Icoeltó MOOI ÏM HUMBERT I, KOMI VAK ITALIË. Salies Je Ventes St-Iictó Pleisters Tooneelxiieuws. Nadere bijzonderheden. Burgerlijke Stand, Aalst. LEO CORTES, SALON van COIFFUUR Huis Prosper Guillot, Wi elrij d ers VÉLOCIPÈDEN OP CREDIET 5 FRANK TER WEEK. SALON van COIFFUUR, Huis Emile Van Huffeltaire, Aan de dooven.- Eeae rijk0 dTe' Tlkfe Bericht. Uil oorzaak van vergrooting Te bekomen Schoone occasie. Te verkrijgen TE KOOPeene goede HARMONIUM. Rheumatiok, Jicht, Heupjlcht, Verkoudheid, Hoest, Zwakke Borst, Zwakte In den Rug, ElüÊfasito ding en een streng rechtvaardig geweten, stelde hij al zijne geestvermogens, al zijne scherpzicbtigheid ten dienste van het opzoeken der waarheid. Tegen over de meest kiesche en soms afstootende plichten, behield hij immer de strengheid van gemoed, zoo eigen aan de wetenschap, welke de overtuiging heeft van haar doorzicht. Diep doordrongen van het gevoel der ambte lijke verantwoordelijkheid, zag hij op den grond der zaak, en zonder zwakheid, zonder drift, loste hij, vast en zeker, de meest kiesche vraagstukken op, aan zijn onderzoek onderworpen. (Wordt voortgezet). De Vlaamsche Tooneelliefhebbers worden konde gemaakt, dat er iets naar hunnen tand het licht ziet, waarmeê zij voorzeker dezen tooneelwintera- vond een ongehoorden bijval zullen inoogsten Eene Jas op reis, blijspel met zang in éen bedrijf door Petrus Van Nuffelmuziek van Gustaaf Pape, toondichter van Iwein van Aalst. Het stuk, 30 bladz., druk, lObladz., overprach- tig muziek, kost 1 frank, bij den uitgever Jan Van Nuffel, Kapellestraat, Aalst. Het wordt gespeeld met 6 mannen, zonder figuratie inhoud lachen van 't begin tot. 't einde. Het voorlaatste too- neelstuk van denzelfden schrijver In 't Misver stand, dat verleden winter overal zoo gretig werd opgevoerd, blijft nog te koop aan 1 fr. de twee stukken saamgenomen 1,50. fr. De moordaa using te Monza. Maandag morgend kwam uit Rome de tijding toe dat koning Humbert overleden was ten gevolge van een moordaanslag, te Monza gepleegd, en dat de moordenaar was aangehouden. Eene tweede depeche meldde dat de koning zon dag avond ten 10 ure de prijsuitdeeling van een turnwedstrijd had bijgewoond, en dat hij door de menigte geestdriftig was toegej uicht. Na de prijs uitdeeling, ten 10 3/4 ure, was hij met zijnen aide- de-camp in zijn rijtuig gestapt om naar het konink lijk verblijf weer te keeren. Op dat oogenblik ge beurde de aanslag. De koning werd door drie re volverkogels getroffen en viel neer hij was in het hart gekwetst en leelde nog slechts eenige oogen- blikken. De moordenaar is zekere Angelo Bressi, van Prado, in Toskanen de verontweerdigde menigte wilde hem verscheuren en men had groote moeite om hem aan de woede van het volk te onttrekken en in veiligheid te brengen. De eerste minister M. Saracco, onmiddellijk van den moordaanslag verwittigd, heeft den minister raad bijeengeroepen en is maandag morgend ten 7 ure naar Monza vertrokken met den ondervoorzit ter van den Senaat, om den overlijdensakt op te maken. Het lijk zal naar Rome gebracht worden. De Kroonprins. De kroonprins is thans op reis in het Oosten aan boord van de yacht Yela. Hij was over eenige we ken vertrokken en was reeds op de terugreis. Vol gens de laatste berichten bevond hij zich te Athe ne, waar de tijding van den moord hem moet toe gekomen zijn. Hij wierd dijnsdag of woensdag te Rome verwacht. De dood van Humbert. Het is juist ten 10 3/4 ure, dat de schrikkelijke aanslag gepleegd werd. Koning Humbert is gestor ven, niet in zijn rijtuig, zooals de eerste depechen schenen aan te duiden, doch eerst eenigen tijd na zijne aankomst in het kasteel, ten 11 ure 30. Maandag morgend was nog alles rustig te Rome; men wist er nog niets van de schrikkelijke tijding. De moordenaar. Angelo Bressi heeft onmiddellijk na zijne aan houding een eerste verhoor ondergaan. Hij toont geen het minste berouw over zijne misdaad. Men weet nog niet of hij medeplichtigen heeft. Er wordt gezegd dat hij de socialisten en anarchisten heeft willen wreken, die tijdens den opstand van 1898 te Milano gevallen zijn. Doch dit is nog maar eene veronderstelling. Men doet opmerken dat koning Humbert het tweede staatshoofd is, bij middel van revolver schoten vermoord. Het eerste slachtoffer van soort gelijken moord was M. Garfield, president der Vereenigde Staten. Het meerendeel der vorsten moorden zijn bij middel van dolk gepleegd. Men doet opmerken dat de moordenaar van koning Humbert een italianer is, zooals de moorde naar van president Gamot, die van de keizerin van Oostenrijk en die van den spaanschen minister Canovas. In het Vatikaan. Het is door de dagbladen dat men maandag morgend in 't Vatikaan de tijding van den moord vernomen heeft. Mgr. Angelli ging behoedzaam het nieuws van den aanslag aan den Paus meedee- len, zonder erbij te voegen dat de koning dood was. De Paus vroeg of de wonde gevaarlijk was aan de aarzelingen van den prelaat begreep hij aanstonds de waarheid. De Paus was zoo zeer ontroerd, dat hij bijna niet spreken kon. Toen zijne ontsteltenis eenigszins bedaard was, drukte hij zijn spijt uit over het gebeurde, en hij stonds aanstonds op om de mis te gaan lezen voor de zielerust van den overledene. Hij gelastte kar dinaal Rampolla eene depeche van rouwbeklag te zenden aan prinses Clotilde, zuster des konings. De verhooren welke maandag in het Vatikaan moesten plaatshebben, zijn uitgesteld. Het officieel verhaal. Ziehier het officieel verhaal dat uit Monza gete legrafeerd wordtZondag avond, ten 9 1/2 ure, begaf de koning zich naar den provincialen turn- prijskamp, die te Palestro had plaats gehad. Hij werd er door de overheden en het komiteit van den prijskamp ontvangen en geestdriftig toegejuicht door het volk. Ten 10 1/2 ure, na de prijsuitdeeling, op het oogenblik dat dè koning Palestro verliet in open rijtuig, werden plotseling vier revolverscho ten gelost door een kerel, die aanstonds werd aangehouden, en dien men slechts met moeite aan de woede der menigte kon onttrekken. De koning was gekwetst door drie kogels, waar van een het hart getroffen had. Hij kwam in het kasteel aan in een staat van uiterste zwakheid. De moordenaar verklaarde Gaeteno Bressi te heeten, geboren te Prato op 10 November 1869, zijdewe ver. Hij zegde anarchist te zijn en uit Amerika te komen, waar hij te Patterson gewoond heeft. Hij verklaart geene medeplichtigen te hebben en de misdaad gepleegd te hebben uit haat tegen het ko- ninkdom. Hij zou op 17 Juli te Monza aangekomen zijn uit Milano, waar hij eenige dagen verbleven had. Het rouwbeklag van den Paus. Het is de Paus die de eerste de uitdrukking zij ner gevoelens van deelneming en zijne verontweer- diging over de misdaad gezonden heeft aan koningin Margaretha. De keizer van Duitschlaud. Toen de keizer van Duitschland den moord van koning Humbert vernam, was hij diep ontsteld en hij riep driftig uit 't Is mijn beste vriend, dien ik verlies. Hij heeft reeds zijn inzicht te kennen gegeven, persoonlijk de lijkplechtigheden te gaan bijwonen. Voorzorgsmaatregelen. In de Italiaansche regeeringskringen is men zeer ongerust. Er zullen belangrijke militaire maatrege len genomen worden, want men vreest een staats aanslag, eene poging tot omwenteling. Het leger schijnt nogtans over het algemeen verkleefd aan het vorstenhuis, en men hoopt dat de militaire overheden de orde zullen weten te handhaven, in dien de revolutionnaire partijen aan 't woelen gaan. Victor-Emuiauucl III. 't Is onder dien naam dat de prins van Napels den troon zal beklimmen. Hij heeft zich tot nu toe weinig met het openbaar leven bemoeid. Hij is zeer tenger en heeft een ziekelijk uitzicht. Zijne militaire opvoeding is buitengewoon wel verzorgd geweesthij is zeer geleerd en spreekt even ge makkelijk het fransch, het duitsche en het engelsch als zijne moedertaal. Hij heeft het bevel gevoerd over het garnizoen van Napels en daarna over de legerafdeeling van Florencië. Het is uit deze laat ste stad dat hij naar Rome snelde, toen de tijding van de neerlaag der italianen in Abyssinië ontvan gen werd hij kwam zijn vader smeeken den minister Crispi weg te zenden, die Italië naar den ondergang leidde. Koning Humbert legden zijnen zoon 24 uren arrest op, om zonder toelating zijnen post verlaten te hebben, doch hij zond Crispi weg. Men zegt dat koningin Mararetha een grooten in vloed op haren zoon bezit. De moordenaar. Gaetano Bressi is een lange magere jongeling. Hij was gansch in het zwart gekleed. Vooraleer op den koning te schieten, bezag hij hem lang. De menigte wilde den moordenaar te lijf, doch de karabiniers (de italiaansche gendarmen) hielden hem aan en brachten hem weg. Tijdens zijn verblijf in Amerika, is Bressi in be- trekkiug geweest met den beruchten anarchist Malatesta. Over eenige dagen had hij bijeenkom sten met verdachte personen, waarvan de policie de namen geheim houdt. Bressi zegt dat hij een broeder heeft, Angelo Bressi, die luitenant is in het 10" regiment infanterie. Toen men den moordenaar ontkleedde, vond men op zijn lichaam lichte kneuzingen, voortko mende van de slagen, die hij op het oogenblik zijner aanhouding bekomen had. Men vond geen geld in zijn bezit. Op al de vragen van den onderzoeksrechter ant woordde hij kortweg Laat mij gerust, laat mij slapen, ik zal u antwoorden wanneer het oogenblik zal gekomen zijn. Hij werd naar de gevangenis teruggebracht, waar hij op zicht door twee karabi niers bewaakt wordt. Hij strekte zich uit op den vloer zijner cel, en maandag morgend ten 10 ure, lag hij nog rustig te slapen. Onder de openbare tribuun van den turnprijs- kamp heeft men nog een revolver gevonden. Koningin ülargaretha. De koningin, die zich in het kasteel van Monza bevond dacht dat de koning slechts gekwetst was toen de geneesheeren haar de waarheid bekend maakten, had een hartverscheurend tooneel plaats. De koningin riep uit 't Is de grootste misdaad der eeuw Humbert was goed en rechtschapen, niemand heeft meer dan hij het volk bemind en h ij droeg niemand eenigen haat toe. De koningin is gansch den maandag nacht blijven bidden bij het lijk van haren gemaal. Hare moeder is maandag morgend aangekomen de bijeenkomst tusschen moeder en dochter was zeer aandoenlijk. Nadere bijzonderheden over den moord. Het is met een amerikaanschen revolver dat de moordenaar zijne misdaad gepleegd heeft. De eerste kogel is tusschen de vierde en vijfde rib gedronhen en heeft het hart geraaktde tweede trof het lin ker sleutelbeen de derde drong tusschen de derde en vierde rib door tot aan den oksel. Het was terwijl het muziek het koninklijk lied speelde en het volk riep Leve de koning bij het verlaten der turnzaal, dat de aanslag gepleegd werd. De koning stond nog recht in zijn rijtuig, op de groeten der menigte antwoordend, toen de moor denaar het rijtuig naderde langs den rechterkant en rakelings drie revolverschoten loste. De koning viel achterover op de kussens van het rijtuig. Aanstonds legde de koetsier de zweep over de peerden en het rijtuig vloog als een weerlicht naar het kasteel. Dit tooneel had slechts een oogenblik geduurd. De koning was zeer bleek en kermde. Op het oogenblik dat het rijtuig in het kasteel aan kwam, gaf hij den geest. Zijn lijk werd op eene matras in eene der zalen neergelegd. De koningin verscheen weldra, en den koning uitgestrekt zien de, slaakte zij een schrillcn kreet en vroeg of hij gekwetst was. Men kon haar overhalen om zich te verwijderen. Het lijk werd dan ontkleed en op een bed gebracht. Toen de koningin weerkeerde, was eene diepe ontsteltenis op haar gelaat uitgedrukt. Al de aanwezigen, met de tranen in de oogen, knielden neer. De uiciiwc koniug van Italië. Toen M. Saracco dinsdag in de koninklijke villa van Monza kwam, werd de koningin Margaretha toegelaten. Het onderhoud was zeer aandoenlijk. M. Saracco bleef ruim eene halve uur bij de konin gin. Aide prinsen en prinsessen der koninklijke fami lie zijn maandag namiddag en maandag nacht toegekomen. De koningin Maria-Pia en de hertog van Oporto zijn dinsdag morgend ten 5 ure aange komen. De overlijdensakt werd dinsdag opgesteld. De koning Victor-Emmanuel en de koningin zijn dinsdag morgend, ten 11 ure 35, te Reggio aange land zij werden toegejuicht 's middags zijn zij naar Napels vertrokken, waar de ministers, de senateurs en de volksvertegenwoordigers hen te ge- moet gekomen waren. Dinsdag morgend hebben de troepen van Rome en al de garnizoenen van Italië trouw aan den nieuwen koning gezworen, te mid den van de toejuichingen der menigte. VRAAGT OVERAL HET LEUVENSBIER der gunstig gekende Hrsuim'U Mtruicé, AALST. «bABMjg-g-vatar-».«cinr ui i 11 im 11 iMrntiimrrrmnm Geboorten Mannelijk 10; Vrouwelijk 11 21. Huwelijken. V. Schollaert, suikerb. met C. Verhulst, kleerm. A. Eemans, bakker, met L. Hoebeeck, naaist. C. Van de Voorde, telegraph. metL. Limpens, z.b. Overlijdens. C. Do Witte, bliksl. 46 j. Lange Zoutstr. E. De Schaepdryver, w" De Clippele, bijz. 55 j. Nieuwstr. R. Brugelmans, naaister, 22 jGent- schest.w. A. Tolleneer, m. Beeckman, landb. 54 j. St.-Job. 05 kinderen onder de 7 jaren. meester-schrijnwerker, met ter woon gevestigd Scherreveldstraat, Nr 47, Aalst, heeft de eer het geacht Publiek kenbaar te maken, dat hij zich ge last met het kuischen van oude Meubels, Poorten, Kunstvoorwerpen, enz., in eiken of welkdauigé soort van hout. Deze nieuwe specialiteit, waarvan de uitslagen uitmuntend zijn, laten snijwerk (sculp tuur) en verdere versieringen ongeschonden, in hunnen natuurlijken aard. Door eene verzeker de waarborg en eene onberispelijke uitvoering zij ner werken, hoopt hij de gunst van zijne talrijke klanten en het geacht Publiek te blijven verwer ven. EEO GORTEN, Meester-Schrij n werker Sclierrcvcldaitraat, Nr 47, Aalst. BAARD- en HAARSNEE Coiifccrdcr, Lange Zonlslraat. AALST. Specialiteit van dames-coiffuur en alle slach van hairwerk voor theaters. Parfumeries. Bors tels van alle slach. Seheersmessen vau de beste Engelsche merken. A ftfHUII'tttflif Mini. ran verlrontren. Koopt uwe nieuwe Velos in do Kapellestraat, N° II, met altijddurende waarborg op alle breuk of fouten van constructie. Vernieuwing van machieuen aan prijzen buiten alle concurrentie door mijne bijzondere installa tie is geen enkel huis der stad gemachtigd te wer ken aan betere voorwaarden. L. Van Havcr-De Wilde, 11, KAPELLESTRAAT, 11, AALST. Baard- en llaarsiicé Specialiteit van Dames-coiffuur, CoifR'iip, Botermarkt, 2, Aalst. Gewezen gast van de bijzonderste huizen van Brus sel en Antwerpen. Spoedige, zuivere en zorgvuldige bediening. A bOBine*»*ent. TPp Ltwiii oen Tandem zoo goed als nieuw i systéme 1899 zich te bevragen ten bureele dozer. Ta 11 in*aii Een schoon en gerieflijk Huis met Hot, in de Stoofstraat, thans bewoond door J. De Waepenaert. Zich te bevragen bij M. Felix De Hert-De Coen, Br u sse I sc h estraat genezen is van haredool- heid en gedommel in de ooren door de Artificieele Oortrommels van den Institut Nicholson, heeft aan haren Institut de somme van 25,000 frauken gege ven, opdat alle doove raenschen die geene midde len hebben, zich de Oortrommels kosteloos zouden kunnen verschaffen. Zich bevragen aan den Insti tuut Longcott, Gunneesbury, London, W. M. I). DE ROECK, gediplomeerde boomteeltkundige, heef t de eer het Publiek kenbaar te maken, dat er bij hem te verkrijgen is eerste kwaliteit van Sparrenhout voor bak kers, alsook boonstaken en houillekolen. Adres Tragel, Zwarten Hoek, Aalst. uit tei band te koop oen zoo goed als nieuw STOOMMA- CIlIENvanö paardenkracht. In volle werking dagelijks zichtbaar. Zich wenden ten kantoore van ons blad. bij M. Leo DE NUL, Gentschepoort, AalstCanadaplant- soeneu, Wilgenplantsoenen, Kerselaars, Appelaars, Merbe- lanen, i'eerlaars, en alle andere soorten van i'ruithoornen alsook een hoeveelheid Thymoes voor te planten of droogen Te koop 3 rijwielen in allerbesten staateen aan 125 frank, een aan 100 en een aan 75 frank, bij M. Victor Segers, werktuigkundige, Leopold- straat. bij Silvain De Nil, te Aalst-MijIbeek, eerste klas van tonne- zaad, extra puik, alsook klaverzaad, eigen gewin. TF, BIST 11 F!IV twee ruime en schoone bovenkamers bij M. Fr. Hoebeek, Estaminet In St. Cecilia, aan de Hoofd kerk. Te bekomen ^j d. dc Hoeck Tragei, Aalst, eerste kwaliteit van boonstaken en hoppestaken, aan voordeelige prijzen. 2 spelen, 10 registers. Zich te bevragen bij M. A. Teurrekens, koster van St.-Joseph. 112, Boulevard Anspaeh BRUXELLES Grand ckoix de meubles neufs et d'occasi- on. Vente a Tamiable. Ventes publiques tous les mardis, mercredis et Veudrodis, a 2 heures. Expédifioii cn Province Succursale et garde-meubles 59, rnc des Cliartrcux. Bidtrt 18*7 ln laurlka ln gebruik. Pletsten zQa Ma granaoamkldel vaori XLLCOCK'S itjn da MBlf ware onfeilbare Poreuze Pleistert welke gemaakt worden. Biecht daarom steeds dringend die van Ailcock. NEEMT QEEN ANDERE. Verkrijgbaar bij alle Apotheken. Als gy Likdoorns hebt, zoo gebruikt Alloock'a LI kdoorn pleisters. VOLIEOIBE BEKEZIM6 Eenlg bijzonder veroor/oefo mltidcl. Vaor ialichlineon, t rh t» boYi a.'cn bij T®n LIEFDE, 105, Rue S>- O nmuique. ParliSL •UIHET, A#oieker-Chirai«t, 1, fassage Saulnier, Parijs. Algemeen Depot OH. uvilaorui, nmxeiloa IN AUI.E apq-tckien. - Vlutschrf' Ermco. ■iaaaaaa» a Depot bij M. De Valkeneer, Esplanade.

De Volksstem | 1900 | | pagina 3