D00DBE1LDEKENS PAPENRODE-KERKIIS lil S© f( 0JHHEI1 -r WED. CEL VAN DER TAELEN Aanslag op M. Labori. Stadsnieuws. Katholieke Jonge Wacht. Firma Micheleers en C,e. Verschillend Nieuws. L I I It IC E C 11 T S Concert en Uitstap VOLLEDIGE GEHEZiHG Bloedarmoede Waarom zij weenden. J, VAN Burgerlijke SI anti, Aalst. ötl)oone Heus In 2 uren geleverd HET BESTEKOOP DER GANSCHE STAD j Schoone occasie. Wijnen en Likeuren. AUGUST DE VYLDER, Over te nemen Te bekomen bij F1R1III BE VYLOËR, P. Riugoir-üe Nutte, De zitting is geopend, verklaart kolonel Jou- aust. 1 Leidt den beschuldigde binnen, beveelt de kolonel. Iedereen houdt het oog gericht op de deur langs welke Dreyfus binnenkomt. Daar is hijHij stapt snel achter den kapitein der gendarmerie. Geen spier van zijn gelaat be geeft. Het hoofd rechtop, den blik voor zich uit, den schouder licht naar links gebogen. Op de es trade blijft hij staan, met de hand aan den kepi, in militaire houding. Zit neer beveelt de voorzitter. Dreyfus zit neer en legt zijn kepi op den schoot. De getuigenissen van M. Casimier Périer en ge neraal Mercier waren zeer hevig ten opzichte van Dreyfus. 3ic sic De stenograaf van den Figaro is zaterdag te Hennes aangehouden om achter generaal Mercier te hebben geroepen Moordenaar. Op 't oogenblik dat M. Labori maandag m or- gend over den Quai de Chateaubriand ging, wierd er een revolverschot op hem gelost. Hij werd mid den in den rug getroffen. De wonde is nog al erg. De toestand van M. Labori is nog al veel verbe tert. De verwikkelingen die men vreesde hebben zich niet vertoond van nu af kan hij als buiten gevaar beschouwd worden. Tot hiertoe weet men nog niet juist waar de kogel zit; men zal waar schijnlijk de Xstralen moeten gebruiken. M. Labo ri, die veel bloed verloren heeft, is volkomen bij zijn verstand gebleven, alhoewel hij groote pijnen doorstaat. Hij spreekt met de personen die hem omringen en is woedend omdat men hem zoo op een bed gekluisterd heeft. M. Labori is dinsdag avond van het huis waar hij verbleef, naar de woning van professor Basch gebracht, waar hij zich beter zal bevinden om ver pleegd te worden. Hij werd overgevoerd in eene draagkoets, door een man gesleept en door twee anderen voortgeduwd. Mad. Labori, de sekretaris- sen van den advokaat en eenige vrienden vergezel den hem. M. Labori was niet vermoeid door die overbrenging. De moordenaar is nog niet aangehouden. ten tusschenkomen om de orde te herstellen. Een tiental personen werden min of meer erg gel vc-t t Zercneckcn. Vrijdag, omstreeks 1/2 ure, was de landbouwer August Van Assche, iu de Hoekstraat zijue koeien gaan melken. Daar hij bui ten zijne gewoonte wat te lang weg bleef, werd men ongerust. Men ging zien en vond den man onder zijne koeien dood liggen. Meirclbekc. Woensdag nacht brak een schrikkelijke brand uit in den windmolen van M, De Cock, van Ledeberg. Geheel de molen met al wat hij bevatte is de prooi der vlammen geworden. Gcutbrnggc. Twee gebroeders, omtrent 14 en 13 jaar oud, gingen dinsdag namiddag, omtrent 2 2/1 ure, een bad nemen in de Schelde. Eens klaps zonk een hunner. Verschillige personen, getuigen van het ongeluk, duikten iu het water om den knaap te redden, doch vruchteloos. Eeu schip per heeft later het lijk opgehaald. Mcllc. Zaterdag werd het 3 jarig zoontje van den bloemist O. Van den Hove vermits men ging overal op zoek, tot men eindelijk op het gedacht kwam, de watterputten te onderzoeken men trok den kleine uit eenen der putten, en men kon nog enkel den dood vaststellen. Gent. In de gevangenis van Gent is de Duitscher Isdoor Vollmer gestorven, die tot eewig- durenden dwangarbeid verwezen was omdat hij te Athus, provincie Luuxemburg, zekere Catharina Loinmol vermoord on bestolen had. Zondngrust. Zondag aanstaande zal de apotheek open blijven van M. Meganck, Loopold- straat. Tweede externant van de Banien van Maria. Dinsdag verleden had de prijsdeeling plaats in het tweede externaat van de Damen van Maria. Het was eene puike prijsdeeling. De oefe ningen waren goéd gekozen, en de leerlingen voerden ze uit met eene ware volmaaktheid. Iedereen bewonderde de bevallige stoutheid zon der gemaaktheid van ons jongvolksken. De uit spraak zoo in 't vlaamsch als iu 't fransch liet niets te wenschen. De prijsdeeling heeft bewezen dat de twee juffers met de school gelast, zich met't ouder wijs bemoeien mogen. De ouders, die tot de prijsdeeling uitgeuoodigdwaren betuigden open lijk hunne voldoening. Wij wenschen aan de twee ieverige Jufvrouwen dat zij mogen voortgaan op den weg die zij hebben ingeslagen tot het grootste nut van onze burgerskinderen van Aalst. De Leden worden vriendelijk verzocht de ver gadering te willen bijwonen, welke zal plaats heb ben, Zaterdag 19 Oogst, om 8 1/2 ure 's avonds, bij den H. Cor. Van den Bossche, (Katholieke Kring), Groote Markt. Dagorde 1° Bespreking van den uitstap naar Mijlbeke op Zondag 20 Oogst. 2° Herhaling van het muziek. 3° Mededeelingen. Jonge Wachten, allen op «wen post Verdronken.—Een 16jarige jongeling van St-Job, de genaamde Boone, is maandag achter de Zeebersche hrug in den Dender verdronken zijn lijk is nog denzeltden dag opgevischt. Ongeluk. Woensdag morgend om 11 ure, is de genaamde C. Lievens van Aalst, te Erembo- degem, Keppestraat, van eenen hoogen appelboom gevallen; de ongelukkige is met de ambulancie der pompiers naar zijne woning overgebracht. Spa. Zaterdag reed H. M. die, zooals meu weet, te Spa verblijft, door het dorp Stoutman, waar juist, ten gevolge van eenen heibrand, eene kleine boerenwoning was afgebrand. H. M. hield stil en deed zich over het gebeurde de noodige inlichtingen geven. Zij vernam tevens dat een boerenknecht, die in de nabijheid aan den oogst werkte, door zijne koelbloedigheid en moed, eene groote ramp voorkomen had. De koningin deed den man roepen, wenschte hem geluk met zijne schoone daad, en stelde hem, even als de redders en den eigenaar der beschadigde woning, eene ronde som geld ter hand. Oostende. Brutale dieven moeten zich in groot getal in deze badstad hebben neergeslagen M. R. turksch konsul, werd maandag van zijne portefeuille met 1800 fr. beroofd. Hardignics. Dezer dagen werd te Hardij nies zekere Dussart, een wever, in geheimzinnige omstandigheden dood gevonden. Men deed eene lijkschouwing en men bevond dat Dusart gestorven was ten gevolge van eenen slag, een enkelen, die hem op de rechterhoofdslaap was toegebracht. Dussart stond voor de derde maal op trouwen Verscheidene getuigen zijn reeds gehoord, doch er werd nog niemand aangehouden Elouges. Arthur Vestier, een voddenkoop man van Elouges, keerde per rijtuig naar huis terug, vergezeld van 2 jonge lieden derzelfde ge meente, de gebroors Castelain. Onderweg hielden zij aan verscheidene herber gen stil en onder andere aan die van zekeren Dumont, op 't gehucht Préfcuillet, op de grens scheiding van Elouges en Wheries. Gedurende het gesprek stootte Vestier onvrij wil lig de pijp van eenen zijner gezellen uit den mond en deze viel gebroken op den grond. Van daar een twist, beleedingen, ver wij tingen dit ondanks het aanbod van vergoeding voor de gebroken pijp. Eindelijk stelden de twisters voor het geschil buiten, door een gevecht te beslechten. De herbergier sloot zijne deur en liet de drie mannen hunnen gang maar gaan. Maar luisterend, hoorde hij kasseien over den steenweg rollen en eenige oogenblikken later hoor de hij ook dat het rijtuig van Vestier snel wegreed. Een der geburen van den voddenkoopman zag het peerd met het rijtuig zonder voerman thuis komen en den stal binnen gaan. Korts nadien hoorde hij klagen De gebuur riep vrouw Vestier en te samen ging men in den stal, waar men nu den man, met ge broken hoofdschedel en met wonden in rijn rijtuig vond liggen Zijn toestand werd door den bijgeroepen genees heer zeer erg, zelfs wanhopig bevonden. De gebroeders Castelain beweren dat Vestier van zijn rijtuig willende springen, met 't hoofd op den steenweg gevallen is. Het rechterlijk onderzoek zal moeten bewijzen of zij waarheid spreken. Brnsscl. De minister van oorlog, generaal Cousebant d' Alkemade, heeft Woensdag vier Ser vische officiers ontvangen, die in het belgisch leger hun onderricht komen voltooien. Twee dier offi ciers zullen eene stagie doen in het regiment grenadiers de twee andere zullen de leergangen der krijgschool volgen. Vorst. Dansen op eeuen vuurberg, dat is oudmaar werken op eenen brandstapel is iets nieuws. En dat deden dezer dagen de werklieden, welke gebezigd werden aan de vergrooting der statie van Vorst-zuid. Voor het leggen van eene nieuwe wisselbaan be zigt men den afval uit de stookplaatsen der talrijke fabrieken van den omtrek, en de werklieden bevon den dezer (lagen dat hunne schoenzolen letterlijk verzengd waren. 't Was die afval, welke daar de oorzaak van was. De grond, bestaande uit assche en kooltjes, was aan 't branden geraakt op eene lengte van 400 me ters, en het vuur had zelfs reeds de dwarsliggers van de spoorbaan verteerd op sommige plaatsen brandde het tot op 4 meters diepte. Pompiers spuiten er gedurig water op, doch t zal last lijden het vuur uit te doen. Aauwerviug. In September aanstaande, wordt een enkele wedstrijd uitgeschreven voor de aanneming van de 120 klerken, te verdeelen onder de takken van beheer van het departement van spoorwegen, posterijen en telegrafen. Jongelieden, die de voorwaarden van toelating tot dien wedstrijd verlangen te kennen, gelieven d e berichten te lezen, die in de spoorwegstatiën en in de post- en telegraafkantoren aangeplakt zijn. Aanvragen voor eene bediening moeten uiterlijk op 20 Augusti in de bureelen vau het departement toekomen. Beroemd advokaat. Nu, vertel mij eens recht zinnig, hebt gij die bank bestolen. Kliënt, (een weinig verontwaardigd). Wel ze ker. Hoe anders denkt gij dat ik u zou hebben kun.- nen huren om mij te verdedigen. o Er bestond slechts één denkbaar middel om de Amerikanen te beletten mijne vloot te doen zin ken, zei Admiraal Cervera. En welk middel vroeg een onderofficier. Het droogmaken der Caribeaansche zee, luid de het antwoord. Benderniomlc. Viijdag middag beging vrouw Van Hoeymissen-Buro, woonachtig Nieuw- straat, de onvoorzichtigheid petrool in hare stoof te gieten om het vuur aan te wakkeren. Daar het vuur nog niet hevig genoeg was, riep zij op hare dochter, zij namen samen den ketel af en hernieuw den het gieten. Op eens schoot alles in brand met het ongelukkig gevolg dat beide vrouwen vreeselij- ke brandwonden bekwamen. Ninove. Erge wanordelijkheden hebben zon dag nacht plaats gehad voor het lokaal van den Katholieken Kring De Keizer. Woelmakers hebben al de ruiten verbrijzeld en de gendarmerie is moe- Vervicrs. Dinsdag is een rouwkapel veranderd, hij is met den trein van 8 ure, door de statie gereden. De wagen bevatte het lijk van Mev. Poliakoff, moeder van eenen der voornaamste spoorwegeigenaars van Rusland, welke te Parijs gestorven was. Het lijk werd naar St-Petersburg gevoerd. Die reis kost 30,000 fr. Scherpeiihenvel. H. M. de koningin heeft Mgr. Simons aalmoezenier van het hof naar Scher- penheuvel gezonden, om, in haren naam, deHemel- koninginne te komen bedanken voor hare goede herstelling. Maria-Hendrika, zoo algemeen geacht, die door hare milddadigheid en godsvrucht zoo trouw de voetstappen en het voorbeeld onzer diepbetreurde Maria-Louisa, den beschermengel van België, volgt, heeft wederom een nieuwen blijk gegeven van haren diepen godsdienstiever. Eene prachtige, kunstig bewerkte ciborie, rijke lijk bezet met ontschatbare familiegesteenten, van hare ouders zelf voorkomende, is de vorstelijke gift door haar aan de eeuwen door vermaarde O L. V. van Scherpenheavel opgedragen. Dijnsdag verleden stonden onze vrienden Spiegels en Luibrechts op het zeestrand tot Heyst. Spiegels. Maar, Lui brechts, joegen, en laat ons hier toch in volle zon niet blijven staan. Wij riskeeren nen zonneslag te krijgen. Luibeechts. Waar ge verveerd van zijt, van nen zonneslag Jomoör, ik zou ik weêrslaan, zelle! AALST-MIJLBEKE. OP ZONDAG 20 AUGUSTI 1899. ORDE DER FEESTEN Op Zaterdag Aankondiging der Kermis door 't geschut der ka nonnen. Op Zondag, om 4 ure namiddag, van het Muziek. Op Maandag voormiddag, om 8 uren, JAARMERKT. 's Namiddags, om 3 uren, Volksspelen PuUenhwrrt, tfaslkliniHlinfj, Prijsvi»- scltiiiu met de li)", ItlngnleMna te Peerd en van eten t.ueht- hat Jnpiler. Om 10 uren, VUURWERK Barakken en kramen zijn vrij van plaatsgeld insgelijks voor het vee en andere dieren ter markt gebracht. WiWKWWW'.'.' sh;,; Eenlq bijzonder veroorloofd middel. Voorrinl chiliigen. 7. Ch te !>t-Vi aren 1)ij de ZUSTERS van LIEFDE. 105, Rue St-D ,-.ninique, Parijs. GUIM T. Apoteker-Chimitt. 1Passage Saulnier, Parijs. Algemeen Depoi oh. o lacr Bruxvlles. IN ALLE APOTEKFN. Vlu£'Chr;fFr.TflCO. Depot bij M. De Valkeneer, Esplanade. De president der Vereenigde-Staten geeft een groot feest. Ook Indianenopperhoofden bevinden zich onder de gasten. Aan het schitterend feestmaal zijn de roodhuiden instoicijnscherust gezeten; zij doen alsof niets hen kan verbazen, spreken weinig, eten veel. Een jeugdig hoofd heeft gezien, dat de blanke broeders mostaard, die hem geheel onbekend is, genomen hebben. Maar omdat de blanken daar zoo een heel klein beetje van gebruiken, komt hij tot de gevolgtrekking, dat het eene zeldzame en fijne lekkernij moet zijn. Hij komt dus tot het be sluit, zich daar ruim van te bedienen, neemt eene goede portie en steekt die ineens in den mond. De zoon der wildernis heeft nu een schrikbarend brandend gevoel op de tong, maar zonder een spier van zijn gelaat te vertrekken, slikt hij de lekkernij iu, het angstzweet breekt hem uit en hij kan 't niet verhinderen dat de tranen hem over de roode wan gen biggelen. Een oud opperhoofd, dat naast hem zat en hem had gaêgeslageu, vroeg waarom hij weende. Ik ween, gaf de jonge krijger ten antwoord, om Jat ik juist er aan denk, dat mijn vader verle den jaar in de golven van het Huron meer verdron ken is en hij bood hem den mostaard aan. De oude heer antwoordt niets en neemt zijner zijds eene portie mostaard op dezelfde wijze en met dezelfde werking als zijn buurman. Edele grijsaard, waarom weent'gij nu vraagt met loerenden blik het jeugdig opperhoofd. Ik ween daarover, gaf de oude doodbedaard ten antwoord, dat gij niet verleden jaar met uw vader samen in het Huron-mcer verzopen zijt DRUKKERIJ van AALST KAPELLESTRAAT Geboorten Mannelijk 11 Vrouwelijk 0819. Huwelijken. V. De Sadeleer, tw. met E. Gits tw. V. De Vos, tabakbew. met G. Vereecken, tw. E. Braeckman, werktuigk. met J. Halleyt, z. b. Overlijdens. D. Arents, m. De Cock, vuurst. 27 j. Dirk Mar- tensstr. J. De Meeter, m. Van Ghysegem, brou wer, 69 jVooruitgangstr. A. Vander Scbueren, m. Van Wesemael, z. b. 37 j. wonende te Lede. M. Van der Snickt, vr. De Beul, z. b. 40 j. Mijlbeek. O. De Wolf, 12 j. Nieuwstr. B. Mertens, wr Vau der Biest, z. b. 78 j. Leopoldstr. C. Van Langenhoven, tw. 71 j. Binnenstr. L. Silon, wever, 19 jErembodegemstr. 7 kinderen onder de 7 jaren. Ma.i vi«i<iirl eene goede keukenmeid. Goed Vi',a&1 loon. Zich te bevragen ten bureele van ons bla.l. rSV» IniPAn Magazijn en Zolderingen, Mout- straat, (bij de Vaart). Zicb te bevr. bij de Jufvrouwen Seps, Nijverheidstraat. meer dan 100 verschil- lende soorten. LAGE PRIJZEN i Zulrere en klare nilt'ocrinfj P j Men gelast zich met het jj opstellen Doodbccldckcns met portret. (cliché photo-tipygravur?) Te koop 3 rijwielen in allerbesten staateen aan 125 Irank, een aan 100 en een aan 75 frank, bij M. Victor Segers, werktuigkundige, Leopold - straat. NAZARETHSTRAAT, 20, AALST. Groote Harkt, 16, Aalst, Agent der Assurantie De Vereenigde Belgische Eigenaars tegen brandgevaar en ongevallen der The Securüas Compa ny, tegen dief te van La Garantie Beigetegen het breken van vensterglazen en serren der Maatschappij Stutgart, op het leven. MERCERIEWIN- KEL, aan zeer voor- deelige konditiëu. Mits goede borg mag men het geld laten staan aan 2 1/2 0/0- Zich te bevragen ten bureele vau De Volksstem. Schoolstraat, 7, Aalst, alle soorten van wijnen en likeuren, alsook lastvrije dran ken. Genever aan 1,10 den liter Franschen aan 1,00 den liter. Alles gewaarborgd zuiver te zijn en niet te bederven MEESTER SCHALIENDEKKER EN WITTER Hoogstraat, 52, Aalst.

De Volksstem | 1899 | | pagina 3