KoojtaiMeclaÉvaiiAtlst. Boosooosf STEMPELS IN CAOUTCHOUC IJZERENWEG Buggenhout.- Zt Schrikkelijk gevecht te Beirvelde. O ti |'|L EVEN SP3 ,L£ STADSNIEUWS. Stad Aalst. Werkbeurs. Te bekomen Bericht. De grootste kleinschrijver. Brandramp I Godsdienstige kronijk. Te verkrijgen De Gracieuse ffekelijksche Markten. SSurgcrlijRc SiaufJ, Aalst. Veemarkten. B E B I C H T Gust. ETlcnboscli, 1I De beurtschipper opecht, die reeds JJOcl." lange jaren tussehen Doel en Ant- werpen vaart, is vrijdag overboord gevallen en terdronken. kenden de woning van den boschwachter Petras Hofman aange vallen en, op zeer korten afstand, door de met luiken gesloten vensters, verschei dene schoten gelost hebben. De vrouw van den boschwachter, die met haar kind alleen thuis was, is als bij een wonder aan de dood ontsnapt, de loodkorrels vlogen haar rond het hoofd. Het parket is maandag naar Buggenhout gekomen en heelt een persoon, op wieu zware vermoedens wegen, gevankelijk naar Dendermonde doen overbrengen. V* naburig Petit Lanaye gebeurde w 1SC zondag een jammerlijk ongeluk. Een der zonen van de hulpsluiswachter was zyu va der komen bezoeken, en ging met zijn broeder naar de nieuwe werken aan de Maas zien. llij struikelde en viel in 't water. Zijn broeder sprong hem ter hulp, doch kreeg een bloedop- drang en zonk, terwijl andere personen den eer sten drenkeling redden. Het lijk van den tweede werd eenig oogenblikken later opgevischt. Toen de geredde het droevig einde van zijn broeder vernam, verloor hij de spraak en heeft ze nog niet terug bekomen. VRAAGT OVERAL HET LEUVENSBIER der gunstig gekende HfSKireWj Frans MMruwé, AALST r'ötit De woelingen op OudburgDe willl*" perSoon die het revolverschot gelost heeft van uit het Zwanenstraatje, is gekend. Hij is ontboden geweest bij den onderzoeksrechter maar hij is niet verschenen. Er is een opleidings mandaat tegen hem afgeleverd. Men zegt dat de policieagent Alexandre hem herkend had en naast hem gesprongen was, maar dat hij moest wijken, daar hij op eenen regen steenen en stuk ken ijzer onthaald werd. De policie had woensdag eene huiszoeking ge daan in de woning van Schram, schilder, Stuks- ken, een gekend socialist. Er werd gezegd dat Schram aangehouden was, doch dat is niet juist. Hij was bij den onderzoeksrechter ontboden, maar toen hij in de wachtzaal twee policieagen- ten ontmoette, die hem goed erkenden, heeft hij plaat gepoetst en is nog niet wedergevonden. Een aanhoudingsmandaat is tegen hem afgele verd. De kogel is uit de wonde vau het slachtof fer gehaald. Hij is vau kleineren kaliber dan de kogels der policierevolvers. Meu meldt nog dat Jan Zamijn, secretaris der vlasbewerkers, en Jules De Clercq, secretaris van de Metaalbewer- kersbond, bij den onderzoeksrechter ziju geroe pen geweest. ïfcpiiccpl Een metsersgast, Louis Vau .Dl Ubaci." Laer, 22 jaar oud, wonende te Moorsel-bij-Aalst, werkende aan de nieuwe bou wen op den koer der bureelen van de gaz, Eik straat, is van het derde verdiep gevallen en kwam, van eene hoogte van 20 meters, op een hoop steenen terecht. De ongelukkige werd met gebroken schedel opgenomen eu stervend naar 't Sint-Pieters gasthuis gevoerd. Bericht aan de talrijke personen die aan ec zema's dauwworm en jeuksel lijden. Volgens 't oordeel der beste geneesheeren, is het voldoen de zich het bloed gedurende eenigen tijd met de slijmverdrijvende Pil van Dr Walthéry te zuive ren om zich volkomen te vrijwaren van bloedon- zuiverheid hoe verhouderd zij ook weze. Te verkrijgen bij M. Renneboog, Nieuwstraat. raDl-pn Het gerucht is in omloop dat lidlbKclIi" maandag nacht te Calcken eene schr ikkelijke moord gepleegd is en dat de dader is aangehouden. FfinPllY - Hu vrouw vau deu barreel- EiblieUA.- wachter B..., vau Esneux, is in de volgende dramatische omstandigheden overleden. Vrijdag avond kwam een vriend de echtgenooten B... bezoeken en vertelde zulke luimige dingen dat zijue toehoorders hartelijk lachten. Vrouw B... kreeg zelfs zulk eene ge weldige lachbui, dat zij den bezoeker verzocht zijne scherts te staken. Doch hij ging maar voort en het lachen nam meer en meer toe. Opeens stuikte vrouw B... ten gronde. De ongelukkige spuwde overvloedig bloed, en moest naar haar bed geholpen worden. Een geneesheer werd ont boden. doch het bloedspuwen kon niet gestild worden en zaterdag stierf de vrouw, het lachen had haar gedood. Maandag was het kermis op 't gehucht Kal ken. In eene herberg ontstond er twist tussehen verbruikers, men werd handgemeen. De ge naamde Louis Onghena, van 't Staakte, te Lo keren, bekwam meer dan twintig messteken. De ongelukkige is dinsdag morgend overleden. Het lijk werd op een wagen naar het doodenhuis van 't gasthuis van Lokeren overgebracht. Vier personen, van de wijk Ouden Bosch, zijn aange houden, en dinsdag namiddag, na eenige uren in de stadsgevangenis van Lokeren doorgebracht te hebben, naar 't gevang van Dendermonde ge voerd. De policieagent. De Veirman werd bij de aanhouding, aan 't gelaat gekwetst. Ziehier in welke omstandigheden de misdaad gepleegd is. Vijf personen van Lokeren en Seve- neecken, die zondag naar de kermis van Beir velde gegaan waren en laat in den avond huis waarts keerenden, waren te Kalcken in eene herberg gegaan, waar zij in 't wist geraakten. Ilenri Onghena, die de vier anderen tegen had, zag zich overmand, vluchtten in een achterhuis der herberg en sloot de deur. Zijne vier tegen strevers beukten de deur open en vielen met hunne messen den ongelukkige aan, eene echte slachting volgde. Onghena ontving wel vijf en twintig steken, in het hoofd, den hals, de schouder en den buik, daarbij nog verschrikkelijke sneden in den hals, de kin was half afgesneden. Zooals men weet, lieten de daders hun slachtoffer voor dood ach ter. Henri Onghena heeft noch een uur en hall geleefd. Hij laat eene weduwe met vijf kiuderen achter. Het verminkt lijk werd op een bussel strooi, op eene kar gelegd en naar 't gasthuis van Lokeren gevoerd, waar woensdag het par ket komen moest voor de lijkschouwig. De poli cie van Lokeren heeft dinsdag twee der daders, De Vreese en Van Acker, wijk Ouden-Bosch, van hun bed gehaald. I)e twee andere Philemon Verscliraegen en Angelus Denaert, van Seve- neecken, zaten aan de koffietafel toen zij aange houden werden deze laatsten hebben dit jaar ge- lot en er zich uitgetrokken. De Vreese is 30 en Van Acker 25 jaar oud. De Vreese schijnt ontstaau te zijn van eene duivenkwestie, de agent De Veerman werd aan het hoofd gekwest terwijl hij een der daders in eeu rijtuig bracht, de vier aangehoudenen, die thans in 't gevang van Dendermonde verblijven, hebben volledige bekentenissen gedaan. 1 i lie - bij Dendermonde.Maan- CJini-YTiiis.- dag begaf zich eene vrouw dezer gemeente naar de kermis van Lebbeke en het haren man met de kinderen thuis. Daar zij laat in deu avond terugkeerde, werd zij door ha ren man berispt. Dinsdag in eene vlaag van op gewondenheid, greep zij een revolver en loste verscheidene schoten op haren man, die aan het gelaat den schouder en den arm getroffen werd. Men heeft reeds den kogel uit den arm gehaald. Het parket is ter plaatse gekomen om een on derzoek te openen. De vrouw verklaart dat haar man op haar met een scheermes toegesprongen was en dat zij om zich te verdedigen, den revolver genomen had die op de schouwplaat lag, de toestand van den gekwetste is niet erg. De vrouw is in vrij hei»: gelaten. i %M v i>. WARE Fr. ROMAN jfZ «ij zult opgeruimd worden, herlev T'2 volkomene rust terugvinden. I i 'i'= <- Algemeen depot: Apotheek li' i Markt. Dan lernmmin. Depot voor Aalst, M. Renneboog Nieuwstraat. De gebroeders Boer eu Scheere, de vermoedelijke daders van den juweelendiefstal gepleepd bij M. Grotten- dieck, Magdalenasteenweg, zullen, zooals men weet, Dinsdag aanstaande, 8 April, voor het assisenhof verschijnen. Men weet ook dat de drie betichten veinzen zinneloos te zijn. Deze zinneloosheid is beurtelings woedend of kalm dinsdag morgend werden zij muziekaal. De betichten waren naar het Justiciepaleis overge bracht, eu in de cellen vau de keldering opge sloten, in afwachting hunner verschijning voor den voorzitter der Assisen. Opeens hoorde men uit de kelder iug een on beschrijflijk gehuil, op maat klimmend en da lend, opstijgen het waren de drie hollanders die hunne kuren weergekregen hadden De gendar men wilden hun het zwijgen opleggen, doch voor alle antwoord begonnen de drie kerels nog har der te huilen, en dat spel duurde tot dat hunne keelen heesch geschreeuwd wareu Dat belooft voor dinsdag aanstaande. - Te Sint Petersburg ziju drie russische prinsen tot levens langen dwangarbeid veroordeeld, voor moorden en diefstallen. Zij waren beticht in bet distrikt Batoum ruim honderd personen om hals ge bracht te hebben. KUNT GIJ NIET SLAPEN Zijt t?ij moedeloos, droafget .g Neemt Zondasprnst. Zondag aanstaande zal de apotheek opeu blijven van M. Van Caelenberg, in de Leopoldstraat, Verdronken. Maandag 11. om 7 1/2 uren heeft men uit deu Dender, tussehen de Sto Anna- brug en de IJzerenbrug van den Staatspoorweg, Vaart, het lijk opgevischt van een onbekenden persoon, in gevorderden staat van ontbinding. De drenkeling schijnt een man te zijn van 28 tot 30 jaren, lengte 1 m. 62 c., met afwijkend voor hoofd, hair bruin, kneine knevel, kleine neus, en misvormde tanden. Twee wonden zijn besta- digd de eene aan 't voorhoofd de andere aan 't linkeroog. In zijne zakken heeft men gevonden een reiskoepon vaa den ijzerenweg, Vijf-huizen naar Herzele, een geopend mes, een geldbeugel inhoudende 17 centiemen, een doosje phosfoor- stekjes, eene zwarte pijp. Zijne kleeding bestaat uit broek en gilet bruin geruit, vest in blauw goed zwarte knoppen, bottinnen met rijgkoord- jes, bruine kousen, onderbroek in katoen, wit katoenen hemd, zwarten strik aan den hals. On der zijn wit hemd een katoenen slaaplijf eu een gekleurd gesticept katoenen nund. Crecmboter. Markt van Woensdag 22 Maart. o— 110 kilogram, ter markt aan fr. 2,90tot 0,00 kil. teit van boonstaken en hoppestaken, aan voor- deelige prijzen. anTT THl &SGHE1 Brand. Een begin van brand is ontstaan in de fabriek M. Geerinckx-De Naeyer en Cie, Baudewijnkaai. Het vuur brak uit in eenen mo len van de plaats genaamd de Duivel en dadelijk werd al de omliggende wol aangetast. Met be hulp van het werkvolk, gelukte men er spoedig den brand te blusschon. De schade wordt op 200 fr. geschat. De kampioen der kleinschrijvers is M. R. Kittredge, een man geboren in Vermout 90 jaar geleden, en wiens gave op het gebied van klein schrijver eerst aan den dag kwam, dertien jaren geleden, toen hij 77 jaar oud was. Er was toen een wedstrijd uitgeschreven on der de lezers van het Belfast Journal een wedstrijd waarbij de prijs werd toegekend aan hem, die 600 woorden op een briefkaart schreef. M. Kittredhe ofschoon oud van dagen, twijfelde er niet aan, of hij kon den prijs winnen. Hij zet te zich aan den arbeid en een paar dagen later kon hij den uitgever eene briefkaart zenden, bevattende 1000 woorden. Niet tevreden met deze overwinning, ging M. Kittredge onvermoed voort, totdat zijn 1000 woorden waren geworden 3000, 6000, 10,000 en eindelijk 20,000. Maar in 1899, twee jaar na zijne poging om 1000 woorden te schrijven, slaagde hij er in 56,000 woorden, elk woord volkomen af en duidelijk, op eene gewone brief kaart te brengen. Ziju volgend succes bestond in het schrijven van het heele Nieuwe Testament, 181,000 woor den, op vier briefkaarten, bevattende elk 45,250 woorden. Natuurlijk trotsch op wat hij bereikt had, zocht de oude heer eeu ruimere erkenning van zijne gaven en kopieerde hij bij een gelegenheid eene lange redevoering van Gladstone in haar geheel op oene briefkaart. Hij zond die den grooten Staatsman, slechts één jaar ouder dan hijzelf, toe, waarvoor hem een brief van dankbetuiging en erkenning toekwam Een anderen keer schreef hij de intreêrede- voering af van Cleveland, president der Vereen- igde-Staten, waarvoor een brief vol bewondering hem dank zegde. En een ander feit, waarop M. Kittredge zich beroemde, was het schrijven van het Onze Vader, achtmaal, binnen de oppervlakte door half frankske in beslag genomen, een kunststuk, dat zijn wederga vond, verleden jaar, op de Paryssche wereldtentoonstelling, waar men het Onze- Vader geschreven zag op een stukje pa pier ter grootte van een centimeter. Al wat M. Kittredge zoo verbazend klein schreef, werd gedaan met een gewone stalen pen en zwarten inkt, en met behulp van een gewonen bril. Nu, op 90jarigeu leeftijd, heeft bij dezen pennearbeid laten varen en rust hij op zijn lauweren. Een hevige brand, wier uitbrei- ding erge gevolgen had kunnen na zich slepen, greep Zaterdag nacht, omtrent één ure plaats, bij M. Jozef Wellekens, herbergier, Molenstraat, alhier. Rond bovengemeld uur werden de geburen uit hunnen slaap gewekt, door onophoudende hulpkreten, voortkomende uit het eerste en tweede verdiep der woning. Het vuur was los- geborsten in de bovenkamer van het smal ge bouw dat het voorhuis samen met de onlangs nieuwgebouwde danszaal verbindt. Beide dochters, gewekt door den rook, wel ken hunne slaapkamers innam, wilden langs den trap de vlucht nemen, doch werden terug gehouden, door de vlammen, welke reeds standvastig over dezen laatsten loeiden. De weg, op zulke zonderlinge wijze afgesperd ziende, dreef de schrik hen aan tot het ijselijk noodgeschreeuw, waarvan de Policie agenten Colson en De Vylder, op nachtronde in de Molenstraat, de eerste getuigen waren Naar wij uit goede bron vernemen, zou eene der jufvrouwen, op aandringen van eenen sergeant en twee korporalen uit de Kweeke- lingenschool van het leger, zich langs den vlaggenstok hebben laten afglijden, tot op de te korte ladder, bij het eerste hulpsein door de Heeren Alex. Moortgat en zoon, ten dien ste gesteld. Nog zijn deze gevaarlijke reddingswerken niet voleind, of ons Vrijwillig Pompierskorps stormt alreeds in volle haast met stoom- en handpompen onze steilafdalende .Molenstraat af, en pas eenige oogenblikken zijn er noodig of een vloed water bestrijdt kisselend het ver nielend element. Zonder uitzondering is alle man het ééns om met lof, over de spoedige tegenwoordig!ïeid onzer Brandweer, bij voor noemden brand, te spreken en om te bestati- gen dat het aan hare snelle medewerking, onder de wijze leiding van haren Bevelhebber P. DE PAEPE en Officieren te danken is, dat de schade, door den vuurpoel aangericht, zoo beperkt is gebleven. Tussehen de eerste hulpaanbieders bemer ken wij de Heeren Karei De Vis, Colonel, en Michel Gheeraerdts, majoor der Burgerwacht. Voor de eerste maal, bij eenen brand, heb ben wij de diensten kunnen schatten, welke de stoomspuit, in dergelijke omstandigheden, zou kunnen bewijzen geene acht minuten waren vervlogen, van af het verlaten des Arsenaals, of onmeetbare waterkolommen ontsprongen bruischend hare gulzige monden. Om 2 1/2 ure zijn de pompiers naar hun Arsenaal teruggekeerd. De oorzaak van den brand is tot hiertoe onbekend. Worden gevraagd Spinners, draadjesmakers, meisjes voor conti nue- bank en haspel werk. 25° Verjaardag der Belgische Bede vaarten van itlei naar O.-L.-V. van Lour- de». Bedevaart goedgekeurd door Z. E. den Kar dinaal-Aartsbisschop van Mechejeu, onder het Eere-voorzitterschap van Mgr Mercier en het voorzitterschap van M. Rosmau. Datum Van 6 tot 14 Mei 1902. Prijzen Volgons het vertrekpunt in 1* klas van 142 tot 156 fr.; in 29 klas van 91 tot 101 fr.; in 3® klas van 60 tot 66 fr. Verhooging van 5 fr. voor dezen die na 10 April's middags iuschrijveu. Bepaalde sluiting der lijsten, deu 18 April 's middags. Werk der arme zieken. De aalmoezen, alsook de vragen tot aanneming der zieken, moeten vóór 15 Maart gestuurd worden aau M. Paul Cartuyvels, advokaat te St-Truiden. Inschrijvingen. De iuschrijvingen voor de bedevaart zullen ontvangen worden tot 18 April 's middags. De pelgrims dio uit Gent en uit Oudenaarde vertrekken, worden verzocht rechtstreeks in to schrijven bij M. Osc. Vermeersch, notaris te Dendermonde. Voor inlichtingen, prospectussen, enz. wende j men zich tot de correspondenten der provincie, j Aalst Eerw. Heer Willems, pastoor van Sr-Jo- zefM. Carniel Liénart. Geeraardsbergen McjVau Ikvkstael.-, Staiiephwis. M. I). DE ROECK, gediplomeerde boomteeltkundi- ge, hoeft de eer het Publiek kenbaar te maken, dat er bij hem te verkrijgen is eerste kwaliteit vau Sparren- bout voor bakkers, alsook boonstaken en houillekoleu. Adres Tragel, Zwarten Hoek, Aalst. itó'J&A.. by Silvain De Nil, te Aalst-Mijlbeek, eerste klas van tonnezaad. extra puik, alsook klaverzaad, eigen gewin. TIP IxtfldTfcP bij M- Vic' legers, Leo- 1 L 9 poldstraat, werktuigkun dige, Aalst, een zeer schoon ijz i'on Grillie, groot 2 meters 25 breed, en 2 m< t s70 hoog, aan goedkoope prijs. te fn'ffinnvn run fr. (flescbje inkt inbegrepen) bij de Eciilg. «I. COKIVELJ», (g, |B. Lange Zoutstraal, 46, 11IAT, Dame», Huismoeders, Kleermaakster», Naaisters, enz. Wilt ge steeds op de hoogte blijven van wat er in de modewereld omgaatwilt ge in al uwe verrichtingen voor huis en kleedij hulp en raad vinden, neemt dan een abonnement op De Gracieuse het beste, het oudste en goedkoopste Nederlandsche modeblad. DE GRACIEUSE verschijnt tweemaal por maand in nummers van tenminste 14 bladz. groot formaat, rijk geillustreerd en met de beste knippatronen voorzien. Zes maal per jaar wordt den geabonnende een gratis kindernummer aaugeboden. Een abonnement voor het geheole jaar kost 10 fr. voor 6 maanden 5 fr. en voor 3 maanden 2,60 fr. Met gekleurde plaat kost De Gracieuse 16 franken per jaar of 4 fr. per trimester. De abonnementen beginnen met 1 Januari April Juli of October. Voor proefnummers en abonnementen zich te wenden ten bureele van dit blad of tot de uitgevers O. Schepens C° 16, Treurenberg, Brussel. AALST, 29Maart 1902. Tarwe fr- 00,00 a 00, Masteluin 00,00 a 00. Rogge 13,50 a 13. Garst 00,00 a 00. Haver, per 100 kilos 18,50 a 00. Spelt 0,00 A 0; Aardappelen roodede 100 k 4,00 a 5 Aardappelen geele nieuwe 0,00 a 0. Boter de 3 kilos 7,20 a 8 Eiersde25 2,50 a 0 Vlas, per 3 kil. 2,70 a 3 Viggenen, per stuk fr. 30,00 a 37. Ajuin, 100 kilos. volg. kw. 14,00 k 15. Hopmarkt. 000 balen nieuw g. was, fr. 00 a le KWALITEIT, 00 Balen 51 a 00 BOTERMARKT. Zaterdag werden 437 klonten boter ter narkt gebracht, wagende te samen ongeveer 3690 kilos Geeraardsbergen. Alle maandagen. Tarwe 100 kil 17,00 a 17.00 —Masteluin 15.00 a 15,00 logge 13.00 13,00 Haver 16,00 a lö.O j 'loonen 17.00 a 17,00Aardappelen 6,00 a «3,50 Koolzaad hec. 00,00 00,00Boter de kil. 2.72 a 2,62 Diers per 25 1,50 a 1.00 Ruw vlas 1 kilo 0,93 a 0,93 ..jjnzaad 24,00 a 24,00 Ninove. Alle dijnsdagen. arwe 100 kil. 16,00 a 16,50 Rogge 12,00 u 12.50 - Haver 17,00 a 17.50 Aardappelen -i,75 a 5,00 - Boter de kilo 2,70 a 3,00 Eiers de 25 1.75 a 2,00 Sottegem. Alle dynsdagen. j Tarwe 100 k. 17,00 a 17,00 Masteluin 15,00 a 00.00 Rogge 14.00 a 00,00 Haver 17,CO a 17,00 'iolerde kilo 3.00 a 3.00 Eiers de 25 2,80 a 0,00 j Biggen 00,00 a 00,00 Dendermonde. Alle maandagen. Lijnolie 68.50 Bruine koolzaadolie 60.00 Gez. koolzaadolie 64.50 Inl. lijnkoeken 18.50 11.50 Raapkoeken 12,25 10,50 Ravisonkoeken 00.00 Koolzaadkoeken Raapkoeken J amba Assclie. (YliiliEllk. Bij vonnis van 27 Maart 1902, verklaart de Rechtbank de bankbreuk open van den heer Francois Coessens, herbergier te Geeraerds- bergen. Rechter-Commissaris M. Fritz De Wolf. Curator der bankbreuk M. Emile Struelens, advocaat te Geeraerdsbergen. Sluiting van het proces-verbaal vau nazicht dei goedviDden op Donderdag 17 April 1902, 'om 10 1/2 ure's morgens. Bepleitingen op 24 April 1903, om 3 uren namiddag in de Verhoor- zaal der Handels-Rechtbank. Voor gelijkvormig uittreksel De Grcjfier, Edm. SCHEERLINCKX. Aelst, 28 Maart 1902. Geboorten Mannelijk 13 Vrouwelijk 7 20 Overlijdens. J. Deloose, wr. Van De Maele, kunstschilder, 59 j. Brusselschestr. M. De Neef, vr. Verbei- ren, zb. 79 j. Zoutstraatp. J. Barrez, m. Lint hout, rondl. 74 j. Houtmarkt. A. Van Droo- genbroeck, vr. Van den Bossche, zb. 47 j. Zon- nestr. E. Van Kerckhove, vr Van den Steen, zb. 23 j. Ajuiustr. C. Wauters, zb.' 82 j. wo nende te Wolverthem. 7 kinderen onder de 7 jaren. Alle dijnsdagen. Tarwe 100 kil. 16,00 a 00,00 Rogge 13,00 a 13.50 Haver 17,00 a 17,-50 Aardappelen 4,00 a 5.00 Boter de kilo 2,80 a 3,00 Eiers per 25 2.25 a 2.75 Viggen 't stuk 33,00 a 36,00iiekenenid. 2,50 a 2,75 Konijnen id. 2,00 a 3,00 Hesp per kil. 0,00 h 0,00 Hop 50 kil. 40,00 a 000,00 Antwerpen. Alle dijnsdagen. tarwebloem inland. N1 0 "arwebloem inl. N* 00 Roggebloem inlandsche Pry zen der .bloem. 21,00 a 21,00, 22,00 a 22,00. 24,50 a 00,00. GENT. Alle vrijdagen. Getal te koop gestelde hoornbeetens000 Melkkoeien035; groote ossen 04; jonge ossen 090; vaarzen 098; vette koeien 151; stieren 122; magere beesten 233 schapen 40 lammeren 00; kalveren 103 varkens 241 loopers 12 viggen 252. De goede stal beesten golden gemiddeld van 1,05 tot 1,35. De grasbeesten 00,0 tot 0,00. - De varkens van 70 tot 100 kilos en daarenboven 1 rend gewogen, van 0,90 tot 1,05. ANTWERPEN. Alle woensdagen. 40 ossen prijs per kilo 0,88 0,78 0.68 128 koeien 0,00 0,00 0,00 25 veerzen 0,84 0,74 0,64 45 stieren 0,78 0,68 0,58 19 kalveren 1.15 1,05 0,95 De ondergeteekende Gustaap EYLENBOSCH, brengt ter kennis van het geacht Publiek dat hij zich komt te vestigen als Mecster-Schrijn- werker, in de St-Janstraat, N° 40, te Aalst. Hij gelast zich met het aannemen van al wat zijnen stiel betreft. Ik hoop door mijn goed werk en spoedige be diening de gunst van eenieder te verwerven. St-Janstraat, 40, Aalst. Vcrlrckurcu vau il Januari tot 30 April 190*2. Vau Aelst uaar Lede, Schellebelle, Wettcren, Quatrecht, Melle, Meirelbeke, Ledeberg, Gent, Brugge, Oostende, (4.33 's Vrijdags alleen) 6.43 7.32 ex. - - 8.14-8.37 10.19 12.01 12.16 dir. 14.33 15.17 ex. 17.05 17.46 18.37 ex. 19.32 21.57 0.37 ex. Erembodegem, Denderleeuw, Liedekerke, Es- scheus-Lombeek, Teruath, St.-Marteds-Bode- gem, Dilbeek, Groot-Bijgaarden, Berchem-St.- Agathe, Jotte, Laeken, Brussel, 3.55 4.05 5.28 5.36 6.48 7.50 cx. 8.57 9.20 10.01 d. 11.48 dir. 12.45 ex. 14.3216.22 dir. 17.01 ex. 17.09 18.45 19.31 d. 21.02 22.15 ex. Niuove, Geeraardsbergen, Lessen en Atk 5 28 6.48 7.50 10.01 11.48 14.38 16.38 18.4.5. Dendermonde, Zele, Lokeren eu binnenstatiën (3.55's Zondags niet) 4.15 6.12 7.00 8.28 10.46 14.43 17.42 19.10—21.55. Erpe-Meire, Burst, Herzele, Sottegem en Ilonse 4.227.42 —9.00— 11.54 17.43. Moorsel, Opwijck, Boom en Antwerpen (zuid) eu binnenstatiën 4.169.05 15.00 17.58. Naar Aelst uit Dendermonde 4.55 6.24 6.46 9.25 11.21 14.07 17.08— 20.35 —21.18. Lokeren 6.02 8.11 10.46 13.32 16.24 19.36 20.49. Antwerpen (zuid) Boom eu binnenstatiën 4.53 9.47— 15.18 19.00. Brussel 4.41 5.58 dir. 6.53 ex. 7.05 7.44 —9.39 10.44 11.35 dir. 13.24— 14.40 ex. 16.30 16.33 17.59 ex.—18.07 19.17 19.50 20.46 23.56 Nacht van Zondag op Maandag 0.03. Gent 4.45 5.52 7.19 ex.8.22 9.24 dir. 10.53 12.13 ex. 13.39 15.48 ex. 16.33 17.51 18.53 dir. 20.09 21.44 ex. Geeraardsbergen 5.02 7.04 8.30 10.52 13.30 16.31 19..52 20.33 21.43. Ninove 5.07 7.35 9.02 11.23 14.01 16.54 20.26 21.02 —22.14, Sottegem (5.33 Zat. all.)7.4711.13 12.37 16.56 21.04. Opwijck 6.37 11.19 17.08 20.37. Verschillende Treinen Van Dendermonde naar Mecbelen Dendermonde 4.38 6.46 9.27 11.26 15.17 17.17 20.48. Mecbelen 5.41 7.35 10.17 12.23 16.07 18.18 21.37. Van Mechelen naar Dendermonde. Mechelen 5.52 9.23 10.33 13.19 16.15 19.11 22.41. Dendermonde 6.41 11.19 14.05 17.01 20.08 22.59. Van Dendermonde naar Antwerpen. Dendermonde 4.07 6.44 8.328.53 11.24 14.12 17.26 —17.41 20.29. Antwerpen 5.23 7.58 9.33 10.07 12.25 15.10 18.20 18.54 21.30. Van Antwerpen naar Dendermonde. Antwerpen 5.13 6.33 8.06 ^-9.08 12.57 14.20 16.56 19.08 19, .57. Dendermonde 6.30 7.31 9.21 9.59 14.04 15.14 18.11 20.19 20.57.

De Volksstem | 1902 | | pagina 3