Salles ie Ventes St-lllel CHRISTOFLE LEO GEEROMS-AERTS TE HUREN. BRUXELLESj iiÉi '-aan 31 MÉDAILLES D OR 5 DIPLiD'HONNEUR LUIBRECHTS De czaar te Duinkerke. II DE WILD- strooper! STADSNIEUWS. TENTOONSTELLING Benedictus Kalender en de Almanak van O. L. Vr. Burgerlijke Stand, Aalst. De Gracieuse. KORTE ZOUTSTRAAT, 17, AALST, P. Ringoir-De Nutte, Bericht. Te verkrijgen ON DEMANDE, C BERICHT. HIPPO!ATE MEGANCK LEO GORTEN, Succursale et garde-meubles muoiee otKEim COUVERTS ORFE VRERIE Exiqerlenom CHRISTOFLE sur chaque piece DÉPOT CENTRAL Rue Si Jean 2 Solo. Wie dankt gij, Orgel prachtig Uw klanken zoet en blij Uw toonen grootsch en machtig Zoo rijk aan melodij Koor. De priester-Herder hij Hij schonk die melodij Dank, orgel Hem Dank hem uw lieve stem Koor dbr Engrlen O Huis des Heeren hemelschoon En perel uitverkoren Gij schenkt het felste gloren Aan 's Priesters jubelkroon SLOTKOOR. «Llefdb» dringt de herten binnen, Liefde doet den vader minnen Die Geloof en Deugd bewaakt, En zijn volk gelukkig maakt «Dank» verwekt de wonderkreten Om de weldaad ongemeten, Hier gezaaid met volle hand Door ons aller Heilgezant «Liefde en dani» o kreet der Volken, Stijgt uit 't Hart, door lucht en wolken, Klink ten hemel, jubelklank Liefde en dank Exaar&c, 9 September 1901. JAN ROELS. Luibrechts Zeg eens, vriend, waarom luidt de klok? Spiegels Omdat er aan getrokken wordt Lui brechts. De Scbeepsrevue. Woensdag morgend ten 9 ure werd de russische vloot aan boord van de Cassini door den wachter van den uitkijk aangekondigd. De russiche schepen die de fransche vloot ook bemerkt hadden, losten de eerste salvoschoten. De Cassini antwoordde. De zee stond zoo hol dat de Cassini slechts op twee hellengsten afstand de Standard kon naderenHet was onmogelijk van 't een schip op 't andere over te gaanDe tocht naar Duinkerke werd in de vol gende orde gedaan, de Cassini, met president Lou- bet aan boord, de Standard, waarop de keizer en de keizerin gebleven zijn, daarachter de drie russi sche oorlogschenen de Poolstar, de Swontana en de Wanagu. De fransche vloot vaarde zijwaarts van genoem de schepen. Ten 10 1/2 ure bevond zich de Cassini nog maar eene mijl van Duinkerke verwijderd. De Standard zwenkte en vaarde voorbij de Cassini het russisch muziek speelde de Marseillaisede bemanning riep zeven maal Hourrah 1 Van aan boord van het presidentieel schip ont waarde men Nikolaas H, dragende het groot-lint van het Eere-legioende keizerin stond op het ach terdek. De keizer en zijn gevolg groetten op mili taire wijze tijdens de uitvoering van 't fransch nati onaal lied. De aankomst te Duinkerke. Ten 12 ure 50 vaarde de Cassini het havenhoofd binnen. Men vernam dan eerst dat de president der Republiek de russiche vorsten aan boord van de Standard gelaten had en dat dit schip slechts later zou aankomen. Toen de Cassini voorbij het gebouw der Handelskamer vaarde, steeg er een luid gejuich uit de menigte op. M. Loubet die op de Commandobrug stond en eene sigaret rookte, groette meermaals. De troepen boden de wapens de Marseillaise weerklonk. Het landen van de Cas sini ging zeer moeilijk; eene touw van den sleep boot brak en moest door eene andere vervangen worden. Toen het schip eindelijk landde, moest men in haast om eene steviger landingsbrng loo- pen, daar deze die men gereed gemaakt en prachtig versierd had, niet deugde. M. Loubet en zijn ge volg begaven zich naar den salon die in de Han delskamer gereed gemaakt was. Ten 1 uur 35 weerklonk het gejuich van de me nigte die zich op de duinen verdrong, terwijl het kanon donderde. Het was de Standard die in het havenhoofd kwam. M. Loubet, de ministers en de overheden van het Noorderdepartement en Duin kerke begaven zich naar de landingsplaats. De grootte van het keizerlijk schip maakte het binnen varen zeer moeilijk. Het muziek van het 110° linieregiment speelde het russisch volkslied en de klaroenen bliezen de veldmarch. Nikolaas H, de keizerin en hun gevolg, stonden op het dek en groetten. Vijf-en-veertig minuten verliepen vooraleer de Standard landen kon. Ten 2 ure 20 verliet de keizerin het schip, oogenblikkelijk gevolgd door den czaar M. Loubet naderde tot aan den voet van de landingsbrug kus te de hand der keizerin en drukte deze aan den czaar de voorzitters van Senaat en Kamer deden hetzelfde. M. Loubet stelde dan zijne minis ters voor. Nikolaas II drukte hun de hand. Tijdens de voorstellingen hield de menigte niet op van juichen en de officieele personagies riepen mee Leve Rusland 1 De vorsten groeten dankend. Ten 2 ure 45 had in de rijk versierde en met kos telijke behangsels en bloemen opgesmukte zalen ven de handelskamer, het diner plaats, den czaar en de keizerin aangeboden. De president en de czaar spraken heildronken uit, die rechtstaanden aanhoord werden beiden wezen er op dat de fran - sche en russische vloten in het Verre-Oosten ver broederd hebben. In de stad bleef de geestdrift onveranderd. Rederijkkamer I De Cathabinibten «p 6 October opvoering van het drama Zondagrnst. Zondag aanstaande zal de apotheek open blijven van M. Bonner, in de Bis schopstraat. Academie van schoouc kunsten. Zondag aanstaande 22 September, om 11 1/2 uren 's voor middags, Stads-Schouwburgzaal, zal de plechtige Prijsdeeling geschieden aan de leerlingen der Aca demie. De bekroonde werken van den prijskamp zullen tentoongesteld worden des Zondags 22 en des Maandags 23 September, van 9 tot 12 1/2 uren 's voormiddags en van 2 tot 5 uren 's namiddags. St - Martens - Gesticht, Bisschoppelijke Middelbare school, 7, Esplanade, Aalst. Het hernemen der leergangen is vastgesteld op Donderdag 26 Septemberten 8 ure. De plechtige mis ter eere van den H. Geest, zal denzelfden dag om 9 ure, gezongen worden in de kerk van den H. Jozef. Eene afdeeling voor halve kostgangers en kwaart kostgangers wordt in 't Gesticht geopend. Gekwetst. Maandag namiddag, rond 5 ure, heeft een dronkaard in de woning van Jozef De Brul, Sint Job, 33, vier vensterruiten uitgeslagen. Met dit baldadig werk te verrichten sneed hij zich een ader door. Dr De Clercq diende den gekwetste de eerste zorgen toe en bevool zijne onmiddelijke overbrenging naar 't gasthuis. Onderzoek. De policieagent Leonard Gits, naar de wekelijksche markt van Ternath gezonden zijnde, heeft daar, geholpen door de plaatselijke policie, een koffer met espadrillen aangeslagen, voortkomende van den diefstal gepleegd in de espa- drillenfabriek St-Crispijn, te Aalst. Het onderzoek wordt ieverig voortgezet. Aanhouding. De policieagenten De Roeck, Van Malderen en De Decker hebben vier mannen en eene vrouw aangehouden, die ieder een halve zak aardappelen, samen 250 kilos, droegen. Deze aardappelen waren te Erpe gestolen ten nadeele van den landbouwer Van Geyt, Proces-verbaal is opgesteld. van 't Land van Aalst. 2de Driejacirlijksche Internationale op 13, 1», 14 October 1901. Voor alle inlichtingen zich te wenden tot den Schrijver der Maatschappij M. Fe. Callebaut- Gotaeet, Overdekte Markt, Aalst. HVGliYGPRMS Zaterdag 12 October, vau af 8 uren 's morgens tot 's middags 25 centiemen. In deu namiddag is de Tentoonstelling gesloten. Zondag 13 October van af 8 uren tot 11 uren voormiddag 50 centiemen Van 11 uren tot 5 's namiddags 1 frank. Maandag 14 October 50 centiemen. van Aflligcm. Goede tijdingen zijn aangenaam. Benedictus Ka lender en Almanak van onze Lieve Vrouw van Affligem is verschenen. Verleden jaar zijn er hon derden te Iaat gekomen om zich dezen zoo leerrijk als aangenaam en nuttigen Almanak aan te schaf fen. Dus waarde lezers en lezeressen, wat beter opgepast als 't u belielt, waut ik geef niet gaarne eene weigering aan mijne klienten. De Dieuwe Kalender voor 1902 is veel, zeer veel vermeerderd en verbeterd. Hij behelst thans 128 bladz. groot formaat en is daarenboven opgeluis terd met schoone platen, van Sint-Benedictus, O. L. V. vau Affligem, den Abt Primaat der Bene dictijnen-orde, den Nuntius enz. enz. De lezingen zijn allerverscheidenst, zoodat er keus is voor alle goestingen. Dus achtbare Lezers en Lezeressen van de Volksstem opgepast 1 en U dertig centiemen, vijf tien centen geriskeerd, g'en zult het U niet bekla gen. Geboorten Mannelijk 11 Vrouwelijk 8 19. Huwelijken. H. Plas tw. met A. De Vylder, z. b. J. Vinck metser, met M. Callebaut tw. P. Sack, landb. met M. Van Herrewege, landb. Overlijdens. D. De Brakeleer, M. Van der Eist, poortier 35 j. St.-Jobstr. M. Frisch, w' Matthys, z. b. 73 j. Burchtstr. B. Coppens m. Van Goethem landb. 71 j. Langestr. J. Spittaels w' De Pauw, stads- werkm. 77 j, Gentschestr. J. Born, rondl. 28 j Korte Ridderstr. 4 kinderen onder de 7 jaren. 13 September 1901. Termijnbeurs. De houding onze internatio nale markt is niet te bevredigend. Brazilië alleen houdt stand aan 67 3/16 Metropolitain 619 Sara- gosse 234 1/ Kontantbeurs Anders bijna al de rubrieken bemerken wij een weinig slapte. Rent 3°/0 vast aan 98.75 en aan 98.80 Buurtspoorwegen 2 l/2°/011.50 Stadsloten Antwerpen 107.75 Brussel 106.75 Gent 90.75 Luik 91 Oostende 78.25 De bankactiën zijn niet al te willig. Africaine 49. Outremer 812.50 en 84. en zal geen dividend uitgereikt worden Natio nale Bank 33.70 Spoorwegen kalm. Congo 1615 en 5312.50 Brussel Rysel Kalen 585. De stemming der tramwegwaarden is niet verhanderd. Espagne Electriquc 64 en 17.50. Réunis 144.25 en 86.25 Div. Mutuele 135.50 Statu quo onder de metaal waarden Nicaise et Delcuve 830 Ekaterinlaw 14 en 12.50. Marcinelle en Couillet 215. Toula 55. Minder animo onder de koolmij nwaarden, en doch de koersen blijven vast. Carabinier 305. Gosson Lagass 1005, Houssu 330. Poirier 337.50 Zink- waarden zonder zaken. Verlicbtingswaarde Elec- tricité et Hydraulipue 95 Onder de verschillende bekomt de Beige Roumain 111.50 en 64.50 gew. Delin 40. Entreprise 15. Gronny 388.75. De kolo nialen zijn log. Commerce au Congo 1810. Gew. Katanga 1232.50 Magasins Généraux 340. Cooils 170 en 215. Vreemde actiën. Silesie 1150. Canadi an Pacific 575. Diffordingen 60 Dnieprovienne 2212.50. De lezers van ons blad kunnen alle nadere in lichtingen bekomen bij den Heer ls. van de Kerk- hove, bestuurder vau het Financienblad 60 Leu- vensche Steenweg Brussel, nazicht buuuer loten- nummers iu alle uitlotingou. Met le October a. s. begint den 40en jaargang van het modeblad De Gracieuse. Onnoodig te mel den, dat De Gracieuse in deze reeks van jaren groo- te ondervinding heeft opgedaan van al hetgeen het de modewereld betreft. Geen ander modeblad kan er mede in vergelijking komen. Het overtreft allen in rijkdom aan practische hulpmiddelen voor huis en kleedij en in fraaiheid der afbeeldingen Dat dit blad als het beste Nederlandsche mode orgaan mag beschouwt worden, bewijst het nog steeds aangroeiende aantal abonnementen dat reeds meer dan 22000 bedraagt. De Gracieuse ver schijnt tweemaal per maand. Elk nummer bevat 14 bladz. groot formaat met een aantal afbeelding en van de nieuws vau de nieuwste modes en hand werken, zoomede een flink bijvoegsel aan beide zijden bedrukt met talrijke knippatronen 6 maal 's jaars wordt een extra kindernummer aan alle abonnementen gratis aangeboden dat eveneens ver gezeld gaat met een groot bijvoegsel met knippotro- nen. Een abonnement voor het geheele jaar kost 10 fr voor 6 maanden 5 fr. en voor 3 maanden 2,60 fr. Met gekleurde plaat kost De Gracieuse 16 franken per jaar of 4 fr. per trimester. De abonnementen beginnen met 1 Januari April Juli of October. Voor proefnummers en abonnementen zich te wenden ten bureele van dit blad of tot de uttgevers O. Schepens C° 16 Treurenberg Brussel. Magazijn van Hoeden en Klakken. H IIOVJ en PRACUTARTMELBN NIEUWIGHEDEN TROUWE BEDIENING. BILLIJKE PRIJZEN. mn lrnn-n bij Leo DE NUL, Nieuwbeekstraat, D 9, Jij!! Aalst, 1000 kasseien en ook 2 groote arduiuen van 2 meters vier kant voor machienen op te plaatsen. MEESTER SCHALIENDEKKER EN WITTER MMi'ftfit, 11, AAMjST. Men lette wel op het nummer M.I). DE ROECK, gediplomeerde boomteeitkundige. heelt de eer het Publiek kenbaar te maken, dat er bij hem te verkrijgen is eerste kwaliteit van Sparrenbout voor bak kers, alsook boonstaken en houillekolen. Adres Tragel, Zwarten Hoek, Aalst. bij Silvain De Nil, te Aalst-Mijlbeek, eerste klas vantonne- zaad, extra puik, alsook klaverzaad, eigen gewin. Tp hpliDllIPlI kij "L Roeck, lragel, e JJeROIIieil Aalst) oerste kwaliteit van boonstaken en hoppestakeu, aan voordeelige prijzen. groote en schoone Mnga- zijueu, gelegen in de Zonnestraat, N1' 90. Zich te bevragen bij M. Louis De Nayer, Gee- raardsbergsckestraat, 34 Aalst. TC l/nflD bi-> geleSenheid> aan goed- L KUUr, koope prijs, ecu nieuw BREIIH&CHIE1V, dienstig voor alle werk. Zich te bevragen bij Mr J. Wellekens, Geeraardbergsche- straat, 46, Aalst. lant frangais. Bon gage s'adresser. Bureau journal. T1!? KOOP bij Victor Segers, Leo- v poldstraat, werktuigkundige, Aalst, een zeer schoon ijzeren Grillie groot 2 me ters 25 breed, en 2 meters 70 hoog, aan goedkoo- pe prijs. Bij uitscheiding van boomkweekerij uit ter hand te koop bij d' heer He Nul-He Bode, Nieuwbeekstraat, N° 3. 3000 Kana- en Wilge- plantsoenen als ook fruit- boomen van 20 tot 30 centimeters dikte. 18 schoone faiseaux in spaanshout. Agentschap van vrijwilligers met premie voor het Belgische Leger. 50, KEIZERLIJKE PLAATS, 50, AALST, 1600 Fr», en alle voordeden 1600 Fr». meester-schrijnwerker, met ter woon gevestigd Scherreveldstraat, Nr 47, Aalst, heeft de eer het geacht Publiek kenbaar te maken, dat hij zich ge last met het kuischen van oude Meubels, Poorten, Kunstvoorwerpen, enz., in eiken of welkdanige soort van hout. Deze nieuwe specialiteit, waarvan de uitslagen uitmuntend zijn, laten snijwerk (sculp tuur) en verdere versieringen ongeschonden, in hunnen natuurlijken aard. Door eene verzeker de waarborg en eene onberispelijke uitvoering zij ner werken, hoopt hij de gunst van zijne talrijke klanten en het geacht Publiek te blijven verwer ven. LEO OORTEN, Meester-Schrij nwerker Scherreveldstraat, Mr 47, Aalst. 112, Boulevard Anspach BRUXELLES Grand choix de meubles neufs et d'occasi- on. Vente a l'amiable. Ventes publiques tous les raardis, mercredis et Vendredis, k 2 heures. Evpédition eu Province 59, ruc de» Chartrenx. fia/g bUzonder veroorloofd middel. ▼••r inlichting**, neh U bevragen bij .«'*8 Tan LIEFDE, 105, Rna St-Domialqna, «UtllET. Afotaker-Cbiaafit, 1Paiangt Saulniar. Parljt. een Depot OH. DBLAORE, Bruxmlle». IN AL.LC 1POTIKIN, Vlugschrift Franco. Depot M. De Valkeneer Esplanade. 3 GRANDS PRIX

De Volksstem | 1901 | | pagina 3