Salles ie Mes Mcbel Allcecltó Pleisters In 20 (gis DA6ÉN Nieuws uit de Stee. Wet «ver de Pensioenkassen. Landbouw. Pastoor Daens te Goyek. Nieuws genomen in Vogelvlucht. Katholieke Jonge Wacht. Burgerlijke Stand, Aalst. Wielrijders VÉLOCIPÈDEN OP CREDIET 5 FRANK TER WEEK. SALON van COIFFUUR, Huis Fmile Van Huffeltaire, Fl< iikk, Siroop Likken. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN, Rheumatiek, Jicht, Heupjlcht, Verkoudheid Hoest, Zwakke Borst Zwakte in den Rug, V0LLEDIBE ISyi) 6EMEUKB BlOgfaöeiIS •""•ss-vr fisssasesissaL,. te schrijver. Ik naderde hem, en zegde eenvoudig: M. Cons cience, de heer Hoffmann von Fallersleben komt u bezoeken.» Deze woorden brachten eenen onbcschrij(lijken indruk te weeg. Conscience legde zijne kaarten op tafel, wierp pet en pijp weg, en met geopende armen kwam hij op Hoffmann toe- geloopen, zeggende Mijn Hoffmann, mijn Hoffmann I de man, die mij het verrukkelijk naïeve onzer Middeleeuwsche Vlaamsche taal heeft leeren waardeeren I Hoffmann stond verbaasd de romanschrijver, dien men hem als ongenaak- baai voorgesteld bad, betuigde hem niet alleen de warmste vriendschap, maar bewees hem de eer te verzekeren, dat hij hem den geest van het Vlaamsche volk had leeren kennen I Hoffmann sprak eenige bijna onverstaanbare woorden en haaste zich aan Conscience mede te deelen wat hem ten zij - nent had gevoerd. Onze romanschrijver riep hierop uit Wat, liederen kom naar mijn huis, ik zal u toonen al wat ik bezit. Maar, voegde de schrijver van De Leeuw van Vlaanderen erbij, gij hebt reeds verscheidene bezoeken af gelegd gij moet honger hebben. Ga met mij mede, goede heer Hoffmann, mijne vrouw zal u oogenbhkkelijk een viseh- avondmaal opdienen, want het zal u vreemd voorkomen, ik ben een der pachters van de vischvangst der stadsvesten. Dat, zal mij lekker smaken,antwoordde Hoffmann, ik eet ongemeen gaarne visch. Zouder verdere plichtplegingen nam Conscience zijne pet van de tafel, en bracht ons in zijne woning. Als personen, die elkander sedert eene halve eeuw kenden, leidde bij Hoffmann von Fallersleben in zijne voorkamer, en na den Duitscher aan Mevrouw Conscience te hebben voorge steld, werd de tafel oogenblikkelijk gedekt. Wij boorden het kraken van den visch, die in de pan bakte, en weinige oogen- blikken later liet de Duitsche geleerde, onder het wisselen van eenige aangename woorden, zich den Antwerpschen kost lek ker smaken. Conscience en ik, die reeds gegeten hadden, wa ren noodzakelijk de toeschouwers van den maaltijd. Doch Hoff mann liet geenen tijd verloren gaan hij verzocht ons beurte lings eenige Antwerpscbe liederen te zingen. Wij deden ons best, en haalden al de straatdeuntjes aan, die wij kenden. Onder het drinken van een glas wijn, wilde Hoffmann op zijne beurt eenige liederen zingen. Hij koos er eenige uit zijne ver zameling Loverkens doch droeg met eene zekere voorlief de de twee of drie stukjes van zijn maaksel voor welke een aantal geleerden als de beste zijner verzameling hadden ge oordeeld. Conscience kende die insgelijks, en de volmaakt heid der uitvoering werd dapper toegejuicht. Zoo zingend en koutend brachten wij de uren genoeglijk door. Het uurwerk liet twaalf slagen hooren, zonder dat wij er ons aan verwachtten. Hoffmaun sprong recht, en zegde: Conscience, ik zou tot morgen hier kunnen blijven ik ga, vervolgde hij, doch ik verklaar u rondweg, dat ik heden een der aangenaamste avondstonden mijns levens heb doorge bracht r. Conscience drukte den grijzen dichter met vuur de hand, en deed hem uitgeleide tot aan de bruggen der vesting. De avond was heerlijk geen wolkje bevlekte den azuren hemel, die met millioenen sterren bezaaid was de heldere maan scheen in al bare pracht boven de sluimerende stad. Welnu, zegde ik, heer Hoffmann, wat dunkt u, is Cons cience, in uwe oogen, een zoo onaangenaam mensch, als men u heeft afgeschilderd O, antwoordde de Duitscher met nadruk, ik beken u volgaarne, dat men my heeft misleid. Es waren Possenspieler, Utisinnmachcr Zondagrust. Zondag aanstaande zal de apotheek open zijn van M. Meganck, in de Leopoldstraat. Onze volksvertegenwoordiger M. BETHUNE is door de 2° sectie der Kamer lid genoemd der Middenseetie, gelast met het onderzoek van het wetsontwerp over de Pensioenkas sen. Dit nieuws zal de Katholieke Werklieden van Aalst en 't Arrondissement verblijden en hun bewijzen dat hunne Volksvertegen woordigers altijd op de bres springen wan neer het s werkmans belangen geldt. Gezonken. Zaterdag avond, rond 6 1/2 ure, is op de vaart, op den Tragel, rechtover de fabriek van M. De Naeyer en Cie, het schip l' actif, patroon Frans Van Loo, geladen met 200,000 kilos kolen, gezonken. Reeds twee dagen was men bezig het schip te lossen en men dacht 's avonds gedaan te hebben toen opeens een weer barstte en het ruim vol water liep. Vrouw, kinderen on huisraad zijn kunnen gered worden. Schip en inhoud waren verzekerd. De Provinciale Landbouwcommissie van Oost-Vlaanderen heeft in hare zit ting van 20 April besloten, dat de uit gestelde wedstrijden van vee en varkens van den regionalen wedstrijd van 1830, dit jaar zullen plaats hebben te Gent op maandag 16 Juli 1900. Het program zal eerstdaags verschijnen. Te bekomen RoeckTragei, Aalst, eerste kwaliteit van boonstaken en hoppestaken, aan voordeelige prijzen. Groote fiasco zijner monstermeeting. Hartelijke ontvangst. Uitvoering der cantate hou hou met begeleiding van fluitjesmuziek. Aandoenlijk ta fereel bij zijn vertrek. Do voituur in.... den gracht. Bijna dood II! A Minister De Smet heeft nu in de Kamer lezing gegeven van eenen Koningsbrief, waarin verklaard JKUd wordt afstand te doen van verscheidene groote ei- ■JSR gendommen, gronden en parken, die voor open- /fffra<baar nut zullen mogen gebruikt worden, 't Is voor- /rrll waar een schoon Paaschei I En 'k wou da'k er ook van dezelfde soort kon leggen I 't Laatste schip uit Con go, alhier aangekomen, had aan boord 10,043 zakken ca outchouc, 468 stukken ivoor, 23 zakken ivoor en 20 ivoor- tanden. Men berekent dat tot nu toe Engeland 2O6 4.53 mannen beschikkende over 54,335 peerden en 465 kanons naar Zuid-Airika gezonden heeft.... En al dien schromelii- lijken onkost doen om de grillen van eenige goudwolven te voldoen. Men schat de dooden reeds op 30,000 en de zieken op 15,000. 't Is wreed, Sinjeur, zou Neele zeggen Te Brussel en zijn er maar 11 verschillige lijsten voor de aanstaande Kamerkiezing, waaronder die van Loekedoe t'Aalst vol affronten de plaat heeft moeten poetsen... Daar zal nen tijd komen dat eiken kiezer zich zal laten voordra gen maar daarover en doe ik toch nog geen weddingske zelle. 't Sap der appelcienen is met alleen verfrissend' maar ook maagversterkend 't werkt op de nieren en den lever en versterkt de spierenende zenuwen. Voor men- schen die soms 't beestje geschoren zitten, omderwille van de bruine of klare liefhebberij, of met rhumatis last hebben is den appelcien zeer heilzaam, vooral genomen op de nuch tere maag. g'En meugt ne mensch nooit oordeelen naar de sigaren welke hij rookt, maar wel naar deze welke hij aanbiedt. Daar moet in de kolonie van Merxplas waar de veelbelovenden hun buitengoed hebben, een wild verken in een vrij veld erge ver woestingen aan 't uitrichen zijn 't vindt bij zonder vermaak in alles 't onderste boven te keeren. Op d'Expositie van Parijs staan er zoo maar de bagatelle van 7 duizend drapokes, vlaggen, wimpelkens en banieren, en in Mcxlko, toe maar I gaan de vrouwen nu in tweegevecht... De oorzaak Cherchez l'homme t Ne rondventer van gazetten, die te Birmingham riep Lord Roberts gevangen I Bloemfontein in gevaar! werd er op staanden voet voor veroordeeld tot vijftien dagen dwangarbeid.'k En ivgu maar dat I Die weldoet en moet nooit vreezen.— 'n Brok latijn Donec ericfelix mui tos numerabis amicos De mensch in goeden staat, Telt overal veel vrienden Maar als het kwalijk gaat, Dan zijn er geen te vinden Onze Koning sukkelt nog altijd mee zijne oogenen doet aUegelijk een speelreisken in 't Fransch zoo telegrafeerd ons toch zijnen hoflakeimeester. Liegt hij, 't is op zijnen toren dat 't zal beiaarden. In 't Kamp is er eene dvna mietbom aan de gendarmerie gesprongen al de gendar men... zijn er met den schrik van af gekomen. Te Brus sel zijn er op den dag van heden 8,295 honden.Ver scheidene Vrienden vragen ons de bediedenis van 't woord Loekedoe het woord is Congoleesch en beteekent Boo ze geest, Tooveraar, Zwarten Kledden, enz., enz. De socialistische kiesdravers in Vlaanderen vinden maar weinig bijval op den buiten. Zoo klaagt onder ander Voor uit dat in zekere gemeenten de buitenlieden de socialistische propagandabladen, die hun door de roode kiesdravers ter hand gesteld worden, onmiddellijk aan stukken scheuren. Die buitenlieden hebben groot gelijk van zulke vuiligheid van kant te maken. Te koOD eeQ Tan,,Clll,, zo° goed als nieuw systéme 1899 zich te bevragen ten bureele dezer. Brand. Zondag morgend, rond 8 ure, ont stond er brand in de schouw bij M. 0. Taytnaus, drogist, hoek der Groote markt en Lange Zout- straat. De pompiers waren juist bijeen voor hunne oefening te gaan doen. De schade is onbeduidend. Bericht. Ter oorzake van afbraak, zullen de oude woonst en alomvermaarde Apotheek van M. August Renneboog, den 12 Maart aanstaande, tijdelijk overgebracht worden in het huis vroe ger bewoond door M. Michiels-Van Londerseele, 10, rechtover de duiven- en kiekeumarkt, te Aalst. Ongeluk. Dinsdag avond rond 6 uren was de genaamde Buyl, wonende Kerrebroek, Lede- baan, op het veld aan 't werken, toen eenige jongens uit de gebuurte er wilden gaan spelen. Buyl verbood hun dat, doch zij wilden het niet laten en een hunner nam een kan eelsteen en smeet er naar Buyl mede en trof hem tegen de hersens. De ongelukkige jongeling bekwam eene zeer ge vaarlijke wonde van een centimeter en half diep. De eerste zorgen zijn Buyl toegediend geweest door doktoer Hertekant. L<( II ff dlS tra ITi riff. - !)aar het gerucht O zich verspreidt, dat ik, ondorgeteekeude, ten gevolge van het overlij den mijns eehtgenoots, Leopold Vau Der Gucht, mijnen handel in sterke dranken, specialiteit van gebranden koffie en verdere speceryen ga verlaten ja, zelfs, mijn huis in de Korte Zoutstraat, n° 54' ter stede, om elders te gaan wonen heb ik de eer het publiek en mijne talrijke klanten, zoo van stad als van den buiten, bekend te maken, dat alles ten mijnen huize voorzegd, zoo als vroeger, op den zeiven voet, door mij voortgezet wordt. Weduwe Van Der Gueht-Troeh. Wij vernemen, dat, voor de tweede maal sedert haar bestaan, onze Kaholieke Jonge Wacht op Zondag 6 Mei aanstaande, het feest van den H. Michel, haren patroon, zal vieren. Wij betwijfelen geenszins, dat de feesten, die er op dien dag alsook den volgenden plaats hebben zooveel bijval zullen bekomen als de voorgaauden! In ons aanstaande nummer zullen wij het pro gramma mededeelen. Verdronken. Woensdag, rond 7 uren 's avonds, is uit den Dender gehaald, aan de Zee- berschebrug, het lijk van den genaamden Jan De Groot, geboren te Meire, in 1830 en aldaar woon- achtig. De Groot bevondt zich zonder middelen van bestaan men vond op hem eenen paternoster en eenig klein geld. 't Was mij een leven te Goyck op tweeden Paaschdag. Reeds van 's mor gens vroeg heerschte onder onze anders zoo stille buitenmenschen eene onge wone drukte en opgewondenheid, en men kon op elks gelaat lezen dat er iets wonders op handen moest zijn. En waarlijk, er gebeurden dien dag wondere dingen, zooals er alhier misschien nog nooit bij menschen gedenkenis voor vielen. Luister liever. De groote kwakzalver onzer dagen, tegenover wie den wereldberoemde Sequah nog maar een kind mag heeten, Pastoor Daens was verwacht om eene grrroote meeting te komen geven, natuurlijk in een danszaal. De namen van Da(e)ns en danszaal passen overi gens goed bijeen. Om zeker te gelukken had hij zijne aankomst gesteld om 10 ure, juist na de hoogmis. Of er nieuws gierigen waren om den afgezetten pastoor te zien, hoef ik niet te zeggen. Maar nu ging de komedie beginnen. Nauwelijks stak mijnheer zijne voet jes n uit de voituur of rechts en links hief men geestdriftig de welkomscantate van hou hou 1 fourt weg met Daens. Welken indruk dit maakte op onzen kluchtigen kalant Hadt ge toen de bedrukte tronie van mijnheer Adolf eens gezien Maar hij was och toch zoo haastig om algauw zijne alteratie met een glaasken faro af te koelen. Als die eerste gomoedsontsteltenis wat voorbij was, viel de kamerklap per aan 't zeeveren voor een handvol schuim van Goyck en omliggende ge meenten. 't Schuim uit Goyck, (10 man misschien), ja, was er naartoe gedre ven, want de deftige lieden hadden «aai de wijze vermaningen hunuer geestelij ken geluisterd. De openingsrede van den paus der groene socialisten bevatte de volgende merkwaardige woorden van dank voor het goed onthaal Dat is niet schoon voor de men schen van Goyck, mij zoo te ontvangen; al ben ik een afgezette priester, 'k en ben toch geenen hond. Geestig gesproken voor eenen ka merklapper Als gij, mijnheer pastoor, na zulke schooue dingen verteld te hebben nog de gunst van de Goyckeua- ren niet hebt verworven, dan versta ik er niets vanl Doch wat zeg ik, die gunst hebt gij, daarvan zijn de nieuwe schui felingen langs den weg bij uw vertrek een doorslaand bewijs. Om 2 uren dan was de laatste zeeverdraad versponnen, Pachter Daens, nam heel beleefd af scheid van de waardin (bazin) en reed in vollen draf naar Vollezeele om ook daar wat schoone prullen te verkoopen. Maar wat gebeurt er. Juist voor de pas torij vau Goyck krijgt zijn paard op eens demokratische gedachten het wei gert te gehoorzamen aan zijne meesters en het gaat zijnen meester in de gracht werpen 1 Of daar onder de toeschou wers hartelijk gelachen werd... TF HITRFIV twee ruime en schoone ÏIUIIUII bovenkamers bij M. Fr. Hoebeek, Estaminet In St. Cecilia, aan de Hoofd kerk. Geboorten Mannelijk 12; Vrouwelijk 07 19. Huwelijken. P. Van den Bremd, tw. met M. Ringoir, tw. G. Silon, we v. met M. Van den Steen, z.b. G. De WTit rondl. met P. Vau Gysegem, z.b. Overlijdens. F. Meert, ra. Van Eeckhaut, gladsl. 33 j. Erem- bodegemstr. S. Borms, m. Van Biesen, landb. 74 j. Beekstr. F. Gysbrecht, we Ilcymaus, z.b. 56 j. Koolstr. J. Rimbaut, vr. Slachmeulen, z.b. 73 j. Vischm. M. Van den Berge, vr. Cal- lebaut, z.b. 72j. Bollew. J. Gadeyne, m. Bar doel, kleerm. 72 j. won. te Brussel. Chr. Lie- vens, bez. 75 j. Maanstr. 06 kinderen onder de 7 jaar. Koopt uwe nieuwe Velos in do Kapellestraat, N° 11met altijddurende waarborg op alle breuk of fouten van constructie. Vernieuwing van machienen aan prijzen buiten alle concurrentie door mijne bijzondere installa tie is geen enkel huis der stad gemachtigd te wer ken aan betere voorwaarden. L. V:in lliivcr-lie Wilde, 11, KAPELLESTRAAT, 11, AALST. Haard- cbi llaarsucc Specialiteit van Dames-coiffuur, Eoiireiii', Botermarkt, 2, Aalst. Gewezen gast van de bijzonderste huizen van Brus sel en Antwerpen. Spoedige, zuivere eu zorgvuldige bodieuiug. A boitncment. biedt kosteloos aan, aan allen die aangetast zijn van eene huidziekte, haarwormen, eczemas, puistjes, huiduitslag, chronische bronchieten, borst-, maag- en blaasziekten, rheumatiek, een onfeilbaar middel te doen kennen om zich spoedig te genezen zooals hij zelf volkomen genezen is geweest na alle mogelijke geneesmiddels vruchteloos te hebben doorstaan en beproefd. Dit aanbod, waarvan men het menschlievend doel zal inzien, is het gevolg eener belofte. Per brief of postkaart schrijven aan den heer VINGENT place, Victor Hugo,8 te Grenoble, die kostelloos en vrachtvrij per post antwoorden en de gevraagde inlich tingen opsturen zal. 112, Boulevard Anspaeh BRUXELLES Grand choix de meubles neufs et d'occasi- ou. Vonte a l'amiable. Ventes publiques tous les mardis, mercredis et Vendredis, a 2 heures. Expedition en Province Succursale et garde-meubles 59, i'ue de» (-«i'Ii'chï. Bij een der aardappelsiroopfabriekeu in het district Groningen had men, zoolang de fabriek werkte, heel wat last van enkele opgeschoten bengels, die met stokken gewapend, waaraan lepels verbonden waren, op de ledige fusten aan vielen, welke met de versehillende schuiten werden aangevoerd. Met dit wapen haalden ze de nog resteerende zoetigheden van den bodem. Ooglui kend liet de firma dit toe doch van die vrijgevig heid werd spoedig misbruik gemaakt. Zonder te letten op het verboden ingang betraden de jeugdige dieven verboden terrein en lieten daar zelfs de gevulde vaten niet oogeschonden. Met ge weld verwijderden zij den kurk van het spongat eu spraken den inhoud aan. Nu was de maat vol. Een wacht werd uitgezet en weldra werden een paar deugnieten gesnapt. Een bengel wist te ontkomen, doch de andere kon den dans niet ontspringen. Hij werd door den wachter en den opzichter in de siroopfabriek gebracht, waar hij gedwongen werd zich tot verzadigens té eten van die zoete waar. Had hij genoeg verobberd dan mocht hij zonder verdere straf naar huis gaan. De knaap scheen het ergste te vreezen en bedank te. Bedanken hielp hier niethij werd gegrepen en gedwongen siroop te likken en niet karig was men ook; want weldra was de jongen van kop tot teen met de taaie zoetigheid bedekt. Eu hiermee was de executie afgeloopen. Van dien tijd af schijnt de aardigheid van het siroop Ukken af te zijn. De Volksstem, uit Transvaal.) N. B. Om een staaltje te geven wat vieze kwanten die toehoorders schuimers zijn, diene 't volgende. Zeke re P. D. H. mijnheer Peer, gelijk hem de kinderen te Vlesenbeke heeten, die een der bijzonderste aanhangers en toe- juicbers was van Daens, met wiens por tret hij al huilende, den heelon dag op den hoed liep, kreeg nog 's avonds, op denzellden dag der meeting, het bezoek der gendarmen om een onderzoek in te stellen over geweldenarijen op zijne vrouw gepleegd. Aardige discipelen niet waar, en aan de vruchten kent men den boom. X. (Recht en Vrede.) Z. Iloogw. Mgr Stillemans heeft tot pastoors benoemd te Moerseke, de E. H. De Vos, pastoor van Burst, in ver vanging van den E. H. Bauwens, die pastoor blijft van Klein Sinayte Doornseele-Dries, de E. H. Hnemer- linck, pastoor van Eename te Eena- me, de E. H. Van Waesberghe, onder pastoor op St-Hermes, te Ronsse te Burst, de E. H. Verhaert, onderpas toor op St-.Vlacharius te Geut; te Iieur- ne, de E. H. Govaert, onderpastoor te Stekene te Mullem, de E. H. Ver schelden, onderpastoor te Bassevelde. De E. Heer Van den Bossche, guns tig gekend als professor in St-Joorisge- sticht, Steendam, te Gent, wordt pro fessor in St-Martinusgesticht, te Aalst, in vervanging van onzen Eerw. Heer Onderpastoor Van den Abeele. B«d«rt 1847 In Amerika ln gebruik. Alloook's Pleisters zijn een geneesmiddel voort Elscht daarom steeds dringend die van Allaock'. NEEMT GEEN ANDERE. Verkrijgbaar bij alle Apotheken. Ala gy Likdoorns hebt, zoo gebruikt Alloook's Llkdoornpleistera. bijlonder veroorloofd middel. Clilnmt,>a,,a0a Sajlmer Pari],. Algemeen Depot mi. asttaRB, nA,x,u„. Depot bij M. De Valkeneer, Esplanade.

De Volksstem | 1900 | | pagina 3