KÉieke Jonge Wacbi, Aalst. Aan de Mialtip Boeren Sallss ie Mes St-Mel cock's CHRISTOFLE BRUXELLES! I 111 IIMI Pleisters 5 dipl:d'honneur 0RFE VRERIE 31 MÉDAILLES D OR PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN, Rondsj oer ingskens In de Volkskamer. SSsis*gcs*Ii|likc AaiM. Wielrijders VÉLOCIPÈDEN OP CREDIET 5 FRANK TER WEEK. SALON vajv COIFFEUR, Specialiteit van Dames-coiffuur Huis Emile Van Iluffeltaire, Succursale et garde-meubles Heupjlcht, Verkoudheid Hoest, Zwakke Borst, Zwakte in den Rug, COUVERTS S3 Exiqerlenom surchaque pièce DEPÓT CENTRAL Rue S-tJean 2 «Wel goed, garde alle dagen wat ouder Ja, dat is voor eenieder zoo... He, dag, Max Jongen, ge zijt nog altijd hier Zeker is hij nog hier, he, Max? We zijn goede vrienden, sprak Beth, terwijl zij den hond streelde. Arm beestvoegde de veldwachter er bij het ware te wenschen dat uw eerste baas, die Giele, nooit meer het ge vang verliete Dat is nu toch geen mensch, he, garde?... zie nu toch eens aan, hoe hij zijne arme zuster weer mishandeld heelt 1 Wat goed gedacht heb ik toch gehad aanstonds na zijn ver trek te sluiten Ja zeker, Beth, er dient opgepast te worden met zulke kerels en als het mij.... Maar hoor nu toch die hond eens blaffen I Wat wil die toch (Slot volgt). Den E. H. Tirez, leeraar ie ee- raardsbergen, tot onderpastoor in St- Hermes te Ronsse den E. H. De Corte, onderpastoor te Steenhuize, tot onder pastoor van St-Macarius te Gent den E. H. A. Thierens, onderpastoor te Ursel, tot onderpastoor te Steenhuize den E. H. A. Declercq, leeraar te Rons se, tot onderpastoor te Baelegem den E. H. G. Verhulst, onderpastoor te Maeter, tot onderpastoor te Stekene den E. H. J. Govaert, oud leeraar te Ronsse, tot onderpastoor te Maeter den E. H. C. Verdurent, priester in het Seminarie, tot onderpastoor te Haes- donck. Te Oeut heeft mea de aachtpolicie versterkt met viervoetige policieagenten, namentlijk met.,, honden. Hot zijn van die vernuftige herdershonden, grijze spitshonden, ze zijn zoodanig afgericht dat ze aan niemands bevelen gehoorza men als hij niet in uniform is. Ze zoeken "üfalles af, zelfs daar waar de agenten niet komen kunnen, bij het minste onraad laten zij geblaf hooren. Ze hebben veel voordeel op de agenten zelfs, 't bijzonderste van al is, zegt een Gentsch gazetje, dat die spitshonden in geen herbergen zitten. 't Wordt zoo gezegd en't zal zoo wel zijn ook, dat Mijnheer Vandepeereboom er zijn buikske vol van heeft van die ondankbare politiek. Hij heeft nen schoonen eigendom gekocht van wijlen den advokaat Poelaert, nabij de koninklijke jachtdaar gaat hij vrij op zijn pantoef- feltjes leven en voor zijn amusement rozen kweekeu. Da man heeft gelijk, 15 jaar lang heeft hij als enkelen, als dubbelen, als drijdubbelen minister dienst gedaan in ons land, nooit is er zulken bekwamen, werkzamen en voorbeeldigen minister geweest gelijk hij en nooit zal er zoo nog eene komen, en toch mocht er geen blaadje verdraaid liggen, of men zong O Vandepeereboom 't Is niet meer uit te staan, zegt de brave man, ik ben dat ding beu gelijk kou pap, ziedewel, ik ben nog vrij man, ik heb er nog vrouw, noch kinderen op na te hou den, ik geef de pijp aan Merten 15 jaar lang heb ik in de politiek gepoogd rozen te zaaien en ik heb slechts doornen gemaaid. Ik ga nu probeeren of Moeder Natuur mij niet dankbaarder zijn zal dan de politiek, en of ze mij geen rozen zal aanbrengen, als ik rozen kweeken zal M. Grocius, de statieoverste van Brnssc-1, die Sipido bij 't kruis van zijn broek gepakt en van de trede getrokken heeft, toen die een aanval op den prins van Wallis pleegde, is nu door de konin gin van Engeland met het Victoria kruis vereerd. Dit is verdiend, het eene kruis is 't ander woerd. Aan het Victoria- kruis is bovendien voor M. Grocius een levenspensioen van 100 pond sterling (2500 fr.) per jaar verbonden. Dat bederft zeker de zaak niet. Nen minnaar in 't minnewater verdron ken. t'Autwcrpeu is 'nen minnaar, van minnepijn in 't minnewater gesprongenomdat hij van zij ne minnares eenen minnebrief gekregen had, waarin zij schreef dat zij van hare min afzag. Men heeft gepoogd den sukkelaar te redden, maar men is er niet in gelukt. Nen mensch kan soms al een won der schepsel Gods zijn, vooral als men hem dingen ziet uit richten, die zoodanig inkonsekwent of tegenstrijdig zijn, dat er geenen kop meer aan te krijgen is. Zoo zagen wij laatst in eene zaal plakbriefjes aanhangen met het opschriftstrenge- lijk verboden in deze zaal te rooken't schoonste van al was dat de aanplakker zelve zoodanig rookte, dat men wachten moest tot de tabaksdam opgetrokken was, eer men het op- j schrift lezen kon. Inkonsekwenties komen wij in alle rangen der samenleving tegen. De burgemeester van Schaarbeek had zondag een bevel doen afkondigen, dat het op straf van geldboete strengelijk verboden was met automobiels op de Foor te verschijnen. Maandag wilde hij eens gaan zien en onderzoo ken of men zijne bevelen eerbiedigde, hij sprong op zijn au tomobiel en rende met zijn teut-teut-machien op de Foor. Ge- lukkiglijk dat een policieagent hem de inkonsekwentie voor oogen stelde. Te Hammersmith, bij Londen, klom een inbreker door een venster een huis binnen, toen de papegaai op eens begon te praten en te lachen. Do dief schrikte zoo ge weldig van dat plotseling en schelle stemgeluid, dat hij op de zenuwen geraakt werd en van zijnen sus ging. In dien toe stand werd hij door de policie verrast en aan het gerecht over geleverd hij is tot 6 maanden dwangarbeid veroordeeld. Binnen kort zal er een groote en prachtige stoomboot te Ant werpen binnenkomen, nog grooter dan de Barbarossa Het is de Gosser Kurfurst (De Groote Keurvorst), welke men op dit oogenblik voor rekening der N. D. Lloyd aan 't optuigen is. De Grrroote Keurvorst heeft waarachtig zijn naam niet gestolen, want hij zal 12,500 ton kunnen meene men, dat is 2200 ton meer als de Barbarossa 12 1/4 mil- lioen kilos 1 't is een fabelachtig getal, dat 24 volledige koop- warentreins, elk van 50 wagens van 10,000 kilos, vertegen woordigt. W'ilhelmientje, het jonge bevallige koninginnet je van Hollaud. waarop het zoovelen gemunt hebben, gaat nu trouwen met een duitsche prins, zoo men zegt. Of het ge rucht waar is, zullen wij niet zeggen, er zijn er al zoo velen voor geschalmd geweest, dat er haast het eind aan verloren geraakt. De beste prins kan er zoowel nevenspakken als de minste werkman. Wat wij voorzeker durven zeggen is, dat Wilhelmientje niet ongerust moet zijn dat ze er geene krijgen zal!... Antwerpen schijnt niet alleen de metropool van handel, scheepvaart en schoone kunsten te zijn. De Sinjoors eigenen zich nog meer toe, zij beweeren nu dat Antwerpen het voornaamste staudpunt is van lang leven en huiselijk geluk, de metropool der gouden bruiloften. Maandag vierde men er 2, dinsdag 3, binnen den loop dezer maand hebben 14 echtpa ren ei hunnen gouden bruiloft gevierd. Kriiger, de presi dent van Transvaal on zijne Madame, die beiden al in de zeventig lenten over hunne hoofden hebben zien waaien en meer dan 50 jaren in den echt vereeniga zijn, hebben nu 4 zonen, 33 kleinzonen en 6 schoonzonen onder de wapens. Twee hunner kleinzonen zijn reeds gesneuveld in den Moedi gen strijd voor de vrijheid van Transvaal. Ziedaar een echt paar, eene familie, waarbij moed en vaderlandsliefde voorze ker geen ijdel woord zijn. Een bericht in de Monitèur afge kondigd, meldt dat voortaan de postzegels van 1 frank in Oranje en die van 2 frank in lilakleur gedrukt worden, zonder kleurgrond. Zitting van Maandag 30 April 1900. De lieer Bcthnne. De arbeiders van wegen en werken, vooral in de streek Sottegem-Geerardsbergen, trek ken een loon dat niet overeenkomt met het gemiddeld loon, in de naburige streek van Henegouw betaald. Ik on dersteun de opmerkingen van den heer Arthur Vander Linden, voor de werken ter statiën Geerardsbergen, Santbergen en vooral Appelterre. Voor laastgemel- de, dring ik bijzonderlijk aan. Ik herinner dat er reeds twee jaar toe besloten is de minister zou de noo- dige kredieten moeten voorstellen. 't Veranderen van de stopplaats te Baardegem in statie zou ten spoedigste moeten gebeuren, en dat ter plaatse zelf waar de stopplaats thans is of alles zins op het grondgebied zelf dier ge meenten, en geen twee kilometers van daar afop 't grondgebied eener andere gemeente die reeds goed is bediend. De werken tot ophoogiug van den spoorweg te Aalst en de wijzingen aan de statie duren er reeds drie jaar die werken dienen dringend bespoedigd te worden. Ik vestig nogmaals de aandacht van den minister op de ontoereikendheid ran de inrichtingen der goederenstatie te Aalst, waardoor eene soort van plaat selijke vervoercrisis is verwekt. Inwo ners en omliggende gemeenten hebben bij verzoekschrift gevraagd dat de trein 4739, die 's vrijdags uit Aalst vertrekt kwart voor 5 uren 's morgens, alle da gen zou rijden en zooals den vrijdag zou aansluiten met den trein 2515 die te 4 uur 41 minuten uit Dendermoude vertrekt naar Gent. Kou men dien trein 7 minuten vervroegen, dan zou hij aan sluiten met trein 280G die uit Gent vertrekt naar Brugge en te Oostende aankomt 36 minuten over 7 uur. Die verandering zou heel voordeelig zijn voor den handel, alsmede voor vele werklieden die naar Gent gaan werken. Die vraag wordt ondersteund door de gemeentebesturen en talrijke verzoek schriften van Aalst, Lede, Wanzele, Impe, Smetlede en Erondegem. Twee vragen thans betreffeude de post. Ik wijs er eerst en vooral op, dat hel. postkantoor van Aalst te klein is. Men zou de onderhandelingen moeten hernemeu voor den aankoop van een lokaal dat er gansch toe geschikt scheen. De heer Liebaert, minister van spoorwegen, posterijen en telegrafen.— Men vroeg het tiendubbel van de waarde. De heer Bethuue. Op verre na nietmogelijk zou de prys kunnen ver minderd worden. De heer Liebaert, minister van spoorwegen, posterijen en telegrafen. Dat het gemeentebestuur, eigenaar van het huis, nieuwe voorstellen doe. De heer DethiiBic. De gemeen te Impe zou moeten gevoegd worden bij het postkantoor Lede, waar zij maar 20 minuten van af is. Wij dringen aan opdat de Regeering de vergunning toesta voor de buurtlijn Assche-Oordcgem-Aalst.Iedereen stemt er in toe. Alleen de Regeering blijft ten achteren. Ik wensch te weten of de minister er aan denkt, zooals men zegt, hulppost kantonen in te richten en onder welke voorwaarden Zondag aanstaande, 6 Mei, viert de Katholieke Jonge Wacht het patroonfeest van den Heiligen Michaël. Het volgende programma is door het bestuur aangeno men Zoiidiig 6 Mei, Om 9 1/2 uren 's morgens, bijeenkomst bij M. Victor Keppens, Groote Markt, om zich van daar stoetsgewijze, met muziek en vaandel aan het hoofd, naar de Sl Martinuskerk te begeven. De leden worden dringend verzocht zich van hunne kokarde te voorzien. Om 10 uren plechtige mis. Na de mis klei ne wandeling door de stad. Om 11 uren, buitengewone vergadering in de zaal van den Katholieken Kring L'Union Groote Markt. Aanspraak door den Heer Karei Woeste, Eerevoorzitter der maatschappij. Om 8 uren 's avonds, groot concert gegeven door ons muziekkorps, met de welwillende me dewerking van eenige Heeren leden der maat schappij, in de zaal van den Café Universel Groote Markt, bij M. Jan D'Haese. Gedurende 't concert, loterij naar schoone prijzen. Maandag 7 Mei, Om 8 ureu 's morgens, in de Sl Martinuskerk, mis voor de afgestorvene leden. Om 7 1/2 uren 's avonds, GROOTE LICHT- STOETbijeenkomst in de herberg 't Klein Gent Nieuwstraat. Ieder lid is verzocht daartoe het noodige me de te brengen. Gezien den grooten bijval vroeger door onze maatschappij bekomen en de gewichtigheid der huidige omstandigheden, verhoopt het bestuur dat al de leden der Katholieke Jonge Wacht ter harte zullen nemen, door hunne medehulp en tegenwoordigheid, de feesten op eene luisterrij ke wijze te doen gelukken. van den Transvaal Zangwijze T'en souviens tu II 't Gemoed is vol, ik kan het niet meer kroppen Lucht geef ik nu aan mijne diepe pijn 'k Gevoel mijn hart van medelijden kloppen, Voor 't Edel Volk, die onze broeders zijn. Dat mijne stem in dit lied zich late hooren, En hoog den lof der Boeren klinken doet, Die tot ons ras de Vlamingen, behooren, En voor hun land vechten met leeuwenmoed I II Verleden jaar was 't kongres in den Hage Men sprak van rust, vrede en eendrachtigheid Men trok het zwaard tegen eeu'wreedo plage, Op het verzoek van Ruslaud's Majesteit. D'oorlog giug nu van onze aarde verdwijnen Alle de volken moesten broeders zijn. I Maar kort nadien, wat zagen wij verschijnen Een edel land, gedompeld in de pijn Het recht zal niet onder de macht bezwijken, De Boereu duchten geenen overlast i Waar kunnen wij nog vinden huns gelijken O Engelschman, voor u is 't Opgepast 1 De Boerkens zullen u een danske leeren, En met u spelen als 't katje met de muis Zij zijn van staal om alles te trotseeren, j O Engelschman, trek spoedig wêer naar huis 1 IV j De Boeren zijn allen vrome soldaten Het geldt hun recht, huu vrijheid, beiden groot Zij zullen het ook in den steek niet laten i De leeuweu vechten immers tot den dood j Zij zijn in 't recht, en 'tiecht moet zegepralen j De macht zal hier wel moeten onderdoen. God geve dat victorie behalen Dat is de wensch, die onze harten doen. V O goede God, aanhoor onze gebedeu, Godoog toch niet dat 't onrecht meester zijn Dit moedig volk heeft reeds zoolang gestreden, Bevrijd het toch van EngTands tyrauij Het put in U o Heer, al zijne krachten Het vraagt U hulp, aanhoor hot, liove God O mocht het toch des Hemels steun verwachten, En zich verheugen iu een beter lot VI O Boeren lief, wij ziju u hoog genegen, Wij wenschen dat gij zegepralen mocht Uw laud is ver van het onze afgelegen, Maar zijt als wij, aan vrijheid sterk verknocht. Uw leeuwenmoed zal alles overwinnen. Geen Engelsman kan tegen u weerstaan. Wij zijn voor u, met ziel, lichaam en zinnen. LeVe Transvaal I Leve zijn vrij bestaan We heer Woeste. Ik moet mij ne klachten hernieuwen betreffende de statie van Appelterre ziedaar meer dan twee jaren dat de heer Vandenpee- reboom verklaard heeft, dat ze uitge vaardigd was welnu, de werken ziju nog niet aangevangen Ik hoop dat de heer Liebaert zouder verwijl die wer ken zal uitvoeren, want do tegenwoor dige toestand is al te uadeelig voor de landbouwers der streek. In de tweede plaats is het noodig werken tot geschiktmaking uit te voe ren aau de statie van Meire, die tegelijk Meire en Erpe bedient. Heden moeten de wagens en de voetgangers een groo ten omweg maken om or te geraken welnu, het ware gemakkelijk dien toe stand te verhelpen. Mijne derde vraag betreft Baarde gem, belangrijke gemeente waar eeue goederenstatie wordt gevraagd. Geboorten Mannelijk 10; Vrouwelijk 16 26. Huwelijken. G. Perier, bami. met J. De Pauw, bijz. J. De RaDghe, tw. met M. Poiiau, tw. L Strick, tw. met M. Dg Saedelecr, tw. P. Tombeur, wever, met A. Van der Borght. F. Van den Spiegel, landb. met, M. Kint, br. Ed. leghels, kleerm. met M. Van den Borre, br. J. Scbol- laert, tw. met M. Verleyson, z.b. Du Cock, scbrijnw. mot 0. Van Nuffel, z.b. B. De Meyst, tabakbew. met M, de Neve, tw. P. Van de Vel de, treinwachter, met M. Steenhout, z.b. J. Verbraekel, tw. met M. Van Weverberg. Overlijdens. L. De Smet, m. De Paepe, vlecschb. 58 j. Al- bert-Lienartstr. J. Spaens, br. 20 j. Molen Ir. F. Vinck, vr. Van de Velde, z.b. 40 j. St.- Jansstr. M. Roelaudt, we Kiekens, 62 j. St-Job- str.B. Schockacrt, vr. Van Geert, z.b. 36 j. Ilovenierstr. T. Schelck, vr. Van Assche, naais ter, 24 j. Moorselbaan. A. Brouubill, 7 j. Den- dermoudscheusteeuw. F. De Troch, tw. 19 j. Gasthuisstr. C. Van Helsen, smid, 26 j.Gent- schestr. T. Vallez, vr. iialeydt, z.b. 51 j. Leo- poldstr. J. De Groodt, landb, 70 j. wonende te Meire. 3 kinderen onder de 7 jaar. rIV koon een Tandem zoo goed als nieuw r systéme 1899 zich te bevragen ten bureele dezer. I*£lfïïno> ^aar het gerucht In* zich verspreidt, dat ik. ondergeteekeude, ten gevolge van het overlij den mijns echtgenoots, Leopold Van Der Gucht, mijnen handel in sterke dranken, specialiteit van gebranden koffie en verdere speceryen ga verlaten, ja, zelfs, mijn buis iu de Korte Zoutstraat, n° 54, ter stede, om elders te gaan wonen heb ik de eer bet publiek en mijne talrijke klanten, zoo van stad als van deu buiten, bekend te makeii, dat alles ten mijnen huize voorzegd, zoo als vroeger, op den zeiven voet, door mij voortgezet wordt. Weduwe Van Der Gucht-Troch. TF O hokrmid'll De Roeck, Tragel, H ««HUUlUI Aalst, eerste kwaliteit van boonstaken prijzen. en boppestaken, aan voordeelige TIT HTTRITiV twee ruime en schoone 11^ II Uittik boveükara(?rs bij M. Fr. Hoebeek, Estaminet In St. Cecilia, aan de Hoofd kerk. Koopt uwe nieuwe Velos iu de Kapellestraat, N° 11, met altijddurende waarborg op alle breuk of fouten van constructie. Vernieuwing van machienen aan prijzen buiten alle concurrentie door mijne bijzondere installa tie is geen enkel buis der stad gemachtigd te wer ken aan betere voorwaarden. L. Van IIavcr-l>c Wilde, 11, KAPELLESTRAAT, 11, AALST. Ba:n*d- en liiiiicsueë Eoiflcur, Botermarkt, 2, Aalst. Gewezen gast van de bijzonderste huizen van Brus sel en Antwerpen. Spoedige, zuivere en zorgvuldige bediening. .1 bon»»4»èièftèt. 112, Boulevard Anspach BRUXELLES Grand ckoix de meubles neufs et d'occasi- on. Vente a l'amiable. Ventes publiques tous les mardis, mercredis et Vendredis, a 2 keures. Expedition en Province 59, rue des Chartreux. Sedert 1897 ln Amerika ln gebralk. Allcook a Pleisters zijn een geneesmiddel voort Rheumatiek, Jicht, ALLCOGK'8 zijn de «mwyn o uo mulf ware onfeilbare Poreuze Pleisters welke gemaakt worden. Elsoht daarom steeds dringend die van Allcook. NEEMT QEEN ANDERE. Verkrijgbaar bij alle Apotheken. Als gy Likdoorns hebt, zoo gebruikt Alloook's Llkdoornplelsters. 3 GRANDS PRIX,

De Volksstem | 1900 | | pagina 3