VAN KOZIJN POLIDOOR ALLERHANDE NIEUWS. LEVENSPILLEN STERFGEVAL. Bijzonder lastkohier Aalst-Assehe-Oordegem De slachtoffers der spoor wegramp van Lourdes. Melle.- Zaterdag namiddag kwam de moe der van zekere Alfcie Boone, oud 17 jaren, geboortig van Lemberge, en inwonen de als meid bij M. Grüm te Melle, om hare dochter, ten einde haar mede naar huis te doen. Het meisje had reeds lang tegenstand geboden om naar huis te gaan. Men vond haar niet, doch de deur der kamer gesloten vindende, deed men ze openen en vond het meisje verhangen. Men sneed de koord door en iiep om den geneesheer Michel De Vos, die haar, na eenen langen tijd werkens tot haar'zelve deed terugkomen. Men heeft haar alsdan naar hare woning overge bracht. Slachtoffer van de speeltafel Hel onweer. «5S5- Hoegenaamd nieteene zoo ongegroade, oure eJijko beschuldiging kon mij niet veront rusten. an de boringen die wij deden, waren de eer- s o voor onze rekening, de volgende voor reke- mug van machtige hnancieele of nijverheids- maatschappijen. Aldus de maatschappijen van nemont, Courcelles-Nord, Ressaix, Anzin, enz. Oe vragen om vergunning, die wij aan de re- geeung inzonden, begrijpen in geenerlei vorm i' t \oornemen van onzendwege, om de mijnen, waai op zij betrekkingen hebben, te ontginnen, noch zelfs om ze te stichten. Men moet slechts een oogenblik nadenken, dat zulke onderneming, voor een enkele mijn, minsten 10 millioen frank zou eischen, om al et ongegronde te zien van het verwijt, dat wij nederige opzoekingsmaatschappij, zoo'n hooge pretentie zouden hebben. Men zal de kapitalen, om het nieuwe bekken uit te baten, enkel vinden, door zich te richten tot het groot publiek, zoodat de Belgische kapi talen de algeheelheid van den eigendom zullen ▼erwerven. Wie spreekt er toch van binnenpal- ming. Wanneer, bijvoorbeeld, onze maatschappij hare vergunning overdraagt op de maatschappij van Bascoup, zal deze de uitbating niet kunnen beginnen zonder haar kapitaal met 10 millioen te verhoogen ol eene gansche nieuwe maat schappij te stichten, op dewelke het publiek kan inschrijven wij zullen niemandal binnenge palmd hebben tenzij dat wij enkel de geringe schadeloosstelling zullen eischen als rechtvaar dige vergoeding voor onze moeite, voor ons werk en voor ons geld. Overigens, zij die ons vroeger voor gekken uitmaakten en nu onzen bijval heel natuurlijk vinden, maar die ons terzelfdertyd van binnen- palming betichten, hebben een gemakkelijk middel om ons zoogezegd monopool tegen te gaan. Dat zij doen zooals wij, voor eigen reke ning ook opzoekingen en boringen ondernemen en daarna vergunningen vragen. Zal men ons misschien ook verwijten het mo nopool genomen te hebben van zekere stelsels van boringen verklaarde M. André Dumont verder in zijn intervieuw. Was dit ons recht niet Welk is het karakteristieke van uw stelsel Het biedt dit uiterst te waardeeren voor deel aan, dat het zeer werkt. Men begrijpt dat het noodig is snel door de andere lagen te drin gen, om het koolbekken te bereiken. Traag wer ken is ernstig gevaar van mislukking. Overigens, er bestaan nog andere stelsels van boringen en wy beletten niemand daarvan zich daarvan het monopool te verzekeren en aan on ze zijde te werken. J Ondervraagd over zijne denkwijze over het j voorstel van Senateur Hanrez, dat de Staat zich j twee zonen zou voorbehouden tot eigen ontgin- j ning, zegde M. Dumont Ik ben van oordeel dat de Staat oen slecht j nijveraar is en onbekwaam zou wezen om zelf I eene koolmijn te ontginnen. Ten hoogste neem ik uitbating van spoorwe- gen door den Staat aan. Maar als de Staat zich LUIBRECHTS Luibrechts was ziek en kon onmogelijk af gaan, doktoor Spiegels gaf hem een brief ken waarop 't recept geschreven stond om seffens binnen to nemenOnze slimme Luibrechts at papier op en was schrikkelijk verwonderd dat hij drie dagen nadien nog geenen eenen keer moest afgaau met ontginning van koolmijnen moest b, I tzy 289,000 fr. of ongevee, zig houden, zoudt ge geea kleinen werhLl «ion i 24'°?° fr' ™Td- 1 Moet P 6Z,eng l»n al' Elk den goeden dag, beste Vrienden Vriendinnen De goei gezondheid, toujours content, jamais malade, zegt de Franschman En weet go 't nieuws al Ze zeggen nu, aan hoogerhand, dat de gemeenteoverheden verzocht zullen worden hunne bedienden uit te noodigen manchetten te dragen dat is meer cotnme il faut5a, ga, wat zullen wij nog al hooren. Men denkt dat de bijzonderheden der doopplechtigheid van prius Leopold nog niet die den 7 juni aanstaande, ten 2 ure 's namid dags, in de kerk vau St-Jaak-op-Coudenberg zal plaats hebben. Leopold II zal peter zijn en her togin Karei Theodoor, moeder van prinses AI bert meter. De liberale werkliedenboud is ook tevre den. Dit is gebleken in de algemeene vergade ring, zondag te Bruasel gehouden onder voor zitterschap van onzen vriend teppeté Jaak Ver- heyen. Aan de dagorde stond de toestand de kiezing en uit de redevoeringen is gebleken dat de parti ouvrier liberal veel gewonnen heeft Nu als ze met zoo'n winst kontent zijn ook goed. Prinses Albert hoeft uit Madras, (En gelsch-Indië) een doopmantel ontvangen, opge stuurd door M. Scholl, belgisch consul aldaar. Die doopmantel is geweven door Indiaansche vrouwen, en samengesteld uit blauwe en witte zijden draden de kleuren van Beieren, en kunstig geborduurde zilver draden. Citoyen Millerand, de socialistische minis ter in Frankrijk, trekt jaarlijks 9,000 fr. als Kamerlid, 60,000 fr. als minister, 170,000 fr voor representatiekosten, 50,000. fr voor on voorziene uitgaven, 't zij 289,000 fr. of ongeveer zig houden, zoudt ge geen kleinen warboel zien ontstaan. Men haalt wel het voorbeeld van Pruissen aan, waar de Staat eigen mijnen ex- j zoo den proletariër te mogen spelen. De menigte zal, den dag van den doop van w Vlguu UtljUUli v -v - - O -U UUU vau ploiteert. Maar iedereen weet dat de Pruissische het prinsje, prins en prinses Albert en hun zoon- Qfnnf .■III. Staat er ver vau af is met zijne mijnen winsten op te strijken, die particuliere maatschappijen aan hunne aandeelhouders uitbetalen. Er is herhaaldelijk gezegd dat 't graven van putten door de schuivende of waterhouden de zandgronden der Kempen bijna onoverwin bare bezwaren zal opleveren Ik beken inderdaad, zegde M. Dumont, dat hier groote moeilijkheden zullen te over winnen zijn maar de vooruitgang door onze techniek verwezentlijkt, de volmaking onzer leeringen en stelsels zijn van dien aard, dat wij die bezwaren zonder twijfel hopen te boven te komen. Dat zal duur kosten, onbetwistbaar, maar voor een groot te bereiken doel mag de geldkwestie geen onoverwinbare hinderpaal zijn. Wanneer denkt gij dat de koolmijnen van het nieuwe bekken regulier zullen kunnen ge ëxploiteerd worden Om op die vraag te kunnen antwoorden, wedervoer M. Dumont, zou men eerst de inzich ten der regeering moeten kennen en waDneer zij denkt de gevraagde concessies te verleenenIk ken die voornemens nietik weet enkel, dat wij, wat ons betreft, al de noodige formaliteiten hebben vervuld. Wij wachten. Doch eens de vergunning verleend en de exploitatiemaat schappij samengesteld, zullen 7 of 8 jaar noodig zijn eer men regelmatig kolen kan uithalen. De twintig boringen, door ons gedaan in de provincie Limburg, hebben ons heel het bekken in de provincie doen kennen. Binnen kort zullen wij eene reeks boringen ondernemen in de provincie Antwerpen, waar ik hoop onverwijld te gelukken. Gij hebt geen gegevens over de ligging van het bekken aan de Schelde boorden Geen enkel en het zou onvoorzichtig zijn op veronderstellingen te spreken. Zeker zou het een ontzaglijk voordeel zijn voor do groote nij verheid in de omgeving van Antwerpen, indien zij kolen aan haar eigen deur vond. Maar dat is het geheim der toekomst. Eener nabijzijnde toekomst, heer profes sor Ja, besloot M. Dumont, eener zeer nabij zijnde toekomst. Daarmee liep het onderhoud af. PUISTEN DAUWWORM BRAND OP ARMEN EN BEENEN NEEMT DE WARE Pr. ROMAN, Apotheker Groote Markt, OE.VDERMOIVDE 25 DE DOOS OVERAL Te verkrijgen bij M. Kenneboog, Nieuwstraat tje, alsook den hertog eu de hertogin Karei j Theodoor, die in galakoetsen begeleidt door ee- ne afdeeling gidsen, zich van het Paléis der We tenschaptraat naar de kerk van Sint-Jaak-Jop- C«udenberg begeven, zien voorbij rijden. De ko ning, prinses Clementine, de graaf en de gravin van Vlaanderen zullen in de kerk komen langs de poort der sakristij, die uitgeeft in de hovin gen van het paleis van Brussel. Het publiek zal tijdens de doopplechtigheid, in de zijbeuken der kerk toegelaten worden. In een kiesbureel van het kanton Wes- terloo heeft een liberale getuige het kruisbeeld dat in de zaal hing, doen wegnemen, onder voor wendsel dat dit de kiezers kon beïnvloeden. En de voorzitter heeft flauwhertigheid gehad daarin toe te stemmen. De New-York Sun deelt het volgende tele- gram mede van haar correspondent te Fort de France. Professor Heilprin, vergezeld van een groep fotografen, beklom gisteren den vuurspuwenden berg Pelée en was op den rand van den krater, ongeveer 360 meters breed, te bereiken. Na een verblijf van twee uur, keerden de le den der expeditie terug, bedekt met slijk en te vermoeid om zelfs te verhalen wat zij hadden gezien Vooruit schrijft altijd dat de Humbert- Grawfords eene zeer godsdienstige familie zijn. Het rood orgaan liegt, en het weet dat het liegt. Humbert vader en Humbert zoon waren venera bels van de logies en Romain Daurignac was er ook een hoogweerdigheidbekleeder in. Het schandaal der Humberts is eenvoudig een logie- schandaal, en de hooge bescherming die zij zoo lang onder de fransche vrijmetselaarsministeries genoten hebben, is er wel een bewijs van. Maar wat geeft Vooruit om de waarheid Zijne lezers zijn snullen, voor welke de domste leugens nog te goed zijn. De tuchtraad van de burgerwacht van Leuven vergaderde zaterdag om de wachten te oordeelen, die afwezig gebleven zijn op de dien sten van 15, 17, 18, en 19, april laatstleden. Een der wachten, M. Louis vau Brussel, gewe zen voorzitter der Liberale Voorwachtverklaar de dat zijne politieke en philosophische overtui gingen hem niet toelieten de wapens op te ne men in de beroerde dagen die wij beleefd heb ben. M. Van Brussel werd, na een nogal lange be raadslaging, door den raad tot 8 dagen gevang en 50 fr. boet veroordeeld. De andere wachten kwamen er van af met kleine geldboeten. De gedaanteverandering zondag nacht te Louden geschiedde als bij tooverslag van doodsche stilte in de meest onbeschrijfelijke be weging. De verlaten straten waren op enkele oogenblikken met eene luidruchtige menigte ge vuld. Rijtuigen met vlaggen kwamen buiten. Niemand stoort zich aan. Zondagrust en 't is een lawijd dat hooren en zien vergaan. Bij het geschetter der trompetjes mengt zich klokkenge lui. Onmiddelijk werd het verkeer van gerij in sommige straten verboden. In vele tempels is het nieuws van op den preekstoel afgekondigd. Bij het vallen van den avond werden reeds verlichtingsmotieven ontstoken, die eerst moes ten dienen bij de kroning. De dagbladen doen opmerken dat reeds eens in de geschiedenis van Engeland de 1 Juni een roemrijke dag was, namelijk 1 Juni 1794, bij de glansrijke zegepraal van lord Howe over de Franschen. Rond 12 ure middernacht is de menigte ont- zaglijk met moeite banen de omnibussen zich eenen weg tusschen eene bevolking, wier geest drift tot vervoering stijgt. De menschea begroeten elkander met hoera geroep, maar het geschetter der trompetjes overstemt alles. De Engelsche vlag wordt in triomf rondgedra gen. De bevolking uit stegen en gangen maakt wilde rondedansen, te midden der beangste burgers, en vervolgt deze mot kittelende pauw- veeren. Alle dagen hebben er op het eiland Mar tinique uitberstingen plaats. Gedurende ver scheidene uren spuwen de verschillende kraters rook en asch, doch de steen- en sintelsregen is, tijdelijk althans, gedaan. Nu en dan hoort men nog uuderaardsch gerommel. Men kau nu den voet van den vulkaan bereiken, en de geleer den hebben hunne waarnemingen kunnen voort zetten. Een zeker getal families ia Frankryk hebben den minister van kolonies aangeboden, kleine kinderen, die door de ramp van Martinique wees geworden zijn, ten hunnen laste te nemen. De solfatere op het St-Vincentius-eiland braakt nog altijd lava en warm slijk uit. Deze uitberstiug is vergezeld van bliksem en donder. De 23 zusters der Orde van de Verlossing, die zich tusschen de overlevenden van de ramp van 8 Mei bevinden, verklaren hun leven «an een wonder te danken te hebben. Het schynt dat tijdens den kiesstrijd, die toen in gang was, 400 negers van Morne-Rouge, allen ultra-socia listen, besloten hadden de priesters van de streek en zelf de kloosterzusters te mishande len. De Zusters, verschrikt door de dreigbrieven die op den muur van hun klooster geplakt wa ren, beslotenacht en veertig uren in gebed te blijven in hunne kapel. Het was daar dat zij door de uitberstiug van den Pelée verrast wer den. Beschermd door de steenen muren van het gebouw, konden zij, ondanks de verschrikkelij ke hitte, het oogenblik dat het gevaar vermin derde afwachten om te vluchten. Al de perso nen die zich buiten de kapel bevonden, werden gedood. Uwen verkleefden kozijn, POLIDOOR. Dinsdag 3 Juni is in onze stad godvruchtig in den Heer ontslapen Mevrouw VICTOIRE V A AI TEMSCHE, weduwe van Mijnheer Pieteb-Jozef DE GHEEST. Zij was geboren te Hillegem den 5 April 1823. Om haar minzaam karakter, om haren voorbeeidigen levenswandel, en hare ge reehtigheid was zij algemeen geacht en bemind Dat de goede God hare ziel genadig zij I Hare diepbeproefde kinderen MM. Rochus De Gheest, brouwer, Victor Do Gheest, Notaris en Schepen onzer Stad en Familie ontvangen hier de betuiging van onze innige deelneming in hun gevoelig verlies. I. 3?_ De Lijkdienst en Begrafenis Zaterdag 7 Juni om 10 1/2 uren, in St-Martinuskerk. Vergadering ten sterlhuize, Keizerlijke Plaats 49, om 10 uren. Een tweede dienst van de Confrérie van Barm hartigheid, Maandag 9 Juni om 7 1/2 uren, in St-Martinuskerk. Een derde dienst van de Confrérie van St- Jozef, Vrijdag 13 Juni, om 8 uren, in St-Jozefs- kerk. voor don Buurtspoorweg Art. 1. De algemeene bepalingen (bundel A), goedge keurd door den heer Minister van Spoorwegen, Poste rijen en Telegrafen op 14 Maart 1900, gelden voor het vervoer van reizigers, reisgoed, honden, goederen, meu belwagens, geld en geldswaarden, rij - en voertuigen, lij ken en levende dieren, over den buurtspoorweg Assche- Aalst-Oordegem, voor alles wat niet in strijd is met het volgende I. Reizigers over 't algemeen. De prijzen voor het reizigersvervoer zijn vastgesteld volgens de hierna bepaalde grondslagen 1® klasse 7 centiemen per kilometer, met minimum van 15 centiemen 2® klasse 5 centiemen per kilometer, met minimum van 10 centiemen. De prijzen voor de l8 klasse worden opwaarts afge rond tot den halyen deciem. Schoof abonnementen. A. Abonnementen geldig voor éen, twee, zes of zeven reizen per week prijzen van den Belgischen Staats spoorweg voor dergelijke abonnementen in 2eenin38 klasse, wederzijds verhoogd met 16.5 t. h. voor de l8 klasse buurtspoorweg, en met 25 t. g. voor de 2e klasse B. Abonnementen geldig voor twaalf of veertien rei zen per week prijzen der abonnementen, geldig voor zes of voor zeven reizen, verhoogd met 40 t. h. Abonnementen voor werklieden. De prijzen der abonnementen voor werklieden worden aldus berekend A. Voor afstanden van 1 tot 20kilometergewone prijzen voor zes heen en terugreizen, maar verlaagd met procenten gelijk aan die welke de Belgische Staats spoorweg van de gewone prijzen der 38 klasse heen en terugbiljetten vóór 1 Mei 1897 aftrok om de prijzen der abonnementen voor werklieden te bepalen B. Voor afstanden van 21 kilometers en meer; alge meene verlaging van761. h. op de gewone prijzen voor zes heen en terugreizen. II. Reisgoed. De vervoerprijs van het reisgoed is 6 centiemen per 100 kilogram en per kilometer breuken van ten minste 2 centiemen en half worden opwaarts afgerond tot 6 centiemen, terwijl die van minder dan 2 centiemen en half verwaarloosd worden. Die prijs wordt toegepast van 10 tot 10 kilogram de vracht, berekend tegen het gewicht der colli, wordt op waarts afgerond tot 10 centiemen en mag niet lager zijn dan 20 centiemen. III. Goederen. Met afwijking van artikel 7, F, van het algemeen lastkohier van 20 Maait 1886, worden de prijzen voor het goederenvervoer toegepast volgens de werkelijke afstanden in kilometers. A. IJlgoed. De grondslagen van het tarief voor ijlgoed (stukgoed), zijn de volgende Vastrecht, voor allen afstand, per 100 kilogram, 70 centiemen Veranderlijke vracht, per kilometer, per 100 kilogram, 3 centiemen. Het minste te bevrachten gewicht is 20 kilogram en de minste te ontvangen prijs 20 centiemen per colli. B. Vrachtgoed. Goederen over het algemeen. Stukgoed. Klasse 1. Grondslagen Vast recht, voorallen afstand, per 1,000 kilogram, 50 centiemen Laden eu lossen, per 1,000 kilogram, 1 frank Veranderlijke vracht, per kilometer, per 1,000 kilo gram, 15 centiemen Minste te bevrachten gewicht200 kilogram. Wagenladingen. Klassen A en B. Grondslagen Vastrecht, voor allen afstand, per 1,000 kilogram, 50 centiemen Veranderlijke vracht, per kilometer Klasse A, afgedekte wagens, 13 centiemen Klasse Bonafgedekte wagens, 11 centiemen. Klasse C. Grondslagen Vastrecht, voor allen afstand, per 1,000 kilogram, 50 centiemen. Veranderlijke vracht, per kilometer, per 1,000 kilo gram, 7 centiemen. Bijzonder tarief nr 1 van toepassing per wagen van ten minste 5,000 kilogram of voor dat gewicht betalende op zendingen 1° Slijk en vuilnis uit steden 2° Asch uit hoogovens en glasschuim 3° Kalk en kalkasch 4° Afval nit steengroeven (1) 5° Draf; 6° Meststoffen, drek 7° Stalmest, over 't algemeen 8° Kiezel of grint, over 't algemeen 9° Sodabezinksel 10° Breuksteenen (moëllons), ruwe (2) 11° Kalksteen 12° Pulpe van beetwortelen 13° Kalkafval uit suikerfabrieken 14° Afval uit stokerijen 15° Metaalschuim, phosphorzuurhoudend, in poeder of stukken 16° Run, gebruikt 17° Steenen en aarde uit kolenmijnen 18° Beer in tonnen. Grondslagen Vastrecht, voor allen afstand, per 1,000 kilogram, 50 centiemen Veranderlijke vracht, per kilometer, per 1,000 kilo gram, 4 centiemen. IV. Gni-I» BB CrKLJJbW AAKDKlfT* De vracht wordt berekend, voor allen afstand, tegen 30 centiemen per 1,000 frank breuken van 1,000 frank worden gerekend voor 1,000 frank. De minste vracht is 60 centiemen per zending. V. Levende dieren. De vervoerprijs voor levends dieren is bepaald als volgt l8 afdeeling. Een paard of éen muilezel, een of twee veulens, poneys, ezels, stieren, ossen, osjes, koeien of vaarzen éen tot vijf varkens of kalveren, éen tot tien schapen of geiten, éen tot dertig speenvarkens. 28 afdeeling. Elke wagen beladen met een grooter aantal dieren dan dat bepaald voor de 4® afdeeling. Grondslagen l8 afdeeling. Zelfde grondslagen als voor stukgoed (klasse 1), berekend op 1,000 kilogram en tegen een minsten afstand van 5 kilometer. 2® afdeeling. Zelfde grondslagen als voor klasse C, berekend op 4,000 kilogram en tegen een minsten af stand van 5 kilometer. YI. Op eigen wielen loopende rijtuigen, wagens EN LOCOMOTIEVEN. Grondslagen A. Spoorrij tuigen en -wagens Vast recht, voor allen afstand, per as, 2 fr. 60 c. Veranderlijke vracht, per as en per kilometer, 10 cen tiemen. Bt Locomotieven Tweemaal de prijzen als voor rijtuigen en wagens. Nota. Een op eigen wielen loopende wagen, beladen met een anderen ledigen wagen of ledig personenrijtuig, wordt bevracht tegen bovenstaande prijzen, verhoogd met 50 t. h. VII. Bijzondere schikkingen. A. Zendingen herkomstig van de bnurtlijn en bestemd naar eene plaats bediend door eenen grooten spoorweg, moeten, over het algemeen, aan dezen besteld worden in de eerste statie onderweg, waar de noodige inrichtin gen voor het overladen voorhanden zijn en waarvoor daarenboven, door samentelling der vrachtprijzen, met inbegrip der bijkosten, voorzien is de tarieven van toe passing op de te berijden lijnen, de laagste vervoerprijs bekomen wordt. B. Het is verboden colli, aangèboden door verscheide ne afzenders, te groepeeren, alsmede ónderwege eene herinschrijving te doen, die voor doel of gevolg zou hebben de regelmatige toepassing der tarieven te ont wijken. C. Bij overtreding van de bepalingen van het lastko hier en van de goedgekeurde tarieven, zal de gewone vrachtprijs, met inbegrip van alle bijkosten, voor het geheele vervoer van de plaats van afkomst tot de plaats van bestemming, van de onbehoorlijke bevrachte of de met of zonder tusschenkomst van besteldiensten of an dere tusschenpersouen ten onrechte afgekeerde zending, geheel aan het [Beheer van Staatsspoorwegen komen. Daarenboven zal de Nationale Maatschappij van Buurt spoorwegen, uit dien hoofde, aan dat Beheer eene boete van 200 (tweehonderd) frank betalen. Art. 2. De Regeering behoudt, overeenkomstig de bepalingen van artikel 6 van de wet van 24 Juni 1885 op de buertspoorwegen, het recht de verhooging der tarie ven te eischen of hunne verlaging te verbieden. Goedgekeurd Brussel, den 27 Mei 1902. De Minister van Spoorwegen, Posterijen en Telegrafen, J. Liebaert. Eenige der brugsche bedevaarders, die ge kwetst werden bij de spoorwegramp van Lourdes bevinden zich noch in het gasthuis van Amiens. Allen zijn volop aan de beterhand, en de ope- ratiën, welke zij hebben moeten ondergaan, zijn zeer wel gelukt. Het is onmogelijk te zeggen hoelang de zieken nog in het gasthuis zullen moeten blijven. Twee onder hen, juffers Mo- reeuw eu Kosalie Do Pierre, zullen denkt men, binnen 14 dagen naar Brugge kunnen komen. Jufvrouw Malviua Lagast gaat heel goed, maar de zeer moeilijke operatie, welke aan haren voet is moeten gedaan wordeu, verplicht, haar zeer voorzichtig te zijn. Mad. weduwe Osselaere, die het ergste van al getroffen werd, was waarlijk deerlijk gesteld en men heelt lang voor haar gevreesd, maar haar toestand is thans zeer gunstig. Zij ook moet zeer voorzichtig zijn. Hare terugkomst naar Brugge zal nog moeten uitgesteld worden. Melden wij nog dat de zieken in 't hospitaal uiterst wel ver zorgd worden. Niets ontbreekt hun en de over bed en doen al wat in hunne macht is om hunne droefheid te verzachten en hunnen moed op te beureu. Dikwijls ontvangen zij het bezoek van den belgischen consul te Amiens, M. Goncke, bezoek dat hun veel genoegen verschaft. Sun onze lezers. Indien gij eene valling hebt, aanborstig zijt oi aan de keel lijdt neemt in vertrouwen de borstpaatii van D* Walthéry. 't Is een zeer aangenaam en heilzaam genees middel dat slechts 1 fr, de groote doos kost. Te verkrijgen, bij M. Renneboog, Nieuwstraat. Denderleeuw.- ?o°d»«morgend, ten 8 1/4 ure op t oogen blik dat de expresstrein voor Brussel uit de sta tie vau Denderleeuw vertrok, zag een reiziger dat hij van trein bad moeten veranderen om zich naar Ninove te begeven hij sprong, terwijl de trein reeds in vollen gang was, uit een wagon van 3® klas en stuikte met het hoofd tegen eenen paal. De man bleef eenige minuten bewusteloos liggen, flij was er met eenige lichte kneuzingen van af gekomen Eenige oogenblikken later ontriggelde een manceuvermachien aan het kruispunt van de lijn Brussel-Gent. Slechts met de grootste moeite kon de baan ontruimd worden. Al de treinen hebben eene groote Yertragiug on lorgaan de express die ten 7 u. 44 uit Brussel vertrekt is, in plaats van ten 8 u. 41rond 10 ure te Gent aangekomen. Aalter Saterdag avond is een schrikke- lijk onweder over onze gemeente losgebroken. De bliksem is gevallen op de wo ning van de wed. P. De Muynck, herbergierster op Oostmolen-vaart. Een deel der schouw en verscheidene pannen van het dak worden afge rukt. Drie kinderen, die aan de openstaande achterdeur stonden, werden ten gronde gewor- g<,ou letsel*. De wed. De Muynck, F. Reynders, was be zig de koeien te melken. Zij verschrikte zoo he vig, dat zij langen tijd buiten kennis gelegen heeft. »c proefnemingen gedaan in de hospita len en de verscheidene clinieken hebben bewe zen dat elke gevallen van verstoptheid zelfs de meest verouderde volkomen in weinigen tijd ge nezen worden door 't gebruik der slijmverdrij- vende Pil van D* Walthéry. Te verkrijgen, bij M. Renneboog, Nieuwstraat. De burgemeester van Thuin heeft naar het ouderlingen gesticht doen brengon, zekeren M. Monti, gepensionneerd kapitein van het Fran sche leger, officier van het Eerelegioen, dien men stervend van honger, gevonden heeft op den zolder van een hotel. De kapitein 53 jaar oud, is te Parijs woonach tig. Hij kwam over eene maand of twoe naar Thuin en nam zijnen intrek in het hotel. Maar hij bezocht den Casino en verloor aan de speeltafel al wat hij bezat, zoodat hij ten slotte zijne hotelrekening niet moor kon betalen. Hij zegde aan den hotelhouder den 14 Mei dat hij binnen eenige dagen zou komen afrekenen en sedert dien zag men hem niet meer. Nu gisteren wilde do hotelhouder op zijne zol der eenige werkzaamheden gaan verrichten eu vond er den officier uitgehongerd, afgemat en zinneloos.... VRAAGT OVERAL HET LBUVENSBIER der gunstig gekende BromceHJ, Fran# lii'Mirë, AALST. (1) Onder afval uit steengroeven verstaat men steenscherven, die rechtstreeks uit de groeven komen, alsmede niet klein genoeg gebroken stukken, door de ziften der steenkloppers afgescheiden en met kleinere steenbrokken vermengd. Zijn ook daaronder begrepen de verschillende bijproducten van het steenkloppen, ge woonlijk genoemdgekorreld steenslag, schilfers, stof en balast. 12) Door ruwe breuksteenen moeten verstaan worden :ulke die hoegenaamd geene bewerking hebben onder gaan, en bijgevolg geldt die benaming niet voor breuk steenen die met den puntbeitel, den bib hamer of anders zins ruw bewerkt zijn. Groote schade werd door het onweer aange richt in den omtrek van Luik. Eene laag hagel van 4 centimeters dik bedek te de velden te Fexhe Slins. Al de hoven zijn verwoest. Op verschillige plaatsen in de Walenstreek is het vee in de weiden dood gebliksemd. Ook heb ben het klein wild en het gevogelte veel gele den. In eene gemeente bij Oudenaarde is eene hoe ve door den bliksem in brand gestoken. De dochter des huizes heeft in den brand den dood gevonden.

De Volksstem | 1902 | | pagina 2