NIEUWS ÏAN KOZIJN POLIDOOR. ONEERLIJKE POLITIEK. Voor onze Landbouwers. de 'ionale Bank te Brussel. DE OORLOG. Het begin der Revolutie 111 ALLERHANDE NIEUWS. Geeraardsbergen. Hef Katholiek Gouverne ment en <le Werklieden. LUIBRRGHTS Bruyères-Battice.- Ma;"ldaff Gesticht tan D* l. DOGMAIX f&EMKUA ADERBREUK ■JSVORiDELEDEI n? ^L.y1 ^er'c^1' °P de muren der stad aange- a 't- luidt dat alle betoogingen, stoeten en amenscholingen Op Zondag aanstaande door Burgemeester verboden zijn. Het Katholiek Gouvernement doet niets voor e werklieden 1 Zoo spreken de socialisten en aaensisten, maar zij dolen, want ziehier enkele cij ers betreffende de pensioenwet, die het te genovergestelde bewijzen. Aan de pensioenkassen werd eene som van ■41,000 frank uitbetaald als premie van 2 frank voor de drie eerste gestorte frank. Voor het betalen van de toelagen van 0.60 centiemen per gestorte frank werd 1 millioen 86 duizend frank besteed. Eindelijk heeft men 175 duizend pensioenen van 65 frank toegekend: hetgeen eene uitgave van 11 millioen 275 duizend trank heeft veroor zaakt. Het Katholiek Gouvernement heeft dus, in 1901 alleen, eene som van 12 millioen 771 dui zend frank uitgegeven voor den dienst der pen sioenen, bijna dertien millioen die recht streeks in den zak van den werkman zijn ge gaan. En dan durven socialisten en daensisten zeg gen dat het Katboliek Gouvernement voor de werklieden niemendalle doet. O I die zwanzers Eene boerenvrouw van Nowi-Jari, in het oostenrijksch gewest der Karpaten, ontving dezer dagen een bezoek van de dood. Haar zoon had de gewoonte haar uit New- York, door bemiddeling van den burgemees ter van het dorp, geld te zenden. Over kort zond hij een ongewoon groote som, welke de vrouw ter hand gesteld werd. Zij bracht het geld daarop naar de spaarbank. Den volgenden nacht kwam de burgemees ter als Dood verkleed, met eene zeisen in de hand, de hut van de weduwe binnen, en dreigde haar meê te zullen nemen als zij hem het geld niet gaf. De vrouw verzocht eenen dag uitstel, daar de som niet in huis was, en ging ze den volgenden morgend van de spaar bank halen. Daarbij vertelde zij het geval aan de amb tenaars. Dezen beloofden haar eenen engel te zullen sturen om de Dood af te schrikken. De engel verscheen dan ook in de gedaante van eenen gendarm, die de Dood stekte en naar de gevangenis deed. De Grieksche stoomboot die de Niger het schip dat in de baai van Volo gestrand is, wilde ter hulp komen, is eveneens gestrand. De kiel van de Niger is aan 't voorsteven ge- bersten. Tusschen de passagiers van het in nood verkeerend schip bevinden zich: M. Bou- dewyn de Jonghe, van BrusselM. Elembi- Campbell, sekretaris van het argentijnsch ge zantschap te Brusseldr Capart, professor bij de Hoogeschool van Brussel M. J. Capart, beambte van de koninklijke museums van Brussel MM. Victor Bonnevie, advokaat, Felix Devie, koopman, Victor Hortie, bouw meester, Leurs, schepene, allen van Brussel, benevens nog een tiental andere belgen, onder andere nog M. Emiel Stellingwerf?, van Has selt. Om meer dan eene reden moet de vrucht beschouwd worden als een gezond en genezend voedsel. Haar invloed op het menschelijk ge stel wordt niet begrepen en dit is zeer te be treuren, want met behulp van vruchten alleen, kunnen wij alle ziekten, waarvan ons lichaam lijdt, lenigen of wel geheel genezen. Het is be wezen dat personen van sterk gestel, die steeds met mate goede vruchten aten, doorgaans een goeden leeftijd bereikten. Evenwel is het noo- dig van te weten hoe men ze gebruiken moet. Slik nooit de pitten in van kerzen, perzi ken, abrikozen, appels, sinaasappelen of ci troenen zij bezwaren de maag, en brengen dikwijls ernstige stoornissen teweeg. Werp zoowel de schil der druiven weg als die dei- sinaasappelen alleen het vleezige gedeelte van rijpe vruchten is heilzaam maar gebruik ze als zelfstandig voedsel en niet als nagerecht. Pruimen, kersen en druiven zijn niet zoo ge makkelijk te verteren als perzikken en peren, die eene veel grootere hoeveelheid verteerbare bestanddeelen bezitten en dus vooral geschikt zijn voor zwakke magen. Eet bij uwe vruch ten droog brood het zuivert uwe tong en doet u veel beter de smaak van het fruit proeven. Niets is beter dan het dagelijksch gebruik van vruchten. Het ontneemt aan de organen alle onzuiverheid. In de Vereenigde Staten zijn in den laats- ten tijd herhaaldelijk diefstallen gepleegd waarbij de dieven het hardste staal van brand kassen hebben weten door te snijden. Nu is gebleken dat zij daarbii gebruik gemaakt heb' ben van een nieuwe scheikundige samenstel ling, thcrmiet genaamd. Als thenniet vermengd wordt met magne sium-poeder, beroofd het aldus ontstane meng sel het hardste staal van zijn weerstandsver mogen en de inbreker kan er zoo gemakkelijk in snijden, alsof 't lood ware. Een brief uit China deelt de volgende bijzonderheden mee over de marteldood van den franschen zendeling Pater Julien. De eer- weerde missionnaris, die geboortig is uit Nor mandie, werd in den nacht van 15 tot 16 Ja nuari door de moordenaars in zijnen slaap ver rast zij brachten hem aan het hoofd, den hals en de handen negen schrikkelijke wonden toe, aan welke hij bezweken is. Twee chris tenen, die zich in hetzelfde huis bevonden, werden insgelijks vermoord. De onderkoning van Canton zond den gouverneur naar de fransche zending om zijne verontschuldigingen aan te bieden, doch de mandarijnen legden geenen grooten iever aan den dag om de moor denaars te vervolgen. De fransche consul is nu tusschengekomen In overeenkomst met eene oude gewoon te der Habsburgers heeft keizer Frans-Joseph van Oostenrijk (op Witten Donderdag) de voe ten gewasschen van twaalf armen uit de arm- gestichten van Weenen. De plechtigheid geschiedde in het keizerlijk paleis in tegenwoordigheid van de vreemde di plomaten, hooge staatsambtenaren, officieis van het leger en de vloot en tal van adelijkcn. De twaalf armen zaten op eene rij barrevoets. De keizer knielde voor hen neder en waschte de voeten van eiken arme, terwijl hij ze daar na met een handdoek afdroogde. Het bekken met warm water werd gedragen door prins Lichtenstein, groot-kamerheer van Oostenrijk Na afloop dezer plechtigheid waschte de kei zer zijne eigene handen. Hierop werd aan de armen een maaltijd van drie gerechten aangeboden, hetwelk de keizer met zijne eigene handen opdiende. De aarts hertogen van de keizerlijke familie, die hierbij tegenwoordig waren, hielpen in de bediening der armen. Nadat de maaltijd geëindigd was, hing de keizer een bundel met zilveren munten rond den hals van iedere arme. Drie van de armen waren 90 jaren oud, acht waren 89 en een was 88 jaren oud. De geza menlijke leeftijd der twaalf armen bedroeg 1,070 jaren. Sedert hij minister der Fransche Repu bliek is, heeft de socialist Millerand reeds drie prachtige eigendommen te Parijs gekocht, en nu heeft hij een allerprachtigst kasteel te Cha- tenay geheurd, met recht van aankoop. Arme proletariër Uwen verkleefden kozijn, POLIDOOR. Mijne lezers weten dat de monster ma nifestatie voor het A. S. te Ninove wel 280 deelnemers telde, erin begrepen 28 kinderen met roode vlagskens en 75 blauwe, roode en groene muzikanten. Nu beweert le Pe^^ple dat er 1,500 manifestanten warenWe wisten waarlijk niet dat de roode bril zulke sterke vergrootglazen bezat. Na het Z. A. S. op alle toonen als een onbe twistbaar recht te hebben bezongon, willen onze groene damagogen thans aan het volk wijsma ken dat bet ook het tooverstokje is dat het over al overvloed en weelde, welstand en voorspoed brengen zal. Kom laat ons eens een nummer van een groen blad openslaan. Wij lezen u liet algemeen stemrecht verleend ons eene rechtveerdige (sic) wraak op oaze verdrukkers en uitbuiters. Wraak? Hemel I zijn die heeren dan geen christen meer Hebben zij op hunne verhevene christene gevoelens dan den grooten Jan niet uitgehangen terwijl huune tegenstrevers als phariseërs wierden uitgescholden Kom, zeggen wij die heeren dat de wraak het genot en het genoegen is der dwazen en laat ons een ander voordeel zien Door het invoeren van het Z. A. S. verlost men het Land van onrecht, bedrog en dwinge landij Zal Z. A. S. de geuzen bewegen van hunnen godsdiensthaat af te zien Zullen zij den gods dienst niet meer vervolgen en de katholieken recht laten wedervaren Zullen de heeren b. v. van den gouwraad van Brabant dan ook een aan deel geven aan de katholieke mutualiteiten van die toelagen welke hij zoo mild aan geuzenwer- ken van alle soort schenkt en toewerpt Ik zou het geerne zien, zei de blinde. Zou Z. A. S. de socios hertemperen en uit hun hert en ziel hunne droomen van vernieling en verdrukking weguemen Gij zelf hebt gezegd dat Z. A. S. u eene recht veerdige wraak gaat verschaffen. Wreken is onrecht plegen, waut gij weet niet wat gij treft door uwe onverstandige politiek. De kroon. Het A. S. leidt ons miskende Belgen naar vrijheid, gelijkheid en broederlijkheid. Dat is gek. Werklieden die zulke opgeblazen zeepbollen leest, ziet naar Frankrijk. Is men daar vrij Vraag het eens aan de onschuldige eu onnoo- zele zusters vau liefde welke op het banksken der misdadigers ziju gesleurd omdat zij den zie ken armen werkman gratis gaan verplegen en na dit werk te zamen durven bidden Waarom heeft Z. A. S. in Frankrijk de vrij heid niet gebracht Waarom zou Z. A. S. ons, Belgen iets bren gen wat het in Frankrijk niet heeft gebracht Waarom heerscht liever in Frankrijk de kerk vervolging als nu Z. A. S. toch de vrijheid eu de broederlijkheid brengen moet Wij krijgen daar geen kop aan. Wie dat geschreven heelt is een verwaande gek of een groote misdadige Een verwaande gek zoo hij zulke dingen schrijft en niet weet wat bij onze dichtste gebu- ren omgaat. Een groote misdadige zoo hij, de waarheid kennende met opzicht heeft gelogen om het volk te misleiden Het is schande zulke dingen te durven schrij ven. Bij zich zeiven brengt Z. A. S. niet een zier meê. Z. A. S. zal ons geene betere sociale wet ten geven. De wetten worden gebaard door de zeden en de maatschappelijke noodwendigheden. Zie eens welk voortreffelijke schoone wet ons de cijnskamer heeft geschonken: de wet op de werkmanswoningen de werkman, al zijn huis huur betalende, wordt eigenaar van zijne wo ning. Die wet gaf ons de cijnskamer En, een combal 1 in Frankrijk, land van Z. A. S. bestaat zoo iets nog niet Dat onze groenen daar eens op antwoorden Durven die koene ridders dan niet, durft Daens niet, durft De Backer niet Ach neen, hun volk mag niet oordeelen zij moeten het dom houden 1 Laat ons liever het oordeel inroepen van hen die de preuve hebbeu gemaakt van Z. A. S. en rondborstig genoeg zijn gewoest om de waarheid te bekennen. Jules Guesde, de leider van een groot deel Iransche werklieden, die in Vooruit voordrach ten heeft gegeven, door dit blad opgehemeld die Jules Guesde heeft geschreven Welke voordeeleu heeft bet Fransche pro letariaat gekregen uit Z. A S. Zou het eene verhoogingvau loouzijn, min honger, min koude in huis, het stoffelijk bestaan gemakkelijker In geenen deele. Zou het eene vermindering van werkuren zijn, de tyd zich te onderrichten, te leven met een woord Ook niet. Zou het meer vrijheid ziju voor zijne krachten te veieenigeu, om te arbeiden aan zijne onaf hankelijkheid, aan zijne ontslaving. Even min. Met de economischo ongelijkheid welke be staat is de burgerlijke gelijkheid eene dwaas heid. Vandaar de onmacht van A. S. welke, verre van aan d« stoffelijke eu zedelijke ont voogding der werkslaven bij te dragen, haar heeft tegengewerkt. Het A. S. kan niet helpen tot de vrijmaking van de werkende klas, het ver hinderd dit zelfs want het verdeelt de werkers Zout ana de koeien. Kloor en sodium ziju hoofdzakelijke bestand deelen van het bloed, en daar beide stoffen spoedig afgezet worden door de pis, is het ge makkelijk te verstaan Jat het noodig is, er dik wijls te geren aan de koeien opdat hun bloed er altijd voldoende zou van voorzien zijn. Welnu, de gewone ruwe voedingsmiddelen, de granen, de aardappelen, enz., welke de ge wone voeding uitmaken, bevatten maar eene on beduidende hoeveelheid kloor en sodium, 't Keukenzout, daarentegen, bevat niets anders. Het is een nuttig voedsel, welk ter beschikking der koeien moet gesteld worden. Wat meer is, als mên het met kleine hoeveel heden toedient, dan geeft het zout aan de voe dingstoffen een beteren smaak en vermeerdert het de afscheiding van het teervocht van muil, maag en darmen. Op deze manier wordt de ver teerbaarheid vermeerderd en verhaast. Om reden van deze uitwerkingen, mag men met recht zeggen dat de toevoeging van zout aan het voederrantsoen de melkgevigheid ver hoogt, aangezien zout de opslorping en de ver teerbaarheid der voedingstoffen, waarvan melk moet voortkomtu, vermeerdert. Dat onze koei en dus geen zout te kort hebben Het is best te hunner beschikking eene brok klipzout te leggen waarvan zij naar beliefte kunnen likken. dan is het feit van de grootste bet eekenis, om dat 1° Kitchener beweerd heeft in deze streek ▼oer goed de krijgsmacht van De Wet te hebben verpletterd 2° De dragonders der garde hot beste regi ment zijn van Engeland. Indien verpletterde Boeren, na twee jaar en halt oorlog nog de beste soldaten van Enge land weten te kloppen, in eene driemaal achter een schoongevaagde streek, dan zou dit feit toch eindelijk wel de oogen moeten openen van het verblinde volk. In het gevecht te Boesmanskop hadden de Boeren minstens 60 dooden en gewonden. Onder andere zijn commandant Pnnsloo en 3 veldkor- netten gedood. •e Australische bandieten. De opschudding over het gebeurde met de Boschveldkarabiniers neemt toe. 't Is bewezen dat men hier te doen heeft met een korps van 't afschuwelijkst krapuul, dat op eigen hand oor log voerde, alleen om te plunderen en te moor den. Zoo hebben zij zelf twee hunner eigen man nen vermoord, die niet wilden meedoen en die hen dus konden verraden. Een hooge officier met de Duncra te Ply mouth aangekomen, drukte aan eenen reporter der Daily Cronicle er zyne verwondering over uit, dat men in Engeland nog niets wist van die kwestie. In t geheel bevatte de aanklacht tegen die bandieten 31 moorden. De officier in kwestie zegde Al wat hen on der handen viel, gewapende of ongewapende Boeren, vrouwen en kinderen schoten zij koelen bloede neer Andere met de Denera aangekomen man schappen zeggen, dat Morant geen Australieër was, doch een echt Engelschman, die vroeger in de marine diende. De bandieten brachten te hunner veront- schuldiging in dat zij den Boeren geen kwartier meer schonken, omdat deze het lijk .an hunnen aanvoerder, kapitein Hunt hadden verminkt. Reuter seint nu uit Melbourne, 4 April Een soldaat van het 4" contingent uit Victo ria, die later diende bij de boschveldkarabiniers en nu te Melbourne is, zegt, dat Handcock en Morant de Boerengovangenen doodschoten lang vóór den dood van kapitein Hunt. Hij bevestigt het neerschieten van acht Boe ren, die zich kwamen overgeven en later wer den, in dezelide omstandigheden, dan eens zes en dam eens drie Boeren vermoord. Hij bevestig verder dat het lijk van kapitein Hunt, gedood bij den aanval op het huis van Ben Viljoen, nooit verminkt werd. millimeters dik, en die den trap van het toren tje der Bank verlichtten, zijn letterlijk tot pul- ver geslagen. In den gang, naar de kas leidend, is het pleister van de zoldering gerukt en daar ook werden eenige vensters verbrijzeld. De politieofficier M. Raes en zijne agenten, voorzien van lanteerns, klommen op het dak der portierswoning om de overblijfsels der bom te zoeken, doch zij vonden er niets van. Hunne opzoekingen op straat en op de binnenplaats der Bank waren ingelijks vruchteloos. De afgerukte slukkeu zink en hout werden zorgvuldig verza meld en naar het poiiciebureel gebracht. In de naburige huizen ziju er vensterruiten verbrijzeld geweest door steenen of andere voor- werp.n, die zich op het platform der portiers, woning bevonden en er door de ontploffing afge slagen werden. De twee vermoedelijke daders van den aanslag moeten maandag namiddag ver scheidene malen door de Berlaimonstraat geko men zijn, het zijn kerels van 20 tot 25 jaar oud, slecht gekleed. Zij bezagen aandachtig de ge^ bouwen der Bank. 's Avonds rond 10 are waren zij weer in de straat, vergezeld van een derden persoon, en eenige oogeublikken voor de ont ploffing namen zij de vlucht in de richting der oude kazerne. Gevecht te Drleknll. Officieel wordt medegedeeld dat de Terliezen ▼an de Engelschen in het gevecht met De la Rey zijn geweest3 officieren gesneuveld en 16 ge wond 24 man gesneuveld en 131 gewond. Zooals men weet had lord Kitchener laten verstaan, dat de Canadeezen vooral zware ver liezen hadden geleden. De Times verneemt nu uit Ottawa De minister van oorlog heeft in het Parlement meegedeeld, dat de Canadeezen in de zoogezeg de zegepraal op De la Rey 53 man hebben verloren. Om den slechten indruk weg te nemen, ver oorzaakt door de zware verliezen der Engelschen zendt Reuter het volgende telegram uit In het gevecht met De la Rey ,te Driekuil, op 31 Maart, hebbende Boeren 137 dooden en ge wonden verloren. Hebben de Boeren dat soms meegedeeld aan Reuter's correspondent Gevecht te Doesinanokop. De verliezenlijst van Vrijdag avoud geeft op majoor Walker en kapitein Heron gedood Ka pitein Ward en luitenant Hill gevaarlijk ge wond majoor Vaughau eu kapitein Muilen erg gewond 1 luitenant licht gewond. De verliezenlijst van Zaterdag avond geeft op voor de minderen, 18 man gedood en 58 ge wond. Nog altijd geeft het War Office nog geen plaatsaanduiding op. Wij blijven gelooven dat bedoeld wordt het Boesman'skop in het noord oosten van den Vrijstaat. Bijgevolg hebben in twee schoongevaagde streken in het N. O. van den Vrijstaat en in het Z. W. van Transvaal, waar zoogezegd De Wet en De la Rey verpletterd en hunne troepen uiteengeslagen waren, de Engelschen bovenge melde verliezen geleden. Men begrijpt dat ze 't bijna niet durven be kennen. De militaire verslaggever der Daily News dringt ook aan dat men bekennen zou, waar het Boesmanskop gelegen is, waar de dragonders van de garde werden verslagen. Indien het is in het N. O. van den Vrijstaat Maandag avond, eenige minuten na 10 ure, werd de omtrek der Ste-Gudulakerk door een schrikkelijke ontploffing in opschudding ge bracht, de slag, die aan do losbrauding van een kanon geleek, werd tot aan de Noordstatie ge hoord. Van alle kanten kwam er volk toege stroomd, en men bevond dat de ontploffing had plaats gehad op het dak der woning van den portier der Nationale bank, langs den kant der Berlaimontstraat. Eene ontelbare menigte nieuwsgierigen verdrong zich weldra in die straat, terwijl M. Raes, policieofficier van dienst in het bureel der Da Lignestraat, het eerste on derzoek deed. De ontploflu(. De woning van den portier, M. August Lam- botte, is gelegen links van den ingang der Bank in de Berlaimonstraat. Men weet dat de voorge vel der bank op de Ste-Gudulakerk uitgeeft, en sedert eenige maanden is men bezig met de ge bouwen te vergrooten langs den kant der Bank en Berlaimonstraten. De woning van den portier is een klein gebouw, 5 meters hoog en 15 lang, gelegen lansheen den gang, die naar de kas der wissels leidt, zij bestaat uit drie plaatsen de eigentlijke portierslogie, de keuken en de slaap kamer, allen gelijkvloers gelegen. Het is op het dak der slaapkamers dat het springtuig, van op straat geworpen geweest is. De portier, zijne vrouw en hun kind waren kwart voor 10 ure naar bed gegaan. M. Lambot- te sliep reeds, toen hij plotseling door de gewei- ontploffing gewekt werd. De vrouw en het zoontje, verschrikt, slaakten lnide angstkreten, en M. Lambotte vreesde eerst dat zij gekwetst waren. Hij ontstak licht en bevond dat zijne vrees gelukkig ongegrond was. Door een echt wonder had geen der bewoners eenig letsel be komen. De ontploffing was nogtans verschrikke lijk geweest, te midden der zoldering was er eene groote opening ontstaan, en allerhande overblijfsels, stukken steenen, brokken ijzer en hout lagen over den vloer verspreid. Na zijne vrouw en zijn kind gerust gesteld te hebben, verliet M. Lambotte zijne woningen op de binnenplaats der Bank ontmoette hij M. Fourneau, overste van het sekretariaat, die op den slag buitengekomen. M. Fourneau, beval hem per telefon de policie der 48 afdeeling, M. Van Hoegaerde, bestuurder der Bank, en M. Serrais, overste van den bezuinigingdienst, te verwittigen. Deze waren weldra ter plaatse. Mad. Lambotte verklaarde hun dat zij nc* niet sliep toen de ontploffing plaats had. Eenige se conden te voren had zij op straat twee mannen hooren loopen in de richting van de oude kazer ne der grenadiers. Dat moeten ongetwijfeld de daders van den aanslag geweest zijn. De verwoestingen Het springtuig, een soort van dynamietkar- does heeft gansch de zoldering der slaapkamer doorboord, het zinken beleg, planken van drie a vier centimeters dikte en het gewelf, twee steen dik. De opening is 50 centimeteis lang op 40 breed. Men heeft tot in de straat stukken zink en hout gevonden. Twee glasramen, 70 cen timeters hoog en 35 breed, met glas van 7 a 8 Do betoogingen die dinsdag arend in 't Center gehouden werden, bij den terugkeer van de so cialistische volksvertegenwoordigers uit Brussel, liepen op verscheidene plaatsen met baldadig heden af. De gendarmerie was met de handha ving der orde gelast. Te La Louvière werden ruiten ingeworpen bij den E. H. Maubert, pas toor der nieuwe parochie vau La Croyère, bij een ouderpastoor der bijzonderste parochie eu in St-Jozefskollegie. Te Haiue-St-Paul werden in zeven huizen de ruiten verbrijzeld te Hou- ueng onderging het gebouw der coöperatief van de democratische partij van 't Center hetzelfde lot. Er is ernstig spraak troepen naar La Louvière te zenden gebeurlijk zullen twee regimenten ruiterij en twee regimenten voetvolk naar 't Center gezonden worden. Woensdag waren in deze streek 2500 mijnwerkers die verletten. Te La Louvière hebben al de werklieden van Sart- Longchamps, 1100 in getal, den arbeid gestaakt en Id de mijn Saiut-Marie, 150in de koolmijn van Hnussuputten 6, 8 en 9, ziju er duizend werkstakers en in den put 2 werken slechts een vijlde der werklieden. De koolmijn Maurage, put La Garenne, ligt stil daar zijn '200 werk stakers. Donderdag 10 April zijn de soldaten der klas sen van 1898 en 1899 terug onder de wapens geroepen, om rede der woelingen welke Dins dag in Brussel, Gent, Luik en Antwerpen, plaats gehad hebben, en ook omdat het Gouvernement besloten heeft niet toe te geven aan het lawijt van eenige woelmakers Luibeken stond snotellelang te krijschen voor zijnen dikken dat hij verloren had. Waarom krijscht ge vroeg hem mijn- heer Spiegels. Hi hisnikte Luibeken, 'k heb mijnen dikken stuiver verloren Dat en is niets, sprak mijnheer Spiegels, neemt, daar is nen anderen Maar Luibeken ging nog veel harder aan 't schreeuwen Eiwel, wat hapert er nu nog Hihi I krees Luibeken, had ik mijnen eersten dikken niet verloren, 'k zou er nu twee gehad hebben 1 Arlon.- Het parket dezer stad onderzoekt eeue erge zaak. Een gekend soci- alist zou getracht hebben zich in het groother togdom Luxemburg dynamietkardoezen aan te ■chaffen, men kan wel raden met welk doel. Er zou reeds eene aanhouding gedaan zijn. Stuurt mij nog a. u. b. 3 doozen Borstpas- tiilen Walthéry tegen hoest en keelpijn op, ik vind ze lekker en mijne vrouw ook. Telkenmale ■wij er nemen was een enkele doos voldoende om ons te genezen. Em. Galant, Ingenieur te Lyon. Te verkrijgen bij M. Renneboog, Nieuwstraat. middag op het oogenblik dat er ecu lijkstoet op 't kerkhof van Bruyéres kwam, hoorde men wanhopend om hulp roepen, 't Was de grafmaker die met een kuil voor den doode te graven, onder eene aard- instorting bedolven was. Men heeft den man nog levend kunnen redden. ««.■niuamaiaun 7», ru. d. I'ln.ttlut, JU HET (Dij Charleroi) BRFIIKFN roti. genonng vu >U« OnCURCH breuk» mlw bug, voet-hel leven v«r»*«d. methode «n doktor L. Down, •poemlut. Terooheidene «LUonden lokero generingen vroegt edreooon vee vertrouwbare penonen eedert I Jarea geeeaea. velled 5n1_TOOr hel l«vea, door A methode nn doktor L. Dookucx m luren. TeUfom in Elsene.- tijdens eene oefening van de burgerwacht werden de tamboers bevolen koorden te houden die rangen manschappen moesten verbeelden. Betaald als tamboers, weigerden zij ander werk te doen Negen werden afgezet... en al de andete tam boers gaven hun ontslag. Verleden zondag bij de oefening, moesten een serjant, drie ka- poraals en twee ambulanciers op de trommels roffelen I

De Volksstem | 1902 | | pagina 2