jL SallBS de Veilles St-BicM CHRISTOFLE VLAAMSCHE KERMIS iBRUXELLESg "salon ^TcoJFfïjvr Pleisters I i Werkmanspensioenen LUIBRECHTS TE KOOP Schoone occasie. LEO CORTEN, Huis Prosper Guillot, SALON van COIFFEER, specialiteit van Dames-coiffuur, Huis Emile Van Hulïdtaire, Te bekomen Bericht. Aan de dooven.- Eene rijk0 'JTf- T"j° Succursale et garde-meubles COUVERTS 0RFEVRERIE 31 MEDAILLES D OR 5 DIPLID'HONNEUR Exiqerlenom sur chaque pièce DÉPOT CENTRAL Rue St Jean .2 Bheumatiek, Jicht, Heupjlcht Verkoudheid, Zwakte In Wielrijders VÉLOCIPÈDEN OP CREDIET 5 FRANK TER WEEK. stralen over een ijzingwekkend vertoon. Het Marktplein ge leek in gansch zijne uitgestrektheid een verlaten slagveld de rondomstaande huizen, uitgeplunderd eu gedeeltelijk ver brand, schenen nog slechts geraamten, waaruit eene vuile rookwolk langzaam ten hemel kronkelde. Dronken soldaten, walgelijk uitgerust, liepen met helsch lawaai heen en weer, schupten of doorstaken met duivelschen wellust hunne paar den, de edele dieren, die hen zoo ver brachten, thans stervend van honger en vermoeienis, in de straatgoot neergevallen. He den konnen de bandieten den dienst dier getrouwe vrienden best missen (2) Met gebogen hoofd en lamme beenen dwaalde een ouder ling in de Nieuwstraat. Moeilijk herkennen wij nog in hem den torenwachter Gilbertde gebeurtenissen van den ijselij- ken nacht hebben hem in eenige uren tien jaren verouderd, zijne gezondheid diep ondermijnd. Waarlangs richt hij zijne schreden Het antwoord lijdt geen twijfel naar zijne haard stede, naar zijn kind. Zijne woning, daar staat ze Evenmin als de andere, bleef zij van verwoesting gevrijwaard. Weenend trad Jooris er binnen. De twee wachters springen toe, eene vrouw vliegt tusschen hen, ook Gilbert ijlt vooruit.... Mijn kind 1 Waar is mijn kind steent hij. Doch niemand begrijpt hem.De krijgers vatten den grijsaard aan, duwen hem achter en binden hem nevens de paarden. Yolanda's gelaat kleurde op. Die man Wie anders kon hij zijn, dan de vader der geschaakte Behoudzaam sloop zij bui ten, waar Jooris, naast eenige afgetobde dravers, uitgestrekt lag reeds verfde eene vale tint zijn wezen het koude angst zweet parelde om zijne slapen zijne oogen stonden flets. De Spaansche reikte den lijder de hand en lachte gul. Ik ken u niet, stamelde de torenwachter met gebroken stem maar wellicht kunt ge mij zeggen, wat Dirka, mijne dochter, wedervaren is Dirka... Dirka... prevelde Yolanda met geveinsde aan doening en, terwijl zij aandachtig den indruk harer minste beweging op den ouderling naspeurde, wees zij naar omhoog, alsof ze zeggen wilde Dood 1 Alsdan richtte Gilbert zich pijnlijk op en stuipachtig de handen aan het voorhoofd slaande, snikte hij, tusschen over vloedige tranen Mijn lieveling Mijn schat dood 1 dood 1 God I dat is te veel, te veel 1 Als levenloos zonk hij ia het stroo. Het is zeker suisde de looze bedriegster heengaande. Hij is de vader mijner mededingster... Wat doen?... Wat doen O, er schiet mij eene voortreffelijke gedachte in. Sergeant Reygerman, onze taalman, zal mij bijstaan hij is eerzuchtig hij vreest en kruipt voor mij, omdat hij mijn overwegenden invloed kent. En, in schijn bedaard, wachtte zij op Jau's komst. (1) Mantel. (2) Helaas, Aalst leverde een treurig schouwspel op; schier alle hui zen waren beschadigd, sommige deels afgebrand hier en daar lag een huis in puin, dat in brand gestoken was. Niets werd gespaard huis, ka pel, kerk, pastorij, klooster en abdij werden uitgebuitzoo min het ge wijde als het ongewijde voorwerp ontsnapte aan hunne handen. August Sniedeks. (Wordt voortgezet.) I UHIDT 4TIUUI 't Vrouwelijk Ge- Ib lt.il-1 1 11W. slacht gaat het ver brengen verleden week meldden wij hoe al de eer- Iste prijzen in het machienschrij ven, inden grooten I prijskamp van Uauiburg door Juffrouwen werden I behaald. Wij hebben al gerokte doktoors en advo- katen in ons land thans wordt er een jong en teer meisje Erika Paulus, in de stad IMcdiasch, in Zevenburgen, als architecte benoemd van het nieuw hospitaal20 voorname bouwmeesters, welke in den prijskamp hunne plannen aan geboden hadden, moesten zelf bekennen, dat zij het noch in schoonheid noch in praktische opvatting tegen de jonge Zwitsersche architecte konden uithouden. Te Gheel had verleden Zondag een groot blusscherscongres plaats. Van alle kanten waren pompierskorpsen in grooten uniform met hunne spuiten en bluschmaterieel opgedaagd ruim 700 pompiers namen deel aan het congres en aan de praktische oefeningen op het Marktplein, die flink van stapel liepen en warm en welverdiend werden toegejuicht. Om 4 uren zou men het bouqwt der werkzaamheden geven. Op een 20- tal meters van de kerk had men een gebouw van twee ver diepen opgeslagen, dat op slag van 4 uren zou in brand ge raken en door de pompierskorpsen met alle beleid en kunde bestreden worden. Het is echter moeilijk op voorhand te zeggen wanneer het branden zal. Daarom had nen pompier van Baelen, die wat al te veel gepompd had aan het bier vat, het in den kop gekregen zijne confraters eens op den loop te zetten, en eene uur voor het bepaald was stak hij het opgetimmerd kasteel in brand. Storm- en klaroengeschal gaven langs alle kanten het alarm. De pompiers, die in de herbergen zaten te lampetten tegen den penning zestien, botterden tegelijk naar buiten, vlogen in het gareel en snelden als de weerlicht met hunne bluschtuigen naar de Markt, waar de brand ontstaan was. De brandstichter was intusschen door de policie aangehouden en in den amigo ge draaid. De Hooge Pompiersraad met die van Gheel beraad slaagden intusschen te samen wat ze met den zatten collega doen zouden. Ingezien het nen oudgediende was en voor de eer van 't Korps, besloot men verzachtende omstandighe den aan te nemen, en hem na eene duchtige vermaning in vrijheid te laten. Zoo gebeurde het. Te Moorsel is vrijdag ook een gewapend Pompierskorps ingerichthet reglement is een waar model. Het hangt dikwijls van zoo'n kleintje af. Bij de manceuvers, die op IVamensch gebied plaats had den is er eene ernstige botsing geweest tusschen lansiers en gidsen, en 't was door eene misopvatting van krijgskunde dat er de nederlaag van afhing. Wie moet de verantwoor delijkheid van die misopvatting dragen, deze of gene gene raal Na lang onderzoek is de oorzaak van de botsing ge kend. 't Is enkel eene sjik tabak. Door die sjik tabak is de verantwoordelijkheid van de generaals en de andere over sten volkomen gedekt. De trompetter die het signaal moest blazen, is den dupe van d'historie. Toen hij op hevel van halt... dit commando wilde blazen, vloog de sjik, die hij in deu mond had, in het mondstuk van zijnen trompet, en het instrument gaf geen geluid meer Haastig reinigde hij het mondstuk, maar middelerwijl waren de ruiters 200 meters vooruit en het ongeluk had plaats, 't Is historiek I Had het nu eens voor goed geweest, zoo zou den ondergang van een land van een rolleken chik kunnen afhangen. Het is van nu af Evangelie dat de trompetters het 1 chikken zullen moeten laten. Hot weder houdt hem nog altijd gum Je- reerd, en ongetwijfeld zal deu na-zo- mer veelbelovend zijn, al is 't dat 't al gevrozen heeft in deze maand. Nu, met al onze kermissen en feesten mag 't wel zijn dat moeder de Zon haar lie felijk smoeltje toont. De militia- nen der klas van dit jaar zullen voor den 1 October onder de wapens geroe pen worden en de muilplaag is weer uitgebroken in 't Uenegouwsclie. Korts geloden heeft de fransche lucht reiziger Faure, te Londen, 't Nauw van Kales overgesteken in vier uren; en 't bestuur onzer Spoorwegen heeft eene nieuwe proefneming van snel heid gedaan met zekeren trein, uit Esschen naar Brussel en dien afstand zijnde van 16 uren werd in 1 uur en 20 minuten afgelapt. Dat gaat wel iets rapper dan onze kaffémélekens. De Parijsche tentoonstelling zal denke lijk niet op 5 November, maar op het einde dier maand gesloten worden. Er is dus nog kans voor de lamzakken. De Kunst leeft met den lof der ver- standigen en met het geld der onver- standigen. In de Zweedsche stad Tidaholm leven de 3500 menschen met het maken van solferstekskens, utand swafel eiken dag worden er 200 millioen gemaakt of 37 miljard per jaar.Den heer Maenhout zal ter Kamer een wetsvoorstel indienen tot afschaffing van 't vergunnings recht der herbergiers, dat door een eenvoudig patentrecht zou vervangen worden. Te Roubnis is een Co- miteit gevormd om aan Prins Albert de vrijheid der Belgische deserteurs te vragen en minister Kousenband zal een ontwerp indienen tot invoe ring van den persoonlijken dienst plicht. Het nieuw blijspel Eene Jas op Reis wordt zondag aanstaande voor de eerste maal opgevoerd, namelijk te Gentbrngge. Daar zal te Pa rijs op 22 dezer een monsterbanket plaats hebben voor de burgemeesters van Frankrijk. 20,372 mannen heb ben aanvaard om hunne voeten on der dit kilometerachtig tafelken te steken. Men zal twee dagen noodig hebben om de tellooren te zetten en er zijn 300 gabons. De Lijster vangst is toegelaten van 7 September en voor de kleine vogelen van den 15. De XIXe eeuw zal voor België eindigen met een formidabele kruis- kensregen, ter gelegenheid van het huwelijk van prins Albert. Die bang van kruiskens zijn, zullen wel doen van op 't einde des jaars met eenen paraplu uit te gaan. Een middel om sterke schoenen te hebben Neem voor de zolen een vrouwentong, die is onverslijtbaar voor 't overleer de keel van nen dronkaard en voor de hielen den wrok die tegenwoordig te Aalst bestaat tusschen liberalen en socialisten. Te Wacrcgcm heeft op 8 October aanstaande, ter Groote j Markt, eenen prijskamp plaats voor hoefsmeden. Er is 200 fr. te winnen. 1 De Chineesche kwestie neemt een 1 aardigen draai. Nu de gezanten op vrije voeten zijn, wil den Rus en den Amerikaan Peking verlaten op con ditie dat China een ander gouverne ment kieze. Nesten, zei Balten. In de boek- en steendrukkerij An- j neessens, Ninove, is een bijzonder nuttig werkje verschenen, dat wij al onze Lezers ten zeerste aanbevelen, namelijk Gesprek tusschen Man en Vrouw over de wet van 10 Mei 1900 (op de ouderdomspensioenen) of een voorzienig Huisgezin. De voordeelen der wet, de wijze om er nut uitte trekken en zich voor den ouden dag een pensioen te verzekeren, worden er duidelijk in uitgelegd door den schrijver, een der verdienstelijkste priesters van Vlaanderen, 't Boekje kost slechts 10 centiemen (aanzienlij ke afslag voor groote getallen) en zal voorzeker in alle voorzienige huisge zinnen welkom zijn. De heer Luibrechts, notaris van beroep, had twee zonen die op studie waren. De jongste was gewoon te liegen en soms dreef hij de zaken zoo ver, dat vader en broeder er fel over verlegen waren. Notaris Luibrechts berispte den leugenaar dikwijls en zegde tot den oudste Als gij met uw broeder bij vreemde personen gaat, zet u al tijd nevens hem, en als hij liegt, stoot hem eens goed tegen zijn schenen, dan zal de stinker zich wel bedenken. Op eenen schoonen dag zond Lui brechts zijne twee zonen naar zijnen vriend Spiegels voor eene gewichtige boodschap. Zij werden goed ontvan gen en in de beste zaal geleid. Wat zegt gij van mijne groote zaal vroeg Spiegels. O, mijnheer, sprak de oudste, 't is eene schoone, ruime zaal. Ba, dat gaat nog al, zei klein Luibeken, doch ik heb er eens eene gezien, die was veel schooner en wel veertig meters lang... (zijn broeder stampte)... en twee meters breed. Wel, jongen, antwoordde Spie gels, dan was het geene zaal, maar een gang. Toet, toet, mijnheer, zei Luibe ken, ik zou ze wel vierkant gemaakt hebben, had mijn broeder maar niet gestampt. ten voordeele der Katholieke Maatschappelijke Werken van Sint Jozefsparochie, in de ruime lo kalen en hovingen der Patronage, Meuleschette- straat. Zondag eu Ilaaudag de laatste dagen. Inkoomprijs 10 centiemen. Zondag aanstaande Groot Festival door ver scheidene vreemde Muziekmaatschappijen. Alle katholieke Aalstenaars naar de Kermis onzer Schaarbeeksche Vrienden Zij zullen er vinden een deftig verzet, eet- en drinkwaren naar alle goesten, wonderheden van alle slach, bewonderensweerdige kunstenaars, bazars, ca fés, beleefde juffrouwen en heeren. Stroopen kent men er niet alles aan civielen prijs, want het geldt hier eene ware Fo/Meest. Wat er al te zien is opnoemen, is ons onmoge lijk, daarom moeten wij ons bepalen bij eenige der bijzonderste nummers 4. De Menagerie Buffalo-Bill 6. De Renbaan Ludovico met hare comieke clowns, behen dige artisten en pronte made- moisellen 11. De Poldenor 28. Het Massacre des Innocents 44. Schaarbeeksche Bazar van trommels, poppen, geldbuigels, etc. etc., alles on der den prijs der factuur52. De Velo droom, in beweging gebracht door me- kanieke-eigenhandige beweging, 1112 toeren per minuut 63. Manufacture des Fleurs naturellesge zoudt ze, stelen ,-75. Café Chantant, bij Jefhola, hier kan men niet voorbij lekker bier, orkest- symphonie, zangers uit den E- dentheater van Parijs. De pia nist en den hospes heeten alle twee Jef89. De Molen van Plezier altijd prijs 101. Patisserie a Vinstar de Paris voor de lekkerbekken beleef de bediening door aanvallige juffrouwen 112 Friture Hongroise 120. Aubeaudégat; over- prachtige versiering, wijnen en champagne; 121. Fabricos de Tabacos der Firma Desiré Cie Ltd.; 140. Theatre des Variétésonder het be stuur van CamiJlio Steentje en dein beroemden acrobaat Prosperia Bui- zi, speciaal uit New-York voor de Vlaamsche Kermis aangekomen 140 Ouderwet- sche taveerne Oudt Aelst bier van 't vatmid- deleeuwsche kleederdrachtoude meubels, ou de schoorsteen, oude zolderingen, alles splinter nieuw geschilderd door M. Arth. Thybaert; 156.. Maar genoeg Moesten wij alles opsommen, ons blad ware te klein. Men moet het zien om het tegelooven Zondag namiddag zullen de artisten der Ren baan en der verschillige barakken, een kleinen toer, met muziek, rond de stad doen. Allen dus naar de Vlaamsche Kermis Niemand mag thuis blijven Voor 't Volk Voor den bloei der Sint Jozefs parochie Voor de edele Katholieke Zaak 3. Manufacture des J(en te k°0P kamion niet te grooc. Adres teu bureele dezer. Tf hokomi'll b'i We Koeck, Tragel, xe IH KUIIH'II Aalst>eerste kwaiiteit Tun boonstaken en hoppestaken, aan voordeelige prijzen. scbooae DOGCAR, twee wielen, voor vier mannen aan de prijs van 350 fr. Bij d'koei Eia. De Coon-Moyersoen Aalst. Ti' kooit M.Schepenste Hotstade,kussen r en krepier, zoo goed als nieuw, aan gematigden prijs. Tf» koon een Tandem zoo goed als nieuw I systéme 1899 zich te bevragen ten bureele dezer. Te koop 3 rijwielen in allerbesten staateen aan 125 lrank, een aan 100 en een aan 73 frank bij M. Victor Segers, werktuigkundige, Leopold- straat. meester-schrijnwerker, met ter woon gevestigd Scherreveldstraat, Nr 47, Aalst, heeft de eer het geacht Publiek kenbaar te maken, dat hij zich ge last met het kuischen van oude Meubels, Poorten, Kunstvoorwerpen, enz., in eiken of welkdanige soort van hout. Deze nieuwe specialiteit, waarvan de uitslagen uitmuntend zijn, laten snijwerk (sculp tuur) en verdere versieringen ongeschonden, in hunnen natuurlijken aard. Door eene verzeker de waarborg en eene onberispelijke uitvoering zij ner werken, hoopt hij de gunst van zijue talrijke klanten en het geacht Publiek te blijven verwer ven. LEO OOKTEdSr, Meester-Schrij n werker Scherreveldstraat, Nr 47, Aalst. BAARD- en HAARSNEE Coiffecrdcr, Lange Zoutstraat, AALST. Specialiteit van dames-coiffuur en alle slach van hair werk voor theaters. Parfumeries. Bors tels van alle slach. Scheersmessen vau de beste Engelsche merken. Abonne ment iïïuis ran veWrouteew, Baard- en Iflaarsucë Coiircnr, Botermarkt, 2, Aalst. Gewezen gast van de bijzonderste huizen van Brus sel en Antwerpen. Spoedige, zuivere en zorgvuldige bediening. I ftOIIIK'WICJir bij M. beu DE NUL, Gentschepoort, AalstCanadaplant- soenen, Wilgenplantsoenen, Kerselaars, Appelaars, Merbe- ianen, Peerlaars, en alle andere soorten van fruitboomen alsook een hoeveelheid Thy moes voor te planten of droogen Ta 91111*4*11 Een schoon en gerieflijk Huis met Hof, in de Stoofstraat, thans bewoond door J. De Waepenaert. Zich te bevragen bij M. Felix De Hert-De Coen, Brusselschestraat. M. I). DE ROECK, gediplomeerde boomteeltkundige, hoeft de eer het Publiek. kenbaar te maken, dat er bij hem te verkrijgen is eerste kwaliteit van Sparrenhout voor bak kers, alsook boonstaken en houillekolen. Adres Tragel, Zwarten Hoek, Aalst. genezen is van hare doof heid en gedommel in de ooren door de Artificieele Oortrommels van den Institut Nicholsou, heeft aan haren Institut de somme van 25,000 franken gege ven, opdat alle doove menschen die geenc midde len hebben, zich de Oortrommels kosteloos zouden kunnen verschaffen. Zich bevragen aan den Insti tuut Lonucott, i) Gunnersbuhy, London, W. 112, Boulevard Anspaoh BRIJXELLES Graad choix de meubles neufs et d'oceasi- oa. Vente a 1'amiable. Veates publiques toua les mardis, mercredis et Veudredis, a 2 heures. Expedition eu Province 5!), rue <Ies Chartreux. 3 GRANDS PRIX Budart ia«7 ln Amerika in gebruik. Allcook'e Ptoteter* rijn een geneesmiddel voort ïmmm. Hoest, Zwakke Borst, den Rug ALLCOCK S sljn d« wrc.ro onfeilbare Poreuze- Pleisters welke gemaakt worden. Eisolit 6. <vrom steads dringend die van Allcock. NEfcMT CëëN ANDER Verkrijgbaar btj alle Apotheken. Ala ffy Likdoorns bebt, x,00 gebruikt Allcock's Lliidoornpiolntans. Koopt uwe nieuwe Velos in de Rapellestraat, N° 11, met altijddurende waarborg op alle breuk of fouten vau constructie. Vernieuwing van machieuen aan prijzen huiten alle concurrentie door mijne bijzondere installa tie is geen enkel huis der stad gemachtigd te wer ken aan betere voorwaarden. L. Van llaver-De Wilde, 11, RAPELLESTRAAT, 11, AALST.

De Volksstem | 1900 | | pagina 3