Urukkcr-lilitgcoer 3cut tl a it ttuff el, impcUchtraat, 13, te 2lalat, DIT BLAD VERSCHIJNT ELKEN ZATERDAG, Onze Raadsel kens. 2lan al 0112e Cezers cctt Snitgen ücrutmtfs Volksparlement VOORWACHT Oplossing der verledene week Het vinkje had 6 eieren. De 2 broeders hebben samen maar 1 zuster- ken, dus zijn ze 3. Elk krijgt 2 eieren maar om het zusterken (dat het jong ste is) blijde te maken, geeft men de ze het nest erbij, en men laat er hare 2 eieren inliggen. Dus heeft het vink je zes eieren. NIEUW RAADSEL. A en B ontmoeten elkander met een kudde schapen. A zegt tot B geef mij 1 schaap van de uwe, dan heb ik dub bel zooveel schapen als gij. Neen, zegt B, geef mij 1 schaap van de uwe, dan hebben wij er juist evenveel. Hoeveel had er A Hoeveel B MSippr Te Brugge heeft DËlUUuL. maandag met groote plechtigheid glaats gehad het j ubileum vau 't Vijftigjarig priesterschap van Mgr. Felix: Bethune, huisprelaat vau Z. H. den Paus, aartsdiaken der kathe draal van Brugge Men vierde terzelf- dertijd de veertigste verjaring vau zijne benoeming als kanunnik. Do naam en den persoon van den jubelvierende priester zijn omringd van eerbied en genegenheid van alle die hem kennen zachtmoedig van aard, innemend en gespraakzaam, is hij altijd bereid dienst te bewijzen zijne goed heid en liefdadigheid zijn spreekwoor delijk. Monseigneur de baron Bethune is een oudheidkenner, die eene groote beroemheid heeft verworven, zoowel in het buitenland als hier hij is eere voorzitter der Koninklijke Maatschappij van Muntkunde, voorzitter van den Oudheidskundigen Kring te Brugge en lid der Koninklijke Maatschappij van Monumenten van België. De Koning heeft Mgr. Bethune ridder van 't Leopoldsorde geslagen, en hem vereerd met het kruis van is" klas. Volgens het verlangen door de Jubi laris uitgedrukt, had het feest een uit sluitend intiem karakter en was het vrij van alle buitengewone plecht. Om 10 uren en half celebreerde hij de solon- neele mis van dankzegging iu do kat hedraal. Eene overgroote menigte ver vulde den tempel. De familie van Mgr. Bethune had plaats genomen in het koor, waar zich den Z. H. den Bisschop bevond met al de leden van het Kapit tel. Men bemerkte onder andere de broe der van den Jubilaris, M. den baron Paul Bethune, eerste ondervoorzitter der hooge Kamer zijne neven, MM. de barons Leon en Jan Bethune, de eerste volksvertegenwoordiger van Aalst, do tweede lid der Bestendige Afvaardiging van Westvlaanderen, M. de ridder Eugeen d'Ydewalle, scnateur M. Delecourt, voorzitter aan het Ver brekingshof en een groot getal hooge personagies en famieledon van den achtbaren Aartsdiaken. Om 1 uur had in de groot zaal van het St-Lodewijkscollegio een banket plaats van 100 couverteu. Ouder de reeds vermelde notabiliteiteu, bemerkte meu M. den baron de Iiuzette, gouver neur der provincie, de geestelijkheid der Kathedraal, do vertegenwoordigers der verschiUige kloosterorders der Stad, de kerk-en armmeesters van den H. Verlosser. Van alle kanten ontving Mgr. Bet hune bijtredingen. Een groep inwoners der Zilverstraat bood hem een kostelij- ken bloemkorf aan. Do armen zijn tot dit merkweerdig jubelfeest uitgenoo- digd gew eest. Eene buitengewone uit- deeliug van koekenbrood werd hun gedaau. Wij sluiten ons aan bij de wenschen vau heil en zege der gausche Brugsche bevolking en hopen Mgr. Bethune nog vele en gelukkige jaren te behouden, tot steuu van 't kunstminnend Vader land, tot. glorie dor 11. Kerk, 1 it troost en bijstaud onzer arme medebroeders. Dis Vo^KSSTrsM, 't Is middernachtO uur van zaligheden Het Eeuwig Woord op aard is neèrgedaald 1 Hoor Adam's val had 't menschdom wreed geleden, Vier duizend jaar in duisternis gedwaald De Liefde-Wet komt straf door heil vervangen In dezen nacht, die ons een Redder geeft. Zingt, volken, zingt zingt luide uw vreugdezangen Weest blii weest blijwant »w Verlosser leeft I Weest blij weest blijwant nw Daar klinkt de stem van duizende Englenkoren, Een stem die troost in 't lijdend harte baart O groote vreugd De Heiland is geboren Aan God zij eer Den mensch zij vrede op aard' Kom 't Kindje zien, gij allen die misprezen. Verdrukt, vervolgd, in jammer zucht en beeft juicht, armen, juicht Juicht, weduwen en weezen Weest blij weest blij, want uw Verlosser leeft Bezoekt den stal, gij, grooten dezer aarde, Die alle heil van 't wereldsch goed verwacht. Aanschouwt de krib, en schat de les naar waarde Ziet hoe Gods Zoon uwe ij delheden acht 1 Van waar geluk schenkt nooit de rijkdom panden Aan hem die slechfs naar pracht en weelde streeft, O, blijft niet blind, gekneld in gouden banden 1 Ziet klaar I Ziet klaar I Uw Leeraar, Jesus, leeft O minlijk Kind, ontvang de dankbre liefde Van allen wie Gij 't Hemelrijk ontsloot Voor 'tleed dat uwgansche leven, griefde Komt recht U toe, getrouwheid tot den dood 1 Bij deze krib, begin van al uw smarten, Wij zweren 't U U eeuwig minnen wij Leef, Jesus, leefin onze dankbre harten, En kroon, en loon ons eeuwig aan uw zij' Den 25 De cember Kerst- dag, dar is ChriGmcdarr. Zaligen Hoogdag! Eerie vreugdestem c;- Bernardus, heeft op onze aarde weergalmd, eene stem vin. zege en zétigheid he ïft haar laten hooren iaue tent der zondaars. Gij, Hemelen, luis- wHv uoren Een Zaligmak is u- geboren r C Bet - cm, "ine groote stad, KI:"" e! E y: groot van waarde, Cg zqHBPaLLei eêlste vat, Gij d'allerrijkste Stad der aarde. 't Schijnt nu dat de cholera ontstaan is ónder de Engels mans die te LADYSMITH belegerd zitten, er zouden al een veertigtal soldaten aangetast zijn.De artillerie der Boeren bestaat volgens de krijgsingenieurs uit 73 stukken kanons en uit 2 kanons van de Engelschmans afgepakt. Zij hebben sinds twee jaar 40 duizend Mausergeweeren aange kocht en 25 miljoen kardoezen. Een Turksch spreek woord zegt Men werpt enkel met steenen naar boomen die vruchten dragen. Dat moet de Paus, de Bisschoppen, de Priesters en alle deftige katholieken troosten, die weke lijks door de gazetten van Daens verweten en gelasterd worden. Twee peerden, die met een nieuw koppel ge trouwden te LAEKEN voortliepen, sprongen inde vitrien van eenen winkel en veroorzaakten duizend fr. schade.

De Volksstem | 1899 | | pagina 1