TWEE TIJGERINNEN DE OORLOG. ALLERHANDE NIEUWS. Koning Eduard VII. EEIV EIV AIVDER. LU1BRECHTS De grootste lof. Priester. Priemt, benoemingen. Ilnmnu - ^et Z00ütje van F. De Locse, 1 Noordstraat, oud ruim een jaar, Is. 3MIWEVS. Koning Eduard VII zal wel zoolang over Groot Brittanje niet regeeren als zijne moeder, wijle koningin Victoria, die meer dan 60 jaren op den troon bleef. Het schijnt dat de koning door eenen kanker in de keel aangedaan is, die hem onvermijdelijk in het graf moet helpen en waartegen de laatste hulp middelen de heelkunde zijn uitgeput. Zijn verlies zal er in alle geval in Enge land zulken pijnlijken indruk niet ma ken, als dit van zijne moeder, koningin Victoria, welke door eiken Engelsman, van den kleinste tot den grootsten, met bijna ongrensbare liefde en eerbied werd omringd. Het is ook wel zeer waarschijnlijk, dat de verschrikkelijke en onrechtvaar dige oorlog van Transvaal, alhoewel de koningin rijp van jaren was, haar hart beklemd en haar stervensuur nog ver vroegd heeft. Koningin .Victoria had een buitengewoon liefderijk hart, of schoon op den troon van Groot Brittan je gezeten was zij die hoovaardige vrouw niet die eene andere in hare plaats zou geweest zijn. De Patriote vertelde ver leden woensdag eene anecdote van haai welke onze beweering eens tc meer be vestigd Er was eens eene harer kamermeisjes waarvoor de vorstin zeer ingenomen was, kwijuziek geworden. De kamer waar het zieke meisje lag was op 't hoogste verdiep van het paleis, en men moest een ontzaggelijk getal trappen opklimmen eer men die kamer had be reikt. Op zekeren.dag komt de doktor, zoohaast hij de ziekenkamer binnen treed, laat hij zich afgemat op eenen stoel zakken. Lieve hemel zoo hijgt hij hoe toch in naam van al die trap pen van Alpisch Gebergte, heeft men er toch aaa gedacht u zoo hoog te leggen. Toen ik halfweg was meende ik terug te keeren. En waarom hebt gij dit niet ge daan, heer doktor zegde het zieke meis je, met zekeren toon van weerdigheid, ik zou vandaag uw bezoek niet gemist hebben daar ik een aangenaam bezoek gehad heb dat mij gansch heeft ver licht. Welks bezoek was dat, zegde de dokter. De koningin zelve, zegde het zieke meisje terwijl een traan in hare oogen blonk. Zij heeft den ganschen trap be klommen na elke vier schreden moest zij rusten om adem te halen, gezien den last harer jaren. Twee volle uren heeft zij bij mij gezeten, mijne hand in ha re hand houdende en mij alle mogelij ken troost inboezemende. Zij zal we- derkeeren bij mij, heeft zij gezegd en toen zij uitging heb ik bemerkt dat ha re oogen vochtig waren. Ziedaar dokter, wat eene koningin is. Het is ons niet mogelijk te geloovcn dat zulke edelmoedige vrouw, schuld zou kunnen hebben in den barbaar- schen oorlog van Zuid-Afrika, die het hart van ieder weldenkend mensch doet bloeden, wij gelooven veel eer dat de oorlog van Transvaal schuld heelt in hare dood, en haar afsterven heeft ver vroegd, ofschoon ze eenen zeer geze- genden ouderdom heeft mogen berei ken. Luybrechts was baron en zekeren keer was hij ziek. Hij deed doktor Spie gels komen deze voelde Luybrechts den pols, klopte eens op rug en borst en luisterde. Mijnheer de baron, sprak de doktor, gelief den adem te halen. Luybrechts was hierover geaffron teerd, M. de doktor, sprak hij, weet ge wel dat ik baron ben, en niet gewoon zelfs iets te doen daar heb ik mijne knechten voor. En zich tot zijnen knecht Jan wendende, sprak hij statig «Jan, haal eens adem TI it TTfltWTIP Komt ons eene uu nunune» droeve mare? namelijk dat de Zeer Eerw heer pastoor van Aelst de laatste Heilige Sacramen ten heeft ontvangen. De achtbare zieke is een oud-Dendermondenaar. Voorbeeldige priester heeft hij de ge negenheid en het hertrouwen weten te winnen van al zijne parochianen, welke met de angstigste spanning de phasen der ziekte van hunnen beminden Her der volgen. Mogen hunne gebeden, tevens deze der ontelbare vrienden van den door- luchtigen zieke, van den Heer zijne herstelling bekomen en hem nog meni ge jaren voor het heil der parochie be waren. De Parijzer Handelskamer, het wetsontwerp op de arbeidspensioenen onderzoekend, in deFran- sche Kamer nêergelegd, heeft in een verslag den grootsten lof gemaakt van de Belgische wet en, in eenen wensch, bij eenparigheid gestemd, M. Mil- lerand verzocht zich te bezielen van de princiepen dt?zer wet. Ziedaar de socialist Millerand gedwongen, door de openbare denkwijze in Frankrijk, het voorbeeld te volgen der Belgische regeerders Een razend anti-elericaal blad schrijft het vol- gende De openbare onderwijzer is zedelijk een amb tenaar van den verhevensten rang hij is, zonder de minste grootspraak, bekleed met een waar priesterschap en mag dus niet als een verstooteling behandeld worden. Dus een blad dat de ware priesters verafschuwt weet den onderwijzer van zijn hert niet beter te vergelijken dan bij eenen.... priester. Maar, indien de officieele onderwijzer niets anders is dan een priester, 'tis te zeggen, een van die mannen welke, volgens de leerling der vrij metselarij, uit de samenleving moeten gebannen worden, dan moet men hem ook als een priester behandelen. Daar «le Apotheker» onzer stad er geen ver- koopen gelieft mij terstond 10 doozen Borstpastil- len van Dr Walthéry op te sturen, zij zijn heilzaam in t' genezed van een valling, keel en borstaandoe- ningen. Hierbij 2 dollars. Em. Delannoy. Chicago Amerika. Te verkrijgen bij M. Renneboog, Nieuwstraat. Z. H. de Bisschop heeft onderpastoor benoemd te Herzele, den eerw. heer De Wolf onderpastoor te Selzaete, te Selzaete, den eerw. heer De Coninck, onderpastoor te Baerle te Baerle den E. H. Den Haerick, oud-coadjutor te Zogge (Hamme). Zijn professor benoemd in de Nor maalschool te St-Nikolaas, den eerw. heer Fonck, professor te Ledeberg te Ledeberp, de heeren Claeys en Ver niers, beiden diakens in het Seminarie. In onze O. L. Vrouwkerk te Dender- monde De eerw heer Mortens, econoom en professor te Geeraerdsbergen, in O. L. Vrouwkerk te St-Nikolaas de eerw. heer Leloup, onderpastoor te St-Lie- vens-Essche. Nederlaag der Engelscheia. Het is iu 't midden van Transvaal, halfweg tus- schen Heidelberg en Johannesburg, dat de engel- sche kolon Benson werd verslagen en 235 man verloor in officiers en soldaten, evenals twee ka nons. Toen de kolon Baster te Bakenlaagte bij Bethel, waar 't gevecht werd geleverd, ter hulp opdaagde, waren de Boeren reeds met hun buit verdwenen. Ziehier welke officiers er werden gedood Luitenant-kolonel Benson was een der schitte rendste Engelsche officiers luitenant-kolonel de Cuiness der Royal Artillery majoor F. Murray en kapitein Lindsay, beiden Schotsche cavalerie ka pitein F. Thorold, der lichte infanterie van York shire de luitenants Brooke en Schepend luite- Corlett en kapitein Eyre Lloyd, der Glodstream Guards. Onder de gevaarlijkst gekwetsten der 13 gewon de officiers zijn Kap. Collin, de luitenants N. Bi cham, R. Seymour, T. Dally, W. Campbell, Wood man, Firms en Wardrap der Schotsche cavalerie. Door deze beide Engelsche nederlagen, van Gre at Marico-rivier en deze nu van Bakenlaagte, bij Bethel, op acht dagen tijds, hebben de Boeren schitterend geantwoord op de blufredevoering van den gewetenloozen Chamberlain, te Edinburg, en van den telegrammenvervalscher A. Milner, te Durban. Weer zijn het de besteelementen van het En- gelsch leger die in deze nederlaag zijn getroffen ge worden namentlijk de schotten. Van waar kwamen toch die Boeren, welke plots uit den mist opdaagden (want de mist heeft het nu gedaan) in eene streek welke Kitchener beweerde sinds lang ontruimd te zijn. Mannen van Botha zijn het niet, daar deze op 150 kilometers van Be thel ligtmannen van Kemp en Delary ook niet, daar deze op 24 Oct. de kolon Von Donyn versloe gen aan de Great Marico-rivier, 300 kilometers van Bethel. Het is dus een ander Transvaalsch machtig korps wellicht dit van Ghristiaan Botha of Lucas Meyer, en indien het nu dit eens mocht wezen van den on- vindbaren de Wet Morgen zal eene tweede volledigere lijst worden medegedeeld aangaande de verliezen der Engel- schen, die hier wel meer dan 300 man zullen bedra gen. Verscheidene Gevechten. Bovendien duiden de verliezen lij sten der andere dagen aan dat verscheidene andere kleine gevech- ten werden geleverd, waarin de Engelschen gedeel- telijk het onderspit dolven, j Zoo werd er op 21 Oct. ernstig gestreden in i Vrijstaat, bij Roodeval, en de 40® Yeomanry leed er 5 dooden, verschillende gekwetsten en een aan tal gevangenen. Tevens vocht men in het westen der Kaap, ten noorden van Clanwilliam, op de Doornrivier. De Engelsche verliezen te Great-Maricorivier. Voor de Engelsche nederlaag van Great-Marico- ririer gaf Kitchener eerst op 28 dooden en 55 ge kwetsten de lijst vermeerderde nu 't wordt al 41 dooden en 57 gekwetsten. Andere lijsten zullen nog wel volgen. Laatste bijzonderheden over de neder laag der kolon Berson. Bij de verliezen der kolon Benson voegt het War Office nog, Kapitein Inglis en de luitenants Kelly en Woodman gedood een luitenant erg en een kapitein licht gekwetst. De verliezen bedragen dus 12 officieren en 66 man gedood, 15 officiers en 169 man gekwetst. heeft zich over eenige dagen, al spelende, in zijn wiegje verhangen. Terwijl het kindje in zijn wiegs- ken speelde, is het zuigertj e, dat met een koorde ken rond zijnen hals hing, aan het bovengedeelte der wieg blijven haperen en 't koordje, vaster en vaster toestroppende, heeft het arm wichtje ver wurgd. Toen de ouders, denkende dat hun zoontje rus tig sliep naar de wieg keken, vonden zij nog slechts een lijkje. Men verbeelde zich hunne ontsteltenis en hunne droefheid. - Zaterdag namiddag is er bmm&v iciUL. brand ontslaan in -t kloos_ ter der Zusters Bernardinnen. De helft der stallen zijn afgebrand. Dank aan de moedige tusschen- komst der inwoners heeft men de bijzonderste ge bouwen kunnen vrijwaren. Destallen van notaris De Coorbijter palende aan 't klooster, zijn eveneens vernield. De schade, door verzekering gedekt, be loopt 20,000 frank. - Dinsdag nacht is de brou- HUMbl^IC. wersgastvan M. Vandevel- de, die dacht dat iemand hem op straat riep en zich door het zoldervenster van het tweede verdiep vooroverboog, er uit gevallen vau eene hoogte vau 10 meters. Hij haperde aan een haak, die hem erg kwetste, en stuikte dau ten gronde. De ongelukki ge werd stervend opgenomen hij had den rug graat gebroken. Het slachtoffer is rond de 30 jaar oud. WüplllPm - Men is niet zeker of de rui- tenbrekerijen van verleden week dinsdag door soldaten gepleegd zijn. Het was donker en de schepenen, die zich in een dei' ver woeste herbergen bevonden, konden niet bevesti gen soldaten gezien te hebben, zij vermoedden het slechts. Men zal er, zoo het schijnt, op denken te Waelhem een veldwachter te benoemen. l?n 1*4*1 inH - Een aantal anarchistische uu^ciduu. cIubs van Loaden vergader den dinsdag nacht, ter gelegenheid der strafuitvoe ring van Czolgosz. Zwarte en roode vlaggen om kransten het portret vau den moordenaar vau Mac-Kiuley, dat de eereplaats bekleedde. Overal werd Czolgosz een held genoemd en zijn naam geestdriftig toegejuicht. Men dauste om de edel heid zij uer dood te vieren. Verscheidene groe pen gingen slechts teu 4 ure 's morgends uiteen, na het zingen der Carmagnole. De policie weet dat de anarchisten van Londen op dit oogenblik zeer zijn. ïiPrfohovcr - Vrijdag heeft zich op het tv kerkhof, waar zijne moeder hegraven ligt, een jongeling een kogel door het hoofd geschoten. Hij was op den slag dood geble ven. Het is een genaamde Polydoor De Keyzer, 23 jaar oud. Bericht aan de talrijke personen die aan ecze ma's dauwworm en jeuksel lijden. Volgens 't oor deel der beste geneesheeren, is het voldoende zich het bloed gedurende eenigen tijd met de Slijmver- drijvende Pil van Dr Walthéry te zuiveren om zich volkomen te vrij waren van bloedonzuiverheid hoe verouderd zij ook weze. Te verkrijgen bij M. Renneboog, Nieuwstraat. - Dinsdag is er brand ontstaan in de U1M5L tweewoonst, toebehoorende aan Adolf Wullaert bewooud door Hendrik Detailleur en August Viane. In korteu tijd was gansch het gebouw in asch gelegd. Er zijn geene meubelen kunnen gered worden. De meubelen van Viane waren verzekerd, deze van Detailleur niet. 1 nmtwcrttm - Dinsdag namiddag keerde liUIilcl de genaamde De Sutter van de jaarlijksche boomveiling naar huis, terug op Zomergem-Boven. Gekomen op Hoetsele werd hij door twee personen aangevallen, mishandeld en zijne hondenkar iu de gracht gestooten. De daders zijn gekend. Men zegt dat De Schutter zijn geld ook afgenomen is. I 'I pk Pil - ^en koopman vau Laeken gelast- LdCHCUi" te woensdag een zijner bedienden bij een kalant der Plantenstraat, te St-Joost-ten Noode, eene betaling te doen van 1,800 frank. Donderdag morgend vernam hij dat de betaling niet gedaan was. De policie zoekt den bediende ieverig op. VRAAGT OVERAL HET LBUVENSBIER der gunstig gekende Brouwerij Trana Struwé, AALST. Ortclpni'iiL - Een officier 44' regi- Vruaid \J ment linie troepen, in gar- j nizoen te Budapest, werd woensdag avond dood geschoten door de schildwacht van een der mili taire magazijnen. De officier had niet geantwoordt op het driemaal herhaald Werda van den sol- daat. Anfn/prnpn - Zaterdag heeft de genie, iTTllWI: i|ll II. b-j van dynamiet, doeu springen wat er nog rechtstond vau de pui- nen van den afgebrauden entrepot. De ontploffing was uiterst geweldig en deed den grond daveren. Eene wolk van rood stof steeg op en toen deze door den wind verdwenen was, ging er uit de toeschou wers, op grooten afstand gehouden dooi de policie, een kreet vau verbazing op, de twintig me ters hooge muur was verdwenen, ingestort als een DOOR kaartenhuis. Bij dezen eed, snelt ze Chilperik opzoeken. Zoo ook Ursio. Cliilperik komt met Adelbrecht, Landerik en hofgevolg op drukt zijne verwondering uit, dat Brunehilde, die hem ontbood, reeds weg is. Vijf minuten zal hij wachten. Hij wil alleen zijn met Adelbrecht en zendt derhalve zijn hofgevolg weg. Op Landerik's vraag of ze Galzwintha's komst dienen luisterlijk te bereiden, luidt des vorsten antwoord zóo on verschillig, dat het gevolg met verbaasdheid is geslagen. Adelbrecht geeft zij n besluit te kennen het harnas voor de monnikspij af te leggen. Chilperik bekent hier andermaal zijn doldriftige liefde voor i redegonde, doch wordt door Adelbrecht derwijze tot plichtbesef ge bracht, dat hij hem bevel geeft de komst zijner bruid plechtig te vieren. De monnik weg, hangt de vorst een tafereel van zijnen zielestrijd op, den kamp tusschen vorstenpücht en liefde. De liefde bezwijkt. Nog ont brak het hem aan moed om Fredegonde te verwijderen, nu moet ze weg, alvorens Galzwintha aankome. Hij zal haar het on wederroepelij k besluit mededeelen en onaangedaan blijven. Hij verwijdert zich maar ontmoet zijne minnares aan den uitgang. Zijn mond haalt haar de redenen van zijn besluit aan den wil der natie, 's lands heil, de beslissing der ieuden, de eer en faam van het Merowin- ger's huis en geslacht, den oorlog tegen de Wisigothen. Zijn mond, zeg ik, want zijn hart spreekt anders hare betooverende schoonheid heeft het aireede vastgekluisterd. De listige Fredegonde weet zóo behendig al die beweegredenen den bodem in te slaan, dat Chilperik's wil weifelt. Als zij hem den vaarwelgroet toestuurt en zegt naar den dood te hijgen, blaakt des vorsten boezem van liefdegloed. Zij vertrekke niet! hij aan bidt ze nog De armen slaat hij haar om den hals, doch weer rukt er hem het plichtbesef at. Het is te laatGalzwintha is daar!... Fredegonde beproeft al hare krachten. Galzwintha kome, zij gelukkig Eene gunst voor haar, Fredegonde bij hem blijven. Desnoods is zij de wachthond, dien men van de deur wegschopthaar gekromde rug zij het voetbankje bij hun te paard stijgen... Edoch zelfs dat niet... het zou zijn geluk sto ren Een vaarwelkus.,. Chilperik gunt haar dien zoen. Op dit oogenblik staan Brunehilde met Protadius, Lupus en wapen knechten aan den uitgang. Haar gevolg verwijderd, beloert zij de ver liefden. Chilperik, door Fredegonde's Mik betooverd, roept met kracht: Weg met Galzwintha Gij wordt mijne echtgenoote, de mijne voor altijd Brunehilde springt tusschen beiden en verwijt Chilperik zijn wange drag. De onttooverde vorst wankelt weer. Tevergeefs poogt Fredegon de hem door hare blikken te beheerschen. Dit tooneel geeft aanleiding om den haat, welken beide vrouwen tegen malkaar voeden, te openba- ren.Brunehilde beveelt aan Chilperik zijne minnares te verwijderen. Daartoe ontzikt hem de moed. Zij zelve wil Fredegonde doorsteken, zij voelt echter op haar eigen boezem den dolk harer vijandin prikken. Zij gilt. Hare trawanten en de wapenknechten snellen toe en sleuren Frede gonde weg, om ze buiten de vestingen te verwurgen. Nog is de laatste wapenknecht op het tooneel, als Siegbrecht met Childebert te voorschijn komt. Wat ging hier om Siegbrecht wil het weten. Hier grijpt een hevige samenspraak tusschen Brunehilde, Sieg brecht en Chilperik plaats, waarin Neustrie's Koning harde waarheden worden gezegd en zijn wangedrag erg wordt gelaakt waarin de hatelijke rol, door Fredegonde in al dezes wandaden gespeeld, aan de kaak wordt gesteld. De haatvolle Brunehilde giet zóo üstig oüe op het vuur, dat Chilpe rik, uitzinnig van woede, Siegbrecht tot een tweegevecht uitdaagt. Een kamp op leven en dood Reeds staan ze strijdvaardig, tot Brunehilde's vreugd, als Siegbrecht zijn zwaard op den grond smijt. Geen broeder moord vlekke zijn rein staal Chilperik zwaait den degen... Gontram, die met Wulfoald en Grimoald optreedt, houdt Chilperik's arm tegen. Gontram herinnert zijnen broeders de laatste woorden van hun ster venden vader en bewerkt de verzoening, tot groote spijt van Brunehilde. Eensklaps schallen klaroenen en bazuinen. De stoet is in aankomst neen hrj is daar Een wapenbode kondigt Galzwintha's intrede aan..... Heel de stoet op het tooneel. Ook Ursio en Bertefred. Galzwintha kust hare zuster, drukt de hand aan Siegbrecht en Gon tram en vraagt angstig naar haren bruidegom. Chilperick, in strijd met Fredegonde's liefde, nadert allengskens, tracht het beeld zijner min nares uit den geest te bannen en zoent zijne GalzwinthaUrsio en Bertefred sluipen weg misschien heeft Fredegonde hunne hulp noodig Galzwintha voert hem schatten aan en begeert in ruiling enkel zijne liefde. Die zal zij onverdeeld hebben, zweert Chilperik, en voegt er, als huwelijksgeschenk (morgengase) vijf steden bij. De blijschap is algemeen. Gontram wenscht de verloofden heil eu zegen...., plotselings stuift Fredegonde, door Ursio en Bertefred uit de handen van Lupus en Protadius verlost en door hen gevolgd, op tooneel. Zij bijt Galzwintha toe. Twee jaar lijden.... en dan.. Hevige ontroe ring. Akelig voorgevoel van Galzwintha Brunehilde verzint gelukkig, dat Fredegonde eene krankzinnige is, wat Galzwintha's angst eenigszins vermindert Fredegonde wordt door Protadius en Lupus naar de gevan genis gesleurd. Brunehilde deed in het geniep aan hare trawanten teeken hare vijandin vóór den dageraad te onthalzen, maar Ursio en Bertefred zweren ze, vóór de avond valle, uit den kerker te redden. Gontram poogt tevergeefs aller moed op te beuren. Wel roept men Heil Galzwintha Heil Chilperik doch de stoet begeeft zich kerk waarts, ter bruiloft, neerslachtig,schoorvoetend........ Welk huwelijksbegin Tweede bedrijf. Het speelt, insgelijks inChilperiks paleis, ten jare 565. Ursio en Bertefred, in dienst bij Galzwintha, melden, terwijl zij de zaal opschikken, het wegtreuren der koningin. Van uit Alda's spelonk bestuurt Fredegonde meesterlijk de zielsmarteling. Het komt ook den toehoorder ter oore hoe de twee slechteriken vroeger Fredegonde uit de gevangenis hielpen hoe de verstootene er in slaagde andermaal Chil perik te beheerschen, te betooveren en zoo Galzwintha's leven te ver gallen. Hun redetwist over de dagteekening van Chilperik's bruiloft vieren, wordt bijgelegd door Fredegonde's onverwachte komst. De verjaagde meid herinnert bitter aan heure doorstane smarten. Echter, de dag der wraakoefening is, aangebroken. Nu de aanslag op het leven De veroordeelde ijst bij het aankondigen van zijn stervens uur. Dat lot ondervinde Galzwintha. Een brief, een doodvonnis, wordt door Ursio onder hare kamerdeur geschoven. Het past, dat Chilperik zelf zijne vrouw vermoorde een schrijven, het uitvoeringsbevel, zij door Bertefred den koning, vanwege eene onbekende, overhandigd. Beide schelmen, hunne opdracht verricht, komen het uitwerksel dier brieven op Galzwintha en Chilperik mededeelen. Uit het gekout blij kt verder, dat Siegbrecht, Gontram en Brunehilde zonder gevolg in't paleis aankwamen. Met welk doel? Om Chilperik te dwingen Galzwintha in heure eer te herstellen of ze naar Spanje te laten terugkeeren. Ook verneemt de toeschouwer, dat Neustrie's adel ten voordeele van Fredegonde omgekocht is. Er komt volk.... Ursio en Bertefred ijlen weg hunne handlangers wapenen. Bij Fredegonde's noodgeschrei zullen zij toesnellenDeze verbergt zich in een ge heimekamer, een heerlijke luisterplaats. Brunehilde, op het tooneel met Protadius en Lupus, verwijt hen hevig, Tot hiertoe konden zij Fredegonde niet vattenHare vijandin integendeel wist Chilperik's hart te veroveren en is nu zelfs. Brunehilde voelt het aan't koken van haren haatin het paleis. De booswichten loochenen ten stelligste. Nopens de oneenigheid, welke tusschen Chilperik en Galzwintha heerscht, ontvouwt Brunehilde haar plan. De verzoening hoeft zij te bewerken, omdat zij derwijze haar zusters leven verlengt, vrij en toegang in het paleis verkrijgt, Protadius en Lupus de gelegen heid verschaft Chilperik uit den weg te ruimen. Weigert Chilperik de verzoening, Protadius en Lupus maken hem onmiddellijk af... Daarop volgt een hartroerend onderhoud der twee zusters, waarin Galzwintha haar lijden uitklaagt. Op gepaste oogenblikken wordt de samenspraak die Fredegonde's daden schandvlekt, door deze booze gestoord. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1901 | | pagina 2