-tl ?A aw$t I WIE HEEFT GOD6EZIEN? Woorden en werken. Gulden zonnestraaltjes Olti$ GROOT NIEUWS. CONGRES HOE ARMTIERIG I <- FRUITBOOMTEELT. OCTOBER. Klein en groot nieuws. Belgischen Volksbond. Inschrij- vjïigsjinjs i 2 centiemen het nummer. Zaitu4;«u 6 October 1906 Aankomli- gingsprijs IVat zeggen de cijfers Roode diefstal. LIED DER GHRISTENE WERKLIEDEN. ■■it Siet OostCBB. 4-UJaaigang l\To 604. üf> Drukker- U itgever J. VAN NUFFEL—DE GENDT, Kerkstraat, 9, AELST. Jan. Jefken, gij hebt schoon te bewijzen dat er een God is, ik zal het maar gelooven als ik hem zal zien. Jefken. O gij sukkelaar Moet ge dan den horlogemaker in zijn uurwerk zien, den bouwmeester in zijn huis, den schrijver in zijn boek, om aan 't bestaan dier heeren te gelooven Jan.Ge zijt toch een zonderling man Jefken. Is 't zoo niet? Of gelooft gij alleen aan het bestaan van zaken en personen die gij met eigen oogen ge zien hebt Jan. fa, zoo ben ik. Dan ben ik er zeker van. Jefken.Hier heb iku liggen vriend Zoodus, gelooft gij niet datNapoleon in leven is geweest, dat de paus te Rome woont, dat Amerika bestaat Jan. t— Dat geloof ik vast en zeker. Doe mij toch geen dommigheden zeg gen. Jefken.Maar beste man hoe kunt ge daaruit?Gij hebt Napoleon nooit ge zien, Amerika nooit bezocht., en ge durft beweren dat ge personen of zaken moet zien om er aan te gelooven Jan.Och, 't is waar. Ik heb dat zoo niet gemeend... Ik heb mij mis schien slecht uitgedrukt... Jefken Welnu spreek klaarder. Jan. Over Napoleon, b.v., heb ik boeken gelezen, van den Paus ver halen de pelgrims die uit Rome komen, en van Amerika daar staan de gazetten van vol. Jefken. Allerbest Gij gelooft dus omdat anderen het getuigen. Maar evenzoo kan ik zeggen van God spre ken de boeken, van f>od spreken de priesters, van God spreken de gazetten. Jan Halte Nu slaat ge den bal mis. Ik lees eene gazet die het bestaan van God loochent Jefken. Zoo En kent ge den man die uwe gazet opstelt Jan. Waarachtig neen Jefken. Daarzie Ge weigert te gelooven wat de grootste koppen van de wereld met voile vertrouwen aan nemen, en ge zwelgt gewillig in wat een onbekende dagbladschrijver u opdient En wie weet welke eerlooze kerel, welke nietsbeduidende pennelikker die schrijver is. Een vraagsken werd hij nooit veroordeeld Jan. Ja, onlangs nog Jefken. Om welke reden Jan.Voor laster en eerrooverij, verklaarde het tribunaal. Jefken. Foei foei en ge leest zulke gazetten En ge gelooft wat zij u wijsmaken Jan, daar haalt ge eer van Bravo Mensehen, werkmesnschen, leest en onthoudt Het staat in de New-York Herald in eene gazet, de wereld door verspreid, want 't is een groot Amerikaansch blad 't staat daar op 24 September onder de prinselijke ver plaatsingen We lezen; let wel op De gravin D' Aragona is vertrokken naar Colmar, bij hare moeder prinses Alexandra. De hertog Andria, de graaf Ruvo zijn van Napels vertrokken naar Micanen. De markies Del Caretto insgelijks. De heer E. Vail<leB*VCl<le SO- CialiSfisdBC volksvertegenwoordi ger van België, is te Napels toegeko men in 't hotel Bertolini *s Palace enz., enz. Bravo Nu zijn de proletairs gered Hun hoofdman die staat reeds op den zelfde voet van graven,hertogen en mar kiezen Bravo 't En zijn die schanda lige kapitalisten alleen niet, die te Na pels gaan zwieren... 't Kapitalism is is... dood Neen wat zeg ik? 't is vervangen door een ander met den naam van socialism Elk zegge het voort in de Vijl Ezels. üe laatsto volksoptelling in Duitschland, op 19 December 1905 voltrokken, bewijst dat Pruisen alleen, zonder de andere duitsche bondstaten, eene bevolking telt van 37,293,324 zielen, waarvan 18.398,903 inwoners van het mannelijk, en 18,891,421 inwoners van het vrouwelijk geslacht. Pruisen moet nog slechts weinige duizenden inwoners bijwinnen, om zoo talrijk bevolkt te zijn als gansch Frankrijk. In dit laatste land bedraagt de bevolking 38,611,333 inwoners Men ziet daaruit dat, terwijl in Frankrijk de bevolking jaarlijks met verscheideue duizenden vermindert, zij in Pruisen zoowel als in gausch het duitsche rijk eene wonder overvloedige ont wikkeling neemt. In Duitschland wordt d wet van God in eere gehouden van daar zijn verbazende vooruit gang in Frankrijk is juist 't tegenovergestelde, ook is Frankrijks val nabij I De Fransche socialist Chauvelon schrijft in de Revue de l'Enseignement primaire et primaire supérieur Het socialisme is wel wezenlijk een op- stand tegen God en eene loochening van God. Het is de uiterste akte van ongeloof, 't Is de praktische godloochening. Na dre brutale bekentenis van zijn ongeloof, en dus ook van zijne domheid, handelt socialist Chauvelon over den roof der kerkgoederen kerkgebouw, kerkmeubels, versiersels, enz., en hij schrijit Ze zijn aan het gemeentobest gegeven met eene godvruchtige bestemming. Zij behooren dus aan de algemeenheid. Maar de alge- meene behoeften veranderen samen met de algemeene denkwijze. De bestemming der godvruchtige giften moet dus ook veranderen in dezelfde verhouding. Zoo pleiten de herren socialisten voor de eerlijfeheid van den grooten diefstal der kerkgoederen. Katholieken doen een gift voor hun eere- dienst Goed Wij nemen die gift, en gebrui ken ze voor 't socialisme, zegt citoyen Chauve lon, omdat wij voor 't oogenblik meester zijn. Kan men onbeschaamder spreken Voor die soort van merschen zal de diefstal weldra een6 deugd zijn En zulke menschen worden door onze libe ralen getroeteld en gesteund. Pas op, heeren, die gij nu voedt zullen u later verpletteren en bestelen 1 «1» llndngnNcar. Op Madagascar heer.-cht de anarchie. De bevolking is in op stand tegen de Franscheu. In oen gevecht ver loren de opstandelingen 300 dooden. Men meldt de verliezen der Franschen niet. BroericrlijStheidl. '1 Ging er alles be halve vreedzaam toe op 't duitsche socialisteu- congres. Een opsteller van de Vorwarls randde heftig den gezel Braun aan, opsteller van een tijd schrift. Deze verdedigde zich krachtdadig, maar hij werd gehoond, gesmaad, beleedigd, uitge- schuifeid. De voorzitter was niet bij machte de orde te handhaven. Olefsfai van kerkgewaden. Dieven zijn iu de appartementen van kardinaal Vau- nutelli gedrongen en hebben er voor verschei dene duizenden frank kerkgewaden gestolen. Brieven port. Men meldt dat M. Dupret, katholieke senator van Brussel, voornemens is, aanstonds na de heropening der Kamers, een wetsvoorstel aan te bieden waarhij de frankeering der gewone brieven van tien cen tiemen op vijf wordt verminderd. liet vlct-schverbruik in Aiigiifttus te Brunsei.Er werden, in de vorige maand, in de slachthuizen te Brussel gedood 2.373 ossen, 881 stieren, 2,044 koeien en vaarzen, 7,327 kalvers, 348 paarden, 6,377 schapen. 82 lammereu, 9,398 varkens, 8 geiten en 8 kurren, samen 28,852 dieren. Be pest iu Eogelscli ludlë. -- Er is een blauwboek verschenen dat schrikkelijke cijfers over de pest in Engelsch Iudië bevat. Van het najaar van 1896 tot het einde van 1904 is het aantal sterfgevallen aan pest 3,263,810 ge weest, waarvan er 2.609,55 r in de Engelsche provincies en 654,259 in de inlaodsche staten voorkwamen. De overbrenging van de ziekte wordt nog altijd vooral aan de r ïtten geweteu. Stevolutioniinrlsiiu. Sedert het begin van den opstand hebben de russischo revolu- tionnairen drie en half miljoen van de schat kist gestolen, zonder te rekenen wat zij van bijzonderen gestolen hebben. Verheven tocb, het revolutionnarism üi.«M»li.>p avrrlfidea. Da bisichop van La Roebe lle, Mgr. Le Camus, is hijua schie lijk overleden ten gevolge eeuer inwendige bloedstorting. Ovop-.'sI Belgian. Maandag is te Rome de electrieke spoorweg Rome Civita- Castellana ingehuldigd, die door eene Belgische Maat schappij wordt uitgebaat. Be? itleluafNchllteid. Het wordt beves tigt dat talrijke gevallen van melaatschheid vastgesteld zijn te Sion. Er is besloten ge stichten voor melaatschen op te richten. Auicrlkn ee» Cuba. Al de dagbladen bespreken het inbezet nemen der Cubaansche regeering door Amerika en beschouwen het als een onvermijdelijken maatregel, waarvan het gevolg zal zijn dat Cuba weldra zal opge slorpt worden door zijnen machtigen nabuur. Aiott<9loii(gg«ï Jachtpartij.Prins Karei de Croy de Duimen is vrijdag bezweken aan eene longontsteking, die hij tijdens eene jacht partij bij aartshertog Frederik te Karapascsa opgedaan had. Zijn lijk werd naar Brussel vervoerd. Be nbMliitli. Het Staatsblad bevat de wet waarbij het vervaardigen, invoeren, vervoeien, verkcopen, alsmede het ten verkoop in voorraad hebben van alsemlikeuren is ver boden. Het vervaardigen, vervoeren, verkoopen van alsemlikeuren, alsmede het ten verkoop in voorraad hebben van deze likeuren is ver boden op straffe van eene boet van 26 tot 500 fr. en eene gevangzitting van 8 dagen tot 6 maanden, of van slechts ééne dezer straffen. Braaf. Leeraar. Hebt ge aan uw va der gezegd, dat ik u gisteren heb weggezonden? Leerling. Gij denkt toch niet van mij, dat ik uit de school zal klappen Nachtwaker (tot zatlappen). Hoor eens, gij moet zwijgen Het is verboden 's nachts bij het naar huis gaan lawijd te maken. Zatlap. Ja maar, wij gaan nog niet naar huis. »Wij lezen in 't knappe dagblad Het Volk De groene leugenaar van Chipka schrijft in zijn Jerkmansfopper dat er bij de heeren van den Belgischen Volk sbond wel schoone woorden maar geen werken ten bate van den werkman zijn. Dat moet juist van hem komen I Hebben de groenen wel al iets anders dan woorden over gehad voor de werk lieden En 't waren dan nog heel dik wijls woorden ter schade van den ar beider! woorden van laster en haat, waar liefde en waarheid noodig waren. Intusschen hebben de heeren van den Volksbond» honderden werken ten bate der werklieden tot stand gebracht: syndicaten, samenwerkingejn, mutuali teiten, werkbeurzen, beroepscholen, huishoudscholen, enz. enz. Vraag eens aan een oud leerling van eene onzer beroepscholen wat hij liefst heeft en nuttigst oordeelt: ofwel de les sen in onze school ontvangen, ofwel wel uwe meestal lasterlijke woorden kramerij, groene leugenaar.Gé zult er eene pan van binnen krijgen Zullen de groene lasteraars daar iets kunnen op antwoorden? wij mogen met fierheid op onze werken wijzen zij bouwden niets op, afbreken dat is hun ellendig werk VAN DEN De Belgische Volksbond heeft dit jaar zijn congres gehouden to Mechelon. In de eerste algemeene vergadering heeft de Iïerw. Pater Rutten eene merkwaardige redevoering uitge sproken over de syndicaten en do beperking der arbpidsuren. De katholieken zouden, in de voornaamste nijverheidsstreken, leergangen moeten inrich ten, voor doel hebbende den staf dersyndica- ten te vormen. Zij moeten, bij voorkeur, syn dicaten inrichten waar men voordeelen van mutualistische orde verleent, en zij zullen al hunnen invloed gebruiken bij de bestuurders van patronaten, van werkmanskringen, van beroepscholen, ^smede bij ïde leden van het genootschap van 'Sint-Vincentius a Paulo, om eene krachtdadige en bestendige medehulp te bekomen voor de aanwerving van leden. Men zou ook moeten tusschenkomen bij de katho lieke aandeelhouders van naamlooze en andere vennootschappen opdat de kristene syndicaten door de bestuurders dier vennootschappen er kend worden en dat alzoo kunne medegewerkt worden tot eene verKtandlioudlug die even voordeelig; zon zijn voor de pa troons als voor de werklieden. De Eerw. Pater Rutten verklaart zich guns tig aan de wettelijke beperking van dea ar beidsduur; hij hoopt dat de Kamers het wets voorstel van M. Helleputte over deze stof zuj- len stemmen. Er ontstaat over dit laatste punt eene woor denwisseling tusschen verscheidene redenaars. De Eerw. Pater Rutten zegt dat men met voorzichtigheid moet te werk gaan; men moet geene algemeene wet dragen, maar stillekens vooruitgaan. Het wet voorstel Helleputte kan onmiddelijk aaugenomen worden; laat ons dat voorstel voor het oogenblik ondersteunen in afwachting dat het in den staat onzer nijver heid mogelijk weze meer te doen. Dit voorstel door M. Arthur Verhaegeo, wordt aangenomen. In de tweede algemeene vergadering heeft men schoone, welsprekende redevoeringen gehoord van M. Verhaegen, voorzitter van den volksbond van M. Helleputte en M. Melot volksvertegen woordigers en van Mgr Mercier, aartsbisschop van Mechelen. Deze laatste redevoering ver dient eene bijzoudere melding. Het wasj indien wij ons niet vergissen de eerste maal dat de uitmuntende bisschop het woord nam in eene groote maatschappelijke vergadering; hij heeft bewezen dat hij even bevoegd is iu zake van maatschappelijke wetenschap als in zake van wijsbegeerte en godgeleerdheid de geestdrif tige toejuichingen waarmede het einde zijner redevoering begroet is geworden, bewijzen dat hij den weg tot het hart zijner toehoorders gevonden heeft. De beroepsopvoeding, eene wijze regeling van den arbeid, de instellingen van mutualiteit, do syndicale inrichting, zijn geprezen en aanbevolen geworden door Mgr. Mercier, als den besten middel om den toe stand der werklieden te verbeteren. Gij, doet goec, heeft de uitmuntende kerkvoogd gezegd, met tegeu den klassenstrijd, welken de revolutionnaire syndicaten willen, de maat schappelijke eendracht door de kristene syndi caten te stellen. Het kapitaal, heeft hij nog gezegd brengt maatschappelijke plichten mede. Evenmin als de arbeid, is de eigendom niet alleenlijk een recht, hij legt den eigenaar ook plichten op. Het misbruik van den eigendom, het gebruik van den eigendom om den zwakke te onderdrukken, is altijd veroordeeld gewor den door de Kerk. De zittingen der afdeelingen zyn, in het al gemeen, goed gevolgd geworden. Dg plaats ontbreekt ons om een volledig verslag over de werkzaamheden der afdeelingen te geven wij zullen enkel eenige punten aanstippen. Bedienden en reizigers. De wensch is uitgedrukt geworden dat de wet het voordeel van de instelling der werk- rechtersraden zou uitstrekken tot d<n handel en dat zij, in die raden, bijzondere afdeelingen voor handels- en nijverheidsbedierden zou inrichten. Over de kwestie van het maximum van arbeidsuren is de volgende wensch gestemd geworden De Bond verklaart in grondbe ginsel de noodzakelijkheid aan te nemen van propaganda te maken ten einde voor de vol wassene lagere bedienden, volgens de streken, een minimum van loon per week en een mini mum van arbeidsuren per dag te bekomen hij zal trachten betere arbeidsvoorwaarden voor de'bedienden van het een en het ander ge slacht te bekomen. Betreffende de beroepsinrichtiogen werd de wensch gestemd Dat de bedienden van alle soort zich bij eene algemeene vakvereeniging aansluiten voor de verdediging van de algemeene belangen der bedienden Op bijkomende wijze Dat, binnen die ver- eeniging, de bedienden bijzondere groepen vormen, volgens de voornaamste categoriön van handel of nijverheid dat de wetgevende Kamers, het ontwerp van de nationale com missie der kleine burgerij aannemende, zoo haast mogelijk eene wet over de bedienings overeenkomst stemmen. Bijzonder dat deze wet do artikelen 17 en 18 v^n het ontwerp bekrachtige en den patroon verplichte aan de bedienden welke hem verlateu een getuig schrift af te leveren, meldende A) den aard der bediening B) den dag der indiensttreding C) den dag der uittreding Hoog er volksonderricht en godsdienstonderricht in de werkmanskringen Laat ons de verslagen aanstippen van den Eerw. Heer Vanden Heuvel over de noodzake lijkheid vau het hooge volksonderwijs in de werkmanskringen M. Albrechts over de bes te middelen om leerzame avondfeesten, voor drachten en lezingen in te richten den Eerw. Heer Peeters over de volks bibliotheken den den Eerw. l'ater Van Nieuwelande, over het godsdienstig onderwijs in de werkmanskrin gen den Eerw. Heer Valvekens, over de in richting van leergangen van godsdienst, voor drachten, lezingen, enz. voor doel hebbende den godsdienst beter te doen kennen en de werklieden in demogen lij kheid te stellen van de opwerpingen te wederleggen. Mutualiteit, Eene zeer belangrijke bespreking heeft in' deze afdeeling plaats over de Herverzekering. M. Hanotiau stelt voor den wensch te uiten dat de algeheele verzekering voor de mutualis- tcn verwezenlijkt worde in geval van ziekte of vroegtijdige onbekwaamheid, ten minste tot den ouderdom van 65 jaren. Deze wensch wordt aangenomen, even als verscheidene andero van minder belang. Afdeeling der onderwijzers. De besprekingen, in deze afdeeling, zijn hij zonder levendig geweest. De algemeene wensch der aanwezigen was dat de wet over het lagere onderwijs herzien wordo, en dat al de scholen, zonder onderscheid tusschen gemeentescholen aangenomen scholen eu aanneembare scholen, op «leitzclfden voel gesteld worden. Iedere keer dat er ne ongelukkige kloosterling of priester van zijn lioilig ambt afwijkt; de libe- boralen schieten zich op Jat nieuws gelijk de duivel op Geeraerd; ze trompetten en worden uitzinnig!,. Waarom Och heere't is toch zoo zelden dat 't voorvalt, ze moeten van d' okkasie profiteren, die armzalige menschen/ Maar, roept er daar eenen.dat bewijst dat de godsdienst niet en deugd? Wel, als 't zoo is waarom was er dan ne Judas bij Jesus Deugde Jezus ook niet 77? Hoerah Beste Vrienden Lezers der Vo'ks- stem hoerati voor 't Vlaamsch, onze geliefde moedertaal Hunne Hoogweerdigheden de Bis schoppen van België, hebben een merkweerdig schrijven uitgegeven over't aanleeren van het Vlaamsch in de bisschoppelijke collegiëu van heel ons land... Met oprecht geluk,met"de zoet ste vreugde en blijdschap hebben wij dat be langrijk stuk gelezen eu herlezen. Het behelst tie f/rooi ft te hultle voor de moeder taal die sedert de fransche revolutie verscheen Er moet komen meer waardeering voor de taal der meerderheid der Belgen, door haar beter te onderwijzen. Eu beter dan twee leergangen in het Vlaamsch stellen wij In de lagere school alles in twee talen op gelijken voet. In de colleges, twee uren voor 't Vlaamsch alleen. Allo vakken in twee talon, uitgenomen de talen zelf die door haar eigen moeten geleerd worden. Verzekering van 8 uron Vlaamsch per week gelijk M. Schollaert vroeg. In de prijskampen de twee talen op gelijken voet. Abonnementsprijs voor gajisob Belpië franco te huis, '2.50 por de vreemdf unden. 5,00. Hakken en bnpwn hoeve vrachtvrij toegezonden t,e worden. Mie ar tikels moeten Jen linndaeavond en het nieuws den woensdagavond op raze ba roeien toe gekomen zijn. Ongeteekende brieven worden in de. scheurmand ge worpen Ail istimreejen ont vangen iuschriivin- ven, op alle tiirl- tippen van het iaa De onkosten de kwiitingbriefjosziii ten laste van fip) >a«temme!ing. Me relieve, bij verau lering van w-fonst, net nis* terechtwij zen te enden nrj«l.t.«wwi Vonnissen 1 fr. den kleinen regei. Aankondigingen tnBschec de nieuws tijdingen 20 cen tiemen per regel. Aankondigingen op de 8* blz. 10 cen tiemen den regel. Anuoncrn op de 4* bladz. worden bere- ke ndvolgen.-1 plaats- luimte Voor alle odvertentiën zich uitsluitend to wpu- len op ons BU« HEEL, Kerkstraat, 9, Aalst. De geabonneerde bobben 't recht een aal per jaar eeno nnonce van 5 regel plaatsen, die vier maal achtereenvol gens zalverschijner - Ruchtbaarmaking tn te zenden voor Woensdag. In den fruittulu. Hoewel de framboos vruchten geeft uit de éénjarige twijgen, gebeurt het wel wanneer die twijgen door don vorst soms geleden hebben, dat ze vruchten geven op de scheuten, die ze dit jaar heeft gevormd. Geschiedt dit, dan is de vruchtbaarheid van zoo'n scheut in den regel groot en zijn de vruchten meestal zwaar van stuk. Dit alles werkt mede, dat deze scheut zich buigt, waar door de vruchten in aanraking komen met den grond en daardoor spoedig rotten of in ieder geval door ge brek ran licht en lucht onsmakelijk worden. Het is daarom van belang, dat de scheuten tijdig worden aan gebonden en desnoods door verwijdering van de oude twijgen, die dan toch meestal vruchtbaar zijn in gunsti ger toestand te brengen. Lautpijpendc appelen. Laatrijpende appelen mogen langer blijven hangen; ze nemen nog in omvang toe terwijl de smaak nog beter wordt. Zelfs eenige graden koude doen geen kwaad, mits men ze niet juist op dit oogenblik haastig afplukt met de bedoeling ze nog te re lden. Men laat ze op den boom rustig ontdooien en plukt ze in het mid daguur. Zelfs in December plukt men soms nog appe len, die bij den oogst verg ten waren en een vrij strenge vorst goed doorstonden. De vruchten waren nog saprijk en smaakten zeer goed. October strooit bij wind en vlagen De gele blad'ren langs den grond, Nochtans verrijzen bare dagfin Zoo vaak met goudstof in den mond 1 Lsndbnnw taovenicmierlj. Boeten, aardappelen en bitterpeën worden ontworteld en bin nengevoerd daarna wordt bet graan gezaaid. Inden hof zaait men spinagio, kervel, salaad en win- torkoolen. A':>InMPTPP!VCl»ijir)»c!osi. Vertrek dor zwa luwen ontbladering der stekelbezieboomon, noten-, linden-en populierboomon doortocht der eendvogels uit hot Noorden. 7 October 1880. Afkondiging van liet nieuw lande lijk wetboek. 18 October 1889. Herinrichting dor landbouw- comicen. 25 October 1890. Do postagencies word en gelast de storliDgen voor de Spaarkas aan te nemen en de betalin-i gen te doen een groot gemak dus voor de spaarders. Men moet enkol naar het prstbureel gaan en er zijne stortingen doen, om zich een appeltje voor den dorst of een ouderdomspensioen to verzekeren. 29 Oclober'189o. Maatregelen om de uitbreiding der besmettelijko ziekten te voorkomen en te be strijden. 10 October 1895.Maatregelen tot bestrijding der tuberculosis bij het rundvee. Dat alles hebben wij te danken aan ons onvermoei baar katholiek Landsbestuur. Vivan het Katholiek Ministerie 1 Wij strijden voor onz' rechten En vreezen geen geschreeuw De roode vlag moet zwichten Voor onzen zwarten Leeuw. Zij spreêken vrije liefde n Op schande en ontucht fier, En durven eene moeder Verlagen onder 't dier. Wij maken ons een Eden Van 't vlaamsche huisgezin, Waarkiodrcn zijn als englen. De vrouw als koningin 1 Bij ons geen volksverdrukkers Verhit op brand en blood, Die met het zweet der werkers Vergaren geld en goed. Die willen ons doen kruipen Als slaven aan den band, Omdat we als broeders kampen Voor Godsdienst, Haard en Land.

De Volksstem | 1906 | | pagina 1