Salles ia Wes St-IcM CHRISTOFLE IBRUXELLESI LEO GEEROMS-AERTS 5 dipl:dhonneur Kunst- en Letternieuws. Het laatste Examen. Zoo zouden er veel zijn. Kerkelijk Nieuws. LUIBRECHTS STADSNIEUWS. O. L. V. van Lourdes (Frankr.) Burgerlijke Stand, Aalst. HIPPOLYTE MEGANCK De Gracieuse. Bericht. Te verkrijgen Tr i/nno bi^ seiesenheid>aan g°ed- B E B 1 B T P. Ringoir-De Nutte, KORTE KORTSTRAAT, 17, AALST. ti; u n t r ,11 i'/t t t u i nt /7/i t;/,i. v LEO CORTEN, Succursale et garde-meubles mieowe ttaeziM» **£11X111 S^WWSENTIll**'^ COUVERTS ORFE VRERIE 31 MÉDAILLES D OR Exigerlenom CHRISTOFLE surchaque pièce DÉPOT CENTRAL Rue S-Jean 2 kenmerken, toch zien we dat diezelfde grenzen verdwijnen en dat de verzuchtingen der volken algemeen worden wan neer er sprake is van hulde te brengen aan den moed, aan de wakkerheid, aan de zelfverloochening, aan al die edele medewerkers die de Menschheid vereerlijken en die van geen enkel land het monopool zijn. Kunnen wij aan die welwillendheid, aan die dienstvaar digheid van uwentwege, waardig genoeg beantwoorden, mijne Heeren?... Ah! Voorzeker kunt ge ergens meer glans, meer praal zien schemeren Heerlijker en prachtiger kunnen de feesten zijn die er u zullen aangeboden worden Maar wat ik u verzekeren mag, het is dat ge nievers meer ware goedhartigheid, meer onverbloemde genegenheid zult aantreffen dan in deze stad. En deze vriendschaps- en hul deblijken van al de Aelstenaars, zullen, ik heb er de over tuiging van, u zoo aangenaam zijn als de schitterendste feestelijkheden. Hieruit blijkt, mijne Heeren, dat den dag van 30 Juni 1901 niet alleenlijk een dag van feestviering zijn zal, maar ook, onder algemeen oogpunt, een dag vruchtbaar aan praktische uitslagen. Het zal voor de Aelstenaars eene heugelijke gebeurtenis zijn, die den besten indruk in alle harten zal laten. Maar, mijne Heeren, ge tracht waarschijnlijk om aan de feestelijkheden van dezen dag deel te nemen Ook zou ik u niet langer ophouden indien het niet ware om u den eere wijn aan te bieden en bij het getik onzer glazen u nog eens te zeggen DANK EN GOEDE FEEST (Levendige toejuichingen Wij laten hier de namen volgen der heeren jubi larissen en stichters van 't Vrijwillig Pompiers korps onzer stad De Paepe Polydoor, capitein-commandant, De Paepe Leo, luitenant, Arys Hector, onder-luitenant, De Vos Jozef, adj udant-ouder-officier, De Vylder Valery, sergent-major, Hendrickx Louis, sergent, De Mette Amand, kaporaal, Van der Borght Henri, Van der Poorten Firmin, Meersman Theophiel, r Liebaut Petrus, Deghtls Victor, Kieckens Gustaaf, Kieckens Edmond. Komt van de pers De Rozeninaagd, ge volgd van Een Koning zonder Kroon, episo den uit de fransche omwenteling naar het fransch van L. Dussieux, vrij bewerkt door Petrus Van Nuffel. Een net boekdeel, in prachtigen omslag gebonden, 240 bludz., prijs één frank. Aller best geschikt om als prijsboek te geven. Bijna gansch de oplage is dan ook te dien einde reeds aangekocht. Blijven nog een paar honderd exem plaren. Wij ziju thans in het tijdstip der examen, een kritiek, een wispelturig, een noodlottig of een ge lukkig tijdstip. Uw geluk hangt aan een zijden draadje waait de wind in uw zeil, alles is goed, uw diploma is verzekerd, maar is het anders, dan is het integendeel, dan wacht u eene buis uwe kennissen en bekwaamheden mogen dan nog tien maal zoo solied zijn. En toch is er geene welke zich op voorhand kan verzekeren, dat hij zijn laatste examen met vrucht afleggen zal, vooral niet, ais hij maar het minste zenuwachtig is. Zoo vertelde mij deze week een achterneefje van het 13" knopsgat, een kozijn van de halve broer van een neef van ons Madame, welke met onder scheiding het diploma van dokter in genees-, heel- en vroedkunde bij de Universiteit gewonnen had Ik had den tijd mijner studiejaren hoegenaamd niet versnipperd, niets had ik verwaarloosd en volstrekt niets voor zijn botten geslagen ook be vond ik mij genoegzaam geharnasd om mijn laatste examen met moed te doorstaan en mijn diploma op schitterende wijze te bemachtigen. Zoo was mijn gedacht nog daags voor de exa men, maar hoe meer het kritiek oogenblik nader de, dat ik voor mijne Professor verschijnen zou, hoe meer de schrik mij bekroop, en welhaast ge voelde ik, dat ik van mijn stuk zou geraken en met mijne aangeborene zenuwachtigheid zou moeten afrekenen. Dit gedacht alleen was genoeg, om mij de koorts op 't lijf te jagen. Edoch, ik moet u zeggen dat al les meeviel, de wind waaide vlak in mijn zeil, en flink antwoordde ik op al de kwesties die mij voor gesteld werden ik kreeg moed, tot dat ik bij mijn laatste professor moest gaan, die mij uitsluitelijk over praktische geneesmiddelen ondervragen zou. 't Was van dit examen waarvan ik altoos het meeste schrik had daarbij had de Professor, die met dit examen gelast was, een buitengewoon streng voorkomen, ofschoon hij de beste mensch der wereld was. Dit alles bracht mij uit mijn luren; ik geraakte van mijn stuk, begon mijn toestand te overwegen, en stelde mij gelijk met een lote- ling, welke voor de bus staat, om het nummer uit te halen, dat over zijn lot beslissen zal. Ik begon te beven, en de Professor moet zeker mijne aandoening wel gezien hebben, want hij was uiterst geduldig en zelfs medelijdend voor mij. Al les liep goed af, de laatste vraag zou mij echter den knak geven. Met trage duidelijke stem, en op den toon van eene kelderdeur, wiens leuuen in tien jaren niet meer gesmeerd waren, zegde hij Uw ambt als dokter brengt u voor een pa tient gij ondervindt, dat hij aangetast is op de wa terorganen en dat hij aan verstopping lijdt. Die toestand is zeer kritiek welnu, welke middelen zult ge aanwenden om dien lijder te helpen of van zijn lijden te verlossen Het duurde wel bijna 6 a 7 minuten, eer de Professor die vraag voorgesteld had, zoodat ik on- dertusschen den tijd had het antwoord met gemak te overwegen en zaam te stellen. Aanstonds wist ik dat er vijf voorname midde len hiervoor werden aangeduid, en ik wilde ze flink achter elkander opzeggen, maar... eilaas, het vijfde middel, dat een der voornaamste was, wilde mij niet invallen. Daar viel ik in een zenuwcrisis, met wanhoop vatte ik mijn hoofd in beide handen en poogde het met geweld wakker te schudden Mijn goede, jonge heer, verzin u maar goed, zegde mijn professor, en toen zag ik dat hij een oog wierp op mijne verlakte schoenen en daarna zijnen mond achter zijnen zakdoek wegstopte, om een on bedwongen lach te verbergen. Onwillekeurig zag ik ook eens naar mijn voe- teneid, en ik zag met onthutsing en verslagenheid dat ik te midden van een grooten plas water stond. Hemel lief, wat was er gebeurd Dit redde mij, als bij tooverslag ging mijne ze nuwachtigheid over, en klinkt het niet, dan botst het, zegde ik met kalmte. Als ik niet meer weten zou, hoe mijn patient te verlossen, zou ik hem zijn laatste cxaam in het doktoraat doen afleggen. Mijn Professor stond recht, bood mij lachend de hand en zegde op de allervriendelijkste wijze Zeer wel, doktoor, ik wensch u geluk, en ik had mijn diploma 1 Wij hebben een persoon gekend, hevig socialist, men kan niet meer. Hij kon geen herberg binnen komen, of hij was aan 't vloeken tegen de rijke menschen en hooge woorden aan 't uitkramen over collectivisme d'état dat zegde hij in 't fransch; dan verstonden de menschen het zeker niet. De aarde zoo declameerde hij hoort niet toe aan de menschen, maar aan de menschheid, en zij is rijk genoeg om al de menschen te laten leven. De persoonlijken eigendom was anders niet dan diefstal. Ja, zoo verre ging hij, onzen Goddelijken Zaligmaker die nogthans gezeid heett Gij zult niet stelen was ook al van zijne partij. Christus was tegen den persoonlijken eigendom. Nu tot daar... Weet ge wat er gebeurde Die kerel heeft overtijd een schoon erfdeel getrokken. Hij had nen broer die van over eenige jaren naar vreemde landen was getrokken en had daar fortuin gemaakt. Die broer is gestorven en onze socialist en zijne zuster hebben gansch zijne fortuin geerfd. De zuster is altijd een braaf en werkzaam paensch geweest en heeft eene schoone gift aan d'arme menschen gedaan... Maar wilt ge weten wat de andere met zijn geld gedaan heeft Hij heeft een schoon buitengoed gekocht en daar woont hij nu met eene vrouw, waar menschen, die niet beter weten, madame tegen zeggen. Thans roept die kneuvel niet meer eigendom is diefstal, maar hij vreest de dieven want hij is bij den wapenmaker gegaan en heeft daar een groo ten revolver gekocht met zeven scheuten en in zij nen hof, wij hebben het onlangs gezien, staat op eenen hoogen paal Hier liggen wol venijzers en schietgeweren Onlangs kwam een zijner gewezen gezellen hem tegen. Maar hoe komt het toch, zei die makker, gij waart een onzer hevigste socialisten en nu zien wij u met geene oogen meer. Och, jongen, ant woordde hij, ons zaken zullen in België nooit pak ken de hoofden der partij zorgen te veel voor hun eigen zak... 't zal nooit gaan ik geef de pijp aan Marten... Nu rookt hij fijne sigaren, ziet ge. Ja, moesten al die luiaards, welke nu socialist zijn, morgen een schoon erfdeel opstrijken, zoo zou een groot deel van hun socialistische droomen uitgedroomd zijn en heel hunne menschenliefde zou bestaan in 't le ven gelijk den persoon, die wij hierboven bedoelen. O die paljassen, allemaal voor den krijg en den heb Kerk van Sint Martina». en Octaaf ter eere van de H. Moeder Anna. Zaterdag 27 Juli, om 7 uren 's avonds zal de feestdag aangekondigd worden door 't luiden der klok en het spelen des beiaards. Zondag 28 Juli, om 10 uren solemneele Mis; om 4 uren Lof, Sermoon en Processie. Een groep maagdekens zal de Processie opluisteren. Gedurende de Octaaf, om 7 uren gezongene Mis. Zondag 4 Augustus, sluiten der Octaaf, om 7 1/4 uren gezongene Mis om 4 uren solemneel Lof, Te Deum en Processie. Maandag 5 Augustus, om 7 uren Mis voor de overledene broeders en zusters van de Confrérie. Luibrechts reed met de vuilkar en zag voor de eerste maal een stoomtram. Hij komt bij zijnen vriend Spiegels en zegt hem Ik heb het beet Spiegels, ik heb het beet Hij plaatst zijne kachel op eenen kruiwagen, daarop een kokenden moor, maakt daarna zijne vuilkar aan den kruiwagea vast en zegt tot zijn vriend Ga uit den weg, Spiegels, want als het in gang schiet, is er geen tegenhouden meer aan Tante wat is dat toch voor een ding een tele graaf 1 vroeg klein Luibeken aan eene damme die de reputatie had van met eene nog al vrij lange tong bedeeld te zijn. Wel Luibeken, antwoordde deze, een tele graaf is een ding waarnee men in een oogenblik, datgenene dat hier gezegd wordt, uren ver weer mede te deelen. Zoo Tante, zei de schalk, dan zijt gij zeker ook een telegraaf, want als men u iets zegt, dan weet het ook in een oogenblik de gansche stad. Zondagrust. Zondag aanstaande zal de apotheek open blijven van M. Bonner, in de Bisschop straat. Zaak Pompier EcmanHet Beroepshof van Gent komt uitspraak te doen. Zooals men weet, vroeg M. Eeman aan M. Leo De Paepe, lui tenant onzer stedelijke brandweer de som van 30,000 frs. Het beroepshof heeft dezen eisch ver worpen en M. De Paepe onvervolgbaar verklaard. Ongeluk. Zondag rond 4 1/2 ure, heeft de expresdrager Buvenszich bijna vergiftigd met van eene flesch accide phenique te drinken, denkende dat het bier was. Doktor Bauwens heeft hem de eerste zorgen toegediend. Paard gestolen. Op 24 Juli 1901, in den voormiddag, is alhier aangekomen een merrie- paard, oud 7 jaren, bleek-bruine kleur, hebbende aan den rechter-voorpoot eene kloof in de hoef en dragende tusschen het ijzer en de hoef eene plaat in caoutchouc, aan het rechter-achterbeen heeft het eene gebrande spat. Het is beslagen met engel- sche hoefijzers. De geleider, die de vlucht genomen heeft, is een kerel van ongeveer 1,75 met. lang, met zwart- blonde haren en kleine knevel, gekleed met een donker grijs met rood gespikkelde vest, grijze broek met streep, zware schoenen met rijgkoor den en eene donkerkleurige jockeymuts. Zijn tong val gelijkt wel op die der bewoners van Meldert en omstreken. Hij spreekt ook Fransch. Maatschappij tot verspreiding der Reis naar Door eenen onvoorzienden voorval was de bij eenkomst tot het kiezen van het Bestuur moe ten uitgesteld worden. De nieuwe bijeenkomst is vastgesteld op Maan dag 29 Juli, om 9 uren 's avonds, in het lokaal Den Engel Leopoldstraat. De heeren leden die alreeds ingeschreven zijn worden vriendelijk verzocht dien oproep te beant woorden. Geboorten Mannelijk 11 Vrouwelijk 14 25. Huwelijken. F. De Bruyn, landb. met C. De Leeuw, kleerm. J. Verhofstadt, tw. met P. Van Cau wen berg, tw. L. Lemaïtre, beeldh. met M. Peynsaert, dienst meid. J. De Coster, steenk. met E. Troch, tw. Overlijdens. V. Aelbrecht, man Seminck, broodb. 69 j. Zout- straatp. J. Wauters, vr. De Brouwer, z.b. 70 j. Ledeweg. C. Gyssens, w® Claessens, z.b. 75 j. St-Vincentiusstr. U. Van de Sype, z.b. 76 j. Nieuwbeekstr. V. De Moor, w® De Witte, rente nierster, 78 j. Nieuw straat. 06 kinderen onder de 7 jaren. I7I71V UI7I7 D kosteloos aan, aan allen dié Jjlji t nJjEiJLl aangetast zijn van eene huidziekte, haarwormen, eczemas, puistjes, huiduitslag, chronische bronchieten, borst-, maag- en blaasziekten, rheumatiek, een onfeilbaar middel te doen kennen om zich spoedig te genezen zoo als hij zelf volkomen genezen is geweest na alle mogelijke geneesmiddels vruchteloos te hebben doorstaan en beproefd. Dit aanbod, waarvan men het menschlievend doel zal inzien, is het gevolg eener belofte. Per brief of postkaart schrijven aan den heer VINCENT, place, Victor Hugo, 8 te Grenoble, die kostelloos en vrachtvrij per post antwoorden en de gevraagde inlich tingen opsturen zal. Agentschap van vrijwilligers met premie voor het Belgische Leger. 50, KEIZERLIJKE PLAATS, 50, AALST, 1600 Fr», en alle voordeden 1600 Fr» Dames, Huismoeders, Kleermaaksters, Naais ters, enz., wilt ge steeds op de hoogte blijven van wat er in de modewereld omgaatwilt ge in al uwe verrichtingen voor huis en kleedij hulp en raad vinden, neemt dan een abonnement op u De Gra cieuse het beste, het oudste en goedkoopste Ne- derlandsch modeblad. De Gracieuse verschijnt tweemaal per maand, in nummers van ten minste 14 bladz. groot for maat, rijk geïllustreerd en met de beste knippatro nen voorzien. De abonnementsprijs voor drie maan den is slechts 2,50 fr. en voor een jaar 10 fr. Met gekleurde platen kost De Gracieuse 16 fr. per jaar. De abonnementen beginnen met 1 Januari, April, Juli of October. Voor inschrijvingen en inlichtingen wende men zich ten bureele van dit blad, of tot de Heeren O. Schepens Cie, uitgevers, 16, Treurenberg, Brus sel. M.D. DE ROECK. gediplomeerde boomteeltkundige, heeft de eer het Publiek kenbaar te maken, dat er bij hem te verkrijgen is eerste kwaliteit van Sparrenhout voor bak kers, alsook boonstaken en houillekolen. Adres Tragel, Zwarten Hoek, Aalst. bij Silvain De Nil, te Aalst-Mijlbeek, eerste klas van tonne- zaad, extra puik, alsook klaverzaad, eigen gewin. Tp hpknmpll b'j D- Uc Roeck' Tragel, J. C ucnuiiidi Aalst, eerste kwaliteit van boonstaken en hoppestaken, aan voordeelige prijzen. I L l\UUl 9 koope prijs, een nieuw BREIMACHIENdienstig voor alle werk. Zich te bevragen bij M1'J. Wellekens, Geeraardbergsche- straat, 46, Aalst. Bij uitscheiding van boomkweekerij uit ter hand te koop bij d' heer De Nul-De Bode, Nieuwbeekstraat, N° 3. 3000 Kana- en Wilge- plantsoenen als ook fruit- boomen van 20 tot 30 centimeters dikte. 18 schoone faiseaux in spaanshout. MEESTEE SCHALIENDEKKER EN WITTER WMoofjHtranl, ff, 44I.ST. Men lette wel op het nummer Illn lrnnn bij Leo DE NUL, Nieuwbeekstraat, R k[ ml 3, Aalst, 1000 kasseien en ook 2 r groote arduinen van 2 meiers vier kant voor machienen op te plaatsen. Magazijn van Hoeden en Klakken. NIEUWIGHEDEN TROUWE BEDIENING. BILLIJKE PRIJZEN. meester-schrijnwerker, met ter woon gevestigd Scherreveldstraat, Nr 47, Aalst, heelt de eer het geacht Publiek kenbaar te maken, dat hij zich ge last met het kuischen van oude Meubels, Poorten, Kunstvoorwerpen, enz., in eiken of welkdanige soort van hout. Deze nieuwe specialiteit, waarvan de uitslagen uitmuntend zijn, laten snijwerk (sculp tuur) en verdere versieiingen ongeschonden, in hunnen natuurlijken aard. Door eene verzeker de waarborg en eene onberispelijke uitvoering zy- ner werken, hoopt hij de gunst van zijne talryke klanten en het geacht Publiek te blijven verwer ven. LEO CORTEN, Meester-Schrij n werker Scherreveldstraat, V 47, galat. 112, Boulevard Anspach BRUZELLES Grand choix de meubles neufs et d'occasi- on. Vente a l'amiable. Ventes publiques tous les mardis, mercredis et Vendredis, A 2 heures. Expedition en Province 59, rne des Chartreux. g—ly bijzonder reroorlooM mldëêl. Vmt ialicktlagaa, nek U kavragaa kt) TERS van LIEFDE, 105, Una 8t-Domlnlq*«, FaiD» •UMiT, Afatakcr-CkiMlit, 1, Pnu|t Sulafcr, Pargk. Mn Depot OH. DBLAORE. BrutilM, IN ALLK A POT KIN. VlugUhrlft FriKtt. AAAAAAAAAPArAAAAAAAAAAAAAAA» Depot M. De Valkeneer Esplanade. 3 GRAN DS PRIX

De Volksstem | 1901 | | pagina 3