Mes je Ventes St-Micbei CHRISTOFLE "E mm.hu LEOGEEROfiflS-AERTS TE HUREN. DAGEN 5 dipl:dhonneur Denderhautem. Abij van Affligem. Priesterlijke benoemingen STADSNIEUWS. De Gracieuse. Burgerlijke §tan<l, Aalst. TE KOOP, bij M. Victor Segers, Leo- poldstraat, werktuigkundige, Aalst, een zeer schoon ijzeren Grillie groot 2 npe- ters 25 breed, eu 2 meters 70 hoog, aau goedkoo- pe prijs. Is verschenen S. Fraiiciscus' Almanak S. liitonlus' Volksalmanak ST AB AELST. MIJLBEKF,. fPS. 32,400,00. HIPPOLYTE MEGANCK BERICHT. P. Ringoir-De Nutte, Bericht. Te verkrijgen KORTE ZOUTSTRAAT, 17, AALST. TP 1/nnD gelegenheid, aau goed- I L |\UUr% koope prijs, een nieuw JBIfiElMAClllEIN, dienstig voor alle werk. Zich te bevragen bij Mr J. Wellekens, Geeraard be rgsche- straat, 46, Aalst. LEO GORTEN, Succursale et garde-raeubles VQLitam eeaeznt '^tUXlR «ENT! COUVERTS ORFE VRERIE 31 MÉDAILLES D OR Exigerlenom sur chaque piéce DÉPOT CENTRAL Rue SD Jean 2 Ondertusschen ruste hij ook niet op letterkundig terrein en schreef zijne Historie of the Roman Sta tes, in drie deslen, vertaald uit het italiaansch, en zijn Letter to Lord Aberdeeneen vlugschrift over de verdrukking der napelsche patriotten, dat in Europa diepen indruk maakte. Gladstone als financier. In het nieuwe liberale kabinet van Juli 1859 hernam Gladstone zijne oude portefeuille, droeg veel bij tot het sluiten van een fransch-engelsch handelsverdrag en ontwierp een stelsel van belas tinghervorming, op gevaar af zijne positie in het kabinet Russel-Palmerston (Juni 1860) aan 't wan kelen te brengen. Zijne fiuoncieele combinaties, om te geraken tot evenwicht der begrooting, zonder de lasten te ver- hoogen, okten de bewondering uit van heel Europa. Van ultra-conservatief een vooruitstrevend libe raal geworden moest hij herhaaldelijk denken af te zien van zijn mandaat voor de hoogeschool van Oxford, eene conservatieve vesting. In 1861 werd hem door 800 kiezers uit Zuid-Lancashire eene candidatuur aangeboden en toen, bij de kieziugen van 1865, de hoogeschool van Oxford zijne candi datuur had verworpen, werd hij dan ook in Lan cashire met groote meerderheid gekozen. Nog een jaarlang had het ministerie-Palmerston, waarvan hij deel maakte,tegen de moelijkheden der kieshervorming en tegen de gevaarlijke woeling van het fenianism in Ierland te strijden. De dood van lord Palmeston (18 October 1865) droegtot zijne verzwakking bij, andere sterfgevallen en aftredingen verzwakten het nog meer. De oproer in Ierland moest met geweld onderdrukt worden, zonder dat daarom de opstandeliugen ontwapenden; en toen op 26 Juni 1866 het ministerie Russel- Gladstone in minderheid kwam over de Reform bill trad het af en maakte plaats voor het conservatief kabinet-Disraëli (juli). Gladstone's eerste ministerie. Pas het bewind verlaten hebbende, ondernam Gladstone den onvergetelijken veldtocht voor de afschaffing der opgedrongen iersche Staatskerk en de scheiding van Kerk en Staat, in dit door de pro- testantsche landlords uitgezogen land, ten bate der bevolking. De beweging, door Gladstone op het getouw gezet, sleepte geheel Engeland meê en het ontwerp, door Gladstone voorgesteld, werd in Juni 1868 door het Lagerhuis gestemd, maar onmiddelijk verwor pen door de Lordskamer. Gladstone zette de wettelijke woeling in heel het vereenigd Koninkrijk door; het parlement werd ontboden en het land stuurde eene machtige libe rale meerderheid naar Westminster. Gladstone zelf werd ontboden door de koningin en voor de eerste maal gelast met de samenstelling van een ministerie, waarin ook John Bright zitting nam. Het eerste werk van het nieuw ministerie was het voorstel der iersche Staatskerk door te drijver en alhoewel de Lordskamer het nog wilde wijzigen, werd het in Juni-Juli 1869 definitief en ongewijzigd bekrachtigd. In den reusachtigen strijd tusschen Gladstone en de Lordskamer stond heel de bevolking aan de zijde van den minister, wiens redenaarstalent reeds zoo hoog geroemd was, dat hij algemeen werd er kend als Europa's grootsten spreker. Geen enkel kon ook als hij aanspraak maken op zulke letterkundige begaafdheden, want benevens zijne rustelooze politieke werking vond hij nog den tijd om zijne hooggeroemde studies over Homeros en den homerischen tijd uit te geven. Vervolgt. muziek van de Demokraten, (De Backer,) liever naar Oostende zijn geweest den 15 Oogst, dan naar de groooote betooging van Boom Pië jongen verlaten de vrienden van Denderhau tem ook al, dat waren nochtans de hartvrienden van vroeger, hé Wel dat gij nieuwe hartvrienden gevonden hebt, en dat, namelijk te Hoeveren. Voor hoelang hebt gij deze sukkelaars aan uwen strijkpenning Door een allerschoonste weder begunstigd, heeft de processie der Abdij met luister haren j aarlijk- schen ommegang met het mirakuleus beeld van Onze lieve Vrouw van Vrede kunnen doen. De nieuwsgierigen van wijd en zijd toegestroomd om den stoet, prachtig in zijne eenvoudigheid en vooral kerkelijk karakter te bewonderen overtrof zeker de 5000. De fanfarenmaatschappij van Onze Lieve Vrouw Lombeeck was uit eigen beweging de abdijprocès- sie komen opluisteren. De groepen ingericht door de parochie van Teral- phene waren overeerlijk. De parochie van Goyck met zijne zinnebeelden der passie van O. L. Heer, was prachtig en strekke tot eer van onze moedige ijveraarster Maria De Doncker, die deze trots alle moeilijkheden en vermoeienissen naar Affligem heeft gebracht. De parochie van Meldert, met haren wakkeren Herder, den E. H. Pastoor B. De Clippele, aan het hoofd volgde iosgelijks terwijl de Xaverianen Con- freriënen fanlarenmaatschappijen malkander afwis selenden met lieve zangen en puike muziekstukken. Daarna volgden de fraaie en prachtige groepen der parochie van Hekelgem en der abdij van het mirakuleus beeld van Onze Lieve Vrouw van Affli gem gevolgd van de Koninklijke Harmonie St Ceci lia van Hekelgem 91 Augustus 1901 De internationale markten geven een stemming te kennen en onze couliese legt zelfs be- drijvingheid aan den dag welke wij sedert eetelij- ke dagen niet meer hebben gezien. Brasiliaansche 66 5/8. Noord Spanje 185,50 Metropolitain 577.50 Parisienne 276.50 Kontantbeurs. Onze markt schijnt in een aarzelenden toestand te blijven ver- keeren, eenige rubrieken worden met loogheid ge- drucht de omzetten zijn noch altijd schaasch. De rente verliest 0.05 aan 98.95 Gemeentekredit aan 95.25 Buurtspoorwegen 2 1/ 11.25 Zooals naar gewoonte is er veel animo onder de stadsloten. Antwerpen 107.75 Brussel 106.75 Gent 90 Schaer- beek 80.75 Luik en Congolot onderling aan 90 en 78 na de uitloting van gisteren. De groep des ba- kactien word steeds slechts bedeeld. Banque de Bruxelles 726. Outremer 335 en 99.50, op het ge rucht dat er vermoedelijk geen dividend zal uitge reikt worden. Caisse commercial 372.50. Onder de spoorwegen noteert Congo 1607.50 en 5225, na 1615 en 5375. Welkenraadt 697.50 Indien de obli gation des tramwegen zeer betracht worden, wor den de actiën integendeel verlate Antwerpen 107.75 Brusselsche 447.50. Rijsel 280. Mutuelle 106. Réunis 125 en 72. Voor sommige des metaal- waarden werden veel tegelmakingen opgenomen. Ateliers de Boussu vast aan 794. Wiborg 9 Bone- hill 315. Cockerill 1987.50 Métallurgique 70 Pro vidence 1775 Verchny 180 en 86. De koolmijn waarden behouden goede koersen, doch de houding schijnt meei wijfelend te zijn geworden Armcoeur 1490 Concorde 1200. Falisolle 665 Mariemont 2000 Unis Ouest de Mons 400. Onder de rubriek der zinkwaarden gaat er weinig om. Austro Beige 255.50 Nitrates 33. De koloniale die hun logheid wilden afschudden worden zeer kalm en verliezen zelfs eenige punten. Haut Congo 1702.50 Katanga 1500 en 1314 Cibils 252.50. Verscheidene Pieper. 39. lndustrielle de Belgique 21.87.1/2 Auxiliaire Industrielle 22.50 en 15. Voor alle nadere inlichten zich te wenden tot den Heer L. van de Kerkhove, wisselagent bij de beurs van Brussel Bestuurder van het Einanciën- blad 106 en 108 Maria Theresiastraat, Brussel. Abonnement 2 fr. per jaar. Men schrijft in op alle postkautooren. Pastoor te Melle, den E. H. De la Croix, pas toor te Overboelaere, te Overboelaere den E. H. Roegiers onderpastoor te Hamme. Coadjutor van den Z. E. H. Kanunik Bracq, te 8* Amandsberg den E. IIVercruysse, professor in Sl Lievensgesticht te Gent. Zondagrust. Zondag aanstaande zal de apotheek open blijven van M. De Waele in de Kerkstraat. Programma van 't Concert, welke zal gegeven worden heden Donderdag 22 Augusti 1901 om 8 1/2 ure's avonds, op het bestuur van M. L. Walpot. 1° Sous Ia bannière de Ia Victoire. 2. Ouverture Triomphale. 3. Ballet de Sylvia. A. Préludes les Chasseresses. B. Intermezzo, Valse lente. C. Pizzicato. D. Cortége de Bacchus. 4. Concerto pour Clarinette. (Soliste M. Prosper D'Hoir.) 5. Le Moilin de la forét noire Idylle. Von Blon. Leutner. L. Delibes. Bender. Eyenbebg. Oi\ DEMANDE, Bonne d'enfants par- laat frangais. Bon gage s'adresser. Bureau jouraal. VRAAGT OVERAL HET LEUVENSBIER der gunstig gekende Brouwerij Frnns Druwé, AALST. Met l8 October a. s. begint den 40M jaargang van het modeblad De Gracieuse. Onnoodig te mel den, dat De Gracieuse in deze reeks van jaren groo te ondervinding heeft opgedaan van al hetgeen het de modewereld betreft. Geen ander modeblad kan er mede in vergelijking komen. Het overtreft allen in rijkdom aan practische hulpmiddelen voor huis en kleedij en in fraaiheid der afbeeldingen. Dat dit blad als het beste Nederlandse he mode orgaan mag beschouwt worden, bewijst het nog steeds aangroeiende aantal abonnementen dat reeds meer dan 22000 bedraagt. De Gracieuse ver schijnt tweemaal per maand. Elk nummer bevat 14 bladz. groot formaat met een aantal afbeelding, en van de nieuws van de nieuwste modes en hand werken, zoomede een flink bijvoegsel aan beide zijden bedrukt met talrijke knippatronen 6 maal 's jaars wordt een extra kindernummer aan alle abonnementen gratis aangeboden dat eveneens ver gezeld gaat met een groot bijvoegsel met knippotro- nen. Een abonnement voor het gebeele jaar kost 10 fr voor 6 maanden 5 fr. en voor 3 maanden 2,60 fr. Met gekleurde plaat kost De Gracieuse 16 franken per jaar of 4 fr. per trimester. De abonnementen beginnen met 1 Januari April Juli of October. Voor proefnummers en abonnementen zich te wenden ten bureele van dit blad of tot de uttgevers O. Sehepens C° 16 Treurenberg Brussel. Geboorten Mannelijk 19 Vrouwelijk 11 30. Huwelijken F. Borms schrijnwerker met M. Walgraef, tw. F. Van de Perre, freiuw. met E. Roelaadt z. b. J. Deraes, foorkr. met E. Manel, foorkr. Overlijdens. Th. Behaegel, w Vau der Espt, apoth. 83 j., Korte Zoutstr. M. Callebaut, vr. Uyttersprot, z. b. 70 j. Terlindenstr. D. D'Hoye, wr Govaert z.b. 85 j. Gentschesteenweg V. Van Damme, we Vau den Eede z. b. 56 j. Langestraat. 02 kinderen onder de 7 jaren. ter S. FBANC1SCDS' DRUKKERIJ IHcclicIcii. voor het jaar 1902. 7e jaar. Prijs fr. 0,30, (franco thuis fr. 0,30). voor hot jaar 1902. 6' Jaar. Prijs fr. 0,10 (franco tliuis fr. 0,14). Beide franco thuis voor fr. 0,50. DER OPBOUWING. van de Pastorij in de nieuwe Parochie Het Collegie vau Burgemeester en Schepenen der Stad Aelst, zal op Manuring 20 Augusti I OOI om 11 uren voormiddag, ten Stadhuize ter gewone Zittingszaal, overgaan tot de openbare aanbeste ding van de opbouwing van het Pastoreelhuis in de nieuwe parochie in Mijlbeke. De begrootingsstaat der uit tevoeren werken bedraagt. Niemand is tot de aanbesteding toegelaten indien niet op voorhand een pandgeld van 1130 fr. is ge stort. De aanbiedingen, op zegel geschreven, zullen on der aan den post aanbevolen omslag gestuurd wor den aan M. den Bu-gemeester der Stad. Zij moeten ten minste drie volle dagen voor don dag der aanbeste ding in de Post besteld wezen. Zij zullen toegezon den worden onder dubbelen omslag, de uitwendige zal, behalve het adres van den heer Burgemeester, bet opschrift dragen Aanbieding voor de onder neming van openbare werken, en de binnenste Aanbieding voor de opbouwing der Pastorij in Mijlbeke. De aanbiedingschriften moeten de namen, voor namen, hoedanigheden en woonplaats van den aan bieder vermelden en door hem geteekend zij n zij moeten bepalen dat de aanbieder zich verbindt op zijne roerende en onroerende goederen de werken volgens de lastenkohieren te voltrekken, en de som zijner aanbieding in volle letters opgeven. De aannemers zullen bij hun biedingsschrift moe ten voegen eene op zegel geschreven verklaring no pens het minimum van dagloon aan de werklieden te betalen. Het gemeentebestuur behoudt zich uitdrukkelijk het recht voor vermeederingen of verminderingen te bevelen aan de werken bij de ontwerpen voor zien het geval zich voordoende, zal er rekening ge houden worden van de meerdere of mindere werken de eene of de andere geschat volgens de prijzen van 't bestek en gewijzigd volgens den uitslag der aan besteding naar luid van art 8 van 't algemeen last- boek vastgesteld door de bestendige Deputatie van 31 December 1897. De aannemers zullen het werk aanvangen zoo haast zij zullen door het Gemeentebestuur er het schriftelijk bevel toe ontvangen hebben. Het plan, bestek en kohier van lasten én voor waarden der besteding berusten op 't Stadssecre- tariaat, alwaar men alle werkdagen van 9 uren 's morgends tot 's middags, er van kennis kan nemen. Alle verdere inlichtingen zal men bekomen bij den heer Julius Goethals, Stadsbouwkundige. Gedaan te Aalst, ten Stadhuize den 29 Juli 1901. De Secretaris, De Burgemeester Oscar Reyntens. M. L. Gheeraerdts. Agentschap van vrijwilligers met premie voor heb Belgische Leger. 50, KEIZERLIJKE PLAATS, 50, AALST, 1600 Fr». en alle voordcelen 1600 Irs, Bij uitscheiding vau boomkweekerij uit ter hand te koop bij d' heer »e IVnI De Bode, Nieuwbeekstraat, N° 3. 3000 Kana- eu Wilge- plantsoenen als ook fruit- boomen van 20 tot 30 centimeters dikte. 18 scboone faiseaux in spaanshout. MEESTER SCHALIENDEKKER EN "WITTER HtHtf/sifttnt, 11, AALST. Men lette wel og> liet nummer M. I). DE ROECK, gediplomeerde boomteeltkundige, heeft de eer het Publiek kenbaar te maken, dat er bij hem te vei ki jjgen is eerste kwaliteit van Sparrenhout voor bak kers, alsook boonstaken en houillekoleu. Adres Tragel, Zwarten Hoek, Aalst. bij Silvain De Nil, te Aalst-Mijlbeek, eerste klas van tonne- zaad, extra puik, alsook klaverzaad, eigen gewin. Tp hpkniRPn Koeck, Tragel, ie weüOMieil Aalst, eerste kwaliteit vau boonstaken en hoppestaken, aan voordeelige prijzen. mn lrnnT1 bij Leo DE NUL. Nieuwbeekstraat, iu Kil UI) Aalst, 1000 kasseiëu en ook 2 a groote arduinen van 2 meiers vier kant voor machienen op te plaatsen. Magazijn van Bloeden en Klakken. f.li H»Vf. en I'll I li l t /M lfcf'I.Ji V NIEUWIGHEDEN TROUWE BEDIENING. BILLIJKE PRIJZEN. groote en scboone Maga zijnen, gelegen in de Zonnestraal, Nr 90. Zich te bevragen bij M. Louis De Nay er, Gee- raardsbergschestraat, 34 Aalst. meester-schrijnwerker, met tor woon gevestigd Scherreveldstraat, Nr 47, Aalst, beeft de eer bet geacht Publiek kenbaar te maken, dat bij zich ge last met bet kuiscben van oude Meubels, Poorten, Kunstvoorwerpen, enz., in eiken of welkdanige soort van hout. Deze nieuwe specialiteit, waarvan de uitslagen uitmuntend zijn, laten snijwerk (sculp tuur) en verdere versieringen ongeschonden, in bunnen natuurlijken aard. Door eene verzeker de waarborg en eene onberispelijke uitvoering zij ner werken, hoopt bij de gunst van zijne talrijke klanten en het geacht Publiek te blijven verwer ven. I-.EO OORTEN, Meester-Schrij n werker Mclierrevcldstraat, Nr 47, Aalst. 112, Boulevard Anspach BRUXELLES Grand choix de meubles neufs et d'occasi- on. Vente a l'amiable. Ventes publiques tous les mardis, mercredis et Vendredis, k 2 beures. Expedition en Province 59, rne de» Cliartreux. ftolq bijzonder raroorioofd middel. Vaar iahrhtiDgta, och te barragea bij rnSoVTEKS van LIEFDE. 106, Rae St-Dominl<ra«. Parlk NU1NET. Afotafcer-Chimlit, 1P.m.j» UuUl.r, Parijs! een Depot oh. dhlaorb, Bruxellmm. in ALLK apotkkkn, Vlygiehrlft Frtrieo. Depot M. De Valkeneer Esplanade. 3 GRANDS PRIX

De Volksstem | 1901 | | pagina 3