3 I Vreeselijke luchtreis. ALLERHANDE NIEUWS. - BF AC n lo Ic Over den Oorlog. Le< U Sp( II •ii O] Cuiiïiiteit voor aanwerving en bescherming van vrijwilligers Een Duiiscli gcnicofricicr verongelukteen dokter gekwetst. 0e s'cls. Dr rclzi&er*. Rfct bezoek des broeders. Andere bijzonderheden. Ovei'brcngiug van hel lijk van het Vlaamse li Hoofd naar de Middenstalie van Antwerpen. Priest, benoemingen. LUIBRECHT» Uitslag der aanbesteding Schouwburg van Aalst. Pi'ima-0onna Vorstenplicht Cieoraardsbergen.- vij' di?fstallenin Storm op zee. Nieuwe aanranding van eenen schildwacht tc Antwerpen. Gesticht van W L. IMXii\IAl\ WATERBREUK, ADERBREUK genezing In MISVORMDE LEDER: gum! kwaadaardige M i éi 'ui I dat chien bijna J zijnet zoouh Kleer sters chien van a J nen t Publi! Men Prijs Al GROÏ fj qjnde h E j F' br he ge sell j laai ger' Verleden zaterdag is te St-Nikolaas een komiteit gesticht geweest onder het voorzitterschap van Dr Reynaert, S'-hepene dier stad. Dit komiteit heeft voor doel de werkeloozen, die willen dienst nemen in het leger, te beschermen en door bijzondere pre miën, bij deze van den staat gevoegd, aan te moe digen. Bij het eindigen van den diensttijd zal bet komiteit de aftreders helpen bij het gouvernement en elders, tot het bekomen van plaatsen om hun brood te verdienen. De bijzondere premiën zouden gevonden door het betalen van sommen door de ouders, die hunne zonen in bun bedrijf slecht kunnen missen, wier zonen een twijfelachtig nummer in de loting ge trokken hebben en door deze vrijwilligers van den dienst zouden ontslagen zijn. Het komiteit zal niet werven om de ouders van hunne kinderen te berooven. Het zal enkel premiën geven aan deze die uit eigen zin bij het leger willen dienen. Deze premiën en voorrechten dienen enkel om den vrij willigen dienst onder de werkeloozen aan te moedigen-en aldus het contingent voor de stad te verminderen. Dat is reeds de eerste stap naar het doel dat wij beoogen, en zulk komiteit is in een klein kanton ingericht, zou misschien wel van het eerste of het tweedejaar af, tot de afschaffing der loting kunnen geraken. De inwoners der gemeen ten van de Zwijndrechtsche- u Melselepolders zijn Zater- lag namiddag ooggetuige ge- vnpst van een schrikverwek kend schouwspel, een drama, dat eenige uren vroeger te Berlijn begonnen was en hier zij no bloedige ontknooping had. De dokwerkers zagen in den namiddag boven Antwer pen en de dokken eenen bal lon drijven, zoo laag dat het touwwerk dreigde in de mas ten der schepen te verwar ren. De storm dreef het gevaar te met vreesverwekkende snelheid voort, naar de Schelde, steeds zakkend, zakkend, als wilde het de luchtreizigers, die in de mand zaten, in den stroom versmoren. Hot dreef er over, over Sint-Anneke, naar Zwijn- drecht op, en men kon daar reeds waarnemen dat in de mand twee personen zaten, waarvan een in uniform was gekleed. Boven eene weide, tusschen Sint-Anueke en Zwijndrecht, daalde de ballon tot op vijf meters boven den grond, toen een der luchtreizigers be sloot, zich uit de mand te laten vallen. Hij deed dit met goed gevolg. Zijn gezel wilde dit voorbeeld volgen, maar hij raakte met de voeten in het touwwerk verward en bleef met het lichaam half buiten de mand han gen. De ballon, uu ontlast van het gewicht van den eerste, klom weer eenige meters maar daalde weer en kwam ditmaal zoo laag, dat de ongelukkige luchtreiziger, die iu de mand zat met het hoofd tegen den grond werd geslagen. ^Weer klom de ballon eenige meters weer daal de hij.'t Was als een hollend peerd dat, uitgeput van krachten', toch nog eene laatste poging doet om het doel te bereiken, maar eindelijk machte loos neerzakt om den adem uit te blazen. De ballon werd nog eenige meters verre dooi den stormwind voortgerukt, de maud met den man over den grond meesleepende om eindelijk als eene vod in elkaar te vallen en als eene ziel- looze massa te blijven liggen. De lieden, die dit vreeselijk tooneel van verre hadden gezien, kwamen nu toegesneld. Het eerst zagen deze den luchtreiziger, welke uit de mand was gesprongen en zich weinig of niet bezeerd had. Hij was opgesprongen en snelde nu mee zijnen reisgezel ter hulp, die bewusteloos, on kenbaar, met bebloed hoofd en verbrijzelde lede maten, half buiten de mand hing. Het was een vreeselijk tooneel De gendarmerie, die middelerwijl was toege sneld, kwam met dokter Smets ter plaats en deze laatste bevond dat de tweede luchtreiziger reeds den geest bad gegeven. Zijn'hoofdschedel was geborsten, lappen vleesch •waren van zijn gelaat gescheurd en een zijner bee- nen was gebroken. Uit het verhaal van den geredden luchtreiziger bleek nu het volgende Hij i« Dr Lincke, van den Duitschen dienst der plaatsbeschrijving en zijn gezel is de geniekapitein der luchtvuartcompagnie Bartsch von Siegfeld. Zij waren denzelfden dag ten 9 uren te Berlijn opgestegen, met het doel, eenige waarnemingen te doen, en waren slechts voor een kort verblijf in de hoogte uitgerust. Maar eens boven zijnde, werden zij overvallen d< O; i-n sic-ds sterker wordenden storm, die hen in w. inig" uren, in duizelingwekkende snelheid 100 ioi 150 kilometers per uur) naar het westen sleepte, om hen over Antwerpen in de Vlaamsche "polders op vasten grond te werpen. Hadde do ballon nog een weinig meer adem ge had, dan zou hij ongetwijfeld eenige minuten later in zee terecht zijn gekomen. Voor Dr Lincke is het dus een geluk dat hij viel. Voor kapitein Bartsch eilaas niet. Tot Namen toe hadden de twee luchtreizigers zich rekening kunnen geven van den weg dien zij volgden. Doch hunne kaarten liepen niet verder en zij moesten op avontuur mee voord, Toen zij bo^eu Antwerpen kwamen, zagen zij dat eene ramp onvermijdelijk wa en zij bereidden zich voor f>p het ergs; Ong iglijk hadden zij reeds hun *nker verloren. en er was niets aan te doen, dan te pogen, door een stouten sprong hun leven te redden. En men weet wat er de gevolgen van waren. Kapitein von B gfeld is 44 jaar. Zijn lijk werd naar het doodenhuis van Zwijndrecht gebracht. In zijne zakken vond men eenen brief, dien hij nog onlangs van zijue moeder had ontvangen en een notaboekje met eenige aauteekeningen betreffende de reis. De ballon werd in de gendarmerie van St-Anne- ke neergelegd en het Duitsche consulaat te Ant werpen werd dadelijk verwittigd. De Duitsche overheid werd per telegraaf ver wittigd van hetgeen er gebeurde en daarop is dok ter Lincke naar den Duitschen consul gegaan. Het was kapitein Bartsch, zegt men, die bij het Duitsche leger het gebruik der draadlooze telegra phic invoerde. Dokter Lincke is, dat glaat zich begrijpen, sterk ontroerd door de verschillende gewaarwordingen, die hem bij dit avontuur moesten overvallen. De snelle reis, het gevaarlijke van den toestand, het bijster worden van den weg, de snelle neerda ling, het ongeluk, de dood van zijnen gezel, allen dingen, van aard om het sterkste gemoed te schok ken. Men denkt het anker op de werken van M. Van Aeren, tegenover Austruweel, terug te vinden. De Duitsche consul, M. Pritsch, heeft in dit ge val eenen voorbeeldigen iever en menschenliefde getoond. Zoodra hij verwittigd was door den commandant Louis, der genie van het Vlaamsch Hoofd, heeft hij zich aanstonds ter plaats begeven, vergezeld van dokter Muller. Dokter Lincke kan over de wijze, waarop zijn reisgezel den dood vond, slechts zeer onvolledige inlichtingen geven. Alles ging zoo verbazend snel, dat hec ongeluk reeds gebeurd was, eer Lincke was bekomen van de halve verdooviug, die: dei r sprong onvermijdélija moest teweeg brengen. i Maandag, om 11 ure, kwam de broeder van het slachtoffer het lijk groeten. Hij bleef er een kwartier bij en sprak gedurig tegen den ongelukkige. Vervolgens bad hij vurig, en weende overvloedig i en geknield bij het lijk. Hij kent eéu weinig Fransbh, en was met den consul die hem de familie Verstockt voorstelde, j Iu tamelijk goed Fransch, zegde hij Ik bedank u omdat gij zoo goed voor den ongelukkige waart. Tranen beletten hem verder te spreken. Het heele huisgezin smolt in tranen toen hij vertrok. j De luitenant-colonel wilde niet dat er eene foto- i grafie van het lijk voor zijne moeder genomen werd. Mama zal er eene betere herinnering in haar hart van mededragen, dan deze afbeelding haar zou vei schaffen sprak hij. Het is wel M. de dokter Smets, van St-Anaeke J die de eerste bij het lijk kwam. Hij trok het hemd I open en beluisterde de hartkloppinghet hart moest niet meer slaan. De broeder legde een bloémtuiltje van violetten op het stoffelijk overblijfsel neer. Bij het lijk staat een gekruiste O. L. Heer tus schen twee kandelaars het zal in drij kisten ge legd worden met eene ruit boven het aangezicht. De kist wordt door eenea Antwerpenaar gemaakt. De broer van den ongelukkige heeft verzocht dat de kleederen naar Berlijn zouden gezonden wor den. Toen hij dacht te Namen te zijn, was de ka pitein heel bang, daar het de luchtreizigers verbo den was in Frankrijk beneden te komen. Met nog eene windzweep zijn wij op Franschen grond moet hij gezegd hebben. Dijnsdag morgen had deze treurige plechtigheid plaats. Duizenden personen stonden op de Van Dyck- kaai, Noord- en Zuidterassen en aanpalende stra ten. Op de vlotbrug was een detachement van 50 man van het 7e linie, met het muziek. Verder wa ren daar Cogels. gouverneur. Van Rijswijck, burgemeester, de generaals Rahier, de Hollain, de Thilly, Lorrain 9n Denis al de kolonels en luite nant-kolonels, majors en kommandanten van het garnizoen Verder kapitein von Wintfelri, militaire geatta cheerde van het Duitsch gezantschap te Brussel Pritchz, consul-generaal te Antwerpen Van Mir- bach baron Ohlendorff, Rautenstrauch, en de bij zonderste hoofden der Duitsche handelshuizen en scheepvaartlijnen; de Duitsche maatschappijen Deutsche Liedertafel, Turnverein, Germania, St- Cecilia, Concordia, en;-. Juist om 10 ure, legde de overzetboot, met de vlaghalftop, aan. De lijkwagen reed van het schip terwijl een salvoschot gelost werd door het deta chement van het 7° linie. Wanneer de lijkwagen boven de vlotbrug op de kaai was, sprak generaal Hollain, in naam van het Belgisch leger, eene lijkrede uit alsook een offi cier der Genie van den Luchtvaartdienst, een Duitsch t, in naam der reserve officiereu van het Duitsche leger, te Antwerpen. Du heer baron van Siegfeld, broeder van den overieden kominandant dankte de sprekers. Aan den lijkwagen werden kronen gehangen van de Duitsche maatschappijen, alsook eene zeer groote vanwege de officiers van het garnizoen van Antwerpen. De hoeken van het baarkleed werden gehouden door een kapitein bevelhebber van het 5® en 8° li nieregimenten, van het korps der genie en der ar tillerie. Nevens den lijkwagen vormden 24 onderofficiers van verschillige wapens, eene eerewacht. Aan de Ooststatie bewezen de troepen nogmaals de krijgseer, waarna het lijk in een wagon werd j nedergezet, en naar Berlijn werd gevoerd. »e laatste verllezcnlijsten. Lijst van Vrijdag. Volgens de Engelsche ver- liezenlijst zijn er den 24 Januari te Houtenbek 1 man gesneuveld en 2 gewond 5 man van het 2* Worcester gewond, zonder vermelding van plaats en dag 1 man gesneuveld en 1 officier gewond te Honingspruit op 27 Januari 1 man gesneuveld en 3 man gewond te Bellevue, bij Winburg, op 28 Ja nuari 1 man en 1 dokter gewond bij Bethal, op 28 januari 1 man gewond te Bekkersrust op 27 Jauuari3 artilleristen gewond te Blauwbok- spruit op 26 Januari 1 man gewond te Balmoral, op 27 Januari en 1 man gewond te Leeuwkop, op 24 Januari. Deze lijst, waarop nog de geseinde verliezen bij Abrahamskraai, bij Koffiefontein, voorkomen, toont weer eens hoe roerig de commando's nog zijn, en overal. Lijst van Zaterdag, 1 man gedood en 2 zwaar gewond te Boshof, op 28 Januari 3 man gewond te Inlaagte, op 28 Januari1 muu gewond te Pot- chefstroom, 27 Januari. 15 man aan ziekte overleden. Lijst van Zondag. De verliezenlijst van heden maakt melding van 8 man van Kitchener's Figh ting Scouts gesneuveld en 7 gewond, den 25 Janu- arie te Kamplaats (bij Frankfort). Gevecht bij Frankfort. Bovenstaande verliezen bij Frankfort zijn onge twijfeld geleden iu het gevecht tegen kolonel Wil son. Thans komt het bericht van een nieuw gevecht, dat gemeld wordt in een zeer onduidelijk telegram uit Pretoria Kolouel Garratt heeft op 25 Januari een 50tal Boeren aangevallen aan de samenvloeiing der Wil- j gorivier en Leeuwspruit. n Een 100 tal mannen van het kommando van ij Louis Wessels kwamen *over de Wilgerivier en dwongen de voorhoede der Engelsche ruiterij "tot ueu aftocht. «70 man der lijfwacht van De Wet chargeerden de stelling om zich van den maxim der Engeischen meester te maken. De Engeischen deden het ka non spelen en dwongen de Boeren tot den aftocht. n De Wet vluchtte met 6 man Steyu, met een 30 tal mannen, is te Reits Be- thleem binnengetrokken. Op enkele honderden mannen na, die in 't zuiden staan, is de Vrijstaatsche krijgsmacht in den noord-oostelijken hoek van het land. Sterke en strijdlustige detachementen trek ken tegen hen op. Men ziet, het opstel van dit telegram laat ver onderstellen, dat de Boeren het onderspit moesten delven en vluchten, terwijl in werkelijkheid de Boeren bijna een kanon veroverden, aftrokken en zonder dat men van verliezen spreekt. Van de uitdrukking Steyn is binnengetrok ken te Reitz-Bethleem begrijpen we geen woord. Hebben de Engeischen Reitz soms ontruimd 13 coIoMuen tv nen Me Wet. De correspondent van Daily News te Lady- smith seint dat er nu 23 kolonnen tegen De Wet oprukken en dat nu, meer dan ooit, zijn gevangen nemen of het vernietigen zijner krijgsmacht slechts eene kwestie van tijd is. 5000 man versche troepen worden verwacht. Alles toont aan dat eene wanhopige poging zal worden aangewend om, in Meert en April, het ver zet der Boeren te verpletteren. Van een anderen kant zijn de Boeren te velde sterk en goed uitgerust, vol ^strijdlustigheid, Zij moeten versterkt zijn door Kaapsche opstandelin gen. De E. H. De Westelinck, onderpastoor te Wach- tebeke, is benoemd cot onderpastoor te Lokeren de E. H. Ca merman, oud coadjutor te Wanneghem is benoemd tot onderpastoor te Wachtebeke. Apotheker Spiegels. Zeg, Luibeken, daar is vijf eens te kort voor 't fieschkcn dat de daar meê- d raagt. Luibeken. -- Och, dat is niets, mijnheer Spie gels drinkt or maar nen dikken uit van de nieuwe Kerk in Mijlbeke, op 1902. Julien De Bouzerie, Oostende Gildemijn L. Gent René Heene, Eecloo Edmond Leyns en Zoon, Gent Godefroid Van Bergen, Antwerpen Joan Van Wichelen, Zoon, Curegh. Lejuer en De Bock, Brussel Verstraete Leonard, JJumbeke Alfons en Petrus Van Pottelsberg, te Aalst, St-Janstraat 3 Februari 195,740,37 235,447,87 201,450,00 219,017,22 196,798,24 219,600,00 203,771,30 205,298,99 184,411,00 Op Zondag 23 Februari aanstaande zal de Re derij kkamer De Catharinisten andermaal het blijspel opvoeren. Eenieder herinnert zich voorzeker nog den gansch buitengewonen bijval, welken zij bij de eerste vertooning van dit stuk behaalde. Het is op het herhaald aandringen van velen, dat de Rederijkkamer eindelijk tot eene tweede opvoering heeft beslist, welke voorzeker voor de eerste niet zal moeten onderdoen. Wie eens har telijk wil lachen, late deze gelegenheid niet ont snappen V6ór Prima-Donna zal van onzen stadgenoot Nestor De Tière worden vertolkt. Een echt pereltje onzer Vlaamsche tooneelletterkunde Symphonie onder het bestuur van M. Karei De Mette. 0 magazijnen van de statie, en drie andere diefstallen mot braak wer den op eenige weken tijd gepleegd door eene bende jonge dieven. De policie gelukte er na een behendig onderzoek in, drie der daders te kennen. Het par ket van Audenaarde kwam zondag namiddag ter plaatse en leverde een aanhoudingsmandaat af te gen den kapitein der bende, een jonge deugniet, die zaterdag nog op een policieofficier een revolver schot loste, zonder hem te treffen. De schelm liet zijn wapen vallen en nam de vlucht. Een uur later kocht hij een nieuwen revolver in een winkel gele gen nabij het policiebureel. De broeder van dezen jeugdigen bandiet werd verleden jaar, te Bergen, veroordeeld voor eene moordpoging op eene oude vrouw, bij wie hij inwoonde. VRAAGT OVERAL HET LEUVENSBIER der gunstig gekende Hfouwerij, Frana nruwé. AALST Maeter - ^ev^Se brand. Woensdag nacht werd de gemeente in opschudding gebracht door een geweldigen brand, die ontstaan was in de hoeve van de kinderen Lebeau. Het vuur brak tegelijk uit op verschillende plaatsen van de schuur en den stal. Alles is de prooi der vlammen geworden, de oogst is vernield en zeven koeien en zes verkens werden verkoold. Langs alle kanten kwamen de dorpelingen toegeloopen om het vuur te bestrijden. De oom en de neven van de kinderen Lebeau, onder andere, bevonden zich ter plaatse. Toen zij donderdag morgend thuis kwamen, bevon den zij dat tijdens hunne afwezigheid, dieven bin nen gebroken waren. Naast het opengebroken kof ferfort vonden zij een dolkmes en een ploegkouter, de schelmen waren nog met eene nogal aanzienlijke som verdwenen. Men denkt dat het de daders van dezen diefstal zijn die den brand gesticht hebben bij de kinderen Lebeau, om van de algemeene ver warring gebruik te maken en ongestoord bij den oom te kunnen stelen. Het parket van Audenaarde heeft een onderzoek geopend. De schade, door den brand veroorzaakt word op 80,000 fr. geschat en is slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. FlsfllU - Over ongeveer twee jaar stierf te Elsene een zeer rijke rentenier, M. V... Toen de twee gehuwde kinderen het kof ferfort huns vaders openden, zagen zij de weerden na en bestadigden dat er voor 75,000 frank titels verdwenen waren. Het parket en de policie werden oogeublikkelijk verwittigd en de nummers van de ontvreemde akties aan al de wisselagenten van den brusselsche omtrek gezonden, doch men bekwam geen uitslag. Over ongeveer twee maanden werd M. de onder- zoekrechter Lagasse verwittigd dat een zeer acht baar persoon van den omtrek der Naamschepoort, M. P... bij even wisselagent van Brussel een groot deel der akties uit het sterfhuis verdwenen, ver kocht had. Door den onderzoeksrechter onder vraagd verklaarde M. P.., dat hij eigenaar van de weerden was. Toen M. Lagasse hem meldde dat de akties in een sterfhuis ontvreemd waren, viel M. P.., als uit dc lucht. Hij verklaarde dat eene weduwe van St-Gillis hem de akties gegeven had om te verkoopen. De bedoelde weduwe kwam vroe ger bij den ouden rentenier nogal veel in huis. De dame werd bij den onderzoeksrechter ontboden en bevestigde dat M. V.., haar voor zijne dood, voor 20,000 frank weerden gegeven had. De akties door M. P.., ter goeder trouw verkocht, vertegenwoor digen eene veel grootere som. Maandag avond werd de weduwe, die een zeer schoon huis te Elsene had laten bouwen, aangehouden. 111 Lt -1 Het socialistisch blad la Tribunedat door den E.E. H.H. pastoors van Bei- ne en Heusay vervolgd werd voor beleedigde arti kels, is veroordeeld voor drie iulasschiDgen van het vonnis op straf van 50 fr. vergoeding voor el- ken dag uitstel. Aan de lezer». De Bond der goede geneesmid dels heeft de eer te herinneren dat de borstpastil Walthéry het eenigste geneesmiddel is om valling en keelpijn in min dan 2 dagen te genezen, 1 fr. de groote doos. Te verkrijgen bij M. Renneboog, Nieuwstraat. ftprwlprhpUp - Zaterdag nacht zyn drie MJVUUt-l UCIIC. dieven ingebr0ken bij Fr. Vander Jeugdt, Hoogstraat. Met een breekijzer braken zij de deur open, en eens binnen, ontsta ken zij licht. De bandieten haalden den zoon en de dochter des huizes van hun bed en dwongen en al het geld dat in huis was aan te wijzen. De kwaad doeners stolen eene som van 3150 frank, sa al de meubels doorzocht te hebben Vooraleer zij ver trokken bonden zij den zoon stevig aan zijn bed vast. De daders zijn onbekend. Eene depeche uit Colon dat de UiUIUIIlUd.- stoomboot Liberlaior, die te Porte-Colombo herstelling onderging, in den grond geboord is door eene venezuelaansche kanonneer boot. De Libertadoris in het geheimzinnig schip, dat onder den naam van Ben Righ te Londen en te Antwerpen geweest is en er zooveel opschudding verwekte. Het was over eenige weken uit. Antwer pen vertrokken met eene groote lading wapens en krijgsvoorraad voor de venezuelaansche opstande lingen. Uit verschillige streken van het binnenland ko men berichten toe over den storm, die over het land, over de Schelde, het kanaal en dus ook langs onze kust geheerscht heeft. Zaterdag is een ongeval overkomen aan de Oos- tendensche postboot Marie Henrieite. Flet stuur boot wil was zoo sterk beschadigd, ja zelfs zoo totaal ontwricht ten gevolge der geweldi ge zee, Jat de manschappen het van het schip moesten losmaken en laten verloren gaan. De boot is dan nog tot tegen de Engelsche kust gesukkeld en kon voor Deal, een klein Engelsch kustdorp ten anker komen, waar de 17 passagiers zeer slechte uren moeten beleefd hebben. Zaterdag heeft de boot zoo goed als het kon, te rug naar Dover kunnen keeren om in de baai te kunnen ankeren. Een andere postboot Prince Albertdie haar ont moet had, is de Marie-Henrieite ter hulp gesneld en gaan bevoorraden. Wat de deugnieten en vestingschuimers tegen de arme piotten mogen in het schild voeren begrijpen wij niet. Maandag avond heeft alweer eene aan randing plaats gehad, ditmaal aan de Schijnpoort, op enkele stappen van de plaats waar de ongeluk kige Van Acker werd vermoord. Deze aanranding is des te stoutmoediger aange zien men sedert vrijdag op de gevaarlijke plaatsen nu twee schildwachten uitzet. De twee soldaten stonden nu maandag aan de Schijnpoort, en wandelen op en neer, toen plots een hunner overvallen werd door drie kerels. Een gevecht ontstond en de soldaat riep de hulp in van zijnen kameraad, die kwam toegeloopen. Daar het donker was, dierf -leze echter niet schieten, uit vrees van zijn kameraad te treffen, doch hij loste een schot in de lucht, om de wacht te verwittigen, waarna hij zijnen kameraad dap per terzij ging staan. De kerels namen nu de vlucht, achtervolgd door een der schild wachter, terwijl de andere de elec- trieke bel deed werken tusschen het schildwacht- huiske en de wacht. Doch reeds was de wacht, door het geweerschot verwittigd, in aantocht en, toen de wachtoverste op de hoogte was gesteld van het gebeurde, werd eene ware klopjacht ingericht. Ditmaal heeft men een der kerels kunnen vast- krijgen. 't Is een zekere Leopold Cowé 30 jaar oud veehoeder, wonende te Deurne. De aangerande soldaat Gustave Rossiers, van het 6e linie, heeft hem onmiddelijk erkend. Cowé werd naar het policiebureel der Tulpstraat gebracht, waar proces-verbaal tegen hem werd opgemaakt. Hij beweert dat hij den soldaat niet wilde aan randen, doch hem enkel eene inlichting vragen. Eene zonderlinge manier van inlichtingen te vragen. Nooit genoeg zal ik de slijm verdrijvende pil len vau Dr Walthéry aau de familien kunne aan bevelen, want hoe meer ik haar leer kennen, hoe meer ik overtuigd ben dat er geen beter genees middel is tot bewaren der gezondheid. Michel Bouloin, kruidkundige te Roubaix. Te verkrijgen bij M. Renneboog, Nieuwstraat. AlTlPriltA - Twee gebroeders die voor moord ter dood veroordeeld zijn en moesten gehalsrecht worden, zijn donderdag in den vroegen morgend uit het gevang van Pitsburg ontsnapt. Zij hadden de staven hunner cel doorge zaagd en, gewapend met revolvers, drie cipiers overman, zij wierpen een dezer laatsten over een hekken, deze bewaker viel van eene hoogte 16 voet en werd erg gekwetst, een tweede bewaker werd door een revolverkogel getroffen. De kwaad doeners sloten den derden bewaker en den gekwet ste in eene cel, na hunne kleederen aangetrokken te hebben. Met de gestclen sleutels openden zij de poorten van 't gevang en hunne verdwijning werd slechts ten 6 ure bestatigd. Het schijnt dat de vrouw van een der cipiers aan de ter dood veroor deelden de wapens en eene zaag bezorgd heeft om te ontsnappen. Het leven der twee gekwetsten ls niet in gevaar. De twee vluchtelingen zijn reeds terug gevangen genomen, doch zij verkeeren in stervensgevaar, tijdens de jacht, die op hen ge maakt werd, zijn zij door verscheidene geweer schoten getroffen geweest. Erfvplllp - Vrijdag nacht zijn dieven bij uiiYCiuc. middel eener ladder langs een zijvenster in de kapel van O. L. Vrouw van Stoepe gedrongen, zij hebben er alles verbrijzeld wat on der hunne handen viel, het ledige tabernakel open gebroken, de offerblokken gelicht en het hoogal taar beschadigd. Het mirakuleus beeld hebben zij niet aangeraakt. Behalve het geld der offerblokken hebben de dieven eenige ex-voto's gestolen. Den zelfden nacht werd de offerblok der St-Jnsephska- pel, aan de kerk, geroofd ftp Plntp - Maandag avond is een gevecht ontstaan op de wijk het Zwar- tegat. In verscheidene herbergen werd er met rie ken en messen gevochten. De veldwachter gehol pen door eenige personen gelukte erin het gevecht te doen eindigen, Er zijn verscheidene ruiten uit geslagen in de herberg De Snijersputop het Zwar- tegat. Een genaamde Meirhaeghe heeft eenen er- gen steek in den hals bekomen met eenen riek. Hij kreeg ook eenen steek in de zij Je. Zijn leven is in gevaar. De dader is gekend en aangehouden. Miplipfhpkp Maandag morgend vond iMlLIieiUCKC. men aan de gemeente_ school den genaamden J. Van den Driessche ver moord. De ongelukkige was dood geslagen. Tot hiertoe kent men den dader niet. SPECIALIST, BEDIEND DOOR BE ZUSTERS VAM LIEFDE 79, rue de l'lnstitut, JUMET (bij Charleroi) nnri||f ru (breking, spat)volle genezing van alle DnCUnCH breuken «onder band, voor net leven en in eenige dagen, door de verbeterde methode van doktor L. Dogniaux, specialist. Verscheidene duizenden zekere genezingenvraagt adressen van vertrouwbare personen sedert 9 jaren genezen. eenige dagen en voor hel leven, door de bijzondere methode van doktor L. Dogniaux. kniestijfheid, enz. IT L. DOONIA UX, specialist, ontvangt79, rue de l'Listitut, Junut, Maandags en Woensdagsvan 1 tot 5 uren. Telefoon A7S. WHprhraLpl - Zondag morgend vond UI ahCJ. men op het statiepleia eene 35 jarige vrouw dood liggen. De overledene is van Rousselare, zegt men, zij leurde met kruiden en speelde waarzegster. 1 pccpfv Maandag avond werd alhier, op 't gehucht van den Calvarieberg een dynamietaanslag gepleegd. Een werkman uit de steengroeven plaatste, om wraak te nemen een dynamietkardoes tegen de woning van Lescaux een zijner werkgezellen met wiens vrouw hij eene he vige woordenwisseling had gehad. Het huis werd beschadigd, doch niemand werd gekwetst. De da der werd dinsdag morgend door de gendarmen aan gehouden, hij zal uitleg te geven hebben over de herkomst van het dynamiet, want men weet dat de ze gevaarlijke stof aan eene uiterst strenge veror dening onderworpen is, waarvan de toepassing stipt bewaakt wordt.

De Volksstem | 1902 | | pagina 2