HIT POIPIMüFEEST, STAD AELST. Leve het Vrijwillig- Gewapend Pompierskorps van Aelst p. Zondag verleden dus werden onze Kermisfees ten geopend door het groot Krijgsfeest der pom pierskorpsen van het koninkrijk en den vreemde, ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan van ons stedelijk Pompierskorps en den jubilé van 25 jaren van verscheidene leden. Het is hier de rechte plaats om te zeggen zelden zag men eene feest beter gelukt, zelden zag men meer volk in Aalst De vreemdelingen waren bij duizenden binnen on ze muren saamgestroomd. Meer dan 4000 pom piers woonden de feestelijkheden bij en brachten heel den dag beweging èn leven èn verteer in de stad drankhuizen en winkels krioelden van eene drukke menigte en den sijpelenden regen van 's morgens was niet bij machte tien geestdrift der reeds toegekomen brandweermannen te koelen integendeelook rolde die onuitgenoodigde gast dan spoedig zijne'matten, en rond"den middag- hadden wij een uitmuntend weêrtje... JEr ontsnap te aan de Aalstersche bevolking 'nen zucht van ontlasting. En met reden 's Morgens, ten 10 uren, had, ten stadhuize, het federaal Congres plaats. M. Rauter, bekleedde den Voorzitterstoel, bijgestaan door MM. Henry, ge heimschrijver, en Philips, schatbewaarder van het pompierskorps te Dendermonde. Het ligt niet in ons bestek een uitgebreid verslag nopens^it Cbn- gres te geven bepalen wij ons met terloops te melden dat, na de jaarlijksche vei slagen, M. Stroobants, van het Antwerpsch korps, eene wel doordachte redevoering hield strekkende om de korpsen der burgerwacht met deze der pompiers op gelijken voet te zetten. M. Philips gaf verslag over den geldelijken toestand der Federatiekas. Ten half twaalf gaf de harmonie van het pom pierskorps van IJperen, ter Groote Markt, een Concert, dat warm werd toegejuicht. De heer bestuurder J. Wittebroodt en zijne 65 knappe uit voerders hadden, van de eerste oogenblikken af, de aandacht der toehoorders geboeid en. hebben dan ook een buitengewonen bijval ingeoogst, dien zij wel verdienden. Er werd hun van wege de Feestcommissie een prachtigen bloemtuil aangebo den. Ten een uren en half vergaderden in de omlig gende straten der statie de onafzienbare rijen van korpsen, uit alle hoeken van België samenge stroomd. Twee uren beiaarde het klokkenspel van ons grijs belfort, en de stoet kwam in beweging. Hij was lang'Onafzienbaar Men vreesde een oogenblik voor de goede orde, doch dank aan de uitmuntende policiemaatregelen, dank aan het wijs beleid der heeren inrichters, dank nog aan de hee- ren Commissarissen, geschiedde den doortocht in de volmaakste orde en de beste harmonie. 1t Was een overheerlijk schouwspel, die dooreenwentelen- de zwerm van bonte hoofdtooisels glinsterende helmen, blikkerende schakos, rijkgekleurde veder bossen, schitterende uniformen, en boven dit alles die bevlagde en bekransde woningen, de Fransche, Luxemburgsche en Belgische wimpels saamge- snoerd en hoog opgehaald, kletsend en labberend in den wind Doch geen poëtische beschouwingen, niet waar?... Daar is de stoethij bestaat uit 91 maatschappijen, welke wij hier in de volgorde dat ze ons voorbijtogen opsommen Piket gendar men te paard Muziek der PupillenschoolVaan del der stad, met 4 wachten Muziek van de Pom piers van AelstPompierskorps van AelstMate riaal der Pompiers van AelstPompierskorpsen van Aelst, sectiën Mijlbeek en Schaerbeek Mu ziek der pompiers van Berchem (Vlaand.) Pom piers van Berchem (Vlaand.)Wilryck Basècles; Rouselaere Kortrijk Muziek der pompiers van Leuze Pompiers van Leuze Gavere Diest Antoing Ronsse MortselMuziek der pompiers van Eename; Pompiers van Eename; Eyne; Erpe; Gheel Cureghem-Anderlecht Velsique Turn hout Veurne Muziek der pompiers van Sotte- gem Pompiers van Sottegem SouvretBerchem (Antwerpen)Péruwelz Denain (Frankrijk)Wa- termael-BoitsfortMuziek der pompiers van Gee- raerdsbergen Pompiers van Geeraerdsbergen Boom; Namen Thuin Laeken Lauwe Luxem burg Muziek der pompiers 'van Audenaerde Pompiers van Audenaerde Meirelbeke Herstal BrusselBe veren (Waes)Dendermonde Muziek der pompiers van Ninove Pompiers van Ninove Willebroeck Ledeberg Etterbeek Antwerpen Quevaucamps Muziek der pompiers van Halluin (Frankrijk)Pompiers van Halluin (Frankrijk) Maulde Temsche S' Jans-Molenbeek Sf Trui den Cuerne Ath Koekelberg; Leuven Muziek der pompiers van IJperen Pompiers van IJperen; Wervicq BorgerhoutHalMoorselGtilleghem; Bouchaut Lokeren Hoogstraeten UkkelBer gen Lessen Vilvoorde Heule Leopoldsburg Merxem (Antwerpen)Mechelen Auderghem Muziek der pompiers van Schaerheek Pompiers van Schaerbeek Piket gendarmen te paard. Hoelang duurde de stoet De tijdsopsommin- gen verschillen. Doch hij toog van de Markt door de Kerkstraat, Pontstraat, Houtmarkt, Zonne- straat, Korte en Lange Zoutstraat en de Markt, en het hoofd van den stoet verscheen aldaar, wanneer nog andere maatschappijen de Kerkstraat introk ken. Het degelijk materiaal van ons Pompierskorps, opnieuw geschilderd -en verzorgd door MM. Win- nepenninckx en zonen onzer stad, trok de bijzon dere aandacht van het publiek en lokte, den gan- schen dag door, eene groote menigte in het arse naal, welke ter dezer gelegenheid open was voor eenieder, en bijzonderlijk voor de vreemde pom piers, welke moeten bekennen' hebben dat Aalst een der schoonste arsenalen en materiaal bezit van België. Terwijl de verschillige korpsen, ouder het spe len van vroolijke aria's, onze straten doorkruisten en geestdriftig door de bevolking werden toege juicht, had ten stadhuize d.e ontvangst plaats der heeren korpsoversten. Gansch de stedelijke Raad, den heer Burgemeester aan 't hoofd, was aanwe zig en na de welkomsgroeten werd den eerewijn geschonken. 100 Korpsoversten namen aan die broederlijke en hoogst prachtige vergadering deel. Een oOtal palmen werden namens de deelnemende maatschappijen den heer bevelhebber aangeboden, die de jubilarissen vertegenwoordigde. Op de Keizerlijke Plaats geschiedde den défilé vóór het Schepencollegie in groot uniform, de heer Colonel Capron, commandant van het 2e regi ment der Burgerwacht van Brussel en den Luite nant-Colonel Berg, bevelhebber der School van de Kweekelingen van 't leger. Het was een onverge telijk schouwspelnooit zag men iets heerlijker, iets grootscher. De défilé duurde ruim eëne halve uur. Rond vier urén ging men ovor tot het trekken der premiën. Ziehier den officieelen uitslag ervan Premïèn gewonnen door de deelnemende maat schappijen Schaerbeek 100 fr. Ron se 100 fr. Vilvoorde 100 fr. Gulleghem 75 fr. Diest 75 fr. Queveaucamps 75 fr. Ninove 50 fr. Meirelbeke 50 fr. Audenaerde 50 fr. Leuze 25 fr. Ath 25 fr.; Watermaei 25 fr.Souvet 25 fr. Lessen 25 fr. Premïèn aan de Muziekkorpsen Leuze 50 fr. Sottegem 50 fr. Geeraardsbergen 50 fr. Aude naerde 50 fr. Ninove 50 fr. Halluin 50 fr. Schaarbeek 50 fr. Yperen 50 fr. Eename 25 fr. Berchem 25 ff Aan het talrijkste vreemd korps Halluin 100 fr. Belgisch Schaerbeek 100 fr Aan het verstkomend vreemd korpsDenain 100 fr. Belgisch Herstal 100 fr. Vervolgens gaf het Muziekkorps van Halluin (Frankrijk) ter Groote Markt een prachtig concert. Honderden en honderden toehoorders omringden deze uitmuntende harmonie en bij het eindigen van elk stuk werden de kunstenaars luid toegejuicht. Maar de geestdrilt stèeg. ten top, wanneer den heer .Bestuurder Redelé, namens 't Pompierskorps .van Aelst een overschoone bloemtuil werd' aangeboden de tonen des Brakangoime weergalmden over de Markt, de Hoera's der opgewekte menigte klonken heinde en ver, en wanneer de Marseillaisehet nationaal aria onzer Zuiderburen opgiug, scheen aan de j ubelkreten geen eiude te zullen komen; kortom de geestdrift was onbeschrijflijk. Nog werden puike concerten gegeven, ter Kei zerlijke Plaats door de muzieken van Audenaerde, Berchem, Leuze en Geeraardsbergen ter overdek te Markt door de muzieken van Sottegem, Ëename en Ninove. Allen verwierven een ongemeeuen bij val en zullen voorzeker bij ons volk den besten indruk nalaten van de degelijkheid dezer muziek korpsen en de bekwaamheid der ledeu. Intusschen hhd ter groote feestzaal van 't Land huis een banket plaats ter eere der Belgische en Vreemde Pompiers. 250 dischgenooten, allen in de meest afwisselende en prachtigste kleederdracht, uitgédoscht, hadden in de rijkversierde zaal plaats genomen. M. Leo Gheeraerts, eerevoorzitter, bur gemeester van Aelst, dronk aan den Koning en de Koninklijke Familie, aan de jubilarissen en aan het Pompierskorps van Aelst Mijnhceren, Ik heb de eer U een toast voor te stellen aan Z. M. Leo pold II, Koning der Belgehen Beschermheer van Congo. Ik ben ervan verzekerd, Mijnheeren, dat gij eene warme deelneming aan dit toast nemen zult, en dat gij, vreemde en belgische redders, die u zeiven ten pande stelt om het leven van een menschelijk wezen te redden, met mij den naam van den Vorst zult toejuichen, die, geholpen door waardige Belgen, op den Afrikaanschen grond een gansche volk uit de slavernij, uit de barbaarschheid redt en van den dood verlostde Baam van dien vorst die op onze dagen dient erkent te worden ab eenen grooten redder en weldoe ner van 't Menschdom. Drinken wij dus, Mij nheeren, op de gezondheid van Z. M. Leopold II en op deze der Koninklijke Familie. Mij nheeren, richten wij thans onze blikken naar die moedige medeburgers, die het rechtstreeks voorwerp dezer plechtigheid zijn, en die, 25 j^ren geleden, dit vrijwillig pompierskorps onzer stad hebben gesticht, dit korps heden zoo schoon en talrijk geworden, door zijne krijgsachtige houding onze openbare feesten opluisterende en uitmunten de in gevaarlijke omstandigheden door schitterende daden. De bevolking van Aalst heeft zijn Pompierskorps harte lijk lief en de feesten welke wij bijwonen zullen als de op dracht zijn hunner eendracht. Ik stel voor, Mij nheeren, te drinken op de gezondheid der Stichters van het Pompierskorps van Aelst M. Frits De Wolf, Voorzitter der Feestcommissie, stelt een heildronk in aan de vreemde korpsen en aan de Koninklijke Federatie der Pompierskorp sen van België. Wij zijn er in gelukt door eene vriendenhand deze korte, maar wel gepaste rede te ontvangen en deelen ze hier meê Mijnheeren, Als den tolk der gevoelens van het Pompierskorps dezer stad, hetwelk mij willen vereeren heeft met het Voorzitter schap der feesten, zij het mij toegelaten, hier in alle harte lijkheid, mijne warmste bedankingen uit te diukken aan de Vreemde en Belgische Pompiers, hier zoo waardig verte genwoordigd, voor de büjken van genegenheid en aange kleefde solidariteit die zij ons hebben willen betuigen. Ik heb het inzicht niet de lofrede te maken van den open baren dienst aan denwelken wij allen gehecht zijn, van den welken wij de dienstplichtigen zijn het zij mij evenwel toegelaten een pijnlijk aandenken te bewaren van onzen moedigen vriend Basquin, die dit jaar nog eene zoo pijnlijke dood vond te Molenbeek, en. met een wettigen trots, ge sterkt door tal van voorbeelden, te bevestigen, dat de Pom piers, van waar ze ook zijn, vrijwillig voor den pücht en de Zelfsopoffering de handen ineen slaan, dat ze elkaar overal dezelfde broederüjkheid toedragen. Deze verhevene gevoe- lens zijn noch deze eener stad, noch deze van eene provin cie, noch deze van een land, maar deze der ziel die algemeen is, zij zijn de harten, waarvan de taal door alle volkeren verstaan wordt. Gij hebt begrepen, Mijnheeren, dat mijne wooi Ion geen ander doelwit hebben, dan te doen uitschij nen de hooge beteekenis van de tegenwoordigheid tusschen ons. der vreemde pompiers, aan wiens komst wij allen zeer gevoelig zijn. Ik moet afzonderlijk bedankingen sturen aan de Konink lijke Federatie der Pompierskorpsen van België, onder wier bescherming onze feesten gegeven werden en die zoo veel heeft bijgebracht tot het goed gelukken van dezen schopnen dag ik bid dus* M. Rauter, Voorzitter de Fede ratie, en zijn verkleefden geheimschrijver. M. Henry, de uitdrukking onzer Vurige erkentelijkheid te aanvaarden. Nog eens, en uit ganscher harte, aan allen dank Ik stel voor, Mijnheeren, te drinken op de goede verstand houding en op de broederüjkheid van al de Pompierskorp sen, op de ontwikkeling en den voorspoed van de Konin- küjke Federatie der Pompierskorpsen van België Na M. De Wolf, nam het woord M. Polydoor De Paepe, bevelhebber der Pompiers van Aelsthij bedankte deneerevoorzitter namens de jubilarissen en namens het Pompierskorps van Aelst. M. Baron Leo Bethune, Volksvertegenwoordiger en Schepen van Aelst, sprak in den naam van het Ge meentebestuur der stad, en dronk op het heil der Aelstersche Pompiers. Ziehier zijne redevoering Mijnheeren Namens het Stedelijk Bestuur van Aelst heb ik de eer, den heer Bevelhebber De Paepe te bedanken voor de ge voelens welke hij komt uit te drukken, gevoelens zoo door drongen eener rechtzinnige genegenheid. De stad Aelst is terecht fier over haar schoon Pompiers korps. Zij is er fier op, omdat zij de verkleefdheid, den geest van opoffering en onbaatzuchtigheid, de liefde tot den plicht, den eerbied voor de tucht kent, die al de leden ver eenigen. Menigvuldige onderscheidingen glanzen op hunne bors ten. Zij 'zijn de welverdiende belooning van eenige hunner daden van moed en zelfopoffering. Maar wie zal vermelden de verdoken dapperheid, het onbelopnd werk, den onge leenden arbeid, die de inrichting, de handhaving, geduren de 25 jaren vertegenwoordigd, van een altijd aangroeiend Korps gelijk het onze Indien deze schitterende en sterke hoedanigheden, aan dewelke ik gelukkig ben eene openlijke en sympathieke hulde te brengen, het erfgoed zijn van al de leden van het Korps, ze zijn bovenal den lijftocht der man nen van eer en moed die de stichters Yan dit midden waren. In den naam hunner in feest zijnde medeburgers, stuur ik hen de uitdrukking onzer geheele. erkenteüjkheid, en ik hoop, dat de uitstekende mannen, die het Vrij willig Pom pierskorps van Aelst uitmaken, nog lang zullen voortgaan in de baan der pücht, zoo edel en nederig vervuld. In alle omstandigheden mocht het Pompierskorps op den bijstand van het stedeüjk bestuur rekenen. Wij hebben met belangstelling haren vooruitgang gevolgd wij hebben ge daan wat we konnen, om het, in de maat onzer krachten, met een uitgekozen gereedschap te begiftigen. Laatst nog hebben wij ons groote opofferingen getroost door den aan koop der stoomspuit, die gij bewonderd hebt. Welnu, Mijnheeren, ik neem er de verbintenis van aan Wij zullen in de toekomst aan het Pompierskorps onzen bestendigen steun büj ven geven, steun die in het verleden nimmer ten achteren bleef. Gij moogt altijd rekenen op den bijstand der stad Aelst, Mijnheeren, want ik ben overtuigd dat zij nooit tevergeefs aanspraak maken zal op uwen geest van broederüjkheid, tucht en-opoffering. En hoe zouden wij in de gevoelens van toegenegenheid voor onze wakkere pompiers kunnen wankelen, wanneer wij - het puik hunner vereeniging van alle kanten des lands zien toesnellen om met ons dit famiüefeest te vierenWat zeg ik, van alle kanten des lands Mijnheeren, we zien hier zelfs korpsen, toebehoorende aan naburige Natiën, zusters der onze Het is waar, dat de zelfopoffering geen grenzen kent Het is voor de stad Aelst voorzeker een heerüjk schouwspel,al deze ridders van den plicht, Vlamingen, Walen, Fjranschen, Luxemburgers vereenigd te zien om hulde te brengen aan ons jubelfeestend korps. Zoo heeft de ze feest niet alleen een gemeentelijk, een gewestelijk karak ter, maar een internationaal karakter van ware en een drachtige broederüjkheid. Zij zou van aard wezen om de voorvaderüjke banden die ons aan onze naburen hechten nog vaster toe te halen, en daardoor bij zonderüjk zal zij in gulden letters in de jaarboeken van onze aloude hoofdstad van 't Keizerlijk Vlaanderen aangestipt büjven Ik zou hier het glorierijk verledenyan „dezen roemrijken grond kunnen aanhalen. Maar waartoe zou hst noodig we zen de geest van ontembare wilskracht en onomkoopbare trouw die onze voorouders bezielde, ,en die hen de edele leus verwierf die prijkt op het oud belfort der stad Nee Spe, nee Metu r,, Noch door de hoop, noch door de vrees dit glorierijk verleden, het herleeft te midden van u, te midden van ons schoon Pompierskorps, dat in de hevigste brandrampen nooit week voor de vrees van welkdanig god vaar, en dat alleen, in éen en hetzelfde gevoelen voor den pücht vereenigd büj ft. Het is uit den grond des harten, dat ik in den naam der Stad voorstel, te drinken op den vooruitgang van ons Pom pier skorps. M. V. Rauter, Voorzitter der Koninklijke Fede ratie der Pompierskorpsen van België, voerde het woord om den Voorzitter van het Inrichtingscomi- teit te bedanken namens de Belgische Pompiers der Koninklijke Federatie. M. Poulain, bevel hebber van het Pompierskorps van Denain bedank te den Voorzitter van 't inrichtiagscomiteit namens de vreemde Pompierskorpsen. En ten slotte stelde M. Henry, geheimschrijver der Federatie, een heildronk voor aan de Drukpers. Des avonds, om 7 uren, gaf de Fanfaar der Pom piers van Schaerbeek (Brussel) een prachtig Con cert in het lokaal der Koninklijke Harmonie. De hovingen waren schitterend verlicht. Daarna greep een veldfeest plaats, gevolgd van een groot dansfeest. De dag, zoo wel begonnen, eindigde in onge stoorde vreugd en tot algemeenë voldoening. Onze ieverige Politiekommissarissên en agenten, die zich voorbeeldig van hunne lastige taak kweten,zijn het eens om te verklaren dat nergens en in niets de rust noch de openbare orde werden gestoord. Onze welgemeende dank 5 speciale treinen waren ingericht, doch men was verplicht er 's avonds nog andere bij te voegen om den grooten toeloop van volk huiswaarts te voeren. Brengen wij hier eene openbare hulde aan de heeren inrichters van dit feest, dat voorzeker in het geheugen van alle Aelstenaars, zonder onderscheid van denkwijze, zal geprint blij ven. Hulde aan M. Fritz De Wolf, de wakkere Voorzitter, hulde aan M. Jozef De Vos, de onvermoeibare Secretaris van 't iurichtingscomiteit Aelst zal den 30 Juui 1901 in duurbaar aanden ken houden Aelst zal zijn dapper, Vrijwillig Pompierskorps meer om meer beminnen en hoogschatten Namens de gansche bevolking, die zich zoo een drachtig bij de jubelfeesten onzer helden aansloot, klinke nog eons den kreet Vervolg van de Eerste bladzijde, wankelbaar. Vermoeid zooveel kloekmoedigheid te zien bij eenen ouderling dien hij meende te overhalen, en razend omdat hij iemand op de wereld vond, die hem wou wederstaan, roept Napoleon uit Laat ons zwijgen van die zaak, mijnheer de Paus gij misprijst mijne vriendschap, gij zult mijne vijand schap gevoelen. Hoogheid, antwoordde de Ouderling, ik leg uwe bedreigingen neder aan den voet van het kruisbeeld ik laat aan God de zorg over mijne zaak te wreeken, want mijne zaak is zijne zaak I De God van vroeger leeft nog De God van vroeger leeft nog, zegt gij Wat hoopt gij van Hem Dat Hij de Kerk zal ondersteunen en haar zal verdedigen tot het einde der tijden, zooais Hij het beloofd heeft 1 Het zijn groote beloften, hernam Napoleon, meer vertoornd, wij zullen zien welnu ik ben niet tevreden, noch van den Paus, noch van de Kerk van dien God van vroeger. Misschien zal ik op mijn eigen gezag eenen staatsgodsdienst stichten, die voor opperhoofd zal hebben, niet den Stadhouder van Christus, maar den Keizer zeiven. Gij overdrijft uwe macht, Sire. Ik vermag alles in Europa riep uit met hoogmoed de overwinnaar van zooveel volkeren. Het is maar de koppigheid van eenen Ouderling die zich uitgeeft voor den stadhouder van den God van vroeger, dien ik niet kan plooien. Welnu, dat hij zonder buigen, sterve in gevangenschap 1 Zwicht u, vorst zwicht u 1 antwoordde met verontweerdiging de eerbiedweerdige gevange ne, al de Kerkvervolgers zijn verbrijzeld geweest de Kerk blijft rechtstaan. Gij vervolgt de Kerk, gij houdt mij gevangen en ik leef, spijts al mijne ellenden en mijne kwellingen. Ik leef om te zien hoe Gods hand u zal verbrijzelen, want uwe maat is vol weldra zult gij het lot deelen van al de Kerkvervolgers. Nog nooit had Napoleon zulk eene taal gehoord. De paus, uitgeput van krachten viel noder op zij nen leunstoel en de meester van Europa, rood van woede, verliet plotseling de kamer, zeggende Die God van vroeger verbrijzelt maar de zinne- loozen Hij vermag niets tegen eenen Cesar 1 't Is gij mijnheer de Paus, die door mijne gramschap zult verbrijzeld worden 1 Tien jaren later was de Keizer zelf gevangene op Sint Helena. Daar, op die onbergzame rots, verre van de legerbenden die hij zoo dikwijls naar de zege opgeleid had, herinnerde zich de groote over winnaar in zijn verval het droevig tooneel op het kasteel van Fontainebleau. De generaal Ber tram! en graaf Jozef van Rethel deelden zij n ge vangenschap. Zekeren dag, na langen tijd zijne oogon gevestigd te hebben wijds en zijds op het on meetbare water wiens baren aan zijne voeten kwa men spoelen, zegde de Keizer aan den graaf Jozef, waart gij op 't kasteel van Fontainebleau ,-niet, wanneer Pius VII mijne bestemming voor- zeide «Ja Sire, ik was er. Herin nert gij u die onderhandeling nog «Ja Sire, nooit zal zij uit mijn geheugen verdwijnen. En de woorden van den Paus herinnert gij ze u nog it Ten volle, Sire de heilige Vader zeide De God van vroeger leeft nog die God heeft altijd de Kerkvervolgers verbrijzeld en hij voegde er bijEn dan, Jozef, dan vroeg Napoleon met aandrang, toen hij zag dat de jonker aarzelend haperde. Hij voegde erbij dat die God uwe Hoogheid zal verbrijzelen, indien gij niet ophieldt de Kerk te verdrukken. In derdaad In der waarheid de God van vroeger leeft nog om de verdrukkers van zijnen Stadhouder hier op aarde te verbrijzelen. Ah kon ik toeroepen, voegde Napoleon droefgeestig erbij, kon ik toeroe pen aan al dezen die hier op de wereld eenig gezag bezitten eerbiedigt den plaatsvervanger van Je- sus-Christus, randt den Paus niet aan, verdrukt hem nietzooniet, gij zult verbrijzeld worden door de wrekende hand Gods, die den Stoel van den H. Petrus verdedigt. A. VRAAGT OVERAL HET L.EUVENSBIER der gunstig gekende Brouteerii Fran» Bruwé, AALST. Lezers, indien gij bleek, zwak en bloedeloos zijt, versterkt u met de pil van Dr Raphael en ge zult aanstonds eene frissche gelaatskleur, kracht en le- vendigheil terugvinden. 1.75 fr. de doos in alle apotheken. Te verkrijgen bij M. Renneboog, Nieuwstraat.

De Volksstem | 1901 | | pagina 2