loopende nieuws IDriikker-liiitgcoer Son iJan Uuffel, ilupcllcatraat, 13, tt Slalat 5e JAARGANG. NUMMER 257. 't Is al Joannis Joannis Zoolang er bier in de kan is. Maar als 't bier er uit is Dan zeggen ze dat Jan ne guit is. De tabakplanters lachen de tabak slaat op, en zal nog opslaan, zeggen ze, hij geldt langs de gewone streken ne frank de kilo, langs Appel- terre, Idegem, Wervick, het dobbel. Over drij dagen, een koppel trouwen te Gent, veel ple zier en bier tot 's avonds, en 's avonds slegen ze hun laatste betjen huisraad kapot Wat zullen wij zeggen Wie eenen zot trouwt om zijn kot verliest het kot en houdt den zot. Roemde uw Patroon de waarde Yan den Belg, als Zendeling Priester, Herder van Exaerde, (J roemt gansch de Werkmanskring. Altijd is uw oog steeds wakend Nooit verflauwt uw priestermoed Altijd is uw herte blakend Voor des werkmans zielegoed 1 Velen van het deugdspoor dwalend, Toondet gij de rechte baan Velen bleven zegepralend Langs de goede wegen gaan 1 Als w'in nood en droeve tijden Eens gaan trekken aan uw' bel, Hebt gii met ons medelijden En ge (loet den werkman wel De aalmoes, in den naam des Heeren, Werpt gij mild in 's armen schoot Hier verschaft gij warme kleeren, Kolen en 't onmisbaar brood 1 Een geschenk gaan w'u opdragen Goud of zilver niet, o neen 1 Een geschenk van alle dagen, 0, dat is ons te gemeen 1... 't Is 't geschenk van dankbre zielen. Dat w'U bieden dezen keer Wij gaan voor uw welzijn knielen Aan ae tafel van den Heer De gemeenteraad van nieuws door plakbrieven

De Volksstem | 1899 | | pagina 1