CHRISTOFLE STADSNIEUWS. Salles ie Ventes St-Iclel iBRUXELLESj Van alles wat. RONDSCHOUW. VER TOONIJN G De Dochter van Roland BurgcrlijKc Stand, Aalst. Schoone occasie. Te verkrijgen Uil oorzaak van vergrooting TE KOOP Te bekomen Succursale et garde-meubles Wielrijders VÉLOCIPÈDEN OP CREDIET 5 FRANK TER WEEK. Aan rif» rlnnunn - Eene ri.ike lJamo> welke SALON van COIFFUUR Huis Prosper Guillot, LEO COIÏTEA, COUVERTS 0RFE VRERIE 31 MÉDAILLES D OR 5 DIPLID'HONNEUR Exigerlenom CHRISTOFLE sur chaque piece DEPÓT CENTRAL Rue Sr Jean 2 dacht. De grofste soldenier toog het rapier en sloeg met een enkelen hak de ledematen af. Eens de kostelijke baggen in hun bezit, wierpen zij de afgesneden vingers op de vermoorde. Na deze schandige lijkonteering werd de buit verdeelden in de gehavende krijgsuitrusting weggestopt. Twee roovers torsten de vrouw op, de derde lichtte voor en de akelige groep strompelde beneden. In den hof was een breede kuil gegraven. Daarbij bleven de Spanjaards staan en lieten zwijgend hunnen last in de kille aarde. Beide dragers droogden met hunne mouw het zweet van hun voorhoofd en een van hen mompelde OefYolandaheeft er geweestZij is verdwenen,.... vergeten.... Op welken toon zegt gij dit vroeg de fakkeldrager meteen gedwongen lachje. Gij zult van moed niet sterven, Mario ge beeft gelijk een riet... Kendet gij deze vrouw, wel licht KenneD, Julio Of ik 1 antwoordde de aangesprokene. Van als zij nog een kind was noemde men haar de bloem van Castilië, de roem van ons ras... Het was zóo goddelijk schoon, zóoaanbiddelijk, het lieve kind!... En ziet, inde dood zelf, schijnt de tot vrouw opgegroeide maagd te glimla chen, zóo innemend en aanhalig, dat ik er van griezel... Ba I dat is een zot gedacht 1 preutelde de derde. Wat mij betreft, ik voel mij geen zier in schik onder dien dwazen blik. Bekijkt de doode ons niet, net alsof wij iets van haar aan hadden? Spot niet, Ricardo, berispte Mario. Mijns erachtens is het al wreed genoeg in een vreemd land het leven te laten en er als eene beest in den grond gestopt te worden. Och, kom, dood is dood en daarmeè uit De eletto heeft zijn woord gegeten, hij verbrak zijnen eed en verstiet de trouwe landgenoote, mompelde Mario, wiens gedachten eene hooge vlucht namen. Zwijg toch, onvoorzichtige 1 Moest de signor ons hooren, wij kwamen met ons leven niet toe En vindt gij de eeuwige rust in dezen uitheemschen grond weinig aantrekkelijk, bot- uit gezegd ik deel uwe meening. En toch, Ricardo, n vervolgde Mario toch houd ik staande, dat van Navarese de schuld is van Yolanda's dood... Zegt men niet dat hij eene Vlaamsche schoone schaakte en in hechtenis houdt dat hij haar het hof maakt en om hare gunst smeekt Dwaasheid 1 Louter onzin 1 weersprak de man met zij ne toorts.Wat ten drommel, zou de elletto aanvangen met een meisje dat hem alleens niet verstaat Da waarheid is, dat ge beiden gansch kindsch wordt en bang zijt voor uwe schaduw. Dood is dood I» lasterde Ricardo.» En voor wat zou den we bang zijn, zeg Voor de hel, bij voorbeeld plaagde Julio. Kinderpraatjes Hersenschimmen 1 Er bestaat geene hel I ti vloekte Mario. Vult nu maar den put, grommelde de lichter an ders trek ik er uit en laat u in het donker met uwe dweepzieke bespiegelingen. (Wordt voortgezet). Opslag der kolen. Wat moet men gelooven Over eenige dagen was het al van afslag der kolen dat men las en nu is 't eene andere klokke die luidt: M. Emile Harzé, algemeen bestuurder der mijnen in België, heeft in een interview verklaard dat de opslag van den prijs der kolen voornamelijk het gevolg is van een buitengewoon tijdperk van voorspoed in de nij verheid in het algemeen de oorlogen in China en Transvaal dragen er toe bij om den hoogen prijs te doen behouden. Duurt de oorlog voort, er zal geen afslag komen en zelfs in dien de vrede gesloten wordt, zal er waarschijnlijk nog in lang geen afslag te verwachten zijn, omdat Duitschland zijn vloot gaat vermeerderen en Engeland en Frankrijk zonder twijfel dat voorbeeld zullen volgen. Indien de win ter ruw is en de werkstaking der glasblazers eindigt, is het zelfs mogelijk dat de prijs der kolen nog opslaat. Laat de socialisten nu nog eenige werkstakingen in de mijnen verwekken, en de kolen zullen haast niet meer koopbaar zijn voor de werkmansgezinnen. De duitsche re geering is van zin tot nader bevel den uitvoer van kolen te verbiedea. De wereld rond. Om rond de wereld te gaan zou een mensch die aanhou dend 4000 kilometers per uur gaat 428 dagen 24 uren ge bruiken. Een sneltrein 40 dagen. Een kanonkogel 21 uren. Een lichtstraal een tiende van een seconde. De electriciteit een elfste van een seconde. Die traagst gaat, is de waarheid. Hoeveel uioet men wegen Het gewicht van den mensch moet in evenredigheid zijn van zijne gestalte. Een mensch van 1 m. 80 moet 80 kilos wegen, een van 1 m. 60 moet 60 kilos wegen, 't Is te zeg gen dat men in algemeenen regel zooveel kilos moet wegen als dal men centimeters boven den meter groot is. Meer wegen is te vet zijn, min wegen is te mager zijn. Dat is alleenlijk toepasselijk aan volwassenen. Voor de soldaten. De soldaten in klein verlof reizende in burgerskleeren fmet toelating), zullen voortaan, evenals die in tenue, recht hebben op de prijsvermindering van 50 ten honderd, op voorwaarde dat op hun verlof met rooden inkt, melding ge maakt wordt van die toelating, om in burgerskleeren te rei zen. Lichting van 1898. De soldaten der lichting van 1898 der linietroepen en ja gers te voet zullen den 15 December aanstaande in bepaald verlof gaan tot den datum der schietoefeningen in 1901 die later zal aangeduid worden. De vrijwilligers met premie zullen behandeld worden volgens voorschriften van art. 55-59-67 van het besluit van 2 April 1890. Dc Graanoogst. De oogst, algemeen genomen, is merkelijk flauwer dan verleden jaar, uitgezonderd in de Balkanlanden Verleden jaar was de oogst in Rume- nië bijna geheel mislukt, en dat was de oorzaak van financieële moeilijkhe den waar het land nog tegen worstelt. In Rusland is de oogst ook beter. In het Westen van Europa, Spanje en Portugal uitgezonderd, is de oogst min overvloedig dan in 1899, alsook in Duitschland, Oostenrijk en Honga- rië. Indië levert veel min, Amerika ins gelijks. Voor Argentina echter kan men nog niets met zekerheid zeggen, vermits de oogsttijd daar in December en Januari valt. In het geheele is de oogst van dit jaar 44,700,000 hectoliters kleiner dan deze van 1899. Europa zal 87 miljoen hectoliters te kort komen, maar Amerika zal er 77 millioen kun nen leveren, Azië 2 millioen, Afrika 1 millioen en Oceanië 4 millioen. Er zijn dus 3 millioen hectoliters te kort, die zullen moeten genomen worden van den voorraad die overschiet van de vorige jaren. In Borinage. De socialistische kopstukken in Bo rinage hebben de uitslagen berekend welke de toepassing van het zuiver algemeen stemrecht zou opleveren, en zij zijn tot de overtuiging gekomen dat die uitslagen voor hen op verre na zoo gunstig niet zouden zijn als met de tegenwoordige wetgevingzij hou den er dan ook niet meer aan eene grondwetsherziening te vragen om het Algemeen stemrecht te bekomen. De machienen, welke thans aan het laatste dagorde zijn, dat zijn de zelfwerkende, de automobiels. De Shah van Perzië heeft er te Parijs twee, koning Leopold eene aangekocht. De keizer van Duitschland, die in vlucht niet wil achteruitstaan, heeft te Cron- stadt, in Rusland, er eene doen ver vaardigen, waarin vier personen met alle gemak kunnen plaats nemen, en waar men zonder den hals te breken op effen grond 95 kilometers per uur kan afleggn. Het kost maar de bagatel le van 30 duizend franken, 't is voor niet. Ergo' als dat ding nog niet gaat afslagen, dan zal er in de eerste dagen 't nieuws nog niet af zijn. Er zijn dit jaar in de provincie Brabant 560 jachtpermissies afgeleverd en de Nem- rods klagen er dat er nog wel dubbel zooveel stroopers als jagers zijn. Arme haasjes 't Deugt hier niet of te Gheel niet, zei de zot en hij bevond zich te Gheel. Onze jagers zullen niet zeggen, dat die zot ongelijk heeft. Te Ut recht, in de zeeheldenoutt, achter het gasthuis voor ooglijders, heeft men, gansch per toeval, eenen overschoonen echo ontdekt. Als men op zekere plaats roept ha dan herhaalt de echo dat een-en-twintig maal, en het is of al de booze geesten, vroeger op het galgen veld gestorven, daar zich verborgen hadden om u voor den aap te houden. Niet zoo haast heeft men geroepen ha of de echo herhaalt: ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha 't Moet aardig zijn, en als we ginder eens kwamen, gingen we zonder twijfel met dien na- babbelaar eens eventjes kennis maken. Graaf Giovani Pallfy, te Triest, heeft aan de Hongaarsche regeering 25 millioen franken geschonken, om een studiebeurs voor 125 studenten te stich ten, tusschen de arme klassen. Kleine presentjes onderhoudende vriendschap, De graaf is 71 jaar oud en onmetelijk rijk. Niettemin leidt hij een zeer te ruggetrokken en eenvoudig leven. Men kan zijne nagedachtenis wel in eere houden zonder groote lux te voeren. Maandag werden te Slot Niklaas ee ne diamanten en 4 gouden bruiloften op een enkelen dag gevierd. Dat moet daar een gezegende streek, een oprecht land van Belofte zijn. Bij algemeene Terordering zullen de politiebeambten in de groote staties voortaan in burgers kleeren zijn. Die maatregel is genomen om de zakkenrollers, welke er besten dig rondvliegen, des te gemakkelijker in 'tnet te krijgen. Als 't helpt is't zeer goed, maar die beurzenschuimers hebben zulke fijne neuzen, dat er de beste jagershond niet tegen aan kan. Als nu de politieagenten, waar ze vroe ger schuw van waren, op hunne beurt door de schuimers maar niet gepluimd worden! Al de diamantslijpers van Antwerpen zijn over eenige dagen op een oor gaan liggen, ze zijn koppig, ze werken niet meer. 't Is algemeene sta king, Ze vragen verhooging van dagloon en daarbij acht uren werken, acht uren promeneeren of wandelen gaan, en acht uren slapen. Salomon zelve zou dat ding niet beter kunnen verdeelen. Of ze dat verken in dien zin zullen gewas- schen krijgen, zie daar komen wij niet tusschen, want Groesser, hen feilen, gansch doorbakken socialist, heeft niet weinig op zijnen hiel gedraaid op de meetings. Hij heeft vuur en vlam ge braakt tegen de Antwerpsche dagbla den, om lat ze zich met de zaak durf den bemoeien. z'En kennen er den hel- schen bliksem niet van, zei Groesser. 't Zou kunnen gebeuren dat hij gelijk heeftzwijgen zal dus nog het beste zijn. De eerste sneeuw is deze week in Belgie gevallen in den nacht van zater dag op zondag, te Baraque-Michel. Zondagrust. Donderdag (Allerheiligen) aanstaande zal de apotheek open zijn van M. Ghys- selinck, in de Molenstraat. Zondag de apotheek van M. Meirsehaut, in de Korte Zoutstraat. Nieuwe l'aroeliic. De inrichting der nieu we Parochie Mijlbeek wordt bij Koninklijk Be sluit goedgekeurd. Bokkeurijdcrs. Het Bestuur in zijne ver gadering van 25 October laatst heeft beslist de 34" verjaring der Maatschappij De Bokkenrijders te vieren op Maandag 12 November 1900. Om 10 uren, plechtige Zielmis voor de afgestor vene leden. Om 7 uren 's avonds, Avondmaal, ten lokale van den Katholieken Kring, Groote Markt. SCHOUWBURG VAN AELST. Koninklijke Maatschappij van Zang-, Tooneel- en Letterkunde 't Land vau Riem. op Zondag- 4 en Maandag: 5 November 1900, om 51/2 ure 's avonds stipt, met de medewerking van Mejuffrouwen Maria Baekelmans en Paulina Dieltjens. classiek drama in 4 bedrijven. Symphonie Bestuurder Heer K. De Mette. Prijzen der Plaatsen Voorbehouden genummerde 2,00. Benedenplaat- sen 1,50. Bovenpl. 1° rang 1,00. 2° rang 0,50. Nijverheidsschool. Lessen van Katoen spinnerij, toegankelijk voor werklieden. Eiken maandag en donderdag avond ten 8 ure. Les van Maandag 5 November De Uitrek bank (Etirage) berekenen van den rechange-pignon. Gebreken der bank en mid delen om die te verhelpen. 3° les van ElectriciteitZondag 4 November, ten 101/4 ure. Electrische stroom, Voltameter, Pool- zoeker, Galvanometer en zijne toepassingen. Diefstal. Mad. Vermeersch, beenhouwster, wonende in de Rozemarijnstraat, 5, had 40 frank in de tooglade gereed gelegd om eene betaling te doen. Zij verliet eenige oogenblikken haren winkel en toen zij terugkwam was de som gestolen. Brand. Donderdag avond, rond 9 uro, ont stond er brand bij Theodoor Dierickx, landbou wer, Hof Somergem, 6. Meubels en oogst werden de prooi der vlammen. Een kalf en eene geit kon den gered worden. De brand is begonnen aan eene kleine strooimijt, palende aan de schuur, eu heeft zich aan het gebouw meegedeeld. De schade be loopt ongeveer 3000 frank. Zelfmoord. Vrijdag morgend rond 10 1/2 ure heeft zekere De Coster Jozef, geboren te Aalst, den 10 Juni 1880, miliciaan der klas van 1900, bij het le linieregiment in garnizoen te Gent en in tij delijk verlof te Aalst bij zijne ouders, Doolhof straat, zich in het Fonteynbosch twee revolver schoten in den mond gelost. De Coster werd on middellijk verzorgd door Dr Dubonnet, der Pupil lenschool, die den ongelukkige naar het militair hospitaal heelt doen overbrengen. Geboorten Mannelijk 7 Vrouwelijk 10 17. Huwelijken. E. Ringoir, fabrikant, met L. Callebaut, bez. P. Schellekens, twijnd. tuet M. VandePerro, z.b. J. Monsieur, werkm. met M. Kint, kleerm. F. Van Nieuweuborgh, twijnd. met A. Boelaert, br. A. De Pril, landb. met O. De Vulder, z.b. Overlijdens. D. Vanlmpe, wed. Boel, z.b. 87 j. Gasthuisstr. U. Verheyden, priester, 89 j. Zonnestr. C. Van Hove, wed. De Witte, landb. 77 j. Koolstr. M. De Backer, vr. Van der Hulst, z.b. 29 j. Mo- lendr. F. Briand, priester, 68 j. Lange Ridder - str. M. De Kegel, vr. Dumorticr z.b. 43 j. Koolstr. O. Bomont, z.b. 7 j. Leopoldstr. P. Bogaert, steendrukkersg. 28 j. Sint-Jorisstr. F. De Meerleer, landb. 60 j. Ledebaan! 2 kinderen onder do 7 jaren. Oiv/ïu>ii£kr» eeuer goede verzekeringsmaat- r schappij vraagt in het land van Aalst en omstreken goede agenten, voordeelige conditiën. Schrijven aan Emiel Van Liedekerke te Meire. Te koop 3 rijwielen in allerbesten staateen aan 125 frank, een aan 100 en een aan 75 frank, bij M. Victor Segers, werktuigkundige, Leopold- straat. Tp L'nnn een Tandem zoo goed als nieuw I AU AU Jp systéme 1899 zich te bevragen ten bureele dezer. TPp hpiiOIIIPIl Roeck, Tragel, UURUIUUU Aalst>eerste kwaliteit van boonstaken en hoppestaken, aan voordeelige prijzen. bij Silvain De Nil, te Aalst-Mijlbeek, eerste klas vantonne- zaad, extra puik, alsook klaverzaad, eigen gewin. uit ter hand te koop een zoo goed als nieuw STOOMMA- CHIEN van 5 paardenkracht. In volle werking dagelijks zichtbaar. Zich wenden ten kantoore van ons blad. schoone DOGCAR, twee wielen, voor vier mannen aan de prijs van 350 fr. Bij d'heer Em. De Coen-Moyersoen Aalst. bij M. Leo DE NUL, Gentschepoort, Aalst Canadaplani soenen. Wilgenplantsoenen, Kerselaars, Appelaars, Merbe- lanen, Peerlaars, en alle andere soorten van fruitbooraen alsook een hoeveelheid Thymoes voor te planten of droogen TV TTur^n Ben schoon en gerieflijk Huis Au AAUiuii met n fle Stoofstraat, thans bewoond door J. De Waepenaert. Zich te bevragen bij M. Felix De Hert-De Coen, Bru sselschestraat 112, Boulevard Anspaeh BRUXELLES Grand ckoix de meubles neufs et d'occasi- on. Vente a l'amiable. Ventos publiques tous les mardis, mercredis et Vendredis, 2 heures. Expédition ch Province 59, ruc des Cliarlrcnx. Koopt uwe nieuwe Velos in de Kapellestraat, N° 11, met altijddurende waarborg op alle breuk of fouten van constructie. Vernieuwing van machienen aan prijzen buiten alle concurrentie door mijne bijzondere installa tie is geen enkel huis der stad gemachtigd te wer ken aan betere voorwaarden. L. Van Havcr-Bc Wilde, 11, KAPELLESTRAAT, 11, AALST. Hdil UB UUUVBII. genezeQ is vaa hare ,l00f_ heid en gedommel in de ooren door de Artificieele Oortrommels van den Institut Nicholson, heeft aan haren Institut de somme van 25,000 franken gege ven, opdat alle doove menschen die geene midde len hebben, zich de Oortrommels kosteloos zouden kunnen verschaffen. Zich bevragen aan den Insti tuut Longcott, Gunneesbuey, London, W BAARD- en IIAARSNEE Coiffccrder, Lange Zoutstraat, AALST. Specialiteit van dames-coiffuur en alle slach van hair werk voor theaters. Parfumeries. Bors tels van alle slach. Scheersmessen vau de beste Engelsche merken. A bonne ment. tin is van vevirontven. meester-schrijnwerker, met ter woon gevestigd Scherreveldstraat, Nr 47, Aalst, heeft de eer het geacht Publiek kenbaar te maken, dat hij zich ge last met het kuischen van oude Meubels, Poorten, Kunstvoorwerpen, enz., in eiken of welkdanige soort van hout. Deze nieuwe specialiteit, waarvan de uitslagen uitmuntend zijn, laten snijwerk (sculp tuur) en verdere versieringen ongeschonden, in hunnen natuurlijken aard. Door eene verzeker de waarborg en eene onberispelijke uitvoering zij ner werken, hoopt hij de gunst van zijne talrijke klanten en het geacht Publiek te blijven verwer ven. LEO OORTEN, Meester-Sehrijn werker, Scherreveldstraat, Nr 47, Aalst. 3 GRANDS PRIX

De Volksstem | 1900 | | pagina 3