Poeiers de Cock WED. ClI. VAN DEU TAELEN Blo8dgrmoed0 Stadsnieuws. Verschillend Nieuws. Pati •onage H. Jozef. Turnaf- deeling Willen is Kunnen. Belgische nationale bedevaart De Horlogie van rechter Cadby. 0. L. Vrouw van Lourdes. Burgerlijke Stand, Aalst. TE KOOP Schoone occasie. Wijnen en Likeuren. AUGUST DE VYLDER, Te bekomen bij IIKMIW UE VYLDER, P. Bingoir-De Nutte, n^ai ELIXIRS T-VIHS£ÜTIUS n zijn erkend, en met reden, als het doelma tigste middel om alle maagaandoeningen te genezen, den eetlust terug te brengen en de spijsvertering te bevorderen. Overal 2 frank de doos. Op hunne vraag wat het meisje geëten had, schijnt het dat zij ook al antwoordde steurkrab- ben. Toch bevonden de geneesheeren dat hare ziek te eerder voortsproot uit het drinken van koud wa ter, terwijl zij sterk bezweet was. Toch werd zij naar St-Elisabethgasthuis gebracht. Maar middelerwijl was moeder VanWolpuc te huis gekomen. Reeds van in de straat werd het ge val haar met veel omslag en overdrijving verteld. Dit ontroerde de arme moeder zoo zeerdat zij als door eene geraaktheid getroffen, neerviel en naar het gasthuis moest worden gebracht, waar men haar de H. Olie heeft toegediend. Fransche officieren die hunne wapenbroeders rermoorden. Een telegram uit Soudan meldt dat luitenant- colonel Klobb en luitenant Meunier, twee fransche officieren, door de kapiteinen Coullet en Chanoine zijn vermoord geworden. Ten gevolge van een onderzoek tegen de kapi teinen Coullet en Chanoine werden Klobb eu Meu nier belast deze eerste in hun bevelhebberschap over eene zending in den Soudan te gaan vervan- gen. Coullet omringd door zijne officieren en solda ten, weigerde het bevelhebberschap over te geven, en verzocht Klobb zich te verwijderen. Daar deze steeds bleef naderen met zijne mannen, bevool Coullet zijne troepen de wapens te laden. Een peletonvuur barst los en luitenant-colonel Klobb en luitenant Meunier vallen neder met ee- nigen hunner inlandsche soldaten. Mevrouwen Klobb en Meunier zijn verwittigd over de ramp die hen getroffen heeft. Zoudngrust. Zondag aanstaande zal de potheek open blijven van M. Callebaut, Overdekte Botermarkt. Brandrninp. Maandag avondrond 11 klep te men brand het was in de werkhuizen van den heer G. Bosteels-De Smedt, fabrikant van breiwerk Zonnestraathet vuur was inde keldermagijzen, die vol bewerkte en onbewerkte koopwaren zaten. Alles wat in de kelders lag is verloren ons Vrij willig Pompierskorps is slechts na 5 uren moedig werken het vuur meester gebleven. Een piket sol daten stond ter plaats. Alles was verzekerd, maar door deze ramp zul len 80 werklieden voor eenige dagen zonder werk zijn. velo was uitgereden, is hier door oen gespan, dat uit tegenovergestelde richting kwam, tegen een mutfr verpletterd. De ongelukkige heeft nog sl uhts eenige oogenblikken geleefd. Lokeren. Eene vrouw uit de Lindestraat, de echtgenoote D. F... goot petrol in de stoof om het vuur aan te wakkeren. Hare kleeren schoten in brand en vooraleer men de vlammen kon uitdoo- ven, was de vrouw reeds erg verbrand aan de ar men en haar bovenlijf. De meid, die hare meeste res ter hulp gesneld was, heeft brandwonden beko men aan de armen. De kinderen, die verschrikt rond hunne moeder liepen, werdon ook aan de bloote voetjes verbrand. Niuove.- Donderdag der verleden week zagen voorbijgangers in den Dender, nabij de brug, het lijk liggen van een jongen soldaat. Het lijk werd opgevischt en herkend voor dit van zekeren Theo- phiel Coppens, 21 jaar oud, onderofficier bij de Carabiniers, in garnizoen te Brussel. Algemeen denkt men dat de ongelukkige bij on geluk in 't water moét gesukkeld zijn. Zondag kwam hij alhier zijne familie en vrienden bezoeken; 's avonds ging hij eene wandeling doen in 't naar huis keeren moet hij zich aan de brug vergist heb ben van richting en in't water gestruikeld zijn. De drenkeling had nog een uurwerk en eene som van 25 fr. 37 c. op zak. St-Mnrla-Aeltre. Tweo werklieden van den spoorweg werden maandag avond door eene loko- motief, die uit Oostende naar Gent reed, verrast de eene werd op den slag gedood, de andere erg gekwetst. Ertvclde. De douaniers De Ridder, Joseph, Van Wesemael, Pierre en Emboo, brigadier te Ertvelde, zijn er in gelukt eene koe, ter weerde van 500 franken franken, in beslag te nemen die eene bende smokkelaars trachtte binnen te brengen. Eer aan de douaniers en aan den brigadier. Moedige daud vrui ecueu Aalotcnaur te Antwerpen. Zondag 11. tijdens de Van Dyck- feesten, had er tusschen de Carnotstraat en de nieu we statie een groot ongeval plaats, dat erge gevol gen zou kunnen gehad hebben een paard aan een open rijtuig gespannen, was op hol en liep tegen eene lantaarn, bij welk gevolg de twee voorste wie len van de voituur braken. In het rijtuig bevond zich eene j onge dame, die om hulp schreeuwde verschillige personen, die daar aanwezig waren, hadden het paard willen tegenhouden, doch waren er niet in getukt, toen op eens een moedige jonge ling, met gevaar van zijn leven, naar het hoofd van het paard sprong en gelukte het bij den breil te nemen en na een vijftigtal meters voortgesleurd te zijn, het paard eindelijk tot stilstand te bren gen. De koetsier en de dame dachten onmiddellijk den jongeling te bedanken, maar dezen had zich reeds aan alle bedanktuigingen, zelfs der menigte, die het plegen van die moedige daad had bijge woond, ontrokken. Nu komen wij te vernemen dat deze daad van moed en zelfsopoffering gepleegd is geworden door d'heer Richard Vak Ertvelde, pastij bakker, Lange Zoutstraat, te Aalst, en wij verhopen dat hij deze maal zijne belooning zal bekomen welke inge steld is voor het plegen van zulke feiten. Een Antwerpenaar. Eetlust, uitnemende spijsvertering, frissche ge laatskleur, levenslust en gezondheid zijn verzekerd aan allen die zich van tijd tot tijd zuiveren met de anti-slijmachtige Walthéry-Pil. St-Nlkolaas. Zondag avond wilde de echt genoote Vereecken, Plaisancestraat, petrol gieten in eene brandende lamp. Eenige hevige ontploffing volgde en het brandend vocht spatte in alle rich tingen rond. De vrouw, de man en een kind wer den getroffen en hunne kleederen schoten in brand. De man trok zijne brandende jas uit en kwam de twee andere slachtoffers ter hulp. Moeder en kind werden erg verbrand naar het gasthuis overge bracht. Het kind verkeert in stervensgevaar. Sottegem. Op 1' kermisdag werd de genaam de Theodore Bert zoo deerlijk geslagen en gesto ken dat hij er zondag morgend van overleden is. Bert was bij zijn broeder, die eene herberg houdt in de nabijheid van 't kerkhof. Rond 11 ure 's avonds kwamen daar een twintigtal barakmannen binnen en begonnen maar te zingen en te dansen, ondanks het stellig verbod van de gebroeders Bert. De barakmannen vielen hen daarom woedend te lijve eene afgrijselijke worsteling had pl^ts, met het noodlottig gevolg dat het Theodore Bert zijn leven gekost heeft. De veldwachter Henri Louwa- gie is er in gelukt den vermoedelijken moordenaar aan te houden. Deze was in het bezit van een dolk met bloed bevlekt. Het parket van Audenaarde is ter plaats geweest en heeft een mandaat van aan. houding tegen voormelden barakman afgeleverd, die thans in het gevang vaa Audenaarde opgeslo ten is. Het slachtoffer was 22 jaar oud en onge huwd. Men bericht bet publiek dat de Pil van Doktoor Raphael, uitmuntend middel tegen de slij men, de zwakheid, hartklopping, bleekheid, ze nuwpijn, enz., thans in alle goede apotheken ver kocht wordt aan den prijs van 1,75. Hnnime. De treinoverste Malfait, van Den- dermonde, die vrijdag avond met een vriend per Zondag 11. begaven zich een 25tal leden van bo vengemeld gezelschap, naar Binche om er deel te nemen aan den tweedaagschen Turnprijskamp der 88tö federale gymnastische feesten aldaar gehou den. Wij hadden wel gedacht dat onze Schaarbeek- sche kunstenaars zich in het eene of het andere vak gingen onderscheiden, en waren er zelfs van overtuigd naar het oordeelen der werkzaamheden op hun laatste feest verricht. Doch dat de uitslag flikkerend zou geweest zijn dat verwachtten wij niet, aaugezien deze maatschappij slechts een jaar is ontkiemt, dewijl zij moest optreden tegenover mannen van Gent, Antwerpen, enz., welke reeds meer dan bet kwaart eener eeuw deze kunst beoe fenen. Steunend op hunne machtige leus Willen is Kunnen hebben zij koelbloedig hunne machtige tegenstrevers overwonnen. Ik zie ze 't veld betreden in hunne fiere houding geleid door hunne wakkere hoofden, ik zie ze voor uitstappen bezield met eene overtuigde wilskracht en ^even als de dwerg die in de middeleeuwsche tornooien den inden schijnonoverwinbaren reus versloeg, daden van moed verrichten, de eene kam per achter den anderen verslagen en zegevierend het terrein verlaten, met de schitterendste trofeën, de prachtigste lauwertakken welke men ooit mocht verwachten. le Prijs. Vrije samenwerkende oefeningen. I6 Prijs. Opgelegde samenwerkende oefeningen. le Prijs. Oefeningen met het geweer. 2e Prijs. Oefeningen aan de toestellen. Turners van Schaarbeek plaatst met fierheid de ze vier edelgesteenten, in uwe reeds zoo glansrijke kroon. Gave God, dat deze laatste steeds meer om meer glinstere in den Turnwereld, alwaar gij voor taan eene der eerste plaatsen zuit bekleeden. Hulde aan de Bestuurders, hulde aan de zege vierende Turners van Schaarbeek! Die ongelukkige verstrooiheid, zeide hij met luide stem tot zijn collega. u Daar heb ik mijn gou den horloge weer op mijn nachttafeltje laten De edelachtbare heer Cadby, die ia New-Orleans het gewichtig ambt van rechter bekleedde, was niet alleen een voortreffelijk rechtsgeleerde, maar ook een goed echtgenoot en huisvader. Zelden verzuimde hij, als hij onderweg naar het gerechtshof op de markt kwam, aan een van de kraamkes de eene of andere lekkernije, welke het jaargetijde medebracht, te koopen en die zijne vrouw thuis te laten bezorgen. Dat was bekend en menige vrouw stelde haren min bezorgden man den rechter Cadby tot voorbeeld. Als naar gewoonte, was de heer Cadby weêr op weg naar het gerechtshofeen vriend en collega ging naast hem. Hij hield nu niet bij een van die kraamkes aan. Daar was hij te onrustig voor, want een misdadi ger zou wegens diefstal, met een dubbelen moord, ter dood veroordeeld worden. Voor het gerechtshof stond eene niewsgierige menigte om den dubbelen moordenaar te zien. Eerbiedig wierd voor de beide rechters plaats gemaakt. OpeeDS terwijl zij door de menschenmassa stapte greep de heer Cadby naar zijne horlogie. Hij verschoot, ze was in zyn zak niet. Maar hij herstelde spoedig. Zijn vriend lachte. Nu gij zult deu moordenaar ook wel zonder horloge kunnen zeggen wanneer zijn laatste uur slaat. Daarmee was de zaak afgedaan. Het vonnis was uitgesproken cn ernstig ging de rechter Cadby naar huis terug. Zijue liefhebbende vrouw ontving hem hertelijk. Een smakelijk middagmaal stoud gereed. Terwijl men aan de soep was, viel den rechter zijn horloge in. Och, vrouw, zeide hij, doe me een plezier mijn horloge van het beddetafeltje te halen, daar heb ik het laten liggen. Zijne vrouw lachte. Maar Cadby, zeide zij, gij wordt hoe langer hoe vergeetachtiger Waar moet dat heen Ik heb het u immers drie uren geleden aan het gerechtshof gezonden. Onmogelijk viel Cadbij in. Niet onmogelijk I Gij hebt het zelf doen halen. lk zei hij, en verschrikt liet hij den lepel vallen. Ja gij ging zijne vrouw voort. Ge waart pas een uur weg och, wat zeg ik, nauwelijks een half uur toen een knap jongmensch hij zei, dat hij een gerechtsbode was, belde. Hij bracht mij een heerlijken reebout, dien gij van daag op de markt gekocht had met een vriendelijk compliment van uwentwege. Ik moest den reebout overmorgen op tafel brengen, zei hijHij ging al heengaan, toen hij hem opeens bezon. Ge hadt uwe gouden horlogie op het beddetafeltje laten liggen, en dat moest hij u dadelijk meêbrengen. Het schemerde Cadby voor de oogen. Eu gij hebt gij hem de horloge gegeven vroeg Cadby toch ongerust. Had ik het uiet moe ten doen misschien Juweel van een slimme vrouw brulde Cadby woedend. Hoe kan een rechters vrouw zoo zoo hij bedacht noch juist bij tijds, dat hij een welopgevoed man was zoo lichtgeloovig wezen Een verstandig mensch zou zoo iets niet kunnen gebeuren. Eeneschoone verwisseling Eene reebout voor een gouden hor loge 1 De schurk heeft zelf deu reebout gekocht, om den vogel op den lijmstok te lokken. Begrijpt ge 't nu Dien dag praatten mijnheer en mevrouw Cadby niet verder. Aan gedane zaken is er weinig te veranderen en dus was de rechter den volgende morgend in een zachtere stemming. Een teedere omhelzing, een hertelij ke kus, eu mevrouw Cadby was weder ver zoend eu beloofde hem aan de harde woordeu van den vorigen dag niet meer te zullen denken. Kalm vernfaande Cadby zijn vrouwtje niet meer zou lichtgeloovig te zijn, eu welgemoed ging hij naar 't gerechtshof. De zittingen duurden lang en veel later dau ge woonlijk kwam hij thuis. Daar verwachtte zijne vrouw hem al met onge duld. Vroolijk omhelsde zij hem eu juichend riep zij Manlief Cadby 't is toch maar gelukkig dat we uw horloge zullen terug hebben I Hoe, wat terug vroeg hij verrast. Wel, uwe horloge ze hebben dien schurk: van een dief immers ontdekt en hem vau den diefstal overtuigd. Het werd deu rechter benauwd om het hart hij haalde ziju zakdoek uit eu vaagde zijn doomend voorhoofd af. Vrouw, ge spreekt iu raadselen Verklaar u duidelijker, want ik weet nog uiet van de horloge. Wat is het nu weêr Maar, lieve hemelr riep de vrouw ujt vandaag tegen den middag belde er weer een heer aan, zei, dat hij gerechtsschrijver was, en ver telde, dat de dief en de horloge gelukkig ontdekt waren. Om hem heelemaal te overtuigen was nu alleen nog maar het bewijsstuk, de reebout noodig. Op uw bevel is hij dus gauw naar mij toe gegaan om don reebout te halen. En gij hebt gij hem dien gegeven Natuurlijk. Tegen een rechterlijk besluit mag meu zich niet verzetten. Verpletterd zonk Cadby op een stoel neer. Dubbel bedrogen want de spitsboef had hem natuurlijk wel g.wacht de policie in de armen t» loopen. O, die slimme vrouw I Haar nog den ver- troostenden bout te laten aftroggelen Eu ditmaal eu bedacht Cadby uiet meer bijtijds dat hij een welopgevoed man was. NAAR -(O)- De personen die willen deel nemen aan de Be devaart, die omtrent 3000 ingeschrevenen telt, zijn verzocht zich zoo gauw mogelijk aan te bie den aan M. F1 Raikem, Quai de la Dérivation, te Luik, of wel aan de correspondenten in de bij zonderste steden des lands. De 4 September, vertrek (zonder verandering van rijtuig) van Brussel, Gent, Luik, Namen, Charleroi, met statie tot O. L. Vrouw van Ver- delais en tot Bordeaux. Deze reis (42 k.m.) van Bordeaux naar Verdelais zal met eenen stoom boot op de Garonne geschieden. De 5 September, vertrek der snelloopender treinen langs Luik, Namen, Charleroi. Geboorten Mannelijk 11 Vrouwelijk 10 21. Huwelijken. H. De Sadeleer, steenk. met C. Van Cauwen- bergh, z. b. T. Troch, landb. met M. Van Gysegem. landbouwst. C. D'Hondt, ajusteur, met V. D'Haeseleer, twijnst. P. Van der Eist, voerm. met M. Verbeken, diensm. E. Van der Gucht, bediende, met E. De Cock, z. b. C. Van Geit, landb. met A. De Petter. landbouwst. Overlijdens. B. De Henau, vr. Van den Abeele, z. b. 60 j. Hoogstr. 6 kinderen onder de 7 jaren. schoone VELO, 90 fr. Aalst Denderstraat, N° 34, TV* It wit Magazij q en Zolderingen, Mout- 4L HUI LU straat, (bij de Vaart). Zich te bevr. bij de Jufvrouwen Seps, Nijverheidstraat. Te koop 3 rijwielen in allerbesten staateen aan 125 lrank, een aan 100 en een aan 75 frank, bij M. Victor Segers, werktuigkundige, Leopold- straat. NAZARETHSTRAAT, 20, AALST. Groote Markt, 16, Aalst, Agent der Assurantie De Vereenigde Belgische Eigenaars tegen brandgevaar en ongevallen der The Securitas Compa ny, tegen dief tevan La Garantie Beigetegen het breken van vensterglazen en serrender Maatschappij Stutgart, op het leven. OvPT ftk IIOITlPil MERCERIEWIN- il nemen KEL? aail zeer voor. deelige konditiën. Mits goede borg mag men het geld laten staan aan 2 1/2 0/0- Zich te bevragen ten burcele van De Volksstem. Schoolstraat, 7, Aalst, alle soorten van wijnenen likeuren, alsook lastvrije dran ken. Genever aan 1,10 den liter Franschen aan 1,00 den liter. Alles gewaarborgd zuiver te zijn en niet te bederven MEESTER SCHALIENDEKKER EN WITTER Hoogstraat, 52, Aalst. VOLLEDIGE GENEZING Eenlg bijzonder veroorloofd middel. Voor in I chlineen, t rit lu bevragen bij de 4Ü8TERS ▼an LIEFDE. 105, Rue Sr.-Dominlque,Parijs. 6UINET, Apotcker-Cliimist, 1Passage Saulnier, Parijs. Algemeen Depot om. x> ilaore, Bruxellea. IN ALLE APOTEKEN. VluQ-Chrlfl Franco. •AAA Depot bij M. De Valkeneer, Esplanade. DE

De Volksstem | 1899 | | pagina 3