Salles ilD Vsntes St-Micbel Allcock!s Verraders en Kluchtspelers» Pleisters In 20 EüSIH NEW-ENGLAND Catholieke en Antisocialistische KIES VEREENIGIN G Voor de Stad Voor de» Buiten Kiezers, stemt Zondag allen onder n° 1 Eene Meeting van P. Daens, te Lede. Feestviering der Pauzelijke Encycliek. Geuzen en Groenen zitten met (le poepers! Elk doe zijne plicht en de zege is volledig Nieuws uit de Stee. BurgcrlijRc Stand, Aalst. Mertens-Van der Heyden Cie ledtnd goedkoop zijn. Schoone Doodbeeldekens het adresl Kapel lestraat, 15. Aan de dooven.- Eene -ijke dTe' w,elk? Wielrijders VÉLOCIPËDEN OP CREDIET 5 FRANK TER WEEK. SALON w\ COIFFUUR, Specialiteit van Dames-coiffuur Huis Emile Van Huffeltaire, Bericht. Uit oorzaak van vergrooting Te bekomen Schoone occasie. Te verkrijgen Tc hffïOincn bi' Mc Tragel, Succursale et garde-meubles Bheumatiek, Jicht, Hcupjlcht Verkoudheid, Hoest, Zwakke Borst, Zwakte In den Bug, VQLIE018B V w - BEHBmo N Bloedarmoede Benevens de socialisten en liberalen, die op in bare en gekende vijanden zijn van onzen gods dienst, onze rechten en onze vrijheden, moet elk rechtzinnige katholiek, elk verstandig mensch zich ook zorgvuldig wachten zijne stem tegoven aan valschaards, die onder eenen dekmantel, erop uit zijn om aan de katholieke zaak stemmen te ontne men van personen die, nooit voor onze vijanden zouden willen kiezen, maar die onbezonnen of lichtveerdig zich zouden laten medeslepen om hun ne stem te geven aan lijsten of kandidaten voor wie zij verloren zijn. Met alzoo stemmen af te ne men aan de katholieke partij werken zij valsch en verraderlijk de vijanden in de hand, juist gelijk Judas, die zelf de hand op zijnen Meester niet leg de, maar hem met eenen kus aanwees aan de beu len die hem knevelden en martelden. Die verleiders der onbedachte kiezers verschil len van arrondissement tot arrondissement. Maar zij hebben allen hetzelfde teeken op hun voorhoofd geprentzij komen tot de katholieken en vragen hun wilt gij voor de liberalen of socialisten niet stemmen, stemt toch ten minste voorde katholie ken niet. Alzoo helpen zij de plannen der logie, van welke zij over het algemeen ondersteund en betaald worden. Onder die verraders, voor wie men in geenen ge valle stemmen mag, rekenen wij eerst en vooral de zoogezegde christene demokraten, die in verschei dene arrondissementen kandidaten voorgesteld hebben. Wat hopen zij voor zich zelve Weinig of niets. Hunne kopstukken bekennen het zelf zij zullen geene of nagenoeg geene gekozenen heb ben. Maar., voegen zij erbij, wij hopen aan de ka tholieken stemmen genoeg af te nemen om, gelijk het bij de gemeentekiezing te Brugge gebeurd is, hier en daar een logieman te krijgen in eene plaats die aan katholieken toekomt, en daarmee zijn wij tevreden. Zulke redeneering zegt reeds klaar ge noeg voor wiens rekening die valsche demokraten opkomen, wie hen vooruit zet en voor wie zij wer- keu. Over tijd is er openbaar gezegd geweest dat die zoogezegde christene demokraten 30,000 fr. van de logie getrokken hadden om vooruit te komen, en zij hebben zich nooit van die beschuldiging kun nen wit wasschen, die ten andere niet van alle grond moet ontbloot zijn, als men hunne werking in de laatste tijden van bij nagaat. Inderdaad in de voorbereidende onderhandelin gen voor de kiezing van den 27 Mei hebben die vieze christenen aan alle de partijen verbonden voorgesteld, aan de socialisten, aan de liberalen, aan de radikalen, aan de vrijmetselaars van alle gehalte en alle kleur, aan alle partijen, zeggen wij, uitgenomen aan de katholieken. Is dat geen klaar bewijs dat zij met iedereen aan hetzelfde zeel trek ken, tegen de katholieken en tegen de H. Kerk Hadden zij, gelijk zij beweeren, voor doel zekere maatregels te doen nemen ten voordeele der werk lieden en der boeren, zij konden ze vragen van de katholieken, met zekerheid ze te bekomen, want altijd hebben de katholieken de belangen der werklieden en der landbouwers voorgestaan en vragen nu nog niet beter dan nog meer te doen. Maar neen, die zoogezegde christene demokraten hebben zich recht tot do logiemannen en de socia listen gewend, en er is zelfs in die onderhandelin gen geen spraak geweest van volkswetten noch landbouwwetten, maar alleen van eene zaak het omverwerpen der katholieke partij en het bestrij den der katholieke Kerk en der katholieke geeste lijkheid. Ook is het niet zonder de gegrondste redens dat de geestelijke overheid, pastoors, dekens, bisschop pen en tot de hoogste overheid der Kerk toe, onze heilige vader de paus, zulke judasserij herhaalde malen veroordeeld en gebrandmerkt en de katho lieken op hunne hoede gesteld hebben tegen de werking dier verraders. Geen katholiek mag zonder zijnen plicht te kort te blijven, zonder zelf een waar verraad te plegen, zijne stem geven aan zulke mannen. Dat die ke rels stemmen gaan zoeken bij hunne vrienden van de logie en van Vooruitmaar bij geene eerlijke geloovige Vlamingen des Kaïitous Tan Aalst. Over veertien dagen vergaderden alhier de hee- ren.Afgeveerdigden der Stad en Gemeenten ten einde de definitieve Candidaten te benoemen voor de kiezing van 3 Juni aanstaande. De vergadering was vrij talrijk, al de Sectiën der Stad en de plaatselijke Comiteiten der Ge meenten waren vertegenwoordigd Zijn als definitieve Candidaten uitgeroepen Titelvoerende Candidaten MM. Eetnan Rudolf, Lid der Bestendige Deputatie, uittredend lid, Aalst. Ue Miert Eetijc, Advocaat, Schepenen, Aalst. Moyersoe»Romaan, Advocaat, Gemeen teraadslid, Aalst. Plaatsvervangende Candidaat M. Eucompte Modest, Lid der provinciale medicale Commissie en Geneesheer te Aalst. Titelvoerende Candidaten MM. Riancquaert, Schepen, Lede, Re I is Karet, Eigenaar, Aalst. Schetstraete Camlet, Burgemeester, Oor- degem. Plaatsvervangende Candidaat M. Re CHppeie Reu ja tuien, Burgemees ter, Vleckem. De Groene geven zich ten onder voor de Provin ciale Kiezing in de kantons Ninove, Herzele, Sot- tegem en Geerardsbergen Enkel te Aalst komen zij op met 2 mannen voor 6 zetels, om de menschen te plagen, op Sinxen- dag Ze zijn geklopt voor de Wetgevende Kiezing van 27 Mei Iedereen gevoelt het Ook de liberalen en socialisten zijn gekloptzij komen maar op te Geerardsbergen met 1 man voor 3 zetels !1! Mmmm..., Ja, lieve, boerkens, manhaftig volk van Lede, mmm.... Ik zou u uit liefde opeten... Wij, mmm, christe ne democraten, en niemand anders zijn uwe vrien den.... Wij willen u redden, gelukkig en rijk ma ken.... Zegt ons wat ge verlangt.... de grenzen open Wij willen ze openzetten voor altijd... Wat wenscht ge De grenzen gesloten Mmm... wij zullen ze sluiten voor eeuwig en drij dagen.,.. Belastingen Wij zullen ze afschaffen... NIETS, sakker nor tonnerrr, mmm niets meer betalen, nor... niets 1... Pensioenen.... Alleman Pensioen... 1 fr. daags, om te beginnen.... Mmm... De Katholieken... brrr.... Woestisten, z'hebben mij rijk gemaakt.... k'heb ze verraden.... ja, maar, mmmm.... Gij moet voor mij stemmen.... Er is 4000 frank aan vast mmm.... Boerkens, lieve boerkens, heldhalftig volk van Lede, altijd geweest, kiest voor ons, voor ons alleen.... en vous jamais malade, vous jamais mou- rir, vous toujours content. Amen. En nu zal Jaak den Ezzel, de gewezen pater kapucien, gelijk er veel van zijn soort zijn in ons compagnie, 't lieken zingen van Miedaagt aan ons kerre. Alia toe, Jook, mmmm Verleden Zondag vierden onze Antisocialistische Vakvereenigingen en den Katholieken Werkmans kring het feest der Pauzelij ke Encycliek. Een stoet, waaraan alle Katholieke maatschap pijen der stad deel namen, en waarlijk grootsch en indrukwekkend mag genoemd worden, begaf zich om 8 1/2 uren naar St.-Martenskerk, waar eene plechtige mis van dankzegging werd gecelebreerd. Na de mis doorkruiste de stoet eenige prachtige bevlagde straten der stad. Honderden betoogers namen er aan deel. In het lokaal van den Katholieken Werkmans kring waren aanwezig onze geliefde Kandidaten voor Kamer en Senaat, die beurtelings het woord tot de aanwezigen richtten, een woord van opwek king tot den strijd. Den Z. E. H. Deken Raem- donck sloot de geestdriftige vergadering met eene leerrijke en opwekkende toespraak. Spijtig, dat plaatsgebrek ons belet de redevoeringen mede te deelen. Des avonds had voor de leden van den Werk- mauskring eene schoone prijsloting plaats en een luisterrijk Concert, in den hof, door het Muziek van M. Max, De Jonge Aalstenaars sloot de feestelijkheden. Wij laten bier het jaarlijks verslag volgen over den toestand van het afgeloopen jaar van den Ka tholieken Werkmanskring, voorgedragen door on zen Volksvertegenwoordiger M. Baron L. Bethune Onze Antisocialistische Vakvereenigingen heb ben ons uitgenoodigd, gelijk gewoonte den Ver jaardag der Pauzelij ke Encycliek over den toe stand der Werklieden te vieren. Het betaamt dan dat ons eerste woord eene hulde weze van eerbied en kinderlijke liefde aan den Vader der Werklieden Z. H. Leo XIII, die onlangs nog de blijken gaf zijner Vaderlijke en bijzondere gene genheid voor ons duurbaar Vaderland. Allen, werklieden, landbouwers, burgers, ar men en rijken, kiezers en gekozenen zijn voor ons maar voornamen Katholiek is onze familie naam. (Toejuichingen). Wij vereenigen ons inde zelfde gevoelens van eerbied en verkleefdheid aan het Opperhoofd van onzen Godsdienst, en wij wenschen de Antisocialisten geluk over de getrouwigheid, waarmede zij ons alle jaren tot dit heugelijk Arbeidsfeest uitnoodigen. Voor de dertiende maal heb ik de eer u ver slag te geven over den to'estand van den Katho lieken Werkmanskring. Dit verslag zal beknopt zijn. Ik vergenoeg mijmet u te herrinneren, dat onze toestand even bloeiend blijft, evenals zal getuigen het getal onzer leden dat beloopt tot 1466 werkende en 146 eereleden, te zamen 1612. Onze gewone prijskampen en voordrachten, onze Avondfeesten opgeluisterd door de Zang- en Tooneelkundige Af deelingen of de heeren Mees ters der Zondagschool, of onze nog jeugdige en vooruitstrevende Turnclub, onze moedige Trom- pettersclub, onze Bibliotheek, onze verrukkelij ke Kerstboom, met zijne 1200 prijzen eener waarde van 3000 frs., onze prijskampen van op passendheid, waarin 165 leden beloond zijn, on ze Ziekenbeurs, onze Pensioenkas Leo XIII, on langs door eene toelage van 150 frs. van den Staat ondersteund, getuigen van onzen voortdu- renden vooruitgang, en onze schitterende zege praal in de gemeentekiezingen van 15 October 11., heeft opnieuw de nauwe eendracht van alle christene werklieden, van onze trouwe bondge- nooten der Antisocialistische Vakvereenigingen, gelijk van den Werkmanskring met burgers en landbouwers bekroond en gezegend Levendige toejuichingen) Alsdan was de E. H. Bestuurder Ponnet nog in ons midden en al de uitslagen, die ik daar zooeven vernoemde, ze zijn 't werk van dien nooit vergeten Vriend. (Geestdrijtige toejuichingen eu handgeklap). Gedurende twaalf jaren is hij de ziel geweest van onze werkersbeweging, de Schutsengel van onzen Kring, de Vertrooster der Armen van gansch de stad, de aanvoerder der wakkeren van gansch 't Arrondissement. Zijn leven beschrijven ware onmogelijk. Een enkel woord zal het ken merken 1 Zelfopoffering Hulde zij hem Wij vergeten hem nooit Leve lang M. Ponnet Welkom ook, nogmaals, aan zijnen talentvol len opvolger E. IT. Rombaut, die als gift van blijde intrede, te zamen met onzen Burgemees ter, als bemiddelaar optrad in de laatste Werk staking van den Tragel, en met kalmte en wijs beleid, gelijk 't moet zijn, 't Werkmansrecht deed zegevieren. (Langdurige toejuichingen). Iflcii verboekt 011» de bejaarde vrouwen te herinneren dat de bloedzuiverende Walthérypil een zeker en gemakkelijk middel is om zich te be houden en de genezing te bekomen van alle ziek ten van hunnen ouderdom (verrassingen, dampen, duizeling, hoofdpijn, verstoptheid, bloedgebrek, enz.) 1,75 fr. de doos van 50 pillen. Dépots te Aalst MM. Callebaut, De Valcke- neer, De Waele, Ghysselinck en in alle apotheken Zondagsrust. Zondag aanstaande zal de apotheek open zijn van M. Van Caelenberg in de Leopoldstraat. Kostbare ontdekking;. Dank aan de ijzer achtige pil van Dr Raphaelvinden de zwakste en meest bloedgebrekkige personen onmiddellijk smaaklust, frissqhe gelaatskleur, levendigheid en gezondheid terug. 1,75 fr. overal. Dépots te Aalst MM. Callebaut, De Valcke- neer, De Waele, Gysselinck, en in alle apotheken. Geboorten Mannelijk 10; Vrouwelijk 04 14. Huwelijken. A. Reyntens, stadssecr. met D. Borreman, bez. J. De Kegel, koster, met M. De Smedt, z.b. J. Pyck, hoven, met M. Van den Steen, tw. P. DeSmet, kleerm. met P. Van der Veken, br. J. Buys, poliss. met C. Van de Velde, tw. S. De Decker, wever, met C. Scheerlinck, tw. P. De Ridder, tw. met C. Wellekens. C. Cornand, kaaiw. met M. Bosman, dagl. S. Bruylandt, landb. met J. De Cock, landb. J. Van den Ber- ghe, dagl. met M. Vlasschaert, tw. P. De Wit, stoelvl. met D. Meganck, z.b. P. De Range, tw. met M. Meert, z.b. Overlijdens. S. Schuddinck, we De Rop, schoenm. 66 j. Oud. Denderm.schenst.w. F. D'Hondt, we Picqueur, z.b. 58 j. wonende te Brussel. V. Salmon, br. der christ. leer. 62 j. Keiz. PI. A. Ghysbrecht, m. De Bolle, wever, 63 j. Schoolstr. J. Key- meulen, wrHerreman, landb. 79 j. Leopoldstr. C. Van de Velde, z.b. 68j. Zonnestr. J. Mat- thieu, m. Van Lierde, tw. 60 j. Zoutstraatp. 5 kinderen onder de 7 jaar. BROUCKEREPLAATS, BRUSSEL, vraagt goede broekmakers werk verzekerd 't gansche jaar. fïa t" voor uw drukwerk ten bureele van dithlnd genezen is van hare doof heid en gedommel in de ooren door de Artificieele Oortrommels van den Institut Nicholson, heeft aan haren Institut de somme van 25,000 franken gege ven, opdat alle doove menschen die geene midde len hebben, zich de Oortrommels kosteloos zouden kunnen verschaffen. Zich bevragen aan den Insti tuut Longcott, Gunnersbury, London, W. Koopt uwe nieuwe Velos in de Kapellestraat, N° 11, met altijddurende waarborg op alle breuk of fouten van constructie. Vernieuwing van machienen aan prijzen buiten alle concurrentie door mijne bijzondere installa tie is geen enkel huis der stad gemachtigd te wer ken aan betere voorwaarden. L. Van Havcp-bc Wilde, 11, KAPELLESTRAAT, 11, AALST. tatrxmasatxa.'rvs^xT Baard- en llaarsncé CoifFeur, Botermarkt, 2, Aalst. Gewezen gast van de bijzonderste huizen van Brus sel en Antwerpen. Spoedige, zuivere en zorgvuldige bediening. .1 bonne ment. M. I). DE ROECK, gediplomeerde boomteeltkundige, heeft de eer het Publiek kenbaar te maken, dat er bij hem te vei lu ijgen is eerste kwaliteit van Sparrenhout voor bak kers, alsook boonstaken en houillekolen. Adres Tragel, Zwarten Hoek, Aalst. uit ter hand te koop een zoo goed als nieuw STOOMMA- CHIENvanö paardenkracht. In volle werking dagelijks zichtbaar. Zich wenden ten kantoore van ons blad. bij M. Leo DE NUL, Gentschepoort, Aalst Canadaplant soenen. Wilgenplantsoeneu, Kerselaars, Appelaars, Merbe- lanen, Peerlaars, en alle andere soorten van fruitboomen alsook een hoeveelheid Thymoes voor te planten of droogen Te koop 3 rijwielen in allerbesten staateen aan 125 frank, een aan 100 en een aan 75 frank, bij M. Victor Segers, werktuigkundige, Leopold straat. bij Silvain De Nil, te Aaist-Mijlbeek, eerste klas van tonne- zaad, extra puik, alsook klaverzaad, eigen gewin. Tp L nitn een Tandem zoo goed als nieuw i systémc L899 zich te bevragen ten bureele dezer. Tl,1 SS! 'lï r V Uvee mime en schoone 1 "CntJli bovenkamers bij M. Fr. Hoebeek, Estaminet In St. Cecilia, aan de Hoofd kerk. L m ,VUIULU Aalst, eerste kwaliteit van boonstaken en hoppestakeu, aau voordeelige prijzen. 112, Boulevard Anspach BRUXELLES Grand choix de raeubles neufs et d'occasi- on. Vente a l'amiable. Ventes publiques tous les mardis, mercredis et Vendredis, a 2 heures. Expedition en Proviocc 59, rue des Cliartrciix. Sedert 1847 ln Amerika in gebruik. Alloook'e Pleisters zijn een geneesmiddel voori ALLCOCK'S zijn de eenlg «are onfeilbare Poreuze Pleisters welke gemaakt worden. Biecht daarom steeds dringend die van Allcock. NEEMT GEEN ANDERS. Verkrijgbaar bij aUe Apotheken. i gy Likdoorns hebt, zoo gebruikt Allcock's Llkdoornplelsters. wna/ni*' vs - "ititt Eenlg bijzonder v roorloofd middel. Vo«r iuurhtincra. r ch to bo visben bij MIU8TEBS Tan LIEFDLi05, Tvue St-D ocinlque,Parijs, QUiNST. Apotekfr-ChiiuUt, 1Fassafle Sauinier, Parijs! Algemeen Depot on. ohlacre, nruxellee IN ALLE APOTEKEN. VlugschrfFrlno Depot bij M. De Valkeneer, Esplanade.

De Volksstem | 1900 | | pagina 3