Allcockts CHRISTOFLE Jaarlijksche bedevaart 101 M HEET I, KOK Til ITALIË. Salles fle Ventes St-IcM Pleisters BEDEVAART VAX 1900. Burgerlijk.*; Staml, Aalst. TE KOOP Schoone occasie. LEO COBTEA, SALON van COIFFUUli Huis Prospeis Guillot, XV i elrij d ers VÉLOCIPÈDEN OP CREDIET 5 FRANK TER WEEK. TE KOOP oone goede HARMONIUM. S VLOA wx COIFFEER, Specialiteit van Dames-coiffuur, Huis Eiiiile Van Huffeltaire, Te bekomen Aan de dooven.- Eene njko clTe' w,elkfe Bericht. Eil oorzaak van vergrooling Te verkrijgen Succursale et garde-meubles Bheumattefc, Jicht, Henpjloht, Verkoudheid, Hoest, Zwakke Borst, Zwakte In den Bug, COUVERTS ORFE VRERIE 31 MÉDAILLES D OR 5 DIPL.D'HONNEUR Exiqerlenom CHRISTOFLE sur chaque pièce DÉPOT CENTRAL Rue S1 eJean 2 BlnÜ S van nabij gekend hebben, elk woord van lof, hier uitgesproken, zullen bekrachtigen dat zij eiken palm, dien ik mijner hand ontvallen liet, in mijne plaats op zijn graf zouden neêrleggen September 1888. UIT HET BISDOM GENT Hoofdzetel Erembodegem SITTARD. De bedevaart is verledene maal opperbest afge- loopen. Eens te meer heeft het Katholieke Vlaanderen het klaarblijkend bewijs gegeven van zijne trouwe liefde, van zijnen diepen eerbied en innige dank baarheid ten opzichte der hemelsche Genaden- moeder. Uit iedere streek van het bisdom Gent, uit Brabant en uit West-Vlaanderen, zijn er vrome bedevaartgangers opgekomen, om O. L. Vrouw van het H. Hert te Sittard in haar bevoorrecht heiligdom te gaan groeten en hare gunsten afte- smeeken. Hoe hoop- en troostvol rijst voor de oogen der godvruchtige pelgrims de zoete beeltenis van O. L. Vrouw van Sittard Welke gelukkige oogenblikken brengt de pel grim door in haar heiligdom Hoe klopt daar zijn hert van zalige aandoening Daar spreken de edelste gevoeleos, daar klim men uit het diepste der ziel, vurige wenschen en gebeden op daar voelt de pelgrims 's levens lasten lichter worden daar vindt hij dien troost, die sterkte, dien hemelschen vrede, dien de wereld niet geven kan. Leve dus O. L. Vrouw van het H. Hert Zeggen wij hier een woord van hertelijken dank aan mejuffer Mei. De Clippel, hoofdieveraarster onzer geliefde bedevaartaan den E. H. Sadones, pastoor te Erembodegem, eerevoorzitter onzer be devaart en on vermoeiden voorstaander derzei ve, en al deze die iets bijgebracht hebben om de be devaart op te luisteren Ziehier in 't kort hoe de reis is afgeloopen Uit Erembodegem om 7,21 ure 's morgends ver trokken, kwamen wij rond 8 1/2 uren tot Brussel aan. Te Brussel, waar de bedevaarders uit het land van Audenaarde en met den direct uit Gent komende, ons vervoegden, hebben wij omtrent één uur stilstand gehad. Vandaar vertrokken wij naar Leuven, waar wij na eeuige minuten wach- tens, instapten, om langs Aarschot, Diest, en Has selt, met den middag tot Maastricht aan te komen. Te Maastricht, na eenige minuten vertoevens, zijn wij vertrokken naar Sittard, waar wij rond 1 uur zijn aangekomen. Aan de statie wachtte ons een stoet maagdekens om ons ter Kerke op te leiden. De priesters aan het hoofd van den stoet, hieven het magnificat aan, dat door de menigte pelgrims werd herhaald. Eerbiedig en met ontdekten hoofde ontvingen de inwoners van Sittard de bedevaart uit het afgelegene Vlaanderen. Men zag het, zij waren gesticht door de godsvrucht der pelgrims, en wij van onzen kant konden tot den lof van Sittard bevestigen, dat Maria in de stad van haar bevoor recht Heiligdom trouwe vereerders en dienaren heeft. In de Baziliek gaf de E. H. Sadones de zegen met het All. Sakrament en dan was iedereen vrij tot 6 uren. Om 6 uren, plechtig lof, meesterlijk gezongen onder de begeleiding van Mr Gustaaf Verhegge, Koster van Erembodegem. Onder het lof deed de Eerw.Heer Temmerman, sedert vele jaren Bestuur der der bedevaart, eene gelegenheidsaanspraak. Na het lof werd de dagorde afgekondigd voor den volgenden dag om 5 uren solemneele mis, onder dewelke al de pelgrims tot de H. Tafel naderden. Na de mis gaf men den Zegen met het Allerheilig ste, en met spijt, ik zou zeggen met droefheid, ver lieten wij het Heiligdom. Ook was het geen vaar wel maar een tot weerziens dat aan Maria werd toegestuurd. Opgeruimd en het hert vol vertroosting, vertrok- trokkeu wij te ruim 7 1/2 ure uit Sittard. "Wij stapten af te Maastricht, om deze bloeiende Hol- landsche stad, zoo vermaard om hare eeuwenoude kerk van St-Servatiushare kostelijke Schatkamer den wereldberoemden Sint-Pietersberg met zijne duizende onderaardsche wegen de St-Martinus- kerkmet haar wonderbaar Christusbeeld, te gaan bezichtigen. Ten 3 1/2 uren verlieten wij Maastricht, en na eene voorspoedige reis, kwamen wij blijgemoed in ons Vlaanderen terug. De bedevaart zal dit jaar plaats hebben den Dinsdag, 4 en Woensdag 5 September. De personen die begeeren deel te nemen aan de bedevaart, mogen zich laten inschrijven bij de ge kende leveraars en Ieveraarsters. De onkosten beloopen tot 8 fr. Hierin zijn be grepen de onkosten voor den trein van Erembode gem naar Sittard, alsook de kosten voor het zien der merkweerdigheden te Maastricht, zooals den wereldberoemden Sint-Pietersberg het bewonde ren der zoo schoone en kostelijke Schatkamer van St-Servatiuskerk, waar men relikwieën ontmoet, dateerende van de eerste tijden van het Christen dom hierin zijn nog begrepen de kosten voor het opdragen eener offerande aan O. L. Vrouw van Sittard en voor het celebreeren van twee solem neele missen ter intentie der bedevaarders. N. B. De personen, die de merkwaardigheden van Maastricht niet verlangen te zien, moeten slechts fr. 7,50 betalen, maar zij moeten bij l.unr.o inschrijving hiervan kennis geven. Het gestorte geld kan voor geene reden terug geëischt worden. Nochtans, indien iemand belet ware aan de bedevaart deel te nemen, mag hij zich doen vervangen, ofwel het geld laten staan tot het volgende jaar in dit laatste geval moet hij ten minste 8 dagen op voorhand hiervan kennis geven aan den Bestuurder der bedevaart. Den dinsdag, 4 September, zal 's morgends voor het vertrek eene solemneele mis gedaan worden in de kerk van Erembodegem, ter intentie der bede vaarders en den woensdag, 5 September, eene andere in de Basiliek van O. L. Vrouw te Sittard, terzelfder intentie. Van nu af mogen de inschrijvingen gezonden worden aan Juffer Melanie De Clippel, Loven- straat, te Erembodegem, hoofdieveraarster aan den Eerw. Heer Sadones, Pastoor te Erembode gem, Eerevoorzitter der bedevaart, en aan den Eerw. Heer Temmerman, Onderpastoor van Ste- Coleta, Gent, Bestuurder der bedevaart. De inschrijvingen moeten ten laatsten ons ge zonden worden voor 15 Augustus. Er zal gezorgd worden voor goed logement, enz., enz. De personen die begeeren te dineeren tot Maas tricht of tot Sittard, in 't hotel, worden verzocht hiervan kennis te geven bij hunne inschrijving. Het uur van vertrek uit Erembodegem en terug keer zal u bijtijds kenbaar gemaakt worden. Er zal gemakkelijke correspondentie zijn voor de bede vaarders van 't land van Audenaarde, van Ninove en Geeraardsbergen, alsook om met den trein uit Gent te kunnen vertrekken naar Brussel. Den dinsdag gaan wij rechtstreeks naar Sittard en den woensdag zullen wij een deel van den dag tot Maastricht overbrengen. N. B. De bedevaarders, die verlangen den woensdag morgend langer tot Sittard te blijven, zullen dit jaar de gelegenheid hebben, vermits hiervan den Bestuurder der bedevaart voor 15 Au gustus te verwittigen. Zoo, welbeminde leveraars en Ieveraarsters, allen moedig aan 't werk om onze Bedevaart van 1900 wel te doen lukken. Aan 't werk dus, tot meerdere eer en glorie van God en voor O. L. Vrouw van het H. Hart. He kisting van koning Humbert Vrijdag, in tegenwoordigheid der koninklijke familie, werd het lijk neergelegd in eene notelaren kist, met lood beslagen en voorzien van een glas raam boven gelaat van den overledene. Koningin Margaretha had op het lijk eene italiaansche vlag met de wapens van Savooie gelegd Hc lijkpleclitighcdcu. Ziehier de schikkingen die genomen zijn voor de begrafenis van koning Humbert. De trein met het lijk zal donderdag, ten 8 1/2 ure 's morgends, in de statie van Rome aankomen. Er zal in de statie geene rouwkapel ingericht worden. Dadelijk na de aankomt van het lijk zal de stoet zich naar het Pantheon begeven. Ruim 12,000 soldaten zul len aan den lijkstoet deelnemen, alsook verschei dene broederschappen, honderd priesters en hon derd kloosterlingen. De pastoor van de parochiale kerk van het Quirinaal zal onmiddellijk het kapit- telkruis volgen. De lijkwagen zal door acht peerden, in rouw, getrokken worden. De ijzeren kroon der lombardische koningen, zal, op een kussen, voor den lijkwagen gedragen werden door eenen stafoffi cier, alsook de eereteekens van wijlen den koning. Achter den lijkstoet zal het peerd van koning Humbert volgen, vervolgens Zijne Majesteit Victor Emmanuel III, de prinsen van het Huis van Savoie, de vreemde prinsen, de verschillende ge zantschappen, enz. In het Pantheon zal het ontvangen worden door het kapittel der kerk en de afgeveerdigde van de palatijnsche kerken van het rijk. Mgr de markies Raggio, aartsbisschop van Genua, een 84jarige ouderling, zal den lijkdienst celebreeren. De mis zal ongeveer een uur duren en rond 10 ure zal de plechtigheid geëindigd zijn. De lijkkist zal voorloo- pigin een grafkelder achter het hoogaltaar gelegen, gezet worden. De rouwversiering van het Pantheon zal indrukwekkend zijn en de met zwarte drape- rijen behangen kruisbeuk zal slechts door keersen verlicht worden. Men denkt dat koningin Marga- reta, weduwe van Humbert, den lijkdienst zal bijwonen. Manifest van Victor-Emmanuel III. Victor-Emmanuel III heeft een manifest gericht tot de italianen, waarin hij den lof maakt van zijn vader en verklaart dat hij de taak zal voortzetten, hem door koning Humbert nagelaten, 't is te zeg gen de verdediging van 's lands instellingen tegen al degenen die ze zouden bedreigen. Hij belooft zich toe te wijden aan de bevestiging der vrijheid en de verdediging van het vorstendom, die, zegt hij, de grondslag zijn der opperste belangen van het vaderland, en de waarborg van Italië's eenheid, die samengevat is in den naam Roma intangi- bile r> De nieuwe koning zal dus eenvoudig, tegenover de kerk, de hatelijke politiek van Victor-Emma nuel II en van Humbert I volgen. Tc Mi lanen. Te Milanen is de bevolking zeer opgewonden. Het garnizoen is er geconsigneerd. De policie heeft twintig anarchisten aangehouden Brcssi in Amerika. Het schijnt dat Bressi te Patterson gewoond heeft met eene jonge vrouw uit Oost-Vlaanderen, en die thans in een der gasthuizen van Antwerpen verblijft. Zij zou zijn portret herkend hebben en beweert dat zij met hem te New-York getrouwd is in december 1897. Hij droeg toen den valschen naam van Tomato Caricilli en was gekend als een hevig anarchist. Breci in het gevang. In zijne cel is Bresci aan den muur gekluisterd bij middel van eene ketting, vastgehecht aan zijne armen. Wanneer hij moet eten, wordt de ketting wat losser gemaakt. In de deur der cel is een kijk gat, waardoor hij voortdurend bewaakt wordt. Aan een hoogen ambtenaar die hem bezocht, heeft Bresci verklaart dat er biDnen twee maanden geen keizers noch koningen meer zouden zijn. Vcroordceliugcu Een socialist, Simone Giovanne, die voorlaatsten maandag te Rome aangehouden werd, terwijl hij den koningsmoord verheerlijkte, is veroordeeld tot 10 maanden gevangenis en 800 fr. boete. VRAAGT OVERAL HET LEUVENSBIER der gunstig gekende firoutreeij fVani lii'iitcé, T Geboorten Mannelijk 13 Vrouwelijk 7 20. Huwelijken. C. Luycx, tabakb. met M. De Nooze, z. b. P. Labay, tw. met V. Peeters, tw. C. Van de Maele, landb. met L. Van Geert, z. b. P. Van der Cammen, tw. met M. Lambertin, tw. Overlijdens. J. Luycx, m. Bocqué, tw. 62 j., Hoogevest. J. De Troyer, m. DeRaedt, z. b. 81 jLeopoldstr. C. Van Kelecom, w° Van Duerm. z. b. 79 j Begijnhof. D. Van Assche, m. Verbestel, z. b. 67 j., Zoutstr. 8 kinderen onder de 7 jaren. Maiï vi»«AfioT koop kamion niet te grooc. 1HEII Viaagl Adres ten burcelc dezer. schoone DOGCAR, twee wielen, voor vier mannen aan de prijs van 350 fr. Bij d'heer Em. De Coeu-Moyersoen Aalst. Te kooi) bÜM.Schepenste Hoistade,kussen I en krepier, zoo goed als nieuw, aan gematigden prijs. Te koon eeQ zoo goed als nieuw systéme 1899 zich te bevragen ten bureele dezer. Te koop 3 rijwielen in allerbesten staateen aan 125 lrank, een aan 100 en een aan 75 frank, bij M. Victor Segers, werktuigkundige, Leopold- straat. meester-schrijnwerker, met ter woon gevestigd Scherreveldstraat, N1' 47, Aalst, heeft de eer liet geacht Publiek kenbaar te maken, dat hij zich ge last met het kuischen van oude Meubels, Poorten, Kunstvoorwerpen, enz., in eiken of welkdanigè soort van hout. Deze nieuwe specialiteit, waarvan de uitslagen uitmuntend zijn, laten snijwerk (sculp tuur) en verdere versieringen ongeschonden, in hunnen natuurlijken aard. Door eene verzeker de waarborg en eene onberispelijke uitvoering zij ner werken, hoopt hij de gunst van zijne talrijke klanten en het geacht Publiek te blijven verwer ven. LEO CORTEN, Meester-Sehrijnwerker, Scherreveldstraat, 91' 47, lalst. BAARD- en HAARSNEE CoilTcerder, Lange Zoutstraat, AALST. Specialiteit van dames-coiffuur en alle slack van hairwerk voor theaters. Parfumeries. Bors tels vau alle slach. Scheersmcssen van de beste Engelsehe merken. A bonnentent if nis run eerleouteen. Koopt uwe nieuwe Velos iu de Kapellestraat, N° 11, met altijddurende waarborg op alle breuk of fouten vau coostructie. Vernieuwing van macbienon aan prijzen buiten alle concurrentie door mijne bijzondere installa tie is geen enkel buis der stad gemachtigd to wer ken aan betere voorwaarden. L. Van Havcr-»c Wilde, 11, KAPELLESTRAAT, 11, AALST. -f11 TKvrcmujzuuiiiiim V' 2 spelen, 10 registers. Zich te bevragen bij M. A. Teurrekens, koster van St.-Joseph. Baard- en naarsneë Coiffeur, Botermarkt, 2, Aalst. Gewezen gast vau de bijzonderste huizen vau Brus sel en Antwerpen. Spoedige, zuivere eu Zorgvuldige bediening. .1 bonnement. bij M. Leo DE NUL, Gentschepoort, Aalst Canadaplant soenen, Wilgenplantsoenen, Kerselaars, Appelaars, Merbe- lanen, Peerlaars, en alle andere soorten van fruitboomen alsook een hoeveelheid Thymoes voor te planten of droogen Tc» S ïiiPOii Een schoou eu gerieflijk Huis met Hof, in de Stoofstraat, thans bewoond door J. Do Waepeuaert. Zich te bevragen bij M. Felix De Hert-De Coen, Brusselschestraat. •-■uil uu genezen is van hare doof heid en gcdommel in de ooren door de Artificieele Oortrommels van den Institut Nicholson, heeft aan haren Institut de somme van 25,000 franken gege ven, opdat alle doovo menschen die geene midde len hebben, zich de Oortrommels kostoloos zouden kunnen verschaffen. Zich bevragen aan den Insti tuut Lonocott, Gunneksbuby, London, W. M. I). DE ROECK, gediplomeerde boomteeltkundige, hoeft de eer het Publiek kenbaar te maken, dat er bij hem te verkrijgen is eerste kwaliteit van Sparrenhout voor bak kers, alsook boonstaken en bouillekoleu. Adres Tragel, Zwarten Hoek, Aalst. uit ter hand te koop een zoo goed als nieuw STOOMMA- CHJEN van 5 paardenkracht. In volle werking dagelijks zichtl-aar. Zich wenden ten kantoore van ons blad. bij Silvain De Nil, te Aalst-Mijlbeek, eerste klas van tonne- zaad, extra puik, alsook klaverzaad, eigen gewin. TV V^kniYIPlI bij H. De Roeck, Tragel, utKUIUt H Aalst, eerste kwaliteit vau boonstaken prijzen. en hoppestaken, aan voordeelige 112, Boulevard Anspaeh BRUZELLES Grand choix de mcubles noufs et d'occasi- on. Vente a l'amiable. Ventes publiques tous les mardis, mercredis et Vendredis, a, 2 heures. Expedition en Province 59, ruc de» Chnrtrrux. B«d«t 1847 In Amerika in gebruik. Aitoook'a Pleisters zSJn een geneesmiddel voort AIiIiGOCK'S zijn Poreuze Pleisters tig «are onfeilbare «elke gemaakt «orden. neiBiara wBinc gemaakt «orden. ESlscht daarom steeds dringend die van Allcock. NEEMT QEEN ANDERE. Verkrijgbaar bij alle Apotheker». Ale gy Likdoorns hebt, zoo gebruikt AUoook'e Llkdoornplelsters. 3 GRANDS PRIX

De Volksstem | 1900 | | pagina 3