden. Op den weg naar het politiebureel sloeg en stampte de aangehoudene den agent Tal lier zoo erg dat deze onmogelijk zijnen dienst kan voortzetten. In de Vrijheidstraat hebben eenige personen die van de meeting kwamen, ruzie gemaakt en twee vensterruiten gebroken Kerk der Arme Claren. Vollen aflaat toe- voegelijk aan de zielen des vagevuurs, van Chris tus zelf gegeven aan den H. Franciscus, te verdie nen in de kerk der Arme Claren Coletinen. Den 2 Augustus, O. L. V. ter Engelen, gekend onder den naam van Portioncula. De goddelijke diensten zullen geschieden als volgt Beginnende met de le Vespers ten 2 uren le Au gustus tot zonondergang van 2e Augustus. Het sermoen om 4 uren door den Eerw. Pater Leemans. Priesterlijke benoemingen. De E. H. Bessems, priester in het seminarie, is benoemd tot coadjutor van den E. H. pastoor van St-Martinus (Akkergem), te Gent. De nieuwe wereld der daeiisistcu iu praktijk. Zondag avond, rond 10 ure, hebben de politieagenten Gits, De Veylder en Buys zeke ren W..., Louis, wonende op den Geeraardsberg- schen steenweg, aangehouden. De kerel (een daen- sist van 't groenste water) had juist eene doos nieu we hemden gestolen in den winkel van mad. wed. De Smedt, Lange Zoutstraat. Ooggetuigen verklaren ons, dat W., den avond te voren, na de meeting in Concordia, aan 't hoofd der roode-blauwe-groene s^o^wacht, door de stad trok, zingend Weg met dat dievenras Gebeten. Maandag heeft de hond van den genaamden Gyssens Frans, Gentschestraat, 143, drij personen gebeten. Op verzoek van doktoor Bauwens, heeft de adjunkt-kommissaris van poli tie Vernaeve, vergezeld van den staatsveearts Ren- neboog, zich ter plaats begeven ten einde den hond te onderzoeken, doch het dier was reeds verdron ken in de Nieuwbeek. De hond is naar het slacht huis gebracht ten einde onderzocht te worden. Aau den baak. Maandag voormiddag was de genaamde Medaerts J. B., oud 29 jaren, dienst bode bij M. Cyrille Fovel, spekslager te Aalst, Nieuwstraat, bezig met hespen aan de haken in den winkel te hangen, toen hij op eens uitgleed en den arm aan eenen haak openreet. Been gebroken. Maandag avond is Mevr. Frans Bom on, herbergierster, Kerkstraat, toen zij van achter haar buffet kwam ten einde een kalant te dienen, uitgegleden en brak een been. Katb. Trompettersclub. Naar wij verne men, heeft M. Petrus zich als werkend lid dezer maatschappij aangeboden, ten einde zich te oefe nen in het blazen, tegen dat hij in zijne bediening van torenwachter treedt. Hij hangt in 't kasken. Tetèrrè Zondagmis!. Zondag toekomende blijft de apotheek open van M. Van Caelenbergh, Leopold- straat. Programma van het Concert dat zal gegeven worden op Donderdag 27 Juli 1899, om 8 1/2 ure 's avonds, op den kiosk ter Groote Markt, door de Koninklijke Maatschappij van Harmonie, onder het bestuur van M. F.-L. Van den Bogaerde. 1° Les Emigrants, ouverture. Tueinne. 2° Polonaise, voor Buggel, uitgevoerd door M. D'Hondt. 3* Une fete a Aranjuez, fantaisie. De Meeesman. 4° La Gr eve des musiciens. Geng. Torenwachter Pië trekt vrijdag aanstaande naar Dendermonde, om voor den Onderzoeksrech ter te verschijnen, waar hij zal terecht staan voor beleedigingen toegebracht te hebben, in de ge rechtszaal, aan den heer Vrederechter Calewaert, binst de zaak van 30 Juni 11. Goêi reis M., en de wind van achter De onlusten van 18 JUini. Mad. wed. Rajon, uit het Café Central, vraagt aan de stad de volgende schadevergoeding 1 glasruit 115,00 1 53,00 Port en plaatsing 25,00 Schrijnwerker 6,00 Schildering Café Central 12,00 Steksjespotjes en pinten 50,00 Samen frs. 261,00 Programma van het Concert dat zal gegeven worden op Zondag 30 Juli 1899, om 11 1/2 ure, op de Groote Markt, door de kweekelingen van het le ger, onder het bestuur van M. Vanderlinden. 1° Marche officielle de Vexposition gantoise. Lebbun. •2° Si j'étais Roi, fantaisie. Adam. 3° A pouffer de rirepolka. Gobbaeets. 4° Chansonnierpot-pourri. Vandeblinden. 5° Lesétoiles d'or, galop. Stbeablog. De Plechtige Prijsdeeling van ons bloeiend Sint Martensgesticht zal plaats hebben op Donder dag 10 Augusti, om 10 uren juist, in de groote zaal van het Gesticht. De mannen van 't Verbond aan 't werk. Zaterdag avond hielden de liberalen, socialis ten en daensisten meeting in de Concordia. Na de meeting, ten 11 1/2 ure, liepen de kartelmaunen huilend en zingend de 'stad rond, ondanks het ver bod der policie. Rond 2 ure van den nacht kwam eene bende van zeven of acht personen zingend Luibrechts ging naar school bij Meester Spiegel, naar d'a- vondschool. Op zekren avond gaf de meester eene reken- vraag op te lossen, over 't be hangen in papier eener ka mer, zooveel meters lang, zooveel meters breed en zoo veel meters boog, mits be hoorlijken altrok van deuren en vensters de rollen papier zijnde zoo lang en zoo breed. Luibrechts bekeek dat vraagstuk langs alle zij den en kauten, cijferde geheel zijue lei vol, maar en vond geen voldoende uitkomst. Moe van wach ten, komt meester Spiegels bij hem Ewel, Luibrechts, vraagt hij, hoeveel rollen zult gij noodig hebben Och, meester, zegt Luibrechts, laat mij lie ver die kamer witten. Niets heeft zoo een scherpen blik op uwe treffe lijkheid als de Nijd. (De Depere standaard v. Am.) P a r 1 o i r. Van Asso. Verledene week de sleutel van den parloir verloren wij konden er niet binnen. Malbroeck. Met zulk weer nog een onderbroek dragen Lucas. Alles is wel dat wel eindigt. D. W. Tot zaterdag avond, tenzij uw werk niet af ware. Elk is vriendelijk gegroet. GKEJSTT. Het getal bezoekers, vreen daan de stad wordt eiken d ig aanzienlijker. De schoone feesten, ter dier gelegenheid ingericht, namelijk de concerten, de wedstrijden van hoving en akkerbouw, de ten toonstelling van lichtteekenkunde, het vuurwerk, enz., trekken vooral onze landgenooten aan. Er wordt dan ook een ruim gebruik gemaakt van de boekjes met ingaugkaarten, die aan den ingang der tentoonstelling verkrijgbaar zijn. De commissie van krijgskunde in de tentoon stelling, komt bepaald het programma vast te stel len van het groot krijgsfeest dat door de regimen ten van het Gentsch garnizoen, Zondag 30 Juli, om 2 1/2 ure, op den Velodrom van den Boulevard der Godshuizen zal gegeven worden. De twee deelen zullen met eene ware kennis van zaken samengesteld ziju en zullen aantrekkelijkhe den zoader weerga daarstellen Samenwerkende oefeningen met het fleuret. Oefeningen te paard. Schermen met de bajonnet. Springen met hinderpalen. Quadrillen met den stok door meer dan 300 soldateu. Verbeelding van een voet en geschutgevecht door een escadron. Wapen en vuuroefeningen door 300 soldaten. Ont plooiing van gemonteerde schutterij stukken. Kracht en salvobewegingen en algemeen défilé. Ziedaar de groote trekken van dit buitengewoon feest, dat niet nalaten zal eene overgroote menigte Daar zich te lokken. De prijzen der plaatsen zijn als volgt vastgesteld: Tribunen 3 fr. 1° plaats 2 fr. 2e plaats 1 fr. De rijtuigen zullen geenen toegang tot de dreef van den velodrom hebben, en zullen moeten plaats nemen op den Godshuizen Boulevard. Het is Zondag 30 Juli, dag van het groot krijgs feest dat op den Velodrom zal gegeven worden, dat het uitmuntend muziekkorps der Grenadiers, om 7 ure 's avonds, een buitengewoon concert in de tui nen der Tentoonstelling zal komen geven. Het muziek zal te Gent om 4,54 ure aankomen, met den trein die Brussel om 3,53 ure verlaat. Het zal van hier om 10,20 ure vertrekken. Hec effektief bevat 60 artisten-muziekanten. De Gre nadiers, begeleid door hunnen Luitenant-Vaandrig, zullen aan de Zuiderstatie ontvangen en in korps, voorafgegaan van klaroeneu en van een muziek van het garnizoen, naar de Tentoonstelling geleid worden waar hun eene lichte maaltijd zal aange boden worden. Onze lezers zullen wellicht met genoegen verne men datgeene verhooging van prijs zalgevergd wor den voor dit buitengewoon feest en dat de ingang- prijs op 50 centiemen vastgesteld blijft. Men verzekert ons dat buitengewone aanstalten gemaakt worden voor het nachtfeest dat den Zon dag 20 Oogst, in de tuinen der tentoonstelling zal gegeven worden. Nooit zal men een programma gezien hebben dat zoovele aantrekkelijkheden bevat. Onafhankelijk van de verlichtingen, van het vuurwerk, van de algemeene versiering der hoven, der lichtprojectiën en van het medewerken der 6 muzieken van af 6 ure 's avonds tot middernacht, zullen er nieuwe aantrekkelijkheden ziju, die den luister en de beweging van het feest zullen ophel deren. ST^AID AALST. Werk der arme Zieken. Onder de hooge bescherming van Z. D. H. Mgr den Bisschop van Luik. De jaarlijksche inschrijving ten voordeele van het Werk der arme Zieken is geopend en wij beve len ze vurig aan de mildheid onzer lezers. Het Comiteit zou gelukkig zijn, zoo het twee honderd zieken kende aannemen en om dien uit slag te bekomen rekent het alleen op de liefdadig heid der Katholieken. Dat ieder zich spoede het zijne bij te dragen 1 Verzoek zijue onderschrijving te zenden aan M. Ceecelet, Leopoldstraat, 49, Aalst. De personen die eene plaats bewonen waar het Werk geene vertegenwoordigers heeft, kunnen hu une giften zenden aan M. Paul Duguet, advo- kaat, Geheimschrijver-Schatbewaarder van het Werk, 5, Cathedraalplaats, te Luik. VAN AALST. Failliet Jan-Baptist Temmerman, op Donderdag 3 Augusty 1899, om 11 uren voormiddag, inde verhoorzaal der Koophandels-rechtbauk, vergade ring der schuldeischers om de curator te hooren in zijn verslag en de gefailleerde in zijne voorstellen tot concordaat. De Griffier, Edm. SCHEERLINCKX. biedt kosteloos aan, aan allen die aangetast zijn van eene huidziekte, haarwormen, eczemas, puistjes, huiduitslag, chronische bronchieten, borst-, maag- en blaasziekten, rheumatiek, een onfeilbaar middel te doen kennen om zich spoedig te genezen zooals hij zelf volkomen genezen is geweest na alle mogelijke geneesmiddels vruchteloos te hebben doorstaan en beproefd. Dit aanbod, waarvan men het menschlievend doel zal inzien, is het gevolg eener belofte. Perbriefofpostkaartschrijvenaanden heer VINCENT, 8, place Victor Hugo, te Grenoble, die kostelloos en vrachtvrij per pose antwoorden en de gevraagde inlich tingen opsturen zal. te verkrijgen op onze Bureelen In 't Misverstand, herberg, kluchtspel in een be drijf, door P. Van Nuffel. 1,00 Robrecht van Eyne, historisch drama, een voor spel en 3 bedrijven, door K. L. Van Voorden- hove. 1,50 Een Jonge Held, tooneelspel door J. De Waege- naere. 1,50 Leven van M. Karei Woeste, door P. Van Nuf fel. 0,25 Boudewiju van Gent, drama in 3 bedrijven, door K. L. Van Voordenhove. 1,50 Vlaanderen voor en tijdens het Fransch schrik- bewiud, door Sevens. 2,00 Geloof en Liefde, ridderroman, door P. Van Nuffel. 1,00 Leerboek van Kerkzang, door A. Van Wassen- hove. 1,00 De Zinnelooze van Oultre, door D. Annees- sens. 1,00 Leven van Dirk Martens, door Petrus Van Nuf fel. 0,25 Maria's Lusthof, door Alt. Van Loo. 0,75 Gedichten voor 't Vlaamsche Volk, door P. Van Nuffel. 0,50 Psaumes de l'office de délunts, par A. Van Was- senhove. 0,75 Leven van den H. Rochus. 0,15 Dirka, geschiedkundig verhaal, door P. Van Nuffel. 2,00 PATRONAGE H. JOZEF. TE GEVEN DOOE DE Of» /Ollil f* 13 OOGST 1890, om 4 1/2 uren stipt namiddag op den koer der Patronage, met de welwillende medewerking der Fanfarenafdeeling. PROGRAMMA 1° DEEL. 1. Optrede der Turners, gangen en zwenkingen. 2. Gezamenlijke vrije oefeningen met begelei ding van Fanfaren, uit te voeren door al de Tur ners. 3. Werkingen op dubbele barren, door leerlin gen. 4. Groote schermstok (met 2 handen), door vol wassenen. 5. Gezamenlijke ringoefeningen, door volwasse nen. 6. Steltendans, met begeleiding van Fanfiyen, door volwassenen. 2° DEEL- 1. Ordeoefeningen vermengd met vrije oefenin gen en standen, door volwassenen. 2. Eenige lessen met den kleinen schermstok, (canne royale), door leerlingen. 3. Turnen aan Rek, door volwassenen. 4. Het ballet der Trommelaars, groot Turnbal- let uitgevoerd door leerliugeu, met begeleiding van Fanfaren, muziek van M. G. Pape. 5. Gezamenlijke schermoefeningen met geweer, door volwassenen. 6. Gezamenlijke vrije oeteningen, met begelei ding van Fanfaren, door leerlingen. 7. Verdediging van het Vaandel. Verheerlij king. PRIJZEN DER PLAATSEN Eerste Plaats 2 fr. Tweede Plaats 1 fr. Derde Plaats 0,50 centiemen. Geboorten Mannelijk 13 Vrouwelijk 09 22. Huwelijken. J. De Waegeneer, werkm. met M. Boemans, z.b. C. Wesemael, landbouw, met S. Roggeman, z.b. Overlijdens. B. De Smet, wr Bauwens, metser, 62 j. Langestr. C. Van Nuffel, z.b. 81 j. Klapstr. L. Labay, z.b. 14 j. Vrijheidstr. - F. Kiekens, tw. 16 j. wonende te Herdersem. M. Baccaert, w0 Boone, z.b. 68 j. Lange Ridderstr. 6 kinderen onder de 7 jaren. Te koop 3 rijwielen in allerbesten staateen aan 125 irank, een aan 100 en een aan 75 frank, bij M. Victor Segers, werktuigkundige, Leopold straat. Groote Harkt, 16, Aalst, Agent der Assurantie De Vereenigde Belgische Eigenaars tegen brandgevaar en ongevallen der The Securüas Compa ny, tegen dief tevan La Garantie Beigetegen het breken van vensterglazen en serren der Maatschappij Stutgart, op het leven. KLL, aan zeer voor- deeligc konditiëu. Mits goede borg mag meu het geld laten staan aan 2 1/2 O/o- Zich te bevragen ten burecle van De Volksstem. MEESTER SCHALIENDEKKER EN WITTER Hoogstraat, 52, Aalst. Schoolstraat, 7, Aalst, alle soorten van wijnenen likeuren, alsook lastvrije dran ken. Genever aan 1,10 den literFranschen aan 1,00 den liter. Alles gewaarborgd zuiver te zijn en niet te bederven 3 GRANDS PRIX.

De Volksstem | 1899 | | pagina 3