5.; Salles de Venles SMcM Groote Eierenkoers LEO GEEROMS-AERTS Ts TE HUREN, HAGEN -toxin LUIBRECHTS STADSNIEUW S Tentoonstelling. Vogelteelt-Maatschappij TENTOONSTELLING De toestand in de Kaapkolonie. Burgerlijke Stand, Aalst. De Dooven Hooren. BERICHT. De Gracieuse. P. Ringoir-De Natte, Bericht. KORTE KORTSTRAAT, 17, AALST, Te verkrijgen Te bekomen bij He Roeck Tragel, ON BEMANDE, f £3,™ fc BERICHT. HIPPOLYTE MEGANCK LEO GO li TEN, Succursale et garde-meubles reueo/ee "'fwEHTiUUR®* Luibrechts Zou ik u mogen vragen baas Spie gels hoeveel tonnen bier gij wekelijks tapt Spiegels Zes tot zeven. Luibrechts - - Wat geeft gij, als ik u een middel aan de hand doe om heel des jaar er zeven tot acht te verkoopen, Spiegels Eene flesch Iambic Luibrechts Ehwcl, tap uwe glazen goed vol. Zondagrnst. Zondag aanstaande zal de apotheek open blijven van M. Callebaut aan de Botermarkt. Op Zondag en Maandag 15 en 16 September, aanstaande, zal ten Stadhuize Militiezaal, eenige werken van verschillige studiën waaronder de plans van de vergrooting en herstelling onzer St. Marti- nuskerk door M. Victob De Smedt, Bouwkundige, Aelst, ten toon gesteld staan, voor het publiek van af 9 uren voormiddag tot 6 uren 's avonds. Brand. Dinsdag namiddag, rond 4 ure, zag men rook opslaan uit het dak der woning van de M. wed. De Bolle, boekbindster, Keizerlijkeplaats. De pompiers kwamen toegesneld en waren spoedig het vuur meester. De schade is gering. Men denkt dat de brand ontstaan is in een hoop snippelingen papier, die op den zolder Ongeluk. In de Brouwerij De Vos, Bra- bandstraat, is een brouwersgast, Jau Verhulst genaamd, met tonnen te verleggen, uitgeschoven en heeft den voet gebroken. Aanhouding. Men heeft een 14jarig meisje in hechtenis genomen, op 't oogenblik dat zij eene juffer van haren geldbeugel wilde ontlasten. Diefte. De policieagent Van Driessche heeft vier personen aangehouden, die dragers waren van ongeveer 50 kilos aardapelen. Kruisptauting. Op Zondag 15 September, om 3 uren 's namiddags, zal de Maatschappij der Gedekoreerde Werklieden, gevestigd bij M. Alex. De Vos, Brusselsehestraat, een Kruis naar het kerk hof dragen voor wijlen M. Benedikt De Wolf. Broederschap van De Bevaarders van Hal Op Zondag 15 September aanstaande, om 6 uren 's avonds, zal er eene Algemeene Vergadering plaats hebben, bijM.CamielCornelis, Molenstraat, N° 42, ter herberg De Lelie. Dagobde 1Stichting van een Broederschap De Bede vaarders van Hal. 2. Kiezing van een Bestuur. 3. Lezing van voorloopige standregels Het Voobloopig Bestuub. van 't Land Tan Aalst. 211" Driejaar lijksche Internationale op 12, 13, 14 October 1901 Voor alle inlichtingen zich te wenden tot den Schrijver der Maatschappij M. Fb. Callebaut- Govaebt, Overdekte Markt, Aalst. HVGANGPBUIS Zaterdag 12 October, van af 8 uren 's morgens tot 's middags 25 centiemen. In den namiddag is de Tentoonstelling gesloten. Zondag 13 October van af 8 uren tot 11 uren voormiddag 50 centiemen Van 11 uren tot 5 's namiddags 1 frank. Maandag 14 October 50 centiemen. Op Maandag 7 October, (Verloren Maandag). voor Wielrijders. Aangeboden aan de liefheb bers van de Stad en de omlig gende gemeenten. Om 2 uren s'namiddags, in de Molenstraat. Men kan zich van heden at laten inschrijven, ten lokale van den katholieken Trompettersclub, bij den heer Frans 'fack, Molen- lenstraat, 36, Aalst. PRIJZEN 1. Prijs. Een schoone lantaarn Acytelène. (12fr.) 2. Prijs. Een schoone tricot. 3. Prijs. Een lantaarn Acytelène (8 fr.) 4. Prijs. Een paar beste kousen voor wielrijders. Prijs. Eene goede bel. 6. Prijs. Een paar kousen. 7. Prijs. Een grelot. Een bijzondere prijs hebbende eene waarde van 5 franken zal gegeven worden aan diegene welke al de eieren in een rid zal kapot gereden hebben. In geval er geen enkele rijder moest in gelukken al de eieren kapot te rijden, zal den prijs onder al de deelnemers verlot worden. Uitdeeling der prijzen om 6 uren s'avonds. Be Boeren overal meester. De Engelschen beginnen in te zien dat zij door de valsche verslagen der jingo-pers letterlijk voor den aap gehouden worden, want de gebeurtenissen spreken telkens tegen, wat den dag te voren door de correspondenten wordt medegedeeld. En met den dag wordt het aantal grooter van hen, die de rol van dnfe beginnen beu te worden. Heel de jingo-pers had zich in de laatste acht dagen beieverd om het voor te stellen alsof French en voornaamste Boerencommandos eindelijk naar het Noorden had verdreven. En daar komt nu Kitchener zelf melden toe stand onveranderd in de Kaapkolonie 't is te zeggen doorslecht Terwijl nauwkeurige bijzondere telegrammen bevestigen dat het gros van de krijgsmacht der Boeren en rebellen nooit meer znidwaarts drong en vooral in Zuid-westelijke richting zich beweegt. Commandant Theron, die de patroelje van 25 man tusschen Ondtshoorn en Mieringerpost ver- rastte, werd over twee dagen nog voorgesteld als zijnde wel 500 kilom, noordelijker dan die plaats. Wij zien nu de Boeren verschijnen te Riversdale, op eenige kilometers van de kust Wij zien de Boeren verschijnen te Barrydale, in het district Swellendam, en deze stad plunderen Wij zien den rechter te Robertson seinen dat de commandos Scheepers en Van der Merve, waarvan ieder man reservepaarden bij zich had, door Mon tagu trokken, altijd in zuidelijke richting. Eu zoo naderen zij de spoorbaan van Kaapstad in de richting van Worcester. t Is alsof zij te werk gaan volgens een bepaald plan. Na in het oosten der kolonie alles meegeno men te hebben wat hun dienstig kon zijn en eene masas rebellen te hebben doen opstaan, zijn zij door de Karroovlakte gekomen en doen nu al wat zij willen in de zuidwestelijke streek, die tot hier toe niet bezocht werd en waar hun oogst in buit en hulp nog aanzienlijker zal wezen. Nergens leveren zij groote gevechten, doch over al zijn zij meester en spotten met de Engelsche kolonnen, die hen overal achtervolgen, doch ner gens inhalen. Nu bevinden zij zich iu de meest volkrijke en handeldrijvende districten der Kaapkolonie, waar zij zich niet zouden durven wagen, indien zij niet wisten, dat de geheele bevolking op hunne hand is. t Is in die streek dat ook de Engelsche bevol king meer en meer aandringt op het sluiten van den vrede, ten welken prijs ook, zelfe ten koste der onafhankelijkheid van de beide republieken. En zoolang de Boeren dat niet krijgenblijven zij de Kaapkolonie bezet houden. Het gevecht bij BlniiiiiinMskiM.il In lord Kitchener's officieel verslag over den aanval te Hammanskraal zegde hij kolonel Van- deleur en 9 man gedood, en 17 man gewond. De officieele verliezenlijst toont nu dat hij bene den de waarheid was en dat de juiste verliezen beloopen Kolonel Vandeleur en 10 man gedood 9 ma joors, 1 kapitein, 1 luitenanten 16 man gewond. Verder werden in talrijke gevechten, de meeste in de Kaapkolonie geleverd, gedood 4 man gewond kolonel Duncan, bij Dordrecht, Kaap kolonie, 29 Juni, luitenant Lorraine en 10 man. Gestorven aan ziekte majoor Munn en 3 man. De Engelsche verliezen iu Augustus. Het War Office deelt ne officieele lijst mee der verliezen van het Engelsche leger in de maand Augustus. Ziehier de statistiek Gedood7 offic. Gestorven aan wonden 2 ld. aan ziekten 3 ld. aan ongelukken 2 Vermist en krijgsgevang 0 Zieken en invalieden naar huis gezonden 104 Onder dp gevangenen zijn de commandanten Lotter en Breedt, de veldkornetten Kruger en W. Kruger en luitenant Schoeman. Onder de dooden zijn de beide Vosters, beide bekende rebellen. De Engelsche verliezen zijn 10 dooden en 8 ge wonden. Geboorten Mannelijk 6 Vrouwelijk 15 21. Huwelijken. J. De Man, steenk. met M. Verbeiren, breister G. Van den Bossche, wever met C. De Coninck tw. G. Nuel, dagl. met P. Boone tw. L. du- Moulin, bed. met O. Callebaut, z. b. Over lij dens M. Beukens, bez. 33 j. St-Job. M. De Vuyst. z. b. 23 j. Leopoldstraat. 15 kinderen onder de 7 jaren. Het nummer 27 van den Geïllustreerde We reld 626, Chiswick High Road, Loudon, W., deelt de beschrijving mede vau eene Wonderbare Genezing van doofheid en gebrom iu de ooren door heeling, welke ten huize gedaan kan worden en onfaalbaar geneest: Dit nummer zal kosteloos op gezonden worden als meu ziju adres aangeeft aan dcu uitgever vau bovengenoemd Tijdschrift. 11 September 1901 Termijnbeurs. De omzetten zijn ruim en de koer sen vast. Metropolitan! 632.50 Brazilië 66 1/16. Rio Tinto 1348. Kontantbeurs. Hoewel de houding over 't alge meen bevredigend is, mag men nog niet zeggeu dat het vertrouwen is weergekeerd. Rente 98.40 tot 98.50 Antwerpen 107.75 Brussel 107.1/8 Gent 90.50 Oostende 78.50 Onder de bankactiën worden de koloniale titels het best bedeeld. Afrieaine 50. Outremer 362.50 en 97.75 Nationale Financière 145 Caisse de Reports 835. De spoorwegen worden verlaten. Congo 'bered aan 1625 en 5400. De tram wegen verroeren niet. Cairo 545 Florentins 150. Napolitains 535 Secondaires 295. De metaalwaar den herhalen hun koersen de stemming blijft goed Alliance 600. Paris 72. Ekaterinoslaw 19 Sambre et Moselle 162.50 De zaken blijven ruim onder de koolmijnwaarden Bois d'Avroy 492 Concorde 1385 Grand Mambourg 635 Patience et Beaujonc 679. De zinkwaarden blijven kalm Asturienne 4610 De coloniale waarden zijn iet wat gerezen. Commerce du Congo 1925 gew. Haut Congo 1765 Magasins Généraux 1375 Cibils 175 en 250 Verscheidene Entreprise 13.50 Grosny 220 1/10" opr. aand Hui- leries d'Odessa 7.50 De vreemde actiën worden weinig betracht. Dhalbusch 839.5o Canadian Paci fic 580 Gaz de Porto 37.50. De lezers van ons blad kunnen alle nadere in' lichtingen bekomen bij den Heer ls. van de Kerk- hove, bestuurder van het Financienblad 60 Leu- vensche Steenweg Brussel, nazicht huaner loten- nummers iu alle uitlotingou. 89 mansch. 53 178 12 57 1278 1667 mansch. begin vau den Totaal 128 offic. Totaal der verliezen sinds het oorlog Gestorven in Zuid-Afrika 800 officieren 16,266 manschappen. Gestorven in Engeland na terugkeer uit Zuid- Afrika 6 officieren 396 manschappen. Ziekenen invalieden, teruggekeerd en hebben wegens onbekwaamheid het leger moeten ver laten, 3610 man, Nieuw commando iu de Kaapkolonie binnengedrongen Lord Kitchener seint uit Pretoria 5 Sept. Gisteren morgend, bij dageraad, is een comman do van 300 Boeren over de Oranjerivier in de Kaapkolonie gedrongen en rukte voort op het in boorlingen gebied nabij Herschell. Eene Engelsche kolon achtervolgt hen. Het commando Lotter verslagen door de Engelschen. Lord Kitchener seint verder Het commando Lotter is omsingeld en gevangen genomen. De Boeren hadden 19 dooden, 52 gewonde en 62 niet gewonde krijgsgevangenen. Gansch hunne uitrusting en 200 paarden vielen in onze banden. De Kerkfabriek van den H. Jozef te Aalst, maakt kenbaar dat zij voornemens is de overige meubelen der Kerk te doen uitvoereu. De plaus eu lastenboeken en al de voorwaarden van uitvoering zullen ter inzage van de belangheb benden der Stad, in de Pastorij berusten vau 1° tot 15 September 1901. Inlichtingen zijn te bekomen bij M De Notette, Bouwkundige te Ledeberg bij Geut, alsook bij M1' Rooms, Schoolstraat, 36, Gent. Namens het Keekbestuub De Secretaris, De Voorzitter, A. Bockstal. 4. Van Ghyscglicm. Met 1° October a. s. begint den 40en jaargang van het modeblad De Gracieiise. Onnoodig te mel den, dat De Gracieuse in deze reeks van jaren groo te ondervinding heeft opgedaan van al hetgeen het de modewereld betreft. Geen ander modeblad kan er mede in vergelijking komen. Het overtreft allen in rijkdom aan practische hulpmiddelen voor huis en kleedij en in fraaiheid der afbeeldingen. Dat dit blad als het beste Ned- rlandsche mode orgaan mag beschouwt worden, bewijst het nog steeds aangroeiende aantal abonnementen dat reeds meer dan 22000 bedraagt. De Gracieuse ver schijnt tweemaal per maand. Elk nummer bevat 14 bladz. groot formaat met een aantal afbeelding en van de nieuws van de nieuwste modes en hand werken, zoomede een flink bijvoegsel aan beide zijden bedrukt met talrijke knippatronen 6 maal 's jaars wordt een extra kindernummer aan alle abonnementen gratis aangeboden dat eveneens ver gezeld gaat met een groot bijvoegsel met knippotro- nen. Een abonnement voor het geheele jaar kost 10 fr voor 6 maanden 5 fr. en voor 3 maanden 2,60 fr. Met gekleurde plaat kost De Gracieuse 16 franken j perjaarof4 fr. per trimester. De abonnementen i beginnen met 1 Januari April Juli of October. Voor proefnummers en abonnementen zich te wenden ten bureele van dit blad of tot de nttgevers 1 O. Schepens &C° 16 Treurenberg Brussel. MEESTER SCHALIENDEKKER EN WITTER Aio Of/,* tffiftt. 11, AALST. IMcu lette wel op het nummer M. I). DE ROECK, gediplomeerde boomteeltkundige. heeft d'.' eer het Publiek kenbaar te maken, dat er bij hem te verkrijgen is eerste kwaliteit van Sparrenhout voor bak kers, alsook boonstaken en houillekolen. Adres Tragel, Zwarten Hoek, Aalst. Maff«ziju t»u Hoeden eu Klakken. H OM: en I'll II I//' IIt I'll. EI-B.V, NIEUWIGHEDEN TROUWE BEDIENING. BILLIJKE PRIJZEN. bij Leo DE NUL. Nieuwbeekstraat 3, Aalst, 1000 kasseien en ook 2 groote arduinen van 2 meiers vier kant voor machienen op te plaatsen. wii-.rniviiuQS'.TtwijDCT'jmrnCBOiM bij Silvain De Nil,.te Aalst-Mijlbeek, eerste klas van tonne- zaad, extra puik, alsook klaverzaad, eigen gewin. Aalst, eerste kwaliteit van boonstaken en hoppestaken, aan voordeelige prijzen. groote en schoone Maga zijnen, gelegen in de Zonnestraat, Nr Zich te bevragen hij M. Louis De Nayer, raardsbergschestraat, 34 Aalst. Zonnestraat, Nr 90. bij gelegenheid, aan goed- 9 koope prijs, een nieuw BKE1MACHIE1Y, dienstig voor alle werk. Zich te bevragen bij MrJ. Wellekens, Geeraardbergsche- straat, 46, Aalst. gago s'adresser. Bureau jouraal. TE KOOP ''if M- Victor Segers, Leo- poldstraat, werktuigkundige, Aalst, eeu zeer schoou ijzeren Grillie groot 2 me ters 25 breed, eu 2 meters 70 hoog, aan pe prijs. Bij uitscheiding vau boomkweekerij uit ter hand te koop bij d'heer He Nul-De Bode, Nieuwbeekstraat, N° 3. 3000 Kana- en Wilge- plantsoenen als ook fruit- boomen van 20 tot 30 centimeters dikte. 18 schoone faiseaux in spaanshout. Agentschap van vrijwilligers met premie voor het Belgische Leger. 50, KEIZERLIJKE PLAATS, 50, AALST, 1600 Frs. en «Ile voordeden 1000 Vrm. meester-schrijnwerker, met ter woon gevestigd Scherreveldstraat, N' 47, Aalst, heeft de eer het geacht Publiek kenbaar te maken, dat hij zich ge last met het kuischen van oude Meubels, Poorten, Kunstvoorwerpen, enz., in eiken of welkdanigé soort van hout. Deze nieuwe specialiteit, waarvan de uitslagen uitmuntend ziju, laten snijwerk (sculp tuur) eu verdere versieringeu ongeschonden, in hunnen natuurlijken aard. Door eene verzeker de waarborg eu eeue onberispelijke uitvoering zij ner werken, hoopt hij de gunst van zijne talrijke klanten en het geacht Publiek te blijven verwer ven. LEO OOR,TEWj Meester-Schrij n werker, Sehcrrcvcldslrant, Jl' 47, Aalst. 112, Boulevard Anspaeh BRUXELLES Grand choix de rneubles neufs et d'occasi- on. Vente a l'amiable. Ventes publiques tous les mardis, morcredis et Vendredis, a 2 heures. Expedition en Province 59, rue des Ehartreux. 9EMEZM £**1 bijzonder veroorloofd middel. ■aI,v*** *icb kij 8t-QomJnl<ra«. Parite «U'RET, Apsfeiei-Cainsitt, 1. ?u»a|« Se«lnl«f, een Depot oh. dklaore, Bmx.jj- .ïfLüti TtKtN, viufehrlft tra nee. Depot M. De Valkeneer Esplanade.

De Volksstem | 1901 | | pagina 3