KERMIS 1901 Salles ie Ventes St-icbel HRISTOFLE GROOT KRIJGSFEEST. Wedstrijd van Vtafatrapw LEO GEEROIS-AERTS BRUXELLESj Hel Coinitcit neemt tic vrijheid de inwoners der stad Aelst beleerd te ver zoeken de Nationale Vlag, Zondag- aanstaande, aan hunne huizen te wille» iaij- schcn, ter gelegenheid van het feest. Sterfgeval. te St-l\ikolaas. LUIBRECHTS STADSNIEUWS. Priesterlijke benoemingen Burgerlijke Stand, Aalst. AFSCHAFFING Berg van Barmhartigheid. HIPPOLYTE MEGANCK BEBICHT. Bericht. De Gracieuse. STA» A EEST. FEESTEN Groot Krijgsfeest P. Ringoir-De Nutte, Bericht. Te verkrijgen KORTE ZOUTSTRAAT, 17, AALST. LEO GORTEN, Succursale et garde-meubles COUVERTS RFEVRER1E 31 MÉDAILLES D OR 5 DIPLtD'HONNEUR CH RISTOFLE surchaque pièce DÉPOT CENTRAL RueS-Jean .2 le prijs 38 p. 37 p. 2® 29 p. 2e 28 p. 2e 28 p. 3* 27 p. 24 p. Ziehier den uitslag van den turn wedstrijd vau St- Nikolaas. Aangesloten aan Vlaandorens Gouw. Maxi mum 40 punten. Gezaraentlijke oefeningen zon der tuigen 1. Willen ie KunnenAalst-Schaarbeek, 1" prijs, 37 3/4 p. 2. Christen Jongelingenbond, Gent, 36 3/4 p. 8. St-Joris Turn- &Wapengilde, Dendermonde, 2® prijs 31 p. 4. Jongen Vlug, Ninove, 3e 24 1/2p. Aangesloten gezamentlijke oefeningen met tuigen: 1. Steun geeft Moed, Aalst, le prijs 34 1/2 p. 2. Katholieke Turners, Audenaarde, 2e 32 1/2 p. 3. Door Vriendschap Sterk, Sint Amandsberg, 3* prijs 29 p. Niet aangesloten kringen 1. Antwerpsche Turnclub, Antwerpen, 1* prijs 38 1/2 p. 2. Gilde der Ambachten, Brugge, 1® 37 p. 3. St-Laurentius, Antwerpen, 3® 27 p. 4. Nut en Vermaak, 3® 27 p. 5. Hand in Hand, Gent, 3® 24 p. Leerlingenafdeelingen. Aangesloten 1. Steun geeft MoedAalst 2. Willen is Kunnen, Aalst-Schaarbeek. 3. Jong en Vlug, Ninove, 4. Vereeniging overwint, Ledeberg, 5. Vlug en Vroom, Zele, 6. St-Joris, enz., Dendermonde, 7. Door Vriendsch. enz. St-Amandsberg 3e Niet aangesloten 1. Bergemsche Turnkring, Antwerpen 1® prijs 34 1/2 p. 2» Hand in Hand, Gent, 2e «30 p. Wapenoefeningen. 40 punten. Aangesloten 1Willen is KunnenAalst-Schaarbeek, 1® prij s 331/2 p 2. St-Joris enz., Dendermonde, 32 1/2 p. 3. ChristenJongelingenbond, Gent, 32p. 4. Steun geeft Moed, Aalst, 2® 291/2 p. 5. Katholieke Turners, Oudenaarde, 3e 27 1/2 p. 6. Door Vriendsch. enz., St-Amandsberg, 3® 26 p. 7. Vereeniging Overwint, Ledeberg, 3® 25 1/2 p. 8. Vlug en Vroom, Zele, 3® 24 p. Niet aangesloten 1. St-Laurentius, Antwerpen, 2e prijs 28 1/2 p. Pyramieclen zonder tuig. 30 punten. Aangesloten 1. St-Joris enz., Dendermonde, 1® prijs 26 p. 2. Willen is Kunnen, Aalst-Schaarbeek, 25 p. 3. Jong en Vlug, Ninove, 24 1/2 p. 4. Steun qeeft Moed, Aalst, 2® n 20 p. 5. Christen Jongelingenbond, Gent, 19 p. Niet aangesloten 1. Antwerpsche Turnclub, Antwerpen, 1® prijs 27 p. 2. St-Laurentius, 3® 201/2 p. 3. Turnafdeeling, G. d. A. Brugge, 19 1/2 p. Pyramieden met tuigen, 30 punt. Aangesloten 1. Door Vriendsch. enz., St-Amandsberg, le prijs 24 p. 2. Katholieke Turners, Audenaarde, 24 1/2 p. 3. VereenigingOverwint, Ledeberg, 2® 21 p. Niet aangesloten 1. Nut en Vermaak, Lier, 2® prijs 23 p. 2. Hand in Hand, Gent, 22 1/2 p. Premiën. Verstalgelegen kringen 1. Gilde der Ambachten, Brugge. 2. Katholieke Turners, Audenaerde. 3. Jong en Vlug, Ninove. Grootste getal Turners Niet uitgesproken. Grootste getal leerlingen 1. Steun geeft Moed, Aalst. 2. Willen is KunnenAalst-Schaarbeek. Verst afgelegen leerlingen. In verdeeling Steun geeft MoedAalst en Willen is Kunnen, Aalst-Schaar beek. Muziekafdeehngen, grootste getal: 1. Turnafdeeling Gilde der Ambachten, Brugge. 2. Steun geeft Moed, Aalst. 3. Willen is KunnenAalst-Schaarbeek. 4. Nut en Vermaak, Lier. Om een eerste prijs te winnen moest men de 8/10 der punten bekomen, 2® prijs 7/10 en 3* prijs 6/10. Er waren twee prachtige kunststukken gegeven als eereprijs voor de gezamentlijke oefeningen, met en zonder tuigen. Deze kunststukken zijn beiden .gewonnen door onze twee Aalstersche maatschap pijen. Het is een geschenk van den heer baron Max Pycke de Peteghem, eerevoorzitter der Gouw. d'Horlögie van Spiegels en ging niet meer! Geen tik tak meer te hooren Na er lang aan geprost te hebben, zei Spiegels aan zijnen zoon Luibeken, jongen, wat nu gedaan Oei vader, waar g'in weet!... 'tZal gauw gedaan zijn... 'k Ga met zeven haasten den slinger hij den horlogiemaker dragen. ZoudagfUMt. Zondag aanstaande zal de apotheek open blijven van M. De Waele, in de Kerkstraat. Verdronken De genaamde De Boom Anto- nius, 22 jaar oud, tabakbewerker, Brusselschen- steenweg was vrijdag avond, rond 7 1/2 ure, met drie zijner kameraden in den Dender nabij de Zee- bergbrug, een bad gaan nemen, nauwelijks was De Boom in het water of hij zonk. Een half uur later heeft men zijn lijk opgevischt het werd naar de woning der ouders gedragen. Men meldt ons uit Brussel het overlijden van den achtbaren heer Van floorde, gewezen volksverte- j genwoordiger van Bastogne, sedert 1898 proviuci- j ale senateur van Luxemburg, in den ouderdom van 66 jaar. De afgestorvene, die groote diensten be- i wezen heeft aan de katholiekezaak, was de schoon- vader van onzen geachten volksvertegenwoordiger, M. De Sadeleer, Voorzitter der Kamer. Wij betuigen den achtbaren heer De Sadeleer onze innige deelneming in 't smaitelijk verlies dat zijne achtbare famillie komt te treffen. Heden donderdag, ten 11 ure voormiddag, heeft in de St. Gudulakerk te Brussel de plechtige uit vaart plaats gehad. E. H. Verhaert, onderpastoor te Oosterzele, pastoor te Gramme, in vervanging van den E. H. Van Damme, die zijn ontslag gegeven beeft. De E. H. Schandevel, priester in het seminarie is benoemd tot coadjutor te Rooborst. Onderpastoor te Viane, den E. H. Boeykens, priester in het Seminarie Geboorten Mannelijk 8 Vrouwelijk 10 18. Huwelijken. Osc. Van de Velde geneesh. met J. Van Lierde, zb. J. Vinck, schrijnw. met L. Verbestel zb. H. Van den Steen, machin. met S. Schoonjans zb. Over lij deus. A. Van der Smissen m. Lefebre, handel1- 67 j. Keizerl. PI. G. De Moor, wed1-Snel, schipm. 65 j. Achterstr. C. Schoonjans m. Vinck, herberg. 54 j. S* JorisstraatH. Van Langenhovo, vr. De Cock, zb. 59 j. Hovenierstr. B. Simoens, wed® Van Geert zb. 57 j. Sl Jobsteeg M. Van Styven- dael, 16 j. Lange Zoutstr. P. Van lghem, landb. 26 j. Kerrebroeck. 03 kinderen onder de 7 jaren. STAD AELST. —o van den Het College van Burgemeester en Schepenen brengt ter kennis van eenieder dat bij besluit geno- meri door den Gemeenteraad in zitting van den 24 Mei 1901de instelliug vau den Berg van Barm hartigheid afgeschaft wordt. Te rekenen van heden zullen geene nieuwe pan den in den Berg nog aanvaard worden, noch be staande panden vernieuwd worden. De Stedelijke Spaarkas blijft bestaan zooals te voren en zal met het einde der toekomende maand Juli overgebracht worden in het nieuw lo kaal Achterstraat, (vroeger woning van den E. H. Pastoor van het Hospitaal). Aelst, den 20 Juni 1901. De Burgemeester en Schepenen, M.-L. Gheeraerdts. De Secretaris, Oscar Reyntens. Agentschap van vrijwilligers met premie voor het Belgische Leger. 50, KEIZERLIJKE PLAATS, 50, AALST, 1600 ii'S. cu alle voordeden 1600 Fr». Bij uitscheiding van boomkweekerij uit ter hand te koop bij d1 heer De Nul-De Bode, Nieuwbeekstraat, N° 3. 3000 Kana- en Wilge- plantsoenen als ook fruit- boomen van 20 tot 30 centimeters dikte. 18 schoone faiseaux in spaanshout. 1.In Augustus eerstkomende, heeft een Vlaamsche wedstrijd en een Fransche wedstrijd plaats, elk voor het aanwijzen van 10 candidaten voor de bediening van teeke naar-expeditionair. 2. Aan het vergelijkend exaam mogen alleen deel ne men de candidaten die ten minste 17 en ten hoogste 24 jaar oud ziin. Yoor krijgslieden en oud-krijgslieden, wordt de bepaalde hoogste leeftijd verlengd met den duur van hun werkelijken dienst onder de wapens deelen van maanden worden niet gerekend. De uiterste leeftijd is echter bepaald op 29 jaar voor de krijgslieden en oud-krijgslieden over het algemeen, en op 32 jaar voor de onderofficieren en oud-onderofficieren, die 8 jaar werkelijken dienst hebben gedaan, i De beambten van het Beheer, ook de tijdelijke beambten over het algemeen, mogen tot den leeftijd vaD 34 jaar meedingen, zoo zij, bij hunne in diensttreding, niet meer dan 24 jaar oud waren. Die leeftijd en die diensttijd bij het leger moeten bereikt zijn in de maand Augustus 1901. 3. De candidaten zenden hunne aanvraag naar den Minister van Spoorwegen, Posterijen en Telegrafen en vermelden daarin of zij verlangen deel te nemen aan den Vlaamschen wedstrijd of aan den Franschen wedstrijd. Be aanvraag vermeldt denjuisten geboortedag (dag, maand, jaar) en den duur van den werkelijken dienst bij het leger en moet in de bureelen van het Departement geworden uiterlijk op 6 Juli. Krijgslieden in werkelijken dienst zenden hunne aan vraag, volgens rangorde, naar het departement van Oorlog, i Geen enkel stuk moet bij de aanvraag gevoegd zijn, maar de candidaten, die niet voldoen aan de voorwaarden gesteld bij 1, en die zich op de examens mochten aanbieden, of i die welke latër niet mochten voldoen aan al de voorwaarden hierna gesteld bij 4, worden verwittigd dat zij in geen geval eene aanstelung kunnen bekomen. J Bij de ontvangst der aanvraag, wordt den candidaten een programma van de vakken en voorwaarden van het vergelijkend exaam gestuurd vervolgens worden zij zon der verdere kennisgeving, te rechter tijd tot de examen opgeroepen. 4. Naarmate de dienst het vergt, en tot het beloop van het getal plaatsen, waarvoor het vergelijkend exaam uit geschreven werd, worden de candidaten, volgens hun rangnummer na het exaam, benoemd tot teekenaar-expedi tionair op de proef met 1,200 fr., wel te verstaan indien zij, op den dag hunner benoeming, aan al de naverinelde voor waarden voldoen 1° Belg zijn 2° Van onbesproken gedrag zijn 3° Vrij zijn van alle krankheid, lichaamsgebrek of ge brek van gestel en ten minste 1 m. 55 groot zijn 4° Des gevorderd, voldaan hebben aan de wetten op de militie en op de burgerwachtdaarenboven bij het Depar tement van Oorlog gunstig aangeschreven zijn, zoo zij bij het leger gediend nebben. Na zes maanden onberispelijken dienst, worden de tee kenaars op de proef voorgoed aangesteld met 1,200 fr. jaar wedde. N. B. Aan teekenaars-expeditionair die zich op onbe rispelijke wijze van hunne taak kwijten, kan worden toege laten deel te nemen aan bijzondere wedstrijden voor de be vordering tot teekenaar der 3® klas met 1400 fr. jaarwedde. Dames, Huismoeders, Kleermaaksters, Naais ters, enz., wilt ge steeds op de hoogte blijven van wat er iu de modewereld omgaatwilt ge in al uwe verrichtingen voor huis en kleedij hulp en raad vinden, neemt dan een abonnement op De Gra cieuse het beste, het oudste en goedkoopste Ne- derlandsch modeblad. De Gracieuse verschijnt tweemaal per maand, in nummers van ten minste 14 bladz. groot for maat, rijk geïllustreerd en met de beste knippatro nen voorzien. De abonnementsprijs voor drie maan den is slechts 2,50 fr. en voor een jaar 10 fr. Met gekleurde platen kost De Gracieuse 16 fr. per jaar. De abonnementen beginnen met 1 Januari, April, Juli ot October. Voor inschrijvingeu en inlichtingen wende men zich ten bureeie van dit blad, ot tot de Heeren O. Scbepens C1®, uitgevers, 16, Treurenberg, Brus sel. biedt kosteloos aan, aan allen dië aangetast zijn van eene huidziekte, haarwormen, eczemas, puistjes, huiduitslag, chronische bronchieten, borst-, maag- en blaasziekten, rlieumatiek, een onfeilbaar middel te doen kennen om zich spoedig te genezen zooals hij zelf volkomen genezen is geweest na alle mogelijke geneesmiddels vruchteloos te hebben doorstaan en beproefd. Dit aanbod, waarvan men het menschlievend doel zal inzien, is het gevolg eener belofte. Per brief of postkaart schrijven aan den heer VINCENT, place, Victor Hugo, 8 te Grenoble, die kostelloos en vrachtvrij per post antwoorden en de gevraagde inlich tingen opsturen zal. -(((O)))- Dc Burgemeester en Schepenen, Gezien de beraadslaging van 30 Maart laatstleden Stellen vast dat de Kermisfeesten zullen beginnen den Zondag 30 Juni en eindigen den Zondag 14 Juli er opvol gende. ZATERDAG 29 JUNI Op het Esplanadeplein Paarden cu Vcnleiiuaarkt Prijskamp voor de voortteelende paarden van het zwaar inlandsch trekras. Merkweerdige premiën, eermetalen en geldprijzen, 's Avonds, om 7 uren, gelui der triomfklokken en gespeel des beiaards. ZONDAG 30 JIJNI Om 8 uren 's morgends, beiaardgespeel. ter gelegenheid van de 25® verjaring der stichting van het Stedelijk Vrij willig Pompierskorps. Om 111/2 uren 's voormiddags, op den kiosk der Groote Markt. Muzikaal Morgendfcest Te geven door de Muziekafdeeling van eene der aan het feest deelnemende Pompierskorpsen. 's Namiddags Prachtige Optocht door de straten der Stadontvangst der Overheden ten Stadhuize. Concerten op verschillige openbare plaatsen. 's Avonds, om 7 uren Volksfeest, verlichting en Concert door het muziek van een der Pompierskorpsen, in den hof van het lokaal der Koninklijke Harmonie aan den Nieuw- straatpoort. Na het Concert, Danspartij. MAANDAG 1 JULI Om 10 uren 's voormiddags, in de Feestzaal van het Stadhuis, door de zorgen van het Bureel van Weldadigheid, Plechtige uitreiking der Prijzen van Beinigheid. 's Avonds, om 9 uren, op het Statieplein Liehtvcrtooniugeu, Vuurwerk en Concert te geven door de Fanfaren der school der kweekelingen van het Leger. DIJNSD4G 2 .11'Cl 's Voormiddags, op de Houtmarkt Jaarlijksche Vermarkt 's Namiddags, in de Brusselschestraat Ringstekiug 's Avonds, om 7 uren Concert Volksfeest, Verlichting en Danspartij in den hof van het lokaal der Koninklijke Maatschappij van Harmonie, aan de Nieuwstraatpoort. WOENSDAG 3 JULI Om 2 uren 's namiddags, op het Esplanadeplein Oefeningen-Prijskamp door het Stedelijk Vrijwillig Pompierskorps. Gedurende de oefeningen Concert door het Muziek der Brandweêr. Om 4 uren 's namiddags, op de Vaart, Varkensmarkt en Hovenierstraat Volkspclen Om 9 uren 's avonds, ter Keizerlijke Plaats Concert te geven door de Fanfaren der school der kweekelingen van het Leger. DONDERDAG 4 JULI Om 31/2 uren 's namiddags Jaarlijksche Keuring der Ruuddiereci behoorende aan de leden van het gilde van St. Nicolaas van Tollentijn Maatschappij van Veeverbetering, geves tigd te Aelst-Schaerbeek. Vergadering, Nieuwstraatpoort, aan den muur van het magazijn van Mr De Wolf. Om 9 uren 's avonds, ter Keizerlijke Plaats. Concert te geven dcor de Koninklijke Maatschappij van Harmonie. ZONDAG 7 .MULE Om 111/2 uren 's voormiddags, ter Groote Markt Muzikaal morgcudfeest te geven door de Koninldij ke Maatschappij van Harmonie, 's Namiddags, op het Esplanadeplein Opstijging van eeneu Luchtbol Ion en Concert door de Fanfarenmaatschappij De Jonge Aelstenaars DONDERDAG 11 JULI Om 9 uren 's avonds, ter Groote Markt Concert door het Muziek der Stedelijke Brandweêr. ZONDAG 14 JULI Oin 11 1/2 uren 's voormiddags, ter Groote Markt Muzikaal morgendfcest door de Fanfaren van de school der kweekelingen van het Leger. Om 4 uren 's namiddags, op den kiosk ter Groote Markt Groot Concert De Kermis zal gesloten worden den 14 Juli 1901. Gedaan ten Stadhuize, deu 29 Maart 1901. De Secretaris, De Burgemeester en Schepenen, Oscar Reyntens. M.-L. Gheeraerdts. MEESTER SCHAUENDEKKER EN WITTER IMoogsti'nnt, 11, AAM^ST. Men lette wel op het nu miner M. I). DE ROECK, gediplomeerde boomteeltkundige, hoeft de eer het Publiek kenbaar te maken, dat er bij hem te verkrijgen is eerste kwaliteit van Sparrenhout voor bak kers, alsook boonstaken en houillekolen. Adres Tragel, Zwarten Hoek, Aalst. bij Silvain De Nil, te Aalst-Mijlbeek, eerste klas van tonne- zaad, extra puik, alsook klaverzaad, eigen gewin. Tp hplfonipn bli D- ®c Rocc!^ Tragel, Aalst)Cerste kwaliteit van boonstaken en hoppestaken, aan voordeelige prijzen. mn lrnnr4 bij Leo DE NUL. Nieuwbeekstraat, lü HuUIJ 10M kasseien en ook 2 a groote arduinen vau 2 meters vier kant voor machienen op te plaatsen. Magazijn van Hoeden en Klakken. fcf: now en i'it t f «/Ti NIEUWIGHEDEN TROUWE BEDIENING. BILLIJKE PRIJZEN. meester-schrijnwerker, met ter woon gevestigd Scherreveldstraat, Nr 47, Aalst, heeft do eer het geacht Publiek keubaar te maken, dat hij zich ge last met het kuischen van oude Meubels, Poorten, Kunstvoorwerpen, enz., in eiken of welkdanige soort van hout. Deze nieuwe specialiteit, waarvan de uitslagen uitmuntend zijn, laten snijwerk (sculp tuur) eu verdere versieiingeii ongeschonden, in hunnen natuurlijken aard. Door eene verzeker de waarborg en eene onberispelijke uitvoering zij ner werken, hoopt hij de gunst van zijne talrijke klanten en het geacht Publiek te blijven verwer ven. I-i B O OORTEN, Meester-Schrij nwerker Scherreveldstraat, Nr 47, Aalst. 112, Boulevard Anspach BRUISZE L,LES Grand choix de meubles neufs et d'occasi- on. Vente a l'amiable. Ventes publiques tous les mardis, raorcredis et Vendredis, a 2 heures. Expedition en Province 59, rne des Chartrcnx. i ff. 3 GRANDS PRIX T- I S3Ö

De Volksstem | 1901 | | pagina 3