GERECHTELIjKE HERSTELLK. RIJPE NOORDKRIEKJES! Inschrij vingsprijs I! .«SKBBSW Werkmenschen oordeelt. Snipperkes. Zeeramp in de Middelandsclie Zee. Aankondi- gingsprijs zorgt er voor dat gij uw volle kiesrecht hebbet. Ver geet niet, dat het in de kie zing op ééne stem kan aan komen... Werkt voor de kiezerslijsten overal waar gij kunt. Hulde aan kloosterlingen. OptfelelwerkuiCHSchcn, Dc ongelukken door ucit Pa^chcn houden. Abonnementsprijs voor ganscb België franco te huis, 2.50. voor de vreemde landen, 6,00. Pakken en brieven boeven vrachtvrij toegezonden te worden. Alle ar tikels moeten den dinsdagavond en bet nieuws den woensdagavond op onze bureelen toe gekomen zijn. Ongeteekende brieven worden in de scheurmand ge worpen. Allt {.ostbureelen ont vangen inschrijvin gen, op alle tijd stippen van het jaai JJe onkosten der bwij tingbrieQ es zij r ten laste van den jestemmeling. Mer relieve, bij veran dering van woonst, bet juist tereebtwij- te «enden. Drukker-Uitgever J. VAN NUFFEL—DE GENDT. Kerkstraat, 9, AELST. Wij Leopold de Tweede, Koning der Belgen, aan allen tegenwoordigen en toekomenden doen te weten De Rechtbank van eersten aanleg zetelende te Dendermonde, eerste kamer, heeft het vol gende vonnis uitgesproken In zake van M. den Baron Leon de Bethune, Advokaat, Lid van de Kamer der Volksverte genwoordigers en Schepen der stad Aalst, eischer. M. O. Schellekens, Pleitbezorger, te Dendermonde. Advokaat, Mr J Eeman, te Aalst. Tegen M. Petrus Daens-Mayart, drukker van de dagbladen De Werkman en Het Land van Aalst verweerder M. MarteDS. Advokaat, Mr Lebon, te Antwerpen. Na poging tot verzoening deed de eischer, door geregistreerd exploot van 6 April 1900 zes, den verweerder voor de Rechtbank ro-apen wegens: Aangezien de verweerder M. Pieter Daens te Aalst twee dagbladen uitgeeft De Werk man en Het Land van Aalst. Aangezien de verweerder sedert eenigen tijd in genoemde bladen eenen zoogenaamden bis— torischen roman-feuilleton in licht zendt, beti teld Dirk Martens van Aalst en de blindge boren van de Moret v historisch verhaal uit de zestiende eeuw, door Pieter Daens, Volksver tegenwoordiger Aangezien de verweerder zich veroorlooft onder den schyn van dit zoogenaamd historisch schimpschrift, de eer en den goeden naam van de achtbaarste inwoners der stad Aalst aan te randen en op dezen eerrooving, lastertaal en beleedigingen uitte werpen. Aangezien in het nummer van het dagblad De Werkman van tweeden Februari 1900 zes, in het feuilleton uitgegeven onder den hierbovengemelden titel en beginnende met de woorden Dirk Martens stond dus recht voor den Keizer..,. de gedagvaarde in't bijzonder de leden van het Schepen-college der stad Aalst aanvalt en ze doet optreden op de volgende wijze: Bijzonderlijk de wethouders vau Aalst aan- zagen hem met valsche en verachtende blik- ken, o. a. stonden daar, trotsch als pauwen, neveDS den keizerlijken troon de oppersche- pene Falserik, 'ne man met eenige goede hoedanigheden, maar die schrommelde als eene wieg, zich liet meêsleepen en die voor de slechtste zaken, zelfs voor misdaden zijne oogen sloot 1 Daar stond nog schepen c Treem, een nijveraar overloopende van hoog- moed en ambitie schepene Van Bleekegem, rijk maar 't onnoozel om een kind te wiegen schepene Zevengezicht, een stuk êelmao, maar een der laagste.cn verachtelijkste men- schen die men ooit kan uit denken, vleier, u geldzuchtigaard, kruiper, bloodaard... Die manschappen vertegenwoorden de zeven hoofdzonden, n En de verweerder voegt er verder deze veel beduidende woorden bij Bijna al de wethou ders zijn schuimers en schurken Aangezien nevens eerroovingen en eerkren kingen tegen het schepen-collegia der stad Aalst gericht, men het in 't bijzonder op den eischer, Schepen der genoemde stad, door de volgende bewoordingen aanlegt Schepen Ze vengezicht, een stuk eelman, maar een der laagste en verachtelijkste menschen die men ooit kan uitdenken, vleier, geldzuchtigaard, kruiper en bloodaard. Aangezien de uiterste vinnigheid der ge bruikte bewoordingen en de grove vorm, wel ken de verweerder aan zijne beschuldigingen geeft, bewijzen dat deze boosaardig heeft gehan deld, geheel en al ter kwader trouw, met het berekend en klaarblijkelijk inzicht de eer en het aanzien van den eischer te krenken en dezen aan den haat en de verachting zijner me deburgers prijs te geven. Inderdaad deze eerroovende en hoonende aantijgingen bevinden zich niet in een eenvou dig strijdartikel, waar zij de pen van eenen dag bladschrijver zouden hebben kunnen ontvallen maar zij behooren wezenlijk *ot een werk, dat wordt vervolgd, dat de schry ver slechts heeft opgesteld na rijp overleg en na elke uitdruk king wel te hebben overwogen, alsook het ge wicht van den eerroof, den laster en den schimp welke hij toeslingert. Aangezien den vorm van den roman feuilleton, door den verweerder gekozen om zijne beschul digingen openlijk bekend te maken, van aard is het nadeel, den eischer veroorzaakt, werkelijk te bezwaren een roman-feuilleton is inderdaad een werk bestemd om te worden bewaard en herlezen, zoodat de beschuldigingen van den verweerder om zoo tc zeggen eeuwig blijven voortduren. Aangezien de hierna dringend verzochte ver oordeelingen nauwelijks voldoende zullen zijn om de benadeeling te verzachten, welke de verweerder den eischer heeft veroorzaakt. De bovenbedoelde plaatsen der dagbladen a De Werkman van tweeden Februari 1906 en Het Land van Aelst van vierden Februari 1906, ten minste eerroovend en beleedigend, in alle geval schade berokkend te hooren verkla- ren i Zich bijgevolg hooren veroordeelen den eischer de som van tien duizend frank ten titel van schadevergoeding met de rechterlijke in tresten te betalen, en zich hooren veioordeelen het tusschen vallend vonnis, bewefggronden en verordenend gedeelte der uitspraak, met het opschrift Gerechtelijke herstelling in groo- te drukletters, onmiddellijk gevolgd van de na men en bevoegdheden der partijen, in drie ach tereen volgende nummers der dagbladen De Werkman en Het Land van Aalst op te nemen, de eerste afkondiging in het nummer dat zal verschijnen na de gerechtelijke beteeke- ning van gemeld vonnis, en dat op boete van honderd frank, niet bedreigende maar onherroe pelijke schadeloosstelling, bij vastgestelde over treding Hooren zeggen, dat de eischer het recht zal hebben het tusschenvallend vonnis in denzelf den vorm te doen verschijnen in tien dagbladen van het arrondissement of van het land, volgens zijne keus, en op de kosten vau den verweerder, deze kosten zijnde eischbaar bij het voorleggen van de kwijtingen der drukkers-uitgevers. Hooren zeggen dat in de dagbladen De Werkman en Het Land van Aalst, het tusschenvallend vonnis zal afgekondigd worden in de Vlaaftsche vertaling, welke op kosten des verweerders zal gemaakt worden, door eenen vertaler, daartoe door de rechtbank, genoemd en dat het den eischer zal zijn geoorloofd het gemelde vonnis in hierbovenbedoelde dagbladen af te kondigen; 't zij in den Franschen tekst, 't zij de Vlaarusche vertaling te zijner beschik king. Hooren zeggen dat, buiten deze bekendma kingen de eischer gerechtigd is, zulk deel vaD de schadeloosstelling, welke hij zal verkrijgen, te gebruiken om het vonnis, bij middel der dag bladen zulke ruchtbaarheid te geven als hij goed acht. Hooren zeggen, dat, indiende verweerder de te zijnen laste uitgesproken veroordeeling niet uitvoert, hij daartoe zal gedwongen worden door alle rechtsmiddelen en inzonderheid door lijfdwang hooren bepalen op zes maanden den duur van dezen lijfdwang en eenen deurwaarder noemen om de voorloopige dagvaardiging aan te zeggen, zich in al de kosten hooren verwijzen. Het vonnis bij voorraad uitvoerbaar hooren verklaren, niettegenstaande verzet of beroep, en zonder borgstelling. Mtör Martens stelde zich aan voor den ver weerder, de zaak werd ingeleid in zittiDg van 19 April 1906, om do conclusiën neer te leggen. In een schrift geteekend per geboekte akte van een en twintigsten April, besloot Mtor Mar tens die klacht niet gegrond te zien verklaren, met schadeloosstelling ten laste van den eischer en de onkostenHet geding werd gepleit in dezen staat den 11 Mei 1906, de partijen bleven bij de elk in 't bijzonder betreffende eischen hierboven gemeld. Het openbaar Ministerie werd gehoord, de Rechtbank sprak het volgende vonnis uit Gehoord de partijen in hunne middelen en besluitselen. Gezien de stukken van het proces Aangezien in de dagbladen welke hij uitgeeft de verweerder onder handteeken, eenen roman feuilleton in 't licüt heeft gezonden, getiteld Dirk Martens van Aalst en de blindgeboren van de Moret Historisch verhaal uit do 16° eeuw dat het nummer 23 van dit feuilleton verschenen in de dagbladen u De Werkman van 2 Februari en Het Land van Aalst van 4 der zelfde maand, beleedigend en schadebe- rokkend is Aangezien geen enkel lezer dezer gazetten zich geen oogenblik heeft kunnen vergissen in de identiteit van bedoelden persoon Aangezien de schade door den eischer gele den, op voldoende wijze zal hersteld zijn, door de hierna uitgesproken veroordeelingen Aangezien de omstandigheden der zaak de toepassing van den lijfsdwang niet wettigen. Om deze redenen, de rechtbank, na het ge voelen van den heer De Bie, Substituut van den procureur des Konings over den lijfdwang gehoord te hebbenzich aan het recht voor het beloop der schadeloosstelling gedragende, alle nadere of tegenstrijdige verzoeken verwer pend, veroordeeld den verweerder binnen de acht dagen zijner beteekening, onder straf van naar recht te vragen schadevergoeding, den Vlaamschen tekst van het vonnis op de eerste bladzijde der dagbladen, welke hij uitgeeft De Werkman en Het Land van Aalst in grooten druk onder het opschrift gerechtelijke herstelling af te kondigen. Zegt dat te dien einde het bewust vonnis zal vertaald wor den door den heer Van Eepoel, leeraar bij de middelbare school van den Staat te Dendermon de, op de kosten van den verweerder, benoemt den heer Langerock, rechter, om den eed van gezegden vertaler af te nemen, veroorlooft den eischer, 't zij den tekst, 't zij de hierboven be doelde vertaling van dees vonnis in twee dag bladen te zijner keus af te kondigen, zonder dat de kosten dezer bekendmaking,op den verweer der by enkele kwijting inbaar, twee honderd frank mogen te boven gaan de kosten van dees afschrift niet in begrepen verwijst den ver weerder tot de kosten. Zoo gevonnist en uitgesproken in openbare zitting van de eerste kamer dezer Rechtbank, den zes en twintigsten Mei 1906, waar zetel den de heeren Blomme, Voorzitter, Van Gicder- achter en Langerock, Rechters, De Bie, Sub stituut Procureur des Konings, Loret, bijge voegd Griffier. (get(1.) Blomme, A. Loret. Lasten en bevelen alle daartoe aanzochte deurwaarders het tegenwoordig vonnis ten uit voer te brengen. Aan onze Procureur Generaal eu aan onze Procureurs bij de Rechtbanken van eersten aan leg er de hand aan te houden. Alle bevelhebbers en oversten der openbare macht er bijstand toe te verleenen, indien zij daartoe wettelijk aanzocht worden. In oorkonde waarvan het tegenwoordig af schrift geteekend is geworden en bezegeld met den zegel de** Rechtbank. Voor gelijkvormig afschrift De Griffier (getd.) Jan Broeokaert. Geboekt te Dendermonde den 22 Juni 1906, deel 199 bl. 45 vak 8, negen bladen zonder ren vois ontvangen acht en twintig frank 24 cen tiemen. De Ontvanger (getd.) Troch. Le Traducteur (signé) G. Van Eepoel. Geboekt vier bladen met zes verzendingen te Dendermonde Jen 4 Juli 1606, deel 103, bl. 60 vak 12. Ontvangen twee frank, 40 centiemen De Ontvanger (getd.) Troch. Slechts eenigentijd was er te Brus sel ne felle "gezeU gelijk «Ltf Peu ple hem noemde. Hij wierd zeil op de lijst der socialisten voorge dragen als kamerlid 't was Jwierook zonder eind. Eilaas gezel komt in eene gazet van Brussel tegen de socialisten te schrijven: toen ik in uwe rangen stondwas het mij een hel üeder oogenblikals ik vrij en onafhankelijk wilde sprekenkwamt gij met de barbaarschheid van eenen kozakmij tot stil zwijgendheid dwingen. Oordeelt menschen die zoo schrijft, weet er iets van hij heeft 't van bij genoten, dat schoon socialismus, met al zijn streelende woorden van onafhankelijkheid, vrijheid en broederlijkheid 't is de welgekende Leon Henuebicq 1. Ook Le Peuple zweert van gramschap. Dc groole krijgsoefenin gen. De krijgsoefeningen zullen dit jaar plaats hebben in de provin cie Luik, met de sireek tusschen Hoei eu Ay waille als middenpunt. De leiding is toevertrouwd aan ge neraal Timmermans, die zijn hoofd kwartier zal vestigen te Laroche. Prins Albert zal hem vergezellen. Vorstelijke «anicnkomet. Volgens ver- schillige bladen zal de sauienkomst van den engelschen koning Edward VII met den duitschen keizer Wilhelm II den 15 Augusti plaats hebben in Duitschland. De pest lu Rusland. Sedert verscheidene dagen zijn er gevallen van Siberische pest vastgesteld onder de ijzerenweg-bedienden van Murghab. Een telegram uit Ascabade meldt dat de ziekte eene onrustbarende uitbreiding neemt. Reeds zijn zeven zieken opgenomen in het hospitaal van Kouchk. Kra».Le Peuple schry ft dat, als men naziet hoe de bureelen van 't krijgsministerie onder onze kleri kale n regcering ingericht zijn, het niet moet verwon deren, dat er voor de soldaten geen verbetering te be komen is. Daarvoor moet ge durven Aan wie is 't, dat de verbetering van den toestand der soldaten uit alle hoogpunten te danken is Wie heeft den diensttijd verkort? Wie de solde ver hoogd Wie vergoeding aan de ouders toegekend Dat komt van die zelfde klerikale regeering. De Peuple durft, dat zeg ik u De gebroeders Gustaaf en Hugo Ver- riest. Vleiende onderscheidingen zijn die uitste kende Vlamingen te beurt gevallen. Dr Gustaaf Verriest, hoogleeraar te Leuven, komt voorzitter der Koninklijke Academie van geneeskunde verkozen te worden. Zijn broeder, de pastoor te Ingoy- ghem, komt ter gelegenheid van het eeuwfeest van het klein seminarie te Rousselare, waar hij leerde van Gui- do Gezelle en doceerde aan AlbrechtRodenbach, dokter in wijsbegeerte en letteren honoris causa door de Uni versiteit van Leuven benoemd te worden. Onze welgemeende heilwenschen. De vrijheid ia Frankrijk. Op de 68,000 inventarissen in de kerken, zijn er nu ongeveer 65,000 opgemaakt. Er moeten dus nog omtrent 3,000 inventa rissen plaats hebben. Eene ongelukkige wees had haar fortuintje (3000 fr.) aan de Zusters van 't H. Hart van Maria van Nancy gelaten, om, tot hare dood, in het gesticht van Remon- court onderhouden en bijgestaan te worden. Dit ge sticht werd zooals al de huizen van het orde, door de Combisten gesloten, en de Zusters eruit verjaagd. De arme wees, die onbekwaam is haar brood te win nen, heeft nu haar geld terug gevraagd, doch men heeft hare vraag verworpen, ten voordeele van den likwida- tor die na alles aan de kloosterzusters ontnomen te hebben, weigert de lasten aan te nemen. Ellendeling. - Te Outrèau (Frankrijk) maakte onlangs een hulponderwijzer van de plechtigheid der Eerste Kommunie gebruik, om het geloofspunt der wezenlijke tegenwoordigheid op de beestachtigste ma nier aan te randen. Hij deed al zijne leerlingen op de knieen zitten en do tong uitsteken, waarop hij eenen suikerbol legde. Nu hebt gij gecommuniceerd riep hij uit. Zou men dien ellendeling soms niet tot inspecteur bevorderen Brief ran X. H. Pins A. De Osserva- tore Romano, van Rome, kondigt eenen zeer belangrij ken brief ai van Z. H. den Paus Pius X. De brief is ge richt tot de Italiaansche bisschoppen de misbruiken en gevaren, in Italië, onder de benaming van murrism gekend, worden er in veroordeeld. Verders bevat de brief belangrijke raadgevingen tot de opleiding der geestelijkheid in de Seminariëu. Tegen dc vliegen. Neem een liter lauw wa ter en doe daarin 10 druppels karboolzuur. Met dit mengsel wrijft men de ruiten af, terwijl ook de vloer met een weinig van dit vocht besproeid wordt. De ge- heele dag blijft het vertrek bevrijd van vliegen, terwijl bovendien door bewoners eene gezonde lucht wordt ingeademd. Nog een middelWanneer men vlierbloesem kookt, krijgt men een water dat zeer verfrisschend en gezond is, maar waarvan de vliegen de lucht niet kunnen ver dragen. Paarden die met vlierbloesemwAter worden gewasschen, zullen geen last hebben van de vliegen. De stoomboot Firio van Barcelona naar Carthagena varende is ver gaan in de nabijheid van Palos. Van' de 800 o vervarenden zijn 300 ver dronken. De Firio is vergaan, Zondag mor- gend te 5 ure. Visschers die trachtten de schipbreukelingen te redden, heb ben den dood gevonden. Onder de schipbreukelingen, be vindt zich de aartsbisschop van St. Pieter van Brazilië. Verschillige lijken zijn opgedregd. Een moeder die hare drie zonen verloren heeft, is krankzinnig ge worden. Do kapitein en de matrozen werden gered. De maritieme overheden zijn naar Kaap palos ver trokken om de schipbreukelingen ter hulp te komen. Be kapitein. De schipbreuk der Firio schijnt te moeten geweten worden aan de onvoorzichtigheid van den kapitein. Het gerucht loopt dat een tweede bisschop, die zich aan boord bevond, insgelijks verdwenen is. 80 gekwetsten zijn opgenomen aan boord van eenen der steamers,welke gekomen waren om hulp te bieden. De schipbreukelingen kampeeren op de Groote plaats van Kaap Palos. Mientre bijzonderheden. De ramp geschiedde op eene plaats waar de schip vaart zeer gevaarlijk is. Aan boord waren 570 land verhuizers die te Genua aan boord waren genomen. De bemanning telde 110 personen. Drie schepen hebben schipbreukelingen aan land gezet. De geneesheer van boord heeft zijne vrouw en zijne dochter, die hij verloren waande, terug gevonden. De kapitein van de Firio heeft Zaterdag avond ver- verklaard dat het schip 695 passagiers aan boord had en dat de bemanning bestond uit 127 personen. De cirkus en het liefdadigheidshuis van Carthagena zijn ingericht als logementen voor de schipbreukelin gen. Eene bijzondere depeche meldt dat de 9/K> der passa giers vreemdelingon zijn. De anderen zijn Spanjaards. Een der bisschoppen gered. Een dar boide bisschoppen, die zich aan boord be vonden,is gered. De andere werd weggerukt door de golven, terwijl hij dezen zegende die verdronken. De schipbreuk had plaats, doordien het schip'met de voorsteven tegen eene rots stiet, en het zonk onmiddel lijk. De bevelhebber en de andere officieren hadden de grootste moeite om de orde aan boord te bewaren. Be redding. Van Zoodra de aanvaring heeft plaats gehad, vaar den al de visschersbooten ter hulp. De patroon van het schip Joven Miguel plaatste zijn vaartuig nevens hot zinkende schip en kon 300 schip breukelingen redden. De Vincente Livano redde 200 personen. Be slachtoffers. Onder de slachtoffers zijn er voornamelijk voel vrou wen en kinderen Er ontbreken tot nu toe 385 personen aan den oproep. Onder de slachtoffers bevindt zich de prior der Bene- diktijnen van Londen. BoeÊ'ende redding. In de schipbreuk van den steamer redde eene Itali aansche moeder hare 3 kinderen met eene plank. Een ouderling die gered werd, uerloor zijne drie zonen. Een jonge man die sinds 28 dagen gehuwd was, ver loor zijne vrouw en zijne schoonzuster: Vonnis*ca 1 fr den bleiepii regei. Aankoudigingen tuspche.n de ni<*uws- tijdinge.u '20 cen tiemen per regel. Aankondigingen op de8ablz. 10 een tiemen den regel.— Anuoucen op de 4* blailz. worden bcie- kendvolgens plaats ruimte. Voor alle nlvertontiën zich uisluitend te wen- o op ons BU- EEL, Kerkstraat J, Aalst De geabonneerde hebben 't recht een i ia! per jaar eene unonce van 5 regel plaatsen, die vier maal achtereenvol gens zalverschijnen Ruchtbaarmaking in te zenden voor Woensdag. zoete voorkomendheid en engelachtig geduld zien I ijker wij ze op hun zieken uitoefenen, is een zoo merkwaardige als onloochenbare x. daadzaak. Onschatbaar zelfs is de toewijding-, waar- mede zij zich in uiteraard zeer lastige om- standigheden van hun verheven taak kwij- ten men zou onmogelyk de liTJadigheids- gestichten der katholieke kloo&t ïrlingen naar n waarde kunnen pry zen. Het woord is aan de nonnenplagers Nu onze geuzen en sacialistèn Jschijnen te wedijveren om de hatelijkste lasterpraatjes tegen kloosterorden en congregaties rord te strooien, is het niet van belang ontbloot, te hooren, hoe in den vreemde aan het zooge naamde c kloostergespuis door protestant- sche overheden hulde gebracht wordt. Luister eens naar wat de protestant Sir Charles Rivalz, gouverneur van Punjab in Engelsch Indië (14 April 1905) schrijft: Het vrouwenhospitaal te Lahore steekt netjes van dat voor mannen af ten eerste, omdat de zalen er veel ruimer en luchtiger zijn maar inzonderheid, omdat het zoo gelukkig is onder de leiding te staan van 4 katholieke kloostervrouwen, die het gasthuis bewonen n en aan de ziekenverpleging al hun tijd be- steden. De zedelijke invloed, die deze dames door de sympathie van hua houding, door hun Salut 1 mijne allerbeste Vrienden Lezers der bravo Volksstem 1 Hertelijk gegroet 1 Gij gaat altijd voort met streven en werken om onze dappere gazet te verspreiden... Dat verdient waarlijk een bijzonderen salut 1 Zooveel te meer, omdat gij waarlijk standvastig voet bij stek houdt, Tot spijt Van die 't benijdt in 't socialistisch en 't liberale kamp... Ge weet wel, brave Lezers, ge weet wel, in 't kamp, kortaf gezeid, van de goddelooze secten, waar het krielt van leugentaal, en laagheid, en god deloosheid, en lastertaal, en volkshaat, en werk- liedenuitzuigery, en volksafbeuldery, en volks haat, enenI Ja, Vrienden lezers, die sleten, die den duivel als hunnen hoofdman erkennen,die secten zijn 't, die iPOPftpnU zijn op de Volksstem. Maar, Goddank 1 't is juist daarom, dat gij zoo hevig werkt voor de verspreiding van ons prachtig icechblfltt van eenen cent... o ja, dank i VriendeD, dank duizendmaal I Met moed vooruit naar een volgende duizendtal. Dan zijn wij tot een en tirintif/ fluitend n II mme es Per week... Laat de roode en blauwe krabbelaars dan maar VHtiMpU- tven en knarsetanden opgelet 1 De gevaren zijn toch zoo groot en me nigvuldig?,op uw werk.Ziet, daar te Vllsnlngen. Een werkman van de fabriek De Schelde krijgt eene zwaire ijzsgen plaat op hem en werd geheel en al vermorzeld. Zijn schier on kenbaar lijk is naar 't gasthuis vervoerd... De ongelukkige laat eene weduwe na met vijf kinderen. '1 zwemmen gebeurd, zijn deze week niet te tellen, 't 4nl.t versmoorde zoo een jon gentje van slechts tien jaat oud, gelijk onze le zers zullen aangehaald vinden in het stads nieuws. Te Icm.clie, Maandag rond 5 ure namiddag was Art. Huys, oud 17 jaar, zoon va. het gemeenteraadslid, gaan baden ia de Schelde op de plaats De Balloo Bij opkomende wa ter, wierd de zandplaat, waar hij zich bevond, door don vloed omringd, bijzooverre dat hij door eene kreek moest gaau om aan den kant te ge raken. Op hot oogenblik dat hij daar trachtte aan wal te komen, verdween hij in de diepte en verdronk, terwijl zijne twen makkers zich in het lis verdoken hadden..,. Enz. Enz. Enz... Ach I waarom loopt mon zoo b»t gevaar te gemoet Ken pee ril en een rijtuig teerden gestolen te Borgerhout. De koetsier Peeters zat op den bok-van zijn rijtuig, dat stil stond in de Kroonstraat. Opeens ziet hij drij mannen naar zijn rijtuig toe komen. Plots grijpen zij hem vast, werpen hem ter zijde weg, springen of het rijtuig en rijden in vollen galop de straat op... Gelukkiglijk werden de stoute dieven denzelfden dag nog geknipt en in 't ge- wang gedraaid.... 't Zal hun deugd doen, daar w.tt te vertoeven.Weest zeker, geede Lezers, 't is weeral van die fameuze soort, welke op 's ge wijze van 't Aalstersch liberalism en socia lism, er tegen zijn dat die menschen llllll- Een lioslelijli slaapje was het ia Antwerpen voor eenen beenhouwersgast, weeral tengevolge van eenen toer, welke het kerkschuwend ras uitzette. De jongen, moêge- gaan, had zich in 't park een oogenblikje te slapen gezet... en daar een schelm ontneemt den armen werkjongen diens zilveren uurwer ken dito ketting... De nieutee Miuryemecster vaaïAntweipen is beaoemd: 't Is deheerHertogs, een liberaal, maar een die geen deel maken wil van de vuige geidoekte framassonsloge. De blau we sectarissen van 't liberale kamp spuwen Vlllir CU vlam tegen hem... 7 M» om ie grijnzenais mea peinst wat mannen zonder vrees Gods wederom hebben durven uitrechten. Denkt eens 1 Verle den Vrijdag avond, rond 6 ure, bemerkte de stoker van den trein dat men op den spoorweg niet ver van Tailles, ter plaatse genaamd Les Faugés, een ijzeren blok neergelegd had, om den trein .te doen ontriggelen. Geluk- kiglijk is alle ODgeval kunnen vermeden worden, daar de machinist bijtyds heeft kunnen stilhou den De reizigers gevoelden slechts een lichten schok. Een i nderzoek is geopend geworden om de daders van dit schelmstuk te ontdekken.... Ja men knippen ze alhaast en geve hun eene ferme Straf, 't Wordt tijd dat men

De Volksstem | 1906 | | pagina 1