g R Hoeveel mannen geven de wetten Voor onze Landbouwers. De Beltrtwestie ia Enjelani MEOWS VAD KOZIJN POLIDOOR. AALST-SCHAARREEK. int. ALLERHANDE NIEUWS. De prijs van 10,000 fr. niet toegekend. Vroege aardappelen. LUIBRECHTS Het Weesje. De pest in Indië. Appel terre-Eychem fXXXXXXlX XX L EVE NS PI p LLEN VXXXXXXIXXXX Sint-Nikolaas.- ;Mad- 'Ted-, Keym°- Calloo. Dinsdag heeft men uit de Schel- de het lijk opgevischt van een onbekend manspersoon, gekleed in een donker grijs kostuum. Hij schijnt rond de 40 jaar oud. Men heeft op hem niets gevonden dan een ledi gen geldbeugel en een horlojiesieutel. Slechts een tweetal dagen heeft het lijk in het water ge legen. Schrikkelijk ongeluk te Kortrijk. ormige bulletijn van het bestaur zij schrijven er en uaana dus des kandidaats met zijn ambt CU 21Jne w°onpIaats op en geven hem gevouwen af" on President over, die hem zelf in de bus steekt. f.' ^ongarië Geene stembus, geene bul- o ijua. Publieke mondelinge stemming. De kie- Ztr zijnon naam en hoedanigheden, en noemt hardop des kandidaats welke langs den naam des kiezers ingeschreven wordt. Een voudig, goedkoop eu smokkelvrij. o. u Griekeland Hier heeft ieder kandi- aat een blikken doos met zijnen naam op. Gee ne ulietijns. Een looden bal, welke kiezer links o rechts in de doos laat loopen. Links wit-ja. Recht- zwart neen. 6. In Denemarken gebeurt de kiezing nog echt aartsvaderlijk. Als de besprekingen der kiesvergaderingen af- geloopen zijn staat de president op en doet de lezer 'n nlphabetische naamorde voor de kan didaten stemmen. Die er voor zijn, steken een voudig de hand op en daarméé pomp af. Engeland telt 495 Gemeentekaraerleden Schotland telt 72 Ierland telt 103 Frankrijk telt 591 Deputés Duitschland telt 397 afgev. voor R. D. Pruisen telt 433 kl. voor den landdag Beieren telt 159 Saksen telt 82 Wurtenburg telt 159 Baden telt 63 Hossen telt 50 Oostenrijk telt 425 a Hougarië telt 0 Trans-Sylvania 41 n Croatia-Slavonie telt 40 Spanje 402 afgev. voor congres. Italië telt 508 kamerleden Holland telt 100 Generale Staten. Zwitserland telt 147 afgev. voor N. R. Denemarken telt 124 Zweden telt 230 Luxemburg telt 48 Portugal tolt 155 België 166 Te samen 5296 man zonder de senateurs te tellen geven de wetten aan millioenen men- schen. kenen met de maand December naar gelang van de behoeften. M, Schribaux heeft aan de maatschappij knol len getoond door den landbouwer op 7 April 11. verzou don, onmidd ilyk na het rooien. Ze heb ben volstrekt de smuak eu het uitzicht vau nieu we aardappelen en zijn op de markt, te Lonent, verkocht geworden tegen 50 centiemen den kilo. Op een veld van 3 aren, bedroeg de oogst 300 kilos, bevattende 14 p. c. groote knollen, we- gendo gemiddeld 50 grammen; 67 p. c. middel- matig groote knollen van ongeveer 25 grammen en 19 p. c. kleine van ongeveer 12 grammen. De ondervinding heeft geleerd dat de grond vóór het plauten diep moest beploegd en bemest worden men moot zeer goed plantgoed gebrui ken en het 15 a 20 centimeters inplanten ten einde het weerstandsvermogen tegon de droogte te vergrooten die op het einde des zomers te vreezen is. Na de eerste vorst, snijdt men de groeze af en dijkt men eene tweede maal aan, ten einde de knollen tegen de koude te bevrij den. ver geraakt dat hij zijn hoofd alleen draait... Lie. Alia, dan is er winste bij... Mie. Gelijk ge zegt. En met hoeveel zijn ze Lie. Met 175. Mie. 175 Allemaal in tenu Lie. Allemaal in tenu Mie. Alia, Lie, 't zal prachtig zijn... Ons jongens vieren, wij vieren mee. Zondag naar de 11 uren mis en 's achtermiddags 'ne Café... Daar is Rozeke VRAAGT OVERAL HET EETJ-VEISTSBIEE der gunstig gekende JVrouirertf, f'iaw* vé, AALST. De regeering had een premie van 10,000 fr. ingesteld toe te kennen aan dengene die een be hoedmiddel zou ontdekken tegen het mond- eu klauwzeer. De bijzondere commissie, welke uitspraak moest doen inden prijskamp, bestaat uit de heeren Degive bestuurder der veeartsschool van den Staat, Liènaux en Gedoelst, professors in dezelfde school, Stubbe, veeartsopziener bij het departement van den landbouw, en Roo, vee artsopziener der Regeering. Er zijn 203 brieven, memories en getuig schriften ingezonden geweest door 119 mededin gers, waaronder 94 Belgen, 24 Hollanders en 1 Franschman. De commissie is van oordeel dat geen der voorgestelde behoedmiddelen een voldoende weerde heeft om er bijzondere proefnemingen mee te doen. Deprijs wordt dus niet toegekend. Door het landbouwministerie aldaar is eene commissio benoemd om, overeenkomst art. 4 der Engelsche wet betreffende den verkoop van voedingstoffen, aan het Regeeringsdepartemeut tot advies te dienen en een leiddraad te ver schaffen bij de beoordeeling van de botergehal- ten in de toekomst. De zittingen van de commissie zijn geheel besloten. Niet alleen worden geen verslaggevers toege laten, maar degenen die voor de commissie ver schijnen om getuigenis af te leggen, ontvangen de uitnoodiging om niets aan de pers mede te deeleu Bij het in Engeland thans heerschende stre ven, voorziet men dat de commissie voorstellen zal eene zekere samenstelling voor alle natuur boter te eischen. Gebeurt dat, dan zullen daardoor de landen zooals Denemarken, Holland, Zweden en Rus land, die groote hoeveelheden boter in Engeland invoeren overgroote schade ondervinden. Vandaar de pogingen van alle buitenlansche boterdeskundigen die door de commissie gehoord of nog te hooren zijn, om het gevaar der vast stelling van een standaard van botergehalte af te wenden. M. Schribaux hield dezer dagen in den schoot der Nationale maatschappij van landbouw van Frankrijk, eene mededeeling betreffende het be komen van vroege aardappelen. Daar zulke aardappelen nog al duur kosten, heeft M. Schri baux naar middelen uitgezien om deze kosten te verminderen. Na verschillige waarnemingen was hij tot dit denkbeeld gekomen dat kon men, door een late planting, in het begin van den winter, kleine en onvolledige rijpe knollen be komen, het genoeg zou wezen deze jonge aard appelen ter plaats te laten en ze togen de koudo te bevrijden om ze tot in de maand April, met al hunne hoedanigheden en hunne verschheid, te kunnen bewaren. Vau de nauwkeurigheid van dit gedacht over tuigd, vroeg M. Schribaux aan een landbouwer van Kermabon (Morbihan) hetzelve proefonder vindelijk na te gaan de aardappelen werden den 16 Augustus 1901 geplant en bleven in den grond, men begon de knollen uit te doen te re- Luibrechts de oppasser van kapitein Spiegels, vroeg laatst 14 dagen verlof. Waarom vroeg de ka pitein Spiegels. Mijne vrouw is erg ziek, en daarom zou zij mij gaarne een paar weken t'huis hebben, kapitein. a De kapitein beziet Luibrechts eenige minuten scherp in de oogen en zegtIk zou u gaarne genoeg congé geven, daar gij redelijk goeden dienstdoet: maar...., dezen morgend ontving ik een brieve van uwe vrouw, dat zij u in 't ge heel niet gaarne en heeft, want dat dan alles t' onderste boven gekeerd wordt. Luibrechts slaat aan, maakt rechts-omkeer en stapt naar de deur. Hier maakt hij echter weêr links-om, en zegde Mijn kapitein, mag ik nog iets zeggen, als 't u belieft Zekerlijk, en wat is 't Ja, maar zult g'het niet kwalijk nemen, mijn kapitein Toe, toe, wat is 't dan n 'k En wilde maar simpelijk zeggen, kapi tein dat er hier in die kamer twee groote leugenaars zijn.... Een daarvan ben ik'... want 'k en ben van mijn leven niet getrouwd geweest, maar... Allons done, fcutez-moi le camp, ou je vous flanquerez dedans. Hoe gij vogelke ook zinge, Hoe verrukkend ook uw lied, Neen het zal mij niet bekoren Vogelken ik heb verdriet. Bloemke op den kant van' 't beekje Hoe gij bloeit en geuren biedt, 'k Weet het gij zijt schoon en teeder Toch uw schoonheid treft mij niet. Vogel 'k hoorde u liever klagen Op de takken van den boom Bloemke 'k zag u liever treuren Op den oever van den stroom. Ach mijn moeder is gestorven En nu ben ik gansch alleen. Lieve vogel, lieve bloeme Daarom min ik bet geween. Lie eu Mie zitten :tjuiu te wieden in de ▼ruchtrijke velden van den Eenegem... Mie Lie, 't is toch aardig Deze ajuin staat zoo dik en zoo straf, en lieten we 't on kruid doen, 't geraakte boven en niemand heeft het gezaaid of geplant... En doet g'het vandaag weg, morgen staat het er weer. Lie. Ja Mie, 't is gelijk 't menschdom, wat j moeite en wordt er niet gedaan om 't goed te kwoeken en't kwaad uit te roeien... 't Slecht I volk dat met God en zijn gebod lacht, dat alles beklapt en beknibbelt... onkruid die vloekers, j jeneveristen, boosdoeners... onkruid die slech te verkeerders... onkruid Mie. 't Is waar Wanneer zal dat eens op houden Lie. Mie,'t staat geschreven... Onkruid en vergaat niet Mie. En Rozeke die zoolang wegblijft met ons eten... Mijne mage klopt alarm Lie. -- Zie, ginder komt ze Mie. 't En doet, Lie, 't is ouze Suisse Lie. Onze Suisse 1... Welke wind waait er hem langs hier Mie. De man is misschien aan 't dagvaar den... of aan't bedevaarden... of op gang voor d'assurantie... of voor de pensioenkas... of om plantsoenen voor zijne landbouwerij. Lie. Mis, Mie. hij draagt iets op zijnen drugge en 'k geloof wel dat het 'ne botertobben is. Mle. Ook mis, Lie... 't is eene keef met ne fezant in... Lie. Brrrl... Mie, hoe peinst ge nu op 'nen fezant Wel, we zijn alle 2 mis... 't Is een grosse-caisse... Mie.Waarachtig... Lie. - Ah, nu weet ik het. Hij draagt hem bij den tamboer-maitre van de Patronage om de koorden aan te trekken... Ze gaan Zondag uit... Mie. Wie Lie. Wie 1!... Wel onze Turnclub, de Pa tronage, 't muziek, wie I Is er uwe Frans niet meer bij dan Mie. Ba ja 1 Lie. Hewel dan Mie. Oh God, g'hebt gelijk Nu rappeleer ik mij dat Frans zijn ténu gewasschen en gestre ken ligt tegen Zondag... Ze gaan naar d'elf ure mis, niet waar Lie. Ja, en dan doen ze 'nen toer op dé parochie met turners, trommels, muziek... Mie.Ja, dat muziek hein?... Allemaal klein kadeëu, 't gaat iets zijn, en soelen dat ze doen... dat muziek, ja... 't en is nog maar ge boren en 't loopt al alleen. Lie. Ja maar, er is iever en goeie wil bij Mie, Willen is Kunnen Mie... Mie. Spijtig van De Winne Lie. Hoe, De Winne Mie. Ja, M. Coppens zit leelijk in den em- bras met zijnen grosse-caissedrager. 't Is ge beurd metdc serenade van M. de Pastoor. Ie dereen kent De Winne, iedereen ziet hem geer- ne, iedereen roept er op, en De Winne kijkt dan om, zijne grosse-caisse gaat meê, M. Coppens slaat en slaat er neven en de batterie man keert Lie. O, De Winne, De Winne Mie. Maar hij repeteert toch goed, met nen bak op zijnen drugge. De kadeën staan er rond en mogen op De Winne roepen. Kijkt bij om, 2 staan er gereed met een zweepken om hem te kesten en God lof! de jongen is al zoo Le Peuple is kwaad over de vreugdebetoo- giugen, die ter gelegenheid der doopplechtighe- den van prins Leopold plaats gohad hebben. Die I betoogingen zijn niet gericht tot het kind, zegt j het rood orgaan, maar tot den afstammeling van het vorstenhuis, geroepen om eens den troon te beklimmen. Welnu, ja, daar is iets van, en dit bewijst juist dat de Belgen aan hun vorstenhuis ver- j kleefd zijn, en de gramschap van le Peuple be wijst ook dat de republikeinscbe propaganda der roode volksbedriegers maar niet wil gelukken. Het socialistisch orgaan zegt nog dreigend dat er in dertig of veertig jaar veel kan veranderen: dat weten wij ook, en wij zijn overtuigd dat bin nen dertig of veertig jaar het socialism in ons land nog enkel eene verre herinnering zal zijn. De achteruitgang der roode partij in de laatste kiezing bewijst genoegzaam dat de Belgen niet van zin zijn de republiek te laten uitroepen. Eene depeche uit Pretoria meldt dat ge neraal De Wet onmiddellijk naar zijne hoeve gaat vertrekken, om zich £terug aan het werk te stellen. Hij verklaart dat, tijdens gansch den duur van den oorlog, noch hij noch zijn peerd geenen enkelen keer gekwetst werden, alhoewel zijne kleeren dikwijls door kogels doorboord werden. Vrijdag heeft men ten stadhuize te Ant werpen, officieel bericht ontvangen dat de Shah den 20 Juli in die stad zal aankomen en er drie dagen blijven. De oostersche vorst zal£af- stappen in het koninklijk paleis op de Meir. Hij zal ook naar Brnssel komen. Het beroepshof van Chambéry in Frankrijk heeft zich dinsdag bezig gehouden met de zaak der Paters Assomptionnisten van Beaufort, die op 6 Maart laatstleden door de rechtbank van Albertville veroordeeld werden voor zoogezegde overtreding der wet tegen de kloosters. Het beroepshof erkent dat de Paters Assomptionnis ten door den bisschop van Tarentaise in de pa rochiale geestelijkheid zijn opgenomen geweest en spreekt hen bijgevolg vrij Een wederlandsche schietwedstrijd die dezer dagen te Reine plaats had, hoeft de eere- palm aan Zwitserland toegekend. Het is inderdaad in 't land van Willem Teil dat de beste scherpschutter der wereld s woont. De officieële uitslag geeft aan de Zwitsersche scherpschutters 4,489, aan de Italiaansche 4,316 aan de Frunsche 4,285, aan de Duitsche 4,015, aan de Argentijnsche 3,719 punten, enz. Van de Zwitsersche scherpschutters was de beste zekere M. Kellenberg, die derhalve tot wereldkampieen is uitgeroepen. De greote Moskovieteuvorst Iwan Wassil- jewitsch, die zijn land van het Tartaasche juk bevrijdde, liet ieder, die van laster overtuigd was, verscheidene uren hangen in den rook van het versch hout. In Polen werden vroeger de lasteraars ver oordeeld op handen en voeten Te loopen en een kwartier lang te blaffen als een hond. Onder Karei V werd die oude straf ook inge voerd. Maar niet lang daarna werd zij weder afgeschaft, omdat zij de vorstelijke rust ver stoorde i». Een schrijver uit dien tijd verhaalt, dat men bijna eiken morgen geblaf hoorde zoolang de gerechtzitting duurde. Uwen verkleefden kozijn, POLIDOOR. De dagbladen hebben reeds meermaals ge- sp oken van de slachtoffers der pest in Indië en bij dit verhaal zullen verschillige lezers van De Volksstem hun afgevraagd hebben wat moe ten wij ervan gelooven zou het wel waar zijn dat er zoovele menschen door die besmettelijke ziekte weggerukt worden Wij moeten de waarheid van dit droevig nieuws bekennen. De Z. E. P. Eduardus, Regu liere Overste der Missie van de Kapucienen in den Pundjab, zegt ons in eenen zijner laatste brieven, dat die wreede koorts of pest hevig heerscht in den Pundjab. Volgens de laatste optellingen waren er in eene enkele week 26000 overlijdens, onder dewelke een groot deel van den Pundjab, te weten daaromtrent 16700 per sonen. Men mag zeggen dat zij bijna in al de dor pen heerscht, bijzonderlyk in Sohowala en in Adah. In deze laatste plaats heeft zij reeds het vierde der inwoners weggemaaid. De Paters Mission narissen en de kristenen van Adah heb ben zich met den serum laten inspuiten zoo dat het grootste gedeelte van hen bevrijd is geble ven maar al de Musulraannen en de Indianen willen er niet van hooren. Alzoo is het dat hon- derde slachtoffers door de ziekte aangetast wor den en ervan sterven. De meest beproefde plaats is Ludhiana... Wij wakkeren de edelmoedige en liefdadige zielen aan om die ongelukkigen door hunne mil- dadigheid te helpen en mede te werken om zie len voor den hemel te winnen. Nu meer dan ooit is het een gunstig oogenblik om goed te verrich ten eu wie weet zal uwe liefdadigheid misschien de prijs niet zijn van het eeuwig geluk eener ziel Al de personen die verlangen dit werk te ondersteunen, mogen hunne aalmoezen zenden naar een der kloosters der Paters Kapucienen of wel naar den Z. Eerw. Pater Firminus, secre taris der Missie, Klooster der Paters Kapucie nen, Bouveriestraat, Brugge, of ten bureel van De Volksstem. Keuring; van 4 Juni 190%. Stieren Jules Vander Schueren Leon 80 punten bew.pr Lucifer 71 Dauw Petrus Baroa 72 De Ceuleneer Cyr. Robert 71 x Schutyou Ang. Jules 71 x Clerebaut Em. Pacha 70 Koeien en Vaarzen. Wed. Van Gyseghem Julie serie C Van Langeuhaeke J. B. Josephine B n Philippine B Bonsyn J. B. Celia B Mertens Ben. Bloem B Julie A Wed. De Ceuleneer Sterre A Marie B Van der Maelen Joseph Mie B Van der Poorten J.-B. Madame B Sterre A Van der Schueren Jules Princesse A Bloem A Marguerite A Wed. Wynant Tarie A Viergc A Madame A De Ceuleneer Cyrille Sterre A d Gries A De Decker Philemond Louise A De Bruyn Xav. Bloem A Jeanne A n Marie A Wed. Roggeman Nette A Bonvyn Plac. Martha A Dauwe Camille Julie A Kinderen Vergalle Julia A De Cremer Polyd. Madame A Kinderen Van der Schueren Marie A Steenhout Plac. Bertha A Mertens Osc. Fanny A Persoons Ben. Julie A Geeroms Livien Wanne 75 punten Cosyns Fr. Marie 71 Van Wayenberghe Fr. Jeanne 71 De Witer Petrus Nette 70^ Torrekens Jos. Sisca 70 Wed. Roggeman Witte 71 a Van Eesbeeck Jos. Sterre 70 Bloem 70 Mertens Louis Bloem 70 DeLigneCh. Fanny 74 Schutyser Aug. Pira 72 x Madame 71 Cosyns Eug. Louise 71 Tuybens Isidoor Bloem 71 Vanderoost Alf. Madame 70 x Jeanne 72 x Marie 73 x Wed. Van der Maelen Bloem 70 n De Ceuleneer Cyrille Paula 72 a x Marie 71 n Berna 70 x x Lisa 70 x' Madame 70 x Renders Alois Vos 70 Kinderen Vergalle Sara 70 x Mertens Osc. Flora 71 n Van der Schueren Jules Sara 71 a Mai 71 Bella 74 a Schutyser Alois Lisa 73 a Bonsyn J,-B. Grintte 70 a Van der Maelen Jos. princesso 70 a Vergalle Henri Therèse 72 a Negen stieren werden aangeboden allen wer den goedgekeurd. De zes opgenoemdo met een minimum van 70 punten alleen mogen den springdienst doen voor de koeien van het Syn dicaat. 104 koeien en vaarzen werden aangeboden. 65 werden in le klas gerangschikt en van de 39 andere bekwamen er twaalf 67 punten, negen 68 punten en zeven 69 punten. Vanden Berghe, sinds t dertig jaar knecht bij den landbouwer J. B. De Cooman, werd den donder dag 29 Mei, door een velorijder omgeworpen, het slachtoffer werd met gebroken schedel opge nomen. De arme man is verleden vrijdag aan zij ne wonde overleden. Vanden Berghe genoot de algemeene genegenheid. WpHPI'Pn - Jozef Van Yzendycke, oud 32 jaren, brouwersgast, die verleden week bij ongeluk, met zijnen gezel, Isi door Windey, met eene ton bier in den kelder viel van Karei Boes, herbergier, Nieuwe Statie straat, en in zijnen val zulke vreeselijke wonden bekwam, is zaterdagnacht overleden. De onge lukkige was ongehuwd. ZUIVERT UW BLOED metde r-t Fr ROMAN Maagpijn, slijmen, hoofdpijn, lamheid, hart- pingen, jicht en rhumatismus zulleu nliekend zijn. fr 25 «le doos overal. Te Dendermonde, apo- k Fr. ROMAN, Groote Markt. Te verkrijgen bij M. Reuneboog, Nieuwstraat. Nederland.- 0p T dat in ganscn de wereld gespro ken wordt over de zaak Humbert, is te Amster dam eene vrouw overleden, dia ook bij middel van een ingebeeld erfdeel aanzienlijke sommen heeft weten af te truggelen. Deze vrouw, Jan netje Struik, in gansch Nederland gekend onder den naam van de Miljoenenjuffer, is ellendig ge storven. Over eenige dagen werd zij, dood van honger, door een policieagent gevonden in eene straatgoot van den Damrak, te Amsterdam. Jannetje Struik landde over eenige jaren te Amsterdam aan, komende van Zutphen, zij be zat geen cent, doch overlegde plannen genoeg om aan guldens te geraken. Jufvrouw Struik was toen 30 of 40 jaar oud, men wist het niet best, zij was gebocheld, van onaangenaam uiter lijk en ongeleerd. Zij wist zekere M. W..., een groot diamantkoopman, wijs temaken dat zij eene erfenis van miljoenen trekken moest, doch dat er betwisting bestond en er diende geproce deerd te worden. M. W..., leende aan de juf vrouw duizende en duizende guldens voor de pro ceskosten, zijne familie trok zich ook de belang rijke zaak aan en leende belangrijke sommen aan Jannetje Struik. L)e slimme bedriegster speelde het spel dat later mad. Humbert moest spelen zij wierp zand in d'oogen Bij M. W..., kocht zij prachtige diamanden, zij bewoonde een rijk gemeubeld appartement iu het hotel De Doelendeed zich rondvoeren in rijtuig bespan nen met twee peerden, gaf diners... Zekeren dag begonnen de schuldeischers te twijfelen aan het bestaan der erfenis. Jufvrouw Struik verzocht dan M. W.., haar naar den notaris Van Houten te vergezellen, waar de schat berustte. M. W... werd op bepaalden dag door de jufvrouw per koets afgehaald, onderweg bekwam zij van M. W.dat hij niet mede zou binnen gaan, daar dit bewijs van wantrouwen haar krediet zou kun nen schaden, doch drong M. W... aan, dan was zij gereed om samen den notaris te bezoeken. M. W... bleef in de koets zitten. De bedriegster ging den notaris inlichtingen vragen over te koop gestelde eigendommen. M. Van Houten leidde zelf met veel beslag de jufvrouw naar ha re koets, en M. W... was gerust gesteld. Het spel duurde zoowat een jaar en toen kwam 't uit dat er geen betwist erfdeel bestond. Jannetje werd door de rechtbank veroordeeld, doch hare schuldeischers zagen geen dubbeltje terug ZvVTndrecht,- ^agaavcndeisttde in de wallen van het fort verdronken, met te willen zwemmen. Men heeft het lijk twee uren later opgevischt. Een kreet des herten. Mijnheer ik zal u mijn leven lang dankbaar zijn, want dank zij de Walthérypil die gij mij aangeraden hebt, is mij ne moeder niet meer te herkennën, zij eet en zij verteert alles en zij is gansch ontlast der laatste sporen hare verstoptheid. Louise Depage, boekhoutster te Brussel. Te verkrijgen, bij M. Renneboog, Nieuwstraat. len had onlangs een onbekend meisje in dienst genomen. Zaterdag morgend was de meid verdwenen en ook een kofferken met twintig loten, eene som van 1000 frank en juweelen. De vermoedelijke diefegge wordt door de policie opgezocht. Waasmunster.- Di gendarmerie heeft hier twee wildstroopers aangehouden, die verdacht worden den boschwachter J. Colman te hebben aange vallen en verscheidene messteken te hebben toe gebrachtEen derde betichte is voortvluchtig. Het parket is een onderzoek komen instellen. Het slachtoffer is naar het gasthuis gebracht en verkeert in zeer bedenkelijken toestand. Donderdag, rond 7 ure en half, heeft er eene gevoelvolle ramp gebeurd op de Damkaai, aan de fabriek van M. Jonglez. De wagens van den ruimdienst, het werk af gedaan zijnde, trokken huiswaarts langs den Kring, toen den kamion met de darmen, waarin 4 personen zaten, 2 op den dok en 1 langs achr ter, in eenen put zonk, door den schok omkan telde tegen de ijzeren leuning en in de Leie plof te met peerd en getuig. Karei Vanelslander eu Jules Delnatte, die

De Volksstem | 1902 | | pagina 2