mam Odiloniana. Halm allen Him mi 7 2 7 7~ DOOD z. HOLALA! -44* Jaargang N" 569. Katerdag 3 Februari 1906. Inschrij vingsprijs Aankondi- giiigsprijs E. ifgr GOOSSENS, Koor hen die een Lotje Lang leve RIDDER Poljdoor DE PAEPE Tot spijt van wie T benijdt Aan een toekomstige Briefwisselaar. Mengelmoes. Vlaming zijn. Stouten schaamteloos. Razende Woelingjes. Abonnementspry a voor gansch België franco te hois, 2.öO. Voor de vreemde landen, 6,00. pakken en brieven hoeven vrachtvrij toegezonden te worden. Alle ar tikels moeten den iosdagavond en het nieuws den woensdagavond op onze bureelen toe gekomen zijn. Ongeteekende brieven worden in de scheurmand ge worpen. Allt j.oBtDureelen ont vangen inschrijvin gen, op alle tijd stippen van het jaai De onkosten der kwijtingbrieijes zijr ten laste van den >estemm<;ling. Men gelieve, bij veran dering van woonst, hetiuist terechtwij zen te lenden Drukker- U itgever J. VAN NUFFEL—DE GENDT, Kerkstraat, 9, AELST. Vonnissen 1 fr- den kleinen regel* Aankondigingen tnsschen de nieuws tijdingen '20 cen- ti'vuen per regel. Aankondigingen op de 3* blz. 10 cen tiemen den regel.— Annonce.D op de 4* bladz. worden bere kend volgens plaats ruimte. Voor alle advertentién zich uitsluitend te wen den op ons BU REEL, Kerkstraat, 9, Aalst. De geabonneerde hebben 't. recht een ''aal per jaar eene tnnonce van 5 regel ie plaatsen, die vier maal achtereenvol gens zalverschijner Ruchtbaarmaking in te zenden voor Woensdag. Wij hadden gedacht dat het nieuws der ver- heffiog tot Ridder der Leopoldsorde van M' Polydoor De Paepe, den onvermoeibaren en >teeds dienstveerdigen bevelhebber onzer vrije Brandweer, zoo niet door de tegenstrevers ge prezen, dan toch ten minste niet zou gelaakt geworden zij». En de reden Wij vatteft ze in eenige woorden saam Omdat ïijne onkoelbare gevoelens en ontel bare daden van moeden zelfopoffering, gedu rende nicer dan 3» jaren, dat het stedelijk Pompierskorps onder zijn VADER LIJK bevel staat, zich uitstrekten van den kleinsten tot den grootsten onzer medeburgers, van den roodsten tot den blauwsten en den groensten. Onze geuzen zijn altijd de eersten met hun uitwerpsel KUNST mag geene politiek ken nen, liefdadigheid ook niet wij voegen erbij: aellopoITerlos nog minder. Als staving onzer gezegden, wijzen wy fier op den held van den dag M' Pol. De Paepe. Als klaarblykend bewijs dat de geuzen in ALLES politiek zoeken, drukken wij hier op het onbe schoft artikel dat Vuile Galm, alvorens te sterven (want bij is ter dood veroordeeld door de blauwtjes) naar het hoofd wil slingeren van M' Pol. De Paepe, maar, dat door onze recht zinnige bevolking misprijzend in den modder poel is geduwd, waaruit het was ontstaan. Wij zien klaar en duidelijk dat de RECHT ZINNIGE liberalen in Vuile Galm niet te rete- tetten hebben. Ware het anders,geene oude koeien had men hier uit den gracht gehaald, want de dienstwil ligheid van hun kopstuk, is te groot, om de vreemde lakeiendie Vuile Galm aaneenmazeu, niet eens ter hand te staan met het archieven boek van Schoonpapa zaliger, waarin, indien het rechtzinnig is gehouden,men kan aantreffen op welke wijze vroeger tijd, de geuzen het op onzen dierbaren vriend en bevelhebber Poly door De Paepe gemunt hadden, om zijne diepe verknochtheid aan de katholieke zaak, voor de welke hij streed, leed, vervolgd werd en onrechtvaardig ia het gevang werd gesleurd. Met honderden zoo'n kanailjestreken heb ben de liberalen van 3 ellen voor ne frank op hunnen lever. Doch de regeering heeft er zich boven gezet en aan M' De Paepe toegekend wat hem waar lijk toekomt. Tusschen de regels van Vuilen Galm 's arti kel lezen wij den naam van den wezenlijken rechthebbende op die eervolle onderschei ding, uit het blauwe kamp. 't Is M. De Blieck niet, of M. De Wael niet, of M. Boterbergh niet, neep, 't is Loontje dien men beduidt II! Wij informeeren ons, en wij vernemen dat het hoovaardig muilentrekkertje 't vel van de voetplanken liep in 't ministerie, om ridder te kunnen genoemd worden van 't Leopoldsorde Jakken.... is hem te beurt gevallen. Zou de Heer Minister zich nog den knieval rappeleeren eenige jaren geleden gedaan door zeker heerschap bij Staatsminister Woeste en andere Katholieke Volksvertegenwoordigers Maar alia, als de meester de cravache ophelt moet de knecht galoppen en soms zoodanig rap, dat hij in der haast de deur van het Leopolds orde sluit voor zijnen patroon Volgens Vui- len Galm zou het onder de waarde zijn van Lonetje, moest men hem, nu dat Bevelhebber De Paepe als ridder is uitgeroepen,nog die eer volle onderscheiding aanbieden. Men zal moeten nen tour de force verrichten en Lonetje direkt officier noemen lil Dat ware 1 zijn postje I!! Katholieke representanten is 't soms uw plicht niet voor dien bijkanst gewezen katholiek, daarna gemodereerden liberaal on eindelijk volbloedigen geus eens te zorgen I Dan zou de beiaard wel spelen I he Odilonekenneken 11!! Aartsbisschop van IHcchelen. Donderdag morgend 26 d kzor ten 3 en half 's morgens is Z E. Mgr Goossens, kardinaal aartsbisschop van Mechelen, in het aartsbis schoppelijk paleis overleden. Mgr Goossens leed sinds lang aan eene lever ziekte en hij had pas nog,voor zijne gezondheid, eenige weken te Wiesbaden doorgebtacht. Rond 3 ure werd de Z. E. H. Van Olmeq, secretaris van 'taartsbisdom, welke sedert eeni- gen tijd reeds, in de kamer sliep, die paalde aan die van den kardinaal, plotseling wakker en be gaf zichoogenblikkelijk bij deueerbiedweerdigen prelaatde toestand van Zijne Eminentie was zeer verslecht. De geneesheer werd seffens ont boden. Middelerwijl hoorde de Z.E.tl.Van Olmen de biecht van den zieke en diende hem de laatste HH. Sacramenten toe. Toen deZZ. EE. HH. vikarisseu-generaal Declercq en Lauwers, die ook seffens verwittigdwareD, kwamen, gaf Zijne Eminencie den geest. Z. Em. kardinaal Petrus, Lambertus Goos sens, was den 18 Juli 1827 tePerck, nabij Vil voorde, geboren uit eene christelijke familie, behoorende tot de beste burger ij Den 21 December 1850 tot priester gewijd, werd de E. H. Goossens professor in hetpen- sionnaat van den Bruel, te Mechelen, waar kardinaal Sterckx hem weldra kwam halen om hem het belangrijk ambt toe te vertrouwen van secretaris der kanselarij van bet Aartsbis dom. Mgr Dechamps behield hem in dit belang rijk ambt en, later, den 27 April 1878, be noemde hem tot vikaris-generaal. Middelerwijl werd hij door Z. H. Pius IX benoemd tot geheim kamerheer, terzelfdertijd als Zijne Heiligheid Mgr Dechamps tot kardinaal verhief. Te Rome kende men reeds den ieveri- gen vikaris-generaal en schatte men hem hoog. Hij vergezelde kardinaal Dechamps naar het Conclaaf dat Leo XIII tot Paus verkoos. Men oordeelde hem weerdig tot de bisschoppelijke weerdigheid; hij werd coadjutor benoemd met recht van opvolging van Mgr Gravez, bisschop van Namen. Bij de dood van Mgr Gravez, den 15 juli 1883, nam Mgr Goossens bezit van den bisschoppe- 1 ij ken zetel van Namen, dien hij evenwel niet lang bekleeden mocht. Mgr Dechamps ontsliep in den Heer den 29 September 1883. De geeste lijkheid en geloovigen waren het eens om den bisschop van Namen tot zijnen opvolger aan te duiden. Mgr Goossens werd tot aartsbisschop van Mechelen verheven den 21 Maart 1384. Zijne buitengewone verdiensten vestigden dS bijzon dere aandacht van den 11. Vader op hem, en, in het Consistorie van 21 Mei 1889, verhief Z. H. Leo XIII hem tot kardinaal-priester van de Roomsche Kerk, onder den titel van het H. Kruis in Jerusalem. De dood van kardinaal Goossens, is een waar verlies, niet alleen voor het aartsbisdom van Mechelen en voor België, maar ook voor gansch de katholieke Kerk; hij was inderdaad een der meest gezaghebbende leden van het H. Collegie, wiens raadgevingen met eerbied en ontzag aan hoord werden, en die het volle vertrouwen van Z. H. Leo Xill en nu van Z. IIPius X genoot. Wat hij gedaan heeft om de christelijke lee ring en het godsdienstig onderwijs te versprei den, daarvan getuigen de honderden kerken, collegies en scholen, die hij heeft helpen stich ten, die hij meestal zelf gewijd heeft en tot wier onderhoud hij ruimschoots hielp. De Heer zal zijnen trouwen dienaar, die zoo. veel gedaan heeft tot verspreiding en bevesti ging van ons heilig geloof,het loon zijner deugden en verdiensten schenken. Als trouwe kinderen der kerk, met eerbied aan onze geestelijke over heid onderworpen, zullen wij onze gebeden en smeekingen bij die der kerk voegen en in het H. Sacrificie der Mis en aan de Commuuiebank den overleden kardinaalaartsbisschop van Mechelen, primaat van België, indachtig wezen Is het om te bewierooken, herinner u altijd 't geen mij eens een eenvoudig boerken, met veel gezond oordeel, zegde bewierooken, mijnheer, dat moet toch moeilijk zijn. Neemt ge 't wierookvat wat te lang ge schendt den neus van den persoon dien ge bewierookt neemt ge 't wierookvai wat te kort, dan ver brandt ge uw eigen hand. En 't mannekea had duizendmaal gelijk. Niet te veel bewierooken dus. Is het om iemand den bol te wasschen, hier nog eens 't geen volstrekt noodig is en meer niet, en 't zal zelden in een briefwisseling van pas komen. Nog eens een raadjè, om te eindigen. Gelijk wat ge zendt, teekent uwe mededeeling niet voor het publiek, dat daar geen zaken medo heeft, maar voor de gerustheid van den Uitgever. Nog eens dank voor uwe beloofde medewer king 1 samen alle krachten ingespannen oni onze katholieke drukpers langs om meer weerdig te maken van hare edele roeping: het verspreiden der waarheid en het bestrijden der dwaling. ran de stad Brussel hebben. De bezitter eenor oude obli gatie van 1886 die zijn ouden titel wil uitkeereriof uit wisselen tegen oene nieuwe obligatie der leuning van 1905, ontvangt aanstonds eene voorloopige obligatie der leening van 1905 die 2 fr. ten honderd rente ge"ft van af 1 Juli 1907daarenboven ontvangt hij fr. 2,50 in gelde, als bedrag van den coupon van 1 Juli 1906, en neemt deel aan allö'« de vervroegde trekkingen der oude obligaties der leaning van 1886. De drager eenor oude öttö^arie- veo 1886, die zijnen titel uitgewisseld heelt tegen «ene nieuwe obligatie 2 t. h. zal ontvangen van af de maand Juni 1907 1) eene definitieve of bestendige obligatie der leening van 1905 2) 2,50 fr. in geld, te weten het bedrag van den koe pon van 1 Juli 1907 3) de premie die zijne oude obligatie van 1886 gewon nen heeft in de vervoegde trokkingen. Die premie be draagt ten minste 10 fr., en de hoogste premie is van 100,000 fr.; die premiën worden betaald in gelde na aftrek van 3 t h. van bun bedrag gerekend van af 1 Juli 1907. Het liberaal dagblad La Gazette van 26 Januari schrijft In Aalst. foor de bescherming van ons openbaar onderwijs. Een comiteit samengesteld uit de meest invloedhebbende leden van de liberale partij en uit werklieden komt gesticht te worden in Aalst, tot bescherming van het openbaar onder- wijs, dat dagelijks in onze stad grond verliest. Onze gemeentescholen ver- liezen dagelijks kinderen ten voor- deele der aangenomene scholen, welke de klerikalen in al de werk- manskwartieren der stad opbouwen. n Geld zal verzameld worden, en van nu af bekomt de loffelijke voorstel- ling der liberalen uitslagen die ver- dienen aangemoedigd te worden door al degenen die ter harte nemen de opvoeding van hunne kinderen en van de kinderen der werkende klas. Wat zal de fuile Galm van het Aalstersch liberalism nu zeggen De Aalstersche correspondent van La Gazette erkent dus flisl lil' CtttllO Heken in al de irerhnmns hirnrlieren scholen o/iboii- icetl, geene lofbetuiging kan ons aangenamer zijn En of die scholen be zocht worden? Goddank! Maar is het daar niet de beste getuigenis dat zij in den smaak der ouders vallen, en dat onze scholen icaai'lijli ffoede scholen zijn Wonder toch dat fuile Galm in zijn nummer van Zondag 11. ons de groote liefdadigheidswerken der libera len niet doet kennen Waarom Zal hij ons niet de uitslagen doen kennen, welke de loffelijke voorstelling der libe ralen reeds bekroont Samen met de tallooze genegenheidsblijken bij Ridder Polydoor De Paepe van wege al zijne katholieke vrienden en deftige liberale familibn toegekomen, voegt De Volksstem Rare innigste gelukwenschen. (slot). 3. Kort en bondig schrijven is, over het al gemeen klaciv\m duidelijk schrijven. Laat dan in dehv vergeetboek al wat twijfel achtig of duister is, en al wat later zou moeten terechtgewezen worden. 4. De duidelijkheid is het kleed der onbewim pelde waarheid deze vooral moet men in alles eerbiedigen veeleer zwijgen dan iets onwaar te spreken of te schryven. 5. Zoo weinig persoonlijkheden mogelijk. Voor de slalIewerklirdcH. De minister van spoorwegen heeft het minimumloon der manceu- versbazen en het minimumloon der mancuuverswerklie- den in de statiën van la klas gebracht op 3 fr. 60. Voor den dienst van 1 November 1905 tot 31 Januari 1906 is er aan het manceuverpersoneel een opslag van 40 cen tiemen verleend voor eiken nacht werk. De pest In ludië. Een korrespondont in Engelsch-Indië meldt dat de pest-sterfte nu eens groo- ter, dan weder geringer is over het geheel is er niet veel verschil met het vorige jaar. In de week van 18 November stierven er 2826 menschen aan, waaronder in het presidentschap Bombay 1426. Eene rijke kopermijn ontdekt. In Amerika. Men meldt dat de kopermijn, te Butter Montane ontdekt, zeer belangrijk is. Men groef op 50 voet lengte en haalde 15 a 40 koper op. Per ton trof men ook 12 oneen zilver aan. Men weet niet hoe diep de ader ligt. Dc Belgen lu Ferxië. Volgens een telegram uit Teheran heeft de Sjah, tengevolge eener beweging van hot koopliedengild, ten einde bloedvergieten te voorkomen, toegestemd in het bijeenroepen der verte genwoordigers van de geestelijkheid, van de kooplieden en van de grondbezitters. Een soort parlement zal dus gevormd worden de gelijkheid van allen voor de wet zal uitgeroepen wor den en het favoritism afgeschaft worden. Men vreest dat de vertegenwoordigers van het volk de verwijdering zullen vragen van de Belgische tol" ambtenarenen van M. Naus, minister van tolwezen. Wetenschappelijke ontdekking. Twee leeraars van het Landbouwcollege van Japan heb ben eene werkwijze ontdekt om uit rijst caoutchouc te vervaardigen. Het verbruik van margarine In België. Blijkens officieele cijfers werd er in België, in het jaar 1905, niet minder dan 9 miljoen 466,117 kilogr. margarine verkocht, wat in de schatkist eene som van 473,3. 5,85 bracht, daar de kunstboter 5 fr. per 100 kilo accij nsrechteAjjetaal t Suiker De opbrengst der suikerbeeten, voor gansch België, bedraagt in ronde cijfers 35,700 kilo per hectaar, hetgeen voor 68,630 hectaren, die met suiker beeten zijn beplant geweest, zoo iets van 2,348,70 ton beeten oplevert (eene ton is 1000 kilo). Daaruit trekt men in ronde cijfers 330,000 ton suiker, wat gelijk staat met 3 miljoen 3 honderd duizend zakken van 100 kilo ofwel met 33 wagens van 10,000 kilo elk De suikeropbrengst, per hectaar, zal alzoo 4,800 kilo bedragen. Met dit cijfer komt ons land aan de spits van al de landen van Europa. Men zegge nu nog, dat er in andere landen beter geboerd wordt dan hier Wilt gij gelukkig zijn, kijkt naar dezen die onder zijn, en niet naar dezen, die boven u staan. Een mcnschcnvpiend. A Vri°nd B. hebt gij 't al gehoord dat onze brouwer van den zondheidsraad een eorediploom heeft gekregen B. Zoo en waarom zijn bier is 't flauwste van heel de stad. A. Juist daarom 't is een middel tegen dronken schap. Vlaming zijn dat is beminnen 't Land dat ik met eerbied noem, Vlaandrens taal en Vlaandrens zeden, Vlaandrens recht en Vlaandrens roem. Vlaming zijn dat is gelooven Met 't geloof van 't voorgeslacht 't Roomsch geloof, waarvoor het geerne Goed en bloed ten offer bracht. Vlaming zijn dat is verachten Wat niet schoon is en niet goed En de leering en de zeden Van het laag en vuig gebroed. Vlaming zijn dat is een strijden, En van voor staan in 't gevecht Voor onz' taal en voor onz' zeden, Voor onz' Godsdienst en ons recht Erembodegem. A. Vandemaele. Op zekeren dag bevond zich mijnheer N. op reis en arriveerde tegen den middag in een ho tel, waar hij eenige zijner vroegere vrienden aantrof. Zij waren van dat slag van lieden, die zich te hoog waanden om naar kerkelijke, ge boden om te zien. Reeds maakten de lichtzin, nigen zich vroolijk bij de gedachte, dat zij zoo aanstonds mijnheer N. eens ter dege er zouden doorhalen, als hij, zich storend aan het ont- houdinsgebod der kerk, met vischspijzen zich zou vergenoegen. Doch hoe stonden zij verbaasd toen zij ver namen dat de ijverige katholiek een vleesch- diner bestelde. Hoe nu, mijnheer, riepen verscheidene hunner tegelijk wat wil dat Zijt gij dan niet katholiek Wat zal uw biechtvader met Paschen wel zeggen Een ernstige vermaning staat u te wachten, wellicht wordt gij zonder absolutie weggezonden Mijnheer N. hield zich kalm en stoorde zich niet aan de spotternijen hij wachtte bedaard totdat zijn spijzen werden opgedragen. Dan verzamelde hij al het vleesch op een bord, stond bedaard op, riep zijn trouwen hond en zette hem het vleesch voor, ter wijl hij luidop sprak: c Dat is voor u, Fox; gij moogt gerust op Vrijdag vleesch eten, want gij hebt uw ziel niet te redden De les was hard de heoren begrepen die terechtwijzing eu Vonden het voor zich zelf maar het best geraden, om van alle verdere beschimping at te zien. Het Smerig Papierke van 't socialism was op 2i Januari een waar model van schaamte loosheid. De mannen die tegen de godsdienst niet en zijngelijk ze duizendmaal roepen als er spraak is van 't volk te verleiden die mannen weten niet anders meer dan hun vuil blad vol te smeren met laster op 't kristen on derwijs, laster op priester, laster op geestelij ken. Hunne stoutheid gaat zoo verre dat ze de waarheid die zonneklaar is willen verduiste ren en de schandigste leugens uitpramen. Op d' eerste bladzijden staat er geschreven in gro ve letters dat de katholieken om hunne scholen te betalen en te onderhouden het geld van Jan en alleman grypen. Ju st gelyk iemand ware, hoe slecht ook hij zie, zie niet uitermate goed en ziet dat socialisten en liberalen maar scholen bouwen en ondehouden met geld van Jan en alleman daar de katholieke» alleen met eigen geld 't vrij ouderwijs onderhou den. Allerbeste Vrienden, wij danken u uiterher- te over de welgemeende, rechtzinnige aanmoe digingen, welke wij van u ontvingen tergelcgen- heid van den schitiei'enden bij- tfils die de schoone Volksstem in Brabant is te beurt gevallen... Ja, Vrienden, de Volks stem werkt en arbeidt voor 't welzijn van volk en burgerij Bijzondere maatregelen en schik kingen zijn genomen, opdat ons groot weekblad van CCIICII CClit waarlijk aan al uwe verlangens zou beantwoorden nieUieff- i ij dingenmarhiprijz enenz> enz. alles zal altijd met de grootste juistheid en nauwkeurigheid meegedeeld worden... Vond iemand onzer lezers, dat wij in 't een of 't ander te kort blijven, vrij en vrank mag hij ons de opmerking maken en, men w«ze er zeker van, hij zal niet in de ifoestijii preeken... zoo ja, al weldoende en onze lezeraeene aange name lectuur bezorgende, trekken wij ten stry- de voor behoud eau omen Heiligen iiodsdienai. Dat is de eenige politiek dor Volksstem. Andere kennen wij niet. Wij bestrijden, al degenen, welke er op uit zijn om de H. Kerk, onze goede Moeder, in de boeien te slaan andere vijanden erkennen wij niet, om 't even op welk gebied... Zijne Eminentie de Kardinaal Aartsbisschop van Mechelen werd Dinsdag morgend begraven. Alle steden, alle gemeenten van België waren er bij vertegenwoordigd. Heel de stad Mechelen was in rouw. De stad was letterlijk opgepropt var volk, dat alom den grootsten eerbied be tuigde voor den overleden prins der H. Kerk. Eere zij de stad Mechelen I eere ons Katholiek Vaderland Ook de Kou in ff run MMene- M ar hen i8 deze overleden. De nieu we koning b klom reeds Dinsdag den troon. Te Ruïne» in Limburg werden toebereids-l m ge maakt voor het^vi- r-m van deu honderd- sten rerjnarduff van ceuo der in woonsters, Philiippine Alla.nl, weduwe Joseph Grulois. Het brave oudje, dat nog in volle bezit was van al hare vermogeos, is nu overleden in den ouderdom van 99 jaren... Te Wacbtcbckc drongen Zondag avond, rond 8 1/2 ure, twee zwartgemaakte kerels in het huis van Louis Clauwaert. Zij bonden de vrouw vast op haar bed en terwijl de eene kerel haar bedreigde met een mes, doorzocht de ande re het huis. In een der kassen werd tien frank gestolen... Ja, wees er zeker van, 't waren weer al twee schelmen, die aan den sleep hangen van Jt liberalism, of van 't socialism, of van 't daen- sism Men seint uit Brussel dat de entstof vo )r het genezen van deu haiiher ontdekt is. Ha 1 God geve, dat dit un-uws waarlijk echt ware 't zou de redding zijn van duizenden ongeluk kige lijders.. Te Leuze is Donderdag morgend na een vreeselijk lijden, in het hospitaal overleden, juffer Irma Duvivier, 60 jaar oud, die Woensdag namiddag bij ongeval peirooi op haren voorschoot gestort had. Eenige minuten later ging zij den aschbak uitgieten, waardoor de voorschoot in brand geraakte. De i ongelukkige vrouw had ijselijkei wonden bekomen... Huisvrouwen en meiden, weesttoch voorzichtig met petrool 1 Weest toch voorzichtig Te Peisaant hebben personen die Donderdag avoud van statie Bou- ne-Espérance kwamen, laügs den steenweg het lijk gevonden van de 17 jarige Marie Hanon. Het meisje had drie revolverkogels in het hoofd gekregen... Te Marlcmout is de 66-jarige werkman, Paul De Witte, met het hoofd voor over in eenen put gevallen van drie meters diep. De ongelukkige brak den schedel en stierf wei nige oogenblikken na den val... Terwijl wij alhier bijkans genegen zyn tot klagen, omdat het weder hier zoo zacht is, gaat het er elders andeis naartoe: In verscheidene plaatsen van Frankrijk heeft (lCSIICCUW eene hoogte bereikt van twee meters en is de koude verschrikkeiyk. Te Reims vond men op den openbaren weg het vervrozen lyk van den voddenraper Vautimier, eenen man van 68 jaar oud...

De Volksstem | 1906 | | pagina 1