Het Groot Meest tier VI, Salles ie Vets St.-Mel Allcoek!s In STAD AELST. Huis Prosper Guiluot, Pleisters flflr/* J-iÉÉ anus - AALST - Prijskamp A. Prijskamp B. Oiïiciëel vlaamseh. Nieuws uit de Stee. Luibeken. Burgerlijke Stand, Aalst. SALON vaiv COIFFUUR, Huis Emile Van Huffeltaire, SALON van COIFFUUR Wielrijders VÉLOCIPËDEN OP CREDIET 5 FRANK TER WEEK. Bericht. Uit oorzaak van vergrooting Te bekomen Schoone occasie. Te verkrijgen TE HUREN flan Hp rinnvpn - Efinc rüke darae> welke Bheumatiek, Jicht, Heupjlcht Verkoudheid, Hoest, Zwakke Borst, Zwakte in den Bug, BEHEZIHB ^1 Bl08te08d8 gang mee, zij ook oefenen er hunnen stiel in 't groot uit. In de statie te Chicago stool men dezer dagen 48 staven goud, ter waarde van 1,200,000 dollars en nog voor 12,000 dollars zilveren staven. Dit is 't verschilhier moeten de dieven hun heel leven lang stelen en dan zijn ze ïiog niet rijk in Amerika steelt men zich op eenen keer million- nair we moeten bekennen dat ze ons vooruit zijn. De Boksers die het kei zerrijk China, bijgenaamd het hemelsche rijk, in oproer zetten, zijn millioenen in ge tal, en hunne moorderijtn gaan alle gedacht te boven Het zijn dweepeis van de ergste soort, die vijandig zijn aan alle Westersche bescha ving, daarom wordt al wat van Europa in China gekomen is, ongenadig vernield, vermoord of ver brand. De Chineesche regeering speelt heimelijk met hen mee en wie zal zeggen hoevele duizenden Europeanen er al om hals gebracht zijn Quien Sabe? De belangen van al de Europeesche mogend heden zijn op het spel, en allen treden vereenigd en samenwerkend op, om de gele Chinezen naar de Europeesche pijpen te doen dansen. Dit zal wel gaan, als de mogendheden 't akkoord blijven en als de ikzucht van den eenen of den anderen het spel niet bederft, maar men moet er toch niet al te licht over denken... Het Cbineesche rijk beeft eene uitgebreidheid van 11 millioen 757 duizend vierkante kilometers, dus veel grooter dan Euro pa, dat maar 10 millioen 192 duizend vierkante ki lometers bedraagt. Om het juist te weten, als men bij de grootte van Europa, nog eens ten overvloe de de grootte van Frankrijk, Duitschland, Holland en België voegt, dan is men er bijna, maar nog niet heel en gansch. En op dat gebied woelen en krioelen 469 millioen Chinezen. Aangenomen dat het sprinkhanen waren, men zou er nog veel van kunnen afzien. Het is slechts door eendrachtig samenwerken dat men die geelhuiden de les zal kunnen spelleu laat ons hopen dat de valsche en ondoorgrondelijke diplomatie, die altoos het ding bederft, er tusschen uit zal blijven. Betrouw de gendarmen niet, zoo zeggen de socialisten. Zekere jufvrouw Charlotte R... magazijnjuffer in een voor naam handelshuis te Bergen, had betrekkingen aangeknoopt met een flink gentlemen, welke op grooten voet leefde in een hotel der stad, hij zegde haar commandant der Brusselsche gendarmerie en eenige dagen in verlof te zijn. Welhaast sprak men van verloving en huwelijk. Maandag morgend zegde hij aan zijne beminde dat hij per telegram naar Brussel geroepen was, waar men voor op roer vreesde. Op zijn verzoek vergezelde hem zijne verlooide, en om zeker tegen pik-pokets beveiligd te zijn, verzocht hij haar portemonnaie, welke eene ronde som geld bevatte, aan hem af te geven. Aan de Hallepoort ging hij met zijne aanstaande bruid in een café en verzocht haar daar te wachten, ter wijl hij iutusschen zijne zaken in de caserne zou gaan regelen.... Daar het wachten al te lang duurde liep Jufvrouw Charlotte heel Brussel op en neer om haren verdwaalden verloofde te ontmoeten... Vruch teloos... Eindelijk ging ze haar avontuur aande policie vertellen, daar' 'A zegde men haar dat ze If" niet verder zoeken moest naar haren commandant. Er is hier geene kwestie van gendarm, maar wel van een aftroggelaar, eenen fijnen filou van de eerste soort, die u beet genomen heeft. Wij ken nen zeer wel zijn naam, 't is een zekere C., maar zijn adres weten wij niet... Hoeveel heeft udie truc gekost, mej ulvrouw vroeg haar de officier van policie... Omtrent achthonderd franken... Nu, dan komt gij er nog al goed van af, over een paar dagen kwam hier eene andere jufvrouw klachten doen die hij voor 18 honderd franken vast had Magere troost... Als 't waar is wat ik hooren zeggen heb, dan zou men er aan denken het slot koor van de cantate van den Boerenkrijg op den beiaard van Herenthals te zetten. Dat was een gedachtDe kruik gaat zoolang te water tot dat ze breekt. Alle bedrog komt uit op den duur, al moesten het de kraaien uitbrengen. Te Brus sel aan den Entrepot was men bozig een schip met kolen te lossen, toen eene verkeerde beweging van de kar het weegstelsel deed omkantelen en al de gewichten in de vaart deed vallen. Met groote verwondering zag men dat twee dier zware ge wichten op het water bleven drijven Het waren houten gewichten... In deze eeuw van licht, voor uitgang en beschaving, is het van de grootste nood zakelijkheid geworden het 11" gebod stipt in het oog te houden, luidende Tracht niemand te be driegen, maar houdt uwe oogen open, dat gij zel ve ook niet bedrogen wordt. Zeg maar alles wat gij wilt, Hetzij gewonnen of verspild, 't Zij armoe, weelde, vreugde of pijn, Het beste is steeds TEVREDEN zijn. Men reist niet om te reizen, maar om gereisd te hebben. Ware dingen zeggen en die niet mee- nen, dat is ook liegen. Eenen kanarievogel kan 21 jaar oud worden, en de kiekens die g'in sommi ge restaurants te knabbelen krijgt, zijn veel ouder. O 1 maagd van Vlamings zinnebeeld, Gij, die thans fier den scepter zwaait, Die hulp en hoop en heule deelt, Tot moed ons in het herte laait. Schoon 't heil ons heilig heim begaf, Ge stuwt ons stout ten strijde voort En nimmer knielen Vlamings laf, Wij willen winnen, 't is ons woord 1 Uw Kozijn Podydoob. Verleden Zondag werd op ons Es- •Q A Qu planadeplein alhier, onze jaar lij k- J9L sche Kermis geopend met een over- prachtig Turn feest, dat, verhaasten Bk wij ons het te zeggen, de bouquet der Kermis zal blijven en metterdaad al- 1 le verwachting heeft overtroffen. C Niettegenstaande het weder heel den dag dreigde ongunstig te worden, was eene groote massa buitenlieden stadswaarts gestroomd en zag het Esplanadeplein zwart van 't volk. Ons Heer heeft met zijne christene Turners geweest 1 Dank 1 de onweêrswolken dreven over de stad, en slechts na het feest, begon het te druppelen. Wat zeggen over de schoone oefeningen welke beurtelings uitgevoerd werden Hoe beschrijven den betooverenden aanblik der honderden en hon derden door elkander wemelende turners, in hun ne allerhando kleurige costumen uitgedoscht Voorwaar, zulks is een onmogelijk iets. Men moet het gezien hebben om den indruk te voelen die een turnfeest als dit van Zondag teweegbrengt. In kor te woorden het was grootsch prachtig en in drukwekkend Wij bedanken hier in naam der gansche bevolking aide heeren inrichters der feest; de Comiteiten der beide Turnkringen Steun geeft Moed en Willen is Kunnenen wij wenschen die moedige jongelingenscharen veel geluk en vooruit gang in hun edel Werk Wij bedanken de muzie kanten van 't Gewapend Pompierskorps met hun nen bestuurder, den talentvollen Aalstenaar, M. Gustaaf Pape, wier taak dien dag waarlijk niet ge makkelijk was. Het volk van Aalst, brengt eer en lof aan den onvermoeibaren iever, aan de edele werkzaamheid der heeren K. De Wolf, A. Leleu, A. De Waegenaere, L. Teirlinck, J. Coppens, A. Verwayeu, enz., enz., die harde werkers, die koe ne strijders voor wat edel is en goed, voor het ze delijk en stoffelijk welzijn der Aalstersche Jonk heid, voor 't heil van 't Katholieke Aalst. Aan allen hulde en dank 1 Kermisvogel. -(O)- Hieronder geven wij den officieëlen uitslag der verschillige prijskampen mer geweigerd. Woensdag heeft de rechterzij eene vergadering gehouden, en besloten M. De Sade- leer, onzen geachten volksvertegenwoordiger, te benoemen tot voorzitter en MM. Schollaert en Heynen tot ondervoorzitters. Onschuldig; veroordeeld. Zekere Do- mien Neetens, 62 jaar oud, werd over eenigen tijd door de rechtbank van Dendermonde veroordeeld voor een diefstal van titels te Baardegem gepleegd. Daar de man krachtdadig staan hield dat hij on- plichtig was, opende het parket, in 't geheim, een nieuw onderzoek en het werd bewezen dat Neetens inderdaad onschuldig was. Bijgevolg werd hij terug in vrijheid gesteld ua acht weken gevangenis. VRAAGT OVERAL HET LEUVENSBIER der gunstig gekende AroioreWj Mkeutcé, AALST. (Aangeslotene Kringen der Gouw.) Hebben recht op eenen eersten prijs, de Kringen die de 9/10 van de algeheelheid der punten beha len tot eenen tweeden prijs, deze die de 8/10 behalen tot eenen derden prijs, deze die de 7/10 behalen. I. Vrije oefeningen met tuigen. 1° prijs (niet toegekend) 2° Renaisienne ouvrière, Ronse. 3° Katholieke Turners, Audenaerde. II. Vrije oefeningen zonder tuigen. 1° prijs Christen Jongelinsboud, Gent. 2° Door Vriendschap SterkSt-Amandsberg. 3° Kracht en Geduld, St-Niklaas. 3° St. Joris Turn-Wapengilde Dendermonde. III. Gezamenlijke Wapenoefeningen. 1° prijs (niet toegekend.) 2° St. Joris Turn-Wapengilde Dendermonde. 3° Christen Jongelingsbond, Gent. IV. Gezamenlijke Schermoefeningeu. 1° prijs Renaisienne ouvrière, Ronse. 2° Katholieke Turners, Audenaerde. 3° n Door Vriendschap Sterk St-Amandsberg. V. Pyramidcn zonder tuigen. 1° prijs'Kracht en Geduld, St. Nikolaas. 1° St. Joris Turn-Wapengilde Dendermonde. VI. Pyramideii met tuigen. 1° prijs Katholieke Turners, Audenaerde. 2° Door Vriendschap Sterk St-Amandsberg. 3° Christen Jongelingsbond, Gent. (Niet aangeslotene Kringen der Gouw.) I. Vrije ocfeniugen zonder tuigen. 1° prijs Sterk gespierd, Vroom van Hart, Gent. 2° Gilde der Ambachten, Brugge. 2° n Hand in Hand, Gent. o° n Jong en Vlug, Ninove. II. Gezamenlijke Sclicrmoefcniugcii. 1° prijs (niet toegekend.) 2° Vereeniging Overwint, Ledeberg. 3° Eendracht en Vooruitgang, St. Pieters- Jette. 3° n Gilde der Ambachten, Brugge. III. Pyramidcn zonder tuigen. 1° prijs Gilde der Ambachten, Brugge. 2° Eendracht en Vooruitgang, St. Pieters- Jette. 2° Hand in Hand, Gent. 3° Vereeniging Overwint, Ledeberg. 3° n Sterk gespierd, Vroom van Hart, Gent. Nen perel aan de kroou van de vertalers van 't Staatsblad, van 14-15 Mei Wet op de jacht. Wijzigingen Ces engins no pourront être placés qu'a l'orifice des terriers. Deze tuigen mogen en kel op het g-at van het hol geplaatst worden. Dat 'nen onkundigen vertaler op 't hol van zijn gat zit, weet iedereen, maar dat orifice en terrier gat en hol beteekeneu, zal iedereen doen schaterlachen, tot zelfs de wilde konijntjes Zondagrust. Zondag aanstaande zal de apotheek open zijn van M. Ghysselinckx, in de Mo lenstraat. Spiegels was voyageur in meststoffen en prees boer Luibrechts zijne waar aan, met de volgende woorden Pachter Luib, de scheikunde is thans zoover gevorderd dat, vooraleer wij een jaar verder zijn, eiken boer de meststof voor nen geheelen akker in zijnen broekzak naar 't veld zal dragen. En den oogst daarvan in zijnen giletzak, ze ker vroeg Luibeken. Geboorten Mannelijk 13; Vrouwelijk 15 28. Huwelijken. F. Debergh, bed. met F. De windt, z. b. G. Everaert, tw. met M. De Smedt, tw. G. Amand, tw. met C. Janssens, tw. Overlijdens. C. VanEeckhout, z. b. 63 j. Leopoidstr. J. Kiudermans, schoeum. m. P. Meersman, 33 j. Groenstr. J. De Bruycker, metser, m. M. Go- daert, 76 j. Koolstraat. F. Cooremau, herberg, vr. L. Foncé, 58 j. Molendr. 4 kinderen onder de 7 jaar. Vergadering der rechterzij. M. Beer- naert heeft definitief het voorzitterschap der Ka- Baard- en Ilaarsueè Specialiteit van Dames-coiffuur Coiffeur, Botermarkt, 2, Aalst. Gewezen gast van de bijzonderste huizen van Brus sel eu Antwerpen. Spoedige, zuivere eu zorgvuldige bediening. Abonnement. Het College van Burgemeester en Schepenen brengt ter kennis van eenieder Jat in het belang van eene regelmatige Stadsrckenschap de volgende schikkingen genomen zijn. De facturen en rekeningen van de leveraars aan de Stad moeten gezonden worden aan het College van Burgemeester eu Schepenen of nedergelegd worden op het Stadssecretariaat. De rekeningen ingediend vóór ln Januari, 1" April, ln Juli, ln October zullen gemaudateerd en betaalbaar wezen op het Bureel vau den Stadsont vanger den 15" er op volgende. Geene mandaten zullen afgeleverd worden bui ten de eerste halfmaand van ieder kwartaal, tenzij in hoogst dringende omstandigheden en op ons uitdrukkelijk bevel. Gedaan te Aolst, ten Stadhuizc den 25 Juni 1900. De Burgemeester en Schepenen, De SecretarisM.-L. Gheceaei'dfs. Oscar Reyiitcns. BAARD- en HAARSNEE Coiffeerde!*, Lange Zoutsfraaf, AALST. Specialiteit van dames-coiffuur en alle slach van hairwerk voor theaters. Parfumeries. Bors tels van alle slach. Scheersmesscn van de beste Engelsche merken. A boHnement. MMois van eerfrouicen Koopt uwe nieuwe Velos in de Kapellostraat, N° 11, met altijddurende waarborg op allo breuk of fouten van constructie. Vernieuwing van machienen aan prijzen buiten alle concurrentie door mijne bijzondere installa tie is geen enkel huis der stad gemachtigd te wer ken aan betere voorwaarden. L. Van Haver-De Wilde, 11, KAPELLESTRAAT, 11, AALST. T¥? Ia tf IIII* eene goede HARMONIUM. iEj 2 spelen, 10 registers. Zich te bevragen bij M. A. Teurrekens, koster van St.-Joseph. I Siii»L*n Een schoon en gerieflijk Huis met Hof, iu de Stoofstraat, thans bewoond door J. De Waepenaert. Zich te bevragen bij M. Felix De Hert-De Coen, Bru sselschestraat. IV La ah een Tandem zoo goed al 1C KUUr systéme 1899 zich te bevrt bureele dezer. nieuw bevragen ten M.l). DE ROECK, gediplomeerde boomteeltkundige, heeft de eer het Publiek kenbaar te maken, dat er bij hem te verkrijgen is eerste kwabteit van Sparrenbout voor bak kers, alsook boonstaken en houillekolen. Adres Tragel, Zwarten Hoek, Aalst. uit ter hand te koop een zoo goed als nieuw _S TOOM MA CH! EN van 5 paardenkracht. In volle werking dagelijks zichtl-aar. -- Zich wenden ten kantoore van ons blad. bij M. Leo DE NUL, Gentschepoort, Aalst Canadaplant- soenen. Wilgenplantsoenen, Kerselaars, Appelaars, Merbe- lanen, Peerlaars, en alle andere soorten vau fruitboomen alsook een hoeveelheid Tby moes voor te planten of droogen Te koop 3 rijwielen in allerbesteu staateen aan 125 irank, een aan 100 en een aan 75 frank, bij M. Victor Segers, werktuigkundige, Leopold- straat. bij Silvain De Nil, te Aalst-Mijlbeek, eerste klas van tonne- zaad, extra puik, alsook klaverzaad, eigen gewin. twee ruime en schoone bovenkamers bij M. Fr. Hoebeek, Estaminet In St. Cecilia, aan de Hoofd kerk. To hult Omen Sl' Trage], 4IOH.U1I1CU ^alst, eerste kwaliteit vun boonstaken en boppestaken, aan voordeelige prijzen. Hall Uc UUUVcll. genezen is van hare doof heid en gedommel in de ooren door de Artificieele Oortrommels van den Institut Nicholson, heeft aan haren Institut de somme van 25,000 franken gege ven, opdat allo doove meuschen die geene midde len hebben, zich de Oortrommels kosteloos zouden kunnen verschaffen. Zich bevragen aan den Insti tuut Longcott, Gunneksbuby, London, W. 112, Boulevard Anspaeh BRUXELLES Grand choix de moubles neufs et d'occasi- on. Vente a l'amiable. Ventes publiques tous les mardis, mercredis et Vendredis, a 2 heures. Expedition ril Province Succursale et garde-meubles- 59, B'iic des ChartrcuY. Bedert 1847 ln Amttlka in gebrul*. JUtZfCOCK'8 rijn óm een tg ware onfeilbare Poreuze Pleisters welke gemaakt worden. Elscht daarom steeds dringend die van Allooek. NEEMT OREN ANDERE. Verkrijgbaar bij aUa Apotheker». Ua gy Likdoorns hebt, zoo gebruikt Alloook's Likdoornpleisters. VOLLEDIGE Eenlg bijzonder veroorloofd middel. - Vsor inlichtingen, x r.h le bevi elen bij glBUSTEnS van LIEFDF 105, Rue 8t-D-imtnique, Parijs. OU IN ET, Apoteker-Cbimist, 1Passejs Saulnier, Parijs. Algemeen Depot CH. dblacre, Bruxellem. IN ALLE APOTEKEN. VlUgSChrif. FrlnCO. Depot bij M. De Valkeneer, Esplanade.

De Volksstem | 1900 | | pagina 3