E. Tai ie Maele-Var OPGELET BERICHT. KERSTBOOM VAM 1900. LEO GEEROMS-AERTS AUGUST RENNEBOOG, Salles I Ventes SMcM Postabonnementen. Oorlog lusschen Transvaal en Engeland STADSNIEUWS Cath. Werkmanskring VAN_AALST J. Rombaut. Magazijn van Hoeden en Klakken. KORTE KORTSTRAAT, 17, AALST. 9, Molenstraat, AELST B E 11 I C II T Tc bekomen biJ We Rocck' Tragel, Schoone occasie. Uil oorzaak van vergrooting Te verkrijgen Te bekomen Burgerlijke Stand, Aalst. -t LUIBlt ECHTS ÏISIET I fr. 't 1©0 HEROPENING Nicuwstraat, 7, Succursale et garde-meubles Wielrijders VÉLOCIPÈDEN OP CREDIET 5 FRANK TER WEEK. Aan de dooven.- Eeue rijke dTe' Tlkfe SALON van COIFFUUR Huis Prospei; Guillot, LEO GORTEN, i éébu" heerschte er. Door eene smalle opening, van stangen bezet, i drong het daglicht in geringe mate en liet er een gedeelte j yan het naakt verblijf aanschouwelijk. Het gebogen welfsel, op diklijvige pijlers rustende, zich in het oneindige te willen uitstrekken de ruwe, zwarte muren zijpelden vau het vocht over de arduinen vloertichels kroop walgverwekkend onge dierte. De kleine zonnestraal, door het hooge venstertje lon kend, liet niet toe de donkere hoeken des kerkers te doorpei len, noch zijne grenzen te bepalen. Dan, in het schaarsche licht bemerkte men een bussel stroo, waarnevens eene stee- nen kruik en eene schotel met vleesch en brood, dit laatste door ratten tot kruimels gepeuterd. Doodsch eu bang was het er inderdaad wel, koud en killig, zelf3 in dit schoon jaargetij den bewoner er van moest die kerker op voorhand eene vree- selijke pijnbank wezen, eene waardige voorbereiding tot den dood. Wanneer het gerucht der voetstappen van de soldaten was weggestorvenrichtte de dochter des torenwachters het hoofd op. Haar wezen, stralende van hemelsche vreugd, eenen glim lach van blijdschap en gelatenheid in haar lot, op de lippen, hief zij de blauwe oogen ten hemel, vouwde in diepe gods vrucht de handen saam en stuurde den heer een lang en vu rig gebed. Indien het waar is, dat God sommige zijner schep sels de bitterste beproevingen doet verduren, de zwaarste rampen overzendt, onbetwistbaar is het ook, dat de balsem van leniging, sterkte en troost, welken Hij zijne uitverkore nen laat smaken, die bron is, waaruit de tallooze martelaren der H. Kerk ontsproten en die tot helden herschiep I.. Dirka verkende hare nieuwe verblijfplaats en ontwaarde de wijnkan en het vleesch. Begeerig stak zij er de hand naar uit en na derde. 't Was ook reeds zoo lang geleden, dat haar zwak li chaam eenig voedsel had outvaugenl Zij vatte do kruik, bracht die aau den mond en dronk met lange teugen van den zoelen wijn, nutte met smaak een weinig van het vleesch, Zich ver sterkt voelende, was de kerker haar reeds duurbaar gewor den en verkoos zij hem boven de prachtige en sierlijke kamer. Verheugd staarde zij door het venster naar het reine azuur der lucht en zond, in engelachtigen eenvoud, de morgenzon handkusjes toe. Nooit was de geschaakte verrukkelijker ge weest, nimmer bekoorlijker dan, thans omringd van die ker kermuren en juichende Vader, spoed u toch Ik snak naar uwe omhelzing I Kom, opdat ik u zooals vroeger met de bewijzen mijner kinderliefde moge omringen 1 Edele Jeroom, gij zwoert me bij God, dat de dag der verlossing gloort Er aan twijfelen ware uwe goedheid verdenken, God's gerechtig heid ontkennen... O, Heer van hemel en aarde, aanboor de bede van uwe nederige dienares 1 Schenk me mijnen vader weêr, geef Jereom de zoete vertroosting ons terug vereenigd te zien 1 En zij verdiepte zich in godvruchtige overdenking. De sergeant was opgeruimd van geest vertrokken. Luttel vermoedende dat op dit oogenblik Dirka naar eenen kerker werd overgebracht, ademde hij met volle longen en de borst stout vooruit gestoken, zou men hem voor den muiter van voor heen hebben genomen. Zijn weg leide tot de smidse van Bar tel eene kinderlijke vreugd, eene onverholene haast, beving hem bij de gedachte dat hij de bode eener verheugende tijding was en hij waande zich den gelukkigsten der stervelingen. Had hy heden niet de stelligste overtuiging van Dirka's wederlief de verkregen Ging hij haar vader geen geruststellend nieuws aanbrengen Met lichten tred stapte hij door de straten en bijna zonder dat hij hetzelf wist, stond hij vóór Bartels's have.' Geen verklikkersoog bespiedde hem en gezwind trad hij binnen. (Wordt voortgezet.) Gelijk vroegere jaren is het post- bestuur verplicht, ten einde het werk voor 31 December gedaan te krijgen, de kwittancies voor de inkasseering van nu af aan te bieden. Wij verzoeken onze abonnenten, vrede te hebben met deze bestuur lijke noodzakelijkheid en hierover reeds vooraf onzen oprechten dank te aan veerden. Zondag laatstleden hebben de Catharinisten hunne tweede vertooning gegeven voor het tooneeljaar 1900. Men voerde op Zicleketcns, tooneelspel in een bedrijf door N. De fiére. Dit stukje alhoewel fijn, werd op onbe rispelijke wijze en met al zijne fijnheid door onze Rederijk kamer vertoont. Baas Coenen, (M. Edw. Van Hauwe) en zijné vrouw, (Mevr. Van de Wiele), waren waarlijk de twee brave ouderlingen nog altoos aan elkander verkleefd alsof ze pas getrouwd waren, de aandachtige toeschouwer kon tevens eene aandoening en eene ware blijdschap gevoelen bij het zien van dit tooneel zoo meesterlijk weergegeven. Pol, (M. A. Thybaert), en Martha, zijne vrouw, (Mej. Ch. Meylander), waren wel de twee tegenstrijdige karakters welke het huiselijk leven onuitstaanbaar maken. Van Ivo (M. L. Geeroms), behoeven we niet te spreken, dezes faam als tooneelhst genoeg gekend zijnde. Eene bijzondere mel ding over ons klein Mietje, die zich onderscheiden heeft door hare oppassenheid, hare goede en klare uitdrukkingen hare welgepaste houding. Het blijspel Prima Dana werd glad opgevoerd. Baas was kostelijk gekostumeerd en men moet bekennen dat deze er een handje van heeft, om, zonder overdreven gebaren, de menschen eens hartelijk te doen lachen Trees zijne vrouw plaatste de kroon op de koddige klucht, niet alleen door haar spel, maar ook door de uitgezochte klee ding. Eene echte type van visscher dat was Pier, die na een fortuintje gewonnen te hebben er goed gebruik van maakt tot spijt van zijne zuster Trees, Mej. Charlotte, gaf waarlijk den indruk eener eerste zangeres, ook telkenmaal dat zij op het Aalstersch tooneel komt, denken wij merkelijke ver beteringen op te merken. Het is te denken dat onze schoenmakersgasten eenigen tijd bij Nolle de kroes doorge bracht hebben, want ze verstonden het schoenmakers stieltje opperbest. De Heeren Kneukel en Mosselmans wa ren echte typen van hedendaagsche proffessors enkel een roode neus, en wat min overdrevenheid, had den eerste wel gestaan. Over Blondello, valt geene berisping, enkel zou den eenige lessen van Mossclmans professor van uitgalming hem goed van pas komen. s Het muzikaal gedeelte liet niets te wenschen. We bieden dus ook onze jeudige Rederijkkamer onze hartelijkste gelukwenschen over hunen verbazenden voor uitgang op een zoo korten tijd. Een groot deel daarvan toe komende aan den heer Edw. Van Hauwe, welke als tooneelmeester dier Maatschappij geenemoeite spaart om den vooruitgang en den bloei der Rederijkken,er te bewerken. Nogmaals onze.hartelijkste gelukwenschen. (Medegedeeld Priesterlijke benoemingen. De E. H. Ghys, gewezen oppasser in het St-Lievensgesticht te Gent is be noemd te Wynkel, in vervanging van den E. H. Van Aelhroeck, ontslaggever. De E. H. L. J. Pannekoek, onderpas toor te Erembodegem, is onderpastoor benoemd van St.-Pieters-Buiten, te Gent. Te Erembodegem, de E. H. De Docker, onderpastoor te Evergem; te Evergem do E. H. Libert, onderpastoor te Loochristy: te Loochrisly, de E. H. Vande Keere, onderpastoor van O. L. Vrouwe te St-Nicolaas. De E. II. De Beule, pastoor te Oost-Eecloo, is be noemd tot pastoor te Mariakerke bij Gent, in vervanging van den E. H. Meire, overleden. INiewe neerlagen der Engelschen. Londen, 15 Dec. Het War office beeft het volgend tele gram van Lord Kitchener ontvangen. Pretoria, 17 Dec. 12 ure's morgends. Generaal Clements is mij komen spreken. Hij zegt dat de 4 compagnies Nort- bumberlands zich hebben overgegeven, toen, heel hunne munitie verschoten was. De Boeren krijgsmacht die den aanval deed tegen den heuvel, waarop de Nort- bumberlands lagen, was 2000 man sterk terwijl 1000 man bet kamp van Cle ments aanvielen. Om half 7 ure 's avonds was de heu vel ingenomen door de Boeren en een compagnie Yorkshire voetvolk, die de Northumberlands hulp bracht, werd af- Clements' kolen trok in goede orde af. Daar ecbcer de inlandscbe voerlie op de vlucht gingen is een aanzienlijk getal wagens in banden van den vijand geval le n. Al de munities, die men niet kon meenemen, zijn vernield. Broadwood is naar Rustenburg ge gaan en steunt Olifants' nek, waar men versterkingen heen zendt. De Boeren zonden een parlementair naar Commandonek. Zij zeggen dat zij zware verliezen ledeu en dat een zoon van Joubert werd gedood. Dood vau eeu Boeren generaal. Eon telegram van Kitchener verze kert dat generaal Lemmer en twee Boe ren gedood zijn bij Ottoskop, aan de westgrens van Transvaal, bij Mafeking. Hij voegt er niet bij in welk gevecht dit overlijden plaats bad en welke ver liezen de Engelschen leden. Naast de zegepraal van De la Rey treft bet meest de droevige mare van het sneuvelen van generaal Lemmer. Maar er is een reden om alsnog aan waarheid van dit bericht te twijfelen. De Engelschen hebben her baalde m len toegegeven aan de dwaze gewoon om bij eene neerlaag ergens, op eei andere plaats tot troost een of and Boerengeneraal van erkende bekwaa beid te laten sneuvelen. Hoe vele malen zijn Botha, De la Rey en De Wet al niet gesneuveld, in de ver beelding der Engelschen althans Zoo lang bevestiging ontbreekt, mee- nen wij daarom ook te mogen twijfelen aan Lemmer's dood. Maar is bet zoo, dan is bet een even bescheiden als uit nemend aanvoerder den Boeren ontval len een verlies dat in deze dagen niet gemakkelijk zal zijn te vervangen. Zondagrust. Zondag aanstaande zal de apotheek open zijn van M. Bonner, in de Bisschop straat. Zooals voorgaande jaren, zal er dees jaar we derom in den Catbolieken Werkmanskring een Kerstboom geplant worden. Te dier gelegenheid neemt het Bestuur van den Werkmanskring de vrijheid eenen oproep te doen aan al de Eereleden en Vrienden van den Kring en verzoekt ben bertelijk prijzen te willen bezorgen voor den Kerstboom Het Bestuur verhoopt dat de bevolking van Aalst die de catbolieke werklieden zoo zeer genegen is, getrouw zal blijven aan zijne mildheid van de vori ge jaren. Alle prijzen, hoe klein ook, zullen met dank baarheid aanveerd worden. Men gelieve ze te zenden, hetzij aan den Eere voorzitter, M. Eugeen Van Itterbeek, betzij aan den Bestuurder, den E. H. Rombaut, hetzij aan den Secretaris, M. Ivo Vlassenbroeck. NAMENS HET BESTUUR': De VoorzitterDe Secretaris Boa L. Bethune. I. Vlassenbroeck. De Bestuurder, GE WOW E en EltWHTAKTitiEEEW NIEUWIGHEDEN. TROUWE BEDIENING. BILLIJKE PRIJZEN. gr HUIS VAN VERTROUWEN Tabak 011 Cigaren Vertegenwoordiger en Depositaris der beste Hollandscbe en inlandscbe sigarenfabrieken. - Eenig buis van Aelst en omliggende gemeenten den verkoop gemachtigt der fijne Sigaren-mer ken Comfc .1 tirien ft'ftnIfi'ftufmf en Mdéuies. Bijzonderheid van puike Sigaren voor JKerst- *»***- en IVieuwjunrgeschenhen. Siga ren voor Herbergiers aan fabriekprijzen. Echten tabak van de Semois, Obourg, Appel- terre, Richmond, Roisin, enz. Ik ondergeteekende Alfons Steenhaut, wo nende Ouden Dendermondscbensteenweg, 63, ver klaar bij deze geene schuld te erkennen gemaakt of nog te maken door Regina X AIfoii» STEENHAUT. ucitumeu Aalst^ eerste kwaliteit van booustakoa en hoppestaken, aan voordeelige prijzen. Te koop 3 rijwielen in allerbesten staateen aan 125 irank, een aan 100 en een aan 75 frank, bij M. Victor Segers, werktuigkundige, Leopold- straat. Te linrim Een schoon en gerieflijk Hui met Hot, in de Stoofstraat, thans bewoond door J. De Waepeuaert. Zich te bevragen bij M. Felix De Hert-De Coen, Brusselschestraat. uit ter hand te koop een zoo goed als nieuw STOOMMA- CHIEN van 5 paardenkracht. In volle werking dagelijks zichtbaar. Zich wenden ten kantoore van ons blad. Tc koon een Tandem zoo goed als nieuw 1 systéme 1899 zich te bevragen ten bureele dezer. bij Silvain De Nil, te Aalst-Mijlbeelc, eerste klas vantonne- zaad, extra puik, alsook klaverzaad, eigen gewin. bij M. Leo DE NUZ, Gentschepoort, Aalst Canadaplant soenen, Wilgenplantsoenen, Kerselaars, Appelaars, Merbe- lanen, Peerlaars, en alle andere soorten van frnitboomen alsook een boeveelheid Thymoes voor te planten of droogen Geboorten Mannelijk 07 Vrouwelijk 13 20. Huwelijken. F. De Spiegeleer, landb. met C. Van Heek, kantw. J. Van Cauwenbergh, dagl. met C. Meester Spiegels vroeg in de school aan Luibeken, welk bewijs kunt gij mij geven dat de wereld rond is Omdat wij onze schoenen scheef loopen, Meester. Bekomen op ons Bubbel SCHOONE AAN Met den Post te huis besteld ï,!0 f'p, str. F. Gettemans, w. Van den Bonne, herbg. 65 jaar, brusselschestr. M. Van Gysegem, vr. Vinck, z. b. 38 jaar, postweg. C. Fransaert, vr. Steenhaut, z. b. 51 jaar, Baudewijnk. 12 kinderen onder de 7 jaren. Leest en onthoudt wel het volgende nieuws op zaterdag 29 December 1900 DER APOTHEEK V_A.Isr recht over het Postbnreel. Te verkrijgen alle soorten van medecijnen en specialiteiten Bij uitscheiding van boomkweekerij uit ter band te koop bij d'heer »e Nul-De Bode, Nieuwbeekstraat, N° 3. 3000 Kana- en Wilge- plantsoenen als ook fruit- boomen van 20 tot 30 centimeters dikte. 18 schoone faiseaux in spaanshout. N. B. De plantsoenen welke zouden verkocht zijn moeten voor den 1° Maart 1901, gehaald wor den. 112, Boulevard Anspach BRUXELLES Grand choix de meubles noufs et d'oecasi- oii. Vente a l'amiable. Ventes publiques tous les mardis, mercredis et Vendredis, a 2 heures. Expéditlon en 9'rovlnce 59, ruc des Chartrenx. Koopt uwe nieuwe Velos in de Kapellestraat, N° 11, met altijddurende waarborg op alle breuk of fouten van constructie. Vernieuwing van machienen aan prijzen buiten alle concurrentie door mijne bijzondere installa tie is geen enkel buis der stad gemachtigd tc wer ken aan betere voorwaarden. L. Van Havcr-Uc Wilde, 11, KAPELLESTRAAT, 11, AALST. genezen is van haredoot- heid en gedommel in de ooren door de Artificieele Oortrommels van den Institut Nicholson, beeft aan haren Iustitut de somme van 25,000 franken gege ven, opdat alle doove menschen die geene midde len hebben, zich de Oortrommels kosteloos zouden kunnen verschaffen. Zich bevragen aan den Insti tuut Longcott, Gunnersbuby, London, W. BAARD- en HAARSNEE CoHFecrder, Lange Zou lal raat. AALST. Specialiteit van dames-coiffuur en alle slacb van hairwerk voor theaters. Parfumeries. Bors tels van alle slacb. Scheersmessen van de beste Engelscbe merken. A bonnengent. Muis van vertrouwen. meester-scbrijnwerker, met ter woon gevestigd Scherreveldstraat, Nr 47, Aalst, beeft dc eer bet geacht Publiek kenbaar te maken, dat bij zich ge last met bet kuiscben van oude Meubels, Poorten, Kunstvoorwerpen, enz., in eiken of welkdanige soort van bout. Deze nieuwe specialiteit, waarvan de uitslagen uitmuntend zijn, laten snijwerk (sculp tuur) en verdere versieringen ongeschonden, in bunnen natuurlijken aard. Door eene verzeker de waarborg en eene onberispelijke uitvoering zij ner werken, hoopt bij de gunst van zijne talrijke klanten en het geacht Publiek te blijven verwer ven. LEO OORTEN, Meester-Sehrijn werker, Scherreveldstraat, N1 47, Aalst. VOLLEDIGE GEE EZ!MG Eenig bijzonder veroorloofd middel. v#*r Inl'.rhtingen, ch ts bevragen bij «•SU8TERS ran LIEFDE, 105, Rue 8t-Domlnlqu«,P*ri|* OUiMET, Ajoleker-Cbimisl.l, Pauafle Saulnler, Parija. Algemeen Depotgh. delacre, Bruxelles. IN alle apoteken. Vlugschrift Fnnco. DepotM. De Valkeneer, Esplanade.

De Volksstem | 1900 | | pagina 3