CHRISTOFLE ui OPGELET Salles Je Mes St-Mel De LEO GEEROfs-AERTS VASTENAVONDDAGEN. AUGUST Huis Prosper Güileot, 5 dipl:d'honneur Burgerlijke Stand, Aalst. Allerlei tijdingen. Vastenavond. Koop handels-rechtbank VAN AELST. SALON van COIFFUUR Magazijn van Hoeden en Klakken. KORTE ZOUTSTRAAT, 17, AALST. HIPPOLYTE MEGANCK POLITIEVERORDENINGEN OP DE HEROPENING 7, Nieuwstraat, 7, LEO CORTEnT"" Succursale et garde-meubles WIELRIJDERS VÉLOCIPÈDEN OP CREDIET 5 FRANK TER WEEK. elixir s^-wMgehtr! COUVERTS ORFE VRERIE 31 MÉDAILLES D OR Exigerlenom CHRISTOFLE sur chaque pièce DÉPOT CENTRAL Rue S- Jean 2 ïk 'nimmermeer, dewijl hoofdman aan vreest gij hem hij kleinmoedig is als een kind Het meisje wilde naar den uitgang, maar nu eerst bespeur de zij de wachten, die haar, van de deur des kerkers geen mi nuut uit het oog hadden verloren. Stenend kwam zij tot de vrienden weer, plaatste zich tusschen beiden, terwijl zij de hand van Bartel vatte en schreiend het hoofd op Jeroom's schouders legde. Meewarig aauschouwde de Aalstenaar het lijden zijner stadgenoote. Matig uwe smart en heb betrouwen, lispelde hij zacht. Ach, neen, neen! kreunde de maagd. O, laat me weenen tranen ontlasten zóo zeer mijn benepen hart... In dien ge mij niet dè vrijheid brengt, wat heb ik anders te ver hopen n Ik werd des eletto's gunsteling met uwen vader in zijne macht te leveren. Genadige God Deze daad opende mij den toegang tot dit gevang om u het verblijdend nieuws uwer aanstaande redding aan te kon digen... Kortelijk wordt gij in de tegenwoordigheid uws va ders ten huwelijk gevraagd te dien einde is alles vaardig... Doch kreet de deerne insprekend. Doch, ook wij zijn gereed Ge zult de krocht, dit huis met ons verlaten om er nooit meer in terug te keeren don derde de smid met een dreigend gebaar, ten einde bij den sig- nor geen argwaan te verwekken. Op het oogenblik, dat van Navarese zich in uwe toestemming verheugen zal en u den verlovingszoen op het voorhoofd drukt, voltrekt Jeroom's dolk ons aller wraak en vluchten we saam van hier weg. Dankend knikte Dirka den sergeant toe. Ik zelf zal zijnen levensdraad doorhakken, bekrachtig de de jonge man. En tevens het loon uwer zelfopoffering ontvangen, Je- room sprak de maagd met heilige overtuiging. De hemel bescherme ons prevelde Reygerman. Jan stampte ongeduldig met den voet en dwong zijne gunstelingen ten afscheid. En nu vooruitbeval hij. Tot wederziens riepen Bartel en Jeroom. (1) De proost stierf den 13 Januari 1577, ten gevolge van den schrik, welken hij bij zijne inhechtenisneming onderstaan had. (Wordt voortgezet.) Onze Belgische ambulaucie. Het Hulpcomiteit voor Transvaal en Oranje-Vrij staat heeft van Zijne Excel lentie Staatspresident S. J. P. Kruger, den volgenden brief ontvangen Utrecht, 13 Februari 1901. Mijnheeren, Het lofwaardig streven, dat zich se dert het uitbreken van den ons opge drongen oorlog allerwege heeft geopen baard om de smarten onzer gewonde en kranke strijders te lenigen, heeft inder tijd zulk een gevoelvollen weerklank in uwen kring en in het sympathieke Bel gië gevonden, dat ik thans een mijner aangenaamste plichten vervul wanneer ik u en de leden van uw komiteit, na mens het beproefde volk van de Repu blieken en mij zelve, den dank mijns harten uitspreek voor uw verdienstelijk werk. De uitrusting van de belgisch-duit- sche ambulancie is menigeen in Zuid- Afrika tot grooten zegen geweest, en, ik zeg het met groote erkentelijkheid want nog steeds worden er levens ge offerd in den bangen strijd voor onaf hankelijkheid en recht uwe ambu lancie is er nog nog steeds volgen ee nige leden ervan de kommandos. Ik behoef u ternauwernood te zeg gen, dat deze belanglooze offervaardig heid en hulp in dankbare herinnering zal worden gehouden, en, Mijne Hee- ren, gij, het Finantie-Komiteit, dat zich met zooveel blijmoedigheid van haar moeilijke taak heeft gekweten, de leden der ambulancie en gansch het Belgische Volk in het algemeen heeft aanspraak op die dankbaarheid. Het zal mij een waar genoegen zijn, indien gij bij allen den tolk wilt zijn van mijn grooten dank en waardeering. Ik heb de eer te zijn met de meeste hoogachting Uw dienstwillige dienaar, S.J.P. KRUGER, Staatspresident der Z.-A. Republiek. Aan den voorzitter en de andere hee- ren leden van 't Hulpcomiteit voor Transvaal en Oranje-Vr ij staat, te Antwerpen. Geboorten Mannelijk 14 Vrouwelijk 14 28. Huwelijken. A. Saey zb. met E. Mouton wink. P. Remory steenbakkersbaas met Seminck kleerm. E. Van den Borre tw. met P. Triaen tw. JTack schoenm. met C. Gits zb. - J. Dierick gladsl. met P. Meuleman br. C. De Groodt magaz. met M. Triest tw. N. Boone tw. met A. Van Cauter tw. P. Tolleneer landb. met M. De Waele landb. A. Van de Meersche zb. met M. Van den Bossche herb. J. Verbestel wever met H. Van Poecke dienstm. Overlijdens. M. Mertens vr. Verhoeven zb. 35 j. Peperstr. 9 kinderen onder de 7 jaren. Dc sneppenjaclit met vuurwapens in de bosschen, zal rond half meert in al de provincies toegelaten zijn, zegt het Journal de Bruxelles. De Moniteur geeft den datum dier opening nog niet op. Aardige pastoor. In den Messager de Bruxelles kon digt priester Daens een artikel af over de wet tegen de kloos tergemeenten in Frankrijk, artikel waarin deze aardige pas toor de wet Waldeck-Kousseau goedkeurt en hoopt dat men in België ook wel degelijke wet zal invoeren. De liberale pers is in de wolken en de socialisten jubelen. Droevig, droevig, zeggen wij. De H. Vader, in zijnen treffenden brief aan cardinaal Di ehard, heeft op weerdige wijze den staf gebroken over de wet Waldeck-Roussean en ziedaar een man, de priesterkleeding dragend, die openlijk den veldtocht der vrijmetselarij tegen de kloostergemeenten komt goedkeuren. Is het te verwonderen dat die man het aantal zijner aanhan gers met den dag ziet wegsmelten Veeziekte. Van de 253 hollandsche melkkoeien, welke over 14 dagen te Maeseyck werden ingevoerd, zijn er 27 naar Holland teruggekeerd 16 omdat zij van pokziekte verdacht werden en 11 omdat zij in een stal hadden verbleven waarin eene koe had gestaan lijdende aan pootziekte. Verleden vrijdag werden er wederom 225 in de quarantaine- stallen geplaatst. De militaire commissie. De gemengde commissie voor de herinrichting van het leger vergaderde maandag. Schier gansch de zitting werd ingenomen door een soort van voordracht van luitenant-generaal Brialmont over de verdedi ging van Antwerpen en de hervorming van de forten van Den- dermonde. Luitenant-generaal Liénard, algemeene opziener der versterkingen, deed eenige opmerkingen. Het is kolonel Van Bevere die in de volgende zitting aanstaande week, het woord zal voeren. Gedurende de Vastenavonddagen zullen in de volgende herbergen geene gemaskerde personen toegelaten worden Bij M. Douiicu De Rocck, Zwarten Hoek. Bij M. Van den Bossche, A la Bourse d'Amsterdam, Groote Markt. Bij M. F. Hocbceck, St. CeciliaKerkstraat. BANKBREUK. Bij vonnis van 14 Februari 1901, verklaart de Rechtbank 'de [bankbreuk open van den heer Mulliez Emiel, negociant te Aelst, Albert-Liénurt- straat. Rechter Commissaris M' Eugeen Moens. Curator der bankbreuk Mr Ferdinand Noteltiers, advokaat te Aelst. Sluiting van het proces-verbaal van nazicht der goedvinden op [Woensdag') 6 Maart 1901, om 11 ure 's morgens. Bepleitingenjop Donderdag" I IjMaart 1901, om 3 ure namiddag in de Verhoorzaal der Handels rechtbank. |Voor gelijkvormigtuittreksel. De'Griffier, ED. SCHEERLINCKX. Aelst, den 14 Februari 1901. BAARD- en HAARSNEE Coiflfccrder, Lange Zont straat, AALST- Specialiteit van dames-coilfuur en alle slach van hairwerk voor theaters. Parfumeries. H°r®" tels vau alle slach. Scheersmessen van de beste Engelsche merken. Abonnement. iWuiH ran vertrouwen. OEtVOlVE en EHACUTAHTMUEEEIV NIEUWIGHEDEN De loting. De Journal ie Bruxelles maakt de volgende opmerkingen over de baldadigheden welke, ieder jaar, de mi litieloting kenmerken De dramas der loting leveren aan de dagbladen eene reeks droevig nieuws op, welke nog niet staat te eindigen. Van jaar tot jaar worden talrijkere en ernstigere baldadigheden vastge steld. Het is hoog tijd maatregels te nemen. Eenige arrondissements-kommissarissen hebben reeds bin nen de palen hunner bevoegdheid, goede maatregels inge voerd. In zekere streken, bij voorbeeld, waar de loting vroe ger twee dagen duurde, wordt zij thans op eenen dag afge daan. Vele buitensporigheden worden daardoor vermeden. In veile arrondissementen zou men dat uitmuntend voorbeeld kunnen ten nutte brengen. Is er ook geen middel, om de gevechten tusschen de lotelin- gen van verschillende gemeenten te vermijden, te bepalen dat, in geheel het arrondissement, de loting op denzelfden dag zou plaats hebben, onder voorzitterschap van eenen afgevaardigde van den arrondissementskommissaris, een burgemeester, een vrederechter, een provincielid, of iemand anders. Men zegt dat het moeilijk zou zijn bekwame voorzitters aan te duiden. Doch, is deze moeilijkheid wel onoplosbaar Vindt men niet in voldoende getal, 't is te zeggen in veel grooter getal, voorzitters van kiesbureelen Het zou, natuur lijk, noodig zijn in een volledig en klaar opstel al de onder richtingen en beslissingen betreffende deze werking te veree- nigen. In afwachting dat men de loting herinrichtte of afschaffe zon het ten minste noodig zijn de policiemacht aanzienlijk te versterken, overal waar gevechten te vreezen zijn. De Kaapenaars en dc Boeren. De Engelsche telegrammen beken nen nu dat 100 Kaapscbe Hollanders voor drie maanden dienst genomen heb ben in 't commando Kruitzinger. 't Is den 7 dezer dat Kruitzinger Ma- raisburg heeft bezet, na eene patroelje te hebben ODtwapend. Ten zuiden van Middelburg hebben de Boeren een wapen en voorraadentre- pot bemachtigd. Ten noorden van De Aar, naar Kim- berley, worden geen burgerlijke reizi gers meer per spoor vervoerd. Na de Wet daar is zal weldra alle spoorwegverkeer geschorst zijn. De Wet in de Kaapkolonie. Kitchener te De Aar. Kitchener meldt volgens een bericht, zaterdag morgend uit De Aar ontvan gen, dat de strijdmacht van De Wet gisteren voor het aanbreken van den dag bij Baartmans Siding, noordelijk van De Aar, de spoorbaan is overge trokken, op den voet gevolgd door Plu- mer. Gepantserde treinen raakten in ge vecht met den vijand onderwijl hij den spoorweg overtrok. De Boeren braken echter de lijnen noord- en zuidwaarts van de plaats op. De Engelschen maakten meer dan twintig wagens buit, waarvan verschei dene met amunitie geladen waren, als mede een maxim. Zij maakten twintig gevangenen en vingen meer dan 100 paarden op. De troepen zitten de Boeren nog nauw op de hielen. Het volgende telegram is ook van groot belang Alle Boeren hebben kaarten van de kolonie op zak, waarin tot de minste wegen zijn aangeduid. Deze kaarten werden vóór den oorlog gedrukt in den Vrijstaat. Gedurende hun verblijf te Calviana ontvingen de Boeren herhaaldelijk rap portrijders van De Wet. Sommige commandos, die zich Vrij- staters heeten, bestaan bijna uitsluitend uit oproerige Kaapsche Hollanders. Een hunner leiders is zelfs een inwo ner van Colesberg. Huo\ iu de Kaapkolonie. Generaal Knox is op zijne beurt over de Oranjerivier gekomen. De kolom Plumer achtervolgt De Wet in 't westen. Zeker is het dat de strijdt warm is voor de- Boeren, want zij hebben nu 4 kolommen achter hen Plumer, White, Knox en Bruce Hamilton. De Aar, 16 Febr. De 21* brigade is hier aangekomen van de Oranjerivier Zij heeft eenige geweerschoten ge wisseld onder weg. President Kruger te Brussel. Agentschap van vrijwilligers met premie voor het Belgische Leger. 50, KEIZERLIJKE PLAATS, 50, AALST, 1600 Frs. en alle voordcelen 1600 Frs. ST-A.ID AELST. M. Elof, kleinzoon van president Kruger, zou in een interview te Amster dam verklaard hebben, dat hij zich te Brussel zal komen vestigen, evenals zijn grootvader, doch de datum daar voor is nog niet bepaald. De Gemeenteraad, Gezien de wet van 16 en 24 Augusti 1790, t XI, art. 3 en art. 78 van de Gemeentewet, en de be staande politiereglementen, Besluit Art. 1. Het is toegelaten langs de straten der stad verkleed en gemaskerd zich te vertoonen des Zondaags, 's Maandaags en 's Dijnsdaags der Vas tenavonddagen, alsook den er op volgenden Zondag telkens tot 's middernaebts. Art. 2. Het is verboden aan de gemaskerden: Te dragen, vuurroeren, pistolen, sabels, degens, stokken, blazen, spruiten, poeder of zemelzakken of elk ander wapen of getuig, waardoor zij iemand zouden kunnen hinderen of bezeeren Vermommingen te gebruiken die de Zeden of de Godsdienstige Overtuigingen zouden krenken militaire of geestelijke kleederen aan te trekken gesprekken te houden, liederen te zingen of druk sels uit te deelen dewelke iemands eer of de goe de zeden zouden kunnen kwetsen anderen aan te randen of tegen verzet in de huizen te dringen. Art. 3. Het is insgelijks verboden de gemas kerden te tergen, te beledigen of te mishandelen. Art. 4. Het is streng verboden naar het aan gezicht van iemand te werpen met iets dat hem kan deren of vuil maken geene confetti mogen geworpen_worden in openbare gestichten of loka len tenzij "na de toestemming bekomen te hebben van de houders of van degenen aan wier waak zaamheid deze gestichten toevertrouwd zijn. De confetti mogen langs den openbaren weg niet op geraapt worden. Art. 5. Alle gemaskerde of verkleede per soon, zal op het eerste verzoek van eenen politie- bediende, dezen moeten vergezellen naar het poli- tiebureel om zich aldaar te laten kennen en de in lichtingen te geven die hem zullen gevraagd wor den. Art. 6. Het is uitdrukkelijk verboden aan een ieder, zedenschendende of ontuchtige liederen te zin- gen. Art. 7. De overtreders",van de huidige veror deningen zullen aangehouden en geleid worden naar het Burgerlijk Arresthuis alwaar ten hunnen opzichte zulke maatregelen zullen genomen wor den als het behooren zal, onder voorbehoud van alle rechterlijke vervolgingen, zoowol tegen hun als tegen de ouders of personen wettelijk verant woordelijk, krachtens de bestaande politiewetten en reglementen. Art. 8. De overtredingen aan het tegenwoor dig politieregiement zullen gestraft worden met de straffen van enkele politie aangeduid door strafwetboek. Art. 9. De aftocktsklok zal op de Vastena vonddagen niet geluid worden. Art. 10. De Commissarissen en agenten van politie zijn gelast met de uitvoering van het tegen woordig reglement dat zal afgekondigd worden op de gewoue wijze der bekendmakingen. Aldus vastgesteld door den Gemeenteraad, in zitting van 26 Januari 1901. De Secretaris, De Burgemeester-Voorzitter. Oscar Reyutcns. iW.-L. Gheeraerdts. TROUWE BEDIENING. BILLIJKE PRIJZEN. Leest en onthoudt wel het volgende nieuws DER APOTHEEK XAA-TST recht over het Postbnreel. Te verkrijgen alle soorten van medecijnen en specialiteiten. meester-schrijnwerker, met ter woon gevestigd Scherreveldstraat, Nr 47, Aalst, heelt de eer het geacht Publiek kenbaar te maken, dat hij zich ge last met het kuischen van oude Meubels, Poorten, Kunstvoorwerpen, enz., in eiken of wclkdanige soort van hout. Deze nieuwe specialiteit, waarvan de uitslagen uitmuntend zijn, laten snijwerk (sculp tuur) en verdere versieringen ongeschonden, in hunnen natuurlijken aard. Door eene verzeker de waarborg en eene onberispelijke uitvoering zij ner werken, hoopt hij de gunst van zijne talrijke klanten en het geacht Publiek te blijven verwer ven. LEO OORTEN, Meester-Sehrij nwerker Scherreveldstraat, JN1' 47Aalst. 112, Boulevard Anspach BRUXELLES Grand choix de meubles neufs et d'occasi- on. Vente a l'amiable. Ventes publiques tous les mardis, mercredis et Vendredis, 2 heures. Expedition en Province 59, ru© dc» Cliartreux. Koopt uwe nieuwe Velos in de Kapellestraat, N° 11, met altijddurende waarborg op alle breuk of fouten van constructie. Vernieuwing van maohienen aan prijzen buiten alle concurrentie door mijne bijzondere installa tie is geen enkel huis der stad gemachtigd te wer ken aan betere voorwaarden. L. Van Haver-De Wilde, 11, KAPELLESTKAAT, 11, AALST. VOLLEDWE BEME2H8 tealg bijzonder taroorloofd middel. V—t inlichtingen, cich te bevragen bij IlSDaTEKB van LIEFDE, 105,Roe 8t-Domlnlqua,Part|a. aUINET, AfOteker-Chimist, 1ruiigi Saulnler. Parljt. Aleemeen Depotoh. delaore. Bruxeliom. IN allk amtikin. Vlujtehrlfl Frtneo. Ucpot|:jM. De Valkeneer, Esplanade. ït - i'. 3 GRANDS PRIX

De Volksstem | 1901 | | pagina 3