Salto de Ventes St-Michel Prachtig Turnfeest Peijzen dee Plaatsen TE HUREN, TE KOOP, LEO GEEROMS-AERTS DAGEN Draagt uw kruis verduldig. De oorlog in Transvaal. STADSNIEUWS. Kunst- en Letternieuws. STAD AELST. MLILBEKE. frs. 39,400,00. Burgerlijke Staml, Aalst. De Dooven Hooren. De Gracieuse. HIPPOLYTE MEGAYCK BERICHT. P. Ringoir-De Aulte, Bericht. Te verkrijgen KORTE ZOÖTSTRAAT, 17, AALST. LEO CORTEIV. Succursale et garde-meubles fessors, een twaalftal Kloosterlingen uit de abdijen van Afïïigem en Dendermonde, alsook verscheidene Heeren Seminaristen, en eindelijk een lange stoet pelgrims, ruim 125 in getal. Nauwelijks hadden wij den trein beklommen of het klinkt partez 1 Nog een groet aan de hoofstad en wij steven de heerlijke landerijen, door gelegen tusschen Senne en Demer, Leuven roept eene kloeke stem. Spoe dig stijgen wij af om aanstonds den trein te beklim men die ons naar Maastricht voeren zal. Aange naam was het, die welbebouwde velden afwisselend met dicht begroeide sparrebosschen en eindelooze beemden, waar tal van koeien graasden, te door kruisen. Nu en dan is de streek plat als in Vlaan deren, dan heuvelachtig, zelfs schilderachtig, bij zonderlijk tusschen Aarschot en Diest, twee oude steden van Brabant. In de nabijheid van Diest be wonderen wij links de heerlijke vallei des Demers, waar de kerk van O. L. Vrouw van Averbode prijkt, omringd van een uitgestrekt park rechts het Heiligdom van O. L. Vrouw van Scherpen- heuvel, omzoomd met rijke weilanden. Van Diest naar Limburg's hoofdstad stoomt de trein door zandgronden en boschaadjes, die de nabijheid der Kempen verraden. Lanaaken Lanaaken de laatste statie op Bel gië bodem. Nog eenige oogenblikken en wij zijn in Holland. Rond 12 uren stapten wij af te Maastricht de hoofdstad van Hollandsch Limburg. Van spoor veranderen, een coupon ontvangen, en door het tolbureel trekken was het werk van eenige stonden. Hier bestond eene moeilijkheid nopens de kaartjes, maar ras was deze weggeruimd door de tusschenkomst van den Eerw. Heer Be stuurder. Na een goed half uur zagen wij reeds in de verte den koepel blinken der prachtige baziliek van Sit- tard. Als uit een mond klinkt het weldra, Sittard Sittard Daar is Sittard De trein stond nauwe lijks stil of de deuren vlogen open en na enkele oogenblikken had iedereen post gepakt om stoets gewijze ter kerke te trekken. Welke gulhartige ontvangst, wat een vreugdevol onthaal 1 Vooraan stapte eene rij van maagdekens met bloemkorfjes, kransen en vaantjes. Hoe blonk het Vaandel van O. L. Vrouw met goud en zilver bestekt in de gouden stralen der middagzon. Dan volgde een kruisdrager tusschen twee vaandragers, daarachter de Eerwaarde Heer Sadones, pastoor van Erembodegem, Eerevoorzitter der bedevaart, in koorgewaad, gevolgd door de muziekanten van Aalst en Erembodegem. Hier zij het mij toegelaten hulde en dank te brengen aan die Heeren welke met hunne schoone begeleiding der liederen en hunne muziekarias zooveel bijgedragen hebben voor het opluisteren der bedevaart. Eindelijk wordt de lange stoet ge sloten door de EE. HH. Priesters en geestelijken en door de talrijke reien der bedevaarders. Onder het zingen van den Magnificat zette de schaar zich in beweging de stiaten van het kleine stadje waren bevlagd op den doortocht. (Slot de naaste week). STAD AALST. PATRONAGE H. JOZEF. gegeven door de Turnafdeehng Willen is Kunnen der Patronage, op DONDERDAG 15 OOGST 1901, (O. L. Vr. Hemelvaart) om 5 ure juist namiddag, op den koer der Patro nage, met de welwillende medehulp der Fanfaren- afdeeling. -(D)- PROGRAMMA EERSTE DEEL. 1Esthetische Marsch door al de Turners en uitvoeren der gezamenlijke vrije oefeningen van het X* Turnbondsfeest van Gent met bijzondere uitvoering van de bekroonde Turners 1" prijs, af- deeling van uitmuntendheid. Na de gezamenlijke vrije oefeningen zal de E. H. Willems, Pastoor van St. Jozef, de zilveren eereteekens overhandigen aan de 6 Turners, die den 1"™ prijs bekomen hebben aan de toestellen (1* Afdeeling). 2. Oefeningen aan de Ringen, door leerlingen en leden. 3. Drij leskens van Franschen Boxe, door onze kleine Turnerkens. 4. Oefeningen aan het Rek, door volwassenen. 5. Reeks zinnebeeldige vrije oefeningen, uitge voerd door volwassenen 1" prijs met kunstvoor werp te St. Niklaas le prijs met kunstvoorwerp te Gent (geschenk van den heer Minister van Land bouw.) TWEEDE DEEL. 1. Bijzondere oefeningen aan de Evenwijdige Barren door leerlingen en leden. 2. Gezamenlijke Schermoefeningen met 't Ge weer l8 prijs te St. Niklaas 1" prijs met kunst voorwerp te Gent. 3. Methodische en zinnebeeldige Staafoefeningen door onze kleine Turnerkens l8 prijs te St. Ni klaas. (Nieuw voortbrengsel). 4. Reeks Pyramiden zonder tuigen, door vol wassenen l8 prijs te St. Niklaas I" prijs met kunstvoorwerp te Gent. 5. Aftocht. 1* plaats 2 fr.; 28 plaats 1 fr.3" plaats 0,50 fr. Boer Ariaan was een brave sukkelaar. Hij was altijd minzaam en gedienstig van aard en ook vroolijk en welgezind, als zijne vrouw hem het leven niet tot eene marteling had gemaakt. Ariaan, die lang gestudeerd had om een middel te vinden waarmee hij zijne kwade Trien zou kun nen tot betere gevoelens brengen begaf zich op zekeren dag naar eenen schilder in de stad. Mijnheer, zeide boer Ariaan tot den schilder, zoudt gij mij geenen engel kunnen schilderen Waarvoor moet die dienen vroeg hem de schilder. Wel, mijnheer, zei de boer, dat zal ik u eens gaan vertellen. Gij moet weten ik heb een schrik kelijk kwaad wijf eene echte duivelin en ik zou een geschilderden engel willen om hem haar als voorbeeld te kunnen aanwijzen. O zeide de schilder, man lief, dat zou niet helpen, immers alle vrouwen meenen ook heel vol maakt te wezen en aan engelen te gelijken. Welnu schilder mij dan een duivel, om haar te kunnen zeggen, ziedaar waaraan gij gelijkt, mis schien zal dit helpen. Niets gekort, vriend niets gekort, want al had ze u zooeven een blauw oog geslagen nog zou ze durven zeggen dat gij de duivel zijt en zij eene vol maakte vrouw. Nog al slechter, vriend, want dan zou ze u uitschelden en zeggen zie die kerel heeft alle da gen den dood voor oogen en nog betert hij zich niet, want vriend, aan zoo'n wijf is hoegenaamd geen zalf te strijken, 't Beste van al is uw kruis verdul dig te dragen. Toen boer Ariaan thuis kwam begon zijne lieve wederhelft weer op haren poot te spelen en, zich den raad herinnerende die hem gegeven was, pakte hij zijne vronw vast, tilde haar op zijne schouders en droeg haar zoo rond op straat. Iedereen kwam toegeloopen om te vernemen om welke reden die dompelaar alzoo met zijne vrouw rondliep, en hem gevraagd hebbende waarom hij zulks deed, gaf hij ten antwoord Een wijs man heeft mij geraden mijn kruis zorgvuldig te dragen en ik wil dit gaarne doen als zij maar niet meer twist. Dit hielp. Sinds dien heeft het wijf haar man in vrede gelaten. Overwinning: der Boeren in Zwasiland. Breiuersdorp ontruimd door de Engelscheu. Lord Kitchener seint uit Pretoria, 26 Juli. Generaal Stephens bericht, dat eene afdeeling van Steinacker-ruiterij, die Bremensdorp bezet hield, op 24 Juli door eene groote Boerenmacht gedwongen werd af te trekken. De Boeren bestonden ongetwijfeld uit burgers der commandos van Amsterdam en Piet Retief, en kwamen uit het Zuiden. Den ganschen dag vechtend bereikten de Engel- schen het 25 kilometers verder gelegen Lambogo. Zij verloren 10 man aan dooden en gewonden en een aantal vermisten. Het bericht der overgave van Bremersdorp zal weer onaangenaam weerklinken in Engeland. Het gebeurt immers in eene streek, die ditmaal voor goed was schoon geveegd door generaal sir Bindon Blood. Die had de distrikten Amsterdam en Ermelo ge zuiverd, en pas is zijn werk gedaan, of de Boeren verschenen er terug on verjagen de Engelschen uit hunne bezittingen. Natuurlijk zullen de Engelschen al den voorraad achtergelaten hebben, vermits zij aftrekkend nog voortdurend moesten vechten. Volgens te Londen ontvangen tijdingen verloren de Engelschen 33 krijgsgevangenen. Geruchten van 't aftreden van lord Kitchener. Verscheidene Engelsche bladen, o. a, Standard en de Outlook verzekeren dat einde Augustus lord Kitchener het opperbevel in Zuid-Afrika zal neer leggen. Hij zou 't opperbevel in Indië nemen, en in Zuid Afrika worden opgevolgd, 't zij door generael Lyt- telloot, 't zij door generaal sir Bindon Blood. Zondagrust. Zondag aanstaande zal de apotheek open blijven van M. Ghysselinckx, in de Molenstraat. Programma van 't Concert welke zal gege ven worden op het kiosk ter Groote Markt, op Donderdag 1 Augusti 1901, om 8 1/2 uren 's avonds, door de Koninklijke Harmonie, onder het bestuur van M. L. Walpot 1° Marche Lorraine, L. Ganne. 2° Ruy Bias, ouverture, Mendelsohn. 3" Grande Fantaisie sur l'opéra Rigoletto Veedi. 4" Andante de la Symphonie de Haydn. 5° Un jour d'été en Norwège, fantaisie descrip- tine, Wilmebs. Prijsuitdeellng. De prijsuitdeeling aan de leerlingen van het Bisschoppelijk College van den H. Martinus zal plaats hebben Donderdag 8 Au gusti, om 9 1/2 uren stipt. Komt van de pers De Rozeumaagd, ge volgd van Een Honing; zonder Kroon, episo den uit de fransche omwenteling naar het fransch van L. Dussieux, vrij bewerkt door Petrus Van Nuffel. Een net boekdeel, in prachtigen omslag gebonden, 230 bladz., prijs één frank. Aller best geschikt om als prijsboek te geven. Bijna gansch de oplage is dan ook te dien einde reeds aangekocht. Blijven nog een paar honderd exem plaren. DER OPBOUWING. van de Pastorij in de nieuwe Parochie Het Collegie van Burgemeester en Schepenen der Stad Aelst, zal op Maaudag 26 Angusti 1901 om 11 uren voormiddag, ten Stadhuize ter gewone Zittingszaal, overgaan tot de openbare aanbeste ding van de opbouwing van het Pastoreelhuis in de nieuwe parochie in Mijlbeke. De begrootingsstaat der uit te voeren werken bedraagt. Niemand is tot de aanbesteding toegelaten indien niet op voorhand een pandgeld van 1150 fr. is ge stort. De aanbiedingen, op zegel geschreven, zullen on der aan den post aanbevolen omslag gestuurd wor den aan M. den Burgemeester der Stad. Zij moeten ten minste drie volle dagen voor den dag der aanbeste ding in de Post besteld wezen. Zij zullen toegezon den worden onder dubbelen omslag, de uitwendige zal, behalve het adres van den heer Burgemeester, het opschrift dragen Aanbieding voor de onder neming van openbare werkenen de binnenste Aanbieding voor de opbouwing der Pastorij in Mijlbeke. De aanbiedingschriften moeten de namen, voor namen, hoedanigheden en woonplaats van den aan bieder vermelden en door hem geteekend zijn zij moeten bepalen dat de aanbieder zich verbindt op zijne roerende en onroerende goederen de werken volgens de lastenkohieren te voltrekken, en de som zijner aanbieding in volle letters opgeven. De aannemers zullen bij hun biedingsschrift moe ten voegen eene op zegel geschreven verklaring no pens het minimum van dagloon aan de werklieden te betalen. Het gemeentebestuur behoudt zich uitdrukkelijk het recht voor vermeederingen of verminderingen te bevelen aan de werken bij de ontwerpen voor zien het geval zich voordoende, zal er rekening ge houden worden van de meerdere of mindere werken de eene of de andere geschat volgens de prijzen van 't bestek en gewijzigd volgens den uitslag der aan besteding naar luid van art 8 van 't algemeen last- boek vastgesteld door de bestendige Deputatie van 5 April 1890. De aannemers zullen het werk aanvangen zoo haast zij zullen door het Gemeentebestuur er het schriftelijk bevel toe ontvangen hebben. Het plan, bestek en kohier van lasten en voor waarden der besteding berusten op 't Stadssecre- tariaat, alwaar men alle werkdagen van 9 uren 's morgends tot 's middags, er van kennis kan nemen. Alle verdere inlichtingen zal men bekomen bij den heer Julius Goethals, Stadsbouwkundige. Gedaan te Aalst, ten Stadhuize den 29 Juli 1901. De SecretarisDe Burgemeester Oscar Reyntens. M. L. Gheeraerdts. Geboorten Mannelijk 14 Vrouwelijk 11 25. Huwelijken. Ch. De Smet, landb. met J. Colinet, z.b. P. De Neef, plafon, met C. De Smet, br. V. Mer- tens, wever, met M. Strick, z.b. F. Bauwens, tw. met E. Van Nuffel, tw. J. Van den Broeck, vellenbew. met C. Van Eeckhout, z.b. D. Sack, tw. met L. Molen, z.b. F. Libairt, freinw. met D. Buys, z.b. F. Tas, reiz. met R' Wymeersch, dienstm. J. De Bruecker, bakker, met E. Van Audenhove, z.b. D. Bogaert, stofv. met M. De Smet, br. Overlijdcns. M. De Smet w8 Verbrugghen, eigen. 80 j. overl. teHekelgem.M. Poriau, w" Auné, z.b. 67 j., Lange Ridderstr. F. De Decker, vr. D'Herde, z. b. 43 j. Gentschesteenw. J. Sonck, vr. De Troy- er, z.b. 24 j. Hoogstr. J. De Vos, wr. Lenoir, pluimenfab. 62 j. overl. te Elseue. 06 kinderen onder de 7 jaren. Het nummer 27 van den Geïllustreerde We reld 626, Chiswick High Road, Loudon, W., deelt de beschrijving mede van eene Wonderbare Genezing van doofheid en gebrom in de ooren door heeling, welke ten huize gedaan kau worden en onfaalbaar geneest. Dit nummer zal kosteloos op gezonden worden als men zijn adres aangeeft aan den uitgever van bovengenoemd Tijdschrift. groote en schoone Maga- de - - 7 Zouuestraat, Nr Zich te bevragen bij M. Louis De Nayer, raardsbergschestraat, Aalst. Dames, Huismoeders, Kleermaaksters, Naais ters, enz.wilt ge steeds op de hoogte blijven vau wat er iu de modewereld omgaatwilt ge in al uwe verrichtingen voor huis en kleedij hulp en raad vinden, neemt dan een abonnement op De Gra cieuse vhet beste, het oudste en goedkoopste Ne- derlandsch modeblad. De Gracieuse verschijnt tweemaal per maand, in nummers van ten minste 14 bladz. groot for maat, rijk geïllustreerd en met de beste knippatro nen voorzien. De abonnementsprijs voor drie maan den is slechts 2,50 fr. en voor een jaar 10 ir. Met gekleurde platen kost De Gracieuse 16 fr. per jaar. De abonnementen beginnen met 1 Januari, April, Juli Qt October. Voor inschrijvingen en inlichtingen wende men zich ten bureele van dit blad, oi tot de Heeren O. Schepens C'8, uitgevers, 16, Treurenberg, Brus sel. Agentschap van vrijwilligers met premie voor het Belgische Leger. 50, KEIZERLIJKE PLAATS, 50, AALST, 1600 Fr®, en alle voordeden 1600 Fr®. koope prijs, een nieuw BREIM ACHIENdienstig voor alle werk. Zich te bevragen bij Mr J. Wellekens, Geeraardbergsche- straat, 46, Aalst. Bij uitscheiding van boomkweekerij uit ter baud te koop bij d' heer De Af ui-De Bode, Nieuwbeekstraat, N° 3. 3000 Kana- en Wilge- plantsoenen als ook fruit- boomen van 20 tot 30 centimeters dikte. 18 schoone faiseaux in spaanshout. MEESTER SCHALIENDEKKER EN WITTER Hoof/sfi'fifit. 11, AAMjSV. Men lette wel op het nummer M.I). DE ROECK, gediplomeerde boomteeltkundige, hoeft de eer het Publiek kenbaar te maken, dat er bij hem te verkrijgen is eerste kwaüteit van Sparrenhout voor bak kers, alsook boonstaken en houiilekolen. Adres Tragel, Zwarten Hoek, Aalst. bij Silvain De Nil, te Aalst-Mijlbeek, eerste klas vantonne- zaad, extra puik, alsook klaverzaad, eigen gewin. Tp hptnmpn bl.i 9 Roeck, Tragel, «CRUlueu Aalst eerste kwaliteit van boonstaken en hoppestaken, aan voordeelige prijzen. m_ l.nnT1 bij Lbo DE NUL. Nieuwbeekstraat, lu nilUlJ 3, Aalst, 1000 kasseiën en ook 2 groote arduinen van 2 meiers vier kant voor machienen op te plaatsen. Magazijn van Hoeden en Klakken. f./. ii MV#; m i'it t rn rt n riKKi.Kv NIEUWIGHEDEN TROUWE BEDIENING. BILLIJKE PRIJZEN. meester-schrijuwerker, met ter woou gevestigd Scherreveldstraat, Nr 47, Aalst, heeft de eer het geacht Publiek keubaar te maken, dat bij zich ge last met het kuischen van oude Meubels, Poorten, Kunstvoorwerpen, enz., in eiken of welkdanige soort van hout. Deze nieuwe specialiteit, waarvan de uitslagen uitmuntend zijn, laten sny werk (sculp tuur) en verdere versieringen ongeschonden, m hunnen natuurlijken aard. Door eene verzeker de waarborg en eene onberispelijke uitvoering zij ner werken, hoopt bij de gunst van zijne talrijke klanten en het geacht Publiek te blijven verwer ven. H.EO OORTEN, Meester-Schrij n werker Scherreveldstraat, Nr 47, Aalst. 112, Boulevard Anspach BR.TJX/BIL.IL.EIS Grand choix de meubles neufs et d'occasi- on. Vente a l'amiable. Ventes publiques tous les mardis, mercredis et Vendredis, A 2 heures. Expedition en Province 59, rue des Chartreux. mUDIBt BtMEHÊB ••jf bijzonier veroorloofd middel. Vm» iahobtioge», «eb l» bevragen bij .o^vin LIEFDE106. Rae St-Domtnlqu*. ftllk auniET. Atataker-Chlaitt, tPumji UhIrI«r. ParIJ*. •en Depotoh. dblaore. Bruxellm, IN AkLI A POTIKKN, Vlu£lthFlff FMntO. Depot M. De Yalkeneer Esplanade.

De Volksstem | 1901 | | pagina 3